DIJSIROOP AKKERs tegen: Hoest, Criep, Bronchitis. Asthma I Het geheim der verrassende werking van Abdijsiroop berusl voor een groot deel op de vele daarin verwerkte „genees- kruiden", waarvan de bifzondere genezende eigenschappen reeds in de oudheid aan enkele /fingewijden" bekend waren. HOEK. AXEL. BIERVLIET. DAMMEN. Van onze Adverteerders RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. PROVIN CI ALE STATEN VAN ZEELAND. WvWwvwwwWwCCwMw^pKi)^ mmmmmm :-XWWwWyifoWMMV. RASTER De voornaamste uil het 20-tal kruiden zijn: Drosera rotundifolia, Herba Althaeae, Aconitum napellus, Juglans legia, Herba Serpylli, Herba Mate, Herba Marubii, Herba Meliloti. Deze kruiden bevatten tegen aandoeningen van de ademhalingsorganen genees- krachtige stoffen in hun natuurlijke samenstelling, waardoor zij gemakke- lijk door het lichaam kunnen worden opgenomen. Hun werking is snel en veelzijdig. Zij schaden het gestel niel, daar ze geen sporen in het lichaam achter laten, in tegenstelling met de z.g. nieuwere „chemische" middelen. De schitterende werking van deze kruiden-siroop, die Abdijsiroop is, wordt thans nog krachtig versterkt, nu Apotheker Dumont op bijzondere wijze daaraan heeft toegevoegd de krachtig „hoest-bedwingende" stof „codeine", zonder dat de natuurlijke werking der kruiden wordt vermin* derd. Integendeel, door deze gelukkige combinatie wordt zij nog doeltreffen- der. 'n Betere samenstelling tegen aan doeningen der ademhalings-organen, de ondervinding zal het U bewijzen, is ondenkbaar. Grijp dus vol vertrouwen naar ,,'s werelds beste hoest-siroop"! IBDUSIROOP (Ingez. Med.) Met deze verfilming van Shakespeare's Mid- summemigh'ts Dream is een van de mooiste fantasieen werkelijker geworden en dichter bij gekomen tot de massa. Men behoeft daar nog geen valsche illusies nit te putten en te meenen, dat iedereen thans toegankelijk is voor dit deel der vele schoonheden, die Shakespeare ons nagelaten heeft. Een nieuwe tijd heeft echter nieuwe vormen. Ook voor de verbreiding van het schoone. ,,De Dieselexpres". Het schijnt haast of de Amerikaansche ma kers van deize avontuurlijke treinfilm.. de Hollamdsche Dieseltreinwederwaandighedein hebben meegemaakt. Hat wil in den beginne maar niet vlotten. De jonge ingenieur vangt bot bij een verouderd spoorwegbeheer, een mcv- demer ingesteld zakenman heeft hem kans z'i stroomlijntrein te boiuwen, en op de proefrit is er een van de duiizend onderdeslen waaraan wat hapert, en de oude stoomtrein rijidt het ultra-modermisme smadelijk puffend voorbij. Misere troaf. Het laatste snufje van moder- nen treimbouiw wordt een imzending op eeh wereldtentoanstellmg. Nu heeft achter de magnaat der verouderde direotie een dochter, die den joragen ingenieur graag mag, en een zoon die hem den vader dan altijri niet graag mag, en de familie- trein-traditie aan zijn laars lapt, modem Amerika gaat helpen opbouiwen foij een of anderen stuwdam, ergens hoog in de wilder- nis. En als de ambulance daar uit den bouw- put het eerste geval van epidemische ver- lamming ikomt haien, en de toeschouwer al weet dat fout in den Dieseltrein gevonden is, dan begint hij de sensatie al te ruiken. En hij krijigt ze, daverend, en per kilometer Men begrijpt het alde ultramademe trein is de eenige die tijdig de genezende apparaten daar hoog in de wilderuis kan brengen, waar de broer van het meisje, dat de ingenieur be- mint („den ingenieur bemint" is eiveneens juist) door de epidemie is aSngetast. En daar sttrift ze al voorbij, tachtig, hon- derd, honderdtwintig, honderdzestig kilometer per uur. Wtondertbaarlijk op de seconde dicht- draaiemde bruggen, mirakelen doende wissel- wachters en zich als een klucht kippen op zijispoor bergende provinciale goederentrein- tjes redden het leven van het voortdaverend gevaarte telkens op een haar. Lorries Vliegen van de rails, spoorwerkers duiken in kuilen ravijnen, tunnels, bergen, stations en bochten stuiven voorbij, pasagiers gillen, een' veeht- partij jaagt u de zenuiwen ten top: wat er uit de smelheid en haar gevaren aan sensatie en spanning is te halen, dat haalt de film er uit, met juist genoeg komische situaties om u weer op adem te laten komen. Nou ja, de trein komt op tijd, en de ware personen om- helzen elkaar. maar het is werkelijk een grootere attractie, dat ge een uur in dien dui- velschen trein habt meegereden of was het maar een half uur? Het is met deze film precies als met de speelgoedtreinen die vaders hun zoons ten ge- schenke geven am er zeii gek op te worden: ge weet best, dat het maar spannende film- sensatie is, maar ge wordt er gek op. En ibetere aan beveling is er noch voor speelgoed, ndch voor films te geven. BEGRAFENIS: JHB. DE MURALT. Toen de in Zeeuwsch-Vlaanderen zoo be- kende en geziene Jhr. R. R. L. de Muralt met Pinksteren de Algemeene Vergadering leiddqf van Staatspensioneering, viel het velen op> dat hij lichamelijk er, niet zoo kloek uitzag als vroeger en dat hij zelfs onder de opemngs- rede enkele malen moest gaan zitten. Ook de afgevaardigde der afdeeling Tetj Neuzen bracht het bericht mede, dat Jhr. De Muralt kortelings een zware operatie had ondergaan. Algemeen werd gehoopt, dat deze genezing zou brengen. Het heeft niet mogen zijn. Een aantal weken geleden moest hij zijn reizen naar Belgie voor de Beton- maatschappij stopzetten, daarna nog eenige weken van ljjden aan de kwaal, die ongenees- lijk bleek, en Zaterdag 7 November was nog tamelijk onverwacht het einde daar. Velen heeft deze droeve tijding smartelijk getroffen, niet het minst aan deze zijde der Schelde. Na een felle strijd werd Jhr. De Muralt in 1913 in het oude district Oostburg als candi- daat der Liberale partij gekozen. Na afloop van de zittingsperiode, die als gevolg van de wereldoorlog niet tot 1917, maar tot 1918 duurde, was voor- en tegen- stander het er over eens, dat zeldzaam zoo'n Kamerlid was afgevaardigd. Hij heeft een enorme werkkracht getoond en ook heeft hij iedereen in vele kwestie's geholpen, ook van de tegenpartij, overal, waar het gevraagde niet in strijd was met zijn principes. Niet herkozen zijnde (slacbtoffer, mogen we wel zeggen van de Evenredige Vertegen- woordiging), legde hij zich weer vol ijver toe op zijn uitvindingen als ingenieur. Menig geschrift en menige proefneming getuigt ook op dit gebied van' zijn ontzaglijke werkzaam- heid. Zes jaren is hij nog lid van de Eerste Kamer geweest, tot zijn dood was hij Voorzitter van de groote vereeniging Staatspensioneering. Onvergankelijk is zijn roem als burgemees- ter van Borculo. De vreeselijke ramp, die dit dorp trof als gevolg van een cycloon, deed zijn hoedanigheden als moedig man, als man van optreden en als organisator op haar schitterendst uitkomen. Zoo goed als zijn ingenieursbekwaamheid tot ver over onze landsgrenzen bekend was, werd van zijn optreden bij deze ramp ook in buitenlandsche bladen gewag gemaakt. Werkelijk een man van singuliere gaven! Thans is hij heengegaan op een leeftijd, die niet hoog genoemd mag worden, vol be- rusting heeft hij als man ook het zwaarste gedragen. Geen toespraken mochten aan zijn graf ge- houden worden, geen bloemen aan huis be- zorgd. Eenvoud tot het eind! Te Utrecht had Woensdagmiddag in het familiegraf op de eerste algemeene begraaf- plaats de teraardebestelling plaats. Een zonnige morgen met stralende zonne- schijn, 11 November, de herdenking van Wa- penstilstandsdag, die ons ongemerkt terug- voerde naar de periode van zijn groote werk- zaamheid voor Zeeuwsch-Vlaanderen wel treffflid, dat juist op die dag zijn stoffelijk overschot aan de schoot der aarde werd toe- vertrouwd. Zeer velen, van de eenvoudigen af tot in de hoogste kringen toe, waren uit alle oorden van het land opgekomen. Vooral Borculo was sberk vertegenwoor- digd. Ook de heer Hugenholtz, die met schrijver dezes zich naar de begraafplaats begaf, was, hoewel wonende in Den Haag, afkomstig uit Borculo. Tot onze voldoening had ook Zeeuwsch- Vlaanderen Jhr. De Muralt niet vergeten. We zagen er o.a. de burgemeester van Breskens, die zich steeds ook bij het leven een trouwe vriend getoond had. Ook de Liberale Kiesvereeniging te Ter Neuzen deed zich door haar secretaris ver- tegenwoordigen, die eveneens optrad voor de afdeeling Ter Neuzen van Staatspensionee ring. "Het was een groote groep, die op het rijkbelommerde en zoo intens vredige kerkhof, de lijkkist volgde. Enkele kransen van familieleden en naaste vrienden lagen erop en ook de krans van Borculo was aanvaard. Voorlezing van -gebeden en liturgische plechtigheden werden verricht door den heer Gerritsen, voorganger van de Christengemeen- schap te Den Haag, die bijgestaan werd door een vrouwelijke en een mannelijke assistent. Deze plechtigheid, voor velen iets onbekends, j maakte door de ernstige en gevoelvolle wijze waarop deze plaats had, een zeer diepe indruk op de aanwezigen. De zoon, Dr. Ing. De Muralt, dankte naast zijn vrouw staande, bewogen voor de groote belangstelling bij deze begrafenis getoond. Schrijver dezes ontmoette ook den heer Van Hasselt, geen onbekende in Ter Neuzen, die door zijn tegenwoordigheid toonde, dat Vriend- schap voor hem geen ijdele klank is. Bij de uitgang van de begraafplaats druk- ten alien de hand van Dr. De Muralt en zijn vrouw. De vertegenwoordiger van Ter Neuzen heeft hierbij niet nagelaten de deelneming ook aan zijn moeder over te brengen, die reeds zoovele jaren aan het ziekbed is gekluisterd en de begrafenis niet kon bijwonen. Velen in Ter Neuzen hebben een goede herinnering behouden aan haar bezoek te dezer plaatse in 1913. Sterk onder de indruk zijn de vele vertegen- woordigers naar hun haardsteden terugge- keerd. Er is heengegaan een ernstig, ijverig, hu- maan en joviaal mensch. Bij het heengaan dachten wij aan het be- kende woord van Mamix van St. AldegOnde: ,,Repos ailleurs". Wij twijfelen niet, of de nagedachtenis van Jhr. De Muralt zal in onze plaats en in geheel Zeeland ongerept in eere worden gehouden. Onvoorzichtige wielrijder. Gistermiddag kwamen 3 jongens die in Ter Neuzen op school gaan, met groote snelbeid op de fiets de Molendgk afgereden in de rich- ting van de kom. Een 16-jarige scholier wilde de Langestraat inrijden, doch daar zijn rem weigerde vloog hij met een daverende slag op de ijzeren om- heining voor het huis van den heer de F. De botsing kwam zoo hevig aan, dat hij over deze heining in den tuin werd geslin- gerd. De scholier bezeerde zich erg in de heup en aan de pols. De fiets werd totaal in elkaar gedrukt. Door een tractor gegrepen. Toen de loondorscher A. D. alhier, met een tractor waar achter een dorschmachine gekop- peld was door de Koudepolder reed, riep hij zijn zoon bij zich die op de fiets achter de machine reed. Bij het naar voren rijden werd het achterwiel van zijn fiets door het voor- wiel van de machine gegrepen, tengevolge waarvan hij zijn evenwicht niet meer kon be- waren en gelukkig voor hem in de sloot viel. De fiets werd door de zware machine totaal vernield. Dit ongeluk is dus verwonderlijk goed afgeloopen. Vergadering Oranje-vereeniging. Gisteravond hield de plaatselijke Oranje- vereeniging een vergadering met het oog op het a.s. huwelijk van de Prinses met Prins Bemhard von Lippe Biesterfeld. Besloten werd direct te beginnen met een collecte, uit de opbrengst waarvan de kosten van de feestelijkheden die als gevolg van het huwelijk zullen plaats hebben zullen worden gedekt. Tegelijik met de inzameling zal een lijst worden aangeboden waarop ieder inwoner boven de 18 jaar zich als lid van de Oranje- vereeniging kan laten inschrijven. Auto botst op een wagen. Toen gistermorgen de landbouwer A. C. al hier, zijn kinderen die in Sluiskil naar school gaan, per auto naar deze school wilde bren gen, reed hij met groote snelheid op een met bieten geladen wagen in, die midden in den Pierssenspolder ter rechterzijde van den weg stond. De botsing was zoo hevig, dat de boe- renwagen die toch met 2000 K.G. bieten ge laden was, in de sloot tuimelde. De auto werd aan de voorzijde geheel in el kaar gereden, doch wonderlijk genoeg kwa men de inzittenden met den schrik vrij. Aan de politie die een onderzoek instelde, verklaarde de landbouwer, dat hij de bieten- wagen niet gezien had, omdat hij verblind was door dat de plassen die op den weg stonden, de zonnestralen terugkaatsten. Luxe auto ontvreemd. Toen Woensdag in de vooravond de handels- reiziger S. uit Middelburg ten huize van de garagehouder M. de K. aan de Wilhelmina- straat alhier aan het accordeeren was over den verkoop van zijn luxe-aluto, merk Dodge" (1935) kwam men, buitenkomende, ter plaatse waar de wagen gestaan had, tot de conclusie dat deze spoorloos verdwenen was. Nadat eindelijk vermoedens waren gerezen en dit feit in verband was gebracht met het niet thuiskomen van de 20-jarige chauffeur J. W., is gistermiddag per radio-bericht op- sporing verzocht. Tot hedenmorgen was evenwel nog niets bekend omtrent dit zonder- linge, hier nog niet voorgekomen staaltje van brutaliteit. Filnivoorstelling. Gisteravond had in het Herv. Zondagschool- gebouw aan de Julianastraat een filmvoor- stelling plaats die uitging van de bekende vereeniging „De Macht van 't Kleine" en in beeld bracht de verpleging van lijders aan zenuwtoevallen enz., in de overbekende stich- ting „Bethesda Serepta" te Heemstede bij Haarlem waar niet minder dan 500 patienten verpleegd worden. Niettegenstaande het zeer geringe gehoor was er groote aandacht voor film en causerie. Op zeer interessante wijze werd de arbeid op deze weldadige stichting in beeld gebracht en uit de uitvoerige bege- leidende causerie bleek tenvolle dat dit barm- hartigheidswerk meer dan tot dusver steun verdiend waartoe de aanwezigen dan ook werden opgewekt met een kernachtig propa- gandistisch woord. Een kindervoorstelling ging aan deze film- avond vooraf. n, V.V.V.-voorstelling. Op initiatief van het V.V.V.-bestuur en met het doel een eventueel batig saldo te bestem- men voor het a.s. St. Nicolaasfeest had hier j.l. Woensdag een avond- en kinder-dagvoor- stelling plaats, waarin optraden Prof. Ben Ali-Libi met zijn partner Mr. Santo. Eerst- genoemde vergastte het in beide voorstellin- gen niet zeer talrijk opgekomen publiefc op aardige staaltjes van goochelkunst, terwijl laatstgenoemde vooral de aandacht trok als buikspreker. De avondvertooning werd met een gezellig samenzijn besloten, waarbij als naar gewoonte het ,,Concordia"-ensemble zich deed hooren. HET CENTRUM. Als de natuur roept W|ie de iboeken van den bekeruden schrij ver Jack London heeft gelezen, kiwam telkens onder de bekoring van het talent van den schrijver, die op zoo'n treffende wijze de na tuur en- het leven der dieren wist te beschrij- ven, waardoor het moeilijik werd om het boek niet maar ineens te versllinden, want telkens bij het omsilaan der Iblaidzijden werd het iboeiender en spannender. Geen wonder dus dat de filmproducenten zich van deze wer- ken heibiben meester gemaakt en daaruit films helbben voortgebracht, die tot een uitzonder- lijke klasse gerekend kunnen worden. Het verhaal speelt in de velden van Alaska, waar de goudzoekers de Gold rush van 1897 mee- maken. De film is opgenomen op de Mount Baker op 4000 meter hocgte en de optreden- den hadden een sneeuwstorm te trotseeren, zooals maar zelden voorkomen. Het is dan ook inderdaad geworden een verhaal van de sneeuwvelden, vol romantiek, van avontureri en schitterende natuurtafreelen. Dat de St. Bemardshond in deze film een vooraanstaan- de plaats inneemt, weet een ieder. Men zal versteld staan over het instinct van dezen hond, die als het ware aanvoelde wat er van hem verlangd werd. Als tweede hoofdnummer volgt Verkeerd Verbonden. Hoeiwel het in ons land, dank zij den goed functioneerenden telefoondienst, slechts zel den voorkomt dat men verkeerd verfbonden iwordt, een enkele maal komt het toch als zeer hooge uitzondering voor, en dan bepaald deze verkeerde aansluiting tot een welwillend onderling excuus en de telefondste is er direct bij om de font te herstellen. Daarmede is dan de zaa'k afgeloopen, doch in deze film is de verkeerde aansluiting het hoofddoel van een oplichter om een zakengeheim te weten te komen en dit lukt hem wonderwel, maar dan komen de verwikkelingen en de telefoniste wordt er de dupe van, want men verdenkt haar met den oplichter in een complot te zijn. Het wordt een ectote spannende film, want die oplichter heeft vele handlangers en het komt tot een niet zoo zoetsappig gevecht tus- schen de bendeleden en de monteuns van den telefoondienst die opdracht hadden de oor- zaken van die verkeerde aansluitingen op te sporen. Het slot is dat er een goede aanslui ting komt want de hoofdmonteur heeft de aardige teleftoniste naar de trouwzaal en de bendeleden naar de petoet geleid. Ruim een jaar geleden werd in deze ge- meente een nieuw stadlhuis in gebruik ge- nomen. Voor het oude gebouw heeft men sindsdien geen behoorlijke bestemming kun nen vinden. Dezen winter zal het gebruikt worden als stempellokaal. Den laatsten tijd zijn er stemmen opgegaan om het typische gebouwtje voor het nage- slacht te bewaren. Een ieder zal dit toe- juichen, want met zijn mooie dakruitertje, waarop een haring als windvaan troont, geeft het sfeer aan de omgeving en doet het ons herinneren aan den bloeitijd van het oude Beukelsstadje. Thans ligt het in de bedoeling er een Oud- heidskamer voor W.-Zeeuwsch-Vlaanderen van te maken. Een plan dat aller steun verdient. Damcompetitie Zeeuws-Vlaanderen. Volgende week vinden weer twee ontmoe- tingen plaats, n.L ZaamslagAxel op Dips- dag 17 Nov. en Ter NeuzenHoek op Maan- dag 16 Nov., de laatste in het gebouw „Em- manuel", Nieuwediepstraat; aanvang 8 uur. Iedere dammer is welkom. UJT3REIDING P. DE GRU ITER'S FABRIEKEN TE 's-HERTOGENBOSOH. Binnenkort zal weder een nieuw falbrieks- getouw verrijizen vocr de N.V. P. de Gruyter ^oon, die reeds 250 filialen telt over geheel Nederland verspreid. Volgens de overeenkomst moet binnen 15 jaren het aangekochte iterrein ajyi de In- dustriehaven te Den Bosch in drie gedeelten geheel zijn bebouwd. Thans kan echter bin nen vijf jaren aan de 2e nieuwlbouw worden begonnen, zoodat dan spoedig de derde groote De Gruyter's fabriek in Den Bosch tot stand komt, wel een bewij®, dat de Gruyter door zijn 10 en betere waar zijn klantental nog steeds weet'uit te breiden. Zitting van Vrijdag 13 November 1936. De rechtbank heeft de volgende uitspraken gedaan in de Vlissingsche Crisis-comite-zaken C. R., oud 47 j., kraandrijver te Vlissingen, is wegens diefstal, meermalen gepleegd, ver- oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. H. V., oud 44 j., werkman, wonende te Vlis singen is wegens diefstal veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Chr. G., oud 35 j., zonder beroep, wonende te Vlissingen, is wegens diefstal, meermalen gepleegd, veroordeeld tot 1 maand gevangenis straf. A. B., oud 34 j., scheepsbouwer, wonende te Vlissingen, is wegens diefstal, meermalen ge pleegd, veroordeeld tot 1 maand gevangenis straf. J. P. L., oud 41 j., commies ter secretarie, wonende te Vlissingen, is wegens verduiste- ring, meermalen gepleegd, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, en /40 boete of 20 dagen hechtenis. W. d. W., oud 43 j., administrateur der af deeling sociale zaken der gemeente Vlissingen, wonende te Vlissingen, is wegens heling, 2 maal gepleegd, verduistering en valschheid in geschrifte, veroordeeld tot 4 maanden gevan genisstraf. P. G. L., oud 55 j., zonder beroep, wonende te Vlissingen, thans ver.blijvende in het huis van Bewaring te Middelburg, is wegens het door misbruik van gezag het misdrijf van ver duistering opzettelijk uitlokken, 2 maal ge pleegd, door misbruik van gezag het misdrijf van valschheid in geschrifte opzettelijk uit lokken, veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf. De volgende zaak werd o.m. behandeld: A. P. E. v. L., wed. A. d. W., oud 53 j., winkelierster te Hontenisse, was op 29 Sept. 1936 door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 25 boete of 5 dagen hechte nis met verbeurdverklaring van het in beslag genomen spijsvet en verpakking, terzake van het, onder haar vloer van de door haar ge houden winkel in voorraad hebben van on- geveer 10 K.G. spijsvet als bedoeld in artikel 1 sub 7 van het Crisis-Zuivelbesluit 1935 I gepleegd te Hontenisse op 19 Februari 1936. Eisch f 5 boete of 2 dagen hechtenis. Overbrugging Zandkreek. Bij besluit van 25 Juli 1935 verklaarden de Prov. Staten izich in beginsel bereid tot samenwerking met de gemeenten, polders en waterschappen op Noord-Beveland, teneinde te komen tot den bouw en de exploitatie van een torug over de Zandkreek. Ged. Staten helbben sindsdien him bemoeiingen ten deze voortgezet en het is him aangenaam te kun nen mededeelen, dat een toeizegging tot on- voorwaardelijke medewerking van vrijwel alle, bij den bouiw der brug betrokken, cor- poraties is verkregen. Voor een breeders 0ut- eenlzetting nopems hetgeen door hen ten deze is verricht verwijzen Ged. Staten naar hun destijds gepubliceerde schrijven gericht aan de gemeenten, polders en waterschappen, medewertkenden aan de overbrugging van de Zandkreek. Voorts herinneren Ged. Staten aan de vergadering van 3 October j.l. met die corp'oiraties te Kortgene gehouden, waar bleek, dat men algemeen bereid was ook onder de eenigenmate gewijzigde omstandig- heden, gelijk die in hun schrijven waren uit- eengeizet, en waarvan het voornaamste was dat de bedragen voor alien met 3.6679 ver- hoogid werden, mede te werken aan den bouw van de brug. Zal echter, indien overigens de omstandigheden het mogelijk maken, in derdaad tot den bouw kunnen worden overge- gaan, dan zal harerzijds ook de provincie zich thans uibdrukkelijk tot medewerking bereid moeten verklaren. Op de gronden in hun schrijven aan de gemeenten, polders en waterschappen uiteengezet, zijn Ged. Staten van oordeel, dat daartegen geen bezwaar kan bestaan, integendeel dat het niet verantwoord zou zijn, indien de Provincie, nu van vrijwel al gemeene medewerking van de streek blijkt, door zich te onthouden, het tot stand komen van dit zoo belangrijkie werk onmogelrjk zou maken. Ged. Staten betreuren het, dat de van weinig gemeenschapszin getuigende hou- ding van enkele corporaties een, overigens geringe venzwaring van lasten voor de Pro vincie en de andere deeilnemeirs ten gevolge zal hebben, doch zij zijn van oordeel, dat op het, op eigen belang gerichte, streven van enkele het grootere belang der gemeenschap niet mag stranden. Ged. Staten stellen daarom voor te beslui- ten medewerking te verleenen aan de op- richting der vereeniging „de Noord-Beveland- sche Brug" en daartoe de Provincie te ver- binden en als lid toe te treden, gedurende het bestaan dier vereeniging niet voor het lid- maatschap te beidanken en telkens, wanneer over het voortbestaan dien- vereeniging zal moeten worden beslist en mitsdien voor het eerst zoodra 29 jaren en 11 maanden na de oprichting verstreken g.rjn, de daartoe ver- eischte besluiten te nemen, de noodige maat- regelen te treffen en overigens alle ge- wenschte medewerking te verleenen om het voortbestaan van de vereeniging ,,De Noord- Beveilandsche Brug" te venzekeren. Uit bovengenoemd schrijven en andere bij- lagen bljjkt o.a. nog, dat de Provincie de voprloopige plannen der overbrugging heeft laten ontwerpen door den Provincialen Wa- terstaat, die nu reeds genuimen tijd bezig is met de ged6tailleerde uitwerking daarvan. Het wil Ged. Staten voorkomen, dat de defi- nitieve bouw van de brug en de financiering daarvan dan ook door de Provincie zal die- nen te geschieden. Na de voltooimg zal de vereeniging de brug in eigendom en exploi tatie hebben over te nemen. Nog blijkt, dat de Provincie ter beschikking der vereeniging stelt de batige sloten, die in 1936, 1937 en 1938 uit de exploitatie van den veerdienst KortgeneWolphaarstdijk en omgekeerd, of

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2