ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN dk No. 9537 WOENSDAG 2 DECEMBER 1936 76© Jaargang Binnenland. Buitenland. De burgeroorlog in Spanje EERSTE BLAD NEDERLANDER TE MOSKOU GEARRESTEERD. TER NEUZEN, 2 DECEMBER 1936 HOEK. AXEL. TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen 'r. per post 1,55 per 3 maanden Eg vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar /oor Belgie en Amerika 2,overige lan den f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. UitgeefsterFlrma P. J. VAN DE 8ANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 10,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bq vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar i3. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgavo. DIT m.ATl VERSCHIJNT II1I)E It EN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. GEMEENTE TER NEUZEN. Op Vrijdag 11 December a.s., des namid dags half drie uur zal door den gemeente- geneesheer in het gebouw van de voormalige school A aan het iSchoolplein gelegenheid worden gegeven tot KOSTELOOZE VACCINATIE EN REVACCINATIE. Te Slruiskll zal hiertoe gelegenheid worden gegeven op Dinsdag 15 December 1936, des namiddags half drie uur in een der lokalen der openbare lagere school D. Ter Neuzen, 30 November 1936. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, P. TELLEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. HOT HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA. Van officieele zijde wordt thans mede- gedeeld, dat bij het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bemhard als bruidsmeisjes zullen fungeeren: de Hertogin Woislawa van Mecklenburg; de Hertogin Thyra van Meck lenburg; Prinses Kira Kirilowna van Rusland; Prinses Sieglinde zur Lippe; Prinses Elisabeth zur Lippe; Prinses Sophie van Saksen Wei mar; Jonkvr. M. J. baronesse van Heemstra, hofdame van H. K. H.; mej. M. Roseboom; mejuffrouw M. Michelin Moreau; Jonkvrouwe C. E. B. Roell; Jonkvrouwe A. M. de Brauw, hofdame van H. K. H.; mejuffrouw M. del Court van Krimpen. Als bruidsjonkers zullen fungeeren; Baron A. von Gram; Baron B. von Grom; Comman dant E. de Souzie van het 18de chasseurs a cheval; Prins V. Windischgratz; Baron K. von Vitinghoff; Graaf F. zu Dohna; Graaf H. Weltzeck; Graaf C. Ahlefeldt; Mr. G. D. C. baron van Hardenbroek; Jhr. Dr. G. Beelaerts van Blokland; Jhr. Ir. W. G. Roell, jacht- jonker en wnd. secretaris van Prins Bernard; F. Mo ran. Verder zullen als kinderen medegaan: Her togin Eilika van Oldenburg, oudste peetekind van H.K.H.; Gravin Svea van Oeynhausen- SierstorpffPrinses Arminn zur Lippe; Graaf Rasper von OeynhausenSierstorpff. De konieiide plechtigheden. Voorts wordt medegedeeld, dat de familie- leden en de gasten, die Hare Majesteit heeft uitgenoodigd voor bijwoning van het huwelijk, in den avond van 4 Januari of in den ocbtend van 5 Januari zullen aankomen, en dat de Koningin voornemens is, deze gasten aan een feestmaal te vereenigen op den avond van den 5den Januari, waarna, zooals bekend is, in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage het feest van het comite voor de luisterrijke viering van het huwelijk zal volgen. Den avond van 6 Januari zal H. M. even- eens een diner geven. Den 7den om elf uur vertrekt het Prinse- lijke bruidspaar van het paleis, teneinde zich naar het stadhuis te begeven voor de voltrek- king van het burgerlijk huwelijk. Om 11 uur 30 begeeft men zich naar de Groote Kerk, waar de inzegehing van het huwelijk zal ge- schieden door Ds. Welter, oud-hofprediker, terwijl Prof. Dr. Obbink zich zal belasten met de leiding van den dienst. De Koninklijke zangvereeniging Excelsior zal leiding geven aan het gezang der gemeente; de Haarlem- sche Motet- en Madrigaalvereeniging zal mu- zikale medewerking verleenen. Na afloop van de plechtigheid in de kerk zal de tocht door de stad langs den aange- geven weg geschieden, waarna ten paleize het huwelijksmaal zal plaats hebben. Des namiddags zal het jonge paar geheel onofficieel vertrekken. JUBILEUM C. SMEENK. Maandagmiddag heeft de heer C. Smeenk, ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als redacteur van het christelijk-sociaal weekblad „Patrimonium" een receptie in het Jaarbeurs- restaurant te Utrecht gehouden. De heer J. Hollander tweede voorzitter van .Patrimonium" heeft den heer Smeenk namens den bond en het bondsbestuur gehul- digd en hem een encyclopaedic der staats- wetenschap, alsmede een etui, inhoudende een vulpen en een vulpotlood, aangeboden. Voorts hebben o.m. het woord gevoerd de heeren de Ridder, namens de aangesloten bon- den, J. Stapelkamp, voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond, namens welke organisatie deze den heer Smetok een portret van diens voorganger Talma aanbood, P. J. Nahuisen, namens de commissie van samenwerking uit de Christelijk-nationale beweging en den heer J. Borst, voorzitter van de Christelijke werk- geversvereeniging. De heer K. Kruithof bood namens de psy- chologische centrale een bureaulamp aan, de heer Mr. W. Rup sprak namens den Christe- lijken Boeren- en Tuindersbond en de heer Amelink namens de Int. Chr. vakorganisatie De heer Smeenk heeft hierna bedankt. Velen; hebben tenslotte den heer Smeenk nog persoonlijk gelukgewenscht. Onder hen be- vonden zich baron van Boetzelaer van Dubbel- /tam jjir. H. A. M. van Asch van Wjjck en Mr. Dr. E. J. Bfeumer. Telegrafische geluk- wenschen waren o.m. ontvangen van Dr. H. Oolijn en de Ministers De Wilde en Oud. Nfaar het schijnt een dag of viertien a drie wek'en geleden is een Nederlander, die te Mos- Kou in Russischen dienst werkzaam was als ingenieur, de heer W. F. de Wit, door de Gepeoe gearresteerd. Sedertdien zit hij, voor zooveir men weet, gevangen. De heer de Wit, die reeds zeven jaar in Rus land woont en even lang in Russischen dienst is, had de gewoonte ieder jaar voor eenigen tijd met vacantie naar zijn familie in ons land over te komen. Hij heeft dit ook van 't jaar gedaan. Eenigen tijd na zijn terugkeer kreeg zijn familie door een brief van zijn vrouw bericht, dat hij was aangehouden en opgesloten. Zoowel de familie als autoriteiten hebben hierop onmiddellijk de hulp ingeroepen van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, dat zich eerst tot het bureau van het Internatio nale Roode Kruis te Geneve heeft gewend en vervolgens via den Amerikaanschen gezant in Den Haag tot den Amerikaanschen gezant te Moskou met het doel, inlichtingen over het geval en zijn aard te verkrijgen. Eenig uit- sluitsel hierop is tot nu toe nog niet ont vangen. Omtrent de redenem voor de arrestatie tast men in het duister. Uit Enkhuizen meldt men, dat de heer De Wit aldaar is geboren. Zijn vader is er nog apotheker. Hij bezocht daar de H.B.S. en stu- deerde later te Delft. Hij had1 linksehe sym- pathieen en werd reeds als dienstweigeraar gestraft. BELGISCH KAMERLID VERDRONKEN. Maandagavond is het socialistische Kamer- lid Van de Meulebroeck met zijn auto in het kanaal te Gent gereden. Van de Meulebroeck is hierbij om het leven gekomen. Weer stilstand voor Madrid, De toestand te Madrid blijft ongewijzigd. Het eenige bericht, dat over de krijgsverrich- tingen wordt gemeld, is afkomstig van den vertegenwoordiger van Havas te Talavera de la Reina. Deze deplt mede, dat generaal Mola er Maandagmiddag in geslaagd is ten Westen van Madrid strategische punten te bezetten, die gimstige basis vormen voor nieuwe operaties van het leger. Zijn troepen zijn thans bezig deze stellingen te consoli- deeren. Maandagmiddag om 6 uur hebben de re geeringstroepen een tegenaanval gedaan in den sector gelegen in het Zuidelijk stadsge- deelte, welke aanval echter werd afgeslagen. Voorts is van regeeringszijde opnieuw een of- fensief geopend op Carabanchel Bajo. Driamotorige vliegtuigen f der rechtschen hebb™ Maandag het Noordelijk stadsgedeelte gebombardeerd. Het bombardement concen- treerde zich in het bijzonder op het station Las Delicias, waar men vermoedt, dat batte- rijen van de tegenpartij staan opgesteld. Uit Bilbao wordt gemeld, dat de regeerings troepen een offensief hebben ontketend bij Uvidea, Ochandiano en Campanzar. Niet- tegenstaande den heftigen tegenstand van de rechtsche troepen veroverde de militie de for ten Maroto en Albertia. Het kasteel Usus- quiza en het dorp Villa Real* in de provincie Alava (Noorden) werden omsingeld. De regeeringstroepen bezetten verder de dorpen Ecoagua, Setago, Elozuna Farrate en Urunaga. Ook maakten zij zich meester van de watervoorziening van Vitoria. De weg tus- schen Mondragon en Vitoria werd door de re geeringstroepen afgesneden. De rechtsche troepen hebben een brug over de Zadorra op 5 K.M. van Vitoria opgeblazen om te trach- ten den opmarsch der regeeringstroepen te stuiten. Verder heeft generaal Queipo de Llano ge- last, dat de meer gegoede families de behoef- tige gezinnen van de leden der phalanx moe- ten steunen, en las hij een telegram voor, dat hij gezomden heeft aan de Britsche parlemen- taire commissie, welke in Spanje vertoeft en waarin hij deze uitnoodigt ook de dorpen in Andalusie te bezoeken en zich op de hoogte te stellen van de wreedheden, welke door het ,,marxistische danaille" waren bedreven. Het groote hoofdkwartier der opstandelin- gen deelde mede dat de operaties, welke Maan dag bij Pozuelo werden begonnen, thans ge- emdigd zijn. Niettegenstaande den heftigen tegenstand van de regeeringstroepen werden twee tanks buit gemaakt. De regeeringstroe pen lieten 200 dooden op het slagveld achter, VOLKSZANG. Zooals vroeger door ons werd gemeld, was op het voorloopig programma der feestcom- missie, ter gelegenheid van het vorstelijik hu welijk, voor den namiddag van 6 Januari ook ruimte gelaten voor volkszang. De suib-commissie die met de vooribereidmg daanvan was belast, had dezer dagen een ver- gadering uitgesdhreven, waarvoor een aantal vereenigingen waren uitgenoodigd ter (bespre- king van dit vooraemen. De vergadering was zeer geanimeerd en er bleek reeds uit de toen genomen proeven, tot welke mooie resultaten deize poging voor volksizang leiden kan. Van de uitgenoodigde vereenigingen ver- klaarden zidh tot medewerking bereid: Clhr. gean. zangver. Excelsior, Ohr. Neuizens Man- nenkoor, zangvereen. De Lofstem, gem. zang vereeniging Scheldekoor, Hervormde Vrou- wenivereeniging, Ned. Vereeniging voor Huis- vrouwen, Gereformeerde Meisjesvereeniging, 'Hervormde Meisjesvereeniging, Hervormde Jougedochters'vereenigmig, Onder Ons, Bravo, Jongemannenivereeniging en de Gereformeerde Jonigelingavereenitging. Uit deze vereenigingen zal men kunnen rekenen op een kern van on- geveer 500 zangers, terwijl zich voorts ook alien die, ofschoon geen lid van deze vereeni gingen zijnde, wensch en mee te zingen, wel- kom ziullen zijn. Op het programma zijn geplaatst: Wilihel- nms, Wilt heden nu treden, Z.-Vlaamsch Volikslied, Vlaggelied, Marschdied, Wij leven vrij, Wlaar de blanke top der duinen, ,,Aan 't Vorstelijk Paar" (woorden van Joh. de Vries, muziek van M. P. Harte), Gelukkig Vaderland, Wien Neerlands Bloed. De zang zal worden begeleid door het mu- ziekgezelschap „De vereenigde werklieden", terwijl voor leidinig van zang en muziek is aan- geizocht de direeteur van het muziekkorps, de heer A. Schirris, die zich daarvoor ibereid heeft verklaard. 'Het ligt in het voomemen eerstdaags twee algemeene repetitieavonden te houden in het Conoertgelboiuiw. ERNSTIG ONGELUK OP STOOMSCHIP. Hedenmorgen had een tooord van het Zweed- sche s.s. Korslborg, gemeerd liggend in de westelijke buitenhaven alhier, een emstig on- geluk plaats. Bij het vertrek van het stoorai- schip om op te schutten is een der matrozen met zijn beenen in een staaldraad terecht ge komen. Hij beliep daardoor iniwenidige bloed- uitstortingen in beide beenen en een gecom- pliceerde beenibreuk aan het linker kuitbeen. In de sluis is de man aan wal gebracht en naar het ziekenlhuis vervoerd. Dr. Van Breda Vriesman was spoedig aanwezig. Het schip is daama doorgevaren naar Gent. VOORZIENING VOOR BIJZONDERE N'dODEN. J.l. Maandag is ip deze gemeente opge- richt een Plaatselijke Commissie van Sa menwerking voor Bijzondere Nooden, welke zich in samenwerking met het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden zal ibezig hou den met steunverleening aan de z.g. stille amen, middenstanders, intellectueelen e.d. Om misverstand te voorkomen wordt opgemerkt, dat deze commissie zich niet zal bezighouden met eenige credietverleening, noch met steun in natura. Evenmin zal zij zich bezighouden met verleening van geregelden onderstand. Dit laatste beboort tot de taak der gewone organen van armenzorg Het werk dezer commissie zal uitsluitend ibestaan uit het verleenen van eenmaligen steun uitkeeringen ineens in die geval- len, waarin het verleenen van dien steun de kracht van de gewone instellingen van lief- dadigheid te boven gaat, aan perscmen, die door bijzondere nooden in moeilijkheden zijn gekomen. De commissie is samengesteld uit de plaat selijke instellingen van weldadigheid en be- staat uit de volgende personen: Mr. P. H. W. F. Tellegen, voorzitter, J. Brinckman, secretaris, P. J. van Strien, pen- ninigmeester, (dagelijksch bestuur); A. N. Hamelink, M. J. Riemens, Mevr. A. van Rom- pu, A. C. L. Weijnen, Mevr. H. R. J. van der Veen en de bevelvoerend officier van bet Le ger des Heils alhier. KONINKLIJKE ONDERSCHEHMNG. Bij koninklijk besluit van 28 October is de heer L. Wagner te Antiwerpen, algemeen op- ziener bij de spoorwegmaatschappij Mechelen Ter Neuzen, (benoemd tot officier in de orde van Oranje-Naissau. Aan den begiftigde zijn dezer dagen door den Nederlandschen Consul-Generaal te Ant- werpen de versisrselen der orde cwerhandigd. De heer Wagner, die per 1 November 1.1. wegens het bereiken van den pensioengereoh- tigden leeftijd, op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn functie bij de spoorwegmaatschappij MechelenTer Neuzen verkreeg, is door Z.M. den Komiflg van Belgie benoemd tot officier in de Bel'gische Kroonorde. VERBREEDING VAN HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND. Eenigen tijd geleden is een begin gemaakt met het verleggen van den rijksweg Hans- weertSchoreforug langs de westzijde van het kanaal door Zuid-Beveland. Deze verlegging was noodig in verba rid met de kanaalverlbree- dling ter plaatse. Een groot deel van den ouden weg valt in de verlbreeding en is thans reeds verdiwenen, zooidat het verkeer van Hansweert naar de Sdhorelbrug over het ka naal plaats vornd via de ikom van het dorp Schore. Voor het reizend publiek gaf een en anider nog al wat ongerief, vooral cmdat het verikeer van en naar Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen over het veer HansiweertWals- oorden van deze route gelbruik meet maken. Thians is de'nieuwe weg zoover klaar geko men, dat er gebruik van kan worden ge maakt, zoodat sedert Zaterdagnamiddag het verkeer HansweertSctoorebrrlg weer reclht- streeks langs het kanaal kan worden geleid. Een gevolg hiervan is tevens, dat met de veiibreedingswerkzaamheden aan de westzijde van het kanaal weer kan worden voortgegaan. Wei betreft het hier een kort kanaalgedeelte, doch aan'gezien ter plaatse een bocht wordt gemaakt en een los- en laadplaats wordt aan- gelegd, is hieraan nog al eenig werk verbon- den. Met de omlegging van den weg Hansweert -Sctoorebrug aan de oostzijde van het kanaal is men nog niet geheel k'laar. Zoodra ook dit nieuwe weggedeelte in gelbruik kan worden genomen, begint men met de kanaalverbree- ding aan de oostzijde tussdhen Hansweert en Schore. Tot heden is hieraan nog niets ge daan, behalve dan de werken in vertoand met de omlegging van den weg, welke uit den aard der zaak als ondeideel van het geheel zijn te beschouwen. GEWESTELIJKE VERGADERING S.D.A.P. Zondag is te Middelburg de jaarlijksche Ge- westelijke vergadering van hot Gewest Zee- land der Sociaal Democratische Arbeiders- partij gehouden. De vergadering was druk bezocht door afgevaardigden uit alle deelen der provincie. In zijn openingswoord verwelkomde de voor zitter, de heer L. Onderdijk, o.a. de Tweede Kamerleden W. Drop en J. ter Laan en den heer S. de Miranda, wethouder van Amster dam, als vertegenwoordiger van het partij- bestuur der S.D.A.P. Van den heer W. Vlie- gen was bericht van verhindering ingekomen. De voorzitter zeide voorts in zijn openings- rede, dat de actie voor het Plan van den Ar- beid velen tot een werkkracht heeft aangezet als nooit te voren, dat elke week in Zeeland duizenden exemplaren van ,,Vrijheid, Arbeid, Brood" worden verkocht en dat hij dezen keer zonder eenige reserve kan spreken over een ongekend groote actie. Het aantal afdeelingen in Zeeland bedraagt momenteel 40. Er zijn 77 raadsleden en 6 Statenleden, terwijl de partij in de colleges van B. en W. vertegen- woordigd is te Middelburg, Vlissingen, Ier- seke, Retranchement en Biervliet. Een belangrijke mededeeling is de wfjziging van de kiesdistrict-indeeling bij de komende Kamerverkiezingen. Het Gewest Zeeland zal hoogstwaarsehijnlijk worden ingedeeld bij den kieskring van Zuid-Holland en daardoor als lijstaanvoerder krijgen den heer J. ter Laan. Van de heeren Vliegen en Drop, die Zeeland zoolang in de Tweede Kamer vertegenwoor- digden, zal de heer Vliegen wegens vergevor- derden leeftijd aftreden en de heer Drop zal waarschijnlijk lijstaanvoerder worden voor Brabant en Limburg. Dit besluit heeft niet de instemming der vergadering, althans niet ten opzichte van den heer Drop, dien men voor Zeeland liever behouden wil. Nadat verschillende huishoudelijke punten van de agenda waren behandeld, werd er over het verslag van de soc.-dem. Statenfractie uitvoerig gediscussieerd. Dit gold vooral de kwestie van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram- weg Maatschappij, de houding van Ged. Sta- ten in deze zaak en de agitatie van de N.S.B. Ook de Provinciale Commissie voor Werk- loozenzorg werd becritiseerd wegens haar langzame procedure inzake het toestaan van werkverschaffingsobjeoten, hetgeen dikwijls drie maanden in beslag neemt. Na de middagpauze hield de heer J. Spron- kers, gewestelijke propagandist in Zuid- Holland, welke taak bij nu ook tot Zeeland zal zien uitgebreid, een uitvoerige rede over de aanstaande verkiezingsactiei Tenslotte voerde de heer Drop het woord ten afscheid van zijn waarschijnlijk aftreden als Zeeuwsch Kamerlid, waarna de heer J. ter t .aan nog sprak ter kennismaking, waarbij hij de toezegging deed zijn beste krachten aan de Zeeuwsche belangen te zullen geven. De collecte welke alhier was gehouden in verband met de feestelijkheden tijdens het Vorstelijk huwelijk, heeft een bedrag van ruim- S 233 opgebracbt. „Ballero-winkelueek" en St. Nicolas. Hedenavond zal de „goede Sint" met zijd gevolg -en begeleid door de beide plaatselijke muziekgezelschappen te 7 ure een toer door- de stad maken. Vrijdag a.s. worden de bewaarscholen door hem bezocht en hedenmiddag had in ,,Het Centrum" de vertooning plaats van tal van kinder- en teekenfilms. Daar deze voorstel- ling gratis toegankelijk voor de kleuters was, profiteerden vele honderden kindertjes van deze leuke voorstelling, die bij velen hunner lang in het geheugen zal blijven, temeei' daar Sint Nicolaas tot groote verrassing onder de voorstelling in hoogsteigen persoon in de zaal verscheen. •Niettegenstaande de ver van algemeene deelname blijkt ook de „Ballero-winkelweek" een succesvol verloop te helbiben. Tal van ge- lukkigen kwamen reeds in het bezit van geld- prijzen, die in deze dagen wel welkom zijn! (Ingez. Med.> Jaarmarkt en Toondag. De gure, buitengewoon winderig-koude in- zet van de Decembermaand had de belangstel- ling ook voor deze welgeslaagde jaarlijksche toondag niet in het minst getaand. Ook de deelname was weer volgens de beste verwach- tingen en wij vemamen dat nog tamelijk goed verkocht is door verschillende handelaren. De gezellige drukte werd verhoogd door de „Stem van de Reus" van de Axelsche Radio- Cen-trale, die der traditie getrouw de actueel- ste „sc'nlagers" over het Marktplein deed klinken. Een woord van lof komt inzondefheid de Zeeuwsch-Vlaamsche Slagersvereeniging toe in haar volijverigen voorzitter, de heer H. J. Colsen te Sluiskil en de eminente secretaris- administrateur de heer Z. C. Eckhardt te Ter Neuzen. De organisatorische kracht van deze heeren is op dit terrein welhaast zoo algemeen bekend en gewaardeerd, dat het eigenlijk haast overbodig wordt daarvan te gewagen. De uitslagen van de diverse prijskeuringen volgen hieronder: FOKVEE. Kampioen koe: W. M. Dieleman, Axel. Koeien, meer dan 2 keer gekalfd: le prijs Jac. de Feijter, Boschkapelle; 2e pr. A. Scheele, Axel. Koeien, niet meer dan 2 keer gekalfd: le prijs W. de Feijter, Axel; 2e pr. W. den Hamer, A.X61. Kalfvaarzen met 4 tanden en meer: le prijs Oscar Mattele, Axel; 2e pr. W. M. Dieleman, Axel. Eenjarige runderen: le prijs a. H. de Feij terMoes. Axel; le pr. b. H. Picavet, West- dorpe; 2e pr. a. idem; 2e pr. b. A. van Es, Axel. Graskalveren; le prijs a. H. Picavet, West- dorpe; le pr. b. idem; 2e pr. a. H. de Feijter- Moes, Axel; 2e pr. b. idem. Springstieren met 2 of meer tanden; le prijs Simon van Hoeve, Axel. Stieren zonder tanden; le prijs H. Picavet, Westdorpe; 2e pr. idem. Keurmeesters van het fokvee waren; E. de Deckere, Hulst; A. Koster, Zaamslag en J. A. Maris, Zaamslag. VARKENS. Vette varkens: le prijs Gebr. Verstraten, Axel. Vleeschvarkens: le prijs Gebr. Verstraten, Axel; 2e pr. idem. Fijne vette zeugen: le prijs Gebr. Ver straten, Axel. Zware varkens; le prijs Gebr. Verstraten. Axel. VET VEE. Kampioen: vrouwelijk gesl. eig. J. van Gijs, Breskens; idem manl. gesl. eig. Gebr. Ver straten, Axel. Vette schotten: le prijs Gebr. Verstraten, Axel; 2e pr. A. J. van Overbeeke, Oostburg. Vette koeien: le prijs Gebr. Verbiest, Sas van Gent; 2e pr. idem. Dikbillen: le prijs a. Ed. Vermoet, Sas van Gent; le pr. b. Gebr. Verstraten, Axel; 2e pr. idem. Vaarzen met 4 of meer tanden: le prijs Gebr. Verstraten; 2e pr. a. idem; 2e pr. b. J. van Gijs, Breskens. Vaarzen met 2 tanden: le prijs a. Gebr. Verbiest, Sas van Gent; le pr. b. idem; 2e pr. J. C. den Hamer, Koewacht. Vaarzen zonder tanden: le prijs Jan Ver stratenBoer, Axel. Ossen met 4 of meer tanden; le prijs Jan VerstrateniBoer, Axel; 2e pr. a. Gebr. Ver straten, Axel; 2e pr. b. idem. Ossen met 2 tanden: le prijs H. J. Colsen, Sluiskil. Ossen zonder tanden; le prijs -W. Ver- strate, Axel; 2e pr. Gebr. Verstraten, Axel. Stieren zonder tanden: 2e prijs Abr. de Jonge, Axel. Vetgemeste kalveren; le prijs Fa. E. A. IJsebaert, Ter Neuzen; 2e pr. Gebr. Verstra ten, Axel. Kleine dikbillen: le prijs Ed. Vermoet, Sas van Gent; 2e pr. idem. Keurmeesters van het vetvee waren: R. van Daele te Vlissingen, P. du Busch, Oostburg en Edg. de la Ruelle, Selzaete. PAARDEN. Merries van 23 jaar: le prijs Jae. de Put ter, Axel; 2e pr. J. W. Scheele, Vogelwaarde. Hengsten van 2'3 jaar: le prijs M. van Fraeijenhove en A. Haak, Zaamslag. Merrieveulenis -van 1-2 jaar: le prijs a. Jac. de Putter, Axel; le pr. b- K. van Hoeve, Ter Neuzen; 2e pr. a. Kinderen H. Daelman, West dorpe; 2e pr. b. M. van Fraeijenhove, Zaam slag. Hengstveulens van 12 jaar; le prijs Abr. Haak, Zaamslag; 2e pr. M. van Fraeijenhove en Abr. Haak, Zaamslag. Merrieveulens beneden 1 jaar: le prijs Jac. de Putter, Axel; 2e pr. idem. Hengstveulens beneden 1 jaar: le prijs M. van Fraeijenhove en A. Haak, Zaamslag; 2e pr. Abr. -Haak, Zaamslag. SOHAPEN. le prijs Octave v. d. Bossche, Selzaete; 2e pr. idem. De totale aanvoer bedroeg: 225 stuks hoom- vee, 25 paarden, 10 varkens en 6 schapen. De medailles voor de jaarmarkt werden ge- schonken door: Dr. J. C. Bom; Dr. v. d. Zwan; K. van der Hooft; G. Swets; G. Mattheeuws; Herm. Die lemanKoole; G. de Jonge; Em. Misseghers; E. Hermans; Cam. de Coninck; Dr. Kallhom; Jac. Dekker; P. Verstraten; Gebr. Verstraten; Jan Cappon; D. de Putter; Jail den Hamer; Fa. D. J. Oggel; Notaris Fanoy; C. I. Pro- voost; Ver. v. Vreemdelingenverk.; Arbeid Adelt; J. de Feijter, P. Simons en Jansen; alien te Axel; Fa. Zwaan, Den Haag; J. van Gijs, Breskens; Ed. Vermoet, Sas van Gent; Fa. Willems, Roosendaal; Fa. E. A. IJsebaert, Ter Neuzen; Octave v. d. Bossche, Selzaete; S. van Hoeve, Zaamslag; H. v. d. Bossche, Sas van Gent; A. de Putter, Zaamslag-Veer; G. Dellaert, Westdorpe; G. Veilbiest, Sas van Gent; Ch. van Wrjek, S-p-ui, Zaamslag; Stie- renvereenigmg Zaamslag; H. J. Colsen, Siuis- I kill; Fa. M. Volst, Amsterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1