Kerknieuws Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten WEERVERWACHTING. VOETBAL. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. INGEZONDEN STUKKEN,. LOOP DER BEVOLKING. Verdachte leverde alleen critiek in het alge- meen belang, wat in ieder vrij land geoorloofd is. Voor verdediger staat vast dat verdachte faandelde in het algemeen helang. De kwestie van „de steekpenningen" is voor den verdediger nog altijd een duister pnnt. De beleediging moet opzettelijk zijn. Volgens verdediger kan verdachte mr. v. d. H. onaangenaam zijn geweest, doch belee- digd heeft hij hem niet. Een voorwaardelijke straf zooals het O.M. vroeg, is volgens pleiter niet op zijn plaats. Bij veroordeeling, verzoekt verdediger de Rechtbank verdachte een geringe geldboete op te leggen. De Officier repliceerende, zegt, dat de ma- nier waarop verdachte meende critiek te moeten publiceeren, misplaatst is. De Officier zegt, dat de Minister den heer mr. v. d. H. heeft benoemd tot lid van de ansjoviscommissie. Mr. v. d. H. is dus door den Minister vol- komen gerehabiliteerd. De verdediger dupliceerende zegt, als de Minister mr. v. d. H. wil rehabiliteeren, waar- om hem dan niet opnieuw benoemd tot direc- teur van het C. V. K. Uitspraak 11 December a.s. NED. HERV. KERK. iDe heer Ph. J. Greeven, cand. tot den H. Dienst alhier, heeft toezegging van beroep ontvangen naar de Ned. Herv. gemeente Kol- ham, gelegen in de prov. Groningen nabij Hoogeizand. Aangenomen naar Termunten door Ds. E. A. A. Snijdelaar te Schoondijlke. Matige tot krachtige, later afnemende Wes- telijke tot Noordwestelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, waarschrjnlijk nog regen. Later hagelbuien'en iets kouder. UITSLA.GEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Afd. I. CWAjax ADO—DEC XerxesDHC ExcelsiorROH Storm vogelsBlauw-Wit le klasse Afd. II. KPCVSV HaarlemSparta DW1S—HBS Hermes-DVSFeijenoord VUCZFC le klasse Afd. HI. NECZAC Enschedesche BoysHeracles WiageningenGo Ahead TufbantiaEnschede PEC—AGOW Afdeeling IV. le klasse. 0—1 0—2 2—3 3—1 2—0 3—3 4—3 4—0 2—1 1—0 2—1 1—1 1—2 5—3 1—3 LONGA—PSV 3—7 BVVBleijerheide 3—1 EindhovenNAC 21 JulianaNOAD 3—7 Roermond-MW 2—0 doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. PSV 9 7 1 1 15 28—14 Roermond 9 4 4 1 12 22—18 NOAD 9 5 1 3 11 32—20 NAC 9 5 1 3 11 20—16 BW 9 5 1 3 11 27—21 Bleijerheide 9 2 4 3 8 12—17 LONGA 9 2 2 5 6 2323 Juliana 9 1 4 4 6 1628 MW 9 2 1 6 5 15—24 Eindhoven 9 2 1 6 5 15—29 2e klasse A. HeroBreda 2—1 TSCDe Zeeuwen 9—1 ZeelandiaGoes 1—1 VLissirugenTemeuzen 33 RBCMiddelburg 26 doelp. gsp- gew. gel. verl. pnt. v.t. Middelburg 11 8 1 2 17 53—20 Hero 10 8 2 16 26—15 Breda 9 7 2 14 27—12 TSC 10 4 1 5 9 29—24 Terneuzen 8 3 2 3 8 13—28 Vlissinigen 8 2 3 3 7 19—23 Goes 8 1 4 3 6 9—10 RBC 8 2 6 4 26—35 De Zeeuwen 8 1 2 5 4 8—31 Zeelandia 8 3 5 3 14—29 3e klasse A IJzendijkeOostburg 3—1 HulstBiervliet 4—1 AxelTemeuizen 2 12—0 SluiskilHoofdplaat 1—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Axel 9 9 18 479 Sluiskil 8 5 1 2 11 20—14 Breskens 8 4 1 3 9 17—15 Hoofdplaat 7 3 2 2 8 13—11 Oostburg 9 3 6 6 2l22 Hulst 7 3 4 6 1622 Temeuizen 2 8 2 1 5 5 23—28 Uizendijke 6 1 2 3 4 9—27 Biervliet 6 1 5 1 9—26 3e klasse B. ROSHamsweert 11—1 Middelburg 2Burgih 8—1 Goesche Boys- —Vlissingen 2 14 Eiland Boys EMM 3—2 doelp. gsp- gew. gel. verl. pnt. v.—t. ROS 10 10 20 86—11 Eiland Boys 8 6 1 1 13 32—12 Z. Boys 7 4 1 2 9 22—10 Middelburg 2 7 3 3 1 9 20—11 Vlissingen 2 7 3 3 1 9 1613 Burgh 8 4 1 3 9 28—22 Zierikzee 7 3 1 3 7 25—14 EMM 7 2 5 4 18—30 Zeelandia 2 7 1 2 4 4 11—39 Hamsweert 8 2 6 2 845 Goesche Boys 9 9 753 le klasse Afd. V. HSCFriesland Be QuickAchilles SneekHoogezand VeendamGVAV VelocitasLeeuwarden 6—2 5—3 4—3 afg. 2—1 Zeeuwsche Voetbalbond. Tern. BoysHoofdplaat 2 10 Temeuzen 3Axel 2 20 GroedeHulst 2 32 SchoondijkeCom Boys 34 HET VLRI.OOP DER WEDSTRIJDEN. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Eerste klasse. Het is voor PSV al een bijzonder gunstige dag geworden, want niet alleen heeft zij te Tilburg van LONGA met 37 gewonnen, maar bovendien heeft zij een mede-candidaat zien struikele'n, waardoor haar positie nog hechter wordt. Eindhoven heeft n.l. kans ge- zien om NAC een 21 nederlaag toe te bren- gen, welke uitslag wel een ieder zal be- vreemd hebben, daar Eindhoven het zwakke zusje in de Eerste Klasse is en NAC juist een goed seizoen doormaakt. Hierdoor komt NAC 4 punten bij PSV ten achter te staan en dat is veel. BVVBleijerheide eindigde met een kleine doch verdiende overwinning (21) van BVV. Het is wel toevallig, dat de uitslag 37, die toch als een zeldzaam voorkomende moet worden aangestipt, thans tweemaal moest ge- noteerd worden, want JulianaNOAD eindig de eveneens met 37. De strijd Roermond MW eindigde met een 20 .overwinning voor de thuisclub. Hierdoor en door het falen van NAC heeft Roermond het tot de tweede plaats gebracht, hetgeen een zeer mooie prestatie voor deze Limburgsche clubs is. Tjiveede klasse. Hero—Breda 21. Dat heeft Hero er aardig afgebracht en ver- diend daarvoor een woord van gelukwensch. Deze stand werd reeds in de eerste helft ver- kregen en na de rust heeft Hero het voor- namelijk toegelegd om te behouden wat zij had, hetgeen haar gelukte. Er komt nu extra spanning bij de drie leidende clubs, want Hero en Breda staan nu gelijk en Middelburg is slechts edn punt bij hen ten achter. TSCDe Zeeuwen 91. De zwartjes van Vlissingen hebben het bij hun eerste bezoek aan Oosterhout al bijzon der slecht getroffen, daar TiSC in splendid conditie was en er lustig op los trok. De Zeeuwen hadden dan ook niets in te brengen, d.w.z. na de rust, want in de eerste helft heb ben zij behoorlijk partij gegeven en niets wees er op, dat zij in de tweede helft totaal over- speeld zouden worden, maar al spoedig werd het hopeloos voor de gasten en zij waren dan ook blij toen het eindsignaal klonk. ZeelandiaGoes 11. Zeelandia en Goes hebben de punten maar verdeeld, hetgeen ook vrijwel de juiste ver- houding in het veld weergeeft, want geen van beide clubs toonde zich overwegend sterker, al was Zeelandia meer in den aanval. Voor Zeelandia gaat het er op aan komen om zich wat los te werken van de onderste plaats en is het gelukkig voor haar dat RBC en De Zeeuwen slechts een voorsprong van 1 punt hebben. In de onderste gelederen dus hetzelf- de beeld, dat de kopploeg te zien heeft. VlissingenTemeuzen. 33. In deze op een niet al te hoog peil staande ontmoeting helblben beide ploetgen de punten gedeeld; een uitslag waarmede, naar wij ver- meenen, de thuisclub duibtoel en diwans tevre- den kan zijn, want de minst slecht spelende ploeg was Temeuizen, waarbij het echter, zoo als deize eompetitie steeds te zien heeft ge geven, mangelde aan de sehotvaardigheid der voorhoede. Aanvankelijk zag het er zelfs naar uit, dat de thuisclub, na eerst met 02 te heb ben achtergestaan, met de overwinning zou gaan schuiven. Tot drie minuten voor het ein- de had zij n.l. met 3—2 de leiding, doch toen gelukte het nog aan onize stadgenooten om den gelijkmaker te scoren. Toch willen wij nu eenis niet alle schuld op de roodizwarte voor hoede schuiven, want ook de scheidsrechter ging in deize niet vrij uit en het lag er dik op dat hij de thuisclub bevoordeelde. Een geheel zuiiver doelpunt van Temeuizen kende hij niet toe, tenwijl hij een uit buitenspel ontstaan doelpunt der Vliissingers als geldig verklaarde. Dit echter buiten beschouwing latende, had Temeuizen toch nog royaal de overwinning kunnen behalen, want uit de kansen die zij bijvoorbeeld voor de rust kreeg, had toch zeker een 30 voorsprong moeten geboren womden. De magere 10 voorsprong was te weinig, geizien dat men in de tweede helft ook nog den wind tot nadeel kreeg. De leiding berustte bij den heer Van Hoek. Onize stadgenooten hadden twee invallers, voor Riemens en De Cooker, voor wie miedespeelden Hofman en A. Hamelink. De eerste minuten is een over en weer ver- kennen van elkaars krachten. Het eerste ge- vaarlijke oogenblik ontstaat als de Vlissing sehe linksbinnen uit een goede voorzet van rechts met den bal voor het doel komt, het schot gaat echter ver naast. Temeuzen komt langizameihand iets meer in den aanval, maar bepaald gevaarlijk is zij het eerste kwartier niet. Als eerst Geensen aan den rechtsbuiten een kans om voor te geven ontneemt ten koste van een corner, moet dan even later een Vlissingsehe back redding brengen ten koste van een comer, uit welke wederom een cor ner ontstaat, die dan wordt weggewerkt. Uit een aan Temeuizen toegekende vrije trap wordt de bal door Kouwijzer hoog over doel geschoten. Zoo zijn reeds ruim 20 minuten verstreken, als wederom een Vlissingsehe ver dediger uit arren moede den bal comer trapt. Uit deze ontstaat dan weer een comer, uit welke dan tenslotte Van Hecke zeer fraai in het doel kopt. 01. Eenige minuten later zendt de Vlissingsehe midvoor een hoog sciho't in, waarbij Franken den bal nog juist uit den bovenhoek kan weg- tippen. Een half uur is er gespeeld als na een voorzet van J. Hamelink, Hofman zeer listig over den bal heenstapt en daardoor aan A. 'Hamelink een kans tot scoren .geeft, zooals er niet veel in een wedstrijd ontstaan. Wonder- lij.k genoeg gaat de bal noig naast. Als bij een doeltrap de Vlissingsehe keeper den bal het veld in trapt, komt deze bij Kouwijzer; nog voordat de keeper zich heeft hersteld zendt de Temeuzen-speler een schot in, een der Vlissinigers kan den bal nog tot comer verwerken en zoo gelukt het nog steeds niet de eens zoo gevaarlijke Ter Neuzensehe schut- ter am in deze eompetitie zijn eerste doelpunt te scoren (waarop trouwems nil nog het wach- ten isTemeuzen speelt nu beter dan de thuisclub en de verdediging der laatste krijgt druk werk, waarbij ook enkele malen het ge- luk haar een handje helpt. Eens zendt A. Ha melink een schuiver in vamaf de vleugel. Het is of de bal de doellijn echter niet kan passee- ren, want tergemd rolt hij er langs om zoo ten slotte naast het doel te belanden. Kouwijzer poogt eenige malen door een schot den doel- man te verschalken, maar hij gebruikt daarbij steeds het verkeerde been en het doel is voor hem te klein. Vlak voordat de rust wordt aan- gekondigd, moet bij een Vlissingsehe aanval Franken uitloopem. De verdediging va^ Ter neuzen vergeet de toeloopende Vlissingsehe spelers af te houden en Franken kan daar door den bal niet onder zijn bereik krijgen. Een gevaarlijk moment ontstaat, maar ten slotte heeft Franken den bal toch nog te pak- ken en het gevaar is geweken. Dan geeft de scheidsrechter het sein voor de thee. Evenals in de eerste helft komt het eerste gevaar ook nu van Vlissingen's zijde. Ten slotte strandt men op Temeuzen's keeper. Temeuzen pakt dan goed aan en het spel wordt eenige minuten op de Vlissingsehe helft A uitgevochten. Ongeveer 5 minuten is men be- zig als Hofman wederom een voorzet van J. Hamelink listig door zijn beenen laat loopen. Laurens heeft nu een goede schietkans en be- nut deze sulbliem. 02. Vlissingen brengt nu een wijziging in haar opsbelling en begint fanatieker aan te vallen. Medie doordat de verdediging van Temeuzen raar begint te schutteren, volgt er nu een periode, waarin het doel van Terneuzen onder zwaren druk komt te staan; Franken moet dan ook flink de handen uit de mouwen ste- ken en krijgt verschillende scho.ten te keeren. Toch is het te bemerken, dat een doelpunt in de lucbt zweeft, dat dan ook komt, als er 17 minuten zijn verstreken. Het is op dat oogienlblik n.l. aan onzen doelverdediger onmo- gelijk een van kortlbij gelost zeer hard schot te stoppen en aldus is de stand 1>2. (Vlissingen heeft dan weer eens geluk als Hofman, buiten bereik van den keeper, den bal teigen de paal trapt. Enkele oogenblikken later komt de Vlissingsehe rechtsbinnen alleen voor Franken, maar zijn schot is slecht en gaat ver naast. Als iets later een Vlissingsehe speler in buitenspel,positie met den bal in het doelgebied der tegienpartij komt, wordt dit niet bestraft; gelukkig kan het gevaar nog worden gekeerd. Wanneer Temeuzen op een gegeven moment naar voren gaat, speelt een in het nauw gedreven VHssingsche back zoo slecht op zijn keeper terug, dat de bal in het doel terecbt komt, met Hofman er achter aan. Qnbegrijpelijk kent echter de scheidsrech ter dit doelpunt niet toe en laat Vlissingen een vrije trap nemen. De tweede helft is reeds meer dan voor de helft verstreken als door een andere arbitrale blunder Vlissingen aan den gelijkmalker komt. In duidelijke bui- tenspelpositie krijgt een Vlissinger den bal toegespeeld; die Temeuzen-werdedigers ver- wachten dan ook, dat de scheidsrechter zal fluiiten, dit gebeurt echter niet en Franken krijgt dan (Jen bal het nakijken. 22. Vlissingen is door dit dooeurtje aangemoe- digd, maar Temeuzen ze't de tanden opeen en is minstens even gevaarlijk. Een kopbal van 'Hofman komt in handen van den keeper. Bij een algemeene aanval van Vlissingen gaat ook een der backs mee naar voren; hij' lost een ver schot, dat over het doel gaat. Het spel moet dan een oogenblik gestopt worden voor Lau rens; als deze weder ter been is, verlaat dan de Temeuzen-midyoor het veld en wordt ver- vangen door Anldr. Geensen. Negen minuten voor het ednde krijgt tenslotte Vlissingen on- verwachts de leiding, als een schuiver wordt ingezonden. Franken zit reeds geknield om den bal te steppen. Juist v66r hem botst de bal echter van den grond op en met veel effect vliegt het ledeir over hem in het doel. 32. De laatste minuten' verstrijken reeds meer en meer en we maken ons reeds vertrouwd met een nederlaag, maar drie minuten voor tijd krijgt A. Hamelink udt een voorzet van Kouwijzer nog een opgelegde kans en ditmaal faalt hij niet. 33. Zoowaar zouden zelfs de roodzwarten nog bijna een vierde doelpimt hebben kunnen maken, wanneer A. Geensen den bal door de verdediging heen spee'lt. Met de luterste krachtsinspanning kunnen de Vlis- singers dit echter ve'rhinderen. Dan komt het einde. RBC^Middelburg 26. De Middelburgers bebben gedaan wat van hen verwacht werd tengevolge waarvan de thuisclub het onderspit moest delven. Onver- wacht komt dus de nederlaag van RBC niet en Middelburg behoudt niet alleen haar goede plaats in de ranglijst, doch door de nederlaag van Breda is de voorsprong van deze club tot slechts een punt teruggeloopen, zoodat de tweede ronde niet ongunstig voor Middelburg ingaat. Derde klasse. IJzendijkeOostburg 31. De verwachting, dat Oostburg het te IJzen dijke tot een overwinning zou brengen, is niet uitgekomen, doch de nederlaag van de gasten bewijst dat IJzendijke op haar eigen veld veel beter speelt dan bij haar uitwedstrijden. De drie klinkende nederlagen van IJzendijke werden steeds op vreemde bodem geleden, maar tbuis is zij nog niet overwonnen. HulstBiervliet Dat Hulst van Biervliet niet veel tegenstand zou te duchten hebben, was te voorzien en de uitslag 41 kan dan ook als normaal worden beschouwd. Biervliet heeft thans uit 6 wed- strijden slechts 1 punt verkregen en zij zal dit geheele seizoen door wel als hekkensluiter fungeeren. Door het falen van Oostburg en Temeuzen 2, gaat Hulst thans 2 plaatsen in de ranglijst naar boven. AxelTemeuzen II 120 De St. Nicolaas-surprise bleef wor de dezer daigen jubileerende oranjeploeg niet uit en zoo werd gisteren met niet minder dan een dozijn doelpunten de absolute meenderbeid over de Temeuzensche reserve's getoond. Het was geen wonder; want de Axelsche „Zwarte Piet" (Biegel) speelde zelf in de oranje-voor- hoede mee, waar hij een 4-tal fraaie doelpun ten voor zijn refkening ngm, maar de groo'tte van de nederlaag werd in het Ter Neuzensehe kaimp om tot den emst terug te keeren, aan het gemis van een drietal spelers toegeschre- ven, die de reis met de representeerende ploeg naar Vlissingen moesten medemaken. Over den wedstrijd zullen wij ditmaal daarom kort zijn. De Ter Neuzenaars liepen hard van stapel, maar de gastheeren nanaen kort na- dien het initiatief over om dit gedurende den geheelen wedstrijd niet meer prijs te geven. Na 4 minuten cpent Scheele de score uit een voor zet van Koster. Na 11 en 12 minuten spe- lens veigroot Biegel de voorsprong tot 30, na 17 minuten M. Gans uit een voorzet van Scheele en eer er 20 minuten gespeeld is, maakt Koster er 50 van. Scheele vengroot na 23 minuten deze voorsprong tot 60. Reeds zijn 25 minuten gespeeld eer Dieleman in het oranjedoel het eerste Ter Neuzensehe schot moet Stoppen. M. Gans maakt door 2 doel punten na 28 en 3'1 minuten spelens de over- winning tot een voldongen feit. Ruststand 8—0. In de tweede helft vergroot Biegel na 4 minuten spelens de kolossale voorsprong en juist als er 10 minuten na de pauze is ge speeld, trapt Kiel via de paal razend hard en onboudbaar in eigen doel, 100. M. Gans brengt met een onhoudlbaren schuiver na 20 minuten de stand op 110. Het laatste kwar tier speelt de thuisclub slechts met 10 man, daar Koster het veld heeft verlaten, hetgeen Biegel niet weerhoudt om 6 minuten voor het einde het dozijn uit een scrimmage voor het roo'd-zwarte doel vol te maiken, 120. In den vorm van Ziomdag spelend behoeft de thuisclub in deze afdeeling gewis geen en kele wedstrijd te verliezen. De serieuze trai ning van de laatste maanden onder leiding van den heer Bensen begint zijn vruchten af te werpen en wij hebben goede hoop, dat de tweede helft van de eompetitie niettegen- staande nog 5 te spelen uitwedstrijden niet minder productief aan doelpunten behoeft te zijn dan de eerste. Aan de andere kant moe ten wij de oranje-witten een waarschuwend woord toeroepen, opdat zij hun kunnen niet gaan overschatten. De zeer eenizijdige kamp werd gelei'd door de heer Gillissen uit Middelburg. SluisldlHoofdplaat 11. Voor de eerste maal in dit seizoen heeft Sluiskil thuis spelende het niet tot een over- winning kunnen brengen, want zij moest met Hoofdplaat de punten deelen. Voor Axel is deze uitslag de meest wenschelijke; al was haar voorsprong al vrij groot, iedere punt meer is winst en brengt de Axelaren nader bij het begeerde doel. Hoofdplaat heeft nu veel beter gespeeld dan vorige week te Bier vliet, want er is een groot verschil tusschen een gelijk spel met Sluiskil en een verdeeling der punten met Biervliet. Te Sluiskil was er niets oneervols, maar de uitslag te Biervliet is ontegenzeggelijk een groote teleurstelling voor haar geweest. Zeeuwsche Voetbalbond. De Ter Neuzenscbe Boys bebben een bezoek gebad van de reserves van Hoofdplaat en al hebben zij dezen strijd met 10 gewonnen, tocb zullen zij moeten erkennen, dat men meer er van had verwacht, want Hoofdplaat II staat onderaan in de ranglijst. De tweede wed strijd te Ter Neuzen was die tusschen het derde elftal van Temeuzen en de reserves van Axel, dus een tegenstander die voor de jon- geren van Ter Neuzen een zware partij be- teekende. Dit heeft echter niet belet, dat, de thuisclub met 20 van de bezoekers wist te winnen, hetgeen een mooi resultaat is. Onze verwachting dat Groede een kleine overwin ning op de reserves van Hulst zou behalen is bewaarheid, want met 3(2 eindigde deze strijd. De Com Boys hebben bet te Schoon dijke niet gemakkelijk gehad en hebben daar maar op het kantje af van de thuisclub ge wonnen met 34. Zoo bet aan Schoondijke gelukt zou zijn aan de Com Boys ook al was bet maar 6en puntje afhandig te maken, zou het een verrassing zijn geweest, die de span ning in deze Afdeeling ten goede zou zijn ge- komen. AMNESTIE IN DEN K.N.V.B. Het bestuur van de vereeniging Koninginne- dag te 's-Hertogenlbosoh heeft aan het bestuur van den Koninklijkem Nederlandschen Voetbal bond verzocht den wegens het incident bij NACBIW voor drie jaar geschiorsten speler van laatshgenoemde cluib bij het aanstaande huwelijk van Prinses Juliana en Prims Ber nard amnestie te willen verleenen. DIEFSTAL VAN EIEREN. Personeel van de Coop. Landbouwersveree- niging te Almen-Harfsen beeft Donderdag ontdekt, dat uit het pakhuis 34 kisten, elk bevattende 500 eieren, zijn gestolen. De buurtbewoners hebben van een inbraak niets gemerkt. VREEMDELING AANGEHOUDEN. Op verzoek van de Duitsche justitie is Vrij- dagmiddag te Amsterdam een vreemdeling aangehouden, die verdacht wordt in Duitsch- land een aanzienlijk bedrag te hebben ver- duisterd. HOFBERICHT. APBLDOORN. Hedenmorgen te 10 minu ten voor 11 uur is de Koninklijke familie met gevolg in een 5-tal auto's naar de Residentie vertrokken, voor het betrekken van het winterverblijf. STIJGING DER LEDERPRIJZEN. DF.N HAAG. Daar de huiden sinds enkele maanden zeer in prijs zijn gestegen (sinds 1 Augustus 1935 50 hebben de zoolleder- fabrikanten op 26 November 1.1. te Tilburg in vergadering bijeen, zich genoodzaakt gezien, naast de prijsstijging die een gevolg was van de devaluatie, over te gaan tot verhooging van den lederprijs, welke, als overgangsmaat- regel wordt bepaald op 14 LIQUIDATIE PENSIOENFONDS. KERKRADE. Zondag werd op de Domi- niale mijnen 'n algemeene vergadering gehou- den van de leden van bet z.g. Oude Fensioen- fonds der Dominiale staatskolenmijnen, ter be handeling van het bestuursvoorstel tot liqui date van het fonds, daar dit, in verband met den staat der financien binnen afzienbaren tijd wegens gebrek aan middelen zijn betalin- gen zal moeten staken. Het voorstel is met algemeene stemmen aangenomen. DOODEUJKE AFLOOP VAN VOETBALONGELUK. BLERICK. Zondagmidag is bij het voet- ballen op bet sportterrein te Baarlo zekere P uit bet nabijgelegen Hout-Blerick in botsing gekomen met een anderen voetballer, met het gevolg, dat P. achterover sloeg. Niettegen- staande het ongeval wenschte bij door te spe len, hetgeen bem echter werd belet. Na afloop van het spel werd P. onwel en geraakte buiten bewustzijn. Hij werd in bet ziekenhuis te Venlo opgenomen, waar bij gis teravond, vermoedelijk ten gevolge van een hersenschudding, is overleden. GERECHTSHOF TE 's ROSCH. 's HERTOGENBOSCH. Het Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen Jhr, J. A. I. H. G., die zich in het tijdvak van 1919 tot 1936 heeft schuldig gemaakt aan verduis- tering van 24.672 ten nadeele van de Bijzon- deren Vrijwilligen Landstorm en meermalen valschheid in geschrifte pleegde. De rechtbank te Maastricht had hem ter zake van die feiten veroordeeld tot 1 jaar en 4 maanden gevange- nisstraf. Het Gerechtshof alhier veroordeelde hem thans tot 2 jaar gevangenisstraf, met af- tmk van het geheele voorarrest. Het Gerechtshof wees voorts arrest in de zaak tegen den gewezen koopman C. K., wo- nende te Vierlingsbeek, die door de Bossche rechtbank was vrijgesproken van de aan- klacht, dat bij Toon de Soep en Bijs de Sijp zou aangespoord hebben de brandkast van de Boerenleenbank te Vierlingsbeek te plunderen en aan het tweetal daartoe verschillende ge- gevens heeft verstrekt. Het Gerechtshof heeft het vrijsprekend von- nis bevestigd. DE STRIJD IN SPANJE. MADRID. Uit de mededeelingen van den vertegenwoordiger van Havas te Madrid folijkt, dat het weer de krijgsverrichtingen on gunstig beinvloed en dat er in de posities der strijdende partijen in de laatste dagen zoo goed als geen verandering is gekomen. SEVILLA. Generaal Quiepo de Llano ver klaarde, dat de stationaire toestand welke in de laatste dagen voortduurde, een einde be gint te nemen. 2 colonnes van de 7e divisie zijn tot den aanval overgegaan. De vijand werd met zware verliezen afgeslagen. 400 man regeeringstroepen en een aanzienlijke hoeveelheid materiaal viel den opstandelingen in handen. 1 December: ZAAMSLAG. Veiling huish. goederen, huis met erf en een tuin. Kantoor W. A. den Bog- gende. 3 December: TER NEUZEN. Aambestedimig bouwen twee woonhuizen. Architectenbureau L. de Bruijne. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Ter Neuzen, 28 November 1936. Mijnheer de Redacteur, Al kan ik tot mijn spijt niet den Pegasus berijden gelijk Uwen correspondent en de directie van de P.Z.E.M., toch hoop ik, dat U aan onderstaand proza een plaatsje wil vergunnen, temeer waar er hier m.i. werke- iijk een plaatselijk belang bij betrokken is. Nu tegen het St. Nicolaasfeest alle winkels in de Noordstraat in voile verlichting prrjken, viel het mij op welk een dissonant het bank- gebouw in deze winkelstraat is. Uit den aard van mijn beroep kom ik in vele plaatsen in Nederland en daar buiten en is het mij opgevallen dat zelfs veel grootere plaatsen als Ter Neuzen zoo'n mooie winkel straat, als de Noordstraat is, missen. Zij, die hier voor het eerst komen, maken, bij het doorwandelen van de Noordstraat, steeds de opmerking: jammer dat deze mooie winkel straat zoo smal is. Opmerkelijk is ook, dat steden, die geen winkelcentrum hebben, doch waar ipen in de straten de winkels verspreid aantreft, geen aangenamen indruk bij bezoekers acbterlaten, zij maken, en hier druk ik mij misschien te sterk uit, een doodschen indruk. Men voelt het aan, dat er in zoo'n stad iets ontbreekt. Tot nu toe zag men in de Noordstraat voortdurend nieuwe winkelpanden verrijzen of werden bestaande verfraaid en in de toekomst zou deze straat uitsluitend winkels te zien geven. Het bankgebouw staat er nu een- maal, dat men na het lezen van dit proza niet direct met het sloopen zal beginnen, is logisch. Ik hoop dat het vele nuttige diensten zal be- wijzen tot in lengte van dagen, maar dat neemt niet weg, dat ik met bet oog op het harmonisch aspect van deze straat, ter plaatse toch veel liever een winkelpand had gezien, dat bij avond door hare heldere verlichting zich zou aansluiten in de rij der fraaie etalages. Waar er bepalingen zijn, dat in bepaalde straten of wijken geen cafe's of bedrijven zich mogen vestigen, zou er niets vreemds in lig- gen zoo er voor de Noordstraat een bepaling werd gemaakt, dat daarin uitsluitend winkel panden mogen worden gebouwd. Hierdoor kan voorkomen worden, dat een straat, die vele grootere steden ons kunnen benijden, dreigt verloren te gaan. U dankend voor de plaatsruimte. EEN TER NEUZENAAR. TER NEUZEN. Geboorten. 20 Nov. Jan Gerardus, z. van Willem de Reus, en van Frangoise de Bruijne. 23 Nov. Adriana, d. van Jacobus Hofman en van Cornelia Levina Scheele. 25 Nov. Wil- helmina, d. van Gerard Neels en van Elisa beth Dieleman. 27 Nov. Jan, z. van Jacobus Walbout en van Janna Wal'hout. Qverlijden. 22 Nov. Marinus de Fouw, oud 80 j. (wonende te Axel). 26 Nov. IzaaJk Mar- kusse, oud 34 j., (wonende te Zaamslag). Adriana Hamelink, oud 61 j., echtg. van Ja cobus Hamelink. TER NEUZEN. In de afgeloopen week bebben zich in deze gemeente gevestigd: A. P. J. Voerman, boekhouder, Noordstraat 51, van 's-Gravenhage. H. Scheele, opizichter Prov. Watenstaat, Kanaalweg 95, van Aardenburg. B. C. Tramper, dienstbode, Stationsweg 12, van Wissenkerke. J. C. Passemiers, hotelknecht, Westkolk- straat 8, van Hulst. Jac. A. de Zeeuw, monteur, Scheldekade 57, van Amsterdam. Vertrokken: W. D. de Vries, zonder, Scheldekade 59, naar Zaandam. M. C. Stoks, dienstbode, Nieuwe Kerk- straat 46, naar 's-Gravenhage. S. C. Riemens, zonder, Grenulaan 45, naar Rotterdam. M. Heijens, zonder, Tuinpad 6, naar Rotter dam. P. A. J. Crince, winkelier, Dokweg 5, naar Axel. Rotterdam, 30 Nov. 1936. VEEMARKT. Aangevoerd: 3481 dieren; 721 vette runde- ren, 222 vette kalveren, 6 nuchtere kalveren, 1633 schapen en lammeren, 899 varkens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. f 0,58, 2e kw. f 0,52, 3e kw. 0,370,45; vette kalveren le kw. 0,85, 2e kw. 0,75, 3e kw. 0,52f 0,62; Varkens (levend gewidht) le kw. f 0,43, 2e kw. 0,42, 3e kw. /0,41; Schapen le kw. 0,44, 2a kw. f 0,37, 3e kw. /0,29; per stuk 23, 16, f 12; Lammeren le kw. 0,43, 2e kw. 0,33, 3e kw. /0,28; per stdk 16, 12, f 10. Van vette koeien en ossen was de aanvoer grooter, de handel stug en de prijzen iets lager. Vette kalveren waren ruimer aange voerd, de handel was redelijk en prijshoudend. De aanvoer van schapen en lammeren was groot, de handel traag en de prijs iets minder. Van varkens was de aanvoer grooter, de han del matig de prijzen onveranderd. Er werden ditmaal weinig schapen voor export verkocht. AARDAPPELEN Brielsche Eigenheimers 1,50>/l,75; Z. Eigenheimers 1,401,60; Zeeuwsche Bonte 1,70f 2,15; Zeeuwsche Blauwe 1,90 f 2,15; Blauwe Eigenheimers 1,40/1,60; Eigenheimer Poters f 11,25, per H.L. Westlandsche ronde zand 34 ct.; Westl. kleine 23 ct. per K.G. Aanvoer gewoon, handel kalm. VLAS. Aangevoerd: 7430 K.G. Blauw 0,670,77 1000 K.G. Wit Zeeuwsch 0,67f 0,773000 K.G. Groningsch 0,62f 0,72; 11600 K.G. HollandsCh Geel f 0,670,77 2700 K.G. Dauwroot f 0,60f 0,64. De prijzen waren vast, voor de beste soor- ten nog iets hooger. De aanvoer was groot, doch van wege de hooge vraagprjjzen was de handel iets trager dan de vorige week. Ten slotte werd alles verkocht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3