PARTHENOS TER NEUZEN, 20 NOVEMBER 1936 2^5 ch QO CISACETTEN 30 eh RECHTSZAKEN. VOETBAL. in den onmiddellyk verdwijnen de pijnen met AKKERs KL00STERBALS£M Burgerlijke Stand LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. DAME TWEE WINTERS IN HUIS GEVANGEN. Nu weer geheel vrjj van spit en rheumathiek. ,,Ik leed verschrik-kelijk aan spit in mijn rug en rheumathiek in mijn voeten, zoodat ik al twee Winters met op de been Icon zijn. Mijn man ried mij toen aan om Kruschen Salts te pnolbeeren, en dat deed ik. Ik ben nu aan mijn vierde flacon, en bet doel mij genoegen U te kuxmen zeggen dat al mijn afsehuwelijke pijnen weg zijn; ik voel mij een geiheel andere vrouw zeker 10 jaren jonger, en ik ga even goed mijn gang foij bet werk als een vrouw van 30. Ik ben nu 58 en kan zeer goed tegen een druk leven, dank zij Kruschen Salts. Ik zou er niet buiten kunnen." Mefvr. M. M. te D. Rheum atiscbe pijnen vinden meestal bun oorzaak in een overmaat van urinezuur in bet licbaam. Dit kiwaadaardige urinezuur kon zicb opboopen omdat de afvalstoffen op te trage wijze door Uw afvoerorganend.z. ingewanden, lever en nieren, uit Uw lichoaim werden verwijderd. Kruscben Salts bestaat uit zes minerale zouten, die Uw afvoerorga- nen aanisporen tot kracbtiger werking, waa^- door de schadelijke stoffen geen kans meer hebben om zich op te hoopen. Het bloed wordt nu gezuiverd, de rheumatische pijnen nemen geregeld af om eindelijk geheel op te bouden, terwijl tegelijkertijd Uw algemeene gezondbeidistoestand vooruitgaat. Zoo zult ge door de kleine dagelijkscfae ddsis Kruschen Salts niet alleen gevrijwaard zijn tegen rheumathiek en spit, maar ge zult U ook veel kracbtiger en energieker voelen. Kruscben Salts is uitsduitend verkrijgbaar bij alle apotbekers en erkende drogisten a f 0.40, 0.75 en f 1.60 per flacon, omz-etbeias- ting infbegrepen. Let op, dat op bet etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam voorkcmt. Adv. Algemeen schat men bet aantal manschap- pen, dat Franco op deze wijze op de been kan brengen op 10.000. Tot nu toe zijn reeds 25.000 man de zee-engte overgestoken. De vredessterkte blrjft op 30.000 man gehand- haafd in de z6ne. Geruchten, volgens welke Franco aan de in de Spaansche z6ne van Ma- rokko wonende inboorlingen zelfbestuur zou hebben beloofd, zijn bij de stammen nog steeds in omloop, ondanks bet onlangs door Queipo de Llano gegeven dementi. Men boudt staande, dat bet kalifaat Te- touan zou worden gesticht in het sultanaat, dat geheel ontslagen zal worden van iedere leenplichtigheid jegenis den Sultan. Spanje zou slechts de diplomatieke betrekkingen verze- keren en de bescherming van het grondgebied waarborgen. Beroering onder de inheemsc.he bevol- ldng in Spaansch Marokko. Bij de Moskee te Dlemaa Kebir hebben, naar Havas uit Rabat meldt, eenige samen- scholingen van inboorlingen plaats gehad met bet doel onrust te verwekken in de straten van de inboorlingenwijk. De politie beeft een tiental arrestaties ver- richt. Terzelfdertijd scboolden te Fez in het stads- deel Medina inboorlingen samen om te pro- testeeren tegen de in Casablanca verrichte arrestaties van eenige agitatoren. De politie beeft de menigte verspreid en de orde her- steld. De rust is weergekeerd. Ook te Casablanca is bet in den vooravond onrustig geweest. De orde is thans hersteld. Radio Majorca beeft Woensdagavond mede- gedeeld, dat de regeeringstroepen aan het front bij het Escorial weinig tegenstand bie- den en dat deze sector wel spoedig zal worden prijsgegeven. Dezelfde zender deelt nog mede, dat de regeeringstroepen thans aanvallen doen onder het uiten van de kreet „Leve Rusland", maar dat zij er tocb niet in slagen bun doel te_ be- reiken. Het Internationale Roode Kruis te Genfeve beeft 100.000 Zwitserscbe franc ontvangen, bestemd voor de slachtoffers van beide par- tijen in den Spaanscben burgeroorlog. Het bedrag is door het Mexicaansche eomite tot bulp aan bet Roode Kruis in Spanje bijeen- gebracht. Een waarschuwing van de regeering te Burgos. De voorloopige regeering der recbtscben te Burgos beeft de buitenlandsche regeeringen gewaarscbuwd htm schepen uit de haven van Barcelona te verwijderen, teneinde deze sche pen geen gevaar te doen loopen bij de maat- regelen, die genomen zullen worden tegen bet ontschepen van gas en oorlogsmateriaal in deze haven. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. In de gisteren gehouden vergadering was o.m. ingekomen een bericht van mej. M. L. S. Trapman, dat zij hare benoeming tot onder- wijzeres aan de openbare lagere school, met ingang van 1 Januari a.s. aanneemt. Voor kennisgeving werd zonder bespreking aangenomen een schrijven van W. Bedet, waarin deze er zijn misnoegen over uit- spreekt, dat zijn mondelinge sollicitatie voor bet ambt van ambtenaar van den Burgerlijken Stand, belast met bet sluiten van huwelijken zonder meer is genegeerd en dat door de be noeming van den huidigen functionaris een situatie is geschapen, die naar zijn meening is af te keuren. Waar hij bereid gevonden was, dit ambt bonorair te vervullen, verzoekt bij den raad, den post voor honorarium voor dit ambt van de begrooting af te voeren en het ambt honorair te doen aannemen. Een venzoek namens de Pius IX-stichting te Breda om beschikbaarstelling van lokalen en bet verleenen van een gemeentelijke subsi- die voor te bouden buisboudcursussen, werd uit overweging, dat in de gemeente reeds cur- sussen op het gebied van huishoudonderwijs, waaraan een ieder kan deelnemen en bet ver- zoek niet steunt op de Nijverheidsonderwijs- wet, afgewezen. Met algemeene stemmen werd besloten tot voorloopige vaststelling der gemeenterekening over 1935. Eveneens werd met algemeene stemmen besloten de getroffen gezamenlijke regeling inzake toelating van leerlingen op de openbare U.L.O.-school in de gemeente, aan- gegaan met verschillende gemeentebesturen uit te breiden tot de gemeenten Zaamslag en Hontenisse. Aan C. J. van Hootegem werd met alge meene stemmen ontslag verleend als onbezol- digd ambtenaar van den Burgerlijken Stand, Vastgesteld werd een capitulanten-verorde- ■nirng- en eveneens werd vastgesteld de gewij- zigde schoolgeldverordening, welks vaststel ling in de vorige vergadering was aangehou- den. Vastgesteld werd voorts een verorde- ninig betreffende het in bouwexploitatie bren gen van ibouwterrein. Met algemeene stemnjen werd besloten medewerking te verleenen voor den aankoop van schoolborden en kacbels voor de Her- vormde school en de bijzondere school aan de Jozinastraat. Tot werkman in vasten dienst der gemeente werd benoemd N. Scbeele. Hiermede was men genaderd tot de behan- deling der begrooting voor 1937. De beer Van Driel wenschte zicb van algemeene beschou- wingen te ontbouden. Hij kon mededeelen, zich namens zijn fractie in boofdzaak met de begrooting te kunnen vereenigen. De door hem in vorige jaargangen aan het adres van Burg, en Wetb. gericbte opmerkingen .waren zijnerzijds nog van kracht. Voor zijn fractie verklaarde hij, aanteekening te wenschen, tegen den post voor subsidie aan de burger- wacht te stemmen, daar de menschen van zijn overtuiging van het lidmaatschap en de op- neming in het kader zjjn uitgesloten. De beer Colsen gaf in zijn algemeene be- schouwingen Burg, en Wetb, die er bun vol- dtoening over uitspraken, den raad de igeraam- de reserve ad 10.000, over te brengen naar den kapitaaldienst, gedeeltelijk te besteden voor bet uitvoeren van werken. Hij bield voorts een lang pleidooi voor de verbetering van de Nieuwe Kerkstraat en de ovemame van de Pierssenspolderstraat. Tenslotte kwam bij terug op de aangeschafte meubelen voor de burgemeesterskamer en deed mededeeling van de stappen die bij ten aanzien biervan bij de fabriek, waarvan de meubelen afkomstig wa ren, had gedaan. Hij achtte bet een minder faire handelwijze van bedoelde fabriek, dat deze zijn schrijven aan Burg, en Weth. ter inzage gezonden hadden. Burg, en Wetb. antwoordden, dat ten aanzien van de verbe tering van de Kerkstraat plannen tot ver betering in voorbereiding zijn. Met betrek- king tot de Pierssenspolderstraat kon worden medegedeeld, dat het standpunt van Burg, en Wetb. onveranderd is, dat de betrokkenen gebolpen zullen worden, mits zij toonen, hier- voor ook een klein offer te willen brengen door bet afstaarrvan bun grond, noodig voor den aamleg van een trottoir, ten opzicbte waar van enkele bewoners nog weigerachtig zijn. Voorts kon met betrekking tot de overname van de Pierssenspolderstraat door de ge meente worden medegedeeld, dat Burg, en Wetb. steeds tot onderhandelen bereid zijn. Omtrent de kwestie van den aankoop van meubelen, gaf de Voorzitter te kennen, dat een afschrift van bet door den heer Colsen gericbte schrijven aan de meubelfabriek Gis- pen te Rotterdam waarscbijnlijk was toege- zonden in verband met den toon van dit schrij- van, die wees op een minder behoorlijke wijze van behandelen der kwestie. De beer Lambrechtsen van Rittbem laakte bet advies van den heer Colsen, de reserve maar op te soupeeren en te gebruiken voor het uitvoeren van werken. Hij achtte dit een fatale politiek. Met de bgrooting konden de heeren zicb in bet algemeen vereenigen. De heer Colsen deed een voorstel, dat Burg, en Wetb. zicb in principe zouden uitspreken, dat de Kerk straat te Sluiskil in 1937 verbeterd zou wor den. Hierop werd niet ingegaan en zijn voor stel verworpen met 12 tegen 2 stemmen. Een voorstel van den beer Colsen, om de controleurs van de arbeidlsbe(middeling een verbooging van salaris toe te kennen, dat deze zouden komen aan 25 per week, werd ver- wdrpen met 9 tegen 4 stemmen. Burg, en Wetb. hadden voorgesteld, op bet verzoek van den Ter Neuzenschen Bestuur- dersbond en R.K. Werkliiedenvereeniging „St. Antonius" om overname van een gedeelte der contributie ziekenfondsen en ziekenhuis- verpleging afwijzend te bescbikken. De beer De Vos verdedigde dit verzoek, bij stemming kon de raad zicb met bet voorstel van Burg, en Wetb. niet vereenigen, en werd met 3 tegen 11 stemmen besloten, de gevraagde tegemoetkoming, zijnde der bedoelde con tributes, van gemeentewege voor de werk- looze arbeiders over te nemen. Vastgesteld werd de begrooting der vrijwil- lige brandweer en die van bet woninigbedfijf voor 1937, van bet burgerlijk armbestuur en de commissies tot wering van schoolverzuim. Afwijzend werd beschikt om subsidie-ver- zoeken van het E. K. werk en Vrouwelijk jeugdwerk en van de Chr. Nat. Geheelonthou- dersvereeniging. Een verzoek van de Katb. Middelbare Han- delsdagschool te Hulst om een extra-subsidie werd afgewezen, daar de raad zicb op bet standpunt stelde, dat in de kosten van dit on- derwijs wordt bijgedragen overeenkomstig de wettelijke verplichtingen. Waar de L. O.-wet de commissies van toe- zicbt op bet L. O. niet meer dwingend voor- stelt, werd besloten, deze op te beffen. Bij de omvraag vroeg de heer 't Gilde in- licbtingen omtrent de plaatsing van borden ten dienste van bet verkeer in de Nieuwstraat, hij verzocbt voorts Burg, en Weth. machtiging te verleenen, dat 's avonds laat en 's Zondags door de betrokkenen die van wege bet burger lijk armbestuur biertoe in staat gesteld wor den, den dokter te raadplegen, mits 's anderen- daags een briefje van bet Burgerlijk Armbe stuur zal worden overgelegd. De beer Lambrechtsen van Rittbem bepleit- te een andere regeling voor bet bestaande rouleeringssysteem in de taxi-standplaatsen, en wel in dien zin, dat de rouleering zal plaats hebben naar gelang van de aankomst der boo- ten en dus vlugger dan thans bet geval is, waar slechts om de week iedere taxihouder naar de eerste plaats opscbuift. De Voorzitter deelde mede, niet voomemens te zijn, telkens in de wijze van rouleering verandering aan te brengen en eerst den toestand, zooals deze zich thanis ontwikkelt, te willen aanzien. Deze maatregel is moe-ten genomen worden, opdat er orde zou beerscben en de betrokkenen in hum concurrenitiewedijver niet te ver zullen gaan. De heer Colsen vroeg namens den beer Van Cadsand een betere kapstok voor de leden van den raad. De heer Duurinck wees op den toe- stand in de Chrysantstraat, waar bij bet regenweer dat men thans heeft beleeft, de bewoners dier straat feitelijk in hun buis zaten opgesloten, en verzocbt in verband hier mede een juiste naleving der bouwverordening. De beer Verlinde verzocbt maatregelen te treffen, dat een beslissing zal vallen omtrent het destijds door de gemeente aan de provin- cie afgestane stuk grond voor den aanbouw van een bureau voor den Provincialen stoom- bootdienst. Dit terrein wordt thans gebruikt voor bet bergen van allerlei rommel. De Voorzitter antwoordde hierop, dat waarschijn- lijk in Januari a.s. hieromtrent een beslissing vallen zal. CRISIS-ORGANISATIE-BESLUIT 1933. De Minister van Landbouw en Visscnerij beeft in de Commissie van Advies van het Crisis Organisatie Besluit 1933 voor de Vis- scberij o.a. benoemd Dr. J. G. R-amaker te Bresken-s en de beer F. J. L. M. Dhocge te Philippine. LUXOR-THEATER. De Patrouille des Doods Remaco Radio film ,,Lost Patrol" (,,-De Pa trouille des Doods"). De film s-peelt „ergens in Mesopotamia tijdens de wereldoorlog. Een (Ingez. Med.) patrouille van En-gelsche cavalerie is ver- dwaald in een der ontzaggelijke Mesopotami- sche woestijnen. De aar.ivoerder wordt neerge- schoten en de ovarblijvenden slagen er in een kleine o-ase te bereiken. De patrouille wordt daar belegerd door een onzicht-baren vijand, die men alleen maar gewaar wordt door de doodelijke zekerbeid der afgevuurde geweer- sohoten. De een na den ander sneuvelt tot tenslotte slechts eeij man overblijft, maar een, wiens verbijstering en leed, juist op het mo ment, waarop wij meenen, dat ook bij van dit aardsche toon-eel zal verdwijnen, met een paar bewegingen, waarin alle menscbelij-ke wan- hoop en godverlatenheid scbijnen samengevat, ons, die in ademlooze ontizetting maChteloos toezien, de keel toesnoert. Me Laglen is die man en sinds de spionnenfilm, waarin hij de partner was van Marlene Dietrich, die bij evenaardde in 'n spel van weer-galooze span ning, heeft bet witte doek zelden iets van z66 ruige en fascineerende kracht laten zien. John Ford, die de regie had, heeft met een mini mum van materiaal wonderen verricht... maar de montage is voortreffelijk. Bij-na onmerkbaar klimt de spanning tot een climax van onajf- wendlbare fataliteit. De indruk, welke de film maakt, blrjkt een buitenigewone. Meisjes van achttien. In deze Amerikaansche variant op de „Mad- chen in Uniform" valt Francis Dee op alls de bek-oorlijkheid zelve: een jong en teer en in telligent ge-zioht met zddveel waardige en in- nige expressie, dat het de uit de maan geval- len na'ivitei-t en onschuld, die haar rol het mo- deme Amerikaansche meisje oplegt, bijna waarscbijnlijk maakt. Zij is de dochter van zeer weligestelde ouders en zij wordt volgens algemeen gebruik naar een ko-stscbool gezon den: een kostsichool, waar zij temidden van allerlei doortrapte leerlingen en onder tiran- nie van een bekrompen en wreede directrice, een leven van kwade verzoeking en straf voor onibegane zonden heeft te leiden. Zij leidt het en zij blijft zichzeLve in haar openheid en on- gerepte zuiverheid. Een uitgangetje met de doortrapte vrien- dinnen voert haar in het gezels-chap van eenige heeren 's nachts naar een hotel, alwaar zij door een kelner die overdag intern arts aan een groot ziekenbuis blijkt te zijn ge- red wordt uit een omaangename situatie. De uit dit geval ontstane .flirt met den arts brengt haar dan echter weldra to|cb in de omstandi-g- beden, die reeds a propos van het hotelbe- zoek dreigden: oanistandigbeden welke voor het nog steeds onscbuldige kostschoolmeisje en haar familie uiterst pijnlijk zijn. De directrice dwingt haar de doktores van de school te raadplegen en in de scdne met die laatste komt alles uit. Reeda begeeft zich Frances Dee naar het baleon om zich daar volgens de regelen der kunst van de geuni- fo-rmde meisjes af te storten, als de regisseur plotselinig -zrjn draai naar de oorspronkelijk- heid neemt: op het balcon aangekomen hoort Frances autogetoeter en ziet! het is de dok ter-kelner in zijn Fond. En alles komt zoo ge- lukkiig in orde. Nadat aldus de doorgestane angst een even omverwacht als aangenaam slot heeft gevon den, beseft men dat de Amerikaansche para phrase op de groote Duitsche film niet sterk mag heeten. Reed-s daarom niet wijl men niet in kan zien weshalve de verricbtingen van den dokter-kelner zooveel nobel-er zijn dan die van den would beminn-aar uit het hotel, en ook niet wjjl men aan zo6 n onschuld als die van Frances Dee reeds wanneer zij te Buik- sloot geboren ware, zou twijfelen, maar in New York Doch hoe bet zij: Frances Dee's gezicht en actie brengen bet geval ornhoog tot bijna- waarscbijnlijk, en met boar sympathieken en rustiigen redder Bruce Cabot zet zij een comedie op touw met menig bekoorlijk en menig roerend oogenblik. Een comedie die zeker haar weg paar bet zachtzinnig en ge- voelig deel der barten zal vinden. OVERTREDING LUCHTBESCHERMINGS- WET DOOR EEN PREDIKANT. De predikant der Ned. Herv. gemeente te Renesse, W. J. K. is in hooger -gekomen van een vonnis van de Middelburgsche rechtbank, Waarbij bij wegens overtrading van de lucht- bescbermingswet is veroordeeld tot een geld- boete van f 25 subs. 10 d-agen hechtenis. Ver- dacbte had nadat vanwege den burgemees- ter van Renesse was aangezegd, dat de inge- zetenen tijdens de oefeningen ter bescherming tegen aanvallen uit de lucht, alle lichten moesten dooiven, gedurende die oefeningen li-chit op de studeerkamer laten branden, het- welk hij eerst doofde, nadat hem door den veldlwachter en vervolgens door den burge- meester was aangezegd gevolg te geven aan de wettelijke voorscbriften. Verdachte heeft evenwel kort daarop weder- om lieht ontstoken, waarop proces-verbaal volgde. Verdachte hield voor het Hof een verweer, waarin hij verklaarde zioh ten deze slechits door de religieuze wet gebonden te achten, doch de president merk'te-oip," dat op verdachte evemzeer de legale wetgeiving van toepassing is. De advocaat-generaal eischte bevesitiging van het vonnis. Arrest 30 Nov. a.s. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBAUBOND. Eerste klasse. Een wedstrijd van zeer groot belang is wel die tusschen NOAD en NAC, daar deze cubs gelij-k in de ranglijst staan en met 9 punten uit 7 wedstrijden nog altijd gereed s-taan om bij een struikeling van PSV met de Philips- menschen gelijk te komen en dus momenteel nog emstige candidaten zijn voor de eere- plaabs. Er valt van den uitslag niet veel te voorspellen alleen dit, dat bet er apannen zal en zeer velen deze belangrij-ke strijd zul len voligen. Is dit dus een ontmoeting van twee clubs die tot de sterkste ver-tegenwoor- digers van de Eerste Klasse behooren, bij de ontmoeting JulianaEindhoven zijn twee clubs bet-rokken, die in de onderste gelederen een belangrjjike strijd moeten voeren, waarbij het gaat over het bezetten van de onderste plaats. Weliswaar zou Juliana zoo zij dezen wedstrijd mocbt verliezen tocb nog den. punt meer hebben dan Eindhoven, doch dit mag geen v-oorsprong genoemd worden bij de nog te volgen vele wedstrijden. Wij venmoe-den echter dat Juliana in staat zal zijn om zich bij dezen strijd de meerdere te toonen en zoo dit bet geval is, gaat het er voor Eindhoven be- denkelijik uitizien. Van niet minder belang is de ontmoeting PSV—BW, want hier gaat het inderdaad om de leiding. BW iis slechts twee punten cp PSV -ten achter en een overwinning van BW zou haar dus op gelijken voet van PSV brengen. In verband met het voorgeval- lene op het NAC-terrein is Van Rooy, een van de sterkste krachten van BW, voor den tijd van 3 jaar geschorst, zoodat haar elftal gehandicapt is en dit zal van igrooten invloed zijn, waardoor PSV een voorsprong zal heb ben, want dit elftal zal wel au grand complet het veld betred-en en daardoor de overwinning behalen. RoenmondBleijerheide is van min der belang, daar deze clubs in den middenmoo-t verfolijven en daarin ook wel zullen eindigen. Roermond staat iets beter geclasseerd, doch ■er is geen enk-e-le aanlekiing om een van beide een zekere overwinning toe te denken. Het- zelfde is het geval bij- den wedstrijd MW LONGA, al zijn de papieren voor, LONGA in derdaad wel iets beter, maar mogelijk dat het terreiu-voordeel van MW dit kan ovenbrug- gen. Tweede klasse. TSCHero. In het begin van de competitie slaagde TSC er in om Hero op eigen terrein een 02 neder- laag toe te brengen, doch later zakte TSC af, waardoor Hero thans een voorsprong van niet minder dan 5 punten op haar heeft verkregen en de laatst-e wedstrijd van TSC -tegen Zeelan- dia stemt ons niet hoapvol voor de verricb tingen van deize club tegen Hero, dat slechts 2 punten op Breda ten achter is, dus nog vol goe-den moed voor een succesrvol seizoen. RBCZeelandia. Het gelijke spel van Zeelandia tqg-en TSC zal zeer zeker de Middelburgers nieuwe moed hebben geschonken en dit haar invloed doen gelden bij den strijd tegen RBC, dat nu gelijk met haar aanstaande gasten staat. Beide clubs verkeeren in een niet benijdenswaaidige posi- tie, want zij vorrnen de uiteindelijke achter- hoede met slechts 2 punten uit 6 wedstrijden. Voor beide clubs is deze ontmoeting dus van groot belang te achten en dit zal wel tot uiting komen. Zoo wij een kleine overwinning van de thuisclub verwachten, moeten wij er direct aan toevoegen, dat dit niet meer is dan een bloote veronderstelling zonder eenlgen grond. De ZeeuwenMiddelburg. Waarom deze ontmoeting nu direct moet volgen op de ontmoeting van vorige week, waarbij De Zeeuwen een flinke nederlaag van Middelburtg te ondergaan had, is ons niet dui- delijk en is het gelukkig ook niet gabruikelijk. Tot nu toe hebben De Zeeuwen op eigen ter rein nog geen nederlaag geleden, want beide keeren bleef het een verdeeling der punten, doch het lig-t voor de hand, dat Middelburg daarmede geen rekening zal houden en weder- om een stevig-e overwinning zal ibehalen. GoesTemeuzen. De wedstrijd TemeuzenGoes ligt nog versch in het geheugen, temeer daar Goes hierbij op voor haar fortuinlijke wijze aan een nederlaag ontsnapte en een gelijk spel bet eindresultaat bleef. Nadien heeft Temeuzen zich weliswaar bte-ter ingesteld, doch de over- winning van Goes op TSC, dat te Goes met niet minder dan 60 werd verslagen, noopt ons tocb den komenden strijd voor Temeuzen niet al te licht cp te vatten. Hoewel Goes nog drie clubs onder zich heeft, is haar positie nog lange na niet aan den veiligen kant en dienen er voor haar nog eenige overwinningen te ko men, kan zij zich gerust voelen. V1, ij zouden aan de prestaties van Temeuzen tekort doen, zoo wij haar bij d-eze ontmoeting niet de beste kansen gaven, daar zij als geheel sterker is dan haar tegenstander, doch wij zouden zoo gaame eens zien dat de schutterstaie-iten van de voorhoede eens werden ontplooid. Tien doel- punten in 7 wedstrijaen is'toch te weinig! Al is het St. Nicolaasfeest nog niet aa-igebroken, een verrassing diJuaangaande zou tocb velen blrjde stemmen. Vol verwachting klopt ons bart! BredaVlissingen. Voor Vlissingen komt er een zware dag, want zij moet op bezoek bij de club, die tot nu I toe de beste resultaten heeft behaald en slechts ten wedstrijd verioor, te Oostemout. Op eigen terrein moest iederen tegens-tander sneuvelen. en daaronder warcn 'Hero en Middeibuvg, dus niet de zwakste clubs. Dat Vlissingen betere resultaten zou bereiken te Breda is niet te denken en zoo zien wij een verstevking van de po-si'tie der thuisc ub tegemoet, welke meening wel door een ieder gcdeeld zal worden. Derde klasse. BreskenaAxel. Axel gaat maar ongestoord verder met baar overwinningen en zal dus wel het zoo noodige zelfvertrouwen hebben, temeer, waar haar op- volgsters niet minder dan 4 of 5 punten bij haar ten achter staan. Maar als wij den levens- loop van Axel zoo eens in onze gedachten laten passeeren, dan zien wij daar tocb in een ewarte stip en dat is Breskens. Weliswaar was de laatste ontmoeting een overwinning voor de oranjelhemden, maar daar tegenover stiac dat de vorige onbmoetingen te Breskens altijd een nederlaag voor haar brachten. Het zal dus ter- dege oppassen zijn voor de bezoekers en dit te meer waar een overwinning op Breskens de goede kansen van Axel zeer aanzieniijk zou den doen s-tijgen. Axel de sterkste? Zeer zeker, maar Temeuzen 2Hulst. De reserves van Temeuzen zullen nog wel even het scoringsbord van vorige week in hun gedachten zien, waarbij zij hun doelpunten- verhouding aan'zienlijk konden verbeteren en de verhouding van voor en tegen in him ivoor- deel wijzigden. Zij konden toen zing en: „Het gaat mij goed, het gaat mij opperbest, me- vrouw de baronesse", doch nu hebben zij niet tegenover zich IJzendijke, doch Hulst en daar mede een club die hilars gelijke is. De reser ves van Temeuzen zullen goed doen voile aan- dacht te bested-en aan het samenspel. De ach- terhoede van Hulst is niet het zwakke punt in haar elftal. De imiddenlinie moet de vleugel- spelers niet veronachtzamen, men zal dan zien dat dit rijpe ivrudhten kan voortbrengen. OostburgSluiskil. Niet te ontkennen is, dat Oostburg te Axel is tegengevallen, -doch daartegenover staat, dat Axel het -te Oostburg lang niet getmakke- lijk heeft gehad en deze club daar wel de zwaarste wedstrijd tot nu toe heeft gespeeld in -dit seizoen. Voeg daarbij dat Sluiskil in haar uitwedsitrijden niet fortuinlijk is geweest, dan Onverwachts overvallen U de venijnige sleken. Wrijf dadelijk met Kloos- terbalsem, welke tot diep in'de weefsels door dringt. omdat de stoffen die de pijnen ver- oorzaken er door worden verdreven. Doosje 35 ct. Potten 62'/j ct. en f. 1.04 (Ingez. Med.) volgt daaruit dat het voor Sluiskil een lasitiige taak zal worden, alhoewel haar rangnummer hoo-ger genoteerd staat dan dat van Oostburg. Axel en Breskens wonmen -te Oostburg slechts op het kantje af en daarcm zijn we werkelij-k niet zoo geru-st voor de gasten. BiervlietHoofdplaat. De wedstrijd: tegen Breskens was voor Hoofdplaat wel een -teleurstelling, want daar door zijn haar kansen am mogelijk Axel nalbij te kom-en, aanmerkelijk gedaald. Nog een ver- ioren partij en dan staat Axel onbereikbaar voor haar. Nu geloaven wij natuurlrjk -geens- zins dat de komende strijd tegen Biervliet eveneens op teleurstelling zaf uitloo-pen, want daardoor is het krachtsverschil al te groot en de thuisclub kon tot nu toe geen enkel puntje vergaren. Bij de eerste ontmoeting behaalde Hoofdplaat een 51 overwinning op Biervliet en ook nu zal het tot een fiksche overwinning van Hootfdipl-aat komen. Zeeuwsche Voetbalbond. Bezien wij het ranglij-stje van de Eerste Klasse B, dan zijn de resultaten van Axel 2 en Breskens 2 zoo goed als gelijk en zullen de-ze reserves -dus elkaar behoorlijk kamp ge ven, Axel 2 heeft echter sterkere tegemstan- ders tegenover zich gehad dan Breskens 2 en kunnen derhalve ook wel iets sterker genoemd worden, waardoor de verwachting bestaat, dat Axel 2 een kleine overwinning zal behalen. Het derde elftal van Temeuzen krijgt op be zoek de reserves van Hulst en daarmede een club, die voor de jeugdige rood-zwarten niet te onderschatten is, hetgeen ook de Tem. Boys hebben ondervonden. Veel zal er dus van afhangen of Temeuzen 3 in staat zal zijn haar comfoimatiespel te ontwikkelen, waarmede zij zoo aardig op weg is en de aandacht trekt, terwijl de achterhoede stevig weet in te grij- pen. Biervliet 2 ontvangt Hoofdplaats 2 en hier is het krachtverschil niet zoo groot ads dat van hun eerste elf tall e-n. Beide clubs hebben nog geen enkele overwinning geboekt en zul len het zoet der overwinning ook wel eens wil len smaken en zulks zal vermoedelrjk aan de reserves van Hoofdplaat te foeurt vallen. Groede krijgt Schoondijke te bekampen en het is te voorzien- dat de thuisclub daaribij de meerdere zal zijn. Een belangrijke strijd voor beide clubs is die van Tem. Boys tegen de Com Boys, want hier gaat het niet meer of min der dan om het bezetten van de eerste plaats, al brengt een overwinning van de thuisclub haar nog maar op gelijken voet met haar ko mende tegenstanders. Zoo de Com Boys, die bij hun eerste ontmoeting de Tem. Boys wis- ten te versiaan, ook ditmaal daarin zouden slagen dan is de weg naar de Derde Klasse K. N. V. B. zoo goed als gabaand. Nu herinneren wij ons echter, dat de bewusite nederlaag van Tem. Boys uitsluitemd te wijten was aan hun doelman, die iedere aanval van de Com Boys beloonde met een doelpunt als het ware aan te toieden, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Thans hebben de Tem. Boys een beteren vertegenwoordiger onder haar lat en- kan men red-elijkerwijze verwachten, dat de thuisclub revanche zal nemen. Verkrijbaar bij v. GREIYIBERGEN, Kapsalons, Noordstraat. HONTENISSE. Huiwelijkis-aangiften. 5 Nov. Alouisius van Puyvelde, oud 30 j. en Angela A. Eijsackers, oud 27 j. 6 Nov. Oomelis Herwegh (van Graauw en Langendam), oud 28 j. en Irma Roelands, oud 24 j. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Nov. Josephus C. Voet, oud 26 j. en - Maria M. Maas, oud 23 j Geboorten. 7 Nov. Charles Leonardus, z. van Lamlbertus A. van Hooff en van Angela I. M. Chrisltiaens. 8 Nov. Joseph Petrus, z. van Rene A. de Kock en van Maria Ph. Ver- schuren. J-osephus Jacobus, z. van Petrus A. Mol en van Angela Robijn. 9 Nov. Petrus Alouisius, z. van Edu-ardus -Sloot en van Ludovica M. Hulshout. HONTENISSE. In het tijdvak 115 November hebben zich in deze gemeente gevestigd. Mathilda R. Maas, te Groenendijk, van Bergen op Zoom. Adriana M. L. Meijer, te Kloosterzande, van Tillburg. Germana Blanokaert-de Bock, te Klooster zande, van Sinaai (B.). Elisabeth P. Arens-de Bakker, te Walsoor- den, van Zwollerkerspel. Vertrokken: Matheus C. Kouman, Groenendijk, naar Edam. Anna M. Ph. Hendriks, Kloosterzande, naar Ginneken. Geertmida J. M. Verkuijl, Groenendijk, naar Bergen op Zoom. Anna L. van Gdmst, Lamswaarde naar Hulst. SAS VAN GENT. In de week van 8 tot en met 14 Nov. heb ben zich in deze gemeente gevestigd: I. M. van de Vijver, zonder beroep, van Zuiddorpe. M. Stouthamer, los arbeider, van Axel. 24 November. HOEK. Aanlbesteding levering Macadam. Bestuur Waterschap Loven- en Willemskerke 25 November MIDDELBURG. Aanbestediug aanbrengen en onderhouden beplantingen. Ged. Staten van Zeeland. 27 November. AXEL Openbare tijdrede in d-e Ned. Herv. Kerk.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3