Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten HOEK. SELZAETE. WEERVERWACHTIN G. VOETBAL. a RECHTSZAKEN. DE AANRANDING ONDER DEN DUNGEN. INGEZONDEN STUKKEN. EEN ANDERE LEZING OVER EEN BEZOEK VAN HET PRINSELIJK PAAR AAN ZEELAND. Naar hetgeen daaromtrent in het vorig nummer gemeld is, wordt nader medegedeeld, dat door een onjuist weergeven van de woor- den van den Vlissingschen burgemeester in de vergadering der feestcommissie, een onjuist -bericht is gepubliceerd. Deze zou n.l. niet ge- gezegd bebben dat het Prinseiijk paar spoedig na de buwelijksreis naar Zeeiand z a 1 komen, doch dat gehoopt mag worden, dat bin- nen niet al te langen tijd na de huwelijksreis een rondreis door het land zal gemaakt wor den, waarbij dan natuurljjk ook Zeeiand wel niet zal worden vergeten. BENOEMD. Ged. Staten van Zeeiand bebben met in- gang van 1 Januari 1937 benoemd tot cam- mies-verificateur tor Provtnciale Griffie M. J. te Boieikhorst, thans commies bij de verificatie van de gemeente-finantien te Velsen. K.L.M.-WINTERDIENST OP ZEELAND. Naar wij vernemen, heeft bet ministerie van Waterstaat thans goedkeuring gehecbt aan het voorstel om den luchtdienst Rotter damHaamstede van de K. L. M. gedurende den winter te blijven onderhouden, zulks in verband met de dringende verzoeken van zakenkringen en particulieren uit verscheiden gemeenten. De K.L.M. zal deze luchtlijn van 15 Decem ber af weer gaan exploiteeren en wel drie- maal per week: op Maandag, Woensdag en Zaterdag, met een dubbeldaagschen dienst. De VI. Crt. is over deze gedeeltelijke her- vatting van den dienst op Zeeiand niet erg te spreken, en meent, dat, wanneer het der K.L.M. niet mogelijk was de dienst tot Vlis- 8ingen door te trekken, zij de lijn naar Zee- land geheel had behooren te laten rusten. O.i. kan men het de belanghebbenden op Schouwen niet euvel duiden, dat, waar ande- ren hun blijkbaar niet helpen konden, zij ge- tracht hebben zichzelf te helpen. De ligging van Schouwen voor reizen naar Holland met de overige beschikbare verkeersmiddelen zijn ook heel wat ongunstiger dan van uit Wal- ciheren. COM.MI SSI E VAN ADVIES INZAKE SCHATTING. Ged. Staten hebben injgesteld een commisisie van axivies inzake de schatting en de vast- steUing van de pachtwaande der calamiteuze pollders en waterechappen in Zeeiand. Als voorzitter dezer commissie is aange- wezen de heer G. P. Vogelaar, lid van Ged. Staten, te Kralbbendijke, terwijl tot leden zijn benoemd de heeren W. Kakebeekete Goes; J. Padmos te Duivenldijke, H. P. J. Rottier te St. Jans teen- en A. H. de Milliano te Water- lamdkerkje. Als secretaris is aan de commissie toege- voegd de beer Mr. J. I. van Doominck, ad- jumct-comlmies ter Prov. Griffie te Middel burg. De door den Getmeenteraad benoemde con- troleur voor de Steunregeling, den heer Jurrij, is door den Minister, made wegens zijn jeug- digen leeftijd, niet aanvaard. Ben nieuwe oproep wordt gedaan. Bekroningen. Op de nationale tentoonstelling van konij- nen te Velp (Old.) behaalde de heer D. W. F. Kaijser alhier, met 2 vette Weeners, een zddr eervolle vermelding en een 3e prijs, en den heer M. de RitterTollenaar met een Chin- cilia een eerste en een eereprijs. Ingezonden waren 466 dieren. Schip te diep geladen. Ben Belgische lichter, geladen met steen- kolen, zonk nalbij de Ookesovens alhier, daar hrj te diep was geladen. De beimanning kon zich redden. Een kraan zal trachten het schip te lichten. Matige, later weer toenemende Noord- tot Zuid-Westen wind, tijdelijk opklarend, later toenemende bewoiking. Kans op regenbuien. weinig verandering van temperatuur. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. BondselftalRotterdiamsch elftal 41 le Klasse Afd. H. KPCSparta WDSiHDVS le klasse Aid. HI. TubantiaHeracles Afdeeling IV. le klasse. 22 1—0 0—1 EindhotvenRoermond 2—3 BW—MW 5—2 doelp. gap. gew. gel. verl pnt. v.—t. PSV 7 5 1 1 11 17—8 NOAD 7 4 1 2 9 23—14 BW 7 4 1 2 9 21—16 NAC 7 4 1 2 9 16—12 Rjoermond 7 3 3 1 9 17—15 Bleijerheide 7 2 3 2 7 8—11 LONGA 7 2 2 3 6 18—73 Juliana 7 1 3 3 5 13—21 MW 7 1 1 5 3 12—20 Emidihotven 7 1 6 2 13—28 2e klasse A. HeroTemeuizen 2—0 BredaRBC 7—3 VlissingenGoes 1—1 MiddelburgDe Zeeuiwen 7—0 TSCZeelandia 4—4 doelp. gap- gew. gel. verl. pnt. v.—«-t. Middelburg 9 6 1 2 13 41—17 Breda 7 6 1 12 22—9 Hero 8 6 2 12 20—12 Temeuzen 7 3 1 3 7 10—20 TSC 8 3 1 4 7 18—19 Vlissingen 6 2 2 2 6 15—16 Goes 7 1 3 3 5 8—9 De Zeeuwen 6 1 2 3 4 6—16 RBC 6 1 5 2 18—28 Zeelandia 6 2 4 2 12—22 3e klasse A Temeuzen HIJlzendrjke AxelOostburg SluiskilBiervliet HoofdplaatBreskens 9—1 4—0 5—3 1—3 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Axel 7 7 14 32—7 Breskens 7 4 1 2 9 1512 Sluiskil 6 4 2 8 17—12 Hoofdplaat 5 3 2 6 12—10 Oostburg 7 3 4 6 19—17 'Hulst 5 2 3 4 11—15 Temeuzen H 6 1 1 4 3 17—15 IJizendijke 5 2 3 2 6—26 Biervliet 4 i 4 8—22 3e klasse B. RCSVlissingen H Goesche BoysEUand Boys 'Hansweert.EiMM Zeeuwsche BoysBurtgh ZierikzeeZeelandda II 5—1 1—2 2—0 1—9 60 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. RBC 8 8 16 65—8 Eiland Boys 6 4 1 1 9 25—9 Burgh 6 4 1 1 9 26—10 Zeeuwsche Boys 6 3 1 2 7 17—19 Zierikzee 7 3 1 3 25—14 Middelburg 2 5 2 2 1 6 11—9 Vlissingen H 5 2 2 1 6 11—11 EMM 5 2 3 4 15—22 Zeelandia II 6 1 2 3 4 9—29 Hansweert 7 2 5 2 7—34 Goesche Boys 8 8 6—49 le klasse Afd. V, HSCLeeuwarden 1l FrieslandSneek 13 Axel IIOostlburg II Com. BoysGroede Hulst IITer Neuzensohe Boys Zeeuwsche Voetbalbond. 6—2 9—1 2—3 Eerste klasse. In deze klasse werden slechts 2 wedstrijden gespeeld, die als inhaalwedstrijden konden worden aangemerkt, zoodat thans alle clubs een gelijk aantal wedstrijden hebben gespeeld. Eindhoven kreeg op bezoek Roermond, de club van de gelijke uitwedstrijden, maar helaas voor Eindhoven heeft Roermond er thans anders over gedacht en met 23 werd door haar de overwinning behaald. Voor Eindhoven ziet het er langzamerhand maar sobertjes uit, want 2 punten uit 7 wedstrijden is te weinig. BVV ontving MW en deed wat er ook verder van haar verwacht werd, want met 52 wer den de gasten verslagen. Voor MVV is het een gelukje dat Eindhoven nog slechter staat dan zij. Tweede klasse. HeroTemeuzen 20. Met zeer goede voomemens is Temeuzen naar Hero getrokken en vale supporters heb ben de reis meidegemaakt, doch Temeuzen heeft de meerderheid1 van hun gastheeren moeten erkennen. Bij, hot verzamelen der elftallen wint Hero den opgooi en trapt Temeuzen af, maar Hero neemt direct over an de middenvoor Hubregts trapt naast het doel, zoodat Franken uitt^apt. Door de gladheid van veld en bal mislukt deze waardoor de middenhalf van Hero het leder kan doorgeven naar zijn rechtsbuiten. Een goede voorizet volgt, waarop Van Hecke een hoekschop veroorzaakt. Slecht genomen is Temeuzen in den aanval. Hamelink snelt langs de lijn, plaatst tijdig voor en De Cooker trapt in het doel waar doelman Van Raay op zijn post is. Een vrijwel gelijke aanval wordt nu door Hero ondemomen en ook hier is doel- man Franken op alias voonbereid. Het leder gaat echter tot hoekschop, maar deze wordt weder slecht genomen en Geensen geeft door naar Kouwijzer, gecenterd naar Hamelink zet deze te scherp voor waardoor geen der voor- hoedespelers den bal kan bereiken. De mid denhalf van Hero plaatst nu het leder naar den rechtslbuiten, een voorzet is het gevoig en Hubregts schiet hard in het doel van Temeu zen maar Franken voorkomt het gevaar. Als antwoord hierop wordt een goede aanval door Temeuzen opgazet door het trio Kouwijzer Van PienbroekHamelink, de reehtsachter- speler ziet het gevaar en speelt terug op Van Raay, die hierop niet gerekend had en wel iets te laat toesnelt doch toch nog op het nippertje kan wegwerken. Temeuzen speelt werkelijk een goede .partij en Hero heeft het niet gemakkelijk. Laurens probeert het eens met een van zijn foekende verre schoten. De doeiverdediiger van Hero vindt het inderdaad een lastig product maar oniderschept het leder toch. Van den linker- wing der gasten volgt een stormloop maar verder dan Franken komt men toch niet. De verdediging van Temeuizen doet keurig werk en Franken toont zijn talenten. Eenige aan- vallen van Hero worden afgeslagen terwijl een hoekschop aan Hero wordt toegekend. Mooi zweeft de bal voor het doel maar het leder wordt het veld ingewerkt. Een goede kans voor Temeuzen gaat verloren als De Cocker goed voorizet en Van Pienbroek den bal laat loopen voor Hamelink, die vrij staat opgesteld. Het schot gaat echter langs het Hero-doel heen. Temeuzen krijgt er lust in, want de voorhoede zit weer voor het doel der gast heeren en de rechtsachterspeler van Hero maakt den bal tot hoekschop. Hamelink zet goed voor het doel, maar Van Pienbroek plaatst den bal naast de goal. De rust is reeds nabij alis Hero in den aan val is en een boiekschop wordt veroorzaakt. Goed genomen zemdt de linksbinnen van Hero Oomen den bal in het doel. Franken valt tijdig uit en zou zich van het leder meester gemaakt hebben als een der spelers van Ter- neuzen niet tevergeefs getracht had den bal te stoppen; hiendoor kreeg hij een andere richting en Franken grijpt naast, 10. Kort daarop is het rusten. Na de hervatting blijkt bij Hero een speler te zjjn vervangen, waardoor de voorhoede eehigszins gewijzigd is. Hero ondemeemt direct een aanval, die geen gevaar oplevert. Een aanval van Temeuzen wordt eveneens af geslagen. Als Hero wederom ten aanval trekt weten zij een hoekschop af be dwingem; deze wordit niet voldaende waggewerkt, zoodat eenige oogenblikken gevaar voor het Temeu- zen-doel blijft bestaan. Tensiotte wordt de bal door een der Hero-spelers ver naast het doel geschoten. Na de doelschop forceert de voorhoede van Temeuzen een hoekschop, die ook geen succes oplevert. Als daama de Hero-linksbuiten een bal, die al over de lijn was, zoo hard in het veld terugtrapt, dat deze naast de hoekvlag over de lijn vliegt, kent de scheidsrechber hiervoor aan Temeu zen 1 ben omrechbe een doelschop toe. Een heele tijd lang voigen aan weerszijden aan- valien, waarvan die van Hero gevaarlijker zijn, door het sneller open spel, terwijl de Temeuzen-voorhoede het juiste tempo maar niet kan te pakken krijgen. Ook is het op- vallend hoe zelden de rechtsbuiten in het spel wordt betrokken. Toch krijgt Temeuzen en- kele kansen tot doelpunten, doch de schoten zijn niet hard gemoeg of te slecht gerdcht, zoodat de doelverdediger van Hero weinig moeilijk werk krijgt. Zijn collega in het Ter- neuzen-doied moet nogal eens ingrijpen. Het gaat hem uitstekenid af en goed bijgestaan door de achterhoede, weet hrji nog geruimen tijd den druk te weerstaan. De Hero-aanvallers bezondiigen zich noga! vaak aan buitenspel, hetgeen den scheids- reohter eenige majen ontgaat, maar goed spel van de Temeuzen-achterhoede, voorkomt er- ger, zij het ook dikwijls ten koste van- hoek- schoppen, die dan evenwel worden wegge werkt. Met Hero als geheel iets gevaarlijker in de aanvallen, verstrijkt een half uur zonder dat er gedoelpunt wordt. Dan kcmt na een snelle open aanval van Hero de linksbinnen op slechts enkele meters vrij voor het duel t'e staan en met een hard schot geeft hij Franken geen kans, 20. Met deze achterstand en nog slechts een kwartier speeltijld voor den boeg, was het goed gezien van den Temeuzen-aanvoerder, dat van nu af aan allies op den aanval werd gezet. Hij gaf zelf het voorbeeld door een paar maal den bal ver op te brengen, terwijl we ook de linkshalf Riemens mee ten aanval zagen gaan. Maar wat men ook probeerde, niets lukte. Het eenige resultaat was, dat eenige schoten rakelings naast of over het doel vl'ogen, zoodat wanneer de scheidsrech ber zijn laatste signaal lhab hooren, de thuis- cluh bwee kostbare punten heeft bemachtigd. De achterhoede van Temeuzen en speciaal de doelman speelden een zeer goeden wed- strijd, terwijl de middenlihic verdeddgend goed werk verrichtte, hajar aanvallende taak was minder goed, terwijl het spel niet voldoende open werd gehouden. In de voorhoede dht- brak het vooral bij het binnentrio aan door- tastendheid. Bij Hero was het tempo iets hooger, terwijl meermaien het goede positiespel opviel, zon der echter de hoogte te bereiken, zooals we dat vroeger wel zagen. BredaRBC 73. Het is nu wel duidelijk, dat RBC dit jaar geen goed seizoen door zal maken en aanvechting gevoelt om tot de degradatiecandidaten te be hooren. Dat er met haar nog drie andere ver- eenigingen er niet rooskleurig voorstaan strekt haar tot troost en wie weet hoe de stand nog in haar voordeel kan veranderen. Breda gaat stevig voort met de overwinningen en het zal voor Hero of Middelburg een heele toer zijn om haar voorbij te streven. Met 73 kon RBC naar huis terug keeren. VlissingenGoes 11. Door het sloome spel van beide clubs heeft deze ontmoeting niet veel om het lijf gehad en is het tot een verdeeling der punten ge- komen. Dat was werkelijk ook de juiste weer- klank van de prestaties die ten beste werden gegeven. Vlissingen was in het geheel ge nomen wel iets sterker dan Goes, maar een Vlissingsche overwinning zou aan deze club ee» teveel hebben gegeven. Het is opmerke- lijk hoe het spelpeil van de eene club zijn in- vloed kan doen gelden op dat van de tegen- party, want geen enkele maal verkreeg men een uitblinkende periode. MiddelburgDe Zeeuw©n 70. Middelburg had een makkelijke dag en de taak die haar werd opgelegd werd correct en volgens de regelen der kunst uitgevoerd. De Zeeuwen hebben zich, als naar gewoonte, kra- nig geweerd en tot het einde toe volgehouden zelfs toen de stand al hopeloos voor hen was. Middelburg was echter sterker en trof het bovendien dat de doelman van De Zeeuwen een bar slecihte dag had, want verscheidene scho ten waren makkelijk te stoppen geweest. Voegt daar nog hij, dat De Zeeuwen eenige malen pech hadden, dan moet men toch hun volhardende pogingen bewonderen. Nu het zoo liep had Middelburg niet veel moeite en maakte er gebruik van om de score hoog op te voeren. TSCZeelandia 44. Een verrassing bracht zoowaar Zeelandia, dat er in slaagde om TSC op eigen terrein een dusdanigen weerstand te bieden, dat telkens de voorsprong werd gelijkgeschakeld en niet zoodra had TSC de leiding genomen of Zee landia maakte gelijk, van 10 werd het 11, van 21, 22, 32 werd 33 en 43 ten slotte 4—4. Er zat dus wel spanning in de partij, maar TSC kan door dit gelijk spel haar kampioensillusies wel aan den kapstok han- gen. De achterstand van 5 punten op Breda, dat zij n.b. overwon, is te groot geworden. Derde klasse. Terneuzen IIIJzendijke 91. Wij schreven in onze beschouwing van de komende wedstrijden dat de reserves van Ter neuzen den doelman van IJzendijke wel een extra-tje zouden bezorgen en dat is ten voile uitgekomen, want negen maal moest deze den bal uit zijn net halen en't had weinig gescheelid of het zouden dubbele cijfers zijn geweest die het standbord had aangewezen. In het begin kon IJzendijke nog vrij goed weerstand bie den maar hun spel toonde duidelijk het gemis van samenspel. Het was een hard trappen en de bal kwam neer waar diet lot hem voerde. Dit veroorzaakte, dat de spelers teveel van hun krachten moesten vergen en in de tweede helft, die werd begonnen met een 31 stand, kwam het tot uiting dat de gasten uitgespeeld waren. In een minimum van tijd was de stand reeds 61 en daama volgden nog een drietal doelpunten, dank zij het schutteren van den doelman van IJzendijke die geen kijk bleek te hebben op de doelschoten. Positief greep hij naast den bal of stelde hij zich zoodanig op, dat hooge ballen over zijn vingers heen moes ten gaan. De middenvoor van Temeuzen Hof- man en den rechtsbuiten Hamelink .hadden een goeden dag, tierwijl ook doelman De Vos door resoluut uit te loopen blijk gaf- zijn man- netje te staan. Van de zijde van IJzendijke kan alleen gemeld worden het correct ingooien van den rechtshalf, dat meermaien opviel. AxelOostburg 40. Niettegenstaande de tamelijk hoog opge- schroefde verwachtimgen omtrent de gasten, zijn deze gisteren, zonder dat de thuisclub zich op buitenigewone wijze heeft ingespannen, met welsprekende cijfers geSlagen. De reeds bij de rust verkregen edndstand moet overi- gens voor een belangrijk deel geweten worden aan die roodizwarte doelman, waartegencver het werk dat de gasten in het veld levenden zeer sterk afstak tegen het betere plaatsen en comibineeren van de Oranjehemden. ,,Een gewaarsohuiwd mam geldt voor twee", was blijkbaar het devies voor de Axelaars na de ervaring te Oostlburg opgedaan. Onder leiding van den heer C. Koster uit Vlissingen stelden de beide elftallen zich reeds eenige minuten voor het aamgekondigde tijdstip slagvaardig in lijn, nadat de gast heeren als wimnaars van den toss het voor deel van den vrij sterken wind hadden .gepre- fereerd. Nauiwelijks is de bal aan het rollen, of M. Gans en consorten leggen de Oostfourgsche defensie het vuur aan de sdhenen en centi- meterd het leder over het roodizwarte ,,home", waarbij ook de doelwachter handelend moet optreden. Dit harde van stapel loopen der thuisclub is voor de gasten een prikkel am zich te herstellen en zij antiworstelen zich dan ook aan dit offemsief en ondernemen eenige aanvallen die echter een aipplausje bezorgen aan den Oranje-doelman. De Axelsche aan vallen zijm van opzet beter en als M. Gans een afgameten voorzet van zijn reehtsche bum-man krijgt toegespeeld, aarzelt hij geen moment en na 8 minuten heeft ,,Axel" de leiding. (10.) Dit doelpunt is de inizet voor een nieuwe serie Axelsche aanvallen, waarhij ScheeLe een comer acthter plaatst, Koekikoek van verre rakelings overschiet, Seheele ver- volgens een fraaie passe niet ziet benutten en Koster een gevaarlijke situatie schept, waarbij M. Gans recht op de keeper richt. Als de vrijstaanlde S'cheele dam eem fraaie voorizet 'bemut idle hij hoog in de limkerlbovenhoek plaatst doet de keeper der gasten een ver- geefsche poging dit harde schot te keeren en is de stand binnen jiet kwartier 20. De Axelaars zijn niu niet meer te houden en in duel met de keeper plaatst na 18 minuten spelens M. Gans no. 3 in der gasten's net. Koster die zich op den linkervleugel in deize periode geducht roert is hiermade nog niet tevreden en als de uitgeloopen doelman in zijn buurt komt, wipt hij handig voor de 4e maal het leder over de lijn. (40.) Deze speler, die cok gister weer de uitblinker was in het Axelsche team verrioht daarop nog enkele fraaie staaltjes van schutterskunst en vleugelwerk, maar ditmaal weten de stug werkende backs het gevaar te keeren en met een groot Axelseh overwicht verstrijkt de eerste helft. Ruststamd 40. In de tweedie helft hebben de Oranjehemden den wind tegem en heeft Oostburg zijn opsted- limig radikaal gewijizigd1. Dit blijkt de gasten succes op te lever en; want ofschoon oak in de tweede helft de thuisclub gedecideerd ster- ker is en Koster al aanstanids enkele fraaie kansen wist te scheppem was nu de verdedi ging der gasten niet te passeeren en stuk voor stuk werden de Axelsche aanvallen dan ook afgeslagen of verijdeld. Tal van comers leveren evenmim suioces op. Ook nu komen de Oositlburgers weer langzamerhand meer tot een tegeewicht maar him aanvallen leveren geem buitenigewone gevaren op, al moeten Rorgt en Ddelemam beiden ten koste van cor ners redden. Aam de gasten leverem deze al evenmim succes op als aam de thuisclub. Naarmate de tijd verstrijkt verliest de strijd aan spanning en de interesse van het vrij tal rijike publiek is daaraian evenredig. De gasten loopen tensiotte een vrije schop even budten de gevaarlijke zone op, die Koekkoek naast kogelt en een ernstige waarschuwing wegens unfair spel. En zonder dat ,,Axel" dat hard blijft werken om nog andermaal te scorem, daarin slaagt verstrijkt de tpd en boekt Axel zijn zevende overwinning in successie in dit seizoen. De Axelaars gaan dus met een record aan tal punten prachtig aan de spits en als zij voor Nieuwjaiar niet meer struikelen is o.i. de ititel op dat tijdlstip voor 90 pnocent binmen. SluiskilBiervliet 53. De thuisclub heeft aam de gestelde verwach- tingen voldaan doch het is niet tot zoo'n ecla- tante overwinning gekomen als vermoed mocht worden. Biervliet heeft zich ter dege geweerd en daar door Sluiskil belet zich ten voile te ontplooien. Dat de gasten 3 doelpun ten konden plaatsen tegenover de 5 van Sluiskil is heusch niet slecht voor Biervliet, al schiet zij daar uiteindelijkook weinig mede op. HoofdplaatBreskens 13. Niet ten onrechte schreven wij, dat van al de ontmoetingen die zouden plaats vinden het krachtsverschil bij deze clubs het geringste was en Hoofdplaat op haar qui vive moest zyn, ondanks Tie 03 overwinning te Bres kens. Het is voor Hoofdplaat dan ook heel anders uitgeloopen dan zij had mogen ver- wachten want nu waren de rollen omgedraaid en heeft Breskens op overtuigende wijze revanche genomen, waardoor Axel steviger komt te staan dan ooit te voren. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Het tweede elftal van Axel had met Oost burg II al even weinig moeite als Axel van Oostburg. Bij de rust was de stand 30 en na de rust werd er 62 van gemaakt. De Corn Boys toonden zich de meerderen van Groede, dat met 51 werd verslagen. De Temeuzensche Boys hebben het tegen de reserves van Hulst niet zoo gemakkelijk ge had en zij mogen nog blij zijn dat de gelijk- maker voor Hulst is uitgebleven, waardoor de beide punten toch naar huis konden worden gebracht en zij hun goede kansen blijven be- houden. LANDENWEDSTRIJD. DuitschlamdItalie 2—2 SPORT VEREDELT. De officier van justitie te Amsterdam re- quireerde tegen een speler van Amstel Boys (Ouderkerk), die bij een wedstrijd tegen M.T.S.S. (Amsterdam) een speler ernstig had gewond, tot een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. De man, een achterspeler, die wegens zijn ruw spel reeds herhaaldelijk was gewaarsctuwd, speelde na de rust in de voorhoede. Op zeker oogenblik sprong hij met twee beenen op het been van den back van de tegenpartij. Deze werd ernstig gewond en moest met een gebroken been naar het zie- kenhui^ ivorden gebracht. Hij verscheen ter zitting als getuige. Hij loopt thans geruimen tijd na den wedstrijd nog kreupel. De officier van justitie hield een scherp requisitoir en zeide, dat spelers, als deze ver- dachte, niet op het voetbalveld thuis hooren, daar zjj een lichamelijk gevaar voor hun tegen partij vormen. Verdachte voerde aan, dat hij niet met opzet had gehandeld en dat het ge- beurde aan een ongeluk te wijten was. Dank zij het intensiief politie-omdenzoek is, naar „Het Huisgezin" meldt, de dalder van den laffen overval, gepleegd op twee Dungen- sche meisjes, thams definitief aangewezen. Niettegenstaande de verdachte hardnekkig bleef omtkenmen, stond het voor de politie reedis Dinsdagavond onomstootelijk vast, dat de gearresteerde de dader was. Steeds kreeg men meer gegevens im hamdien, welke er op weizen, dat de politie in de juiste richting had gezocht. Wbensidagmorgen werd hij door de Dungensche politie naar 's-Hertogenbosch overgebracht, bemeinide voor den officier van justitie te wjordem geleid. Hier heeft verdachte blijkbaar ingeizien, dat alle beiwy-smateriaal hem zoodanig als den schuMige aanwees, dat ontkenmen hem niet mieer kon baten. Hij heeft dam ook een vol- ledige bekentemis afgelegd, waarbij hij teVens de plaats aanduidde, waar hij den knuppel, waarmede hij geslagen heeft, had weggewor- pen. Daama is hij op last van den officier in het huis van bewaring opgesloten. LONDEN BEZIT TIENDUIZEND WAARZEGGERS Eenige Engelsche detectives hebben onlangs een telling gehouden omtrent het aantal „waarzeggende" personen in Louden. Men kwam daarbij tot de conclusie, dat er zich al leen in Londen reeds 10.000 helderzienden, waarzeggers, sterrenkijkers en dergelijken be- vmden. Onder hen zijn, volgens de bewering der detectives een groot aantal personen die reeds meerdere malen met de politie in aan- raking zijn geweest. Zoo woont er in de meest gegoede wijk van Londen een man, die zich noemt „professor in de Oostersche geheimen" Deze man was nog geen tien jaar geleden de meest beruchte zakkenroller op de groote wed strijden voor paardenrenners. Herhaaldelijk werd hij door de Engelsche politie achter- volgd, totdat men hem plotseling niet meer zag. Wellicht is hij naar het buitenland ver- trokken, zoo daaht men, maar waarschijnlijk leverde zrjn „professoraat in de Oostersche geheimen" hem meer op dan het edele beroep van zakkenroller. LIJK HERKEND. EGMOND AAN ZEE. Het Zaterdag alhier aan het strand aangespoelde lijk is herkend als dat van den opvarende van de haring- logger SOH. 179, C. Mos. BEKENTENISSEN VAN BRAND- STICHTING TE HF.nF.T. 's-HERTOGENBOSCH. Naar medegedeeld wordt heeft het echtpaar M. Q.v. d. B., om trent verschillende gevallen van brandstich- tmg te Hedel gepleegd, bekentenissen afge- legd. Daarbij zijn door ben de nam en van ver- schillende medeplichtigen medegedeeld. In verband daarmede is nog in hechtenis ge nomen zekere B. S., te Hedel, die heeft be- kend in het jaar 1932 de woning van het echt paar Q., met hun medeweten, in brand te heb ben gestoken. Voorts is nog aangehouden C. V., eveneens uit Hedel. De gearresteerden zijn het slacht- offer van den verwerpelijken invloed die het echtpaar Q. op hen uitoefende en dat geheel Hedel terroriseerde. AARTSBISSCHOP OVERLEDEN. LYON. In den afgeloopen nacht is de aaltsbisschop van Lyon, kardinaal Maurin overleden. DE STRIJD OM MADRID. SALAMANCA. Uit het groote hoofdkwar- tier der opstandelingen wordt medegedeeld, dat gisterenmiddag 3 afdeelingen van den linkervleugel van het leger van generaal Varela de Manzanares zijn overgetrokken en den vijand uit zijn stellingen hebben ver- dreven. De drie colonnes zetten den opmarsch voort en hebben de stellingen van den vijand in den Noord-Westelijken sector tegen het vallen van den nacht bezet, aangezien de grootste tegenstand vam den vijand is ge broken. De radioclub te Teneriffe deelde mede, dat gisteren bij het bombardement van Madrid 30 dooden en 300 gewonden zijn gevallen. MADRID. De Minister van Luchtvaart deelde mede, dat 7 groote bombardements- vliegtuigen en 3 jachtvliegtuigen werden ver- nield. De Voorzitter van den verdedigings- raad, generaal Miaja, heeft in een radiorede medegedeeld, dat Madrid tot het uiterste zal worden verdedigd. LUCHTAANVALLEN. MADRID, in de lucht hebben 3 aanvallen op Madrid plaats gevonden. 17 personen werden daarbij gedood en ongeveer 100 ge wond. Tijdens het bombardement was het in de straten van Madrid zeer druk. ALARMTOESTAND VERLENGO. VALENCIA. De parlementaire deputatie uit de Cortes heeft in hare bijeenkomst op het stadhuis verlenging van den staat van alarm met I maand goedgekeurd. DE REOHTSOHE TROEPEN DRINGEN MADRID BINNEN. MADRID. De reehtsche troepen van gene raal Talavera zijn Madrid binnengedrongen en hebben eenige huizenblokken bezet. De regee- ringstroepen hebben by het gevecht, dat hun terugtocht voorafging, zware verliezen ge leden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) HET MODEL-ZWEEFVLIEGTUIG- BOUWEN. Geachte Redactie. Mag ik een beroep doen op uw welwillend- heid tot opname van het volgende? Jongeiui zooals jullie in deze courant kunnen lezen gaan we op Woensdag a.s. begiimen met het openen der besprekingen over den bouw onzer vliegtuigen. Ik wil hier even op deze inlich- tingen vooruit loopen met de mededeeling dat aan ernstige bouwers door de sub-commissie een werkteekening met bijbehoorende toelich- ting kosteloos wordt verstrekt. (Dit is echter geen bouwplaat zooals indertijd voor het bou- wen van een Douglas werd verstrekt). Stel je echter het bouwen van zoo'n model niet al te zwaar voor, want we gaan elkaar zooveel mogelijk helpen. De te verwerken latjes zyn op maat in den handel. De bouw van ons model komt op ongeveer 80 ct. Natuuriyk zyn de knutselende vaders en oudere broers ook hartelijk welkom. Voor de jongeren hebben we nog dit. Begin vliegers te maken, mooie modellen, die het ook werkelijk „goed doen". We gaan deze tegelijk met de vliegmachines oplaten en na- tuurlijk wordt dit dan een wedstryd. We gaan ook nog ballonnen oplaten; vele kleine en een groote. Maar hierover later meer. Rest mij nog voor te stellen de sub-com missie. Deze bestaat uit de heeren Geijp (Havenstraat) en De Klerk (B. Geillstr.) en ondergeteekende. Met dank voor de plaatsing, OLUSLAGER.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3