ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN I ABDIJSIROOP Rijksbegrooting voor 1937 De Tweelingzusters. Als Uw kind hoest No. 9532 VRIJDAG 20 NOVEMBER 1936 76e Jaargang Feuilleton Een nieuwe rubriek. AKKER's versierkle EERSTE BLAD TWEEDE KAMER WAT CLINGE DOORENBOS ER VAN ZEGT. Al woont U vlak bij een fabriek, Of bij generatoren, Al tracht Uw buurmans „straal"-machien Uw radio te storen, Al zit Uw buurmans „hondenhok Vol Mexicaansche honden, U bent per draad, (dat is 't geheim) Met het „kantoor" verbonden. Wat of dus in Uw buurt gebeurt, Zelfs 'tergste genereeren, 't Kan DISTRIBUTIE-RADIO In geen geval ooit deren. TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen :r. per post 1,55 per 3 maanden By vooruitbetaling fr. per post f 5,60. per jaar /oor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ditgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADV EKTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KT.ETNE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent by vooruitbetaling, Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrygbaar is. Inzending van advertentien liefst ben dag voor de uitgavo. DIT BEAD VEBSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. ALGEMEENE BESCHOUWINGEN. Dinsdag zijn de Algemeene Beschouwingen over de Ryksbegrooting voor 1037 voortgezet. Minister Oud verkreeg nog even 't woord, om enkele cijfers, welke hij de vorige week met betrekking tot enkele belastingopbreng- sten bad gegeven, te corrigeeren. De op- brengst van de dividend- en tantiemebelas- ting over de eerste 10 maanden van dit jaar bedraagt netto ruim 1.200.000 meer dan over dezelfde periode van het vorige jaar. Vervolgens vingen de replieken aan. De beer Lingbeek (H.G.S.) betoogde, dat Groen van Prinsterer door den heer de Geer niet volledig was geciteerd. Hij wees er op, dat Groen een samengaan met de Katbolieken niet zou bebben gewild. Onder Katholieken werd niet vriendelijk over hem gedacht, gelijk de heer Lingbeek met een citaat aantoonde. Hy hoopte, dat de heer de Geer Groen's raad- gevingen ter harte zou nemen en dan niet verder over een herstel van de coalitie zou denken. De beer Kersten (S.G.P.) achtte bet zeer bedenkeiyk, dat Minister Colijn het door hem ingenomen standpunt te eng vindt, met be trekking tot een kabinetsformatie. Dr. Coiy'n gaat zelfs zoo ver, dat by niet daarvan wil uitsluiten degenen, die naar traditie zicb Christenen achten. De heer Kersten wil ech- ter ook Katholieken, liberalen en vry'z.-demo- craten uitsluiten. De anti-revolutionnairen gaan evenwel door met het voorbereiden van de oude coalitie. Daardoor is de invloed der Hervorming al meer en meer verloren gegaan. Hy wees daarentegen op den invloed van een kleine groep Gereformeerden; hij dacht aan den richter Gideon en zijn invloed onder het volk van Israel. Het verschil van beginselen verhinderde de staatkundig Gereformeerden aan de zyde der Regeering te staan. De heer Albarda aan het woord,. De heer Albarda (iS.D.A.P,) zeide, dat het niet te verwachten was, dat Dr. Colijn de aan- passingspolitiek zou verlaten. Dit moet een teleurstelling zijn voor hen, die nu verande- ring van koers hadden verwacht. Op de re- sultaten van die politiek valt ook wel het een en ander af te dingen. Prof. Goudriaan heeft berekend, dat eerst over 12 jaar door die poli tiek het evenwicht zou zijn bereikt. De heer Albarda kwam terug op het achter- uitgaan van den uitvoer. De Regeering had zich echter niet voorgenomen de daling van den uitvoer tegen te gaan, doch het economi- sche herstel. Daarin heeft de aanpassings- poHtiek nu geheel gefaald. De aanbestedingen van gemeenten en provincien zijn in vier jaren tyds met f 50.4 millioen achteruit gegaan. Wat het Werkfonds leverde was slechts een drup- peltje. De heer Albarda betwistte, dat juist de uit- voering van het Plan van den Arbeid crediet- inflatie zou hebben veroorzaakt. Elke herstel- politiek brengt eenig gevaar voor credietinfla- tie. Doch het Plan van den Arbeid voorziet ook in een centraal toezicht op de credietver- leening. Alles hangt af van de deugdelijkheid der plannen. Zijn ze deugdeiyk dan is er wel geld voor te krygen. Dat leeren de geslaagde leeningen van Roo sevelt en van de Zweedsche regeering. Ons land zou aan de schulden bezwijken. maar doet het dat niet wanneer elk jaar 150 mil lioen voor werkloozensteun wordt uitgegeven? Het verschynsel waarop Minister Colijn wees bq de toeneming van de werkloosheid, n.l. de verschuiving in de jaarklassen, moet dwingen tot verlenging van den leerplicht, meer zorg voor de jeugdige werkloozen en een betere ouderdomsvoorziening. wy hebben de vorige week een paar voor- Naar het Engelsch van PATRICIA WENTHWORTH. (Nadruk verboden.) Venvolg. 51) Jenny keek naar hem met oogen, die niets zag en wezen-lo-c-ze bruine oogen. ,,Ik had geld noodig, ik kon het niemand vragen. Ik iheileende jouw paarlen." Toen ze dit gezegd had, huirverde Jenny onder den minachtenden blik in zijn oogen. „Je helbt me verteld dat Anne je paarlen genomen en 'beleend had. Dat was dus niet waar Jenny schudde het hoofd. „Je helbt ze zelf beleend en toen ik er op foleef sitaan ze terug te hebben, stal je die an- dere. Was het je bedoeling die voor de mijne te laten doorgaan?" ,;Ik weet het niet ik dacht er niet over na het was zoo gemakkelijk ze weg te nemen." „Zoo. En je liet Anne er voor opdr-aaien?" „Zij wilde niet anders," zei Jenny. „Anne is altijd... altijd..." Ze liet een bitteren kreet van ,,Anne!" hoo- ren en liet het hoofd weer oip haar armen zinlken. Nicholas stand doodlstil. Hij had Anne nooit rncgen lyden. Jenny behoorde hem toe en hy wenisichte haar met niemiand te deelen. Anne's gelijlkenis met haar vatte hij als een beleediging op. zichtige, liefdesverklaringen gehoord, ging de heer Albarda voort. Hij wees op de toenadering van anti-rev. tot katholieken. Bij beide groepen bestaat een streven naar ordening, doch de anti-rev. wil- len zoo weinig mogelijk, de katholieken zoo- veel mogelijk ordening. Hoe kan dit nu samengaan De heer Albarda critiseerde vervolgens de houding der communisten. Eerst hebben zij getracht het Plan van den Arbeid te door- kruisen, thans steunen zij dit, nu zy uit Mos- kou wenken hebben gekregen met de sociaal- democraten een eenheidsfront tegen het fas- cisme te vormen. Niets zou voor de democra tic hier verderfelijker zijn dan op die uitnoo- diging in te gaan. De socialisten bestrijden de fascistische dictatuur niet om voor de com- munistische dictatuur den weg te bereiden. Wilde de heer Albarda over dit eenheids front niets meer zeggen, wel moest hij stil staan bij de pogingen tot vorming van een eenheidsfront aan de overzijde. De heer Colijn toonde zich meer staatsman dan de heer Schouten, die meer party'man was. De ver- klaring van den heer Schouten, die saraen- werking met de sociaal-democraten uitsloot, zal velen democratisch gevoelenden geen plei- zier doen. Ook op een ander punt is de heer Colijn van ruimer standpunt gebleken, toen hij nadere overweging van het ambtenarenverbod toe- zegde. Laat de Regeering daarmee spoed maken. De heer Albarda critiseerde het ver schil van houding der Regeering tegenover een lezing door een leeraar in de sociologie Dr. Kruyt voor onderofficieren over „Spanje", welke lezing werd verboden en een voordracht van pater Regout voor officieren, over het „recht van opstand", bijgewoond door de Ministers Deckers en Gelissen. De heer Albarda keurde eveneens af, dat de „Dageraad" geen zendvergunning meer zal krggen. Er moet ook voor vrijdenkers ge- legenheid zijn mits op gepaste wijze zich over hun bezwaren tegen het geloof uit te laten. Dat houdt het principe van de gods- dienstigheid in. Het Christeiyke geloof waarborgt geen de- mocratische gezindheid. Een christelijke grondslag is nog geen grondslag voor regeer- beleid. Voor ons land zou een herleven van de antithese funest zyn. Democraten, die niet tot 'n officieele kerk behooren, maar wel reli- gieus zijn, mogen niet als minderwaardigen worden beschouwd. De democratie zelf is een absoluut-zedelijke norm, geen traditie of sleur. Men stoote de niet-kerkeiyke democra ten niet af. Rede an den heer Goseling. De heer Goseling (R.K.zeide, dat hij door de nadere mededeelingen van den Minister- President tot op zakere hoogte met betrek king tot de defensie tevreden was gesteld. De verkiezingen hebben evenwel met de ver- sterking van het personeel, welke urgent is, niets te maken. De Katholieken willen tydig over den inhoud der voorstellen worden inge- licht; zy willen ook voor maatregelen op kor- ten termgn verantwoordelijkheid dragen. In de ,,Standaard" is terecht gewaarschuwd tegen de verkiezingspropaganda voor het Plan van den Arbeid, omdat dit plan over ingewik- kelde economische kwesties gaat, waarover de kiezer zich geen oordeel kan vormen. Dat geldt eveneens voor andere vraagstukken by de verkiezingen. De Regeering moge de zaak nog eens rustig overwegen. Bij de Grondswetsherziening zal uitvoeriger stil gestaan kunnen worden bij het uitsluiten van de revolutionnairen van vertegenwoordi- gende colleges. Hierbij komt het vraagstuk van de geestelijke vryheid in het geding. De Katholieken hebben het gezantschap by den Paus nooit als een specifiek Katholiek belang beschouwd, maar als een Nederiandsch belang. In een motie van de R.K. Staatspartij is dit indertijd duidelgk tot uitdrukking gekomen. Het bedoelde gezantschap vertegenwoordigt dus geen specifiek Katholiek belang. De Katholieke fractie wil aan dit kabinet een „slotvertrouwens-crediet" geven. Dit geldt vooral het soeiaal-economisch beleid. De heer Goseling aanvaardde gaame de ver- zekering, dat de Regeering zich ernstig met de ontwikkeling van den nieuwen toestand bezig houdt, doch hij hoopte toch er op, dat het kabinet wat meer spectatief kon geven, dan slechts een vooruitzien van een paar weken. Vooral op onze handelspolitiek moet in deze de aandacht biyven gevestigd. Het werkloozenprobleem moet men zeker in pers- pectief zien. De heer Bierema (V.B.) hield tegenover den heer Goseling vol, dat het gezantschap bij den Paus wel degeiyk een katholieken inslag had. Immers toen dat werd opgeheven, traden de vier katholieke ministers af en bleef de Minis ter van Buitenlandsche Zaken aan. Auteursreoht voorbehouden. CLINGE DOORENBOS. Anne's liefde voor haar was meer dan hin- derlijk; in zijn onidragelijke vemedering v-oel- de hij zijn woede tegen Anne als een oplucht- tinig. Er was op dat moment moord in zijn hart voor Anne. Wat er voor Jenny was, wist hij niet minachting, kouder dan woede; wrok, die bitterder was dan een slag. Hij zei met lage stem: ,,Jij misselijk wetzen", en liep, zonder an te kijken, de kamer uit. XXXIX. De Bekentenis. Nicholas kwam in de schemering op Water- dene terug. De re-gen had opgehouden; het was een heldere, grijze avond met gelige strep-en aan de westelijke hemel. Hij had urenlang als een wildeman rondgetuft. Hij kwam thuis om geen andere reden dan dat hij niet steeds maar door kon rijden. Emmot, de butder, kwam hem in de hall t-egen, een gemoed-elijk type, die al twintig jaar op Waterdene geweest was en die altijd nog aan Nicholas dacht als aan „Jongeheer Nick". ..M-e-vrouwwe hebben ons ongeruist ge- maaJkt over mevrouiw." -Even kreeg Nicholas een koude huivering. ,,,Wat is er?" -Nurse wilde den dokter laten komen, maar ik zed dat we beter kon|d-en wachten tot u thuis was." JWat is er?" ...Me-vrouw zit al sedert u weg ibent in de studeerkamer. Nurse kan haar niet bewegen om weg te gaan zelfs niet om naar Master T-cny te kijken. Zij en Hanman zijn heed erg ongeruet." Nicholas trok zijn jas uit. Mevrouiw heeft sdecht nieuiws ontvangen wij toeiden. Ik ga naar haar toe." Nurse heeft er -op aangedrongen dat ze thee zou drinken. Ik dacht dat u niet goed vorndt, dat wij den dokter lieten halen voor- dat u thuishwam." ,„Neen dat is goed." Hij kwam in de studeerkamer in een adler- onverkwikkelijkste stemming. Puiblieke opinie er was niet aan te ontkomen. Bedienden, vrieniden, bekenden, de pens je kon je leven niet eens zoo inrichten, zonder dat iedereen het merkte als er iets toijzonders gebeurd was. Hij had Jenny zijn bittere minachting laten v-oeden en was er vandoor gegaan. Hij was tenuggekomen, voedide Bmmot's bezongdheid, de puiblieke opinie in zijn eigen huishouding. Jenny zat nog net ads toen hij haar ver laten had. Harm-an opgewonden en veront- rust, beivond zich aan het eene eind van het vertrek. Ze ging weg ttoen hij binnenkwam en wienp nog een verschrikten blik a'cht-erom. Toen de deur g.esloten wlas, hief Jenny haar hoofd op. Ze zag er uit alsof ze urenlang geschreid had. Het licht van de leesdamp op de taf-el deed haar haren als goud glanzen. De gordijnen waren dichbgetrokken en de kamer was op het eene licht na, in duister- nds ge-huid. Nicholas bracht zijn band aan de schakelaar en draaide het bov-enldcht aan. „Ik dacht dat je weg was," zei Jenny. „Jk ben beruggeikomen." Hij liep naar de haard en bleef er, met de eene arm op de schoorsteenmantel, zijn ge- zicht donker en zonder uitdrukking. Zijn oogen vermeden Jenny aan te zien. „,Waarom helb je het gedaan r,iDat heb ik je verteld." ,,Je had geld noodig. Waarom?" De ged-aichte aan het geJd was haar al die uren een obsessie geweest. ,,Ik moest het he/blben." Jenny's stem klonk zwak en uitg.eput. ,,Hoeiveel was het." .jVijf bond end pond." Met kracht moest de heer Bierema zich tegen pogingen tot herstel van de rechtsche coalitie biyven verzetten. Het pleidooi van den heer Schouten was niet in's lands belang. Met instemming had de heer Bierema ver- nomen, dat groote werken zullen worden uit- gevoerd. Minister Colijn noemde den N.O.- polder, de Minister van Waterstaat, bij in- terruptie, de verbetering van de tertiaire wegen. Motie-Bieremta toft ofiverwijldie versterktng van de weermacht. Niet bevredigd was de heer Bierema over de verklaring van Dr. Colijn over de verster- king van het personeel van de weermacht. Dit urgente punt mag niet worden uitgesteld tot na de verkiezingen. Daarom diende de leider der liberale fractie een motie in luidende: „De Kamer, van oordeel, dat in de tegen- woordige omstandigheden versterking van de weermacht op korten tijd dringend noodzake- lijk is, noodigt de Regeering uit de daartoe noodige voorstellen onverwyld in te dienen en gaat over tot de orde van den dag." De heer Bierema hield vervolgens nog eenige financieele beschouwingen en kwam op tegen het weder instellen van crisisdiensten by de gemeenten, waartoe de opzet van het werkloosheidssubsidiefonds in feite zal leiden. Die wederinstelling vond hij uitermate be- denkelijk. De heer Joekes (V.D.) sprak er zijn voldoe- ning over uit, dat de Regeering niet tevreden is over de huidige regeling met betrekking tot de ambtenaren ressorteerende onder Defensie, welke ambtenaren geen lid van S.D.A.P. of N.V.V. mogen zijn. Hij sprak de hoop uit, dat er op niet te lan- gen termijn een oplossing zou worden ge- vonden. Het deed hem genoegen, dat de Regeering op ruime schaal openbare werken, met inacht- neming van de noodige voorzichtigheid, zal doen uitvoeren. Hij achtte het geen overwegend bezwaar tijdeiyk extra kosten voor de werkloosheid ten laste van de Gemeentelijke kapitaaldiens- ten te laten brengen. Wanneer er tot belas- tingverlaging kan worden overgegaan, dienen de indirecte belastingen v66r te gaan. Indien de Minister van Financien de moge- lijkheden van een Vrijgezellenbelasting onder- zoekt, dan moet daamevens de vraag onder de oogen worden gezien of het stelsel van kor- tingen voor de ongehuwden onder de ambte naren niet moet worden herzien. Wat Minister Colijn zeide over de uitvoe- ring van het Regeeringsgezag en de taak van het parlement, had de instemming van den heer Joekes. De onderscheiding van bevoegdheden moet nauwkeurig in acht worden ge^men. De heer Joekes achtte voor de motie- Bierema weinig aanleiding; vooral na de na dere mededeelingen van de Regeering en de spoedig te verwachten memorie van antwoord op de Defensiebegrooting. In de indiening van de motie kon de Kamer een uiting van wantrouwen zien, waarvoor geen aanleiding is. De heer Teulings (R.K.) meende, dat de Minister van Financien in dezen onzekeren tgd moeilijk raming kan doen van de op- brengst van de dividend- en tantieme-belas- ting voor een deel van het jaar, ook al bracht zijn nadere uiteenzetting eenige opheldering. Het tekort van het werkloosheidssubsidie fonds is te laag geraamd. Het is te betreuren, dat de Regeering daarop niet verder is inge- gaan. De heer Teulings ontkende, dat zijn reaetie op de depreciatie van den gulden als een lof- lied mocht worden gekwalificeerd. Zijn uitlating was slechts een weerslag op de hooggestemde memorie van antwoord. Zijn „loflied" was alleen een aansporing om nu uit de devaluatie te halen wat erin zit. De heer Schalker (C.P.) ontkende, dat hij behoorde tot diegenen, die bij hun critiek op ,,Je moest vyfhomdend pond helbben. Afper- sing dus." Jenny onidendrukte een kreet. ,jDus het was afpersinig?" „Wie heeft je dat verteld?" ,,Het is nogal duidelijk. Misschien will j-e mij wel vertellen waanom dat was." Jenny streek haar haren naar achteren. Nicholas had het gervoel alsof hij een vreemde schenpe steek kreeig. Zoo had ze gekeken toen hij haar gezien had nadat Tony gelboren was. ,3en je van plan het mij te vertellen?" vroeg hij ruiw. Jenny stonid -op. Al haar bewegingen waren stijf en larugzaam. Ze hield zifh aan een stoel vast en zed met fluisteremde stem. ,,Het had eigenlij-k niets te beteekenen. Maar je zult me niet gelooven. Anne zed dat ze 't je vertellen zou, maar ik wist toch dat je me niet gelooven -zou. Dus ik moest het geld helbben." ,,Nu moet je het me toch vertellen." „Het heeft geen zin. Maar het hihdert niet het had niets te beteekenen. Er was een man. Ik wist d-at hij ge-trouwd was. Hij was in tan-te Jenny's can tine. Hij was ver- liefd op mij. Toen hij naar het front terug- ging, schreef ik hem." „,Wat schreef je." ,3rieven niets geen bij-zonders. Hij zed dat hij niemand had, die hem schreef." ,jEn Jenny aarzeide. „Nicko het was niets bijizonders." Nicholas zei: ,,Vijfhonderd pond". Zijn band ginig een oogenblik omhoog, viel to-en weer omlaag. Er was lets ibes-lissends in zijn be- weging. „Het was t-cen hij met verl-of thuis kwam," hemam Jenny vluig. ,,-Hij schreef dat we saimen naar de schouiwtourg en zoo zouden geeft het dan dadelijk het b^ste, verlies dan g^6n kostbaren tijd met nuttelooze huismiddeltjes, maar grgp krachtig in en help Uw kind direct van z^jn hoest af met de vanouds bekende, beproefde Abdgsiroop. Akker's Abdijsiroop helpt nu nog veel sneller dan vroeger. Vanouds is Abdijsiroop een natuurlijk kruiden-middel, dat zacht doch goed en grondig aandoeningen der ademhalings-organen verdrijft. Thans heeft Apotheker Dumont de werking van Abdijsiroop op verrassende wijze verhoogd door toevoeging van dehoest-bedwingende stof codeine, die snel en afdoend de hoest en de slijm verdrijft. Ge zult verbaasd staan en binnen weinige dagen zult Gij, evenals zoovelen voor U, uit eigen onder- ▼inding zeggen,,'s Werelds bfcste Hoest-siroop'is: Verlaagde prijzenf 0.75, f 1.25, f 2.-, f 3.50 p. flacon (Ingez. Med.) het Regeeringsbeleid varen in het kielzog van den heer Albarda. Hij meende een goed ge- fundeerde eigen critiek gleverd te hebben. De Regeering zet haar aanpassingspolitiek voort; desniettegenstaande weigert de heer Goseling zijn „slotvertrouwenscrediet" op te zeggen. De heer Schalker had in het Regeerings- antwoord gemist een verontschuldiging voor de wijze waarop de Minister van Financien in de Eerste Kamer de communisten had gedis- kwalificeerd. Hij herhaalde zijn opwekking aan de arbeiders en kleine boeren om een een heidsfront te vormen tegen het fascisme. De strijd tegen de Colijn-regeering gaat om het geven van werk aan de arbeiders. Daarom steunen de communisten het deel van het Plan van den Arbeid, dat daarop betrekking heeft. Voor zijn bewering, dat samengaan van socia listen en communisten het fascisme aanwak- kert, heeft de heer Albarda geen bewijs ge geven. Als hij spreekt over het verkeerde van de communistische dictatuur, vergeet hy, dat hij zijn democratische begrip heeft verburger- lijkt. Maar de vrijheid, die onder de burger- lijke democratie bestaat, heeft ook voor de communisten waarde en daarom zullen zy deze ook helpen verdedigen. De heer Sneevliet (Rev. Soc.) zeide, dat de heer Coign een deur voor de S.D.A.P. open houdt, maar oordeelde, dat zij, wanneer zij bin- nentreedt, dan gekleed moet zijn in een oranje-doodshemd. Vervolgens betoogde hij aan het adres van de communisten, dat de Stalinistisehe partij een toekomst heeft, die in het verleden ligt. De heer Westerman (ex-Nationaal Herstel) verduidelijkte eenige van zijn opmerkingen over de gezagshandhaving en met name op het punt der colportage. Waarom geen order uitgevaardigd, dat colportage slechts geoor- loofd is, wanneer zij geen aanstoot geeft? De Minister heeft de zaak wel zeer vereenvou- digd, door de keus tusschen twee mogelijk- hden te laten. Dat is ook het geval met de revolutionnaire volksvertegenwoordigers. Waarom zich losgemaakt van de voorstel len van de commissie voor de grondwetsher- gaan. Toen ik zei dat tan-te Jenny het niet goad zou viruden, zeide hij, dat ze het niet hoefide te weten ik kon in het hotel logee- ren, waar hij ook lo-geerde. Eh daaixwer helb ik hem geschreiven. Ik wist het niet, Nicko ik wist het werkelijk niet ik dacht dat het 1-euk zou zijn." ,,iEn je ging er heen?" Jenny huiverd-e van zijn stem. ,,Neen, dat deed ik niet. Hij is gesneuveM." Nicholas keek haar strak aan. ,,Hij is gesneurveld. En ziij stuurden zijn bezittingen naar zijn huis naar zijn vrouw ze stuurden haar mijn brierven. Nic-ko, ze was een vreeselijk mensch. Ze zag mijn foto in de krant, naidat wij ons verloofd had den en ze kwam by mij en zei d-at als ik haar die brieven niet atfkocht, zij ze jou zou laten zien. En toen ik haar vertelde dat ik geen geld had zei ze: ,,En die paarlen dan, die u draagt?" Zoo ben ik op de gedachte van de paarlen gekomen. Anne zei dat ik het jou behoorde te vertellen dat heeft ze aitlij'd -gezegd. Ze meende dat je mij gelooven zou. Maar ik kon het niet d-oen." ,,,Hoe o-uid was je?" vroeg Nicholas abrupt. ,,Zestien. Nicko, o, ik wist het niet." ,,,-Waa.rom wilde je 't mij niet vertellen?" ,,Dat kon ik niet. Ik gaf er zoo vreesehjk veel am hoe je over me d-acht. Ik gaf er zooveel om dat ik het niet toon." iZe ging weer zitten alsof ze geen kracht meer had om te staan. Nicholas geloofde haar. Hij zei: ,,Heb je my alles verteld, Jenny?'" ,,Ik geloof het wel" haar stem klonto erg mat. ,,Ik geloof van wel." Toen, na een lange pauze: ,,Wat ben je van plan te doen?" „Ik weet het niet." ,,Ben je van p-lan om mij weg te sturen?" (Wbrdt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1