1 ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEELAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN aan Winterhanden en WiHf@m@tin KLOOSTERBALSEM No. 9541 VRIJDAG 11 DECEMBER 1936 76e Jaargang SB Feuilleton Het Geheim van de Zeven Schoorsteenen Binnenland. ELKEN WINTER LEED KIJ TWEEDE BLAD KEURING VOOR DEN DIEN STPLICHT. DanK zij den KL00STERBALSEN komt hij daar voor goed van af. „Geen goud zoo goed" ■■■anBBEBBnHHMranHBBBBI <t^vx~w?-rrrrr^-. -i tw^-n^^'>i'u^'.igJ^r;«»y»irrgis->T!»p» izrra jsszaamxr- WUKfl \dKM/rnsl^tt\<tk&tf*kteieaaBu.-*. ..-Jr^sfm^r I NSCHE COURANT HINDER WET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bylagen van M. M. VAN DE VELDE, bakker, wonende te Ter Neuzen, Baancfcijk 1416 om vergunning tot bet op- rich ten en in werking brengen van eem bak- kerij op bet perceel kadastraal bekend in sec- tfia M no. 200, plaatselijk ,gemerkt Baandijk rw. 1416. Op Dinsdag 22 December a.s., des namid- siags om drie uur, zal in het gemeentehuis gelegenbeid bestaan om bezwaren tegen de iuwilliging van dit verzoek in te brengen en etaze mondeiing en scbriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vodr het bovengemelde tijdstip ter secretarie der ge- meente kennis nemen van de ter zake inge- kotnen scbrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den bovenbepaalden dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen teneinde hun bezwaren mondeiing toe te lichten. Ter Neuzen, 8 December 1936. Burgemeester en Wethouders voomoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de Keuringsraad voor de ingeschrevenen voor den dienstpliclit dezer ge- meente zitting zal houden te Ter Neuzen, in de voormalige school aan het Schoolplein, op Vrydag 16 April 1937, op Maandag 19 April 1937 en op Dinsdag 20 April 1937, re3p. om 9 uur voormididag, 2 uur namiddag en 9 uur voormiddag. Geneeskundige verklaringen. Vermoedt de ingeschrevene, dat hij onge- schikt is wegens een ziekte of een gebrek, waarvoor hij onder geneeskundige behandeling geweest is, dan is het wenschelijk, een schrif- telijke verklaring van een geneeskundige mede te brengen. Indeeling. Voor hen, die niet voorgoed ongeschikt worden verklaard, bestaat de gelegenheid om him voorkeur met betrekking tot de inlijvmg aan den voorzitter van den keuringsraad op te geven, zoowel wat betreft korps of zee- macht als garnizoen en tijd van opkomst. Het is wenschelijk, dat ieder opgeeft welke voorkeur hij in de eerste en welke hij in de tweede plaats heeft. Voorts kan de ingeschrevene den voorzitter een schrifteljjke verklaring ter hand stellen om te bewyzen, dat hy voor zeker vak of voor zekeren arbeid bijzondere geschiktheid bezit. Met opgegeven wenschen kan slecbts reke- ning worden gehouden, voor zoover de dienst- balangen het toelaten. Verplichtingen. Behoudens de hierna vermelde uitzonderin- gen, ia ieder ingeschrevene verplicht op de hem aangewezen plaats en tijd voor den keu ringsraad te verschijnen en zich te onder- werpen aan een onderzoek tot het beoordeelen van zijn geschiktheid voor den dienst in. het algemeen en tot het verkrijgen van gegevens» voor zijn nadere bestemming, waarvoor schrif- Aelijke proeven moeten worden afgelegd. De ingeschrevene, die tijdelyk ongeschikt wordlt verklaard, is verplicht een jaar later nogmaals voor den keuringsraad te ver schijnen en het vereischte onderzoek te on- dergaan, tenzij hij inmiddels bij nadere uit- spraak geschikt of voorgoed ongeschikt is ver klaard of van den dienst is uitgesloten. Verhindering. Hij, die door ziekte of wegens een andere geldige reden niet bij de keuring kan ver schijnen, moet hiervan tijdig kennis geven aan den voorzitter van den keuringsraad of aan den burgemeester. Wle niet behoeven te verschijnen. Zij, die voor de nieuwe liobting zijn inge- sthreven en v66r den dag, waarop zy voor door AGATHA CHRISTIE. T) Venvolg. JBundle niet, h6? Neen, Bundle is hier niet geechikt voor. Als je die met zoo'n vcorstel fcwaim, zou ze je gewoonweg uitlachen", meende Lord Caterham. „Ik had niet op Lady Eileen het oag", zei Lomax. ,,Je doohter is charmant, buitenige- woon charmant, maar n:g iets te kinderlijk. We moeten remand hebben met savoir faire, met beheerschinig... iemand, diie de wereld kent... Aha, daar heto ik de geschikte per- noon. Mijn nichtje Virginia!" „Mrs. Revel?" Caterham begon ope ens op Ae leven. Alle kans, dat de jacbf-»>ijeenkomst miet zoo'n fiasco zou worden all jij gedacht bad. „Dat ds een goed idee van je, Lomax. De chairmantste vrouw van heel Loruden!' „En 66n, die in die Herzo^Slowakijsche aan- gelegenheden tihuds is. Haar man is aan het geeantschap te Ikarest geweest, herinner je je wel. Ein daaibij, net zooals je zegt, een rrouw met veel chaime." „Een schat van een vroww", mompelde Lord Caterham. „Dat is dan afgesproken." „Lomax liet de lapel van Lord Caterham's jas los. De oude heermaakte onmiddellij'k van dien faux pas gabruik. den keuringsraad zouden moeten verschijnen, van den dienstplicit zijn vrijgesteld wegens broedierdienst, worden niet aan de keuring onderworpen. Dit geidt niet voor de disnrt- pliichbigen van de vorige lichting, die tijdelijk ongeschikt verklaard en daama wegens broe- derdienst vrijgesteld zijn; dezen moeten op- nieuw worden gekeurd. Van de verplichting om voor den keurings raad te verschijnen zijn vrijgesteld de inge schrevenen, die behooren tot een der volgen- de groepen a tot g: a. zij, die zijn opgenomen in een krank- ztnnigen-, idioten-, doofstommen- of blinaen- gesticht; b. zy, die ncen blyken door ziekte of ge- breken tot die verschijning buiten staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht. als onder a bedoeld; c. zij, die zijn opgenomen in* een rijksopvoe- dingsgesticht, een tuchtschool, een gevangenis of een rijkswerkinrichting; d. zij, die hun beroep maken van de buiten- landsche zeevaart of van de zeevisscherij bui- tenslands; e. zij, die langer dan een maand in het buitenland verblijven in een plaats, welke meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens is gelegen; j f. zij, die een geestelijk of een godsdienstig- menschlievend ambt bekleeden of tot zoodanig ambt worden opgeleid; g. zij, die als vrijwilliger behooren tot de landmacht, tot de zeemacht of tot de over- zeesche weermacht (dezen worden niet tot de keuring toegelaten). Ook zij, die als vrijwil liger behooren tot den vrijwilligen landstorm en herkomstig zijn van het thans opgeheven vooroefenings-instituut worden in het alge meen niet aan dit onderzoek onderworpen. Alleen indien deze landstormvrijwilligers voor den landstorm geschikt zijn verklaard met voorbehoud ten aanzien van de lengie, moeten zij voor den keuringsraad verschijnen om nader te worden onderzocht. Uitspraak op verklaringen. In sommige gevallen kan de ingeschrevene ongeschikt worden verklaard enkel op grond van een schriftelijke verklaring, bij voorkeur afgegeven door twee geneeskundigen. De eischen, waaraan zulk een verklaring moet voldoen, zijn omschreven in art. 37, 4e lid, en art. 41 van het dienstplichtbesluit. Nadere in- lichtingen kan men vragen aan de gemeente- secretarie of aan den voorzitter van den keu ringsraad. Keuring elders. De ingeschrevene kan aan den voorzitter van den keuringsraad het verzoek doen om het onderzoek elder3 te endergaan. Desgewenacht kan hij het verzoekschrift waarin hij zijn vol- ledig adres moet opgeven, indienen bij den burgemeester, die alsdan zorgt voor de ver- zending. Een dergelijk verzoek behoort, zoo mogeiijk, v66r 20 December te worden inge- diend. Herkeuring. Ten aanzien van elken ingeschrevene, om- trent wien de keuringsraad uitspraak heeft gedaan, kan bij den herkeuringsraad een nieuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd: a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of diens wettigen vertegenwoor- diger; b. door elk der overige voor de gemeente en voor dezelfde lichting ingeschreven per- sonen of diens wettelijken vertegenwoordiger. De aanvraag moet berusten op aannemeijjke in het verzoekschrift omschreven gronden en uiterlijk den tienden dag na den dag, waarop de uitspraak in het openbaar is medegedeeld, worden ingeleverd bij den burgemeester der gemeente, waar de ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, voor den dienstplicht ingeschre ven is. Gewoonlijk wordt de uitspraak op den dag der keuring door den voorzitter van den keuringsraad in het openbaar medegedeeld. Aanvragen, niet ingericht of niet ingeleverd op de hier omschreven wijze, kunnen geen ge- volg hebben. Verschijnt de ingeschrevene niet op den be- paalden tijd voor den herkeuringsraad, dan wordt de aanvraag, indien zij is gedaan door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettelijken vertegenwoordiger, ais vervallen beschouwd, behoudens uitzonde- ringen. Indien het vanwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats ,,Tot ziens, Lomax! Jij maakt alles wel in orde, h6?" Meteen dook hij een taxi in. Hij had het lamid aam George Lomax, tenminste in zoo- verre het voor een rechtigeaard staatsburiger mcgelijik is, om het land aan een anderen recht geaarden staataburger te hebben.Dat dikke, roc de geizicht en dat zware asthmatische ademhalen en die uitpuilende biauwe oogen! Hij dacht aan het week-end, dat hem te wach- ten sbond en zuchtte diep. Dat kon een lamme boel, een verduiveld lamme boel worden. Maar dan dacht hij aan Virginia Revel en bij die gedachte schepte hij weer moed. „Een schat van een vrouw", mompelde hij in zic'hizelf. ,,Een schat van een vrouw." HOOFDSTUK IV. De oharmante vrouw verschynt ten tooneele. George Lomax ging regelreoht naar White hall terug. Toen hij het weeiderige gemeubi- leerde vertrek, waar hij de belangen van den Staat behartigde, binnenkwom, hoorde hij een soort van schuifelend geduid. Bill Eversleigh zat vlijtig brieven te sortee- ren. Maar de leeren fauteuil bij het raam was nog warm van de aanraking met een menscihe- ljjik lichaam. Het was een aantrekkelr,ik jong- mensch, die secretaris van George Lomax. Een groote, stoere jonge man van een jaar of vijf en twintig, met een sympatihiek, leelijk gezicht, prac'htige sterke tanden en leuke, guitige hruine oogen. ,,Heeift Richardson dat verslag al boven ge- stuurd?" ,,Nee, meneer. Zal ik hem even vragen, dat hij even voort moet maken?" „Nee, laat maar. Iemand getelefoneerd?" ,,Miss Oscar heeft ze te woord gestaan. Mr. Isaacstein heeft opgebeld om te vragen of u moigen met hem ui het Savoy kunt lunchen." hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. Afkeuring door bedrog. Bestaat er naar het oordeel van den Minis ter van Defensie gegrond vermoeden, dat iemand voorgoed ongeschikt is verklaard als gevolg van bedrog, dan wordt de desbetref- fende uitspraak door den Minister vervallen verklaard en wordt de persoon, wien het geldt, •geplaatst in de verhouding tot den dienst plicht, waarin hij zou hebben verkeerd, indien hij niet ongeschikt verklaard was. Strafbepalingen. De ingeschrevene, die verplicht is voor den keuringsraad it vsrc -Pen en niet op de daar- voor aangewezen plaats en tijd verschijnt, of die, aldaar verschenen ziinde, zich niet aan het onderzoek onderwerpt,wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van t''n hoogste honderdvijftig gulden. Hetzelfde geldt voor den ingeschrevene, die moet worden onderzocht op de plaats, waar hij zich bevindt, en zich niet aan het onderzoek onderwerpt, en ook voor dengene, die de in verband met de dienstplichtwet van hem ge- vraagde opgaven niet of niet naar waarheid verstrekt. Pleegt hij opzettelijk een van ge- noemde feiten, dan wcrdt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee maan- den of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. De ingeschrevene zal zich, op straffe als bij de wet bepaald, hebben te onthouden van het aanbieden van geld of geschenken of van andere verkeerde practijken, waardoor hij zoiu meenen zijn afkeuring voor den dienst te kun nen bevorderen. Art. 206 van het wetboek van strafrecht luidt als .volgt: Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: 1°. hij, die zich opzet!_?lijk voor den dienst bij de krijgsmacht ongei ahikt maakt of laat maken; 2°. hij, die een ander op diens verzoek op- zettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Reiskosten. Moet de ingeschrevene, om voor den keu ringsraad te verschijnen, kosten maken voor het passeeren van een veer, brug of tol of kan hij de heen- en de terugreis niet in den dag afleggen, dan kan hij zicii tot den burgemees ter wenden: in het eerste geval voor het ont- vangen van een passagebiljet en in het laatste geval voor het genieten van nachtverblijf en voeding De opgeroepene, die woonplaats heeft in een plaats in het buitenland, welke niet meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens is ge legen, en een tegemoetkoming wenscht te ont- vangen in de kosten van de reis en, zoo noodig. in de kosten van voeding, moet deze bij zijn verschijning voor den keuringsraad vragen aan den voorzitter. Adresverandering. Bij adresverandering behoort de ingeschre vene zijn nieuwe adres aan de gemeentesecre- tarie op te geven, ook bij het bureau voor militaire zaken. Ter Neuzen, 11 December 1936. De Burgemeester, P. TELLEGEN. DR. COLIJN OVER MUNTSTABILISATIE. De Amsterdamsche correspond :nt van de Temp3 heeft een onderhoud gehad met Dr. Colijn. Het verslag van dit onderhoud vult ruim anderhalve kolom van het blad. Hij leidt het aldus in: Wanneer men begint te wanhopen aan een Europa, dat bszig is een krankzinnigengesticht te worden, is het op- beurend de stem van de rede en het gezond verstand te hooren. Het artikel gaat door: Dr. Colijn is stellig een van de eerste staatslieden van onzen tijd, een man in den trant van Gladstone. Hij is in de eerste plaats iemand, die met ds eiscien van de werkelijkheid rekening houdt en een man van dadan, die zijn taak eenvoudig en he- „Laat miss Oscar het even in mijn agenda nakijken. Als ik vrij bein, kan ze Isaacstein cpfoellen en 't aannemen." „Ja, meneer." ,,Em dan... o ja, Eversleigh, v66rdat ik 't .vengeet. Je moet even iemanid voor me op- bellen. Mrs. Revel! Pont street 487. Zoek het mraimer maar even op. Bill nam het telefooniboetkje, sloeg het er- gens miid'denin open, zocht met behuip van zijn vir.ger, maar zonder iets te zien, een rijtje M.'s af, sloeg het boek met een klap weer dicht en ging naar het toestel. Met zijn hand al op den boorn keende hij zich om, alsof hij zich opeens iets herinnerde. ,,0 ja, da's waar ook, die telefoon is niet in orde. De telefoon van Mrs. Revel bedoel ik, meneer. Net v66r u binnenkwam helb ik geprcibeerd haar op te bellen." George Lomiax keek ontevreden. ,,Onaangenaam", zei hij, „buitengewoon on- aangenaaim." Met het ondereind van zijn potlood begon hij ongeduldig de tafel te' beklcppen. ,,Als 't gewichtig is, meneer... misschien kan ik er dan even naar toe gaan, desnoods in een taxi. Op dit uur is ze heslist thuis." George Lomax overwoog het voor en tegen van dit voorstel. Bill Eversleigh wachtte hoopvol af. Misschien luk-te zijn krijgslist. ,,'t Lijkt wel een goed plan", zei Lomax na een paar mdnuten aarzelen. „Goed, neem dan een taxi en vraag Mrs. Revel of ze vanmid- dag tegen een uur of vier tihuis is. Zeg, dat ik haar nnodzaikelijk moet spreken... over een zaiak van gewiicht." „,Ja, meneer." Bill greep eijn hoed en verdween. Tien mi- nuten later staipte hij voor Ponit Street 487 u:t, spring de stoep cp, gaf een ruk aan de bel en begon tereliikertfd de deUr met den klopper energiek te bewerken. Bij den tienden klop werd de deur door een huisknecht met saheiden vervult en wars is van grootspraak en theatrale gebaren. De correspondent noemt de beknoptheid van Colijn's redevoeringen Engelsch en prijst zijn bewijskracht, die de tegenstanders met den mond vol tanden laat staan. Sinds de mislukking van de conferentie te Londen in 1933, gelooft Dr. Colijn nauwelijks meer aan net succes van wereldconferenties en over de algemeene muntstabilisatie maakt hij zich nauwelijks een illusie. Nederland is in de monetaire overeenkomsit van September getreden omdat hij daarin een technische samenwerking tusschen nationa'e banken en stabilisatiefondsen in de verschillende landen ziet. Deze overeenkomst is in elk geval beter dan niets, het is een stap naar vrucht- baarder samenv/erking. Naar de meening van Dr. Colijn is geen eigenlijke mrmtstahilisatie mogelijk zoolang de Internationale handel zich niet hersteld heeft. Een ware douane-demobilisatie moet er, met andere woorden, aan voorafgaan. De handels- beletselen behooren ee-St terzijde te worden gesteld. De oeconomische politick van Duitsehland stemt voor de toekomst nauwe lijks tot optimisme. Nederland is bereid met alle landen, die het wereldverkeer voordeelen kunnen toestaan, over opheffing van de con- tingenteeringen te onderhandelen. Dr. Colijn is nooit voor depreciatie van de munt geweest, die zijns inziens vermeden had kunnen worden. Tevoren hadden eenige Ne derlandsche ondernemingen teekenen van her- leving gggeven en de bedrijvighedd in de havens, Rotterdam bijvoorbeeld, was toege- nomen. Dr. Colijn ontkent de voordeelen van depreciatie voor sommige takken van uitvoer niet, maar in den handel met clearinglanden vermeerdert zij de moeilijkheden. Het voor- deel voor Indie wordt genoemd, maar er blij- ven begrootingsmoeilijkhedcn. In Nederland is de gouden standaard in gunstige omstan- digheden losgelaten, de prijzen zijn nauwelijks gestegen, wat een goed teeken voor de toe komst is. In deze omstandigneden is geen algemeene stijging van de loonen te verwach- ten. Voor het overige heeft de devaluatie zeker een gunstig psychologisch effect op de hervatting van het zakenleven gehad, waar- bij ook aan de kapitaalsbewegingen te den- ken is. Dr. Colijn wil niets weten van een cred'et- inflatie, die voor de opvolgers de taak onmo- gelijk maakt. De gulden blijft dus een onaf- hankelijke, vlottende munt, die zelf haar peil moet vinden. Zij vertegenwoordigt een zekere feitelijke vastheid en schommelt ten opzichte van dei} dollar minder dan v66r de devaluatie. Dr. Colijn gelooft, dat het vraagstuk van de werkloosheid voorloopig niet kan worden op- gelost. Wel is het aantal werkloozen van 475.000 in Januari 1936 tot 375.000 in October gedaald. Groote openbare werken komen na die, de afgeloopen vijftien jaar ondemomen nauwelijks meer in aanmerking. Voor het overige gaan de Zuiderzeewerken door. Dr. Colijn gelooft niet aan de tooverspreuk van industrialisatie: het is niet genoeg om te produceeren, men moet ook verkoopen. Hij is voor een gematigde industrialisatie, die met de mogelijkheden van afzet rekening houdt. Nederland kan zich niet de weelde van een oeeonomisch isolement veroorloven. Ten slotte sprak Dr. Colijn zijn overtuiging uit, dat zoomin het communisme als nationaal- socialisme zich ten onzent kan ontwikkelen en kwam hij op voor een samenwerking van alle politieke partijen van goeden wills, die Nederland als een christelijke natie erkennen. VLAGGEN EN REGEN. Het hoofdbestutur van „D'e Princevlag" achrijft: Gelet op het jaargetijde zuilen bij de op handen zijnde feesten de uitgsstoken viaggen menige regenbui hebben te verduren. In verband hiermede geven wij hieronder weer hetgeen ons van gehsel bsvoegde zijde dienaangaande werd medegedeeld. De vlaggen, speciaal de wollen vlaggen zijn in den iregel regenecht of in vakterm gespro- ken waterecht. Van een vlag kunnen alle klcuren d'oor en door nat geregend zijn zonder dat zy doorloopen. Wordt echter een vlag in elicaar gefrommeld weggelegd, met de bedoe- ling ze enkele dagen later te wasschen, zoo zal men tot de onprettige ontdekking kom-n, dat de kleuren nu op elkander zijn afgedrukt. Men moet wel terdege verschil maken tus- het traditdoneele gewichtig-uitgestreken ge zicht opengedaan. Bill kniikte den man fami- liaar toe en scihoot langs hem heen. ,,Morge, CJhiLvers, Mrs. Revel thuis?" „Ja, meneer, maar ze staat op het punt, udt te gaan." „Ben jij het, Bill?" inforaneerde een fns- sclhe stem uit hccgere regionen. „Ik dacht wel, die knachtige (hand kan alleen van vriend Bill zijn. Kom befven." Bill keek naar cmhoog en zag het lachende gezicht, dat hem en niet alleen hem, maar dozijnen slachtoffers meer bijna altijd tot den niet benijdenswaardigen staat van een schoolj'ongen v66r zijn eerste. examen terug- bracht. Hij rende met twee treden tegelijk de trap op en greep de hand van Virginia Revel, die ze hem met spontane hartelijkheid toestak, met ibei zijn handen stevig vast. „Viirgiima!" „Hallo, Bill." Charmie is iets eigenaardigs; dozijnen jonge vrouwen, voor de helft misschien naooier dan Vinginda Revel, zouden dat .Hallo, Bill" op denzelfden tocn en mot dezelfde stem hebben kunnen zeggen, zonder eenig resultaat te be- reiken. Maar nu Virginia het zei, hadden die simpele woorden op Bill dezelfde uitwerking als een groot glas koppigen wijn. Virginia Revel was zeven-en-twintig. Ze was grooten slank ideaal slank, zonder feen minder mooie iijn of e6n te ranke contour. Haar haar had een bronzen glams, waar het idcht er overheen gleed; haar kin was klein en rond, maar zeer gedecideerd, haar neus recht, met fijne bewegelijke vleugels, haar oogen gingen bij de hoeken iets se'huin cm- hocg en waren diep blauw tusschen lange, biume wimpers, en haar mond, een niet kleine maar moei gevorimde mond, met even inge- groefde hoek rs, was pikant. Het geheele ge zicht was buitengewoon aantrekkelijk en daar- by had ze iets stralend-gezonds, dat onmid- „Door mijn oeroep moest ih den qe- geheelen dag op straat loopen en daar- door gingen de plehken altijd ope.i en begonnen te zweren. Van alles pro- beerde ik, maar baat uond ik niet, tot- dat ik met Kloosterbalsem beg >n Kl- ken ochtend en aoond deed ih die op de plehken. Ze genazen binnen een week prachtig en voor goed. Nu smeer ik als 't houd wordt van te voren mijn handen en voeten elken ochtend met Kloosterbalsem in en heb sederi dien geen last meer van winterhanden en ■voeten gehad." w s fe .s.Gr% I'i 4/ E r'.'C ORIGIN EEL ter INZAGE Onovertroffen by brand-en sny vvonden Ook ongeevenaard als wrijfmiddel by Rheumatiek, spit en pyi 'yke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/2 c'- en f (Ingez. Mea.J sen en afdrukken en doorloopen* Het is daar- om, ook voor de beste vlag, zeer gewen3Cht ze eerst goed te laten drogsn alvorens caar op te bergen. Men late ze desnoods een halven dag langer uithangen dan noodig is. Dit zal menigen vlaggenden Nederlander verdriet en onkosten besparen. Het bovenstaande geldt alleen voor als waterecht verkochte vlaggen. Laat men zich met minderwaardig materiaal tevreden stellen zoo kan men verwacbten dat bij de eerste de beste zware regenbui de gan- sohe vlag bedorven is. NEDERLAND EN BELGIe. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: Niet alleen in Belgische officieele kringen, hier te lande, legt men, sedert eenigen tijd, weer veel belangstelling aan den dag voor den huidigen stand van de Nederlandsch-Belgische betrekkingen, ook de Nederlandsche kolonie in Belgie, welke verscheidsne tienduizenden leden telt, volgt, met groote aandacht, alles wat deze betrekkingen kan ten goede komen en verbeteren. Er gaan weinig weken voorbij. zonder dat men, van deze belangstelling, een of anderen, mestal aangenaam stemmenden weerklank te hooren kiijgt. Zoo schrijft het te Brussel verschijnende Hollandsch Weekblad d.a. 5 December, in dit verband, onder den titel Nederland en Belgie, het volgende, dat zeer goed de meening van vele in Belgie wo nende Nederlanders weergeeft: „Het bestudeeren van de ontwikbeling der Nederlandsci-Beigische betrekkingen is een aangename taak. Er is een tijd geweest, waar in dit niet gezegd kon worden. Een tijd waar in tusschen beide landen oogenschijnlijk era- stige tegenstellingen bestonden. Wij zeggen ,,oogenschijnlyk", want de loop der dingen heeft bewezen hoe oneindig grooter de ge- meenschappelijke belangen tusschen deze staten zijn. In een betrekkelijk korte periode heeft zich een wijziging in de verhouding tus schen de buurlanden voltrokken, die alien, welke het goed voor hebben met Nederland en Belgie ten zeerste verheugd heeft. Men hoedt er zich thans van beide zijden angstval- lig voor om gesehilpunten op te blazen. Vroe- ger werd er over aangelegenheden, waarin beide buurlanden uiteenloopende belangen iadden, wel eens geschreven op een toon, die niet bevorderlijk was voor een goede verstand- houding. Maar men heeft uit de gemaakte fouten waarom niet erkend dat er fouten zijn begaan? geleerd, men is gaan begrrj- pen, dat alle verschil in belangen wegvalt bij het groote en eminente balang van esn pret- tige verstandhouding en een irrnige samen- dellijk de aandacht trok. Virginia Revel was geen vrouw, die onopgemerkt door het levem ging. (Ze- ginig met Bill de zitkamer binnen, een kleine kamer, die geheel in teer mauve, groene en gele tinten, precies crocussen in een voor- jaarswei, gehouden was. „Zeg, Bill", bagon ze. ,,hoe moet dat nu met Buiitien'landsche Zaken? Ik dacht, dat ze het daar niet zonder je konden stellen?" „!k kom je een boodscbap van Codders brengen." Codders was de heer George Lomax. Bill schoo't dus nogal te kort in eertoied voor zijn chef. „Voordat ik 't vergeet, Virginia, als hij er naar modht vragen, denk er dan aan. dat je telefoon vanmongen defect geweest is." ,,Maar dat is zij niet." ,,Dat weet ik wel. Maar ik heib gezegd, dat het zoo was." „Waarcm? Leg me die Buitenlandsabe Za- kentruc eens uit, Bill." Bill keek haar verwijtend aan. „lik wou natuurlyk hier naar toe jou zien en je spreken." „0, Bill, schat, wat dom van me! En wat al lerliefst van jou!" „Clhilvers zei, dat je op het punt stond uit te gaan." „Ja, dat ds zoo ik moet naar- Sloane Street." ,,Maar vertel me nu eens de boodsdhap van George." „Hij wil via mdj weten, of je vanmiddag om vier uur thuis bent". „Nee. Dan hen ik op weg naar Ranelagh. Maar waarom laat hij pliotseling zoo netjes belet vragen? Hij is tceh niet van plan me een huwelijksaamzoek tie komen doen?" (WoTdt vervclgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 5