GEMEENTE RAAD VAN ZAAMSLAG. Aamgezien geen volstrekte meerderheid is ibereikt, moet herstemming piaats hebben tusscben de heeren 't Gillde en C. van Bende gem. Daze zijn van stemmen uitgesloten. Uitgebracht worden 10 steanmen. Hiervan verkrijgt de heer 't Gilde 6 en C. van Bende- gem 4 stemmen. Is alizoo herkozen de heer A. Th. 't Gilde. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan op de heeren Van 't Hoff 8, Seghers 3 en C. van Bendegem 1 stem. Is aizoo herkozen de heer A. van 't Hoff. Uitgebracht worden 12 stemmen, Hiervan verkrijigem de heeren Dieleman 6, Seghers 5 en C. van Bendegem 1 stem. Aangezien geen volstrekte meerderheid is bereik't, moet een tweetde vrije stemming piaats hebben. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan op den heer Dieleman 7 en den heer Seghers 5 stemmen. Is alzoo herkozen de heer P. Dieleman. 5. Bcnoemen leden Bouwcommissie. Burgemeester en Wethouders berichten, dat de Bouwcommissie eveneens is een commissie van advies, wier leden opnieuw benoemd moe- ten worden. De leden der commissie zijn de heeren A. P. de Ruijter, C. Hamelink en A. Th. 't Gilde. De plaatsvervangende leden zijn de heeren A. van 't Hoff en B. Seghers. Het adviseerend lid P. le Feber Jr. treedt mede tegelijk af. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan op den heer De Ruijter 10, van de Bilt 1 en Fanoy 1 stem. Is alzoo herkozen de heer A. P. de Ruijter. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan op de heeren Hamelink 6, Fanoy 2, Van 't Hoff 2, Van de Bilt 1 en Seghers 1 stem. Daar geen volstrekte meerderheid is ver- kregen, moet een tweede vrije stemming piaats hebben. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan op de heeren Hamelink 6, Fanoy 2, Seghers 1, Van t' Hoff 2 en Van de Bilt 1 stem. Thans moet stemming piaats hebben tus- schen de heeren Fanoy en Van 't Hoff, ten- einde uit te maken, wie met den heer Hame link in herstemming zal komen. De heeren Fanoy en Van 't Hoff zijn van stemming uit gesloten. Uitgebracht worden 10 stemmen, waarvan op den heer Fanoy 7 en op den heer Van 't Hoff 3 stemmen. Alsnu moet herstemming piaats hebben tus- scben de beeren Hamelink en Fanoy. Deze beeren zijn van stemming uitgesloten. Uitgebracht worden 10 stemmen, waarvan op den beer Hamelink 7, op den beer Fanoy 3 stemmen. Is alzoo herkozen de heer C. Hamelink. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan op de beeren 't Gilde 7, Esselbrugge 1, Van 't Hoff 2, Fanoy 1 en Segehers 1 stem. Is alzoo herkozen de beer 't Gilde. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan op P. le Feber 10, J. Wisse 2 stemmen. Is alzoo herkozen de heer P. le Feber Jr. 6. Benoemen leden commissie van toezicht op de Arbeidsbemiddeling. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat periodiek aftreden de beeren J. K. de Putter en P. C. Mangold. Zij stellen voor, uit de volgende dubbeltallen een benoeming te doen. 1. J. den Hamer Sr.; 2. J. K. de Putter. 1. P. C. Mangold; 2. A. J. Oostdijk. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan op J. den Hamer 7, op J. K. de Putter 5 stem- men. Is alzoo gekozen J. den Hamer Sr. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan op P. C. Mangold 11 en op A. J. Oostdijk 1 stem. Is alzoo herkozen P. C. Mangold. 7. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur wegens niet-aanneming zijner benoe ming door J. J. Michielsen. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat J. J. Michielsen, die in de vorige zitting benoemd was in de per 1 Januari a.s. open- vallende piaats, beeft bericbt, deze benoeming niet te aanvaarden. Zij stellen voor, een benoeming te doen uit de volgende voordracht: 1. Hon. Duijm; 2. J. J. van der Wielen. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan op Hon. Duijm 8 en op J. J. van der Wie^n 4 stemmen. Is alzoo benoemd de heer Hon. Duijm. 8. Plaatsing automatische personen-weeg- schaal op gemeentegrond, Burgemeester en Wethouders pjerichten, dat door J. VerstratenBoer is ingeddend een verzoek tot het plaatsen van een automatische personen-weegschaal op gemeentegrond. Deze is inmiddels reeds geplaatst. Hunnerzijds bestaat daartegen geen bezwaar. Zij stellen voor, toestemming te verleenen, tot wederop- zeggens toe deze automatische personen- weegschaal op gemeentegrond te plaatsen, mits jaarlijks een recognitie worde betaald van f 15 voor bet in gebruik nemen van ge meentegrond. De beer C. VAN BENDEGEM deelt mede, dat hij, alboewel geen bezwaar hebbende tegen de te verleenen toestemming, tocb wel eenigszins verwonderd was, thans dit verzoek bij de stukken aan te treffen, daar de betref- fende inricbting reeds ongeveer een maand geplaatst is. De VOORZITTER antwoordt, dat deze daar voorloopig geplaatst is. Burgemeester en Wet houders hebben aan verzoeker daartoe geen sanctie verleend, doch de weegschaal mocht daar voorloopig staan. Verzoeker is bij spre- ker geweest en deze heeft hem toegezegd, dat de weggschaal daar voorloopig staan mocht Hij heeft niet-gezegd: zet die daar maar neer dan komt het wel in ortte. De heer C. VAN BENDEGEM' herhaalt tegen de inwilliging van het verzoek geen be zwaar te hebben. Hij acht het echter niet in den haak, dat dergelijke verzoeken nog aan den raad worden voorgelegd, op een tijdstip, dat de inrichtingen waarvoor de verzoeken ingediend worden, reeds ongeveer een maand geplaatst zijn. Hij zou zeggen, vraag het dan den raad niet. De VOORZITTER antwoordt, dat dit ver zoek eerder in behandeling zou genomen zijn wanneer het eerder raad geweest was. In de voorloopig plaatsing 'is toegstemd, om den betrokkene ter wille te zijn, en in de over- tuiging, dat de raad er geen bezwaar tegen zou hebben. De heer OGGEL stemt toe, dat de weeg schaal te vlug geplaatst is. De monteur moest komen, en kon deze dan tegelijk plaat sen. Men heeft waarschijnlijk gedacht: die toestemming komt wel en daardoor is de weegschaal te vlug geplaatst geworden. De heer DIELEMAN merkt op, dat de beer C. van Bendegem hem het gras voor de voe- ten heeft weggemaaid. Hij acht het ook stuitend, dat zoo iets gebeurt. Men kan met de plaatsing toch wachten tot de raad ver- gaderd heeft. De VOORZITTER: Dat zeggen wij, doch de betrokkene, van zijn standpunt uit rede- neerend, zegt: dan en dan moet de monteur komen en kan deze tot plaatsing overgaan. De heer DIELEiMAN is er verder van overtuigd, dat er in het heele ding geen winst zit, indien de betrokkene daarvoor 15 moet betalen. Dit zal wel meer reclame zijn. De heer 't GILDE heeft hetzelfde bezwaar als de beer Dieleman. Het wegen kost 1 cent. Hij acht bet ook nuttig, dat deze inricbting er is en het trottoir is er voldoende breed voor, zoodat er zijnerzijds geen bezwaren zijn, de gevraagde toestemming te verleenen. Hij acht echter het bedrag van 15 zeer aan den boogen kant. Hieryoor moeten 1500 men- schen gewogen worden, voordat de betrokkene aan het goedmaken van zijn kosten toe is. De heer OGGEL merkt op, dat dit meer een reclameobject is. De gemeente moet een zeker bedrag eiscben voor het in gebruik nemen van gemeentegrond. De VOORZITTER merkt op, dat voor de erkenning van bet eigendomsrecht der ge meente op den gemeentegrond een zeker be drag geeischt moet worden. De heer OGGEL wijst er op, dat voor een benzinepomp 25 in rekening wordt gebracbt, zoodat Burgemeester en Wethouders de bil- lijkheid hebben betracbt, door de te betalen recognitie lager te stellen. 9. iVaststellen strajverordeningen. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat krachtens art. 208 der Gemeemtewet de raad ten minste 6dnmaal in de vijf jaren moet verklaren, welike strafverordeningen nog gel- den. Aangezien dit jaar het vijfjaarlijksch tijd- vak is verstreken, is het noodig, dat opnieuw een besluit wordt genomen, waarbij de voor- geschreven verklaring wordt afgelegd. Het is gebruikelijk, dat die verklaring in den vorm eener verordening af te leggen. In verband hiermede stellen zij voor, de volgende verordening vast te stellen: De raad der gemeente Axel, Overiwegende, idat volgens artikel 208 der gemeentewet de raad tenminste eenmaal in de vijf jaren moet verklaren welke verorde- ningen, tegen welker orvertreding straf is be- dreigd, als nog geldende zullen worden aan- gemerkt besluit: vast te stellen de navolgende verordening; VERORDENING vermeldende de titels der plaabselijke verordeningen tegen welker over treding straf is bedreigd, die voortdurend en met uitsiuiting van allfe ander zullen gelden. De plaatselijke verordeningen, tegen welker overtrading straf is bedreigd en die voort durend en met uitsiuiting van alle andere zullen gelden, zijn de volgende: 1. Verordening op het begraven van lijken in de gemeente Axel, vastgesteld 13 Januari 1870, afgakondigd 10 Februari 1870. 2. Verordening op de veecmarkt in de ge meente Axel, als bedoeld in artikel 5 der Vee- wet (Stibl. 153 van 1920), vastgesteld 16 Januari 1923, afigekondigd 16 Maart 1923. 3. Verordening op den keuringsdienst van vee en vleesoh in de gemeenten Axel, Zaam slag, Boschkaipelle. Overslag, Koewacht en Zuididorpe, vastgesteld 23 December 1924, af gekondigd 20 Maart 1925. Wijiziging, vastgesteld 5 Maart 1929, afge- kondi'gd 5 December 1929. Wijiziging, vastgesteld 19 Jumi 1934, afge- kondigd 29 December 1934. 4. Verordening, houdende voorschriften voor motorrijtuigen, bestemd voor het ver- voer van reizigers tegen vergoeding, vastge steld 21 Juli/27 Augustus 1925, afgekondigd 22 September 1925. 5. Verordening op de keuring van waren in de gemeente Axel, vastgesteld 5 November 1929, afgekondigd 17 Maart 1936. 6. Algemeene politieverordening gemeente Axel, vastgesteld 5 November 1929, gewijzigd 11 Februari 1930, afgekondigd 14 Mei 1930. Wjijiziging vastgesteld 5 Augustus 1930, af gekondigd 23 October 1931. Wijziging, vastgesteld 13 November 1930, afgekondigd 27 November 1930. Wijziging, vastgesteld 5 Februari 1935, af gekondigd 20 Februari 1935. 7. Verordening tot vaststelling van de maximumsnelheid voor motorrijtuigen en rij- wielen in de gemeente Axel, vastgesteld 1 April 1930, afgekondigd 25 Juli 1930. 8. Verordening regelende het gebruik van het gemeentelijke slachthuis in de gemeente Axel, vastgesteld 19 April 1934, afgekondigd 18 Mei 1934. 9. Bouiwverordening voor de gemeente Axel, vastgesteld 19 April 1935, afgekondigd 20 November 1935. 10. Verordening houdende voorschriften betreffende den aard van de (bebouwing en het gebruik van de gronden gelegen aan de Prins Hendrikstraat, Wilhelminastraat en Ds. Jan Scharpstraat te Axel, vastgesteld 23 October 1934, afigekondigd 19 December 1934. 11. Gesloten-verklaring van wegen in 6dn richting in belang van vrijheid en veiligfheid van het verkeer, vastgesteld 23 October 1934, afgekondigd 7 November 1934. 12. Venbod te lang parkeeren, vastgesteld 23 October 1934, afgekondigd 7 November 1934. 13. Verordening op woonwagens in de ge meente Axel, vastgesteld 5 Februari 1935, af gekondigd 20 Februari 1935. 14. Verordening op het zwemmen en baden in het openbaar in de gemeente Axel, vastgesteld 26 Maart 1935, afgekondigd 10 April 1935. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 10. Voorloopige vaststelling rekemingen, dienst 1935. In afwacbting van de rapporten van de Commissies van onderzoek wordt voorgesteld voorloopig vast te stellen: a. de gemeenterekening dienst 1935. Gewone dienst: Inkomsten 265.309,77uit- gaven f 244.446,86; batig slot f 20.862,91. Kapitaaldienst: Inkomsten 55.899,43%uit- gaven 52.662,88 V2batig slot 3.236,55. b. de rekening van het Gasbedrijf. Afdeeling I. Baten: 81.215,14; lasten 81.215,14; sluitend. Afdeeling II: Inkomsten 54.417,60; uit- gaven 45.425,45; voordeelig saldo 8.992,15. c. de rekening van het Vleeschkeurings- bedrijf. Afdeeling I. Baten f 5.337,52; lasten 5.337,52; sluitend. Afdeeling II: Inkomsten 847,13; uit- gaven 847,13, sluitend. d. de rekening van het Burgerlijk Arm bestuur. Ontvangsten 12.090,07uitg. f 10.590,07 batig saldo 1.500. Door de daartoe benoemde commissies wordt rapport uitgebracht van bet gebouden onderzoek, waaruit blijkt, dat behoudens enkele ppmerkingen, die bet algemeen be- heer niet rechtstreeks raken, de administratie in orde is bevonden en wordt tot voorloopige vaststelling met algemeene Stemmen be- sloten. .fSC.K, 11. Trekken der afdjeelingen tot onderzoek der begrootingen 1987. I $>ewtrfitton ab Stv noqqsi he^narrf e.i f Burgemeester en Wethouders stellen voor over te gaan tot het trekken der -afdeelingen tot onderzoek desr begrooting ivoor 1937. Van afdeeling I zullen deelmaken de heeren:/ P. J. van Bendegem, Esselbrugge, 't Gilde, Hattielink, De Ruijter, Seghers en C. van Bendegem. Van afdeeling H de beeren Van de Bilt, Dieleman, Fanoy, Van 't Hoff, De Jonge en Oggel. 12. Aankoop bouwgrond Pironstraat. E!en scbrijven van F, N. Hiemstra, R. Wiechmann en S. Noltee, luidende: Toen op 15 September 1936 nog geen af- rekening had piaats gebad tusscben de ge meente Axel en ondergeteekenden, eigenaars van den grond bedoeld in uw raadsbesluit van 21 Mei 1935, werd op j.6 Sept. j.l. langer wachtens moede, aan den burgemeester scbriftelijk gevraagd te willen berichten op welke wjjze en wanneer deze afrekening zou piaats vinden. De gestelde vraag was noo dig, omdat verondersteld wordt, dat niet over 60 maar over ruim 200 centiare was beschikt. Zou inderdaad een zoo abnormale overschrij- ding van inbezitneming van onzen grond heb ben piaats gebad, dan mocht verwaeht .wor den, dat een schriftelijk antwoopd meer in bet bjjzonder over de meerdere 140 centiare ont- vangen zou worden, Een bericht als bedoeld werd tot op heden 10 October 1936 van Zijn Edelachtbare niet ontvangen. Wel bereikte ondergeteekenden een Uitnoodiging om op laatstgenoemden datum ten stadhuize te koihen voor het passeeren van een akte, op- gemaakt door notaris Fanoy, betrekking heb bende op 60 centiare grond, overpenkomende met de .ongeveer 60 centiai%" genoemd in bovengenoemd raadsbesluit. Na voorlezing van en over deze akte wer- den onzerzijds de volgende opmerkingen gemaakt: 1°. dat de prijs van /I per M2., te betalen voor de in de acte genoemde 60 centiaren voor verkoopers zou beteekenen een verlies (hoe gering dan ook) wijl de kostprijs be- draagt /I per M-'., vermeerderd met onkos- ten voor het op naam brengen van den grond. (Voorgesteld werd dus, dien prijs iets te ver- hoogen, waardoor de gemeente niet meer zou betalen dan de grond ons gekost had.) Zie daaromtrent de toezegging in den brief van den heer Hiemstra aan uwen raad van 20 Mei 1935. 2°dat in de acte niet gerept werd over den van ons in beslag genomen grond boven de eerstbenoodigde 60 centiare. (Op onze vraag met welk bedrag de ge meente den fneerder in bezit genomen grond dacht te betalen, antwoordde de burgemees ter: met /I per M2.) Onzerzijds werd daarop geantwoord, dat met zulk een prijs geen genoegen kon worden genomen en ver waeht mocht worden, dat voor den meerderen voor straataanleg benoodigden grond een billijke vergoeding voorgesteld zou worden immers door beschikking over onzen grond had de gemeente aan de overzijde der straat over meer bouwgrond de beschikking gehou- den. Eenig over en weer praten leidde tot geen resultaat, waarop besloten werd de voorgelegde akte niet te onderteekenen. Ondergeteekenden wenden zich thans tot uwen raad met beleefd verzoek: om voor de in uw genoemd raads besluit bedoelde pl.m. 60 centiare den koop- prijs in overeenstemming te brengen met ons sohrijven van 20 Mei 1935; 2°." voor de eventue.el meerder in gebruik genomen grond, na opmeting door den land- meter van bet kadaster definitief bekend, een koopprijs vast te stellen waarbij naast het gemeentebelang de billijkheid tegenover de verkoopers betracht wordt; 3". wel in aanmerking te willen nemen, dit door ingebruikneming van een veel grooter stuk van onzen grond dan volgens uw genoemd raadsbesluit noodig was aan ondergeteekenden de kans ontnomen is, om behoudens goedkeuring van uw college, den van den heer Cappon gekochten grond te bebouwen. Wanneer met de afdoening van dit, ons verzoek wat spoed betracht zou kunnen wor den, o.m. ter voorkoming van nog meer rente- verlies dan op het oogenblik reeds het geval is, zal ons dit zeer aangenaam zijn. Zoo noodig zijn wij met uw dagelijksoh bestuur gaarne bereid tot mondeling overleg. Burgemeester en Wethouders schrijven den raad: Dezer dagen heeft de Landimeter van het Kadaster zijn periodiek bezoek in de ge meente gebracbt om de diverse verapderingen van terreinen, tengevolge van koop eh ver- koop etc. ter plaatse op te nemen en vast te stellen. Dit is ook gelijktijdig gescbied voor de grond, die vorig jaar Mei door de Ge meente van den heer A. A. Cappon, Verstra ten, Bakker en van Alten en reeds betrok- ken in het uitlbreidingsplan gekocht is. Ook is door dienizelfden Amlbteniaar ,het ge- deelte terrein opgenomen, wat de heer Hiem stra e.a. van den heer J. A. Oappon heeft ge kocht, gelegen achter hun gebouwde wo- ningen en grenizende aan de Pironstraat, vroeger Bewesten bulteniweg. Ter verduidelijking van de destijds niet zittende leden wordt hnedegedeeld, dat de Gemeente destijds met-den heer Oappon ook over deze grond in ontKifiandelinig is geweest om deze-te koopen, doch het toen niet direct noodzakelijk achtte tot koop over te gaan, temeer daar de eigenaar ook niet aandromg om deze koop tot stand te brengen. Injtuisschen werd dit terrein aan den heer Hiemstra e.a. verkocht, dat voor ons teleur- stellend was, op grond dat de Gemeente dit beslist noodig had voor de toen reeds gepro- jecteerde straten, welke thans zijn verwezen- lijkt. Teneinde verdere moeilijkheden te voor- komen heeft men zich direct met de nieuwe eigenaars in verfbinding gesteld, die ook een verzoek hadden geldaan om (bouwgrond te koopen van, de Gemeente aan de Prins Hen drikstraat, grenizende aan die bewuste grond. Het resultaat van bet mondeling overleg was, hetgeen bij schrijven van 20 Mel 1935 door den heer Hiemstra nadfe'r is bevestigd, luidende „le. dat de grond achter de door onder- geteakende Van de Gemeente te koop ge vraagde perceelen gekocht is, zonder eenige bijtoedoeiing m.a.iw. zonder de plannen van de Gemeente te diwarsboomen. 2e. dat aan den Burgemeester is medege- deeld, dat de grond benoodigd voor het uit- voeren van die plannen tegen den kostenden pr(js van mjj kan worden teruggekocht." Dp den 21sten Mei d.a.v. is door den Ge- maenteraad besloten van den heer Hiemstra de benoodigde grond te koopen. Teneinde bet Raadsbesluit volledig ter goedkeuring aan H.H. Gedeputeerde St'aten te kunnen zentien, heeft men een oppervlakte van ongeveer 60 M2. genoemd, omdat de officieeje grenzen niet bekend waren en de gelegenheid ontlbrak om dit ter bevoegder plaatse te vragen, vanwege het snelle verlocp der onder- hiandelingen. Intusschen is getoleken, dat de schatting van 60 M2. aan de zeer lage kant was en dit wel ongeveer 200 M2. zal bedragen, zonder dat in het plan van aanleg van die straat eenige wijiging is gekexmen. Wel in de grens- scheiding, omdiat men hier van uit is gegaan, dat de sloot de Gemeente toebehoorde en in werkelijkheid blijkt het dat de sloot eigendom was van den heer Cappon. Dat de grootte van de door koopers restee- rende grond g.een teleurstelling kon zijn, was voor een ieder duidelijk, aangezien de grenzen van de overblijvende grond bepaald werd door de rooilijn van den heer Kalle (Noord- zijde). iSen en ander heeft koopers een adres doen zenden aan den Raad, waarlbij gevraagd wordt le. om voor de in genoemd Raadsbesluit bedoelde 60 c.A. den koopprijs in overeen stemming te brengen met hun schrijven wat den kostenden prijs betreft; 2e. voor de evenfcueele imeerdere in ge bruik genomen grond na definitieve opme ting een koopprijs vast te stellen, waarbij naast bet Gemeentebelang, de billijkheid tegenover de koopers betracht wordt; Bij dit zelfde schrijven verklaarde zij zich bereid met het Dagelijksch Bestuur nader overleg te plegen. Teneinde de zaak zoo goed mogelijk te dienen, hebben wij met adressanten geconfe- reerd. Het resultaat was, dat wij tot geen eensluidende gedacbten kwamen. De wensohen die van bunne zijde werd en gedaan waren a. voor de in het Raadsbesluit genoemde oppervlakte ongeveer 60 M2. de kostenden prijs te verkrijgen; en h. voor de meerdere ingeibruik genomen oppervlakte een vergoeding van 2,per M"2. wat h.i. een billijke eisch is. Ale College deelen wij m'ede, dat de kosten den prijs voor die grond dient betaald te worden, doch om een hoogere prijs te betalen voor die overige grond niet in te gaan, omdat eenmaal afspraak is gemaakt dat de be noodigde grond tegen kostprijs kan worden overgenomen, hetgeen blijkens het schrijven bevestigd is. Wordt voorgesteld op dit schrijven niet in gaan am een hoogere prijs te betalen voor dien grond. De VOORZITTER schorst de openbare ver- gadering, welke overgaat in een zitting met gesloten deuren. Na beropening dient de heer VAN 't HOFF een amendement in op het voorstel van Bur gemeester en Wethouders, luidende: „Over- tuigd van het goed recbt van de gemeente kan aan het verzoek niet worden voldaan, doch draagt de raad Burgemeester en Wet houders op om alsnog met den heer Hiemstra e.a. te onderhandelen om deze zaak op te lossen". Bij stemming hierover blijken de stemmen te staken. Voor stemmen de heern P. J. van Bende gem, Van de Bilt, Esselbrugge, Fanoy, Van 't Hoff en Seghers; tegen stemmen de heeren Dieleman, 't Gilde, Hamelink, Oggel, De Ruij ter en C. van Bendegem. 13. Omvraag. a. De heer FANOY moet lof toezwaaien aan Burgemeester en Wethouders, dat zij met de Prins Mauritsfeesten twee fonteintjes in de gemeente in werking hebben gesteld. De gemeente is arm aan versiering. Waar hem gebleken is, dat dit geen blijvende toestand is, verzoekt hij Burgemeester en Wethouders in de volgende vergadering met voorstellen te komen om een of meer fonteinen aan te brengen. De VOORZITTER deelt mede, dat het ook de bedoeling van Burgemeester en Wethou ders was, in de volgende vergadering met een voorstel dienaangaande te komen. Het doet hem genoegen, dat uit den boezem van den raad instemming met de gedragslijn die Bur gemeester en Wethouders gevolgd hebben, wordt vernomen. Het voomemen is, de fon teinen iets te veranderen, terwijl verder on- derhandelingen gevoerd worden om een spe- ciale prijs voor het water te verkrijgen. De heer Fanoy kan de volgende vergadering af- wachten, Burgemeester en Wethouders zullen het hunne doen om op de juiste wijze een en ander te regelen. b. De heer C. VAN BENDEGEM heeft een klacht omtrent werkzaamheden, die aan de gasfabriek zijn verricht en de betaling van het loon, dat daarbij heeft piaats gehad. Indertijd heeft er een verbouwing piaats gehad aan de woning van den directeur der gasfabriek, spreker weet niet juist, wat daar gedaan is, doch in ieder geval hebben er vak- menschen gewerkt, die naar spreker ver- neemt, een loon van 26 cent hebben ontvan gen. Hij is van oordeel, dat bij uitvoering van werk in eigen beheer Burgemeester en Wethouders contractueel gehouden zijn het contractueel vastgestelde loon te betalen. Hierop wou spreker even wijzen. De VOORZITTER zegt toe, dat Burge meester en Wethouders hierop zoo noodig in een volgende vergadering zullen antwoorden. Hij sluit de vergadering door het uitspreken van het dankgebed. Vergadering van Dinsdag 27 October 1936, des namiddags 1 uur. Voorzitter: de heer S. van Hoeve, Burge meester. Tegenwoordig de leden: A. de Feijter, A. de Koeijer, A. J. de Visser, M. Florussen, H. de Feijter, F. C. Wisse, C. de Jonge, K. Hame-' link, C. Maas, A. Haak en D. G. Koopman, benevens de Secretaris J. Stolk Lzn. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. 2. Notulen. De notulen van de vergadering van 8 Sep- temlber 1.1. zooals die in druk zijn verschenen, worden vastgesteld. 3. Mededeelingen. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat op 12 October zijn opgenomen boeken en kas van den gemeente-ontvanger, waarbij is gebleken, dat de ontvangsten bedroegen 68.788,39 en de uitgaven f 53.475,98, zoodat in kas moest zijn f 15.312,41, welk bedrag aan- wezig is bevonden. Aangenomen voor kennisgeving. het beroep van J. J. Verlinde te Zaamslag tegen het besluit van den Raad der gemeente Zaamslag van 8 Juni 1936, waarbij aan adres- sant een tegemoetkoming uit de gemeentekas als bedoeld bij art. 13 der Lager Onderwijswet is geweigerd uit overweging dat de woning van adressant geen 5 K.M. van de school welke door het kind bezocht Wordt, is verwijderd omdat gebleken is, dat de afstand slechts 4994.5 M. bedraagt. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijven van Gedeputeerde Staten gereg. A 78-5 betreffende verzetting der ker mis te Groede. Aangenomen voor kennisgeving. 5. Behandeling verzoek van F. J. M. de Moor te Zaamslag om eene tegemoet koming art. 13 L. O. wet 1920. Naar aanleidmg van het verzoek opgemeld om eene tegemoetkoming uit de gemeentekas ingevoige art. 13 der L. O. wet voor het kind Gaston, geboren 17 Augustus 1929, hetwelk de school voor C. V. O. in de Polderstraat be- zoekt, stellen Burgemeester en Wethouders voor als voigl te besluiten: De Raad der gemeente Zaamslag; Gelet op een verzoek van F. J. M. de Moor wonende te Zaamslag Wijk C 186, om eene tegemoetkoming uit de gemeentekas overeen- komstig art. 13 der L. O. wet 1920 voor het bezoeken van de school voor C.V.O. door z(jn kind Gaston, geboren 17 Augustus 1929, welk bezoek piaats heeft per autobus, hetgeen per kind meer dan f 25 per jaar kost; overwegende dat art. 13 voorschrijft, dat desverlangd steun wordt verleend ter tege moetkoming in de kosten verbonden aan het bezoeken van eene school en dat zoo noodig deze kosten geheel uit de gemeentekas wor den vergoed; dat adressant blijkens door hem verstrekte opgave laatstelijk een inkomen had van f 4601 per jaar en dus gereedelijk mag worden aan genomen, dat hij zelf in staat is een gedeelte van die kosten te betalen; besluit: aan F. J. M. de Moor voomoemd, te rekenen vanaf 17 Augustus 1936 ter tegemoetkoming in de bovengenoemde kosten eene tegemoet koming uit de gemeentekas toe te kennen van 10% per jaar en te bepalen dat dit bedrag zal worden uitgekeerd, zoolang het bovenom- schreven geval aanwezig is, met dien ver- stande evenwel, dat in daartoe leidende ge- vallen het bedrag nader zal worden vastge steld en dat de tegemoetkoming niet langer zal worden uitgekeerd dan tot het tijdstip waarop de leerverplichting van het kind eindigt. De heer HAMELINK is niet voomemens over dit punt lang te praten. Hij heeft even wel gezien, dat Burgemeester en Wethouders een andere gedragslijn volgen dan bij andere verzoeken, daar het inkomen van den betrok- ken persoon in de stukken is vermeld. Hij ge- looft, dat die man recht heeft op een vergoe ding, doch naar zijn zin zou hij die niet moeten krijgen. Spreker zegt dit temeer omdat Bur gemeester en Wethouders een bedrag van 10 voorstellen. Hij zou willen voorstellen een bedrag van 1 te geven. De heer HAAK: Mijnheer de Voorzitter! Terecht brengt de heer Hamelink naar voren dat een andere gedragslijn door het college naar voren is gebracht. Er zijn in den loop der jaren vergoedingen toegekend van 25 en van 30, de meeste worden echter op 25 vastgesteld. Ik vind het niet goed om hier van af te wijken en ben van meening, dat die man er geen cent van op zijn zak zal steken. Het betrokken kind wordt vervoerd per auto bus. Ik geloof, dat die vergoeding aan de bus ten goede zal komen. Ik vind het een beetje stootend, dat met dat inkomen naar voren is gekomen. Ik zou gaarne zien, dat die man een vergoeding krijgt van f 25. De heer MAAS heeft er ook eens over na- gedacht. Hij zal het voorstel van den heer Hamelink om 1 toe te kennen niet steunen, bij hem gaat het om het recht. Spreker kan zich wel bij het voorstel van Burgemeester en Wethouders neerleggen. De heer FLORUSSEN geeft te kennen, zich niet aan de zijde van den heer Hamelink te stellen noch aan de zijde van den heer Haak. Spreker zal zich richten naar het voorstel van Burgemeester en Wethouders. Het snijdt er nogal in om een vergoeding van 25 toe te kennen. De heer DE JONGE zegt, dat er in het be gin gewag wordt gemaakt, dat het bezoeken van die school f 25 kost. Spreker zou een be drag van 10 willen noemen. Er zijn zoo ont- zettend veel kinderen die een school per bus bezoeken. Spreker legt zich neer bij het voor stel van Burgemeester en Wethouders. We gaan op dat gebied een beetje voorzichtiger zijn. De VOORZITTER meent, dat in de stukken voldoende het voorstel van Burgemeester en Wethouders is uiteengezet. De heer Hamelink doet een voorstel om dat bedrag op 1 te be palen, de heer Haak wenscht een bedrag van f 25 toe te kennen. Hij vraagt of het voorstel van den heer Hamelink wordt gesteund. Dit wordt niet gesteund, weshalve spreker,den heer Haak vraagt of deze een voorstel wenscht te doen. De heer HAAK: Gehoord de besprekingen wenech ik geen voorstel te doen. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders om een vergoeding van 10 toe te kennen wordt hierna in stemming gebracht. Het wordt aangenomen met 6 tegen 5 stem- men. Voor stemmen de heeren: Wisse, De Jonge, De Koeijer, Maas, De Visser en Florussen; tegen stemmen de heeren Haak, H. de Feijter, Koopman, Hamelink en A. de Feijter. 4. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 2 October 1936, No. 47, lste afdeeling, houdende ongegrond verklaring van 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling gemeenschappelijke regeling voor het bezoeken der U.L.O. school te Ter Neuzen. Naar aanleiding van een schrijven van het gemeentebestuur van Ter Neuzen stellen wij U voor vast te stellen de navolgende: GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING omtrent de toelating van kinderen uit de buitengemeenten op de openbare lagere school voor uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. 1. Leerlingen, die woonplaats hebben in de gemeente Zaamslag worden tot de openbare school, voor uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Ter Neuzen toegelaten, voor zoo- verre deze school piaats biedt. 2. Als woonplaats der leerlingen geldt die gemeente welke ingevoige artikel 86, 4de lid der L. O. wet 1920 voor de toepassing van dat artikel, als woonplaats wordt aangemerkt. 3. Bij berekening van bet aantal leerlingen wordt genomen bet gemiddelde van de als werkelijk schoolgaand bekend gestaan hebben de leerlingen op 16 Maart, 16 Juni, 16 Septem ber en 16 December van het betreffende kalen- derjaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 6