East wonder-middel i tegen PRIKKEL-hoest! akker's Abdijsiroop Predikbeurten Sport Gemengde Berichten SLUISKIL. ZAAMSLAG. AXEL. SAS VAN GENT. GROENENDIJK. WEERVERWACHTING. RECHTSZAKEN. VOETBAL. bet beproefde hoest-geneesmiddel i van zullen mede in dit blad worden bekend gemaakt. Als gevolg van het feit, dat de heer A. C. de Pauw van de oprichting af het penning- meesterschap heeft waargenomen werden hem uit erkentelijkheid voor zijn vele arbeid namens de leden en het personeel stoffelijke blijken van belangstelling aangeboden. Aan mevr. De Pauw werd een prachtige bloemen- mand aangeboden. In welgekozen woorden dankte de heer De Pauw voor deze sympa- thieke en verrassende daad. In het komende voorjaar zal aan de leden een feestavond worden aangeboden waarvoor de plannen nog nader door het bestuur zullen worden uitgewerkt. Na een opwekkend slotwoord werd deze goed geslaagde jaarvergadering, door den voorzitter gesloten. VERBODEN SPEL? Ter gelegenheid van de Sneeker verkoop- week gaven de Sneeker winkeliers in een pand aan het Klein Zand gelegenheid tot ballero- spel, waarvoor dan een aantal door de win keliers af te geven bonnen ingeleverd moes- ten worden. Nadat dit spel ongeveer een week lang was gespeeld, heeft de politie Donderdag het pand doen sluiten en een stel ballen met eenige bescheiden in beslag ge- nomen. Naar gemeld wordt, is deze inbeslag- neming gescliied op last van den ambtenaar van het O. M. te Leeuwarden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 15 tot en met 21 November kwamen in onze provincie 5 gevallen van roodvonk voor, nl. 4 te Sluis en 6en te Mid delburg; DOUANEKANTOOR OPGEHEVEN. De A.N.W.B. meldt ons: Blijkens bericht van het Ministerie van Financien zal het douanekantoor -te Roode- sluis, gemeente Overslag (prov. Zeeland) van 1 Januari 1937 af worden opgeheven. In verband daarmede zal de weg Moerbeke Roodesluis van dien datum af opengesteld zijn voor motorrijtuigen, voorzien van geldige nationaliteits-bewijzen, of reeds elders voor invoer afgeteekende en overigens nog geldige triptieken, natuurlijk indien men geen goede- ren heeft in te klaren. Bovendien zal met ingang van 1 Januari a.s. te Overslag worden gevestigd een gerief- kantoor voor den invoer van goederen, be- stemd voor de dagelijksche behoeften van de grensbewoners. Ook het afteekenen van grensdocumenten zal te Overslag kunnen geschieden. Den laatsten tijd hoort men hier geregeld klachten over vermissing en aanschieting van kostbare postduiven. Telkens worden deze feiten geconstateerd op een Zaterdag, wat er op wijst, dat de duivenschieter(s) zijn (hun) beroep op dien dag uitoefen(d) (en). Eenigen tijd geleden maakte een duivenliefhebber mel ding van vermissing op zijn hok van 4 pracht- exemplaren tegelijk. Als men bekijkt, dat men op duivenverkoopingen soms meer dan 100 op 6en duif bied, dan krijgt men eenigs- zins een beeld wat deze vermissing voor be- trokkene beteekend. Doch niet alleen dit. De eigenaar ziet zich plotseling op brutale wijze beroofd van zijn beste vrienden, waaraan hij misschien jaren gehecht is geweest. Er be- ataan dan ook op deze misdrrjven zware straf- fen. De postduivenver. „De Vereenigde Vrien den" alhier heeft thans een actie op touwgezet om aan dit euvel paal en perk te stellen. Zij heeft zich reeds in verbinding gesteld' met de politie. Gevallen. Donderdagvoormiddag had de vrouw van P. W. het ongeluk van te vallen en daar zij faevige pijn leed werd terstond geneeskundige hulp ingeroepen, waarbij een schouderont- wrichting werd geconstateerd. Het blsek nood- zalcelijk haar direct naar het ziekenhuis te Ter Neuzen te vervoeren. Bazar „De Volharding". Naar wij van welingelichte zijde vernemen, heeft het plaatselijk muziekgezelschap „De Volharding" het voomemen om gedurende de komende Kerstdagen een bazar te houden, uit welker opbrengst men de aanschaffings- kosten of gedeeltelijke vemieuwing van eenige instrumenten hoopt te kunnen bestrijden. De medewerking, die het bestuur van „De Vol harding" geniet, is allerwege groot, weshalve de lokaliteiten der Christelijke Bewaarschool, welk gebouw voor dezen tweedaagsc ien bazar zal worden ingericht, vele en velerlei stands zullen bevatten, waartjij vanzelfsprekend de talrijke attractie's overheerschend zullen zijn en zich in de belangstelling van jong en oud zullen mogen verheugen. Door eenige enthou- siaste voorstanders van „De Volharding" zijn reeds verschillende fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Wij twijfelen er dan ook niet aan of het actieve bestuur zal haar harde werken met succes beloond zien, hetgeen trouwens met het oog op de feestdagen ter gelegenheid van het a.s. huwelijk onzer Kroonprinses zeer zeker te stade zal komen, waar de medewer king van ,,De Volharding" ook in die dagen ten zeerste op prijs zal worden gesteld. Uitvoering „De Volharding". Naar men ons meldt, heeft het bestuur van het muziekgezelschap „De Volharding" in verband met haar binnenkort te houden jaar- lijksche uitvoering „Het Zuid-Nederlandsch tooneel", dir. A. Mertens, geengageerd en ge- zien het optreden van dit gezelschap in onze omgeving nog kortgeleden, gelooven wij, dat het gezelschap wederom vele bezoekers zal trekken. De ontvreemde luxe auto. De hier onlangs vermiste luxe auto is thans naar ons wo.dt medegedeeld door de politie te Luik als gevonden gedeponeard en weer in handen gesteld van den eigenaar, den heer P. S. te Middelburg. Omtrent den dader is echter nog niets be kend. Een broer van de verdachte J. W. die te Luik was heeft daar, naar wij vernemen, iets over de auto gehoord en dit direct aan de politie medegedeeld, die direct maatregelen nam de wagen in ihet bezit van den recht- matigen eigenaar te stellen. HET CENTRUM. Madalena. Dat deze Italiaansche film, die in Engelsche vensie vensohijnt, geheel is ingesteld op mu- ziek en zang valt niet te verwonderen en het is geworden een muzikaal film - ev en emertdat in zijn virtuoozenen harmonischen cpbouw zijn weerga niet vindt. Een werk, waarin op zulk een verikiwistende wijze rijkd'om aan muziek en romantiek ten toon wordt ge- jp'ieJQ, dat een leder onder de bekoring moet xomen. Door de medewerking van Italie's grcotste musici is het geworden een muzikale operibarirug, daaibij uitmuntend door nimmer te voren aansohouwde schi^derachtiige foto- grafie, waanbij de harmonie tusschen muziek, zang en beelid de film tot een wonderlijk ge- beuren maakt. Mensclien die verdwjjnen. In deze film wordt de geschiedenis weer- gegeven van een rechercheur van politie, die meer over kracht dan over intellect blijkt te beschiikken en alleen dan succes heett wan- neer hij zijn vuiisten kan geJbruiken. Hij wordt dan ook overgeplaatst van de afdeeling dief stal naar die van vermiste personen. Hier treft hij een bekwaam cliusf aan en ontwi-k- kelt deze bij hem de nog sluimerende speur- talenten. Maar er komt een vrouw in het spel en dat dreigt hem noodlottig te worden, hetgeen ook niet te verwonderen is als men ziet dat zij wel een schoon uiterlijk doch niet pfecies over een schoon verleden blijkt te be- zitten. Dit laatste is gelukkiig slechts schijn, want anders had hij haar uit hoofde van zijn aimibt, niet kimnen huwen en zou de film wellioht langdradig zijn geworden, hetgeen thans in geenen deele het geval is, want er zit emotie genoeg in. Bedrijfsongeval. Maandag 1.1. is op het fabrieksgebouw van de textielfabriek „De Schelde" een ernstig ongeval gebeurd. Een knecht van den aan- nemer, die op de onlangs nieuw gebouwde sheds waarmede de fabriek is uitgebreid, heeft het ongeluk gehad door een der daken naar beneden te storten. Bij dien val heeft de man een paar ribben en een pols gebroken, terwijl hij insgelijks over inwendige pijn klaagde. De behandelende geneesheer achtte over- brenging naar het ziekenhuis te Sluiskil nood- zakelijk. Om zich te vergewissen in hoeverre deze val ook inwendige gevolgen heeft gehad, werd het tevens noodig geoordeeld den patient door middel van X-stralen te doen onderzoe- ken. Aanrijding. Toen de postauto WalsoordenSas van Gent hier Donderdagmorgen passeerde, kwam uit de Kerkdreef het dienstmeisje H. gefietst. Een aanrijding was onvermijdelijk. De fiets werd eenige meters door de auto meegesleurd en gekraakt, terwijl het meisje slechts lichte verwondingen opliep. Per auto van den heer W. werd de post verder vervoerd. De postauto was weinig beschadigd. Benoemd. Wegens ziekte van de onderwijzeres R. de Rijk is aan de R.K. Bijzondere Jongensschool alhier tijdelijk benoemd de kweekeling J. Schelfhout alhier. ZONDAG 29 NOVEMBER 1936. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., de heer W. J. Fournier. SLUISKIL. 9.30 u., de heer W. J. Fournier; 2 u., Dr. L. J. Cazemier, Bed. H. Doop. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u., leesdienst; 2 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 9 u., Ds. E Raams, van Hoek; 4.30 u., Ds. J. P. van Steenibergen, van Biezelinge. KLOOSTERZANDE. 9.30 u., Ds. A. Dronkers, Bed. H. Avondmaal; 2 u., Ds. A. Dron kers, Dankz. H. Avondmaal. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds Akcrsloot van Houten Roodf PHILIPPINE. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Ds. Kok, van Zaam- slag; 2 u., Ds. G. W. van Houte. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9.30 u. en 2 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSLAG. 9 u., Ds. G. W. van Houte, van Ter Neuzen; 2 u., Ds. Kck. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9.30 k en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u.„ leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Dekkerstraat Ter Neuzen. Nam. 6 u., Dr. L. J. Cazemier. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H Diensten; 2.30 u., Lof. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vries- punt tot lichte vorst. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 27 November 1936. De navolgene zaken werden behandeld: A. C. v. H., oud 50 j., commies bij ds Ned. .Spoorwegen, wonende te Vlissingen, than3 verblijvende in het huis van bewaring te Mid delburg, werd ten laste gelegd: 1. dat hij te Vlissingen omstreeks de jaren 1934. 1935 en 1936 als psnningmeester van de kolenvereeniging van Spoor- en Tram- wegpersoneel opzettelijk herhaalde malen geldsbedragen tot een gezamelijk bedrag van minstens f 6000 a 7000, toebehoorende aan voornoemde kolenvereeniging, welk geld hij als penningmeester dier kolenvereeniging onder zich had, welk geld hij in ieder geval anders dan door misdrijf onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeeigend; 2. omstreeks Augustus 1935 te Vlissingen als commies en wel als comptabel ambtenaar bij de Ned. Staatsspoor en als zoodanig be- last met het beheer der stationskas, althans belast met eenig geldelijk beheer opzettelijk een bedrag van plus minus f 3000, toebehoo rende aan de N. S„ welk geld hij in voornoem de functie althans anders dan door misdrijf onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeeigend; 3. omstreeks 29 Juli 1936 te Vlissingen als commies en wel als comptabel ambtenaar bij de N. S. en als zoodanig belast met het be heer der stationskas althans belast met eenig geldelijk beheer opzettelijk een geldsbedrag van plus minus 3000, toebehoorende aan de N. S. althans aan een ander dan verdachte, welk geld hij in voornoemde functie althans anders dan door misdrijf onder zich had, wede.rechtelijk zich heeft toegeeigend. Verdachte legde een volledige bekentenis af en gaf opheldering door welke omstandig- heden hij tot de verduistering gekomen was, die voornamelijk betroffen de moeilijkheden, waarin zijn schoonzoon zich bevond. De Officier van Justitie, Mr. Baron van der Feltz, wees op verdachte's verantwoordelijke positie als gemeenteraadslid in welke functie hij nog sterk opheldering bepleitte in de be- kende malversatiezaken en op het artikel in de Arbeidspers. A1 werd geen aangifte ge- daan, toch werd door de justitie ingegrepen. Het is de plicht van hen die openbare functies bekleeden en die bekend zijn met ongeoorloof- de handelingen, daarvan aangifte te doen. Hij vorderde 1 jaar en 3 maanden gevange- nisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdediger van v. H., Mr. Hugenholtz uit Goes, wees op de oorzaak door welke ver aachte tot de verduisteringen kwam en riep verder de clementie der rechtbank in. Uitspraak 11 Dec. a.s. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Eerste kla^se. Wanneer de resultaten van de nu uitge- srihrerven wedstrijden bekend zijn, is de helft van het pragramima voor dit seizoen afge- werkt, zoodat de voorteekenen er kunnen zijn van de clubs die voor een eventueel kampioen schap in aanmerking komen. En het staatje aanschouwende zien wij 2 clubs, die een kleine voonsprong hetaben verkregen, n.l. PSV en NAC, terwijl Roeranond er direct op volgt met slechts 6£n punt achterstand op NAC. In de tweede helft zijn dus nog vele mogelijk- heden en zal het er spannen welke club de eereplaats uiteindelijk zal innemen. Als eerste wedstrijd staat aangekondigdLONGAPSV en daar LONGA nog niet de helft van het aan tal punten van PSV heeft weten te behalen, lijkt het vaststaand, dat PSV in dezen wed strijd niet zal struikelen. BVVBleijerheide zal meer spanning te zien geven, maar het feit, dat BW op eiigen terrein noig geen en- kele nederlaag heeft geleden en Bleijerheide in een uitwedstrijd geen enkele maal wist te cver- winnen, doet ons de beste kansen aan de thuis- club BW geven. EindhovenNAC zai voor de bezoekende club geen moeilijkheden opleve- ren, want het krachtsverschil is hiervoor te groot, zoodat NAC haar mooie positie blijft handhaven. JulianaNO AD belooft interes- sant te worden, daar NO AD weliswaar ster- ker is, doch Juliana is op eigen terrein een niet te onderschatten tegenstander. Een kleine overwinning van NOAD ligt echter in de lijn van de geleverde prestaties. Roermond MW zal in het teeken der Limiburgsche belangstelling staan, aangeizien MVV op eigen terrein tegen Roermond gelijk speelde. Roer mond staat nog goed geplaatst, maar voor MVV wordt het tijd dat zij zich wat hoogerop weet te werken. Tjiveede klasse. HeroBreda. Een belangrijke strijd is wel die tusschen Hero en Breda daar het hier gaat om een eventueel kampioenschap. Bside clubs staan bovenaan in de ranglijst, waarbij Breda 2 punten meer heeft verkregen dan Hero, zoo dat deze club bij een overwinning met Breda gelijk zou komen. Het is ds tweede ontmoe- ting van deze plaatselrjke clubs en de eerste maal moest Hero op het terrein van Breda het afleggen met 31, en men verwacht al- gemeen dat ook ditmaal Hero het niet tot een overwinning zal brengen, waardocr Breda een lastige concurrent van zich zal helbben afge- schud. TSCDe Zeeu'wen. Dat De Zeeuiwen het te Oosterhout tot een overwinning of een gelijk spel zal weten te brengen, gelooven wij niet, want al is TSC voor dit seizoen de kans ontnomen om de eereplaats te bezetten, toch zal zij er prijs op stellen te behooren tot een der clubs, die zoo- al niet in de eerste groep, dan toch in den middengroep een goed figuur slaat. ZeelandiaGoes. Zeelandia en Goes zullen deze strijd wel met spanning tegemoet zien, want er hangt voor beide clubs veel van af. Immers een overwin ning van Zeelandia zou haar positie zeer be- langrijk venbeteren, terwijl zoo Goes mocht overwinnen, zij zich wel veilig zal kunnen achten, want dan heeft zij op Zeelandia een vcorsprong van 5 punten en zal het voor deze club een tosr zijn dit verschil nog te achter- halen. Nu zal men zeggen, 'dat Zeelandia nog geen enkele overwinning heeft behaald, doch het gelijke spel tegen TSC toont toch, dat een tegenstander als Goes haar toch zeker niet te licht mag achten. Het zal een kwestie zijn die door het vertoonde enthousiasme zal wor den beslist. VlissingenTerneuzen. Een strijd waarvan de uitslag moeilijk te voorspellen is, is ze'ker die van Vlissingen tegen Terneuzen, hetgeen wel tot uiting komt uit de door beide clubs tot nu toe verkregen punten. Terneuzen 7 en Vlissingen 6 punten uit 7 wedstrijden, dus zonder noemenswaar- dig verschil. Vlissingen begon het seieoen heel slecht, doch herstelde zich, maar later zakte zij toch weer af. Terneuzen speelde dit seizoen nog niet in vollen vonm, met het gevolg, dat de verdediging steeds zwaar wark te verrich- ten kreeg. De eens zoo gevreesde voorheede van Terneuzen, bekend om haar schotvaardig- heid, heeft zich nog niet kunnen ontplooien. Het wil niet vlotten, 10 doelpunten in 7 wsd- strijden is werkelijk beneden het minimale. Daarom hopen wij dat aan die geringe prcduc- tiviteit eens een einde zal komen en het oude vuur reeds in de komende ontmoeting zal gaan ontibranden. RBCMiddelburg. De groenwitten gaan nu op bezoek naar Rcosendaal en zullen tijdens de heenreis nog wel eens ophalen het resultaat van de eerste ontmceting tegen RBC, waarbij deze club met niet minder dan 113 werd verslagen. Een uitslag die geen twijfel overliet welke club de sterkste was en daar Middelburg, ondanks haar onverwachte tegenslagen, toch nog altijd een worp wil doen naar het kampioenschap, zal zij zich cok ditmaal de overwuming niet laten ontglippen. Derde klasse. IJzendijkeOostburg. Men kan niet zeggen, dat Oostburg een te- veel aan geluk heeft gehad; integendeel, haar verrichtingen hadden een betere belooning ver- diend waardoor haar rangcijfer ook hooger zou zijn geweest. Wie weet of straks in de tweede helft Portuna haar zal toelachen en men dan het omgekeerde te zien zal krijgen. Nu gaat Oostburg naar Uzendijke, dus niet ver van huis. Een cverwinning van de bezoe kende club is te verwachten. HulstBiervliet. Wij hebben vorige week Hulst alhier zien spelen en het was te zien, dat zij werkelijk een slecht seizoen doonmaakt. Is Hulst orut- moediigd dat de eerste plaats reedis nu voor haar onbereiktoaar is geworden? Dat zou dan ock niet pleiten voor haar sp-rtiviteit en zou- den wij Hulst naar tallooize vereenigingen kun nen verwijizen, die het nooit verder brengen dan het beizetten van een miiddenplaats. Een maal zal ook voor hen de kans komen en die zullen zij benutten. Met Bisrvliet zullen zij niet veel moeite hebben en kan Hulst wel een overwinning tegemoet zien. AxelTerneuzen 2. Het kan raar loopen in een compstitie en dat brengt zoo z'n bekoring mede, want bij het aanschouwen van den eersten wedstrijd in dit seizoen, toen Axel tegen de reserves van Terneuzen in het veld traden, hadden we niet het minste idee, dat dit toen zoo slecht sluitend geheel van Axel voorbestemd zou zijn cm een pracht seizoen door te maken. Terneuzen 2 verloor dien wedstrijd onverdiend met 34, maar het slot was toch, dat Axel beide puntjes in kon boeken. Welke club zal in haar afdeeling nog ongeslagen zijn, noch een gelijik spel hebben verkregen? Dit is met Axel het geval en naar men zegt heeft men haar kampioensvlag reeds van nieuwe franje voor zien, maar Axel is nog niet op de helft en er kan dus nog veel gelbeuren. Welke club zal het eerst Axel, hetzij 6dn of twee punitjes ontfut- selen in dit seizoen? Ziedaar een goede St. Ndcolaaspuzzle. De reserves van Terneuzen zijn de laatste weken er beter ingekomen en men kan er van verzekerd zijn, dat de kam- pioeniscandidaten hert niet gemakkelijk zullen hebben, ook al durven wij aan Terneuzen 2 geen overwinning toedenken. SluiskilHoofdplaat. De uitslag BiervlietHoofdplaat (00) was wel een verrassing en deed Hoofdplaat in gee nen deele goed. Juist nu Axel zoo voor den dag komt, mogen andere sterke clubs niet struikelen en dat deed Hoofdplaat, toen zij Biervliet het eerste punt beizorgde. Nu komen Sluiskil en Hoofdplaat tegenover elkaar, waar bij wij in gedachte Axel als lachende toe- schouwer zien. Hoe de uitslag ook is, een ri- vaal gaat in het zand bijtem en dan blijft er practisoh slechtp 6en of welldciht geen enkelen te vreeizen tegenstander voor haar over. Sluis kil is op haar terrein nog niet gestagen en vermoedelijk zal het ook ditmaal op een kleine overwinning uftloopen. Zeeuwsche Voetbalbond. In de Eerste klasse B is vorige week hoogst- waarsehijnlijik wel de beslissing gevallen, toen de Com Boys haar ernstigste mede-candida- ben voor de tweede maal klopten en zij nu een voorsprong van 4 puntdn helbben verkregen. De Terneuzensche Boys hebben wel pech met hun doelman, die hun de eerste maal de over- winning deed ontgaan en nu feitelijk het ge lijke spel in een nederlaag omzebte, toen hij den bal zoo hard tegen een zijner achterspe- lers trapte, dat het leder in zijn eiigen doel kaatste. Men moet maar pech hebben, doch het had niet mogen gelbeuren. Nu komt bij de Tern. Boys op bezoek Hoofdplaat 2 en dit elftial zal de Boys niet veel last bezorgen. Terneuzen 3 treedt als gastheer cp em ont- vangt Axel 2, dat juist met slechts 6en doel- punt meer in de ranglijst boven de Tern. Boys staat, dus alleen de Com Bays boven zich ziet. Hieruit blijkt wel, dat de jonige rood-zwarten een lastige taak te verwerken zullen krijgen. Deze zijm er echter om overwonnen te worden en daarom zal er van deze ontmoeting wel bekoring uitgaan. De achterhoeden van beide tegenstanders zijn werkelijk goed te noemen, zoodat het lastig zal zijn om daar doorheen te breken. De beslissing zal dus gelbracht moe- ten worden door de middenlinde, of deze hun voorhoeden zoodanig kunnen steunen, dat de verdedigers moeten zwichten voor de goed ge- richte aanvalien. Hoe het ook zij een over- winning van een van beide elftallen is zeker niet met eenigen grond te voorspellen, daar- voor is het verschil te gering. Groede krijgt Hulst 2 te bekampen en zal het wellicht een kleine overwinning van Groede worden, die het voordeel van eigen terrein heeft. De Corn Boys trekken naar Schocndijke en zullen daar hun triomftocht niet zien onderbroken. Bier vliet 2 ontvangt Oostburg 2 en al zal het geen 08 overwinning voor Oostburg worden, zooals hij de eerste ontmoeting, dat de be zoekende club met de overwinning naar huis zal keeren is wel zeker. TWEE PERSONEN DOOR EEN AUTO AAN GEREDEN. Woensdagavond omstreeks half elf is de 69- jarige J. R., houder van het stationskoffiehuis te Hoogezand, die met zijn echtgenoote van een verjaardagsbezoek kwam en aan den kant van den weg langs het Winschoterdiep bij Foxhoi stond te praten, aangereden door een uit de richting -Zuidbroek komenden auto, be- stuurd door den heer Van der V., uit Munten- dam. De heer Reinders werd door een auto mee gesleurd en een eind verder neergesmakt. Hij was op slag dood. Zijn echtgenoote werd be- wusteloos opgenomen. De vrouw, die vermoedelijk inwendige kneu- zingen en een hersenschudding heeft gekregen is naar het diaconessenhuis te Groningen vervoerd. Donderdagochtend was zij nog steeds bewusteloos, hoewel haar toestand zich iets beter liet aanzien. De autobestuurder V. was zoo overstuur, dat hij in een nabijgelegen huis moest worden opgenomen. Donderdagochtend is hem door de marechaussSe van Hoogezand een verhoor afgenomen. Tijdens het ongeluk was het op den weg mistig doch of dit oorzaak van het ongeluk is, valt niet met zekerheid te zeggen. INBRAKEN IN LAREN (N.-H.) Woensdagavond heeft een inbreker kans gezien, terwijl de broeders van het broederhuls St. Louis aan den Eemnesserweg te Laren zich in de kapel van het huis bevonderi, zich toegang tot het gebouw te verse :affen. Een der broeders, die eenig geluid hoorde, heeft zich naar beneden begeven en vond de deur naar de keuken open staan. Een bedrag van dertig gulden werd vermist. Dienzelfden avond heeft een inbreker zich toegang verschaft tot het nabij het broeder- huis gelegen schoolgebouw aan de Kerklaan. Hier waren leden van een gymnastiekvereeni ging aan het turaen. Uit een der in de gang hangende jassen werd een beurs met inhoud vermist. j is cte vanouds beproefde Akker's Abdij- siroop, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskracht van reeds in oude lijden bekende „genees-kruYden". Apotheker Dumont heeft daaraan nu loe- gevoegd de resultaten der hedendaagsche wetenschap. Nog meer dan vroeger is nu Verloagde prijzen: f 0.75, f 1.25, f 2.- per flacon. HMMH—I mi i minimi n (Ingez. Med.) EEN RAADSELACHTIG GEVAL. De fabrikant S. had Woensdag in de Paul Krugerstraat te Rotterdam, voor zijn woning een auto geparkeerd, die hij vergeten had af te sluiten. Toen hij wilde wegrijden bleek hem, dat tijdens het parkeeren alle papieren die zich in den wagen hadden bevonden, ver- dwenen waren. De heer S. begaf zich naar het bureau aan het Sandelingplein, waar hjj van den diefstal aangifte deed. Bij zijn thuls- komst opende h(j de deur en wat lag in den brievenbus Een enveloppe met de verdwenen papieren. BUNA EEN MISDRIJF. De ouders van den 17-jarigen N. te Bussum hadden opgemerkt, dat de jongen, sinds hij twee weken geleden in contact was gekomen met den 28-jarigen G. uit Hilversum, erg zenuwachtig was geworden. De ouders wisten na een lang gesprek uit hem te krijgen, dat hij G. bij een misdadig plan zou moeten helpen. G. had in de Spiegelstraat te Bussum een garage gehuurd, waarin dezer dagen een oude auto zou worden gelpaatst, die nog gestolen moest worden. G. had voor dezen auto een kooper gevonden, die 300 zou betalen. De kooper zou den eersten December komen en dan, zooals G. wist, een paar duizend gulden bij zich hebben. N. zou dan in de garage verborgen moeten zitten en den kooper met een leeg benzine- blik op het hoofd slaan, tot hij bewusteloos werd, waarna hij den man moest berooven. De vader, een arbeider, heeft zich tot de politie gewend, die G. heeft aangehouden. G. heeft anderhalf jaar gevangenisstraf achter den rug wegens den moordaanslag, dien hij eenige jaren geleden op notaris P. te Hilver sum heeft gepleegd. Hij wordt ter beschik- king van de justitie gesteld. EEN GOEDE VANGST VAN DE AMSTERDAMSCHE POLITIE. Nadat Dinsdag een 23-jarige man was aan gehouden, i3 Woensdag naar het bureau Ade- laarsweg te Amsterdam een 22-jarige jonge- man geleid, die evenals eerstgenoemde aan den overkant van het IJ woonachtig is. Met de arrestatie van deze twee mannen heeft de politie een goede vangst ge^aan. Het staat reeds vast, dat zij schuldig zijn aan diefstal, gepleegd aan den Grasweg en op het Zeeburgerpad. In twee fabriekjes aan den Grasweg werd in Juni ingebroken. De buit was zeer gering en bestond slechts uit een klein bedrag aan geld en een aantal post- en plakzegels. Pogingen om de brandkast te for- ceeren mislukten. De diefstal aan het Zee burgerpad leverde een grooteren buit op en bestond behalve uit een voorraad zegels, ook uit een geldsbedrag van ruim f 200. Beide arrestanten, die ontkennen iets met deze diefstalleu te maken te hebben, zijn naar het bureau Kattenburg overgebracht en van- daar weer naar het bureau aan den Adelaars- weg. De politie is van meening, dat deze mannen nog meer op hun kerfstok hebben. MOTORSCHEEPJE GEZONKEN. Donderdagnacht ongeveer 12 uur is het 26 ton metende motorscheepje „Verandering", afkomstig uit Werkenaam en liggende in de Suikerhaven bij de Suikerfabriek te Oud- Beierland, gezonken. De schipper-eigenaar M. v. d. Pijl werd wakker, doordat hij leven hoorde alsof een motor langszijde kwam. Toen hij op het dek kwam ging het scheepje plotseling onder. Aan boord bevonden zich, be alve de schipper, zijn echtgenoote en drie kinderen van resp. 3, 9 en 13 jaar. De echt genoote en de kinderen konden met moeite gered worden. Bij twee van de kinderen moest Dr. Kroeze kunstmatige ademhaling toepassen. Bij het 13-jarig meisje bleken de levensgeesten ech ter reeds te zijn geweken. De oorzaak is waarschijnlijk, dat het schip dat niet verzekerd was, met den vloed is klem geraakt tusschen een meerpaal en eenige andere groote motorschepen. SMOKKELARIJ. Bij het grenskantoor te Roosteren hebben commiezen een personenauto aangehouden, waarin cp zeer vernuftige wijze een geheime bergplaats was aangebracht. In deze berg- ruimte waren 35 kilo frauduleus uit Belgie in- gevoerde soiiker verborgen. Auto en smokkel- waar zijn in beslag genomen. Tegen den smok- kslaar is proces-verbaal opgemaakt. Marechauss§e te Budel hebben een sm-okke- laar betrapt, die een partij van 4000 electri- sche lampjes op frauduleuze wijize uit Belgie invoerde. De smokkelwaar is in beslag geno men. De smokkelaar is ontkomen. MET ZIJN FIETS GEVALLEN T Tusschen Zeddam en Doetinchem is een on geluk gebeurd, waarvan men de toedracht nog niet heeft kunnen vaststellen. Voorbijigangers venden op den weg den vijftienjarigen W. Ver- heij die 's morgans op de fiets naar zrjn werk te Dcetinchem was gegaan. Men hr-acht den jongen naar het ziekenhuis te 's Hearenberg, waar bleek, dat hij een hersenschudding had, welke van dien aard was, dat men hem niet kon hooren. De mogelijkheid bestaat, dat de jongen met zijn fiets tusschen de tramrails is gekomen en toen een val gemaakt heeft. SLAGHTOFFER VAN EEN MIJNONGELUK OVERLEDEN. In het St. Josephsiziekenhuis te Heerlen is overleden de 23jarige ongehuwde mijnwerker K. Kretischmer te Haerlen. Hij was Zaterdag met twee andere mijnwerkers gedurende en kele uren bedolven geweest in de ondergrond- sche werken van de mijn Oranje-Nassau I. Uit zijn benarde posifie was hij bevrijd, schijnbaar zender meer dan enkele lichte kwetsuren te hebben opgeloopen. Hij werd niettemin ter ob- servatie opgenomen in het ziekenhuis en daar is hij thans tengevolge van inwendige verwon dingen overleden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2