AKER HAVERMOUT Q&u>elalog goed DE DIONNE VIJFLING BVingerkloven Gee! uw gezin ook Quaker Havermout, dat specialisten kozen voor de vijfling! DE NIEUWE BROCHES ch 20 CIGARETTEN 30 cfc Gemengde Berichten Sport wordt op voorschrift van specialisten gevoed met QUAKER HAVER MO UT Ml TER NEUZEN, 13 NOVEMBER 1936 HOEK. SAS VAN GENT. QL 9eneest ze v,u9 WIELRENNEN. Links Yvonne en rechts Cecile toen ze 9 maanden waren, in een leuke bon ding door de camera verrast Op 28 Mei 1934 voltrok zich voor de oogen van een verbijsterden dokter te Cal lender (Canada) een wonder. In consult geroepen om zijn bijstand te verleenen bij de geboorte van een wereldburger, werden de ouders en hij verrast door de komst van een vijfling! Nimmer is het n de geschiedems voor gekomen dat een vijfling langer dan een uur in leven bleef. Dat de vijf Dionne'tjes zooals ze worden genoemd, niet alleen leven doch nu, na twee en een halt jaar in den besten welstand verkeeren mag voor een goed deel worden toegeschreven aan de doctqren en de verpleegsters, die de kin- dertjes met goede zorgen omringden. De meest vooraanstaande specialisten op het gebied van voedingsleer hebben niet geaarzeld Quaker als voeding voor de vijf- lingetjes aan te wijzen, nog voor ze een jaar waren Elken dag krijgen ze het smakelijke. roomige Quaker Havermout GRATIS BESCHIK BAAR zooiang de voorraad strekt, vijf groote kleurenreproducties (elk 18 X 23 cm.), zonder eenige reclame-opdruk, van de Canadeesche vijflingen, tegen inzending van de uit 2 pakken geknipte Quaker- mannetjes, franco als drukwerk met uw adres aanQuaker, Postbus 905, Rotterdam VLUGKOKEND Denk er eens aan, wat deze aanbeveling ook voor uw kinderen beteekent en geef hun dage- lijks Quaker Havermout Quaker wordt gemaakt van de beste zon gerijpte haver ter wereld, welke volgens een spe- ciaal procede wordt geroosterd, waardoor Quaker Havermout zijn bijzondere eigenschappen en zijn roomigen, unieken smaak krijgt. Vlugkokend Quaker Havermout klaar in een paar minuten. World Copyright reserved Nadruk verboden (Ingez. MecL> (Ingez. Med.) FEESTEUJIKHEDEN TE TER NEUZEN. Blijkens de in ons b-lad voorkcmende ad- vertentie, ligt het in de bedoeling bij de a.s. Huwelijksfeesten te Ter Neuizen een liehtistoet te onganiseeren. Naar men ons meedeelt, heeft de Feest- commissie gemeend in den geest van de gansche bungerij te handelen, door een deel der feestelijkheden buitenshuis te organisee- ren, en daartoe behoort ook het vormen van een lichtstoet. (Het is nu eenmaal een felt, hoe belangrijk ook de festiviteiten mogen worden, die men binnen zal houden, dat de feeststemming zeer wordt gestimuleend door b.v. het versieren der stad, muiziek en zang in de open lucht, een feestelijke optocht, eniz. Buiten komt ook het best tot uitdrukking, dat het een alge- meen feest is, omdat geen enkele zaal groot genoeg is om de geheele bevolking te be- vatten. Men kan verwaohten, dat ook in andere plaatsen zoo over deze zaak gedacht wordt en de Commissie hoopt op groote medewer- kinlg, opdat Ter Neuzen ook in dit opzicht goed voor den dag kan komen. Wei is waar bestaat er naturlijik kanis op slecht weer, maar eenig optimisme is nu eenmaal noodig bij het regelen van festiviteiten in dit jaar- getijide. DRADEN VAN RADIO-DISTRIBUTIE DOORGEKMPT. In de igemeente Aardenburg is ook een radicdistributie gevestigd. De hiervoor be- noodigde draden zijn zooals gehruikelijk aan de verschillende gebouwen bevestigd, waartoe de eigenaren mondeling toestemminjg hadden gegeven. Een dezer dagen kreeg een bewo- ner van een dergelijke woning verschil van meening met den exploitant van het radio- distributiebedrijf. Hij schreef een aangetee- kenden brief dat de draden van zijn woning venwijderd moesten worden. Dit duurde blijkbaar te lang, want eenige dagen later heeft hij zelf de draden doorgeknipt, waar door natuurlijk verschillende luisteraars van radio verstoken warden. DE OESTERCULTUUR WEDEROM BEDREIGD. Men meldt uit Iersake. Gelijk bekend, zijn dit voorjaar door de regaering drie millioen Fransche zaaioesters uibgezaaid, ter waarde van 64.000 opdat de iberooide oesteroultuur weer eenigszins van nieuw zaad zou worden voorzien en de oester- kweekers weer oesters zouden kunnen kwee- ken vrij van schelpeniziekte. Heirhaalde malen is de regeering er op gewezen dat door de weerscmistandigheden dit proces ten zeerste is igeschaad. Gevraagd wend om die Fransche oesters nog een jaar te laten liggen. Nu komt als een doruderslag uit helderen hemei het bericht, dat die Fransche oesters van staatswege worden opgevischt. ■Gevreesd wordt nu, dat die Franische oes ters op de markt zullen warden geworpen en de oestenkwieekers zullen worden beconcur- reerd van staatswege. Ze kunnen toch reeds moeilijk hun Zeeuwsch product kwijt en komen deze 2 millioen nu weer aan de markt, dan blijven ze met hun eigen product, dat ook prima is, zitten. De collecte voor de verdrukte ohristenen in Rusland is hier gehouden door een dames- cornite van tien personen. De inzameling heeft opgebracht een som van 220,32waanvan met danktoaarheid aan de gevers wordt melding gemaakt. Het electrisch net verkocht. Vrijdag 6 November 1.1. is een zwarte dag geweest in de huishouding van onze gemeente. De raad, daartoe in een spoedeischende ver- gadering bij elkander geroepen, heeft het be- sluit moeten nemen met ingang van 1 Januari 1937 het geheele electriciteitsbedrijf aan de P.Z.E.M. af te staan voor de som van f 125.000. Met de ovengarve van deze gemeentelijke in- stelling is het laatste bolwerk van gemeente lijke exploitatie op verlichtings- en kracht- stroom/verschaffingsgeibied in handen van den electriciteitsalleenheerscher, de P.Z.E.M., over- gegaan. Tegen wil en dank moeten venkoopen?, wordt met een soort van verbazirug door hen gevraagd, die nog met eenige naiveteit aan de zelfstandigheid van een gemeenteraad meen- den te moeten gelooven, waar het geldt een exploitiatie-ofbjeet, dat jaarlijks aan de ge meente eenige duizenden guldens winst in de schatkist bracht. Toch is het zoover gekomen. Het kon niet anders. ,,Wij hebben geprobeerd, wat wij konden om het te ibehouden", werd ons na afloop der vergadering, waarin het pleit beslist is ge- wonden, door een wetlhouder gezagd en waar- op ook reeds hij den aanvang door den Voor- zitter gezinspeeld werd, niaar wij hebben het niet kunnen behouden". Ware het nu, dat wij door dazen overgang van den eenen eigenaar in handen van den anderen "in gunstiger con- ditie geraakten, dan was er geen aanleiding om ,,Zeter und Mordio" te schreeuwen. Maar er bestaat groote vreaze, dat zulks niet het geval is. Dictators, op welk gebied dan ook, zijn in den regel geen gemakkelijke heerschappen. Zij stellen het in hun toespra- ken wel z66 voor alsof hun streven uitslui- tend igericht is op het heil van de massa, maar die beweringen kennen we al lang. Men moet alios wat zij den volke trachten wijs te maken, niet te letterlijik opvatten. Tot nu toe waren onze stroomtarieven de laagste van heel Zeeuiwsch-Vlaanderen, 28 cent per K.W.U. voor hoog-, 8 cent voor laag- tarief en de gemeente maakte in het afge- locpen jaar na aftrek van alle onkosten een winst van f 2/200. lEenige jaren geleden had de raad zelfs goedgevonden het tarief over de geheele lime nog met 2 cent per K.W.U. te venninderen, overtiuigd dat deze vermindering aanleiding zou geven tot nog grooter stroonwerbruik, een redeneering, die volmaakt in overeenstem- ming was met de logica. Immers, hoe beter- koop een artikel geleverd kan worden, hoe grooter de afname. Maar dit besluit stuitte af op het verbod van Ged. Staten, die van oordeel waren, dat de paar mille winst dan in gevaar kwamen. De gemeente mocht dit risico niet dragen. (Maar zal de gemeente nu in betere conditio komen te verkeeren, nu zij zekar en vast deze winst absoluut zeker zal derven? O, Sancba Simplicitas Wij hebben het gehoord. Van boven af werd op spoed aangedrongen, dat een besluit als dit genomen werd en van de P.Z.E.M. was het niet verlokkelijk besluit kenbaar gemaakt, dat ons contract met deze maatschiajppij, bij het afloop en van den contractstermijn, 1 Janiuari 1938, niet vemieuwd zou worden. Er werd zelfs in het vooruitzicht gesteld, dat er bij niet inwilliginig een procedure tot naasting zou worden ingesteld. Aldus aan handen en voeten gsbonden, heeft onize raad onder dezen dubbelen druk onder het Caudijnsdhe juk moeten doorgaan. Alleen enkele leden, de 3 leden van de S.D.A.P. fractie, hebben het hoofd niet willen buigen en stemden tegen. Doch al hadden alle elf onze vertegeniwoordigers en bloc een afwij- zende houding tegen den verkoop aangeno- men, wat zou het hun nog geholpen hebben. Dit Barbertje moest hangen en lieiver dan ons later voor het voldongen feit te stellen onder nog drastischer maatregelen geplaatst te zien, gingen zij noodgedrongen, alhoewel met tegenzin, op de gestelde voorwaarden in. „iHet ziwaard van Damocles hangt ons boven het hoofd", liet zich een der voorstemmers, ontvallen, ,,en hoewel het mij sprjt; dat wij er niet een tien mille meer hebben kunnen uit- kloppen, zal ik er voor stemmen. Ik kan mij indenken in de gemoedsgesteld- heid van de mannen, die door de bevolking geroepen am op de plaats waar zij op het oogenblik zaten, de belangen dier bevolking te behartigen, zich geplaatst zagen voor het dilemma, van twee kwaden het beste te kie- zen. Zij hebben gekozen, zonder in bittere woorden him gevoelens uit te druk'ken jegens degenen, die hen tot deizen stap dwonigen. En pleit het niet voor het groote respect ten op- zichte van degenen, die hen op deze wijze presten, geheel in strijd met hun overtuiging, te handelen. Een troost blijft hen, n.l. detze, dat zij, die deze zaaik hebben moeten voorbereiden, want het geding was reed's geruimen tijd hangende, dat zij het nog zoover hebben weten te bren- gen, dat voor degenen, die in het perceel blij ven won en, dat zij op 1 Januari 1937 in ge- brudk hebben, de oude tarieven van kracht hlijven. Maar wie van woning verandert komt onder de nieuwe bepalingen, die wellicht voor groote verbruikers iets voordeeliger zul len zijn, doch voor de meesten een ziwaarde- ren druk op hun geldbuidel zal beteekenen. Ook nieuwbouwers zullen in deze laatste con- ditie komen te verkeeren. Ik vraag iederen rechtdenkerfden lezer, is het billijk de bewo- ners van een en dezelfde gemeente naar twee verschillende maatstaven te beoordeelen Tegenover deze willekeurige beoordeeling moet de gemeente de koopster een jaarlijk- sche som van 2200 ,,ter zake van verzor- ging barer straatverlichting garandeeren", terwijl nog als groote gunst verkregen is „dat aan den jegenwoordigen administrateur en aan den meteropnemer van het bedrijf een wachtgeld wordt toegekend". Een gunst, zoo als men ons wil doen gelooven, op 10.000 berekend, maar achteraf beschouiwd toch door de gemeente gedragen' moet worden, aange- zien de waarde van het net op 135.000 ge- schat was. De overeenkomst wordt aangegaan voor 10 achtereenvolgende jaren en geldt ook voor de wijken Zandstraat en De Stuiver. Aan deze bepaling is echter een onheil- spellende restrictie veribonden. Indien n.l. niet een half jaar voor hfloop van de over eenkomst e6n van beide partijen deze over eenkomst opzegt, zal deze telkens weer met 4en jaar verlerugd zijn. Daanmee nu zal de gemeente ,,vet" zijn. Aan handen en voeten gabonden, zal zij na tien jaren gelijkgeschakeld worden. Wat wil zij, al zou zij iets willen, tegen een monopolie- houder op het gebied van electricifteitsleve- ring, zooals de P.ZJE.M. thans geworden is. Dertien jaren lang hebben de inwoners van onze gemeente ertoe bijgedragen en meege- holpen am een uitstekend fungeerend en goed uitgerust bedrijf in het leven te raepen, zij hebben het winstigevend gemaakt en helpen uitbreiden, volkomen beantwoordend aan haar behoeften en nu Kleine man, wat nu...? „Mellekkoe, waarvan men boter karnt, En krijgt de slagen toe", zooals Vondel in zijn Rosikam zegt, zijn wjj geiworden. (Niet ons treft de blaam, daaraan te heb ben meegeholpen, maar degenen, die ons van bovenaf daartoe gedwongen hebben. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ing. Med.) BAR! Een zekere De R., een 32-jarige varensgezel miste schr. de VI. Crt. in het begin van deze maand zijn schip, toen dat te Amster dam lag. Hij was aan den wal geweest en te laat naar boord teruggekeerd. Daar hrj hier gedomicilieerd is, heeft de Amsterdamsche politie hem door de reiskosten te betalen, in de gelegenheid gesteld naar Vlissingen te gaan. Te Vlissingen ontfermde Maatschappelijk Hulpbetoon zich over De R. en betaalde kost en logies voor hem in afwachting van zijn ver- trek dat Dinsdag zou plaats vinden. De R. zou naar Londen gaan, waar zijn schip tihans ligt en om den man in staat te stellen de reis naar Londen te maken, zorgde Maatschappe lijk Hulpbetoon voor een buitenlandsch pas- poort, gaf hem een bon voor de reis per mail- hoot en bovendien 5,zakgeld. Men zou wellicht veronderstellen, dat De R. dit alles wist te waardeeren en content Dinsdagmid- dag zijn schip weer zou gaan opzoeken. Inplaats hiervan heeft hij opnieuw werk en kosten veroorzaakt. Des avonds werd name- lijk de hulp der politie ingeroepen door een cafehouder. De R. had in zijn zaak voor 1,80 verteringen gemaakt, die hij niet betalen kon (de f 5 van Maatschappelijk Hulpbetoon waren toen blijkbaar reeds verdwenen). Bovendien heeft hij in een caf<5 gevraagd voor een stads- gesprek van de telefoon gebruik" te mogen maken en toen hem dit werd toegestaan heeft hij doodleukLonden aangevraagd; dit ge- sprek kostte f 7 en de cafehouder krijgt het straks natuurlijk op zijn rekening van P.T.T. De R. was inmiddels verdwenen en men weet niet waar hij zich op het oogenblik be- vindt. Wij zullen er niet veel woorden aan vuil maken; maar iemand die op zulk een wijze „waardeert" dat men hem probeert te helpen, bederft het toch waarlijk voor anderen, die buiten hun schuld in moeilijkheden geraken. Men zou het politie en Maatschappelijk Hulp betoon niet kwalijk kunnen nemen, wanneer dergelijke ervaringen tot voorzichtigheid stemmen, wanneer weer een verzoek om hulp wordt ontvangen. En als De R. een jongen was en zijn vader stond in de buurt, zou een wijs paedagoog misschien zeggen: ,,Geef den knaap een pak voor de broek; dat helpt wel". DE AANGESPOELDE LIJKEN. In tegenstelling met het bericht, dat de drie visschers, van wie het stoffelijk overschot te Callantsoog is aangespoeld, behoord heb ben tot de bemanning van de SOH. 68, blijkt nader, dat slechts vast staat, dat dit met §en hunner het geval is. Van de twee Woensdag aangespoelde lijken is namelijk een door den vader en broer van het slachtoffer herkend als dat van Jacob de Hyer, schipper van de SCH. 68, die, naar men weet, in voile zee met de stuurhut over boord is geslagen. De twee andere lijken zijn vermoedelijk die van opvarenden van de SOH. 179. Voorts is gebleken, dat de 21-jarige Leen- dert de Jager, wiens lijk te Maartenszee is aangespoeld, deel uitmaakte van de beman ning van de SCH. 179. Nader wordt gemeld, dat de twee, bij Cal lantsoog aangespoelde en nog te identifieee- ren lijken zouden zijn die van de visschers Arie Mos en Job Klein, beiden van de SOH. 179. TWEE MEISJES MET EEN KNUPPEL MISHANDELD. Zondagavond zijn op de Zuid-Willemsvaart, ter hoogte van de brug Den Dungen, twee jonge meisjes door een onbekenden man met een knuppel aangevallen en ernstig mishan- deld. De jongedames Bertha van P. en fraulein Maria R., beiden in dienstbetrekking te Den Dungen, begaven zich per rijwiel naar 's-Her- togenbosch. Het was ongeveer half acht en op den weg was het zeer donker, terwijl de hevige wind de meisjes noodzaakte met alle aandacht op te letten teneinde niet van den weg te geraken. Plotseling zagen de beide meisjes een man uit het duister naar voren komen. Bertha van P., die aan de binnenzijde reed, kreeg op hetzelfde oogenblik een zwaren slag op haar schouder. Meenende dat er een hardhandige dorpsgenoot wat al te ver gaande grappen maakte, riep zij den onbekende toe, dat hij zijn handen moest thuis houden, doch het meisje werd op hetzelfde oogenblik met een zwaar en hard voorwerp, vermoedelijk een knuppel, in het gelaat geslagen. Zij raakte daarbij de macht over het stuur kwijt en viel over den weg, waarbij de onbe kende haar nog verscheidene harde slagen toebracht. Tengevolge daarvan raakte mej. Van P. buiten bewustzijn. Haar vriendin, de Duitsche fraulein R., trachtte vergeefs het meisje te ontzetten en vluchtte daarop in de richting Dungenbrug. Zij werd echter door den onbekenden bandiet achterhaald en eveneens ernstig mishandeld. Daarbij verweerde zij zich echter krachtig en heeft den man verscheidene slagen kunnen toebrengen. Het is niet onmogelijk dat deze daarvan nog de sporen draagt. De Duitsche was echter niet in staat den man te weer- staan en zij vluchtte in het duister den dijk af. De onbekende nam toen de vlucht, in de richting 's-Hertogenbosch. Het hulpgeroep van de meisjes had inmid dels de aandacht getrokken en eenige burgers kwamen snel toeloopen. Op den weg vonden zij mej. Van P., die hevig uit een wonde in het achterhoofd bloedde. Het bleek, dat ook de Duitsche jongedame was gekwetst. Zij bloedde uit wonden aan de handen en had een zware bloeduitstorting in het voorhoofd bekomen. Beide meisjes zijn naar de villa van Jhr. Van Rijckevorsel ver- voerd, waar zij in dienstbetrekking zijn. De politie is den vermoedelijken dader op het spoor. HET MOTORONGELUK TE TWELLO. De heer M. uit Lochem, die Zaterdagmiddag te Twello van de^duo van een met groote snelheid rijdende motorfiets is gevallen, is Zondagmorgen in het ziekenhuis te Deventer aan zijn verwondingen overleden. Het slachtoffer is de heer J. J. H. Maas- kamp uit Lochem. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Eerste klasse. In verband met den wedstrijd om den gou- den onafhankelijkheidsbeker, die te Rotter dam op het Sparta-terrein plaats vindt tus- schen ihet Nederlandsch Bondselftal en een Rotterdamsch elftal, vindt in Afdeeling IV slechts §en wedstrijd plaats n.l. NACRoer- mond. Bij de eerste ontmoeting van deze clubs bleef NAC met slechts 23 in de meerderheid en hoewel wij, gezien het groote belang dat voor NAC is verbonden, gelooven dat zij op eigen terrein er zeker in zullen slagen Roer- mond te overwinnen, is het toch wel de aan dacht waard dat Roermond steeds bij haar uit- wedstrijden er in is geslaagd een gelijk spel te verkrijgen en dat steeds met dezelfde cijfers 22. Tweede klasse. Al de clubs in deze klasse komen in het veld en het ziet er ditmaal wel naar uit, dat ze ook alle door zullen gaan. Bij een vluchtige aan- schouwing gelooven wij, dat al de thuisspelen- de clubs de overwinning zullen behalen, het- geen als onze meening juist mocht zijn, wel niet dikwijls zal voorkomen want al vlug loopt er een wedstrijd door waarbij de gasten sterker geacht worden. Hero—Temeuzen. Hero op eigen terrein kloppen, is altijd iets extra's en TSC komt de eer toe dat het haar inderdaad is gelukt geheel in den aanvang der competitie. Nu staat Temeuzen weliswaar niet zoover onder Hero, slechts 66n punt ver schil, doch Hero wist Middelburg een 12 nederlaag toe te brengen, hetgeen wel bewijst tot welke resultaten zij in staat is an het is ook nog niet voorgekomen, dat Terneuzen te Breda op het prachtig onderhouden terrein van Hero zich de meerdere kon toonen. Hoe gaarne wij ook onze stadgenooten de beide punten gunnen, wij meenen werkelijk, dat de overwinning. aan de thuisclub zal blijven en zouden het al een bijzondere prestatie vinden zoo de rood-zwarten door een extra enthou- siasme aan den dag te leggen, er in zouden slagen het tot een verdeeling der punten te brengen. BredaRBC. RBC is er nog steeds niet in geslaagd het verder te brengen dan een overwinning, zoo- dat zij slechts 2 punten wist te verzamelen uit 5 wedstrijden, terwijl Breda het juist an- dersom deed en van de 6 wedstrijden er slechts e6n verloor. Men ziet direct dat er tu/schen deze clubs dus een groot verschil is en ligt ihet voor de hand dat Breda haar lei- dende positie ook ditmaal niet zal verspelen. Vlissingen—Goes. Vlissingen heeft zich uit haar depressie weten op te werken en staat thans precies in den middenmoot, daar zij 5 punten behaalde uit 5 wedstrijden. Goes verraste wel door haar mooie overwinning op TSC maar meer dere overwinningen bleven uit, al kon zij in 2 uitwedstrijden een gelijk spel behouden. Het zal er te Vlissingen wel spannen maar uiteindelijk gelooven wij toch dat de thuisclub de beste papieren zal weten te toonen. MiddelburgDe Zeeuwen. Al mogen De Zeeuwen over de behaalde re sultaten bij hun eerste jaar in deze klasse te- vreden zijn, een leidende rol vervullen zij niet en zullen wel in de lagere regionen hlijven vertoeven ondanks hun star volhouden in elken wedstrijd. Voor Middelburg staat er bovendien zeer veel op het spel want er mag niet veel meer bijkomen of zij zal de eere- plaats onbereikbaar voor haar vinden in dit seizoen, dat zoo mooi door baar werd begon- nen. Vrees dat zij uit dezen wedstrijd niet als overwinnaar zal treden, behoeft zij. echter niet te hebben, het kraChtsverschil is daar- voor te groot, maar zij mag vooral niet ver- geten hoe het destijds zooveel zwakkere Vlis singen er in slaagde een eind aan de Middel- burgsche overwinningen te maken en tot ieders verbazing de koek met Middelburg deelde. TSCZeelandia. Vorige week was de eenige wedstrijd die doorgang had, die welke op het veld van TSC werd gespeeld en dat was bovendien nog een met een verrassend slot want TSC had het zoover gekregen dat Middelburg met niet minder dan 30 achterstond en toen was reeds 2/3 van den speeltijd verstreken. In het laatste half uur keerde Fortuna aan de thuis club haar rug toe en de gasten maakten daar van een zoodanig gebruik, dat het tot een overwinning voor hun werd omgezet. In Zeelandia hebben de Oosterhouters echter geen tegenstander van hetzelfde gehalte als de groen-witten en zou een dergelijke voor- sprong wel als safe kunnen beschouwd wor den, maar het zal voor de thuisclub toch wel een les zijn geweest dat men niet moet juichen voor het laatste voer hooi de schuur binnen is. Zeelandia heeft nog slechts een punt ver- gaard en het ziet er dus voor deze club niet rooskleurig uit, want ditmaal zullen de beide punten wel te Oosterhout blijven. Derde klasse. Temeuzen HIJzondijke. Voor de reserves komt er thans een goede gelegenheid om de eerste overwinning te in- casseeren, want Uzendijke staat slechts een punt boven hen en bij de eerste ontmoeting te Uzendijke ontging Temeuzen H de over- winning door het missen van een strafschop, waarbij bovendien ook zij het meest in den aanval was. Op vreemd terrein kon de voor- hoede van Uzendijke geen enkele maal het doel der tegenpartij bereiken en al gelooven wij wel dat dit thans wel het geval zal zijn, dan zullen de reserves toch wel in staat zijn om den doelman der gasten een extra'tje te bezorgen, waardoor de overwinning aan de thuisclub komt. AxelOostburg. Voor de tweede maal komen ook deze clubs tegenover elkaar te staan en Axel zal zich nog wel herinneren dat zij het te Oostburg niet zoo gemakkelijk heeft gehad, want 23 kan geen fiksche overwinning genoemd wor den. Niettemin blijft Axel tot nu toe ongesla- gen aan het hoofd prijken en ook deze strijd zal niet zoodanig eindigen, dat dit mooie resultaat gebroken wordt. Er moeten echter nog vele wedstrijden komen en wie weet of er niet eens een slechten dag voor Axel komt, waardoor de andere clubs onverwacbts bun kansen belangrijk zullen zien stijgen, ook al blijft na een enkele nederlaag den voorsprong van Axel nog belangrijk te noemen. SluiskilBiervliet. Sluiskil is er nog steeds in geslaagd om de thuiswedstrijden met een overwinning te be- eindigen en waar zij nu tegenover zicb krijgt een der zwakke vertegenwoordigers der Derde Klasse, zal ook ditmaal het succes op eigen bodem niet uitblijven. Wij verwachten zelfs een stevige score van baar voorhoede, waar- tegenover de voorhoede der taezoekers slechts heel weinig tegenover zullen kunnen plaat sen. HoofdplaatBreskens. Zoo wij ook aan Hoofdplaat de overwinning toedenken, dan hebben wij waarlijk, evenals bij de wedstrijden in de Tweede Klasse, ook in deze Klasse aan alle thuisspelende clubs de overwinning geschonken en dat terwijl wij schreven dat dit maar zelden voorkomt! Enfin, het kan ons niet van meening doen veranderen, gezien de 03 overwinning die Hoofdplaat te Breskens wist te behalen. Van de uitgeschreven ontmoetingen is deze echter wel die, waarbij het krachtsverschil het minst groot zal blijken te zijn en voor Hoofdplaat zal ihet dus zaak zijn op haar qui vive te zijn. ZEEUWSOHE VOETBAiBOND. Zoo zijn wij gekomen aan een korte be- sohouwing van de komende ontmoetingen in de Eerste Klasse van den ZVB, waarin wij eerst zien aangekondigd Axel IIOostburg II, welke wel tot eindresultaat zal hebben, dat de reserves van Axel voor de tweede maal zul len weten te overwinnen. Bij Breskens H— Biervliet n hlijven ook de beide punten op het terrein van de thuisclub en dit zal even eens het geval zijn op het terrein van de Corn Boys, waar het zwakke Groede te gast is. De Ter Neuzensche Boys gaan op bezoek bij de reserves van Hulst en gezien niet alleen de goede voornemens van deze Boys, die voor- nemens zijn met de andere Boys het uit te knobelen, wie van hen van Bond kan ver anderen, maar ook het verschil in kracht met het ontvangend elftal, zullen de beide punten wel aan de gasten komen. Schoon- dijkeHoofdplaat II is moeilijker te voor- spellen, want bij den eenigen wedstrijd die Schoondijke tot nu toe op eigen terrein speel- de, moesten de reserves van Breskens het onderspit delven en Hoofdplaat II zal wel niet zooveel sterker zijn dan Breskens II. Het zal dus kampen worden. ROTTERDAMSC1HE ZESDAAGSOHE. Gisteravond is de eerste Rottendamsche Zesdaaigsche beeindigd en mag, vooral wat de laatste dagen Ibetreft, een succes genoemd worden. Nadat in den loop van den laatsten dag de stand nog eenige malen is gewijzigd, kwam het einde met de volgende uitalag 1. PijnehlburgWals 478 pt. Op 1 ronde: 2. SlaatsCharlier 318 pt. 3. SchoniPellenaars 211 pt. 4. WalthourCrossley 210 pt. Op 2 ronden: 5. BiliietDepauw 225 pt. Op 4 ronden 6. Van der RuitBraspenninx 120 pt. 7. WamlbstLeducq 72 pt. Op 5 ronden: 8. Gelbrs. Van Kempen 347 pt. Op 8 ronden: 9. RiegerEhmer 109 pt. In totaal is afgelegd een afstand van 3092.876 K.M.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 6