Pluimvee-Rubriek Burgerlijke Stand LOOP DER BEVOLKING. Spreker heeft zijn vragen mede ingediend naar aanleiding van bet antwoord van den Minister van Sociale iZaken in. de Eerste Kamer aan den heer De La Bella, dat geen groenten meer zouden vernietigd worden, be- halve dan kleine partijtj-es van inferieure kwa- liteit. Hij heeft zich toen afgevraagd welke waarde aan deze toezegging gehecht moest worden. Hij stemt eehter toe, dat het een heel moeilijke kwestie is. Het lijkt hem toe, waar hier dergelijke groote hoeveelheden worden vernietigd, dat dit toch niet overal het geval zal zijn. De VOORZITTER antwoordt, dat het lijkt van wel. De heer DEN HAMER deelt mede, dat er in Noord-tHolland wel 10-maal zooveel ver nietigd wordt. De heer LAMBRECHTSEN VAN RITTHEM deelt mede, dat heele lichters vernietigd wor den. 3. Aanleg fietspad Nieuwstraat. Burgemeester en wethouders deelen mede: Door een uwer leden is in de laatste raads- vergadering gevraagd, hoe ver het staat met het aanleggen van een fietspad aan de rechter- zijde van de Nieuwstraat. Deze zaak heeft in ons college ppnieuw een punt van bespreking uitgemaakt en wij zijn tot de conclusie gekomen, dat verandering van het wegdek aldaar ongewenscht is en voor het verkser niet noodzakelijk, daar dit zich aan den bestaanden toestand reeds heeft aan- gepast. Op grond van bovenstaande stellen wij Uw college voor, in de bestrating van de Nieuw straat geen verandering te brengen. De heer't GILDE wijst er op, dat bij de be- handeling der begrooting voor 1936 door hem was verzocht, ook aan de andere zijde der Nieuwstraat een rijwielpad aan te leggen. Burgemeester en wethouders hebben dit toe- gezegd en spreker heeft gevraagd, wanneer dan er op gerekend worden mocht, dat dit pad er liggen zou. Toen dan na den toege- zegden tijd dit pad nog niet was aangebracht, heeft spreker gevraagd, wanneer hij er dan op rekenen mocht, dat tot aanleg zou zijn over- gegaan. Burgemeester en wethouders deelen mede, het ongewenscht te achten, dat in het wegdek verandering wordt aangebracht, dat wegdek is ook goed. En wat ze verder schrij- ven, dat het verkeer zich aan den bestaanden toestand heeft aangepast, spreker moet er op wijzen, dat er het vorig jaar toch nog altijd 12 processen-verbaal zijn opgemaakt. De VOQRZITTER: En het jaar daarvoor 50. De heer 't GUIDE heeft vorig jaar ge vraagd, om, indien het niet mogelijk is, een fietspad aan de andere zijde te leggen, het be- staande pad er uit te lichten en te vervangen door straatkeien. Dan heeft het publiek al- thans niet te maken met dit misleidende pad. De VOQRZITTER deelt mede, dat burge meester en wethouders naar het uitlichten van het pad en vervangen door straatkeien geen onderzoek hebben ingesteld, wel hebben zij een onderzoek ingesteld naar het aanleggen van een pad aan de andere zijde der straat. De kosten heirvan zouden op 1000 komen. De heer't GILDE merkt op, dat oorspronke- lijk door den vorigen bouwmeester dit pad daar is neergelegd. Ook aan de andere zrjde zou een fietspad komen. Thans is het zoo, dat, indien men aan de linkerzijde op het pad, dat oogenschijnlijk een fietspad is rijdt, men proces-verbaal krijgt. Ook de politie heeft dit liever niet. Spreker heeft niet kost wat kost aan de andere zijde een rijwielpad willen heb ben, doch wel dient aan dien misleidenden toe stand een einde te worden gemaakt. Daarom stelt hij voor, dit pad uit te lichten en te doen vervangen door straatkeien. Het wegdek is voor een fiets net zoo goed te bereiden. De heer DUURINOK oppert de mogelijk- heid, het rijwielverkeer van de stad in de richting postkantoor, langs onder de Nieuw straat te doen leiden. De heer COLSEN zou dit ook beter achten. De heer VAN HEQKE meent, dat het voor iemand van 60 jaar, die daar dien oprit aan de marechausseeikazerne op moet, toch ook niet mee zal vallen. De heer DUURINCK: Dan beginnen ze aan Casteleyn maar gang te zetten! De heer DEN HAMER deelt mede, dat, waar nu blijkt welk bedrag er mede gemoeid is, spreker zich best vereenigen kan met de opvatting van burgemeester en wethouders. Spreker voelt ook de bezwaren van den heer 't Gilde, anderzijds staan daar echter ook de kosten tegenover. Men heeft bovendien in de Nieuwstraat thans een mooi geheel, indien de straat nu weer moet opgebroken worden en keien gelegd, is de kans niet uitgesloten, dat men "de straat ontsiert. Spreker heeft ook de mogelijkheid over- wogen, een bord te plaatsen aan het post kantoor waarop „Verboden rijwielpad". Dan kan een ieder zien, dat het uit moet zijn met het rijden over dit pad. Hij stemt toe, dat zoo- als thans de toestand is, ieder de kans loopt, met den strafrechter in aanraking te komen. Spreker wil dit gaame helpen voorkomen, doch om ter voonkoming van enkele processen- verbaal een bedrag van enkele honderd-en gul dens te gaan betalen, is ook nog al erg. De heer 't GILDE geeft te kennen, dat be- doeld bord dan zou moeten staan tegenover de Arsenaalstr&at. De VOORZTTTER meent, dat men een bord „Rechts houden" zou kunnen plaatsen. De heer GfEEDHOEDT deelt mede, dat in dien aan het verzoek van den heer 't Gilde, om de bestaande bestrating uit te lichten en te doen vervangen door straatkeien, dit zeker ook niet minder dan f 1000 kosten zou. De heer VAN CAOSAND w-enscht een kleine opmerking te maken. De heer 't Gilde wijst op de processen-verbaal, die tengevolge van het rijden op dit pad tegen sommigen zijn opgemaakt. Dit is evenwel de fout van de berijders zelf. Niemand kan zeggen, dat het daar ter plaatse een rijwielpad is, want de rijwielpaden moeten door een bordje .rijwiel pad" zijn aangegeven. Automatisch kan men dus door het ontbreken hiervan zien, dat het daar geen rijwielpad is. De heer SCHEELE meent, dat er geen be- zwaar tegen kan zijn, indien met weinig kos ten aan dien misleidenden toestand een eind wordt gemaakt. De heer 't Gilde heeft ge- wezen op die 12 processen-verbaal die opge maakt zijn, en er aan herinnerd, dat hem het leggen van een pad aan de andere zijde be- loofd was. Dat is inderdaad door den toen- maligen burgemeester gedaan. Dit wil even wel nog niet zeggen, dat, indien de voorzitter van den raad zooiets belooft, dit direct door burgemeester en wethouders wordt onder- schreven. De heer 't GILDE merkt op, dat de voor zitter, toen hij zijn vraag had geuit, daarover met den heer Geelhoedt heeft gesproken en daarop zijn antwoord heeft gegeven. De heer SGHEELE denkt, dat de voorzitter toen ook wel heeft geweten, waarom hij Juli als datum heeft genoemd. Hij heeft toen ge- dacht, het voorjaar is dan weer allang gepas- seerd. Spreker kan er niet in toestemmen, dat voor het uitlichten van het oude pad en het opnieuw bestraten een bedrag van mis- schien /2000 zal worden uitgegeven. De heer 't GILDE deelt mede, zijn voorstel destijds te hebben gedaan om van dit mislei dende pad af te geraken. Ben ander middel is voor hem even goed. Indien men borden wil plaatsen, heeft spreker daar niets tegen, als maar de misleidende indruk, die er thans bestaat, wordt weggenomen. Indien borden geplaatst worden, zouden deze naar zijn mee- ning dienen te komen aan het bankgebouw en voor de Arsenaalstraat, ongeveer voor het huis van Dr. van Bockstaele. Nu heeft spreker nog iets. Hetgeen de heer Scheele zegt, is niet in orde. Spreker moet er uit concludeeren, dat de voorzitter hem dan toen met k. i. r. (een kluitje in het riet) weg had willen sturen. Hij moet er dan ook op wijzen, dat de voorzitter eerst met den heer Geelhoedt sprak en daarop ,,ja" zei. De heer GEELHOEDT: Maar burgemees ter en wethouders kenden toen de kosten nog niet! De heer 't GILDE merkt op, dat burge meester en wethouders dat toentertijd hebben toegezegd. In :eder geval zou spreker graag zien, dat er op een of andere wijze een veran- dring kwam, -waa^door de misleidende indruk werd weggenomen. Hij zal dan gaag zien, dat er palen geplaatst worden, waardoor ieder- een zien kan, dat dat geen rijwielpad is. De heer DUURINCK wil hierover even iets vragen. Aan de Axelschestraat is het toege- staan, het rijwielpad langs beide zij den te be- rijden. Bestaat hier ook niet de mogelijkheid, dit pad. zoodanig te verbreeden, dat het langs beide zijden berijdbaar is? Dat kan toch niet zooveel kosten? De heer DEN HAMER merkt op, dat dit alleein is itoegestaan te beginnen vanaf het ziekenhuis en tot de Moffenschans. Aan de Moffenschans moet men ecshter weer aan de rechterzijde van den weg rijden. Ook dit is voor de betrokken wielrijdens een gevaarlijk punt, en heeft ook reeds veel processen-ver baal ten gevoilge gehad. De VOQRZITTER moet opmerken, dat het pad in de Nieuwstraat geen rijwielpad is, in de Axelsichestraat is het dit wel. De heer 't GILDE merkt op, dat hij tevre- den gesteld is, indien aan zijn oorspronkelijke bedoeling, het misleidende in dit pad weg te netmen, is voldaan. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van burgemeester en wethouders aanvaard. 4. Verleenen van straatnamen. De Voorzitter deelt mode, dat het oorspron kelijke punt 4 van de agenda is vervall-en en dit onderwerp hiervoor in de plants komt. De bedoeling is, namen te geven aan enkele straten in het uittbreidingsplan in den Noord- polder. Een straat zal worden aangelegd ter plaatse van de dreef van de hoeve ,,De Leeuw- tjes". Dan komt er, zooals op de teekening die ter inzage heeft gelegen een plantsoen, met een straat aan weerszijden. Burgemeester en wethouders stellen voor, de eerste straat te noemen ,,Leeuwenlaan", het plantsoen ,,Wilhelminaplantsoen" en de twee volgend-e straten „Julianastraat" en „Bemardstraat". De heer 't GILDE vraagt of voor het woord Bernards traat'het Nederlands-che „Ber- nard" en niet het Duitsche „Bernhard" zal worden gekozen. De VOORZITTER antwoordt bevestigend. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 5. Benoeming onderwijzeres aan de open- bare lagere school A. Burgemeester en wethouders noodigen den raad uit, een benoeming te doen uit de onder- staande voordracht 1. Mej. M. S. L. Trapman, onderwijzeres openlbare lagere school te Melissant. 2. Mej. W. J. van Koppenhagen, onderwij zeres openbare lagere school te Sell-ingen. 3. Mej. F. R. Baas, onderwijzeres openbare lagere school te Usquert. De VOORZITTER noodigt de heeren Van Aken en Lamibrechtsen van Ritthem uit, met hem het stemlbureau te vormen. UitgeJbracckt worden 14 stemmen, waarvan op M. S. L. Trapman 11 en W. J. van Kop penhagen 3 stemmen. Is alzoo benoemd mej. M. S. L. Trapman, met ingang van 1 Januari 1937. 6. Aangaan geldleening. Burgemeester en wethouders schrijven den raad: De gemeente heeft met het Genootschap tot Opvoeding te Roosendaal een 5-jarige geldlee ning loopen groot 26.800, zonder tusschen- tijdsche aflossing. Deze geldleening aange- gaan per 1 Februari 1932 moet dus per 1 Februari 1937 geheel afgelost worden. Wij hebben met het Genootschap tot Opvoeding onderhandeld over verlenging van deze geld leening, waarbij het zich bereid verklaarde de gelden weer aan de gemeente te verstrekken. Op 1 Februari 1937 zal echter worden af gelost de dan gevormde reserve van 4500. Het nog opgenomen bedrag bedraagt dan 22.300. De rente der leening blijft onver- anderd 4 Het Genootschap wil thans gelden ver strekken over de voile looptijd van de leening per 1 Februari 1937 nog 25 jaar bedragende. Het stelt er echter prijs op dat geen jaarlijk- sche aflossing doch 5-jaarlijksche aflossing geschiedt. Hiertegen kunnen zeker geen be- denkingen rijzen. De gemeente kan de in de plaats van de gewone jaarlijksche aflossing vrijkomende gelden reserveeren, teneinde Mer uit de 5-jaarlijksche aflossing te betalen. Naar aanleiding van bovenstaande stellen wij U voor het navolgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, besluit: H[et raadsbesluit van 10 November 1932 goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zeeland van 18 November 1932 wordt aldus gewijzigd: Van de geldleening ad f 26.800 wordt per 1 Februari 1937 f 4500 afgelost. De aflossing van het restant der leening ad f 22.300 ge schiedt als volgt: per 1 Februari 1942, 1947 en 1952 telkens 4500 en per 1 Februari 1957 het restant der leening ad f 4300. In afwijking hiervan kan, mits v66r 1 No vember tevoren hiervan bericht wordt ge geven, per Februari van elk jaar de leening geheel afgelost worden. De rente van het onafgelost gedeelte blijft 4 per jaar, vervaldag 1 Februari van elk jaar. Er wordt jaarlijks een bijdrage van f 900 van de gewone dienst aan de kapitaalsdienst gegeven ter reserveering voor de vereischte aflossing. De laatste bijdrage is 700. Vervroegde aflossing geschiedt uit de kapitaalsdienst. De betaling van de rente geschiedt uit de gewone middelen der gemeente. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 7. Afkoop gebruikswaarde ingevolge art. 205ter der L. O. wet. Burgemeester en wethouders deelen mede: In verband met ons besluit tot uitkeering van 80 van de geschatte waarde krachtens art. 205ter der L. O. wet 1920 voor twee schoolgebouwen, ontstaat een kapitaalsschuld van 45.100. Op de begrooting 1936 wordt een bijdrage van den gewonen aan den kapitaalsdienst ge geven van 100, zoodat een restant bedrag van f 45.000 ongedekt blijft. In verband met de monetaire maatregelen der regeering mag worden verwacht, dat de credietprijs der gledleeningen zal dalen, zoodat het niet gewenscht is, thans terzake een geld leening te sluiten, gebaseerd op een rentever- goeding, welke gold in September 1.1. Ten behoeve van de vernieuwing der stra ten is bij de Ned. Bank een geldleening ge- sloten bij wijze van beleening, oorspronkelijk groot 60.000, per resto f 48.000. Dit bedrag kan tot f 70.000 worden ver- hoogd. Er blijft dan ongedekt f 23.000, welk bedrag, in verband met de reserve, voorloopig uit de gewone middelen bestreden kan wor den. Bij de thans af te sluiten beleening bij de Ned. Bank kan aan deze beleening een reke- ning-courant overeenkomst worden verbon- den. Hierdoor is het mogelijk in rekening- courant de aanwezige kasgeldmiddelen te stor- ten. De opbrengst van de rente der kasgeld middelen wordt hierdoor iy2 hooger. De kapitaalsschuld ad f 45.000 behoort in 20 jaar te worden gedelgd. Dit kan worden bereikt door een jaarlijksche- bijdrage van f 2250 van hoofdstuk VIII-7 van den gewonen dienst aan den kapitaalsdienst. In de plaats van de aflossingen van 2000 van de kapitaalsschuld kan nu eveneens van Hoofdstuk VI van den gewonen dienst een bijdrage aan den kapitaalsdienst worden ge geven. Naar aanleiding van bovenstaande stellen wij U voor het navolgende besluit te nemen. De gemeenteraad van Ter Neuzen, besluit: Met intrekking van het raadsbesluit van 22 Mei 1930 goedgekeurd door gedeptueerde sta ten op 26 Juni 1930 onder no. 110-1 le afd., gewijzigd bij raadsbesluit van 26 Februari 1931 goedgekeurd door gedeputeerde staten op 6 Maart 1931, no 89 le afd. ten behoeve van de dekking van het restant der kapitaals schuld door vernieuwing van de bestrating van de Schoolweg en Grenulaan en de uitkee ring van 80 der geschatte waarde van de schoolgebouwen krachtens art. 205ter der L. O. wet 1920 ad 45.000. a. aan te gaan een rekening-courant over- overeenkomst met de Nederlandsche Bank te Amsterdam met beleening van de effecten der gmeente tot en bedrag van 70.000. Tot delging van deze schuld zal in 1948 een bijdrage van Hoofdstuk VI van de gewone dienst aan den kapitaalsdienst worden ge geven groot 1000 en gedurende 1949 tot en met 1960 een bijdrage ad 2000 totaal f 25.000 en gedurende 20 jaar te beginnen in 1937 een bijdrage van hoofdstuk VIH-7 van den gewo nen dienst aan den kapitaalsdienst ad 2250 totaal f 45.000. De rente ontstaan door reke ning-courant schuld wordt uit de gewone middelen der gemeente gevonden. b. Het restant der kapitaalsschuld ad f 23.000 wordt voorloopig uit de gewone kas- middelen der gemeente gdfinancierd. Tot delging van deze schuld zal gedurende de jaren 1937 tot en met 1947 een bijdrage van den gewonen dienst aan den kapitaals dienst worden gegeven groot 2000 en in 1948 een bijdrage ad 1000 totaal f 23.000. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 8. Toetreding tot de Stichting Zeeuwsch- Vlaamsch Borgstellingsfonds. Burgemeester en wethouders schrijven: In uw vergadering van 30 Juli 1.1. is in prin- ciipe besloten, tot het ,,Zeeuwsch-Vlaamsch Borgstellingsfonds" toe te treden. Thans vraagt het Bsstuur van genoemd fonds aan de gemeenteraden, als mees.t belang- heltlbenden, in het kapitaal der stichting een bijdrage in eens te willen verleenen naar 10 cent per inwoner en voorts voor een termijn van 5 jaren, een jaarlijksche bijdrage van 3 cent per inwoner. Het aantal iniwoners dozer gemeente bedroeg per 1 Januari 1936 11272, zoodat de kapitaats- bijdrage zal zijn 1127,20 en de exploitatie bijdrage voor 1936 338,16. Bij eventueele ontbinding wordt het kapitaal teruggegeven aan het lichaam dat het heeft verstrekt. Gazaen het nut, dat bovengenoemd fonds kan afwerpen, stellen wij U voor, het gedane venzoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. s 9. Aanvaarden schenking. Burgemeester en Wethouders van Ter Neu zen stellen den raad dier gemeente voor, het navolgende besluit te nemen: De Gemeenteraad van Ter Neuzen; overwegende, dat bij raadsbesluit van 28 Mei 1936 is besloten tot oprichting van een Burgemeester Huizingabank dat het huldigingscomite Burgemeester Hui- zinga aan de gemeente wenscht te schenken het saldo zijner rekening, zijnde 100, onder vaarwaarde, dat dit bedrag wordt besteed voor een Iblijvende herinnering aan het bestuur van BurgemeesterHuiizinga dat genoemd bedrag zal worden aangewend als bijdrage in de kosten van oprichting van gemedde bank en der'halve aan de gestelde voorwaarde wordt voldaan; gelet op de Gemeenteiwet; b e s 1 u if de gedane schenking te aanvaarden. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. (Wordt vervolgd.) zsodra ze uit zijn, zoodat men ze later kan herkennen. De dochtars. van elken foktoom worden in aparte hokken gezet en daarvan wordt nu de gemiddelda eiproductie gecon- troleerd. Hierdoor krijgt de fokker dus een in- zicht van de fokwaarde van den haan. Dr. Juli heeft eenige interessante tabellen gegeven van de resultaten van bepaalde hanen met bepaalde foktoomen. Daarbij is het van belang niet alleen na te gaan hoaveel de ge- mdddelde productie der dochters bedraagt, doch ook hoeveel gezonde, krachtige doch ters van den haan afstammen. In onder- staande talbel staat in de eerste kolom het nummer van den haan, in de 2e de gemid- d-elde productie der dochter, in de 3e het aan tal dochters en in de 4e de gemiddelde pro ductie dier dochters. 1 2 3 4 173 223 48 219 105 241 49 216 334 231 37 211 '334 242 32 205 338 238 31 206 338 250 60 192 330 246 46 201 330 250 38 195 200 243 52 193 351 232 75 171 Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonne's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. DE METHODEN DER MODERNE FOKLEER. We helbben de vorige keer gezien, dat we bij het moderne fokbedrijf legcontrole en afstam- mingsistaten wel noodig hebben, maar dat we aan beide nog niet zoo heel veel hebben als we doellbewust het productie-vermogen der diieren willen verhoogen. De ibeste bepaling van de waarde van een fokdier geschiedt door de productie van het nageslaeht te controleeren. Bij een hen gaat het dus niet zoozeer am haar eigen productie als wel om de gemiddelde productie harer dochters. Daaribij is natuurlijk de waardebe- paling van den haan nog van meer belang dan die van een hen, omdat een haan als regel zoowat tienmaal meer afstammelingen heeft dan een hen. Een methode om volgens dit principe een haan te leeren kennen is aange geven door Dr. Hagedoom. Daartoe worden de hanen in bepaalde foktoomen geplaatst, de kudkens van elken foktoom worden geringd We zien nu dat haan 173 met een foktoom die gemiddeld 223 eieren legde 48 dochters kreeg die gemiddeld 219 eieren legden, dus een goede productie. Haan 351 geeft echter bij een foktoom van 232 gemiddeld slechts dochters met een gemiddelde van 171, een versehil dus van 48 eieren per hen. Be hanen 334, 338 en 330 werden jaren achtereen gebruikt bij verschiillende foktoo men en gaven vrijwel gelijke dochters. Tevens zien we uit deze staten dat nergens de ge middelde productie der dochters gelijk was aan die der foktoomen. Dat komt natuurlijk dat bij de foktoomen een 12-tal speciale hen- nen uitgezocht zijn en dat in de laatste kolom alleen het gemiddelde van een groot aantal dochters genomen zijn. Behalve nu op het aantal eieren moet ook gelet worden op de groote der eieren en de kwaldteit der eieren. Zoo is vaak de eigen- schap om eieren met dunne schalen of met waterig eiwit te leggen erfelijk. Een be-lang- rijke factor is ook al weer de kwaliteit van het nageslaeht wat gezondheid en weerstands- vermogen betreft. Daarop kan niet genoeg gelet worden en mijn grootste bezwaar tegen het fokken met eerste legshennen is juist dat daardoor het toenemen der ziekten bevorderd wordt. Zoo is bij moderne proeven gebleken dat onder afstammelingen van jonge hennen de verlamming veelsterker voorkomt dan on der die van oudere hennen. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk verboden. AXEL. Huwelijks-aangiften. 2 Oct. Jan Jacobus de Jonge (o%n Zaamslag), oud 28 j., jm. en Geertruida Haak, oud 25 j., jd. 8 Oct. 'Hen- drik Jan de Feijter, oud 23 j., jm. en Marrigje Verstraten, oud 23 j., jd. 16 Oct. Pieter Am- thonie Jacob Crince (van Ter Neuzen), oud 31 j., jm. en Magdalena Withelmina Dieleman, oud 19 j., jd. 16 Oct. Gilies van Cadsand, oud 28 j., jm. en Martha Debora Santina van Al ien, oud 21 j., jd. Hendrik Jan. Lensen, oud 20 j., jm. en Helena Maria Tieleman, oud 18 j., jd. Huwelijiks-voltrekkingen. 1 Oct. Pieter Mat- theus van Meenen, oud 29 j., jm. en Cornelia Helena Jansen, oud 23 j., jd. 15 Oct. Jan Ja cobus de Jonge (van Zaamslag), oud 28 j., jm. en Geertruida Haak, oud 25 j., jd. 22 Oct. 'Hendrik Jan de Feijter, oud 23 j., jm. en Mar rigje Verstraten, oud 23 j., jd. 29 Oct. Pieter Anlhonie Jacob Crince (van Ter Neuzen), oud 31 j., jm. en Magdalena Wilhetlmina Dieleman, oud. 19 j., jd- Giles van Cadsand, oud 28 jm. en Martha Debora Santina van Alten, oud 21 j-, jd- Gelboorten. 3 Oct. Abraham Pieter, z. van Janus Comelis van Luijk en van Jozina Maria Wisse. 7 Oct. Dirk, z. van Pieter Jan Diele man en van Cornelia Elisabeth Dieleman. 10 Oct. Antoinetta Adoiphina, d. van Arie van der Zwan en van Petronedla Leonarda Bom. 11 Oct. Jan Johan, z. van Marinus Jacob Si mons en van Wilhelmina Schieman. 14 Oct Ebrina Maria, d. van Adriaan Nijssen en van Jacomina de Mul. 17 Oct. Jozina, d. van Jo hannes Petrus de Wtaele en van Christina de Kraker. Carel August Fratis, z. van Johann Wilhelm Kalhom en van Gerarda de Vries. 19 Oct. Cornelia Adri-ana, d. van Jan Mieras en van Adriana den Hamer. 20 Oct. Jacob, z. van Lodewijk Frans Kaijser en van Helena Pijpelink. 21 Oct. Levina, d. van Giles Re- minsen en van Adriana Leunis. 27 Oct. Jan z. van Salomon Dieleman en van Franqoise van Kerkvoort. 29 Oct. Metje Janna, d. van Anthonij Abraham de Pooter en van Rachel Bareman. Catharina Cornelia, d. van Jan Wieles en van Sara Koster. 31 Oct. Marinus, z. van Gommert Lindenlberg en van Marga- retha den Engelsman. Overlijden. 7 Oct. Everardus de Jonge, oud 13 j., z. van Hotse (overl.) en van Janke Meijer. 13 Oct. Adriana Meulbroek. oud 42 j., echtg. van Hermanus Smies. 17 Oct. Pieter Dekker, oud 86 j., wedn. van Maria de Feijter. 18 Oct. Geertruida Jacoba Dieleman, oud 17 j., d. van Pieter en van Jacoba Krina Man gold. 24 Oct. Jaoolbus Bareman, oud 75 j., echtg. van Janna Herretoout. CLLNGE. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Oct. Jozef van der Gucht (van De Klinge, Belgie), oud 25 j., jm. en Angelina Stephania Weemaes, oud 22 j„ jd. 19 Oct. Josephus Alphonsus Muller, oud 26 j., jm. en Henriette Leonie Picavet (van Vogelwaarde), oud 22 j., jd. Geboorten. 23 Oct. Annie Marie, d. van Theodorus de Keijzer en van Angelina Rin- goot. 29 Oct. Maria, d. van Elbert Veerman en van Maria Vaerewijck. Overlijden. 16 Oct. Joseph Emmanuel Ma ria Janssens (van Hulst), oud 48 j., d. van Josephus Paulus en van Angelina Maria Voet. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 27 Oct. Honore Heije, oud 47 j., jm. en Scholastica Maas, oud 39 j., jd. Geboorten. 8 Oct. Josephus Judocus Jaco bus, z. van Jacobus Frederikus d'Haens en van Louisa Maria de Koster. Overlijden. 10 Oct. Petrus Macharius van Passel, oud 32 j., z. van Hypolitus Judocus en van Anna Catharina van de Voorde. 12 Oct. Jan Francies van Immerseel, oud 39 j., z. van Hendrik en van Rosalia de Beule. Christina van Vliembergen, oud 74 j., echtgenoote van Bernardus Boerjan. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 22 Oct. Josephus Comelis Voet, oud 26 j. en Maria Mathilda Maas, oud 23 j. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Oct. Albertus Alouisius Hoefeijzers, oud 23 j. en Martha Apolonia Baart, oud 23 j. Geboorten. 20 Oct. Victor August Marie, z. van Alphonsus van Sikkelerus en van Martha D. Daalman. Petrus Alouisius Maria, z. van Alouisius J. Verdurmen en van Rosalia M. Lauwers. 21 Oct. Paula Louisa Rosalia, d. van Eugenius de Keijzer en van Rosalia van der Poeil. 24 Oct. Adriana, d. van Gelein Dieleman en van Adriana Willemsen. Julma Olga Maria, d. van Hypolitus Mel en van Ro salia Cannaerts. 28 Oct. Emery Rene, z. van Theodorus C. van Laere en van Mathilda R. Verdurmen. Overlijden. 15 Oct. Johannes Leohardus Kox, oud 75 j., echtg. van Roizalia Willems. 22 Oct. Apollonia Reijniers, oiid 71 j., wed. van Petrus Vleeskens. SAS VAN GENT. Geboorten. 25 Oct. Maria Sabina, d. van Johannes Carolus Mollet en van Palmyra Sophia van de Blinde. 29 Oct. Julien Joseph Cesar, z. van Cyrille Wauters en van Isabella Sophia Geerinck. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 8 Oct. Lucien Desire Louis Vandevyver (van Selzaete), oud 24 j., en Laura Maria Stephania Remery, oud 23 j. 15 Oct. Alfons Oompiet, oud 29 j. en Angela Margaretha Maria Kall-e, oud 24 j. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Oct. Lucien DesirS Louis Vandevyver (van Selzaete), oud 24 j., en Laura Maria Stephania Remery, oud 23 j. Geboorten. 2 Oct. Polydorus Johannes, z. van Reniel Theodulus Selis en van Germaine Marie de Mey. 3 Oct. Jessi Helena Raymonda, d. van Francois Kall-e -en van Anna Maria de Ridder. 6 Oct. Anton Alouis, z. van Oscar Thomas en van Irena Maria Prudentia Thiron. 11 Oct. Ria Isabella Alebertina Leonia, d. van Alfred Arthur van Dam en van Mathilda Maria Martens. 30 Oct. Etienne Seraphinus August, z. van Leopoldus De Roek en van Irma Kaes. 31 Oct. Jeannie Emma Maria Julia, d. van Josephus Baart en van Martha Emma Guinau. Overlijden. 4 Oct. Een als levenloos aan gegeven kind van Florimond Victor Lamm-ens en van Anna Theodora Augusta Adriaansen. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 8. Oct. Comelis Adriaan de Jong, oud 27 j., jm. en Cornelia Stoffels, oud 23 j., jd. 15 Oct. Jan de Vos, oud 25 j., jm. en Adriana Elizabeth de Bruijne, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Oct. Cornelia Adriaan de Jong, oud 27 j., jm. en Cornelia Stoffels, oud 23 j., jd. 29 Oct. Jan de Vos, oud 25 j., jm. en Adriana Elizabeth de Bruijne, oud 22 j., jd. Geboorten. 4 Oct. Jan, z. van Pieter Abra ham van der Hooft en van Margaretha Eliza beth de Bruijne. 19 Oct. Pieter, z. van Pieter Scheele en van Debora Bolleman. 22 Oct. Jan, z. van Jan Hamelink en van Elizabeth de Jonge. 24 Oct. Abraham Michiel, z. van Wil- leim de Pooter en van Maatje de Jonge. 26 Oct. Geertruida Janna, d. van Jacobus de Feij ter en van Janneke de Jonge. 31 Oct. Mari nus Abraham, z. van Comelis de Kraker en van Janna Wolfert. Oiverlijden. Gilles Comelis Missu, oud 75 j., echtg. van Neeltje Geelhoedt. Pieter Diele man, oud 72 j., echtg. van Adriana Janna Huijssen. 22 Oct. Dina van Drongelen, oud 74 j., wed. van Franqois Willemsen. TER NEUZEN. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. M. Leunis, zonder, Vischsteeg 2, van Amsterdam. E. J. Visser, comm. loodswezen, P 15, van Maassluis. A. E. van de Wage, verpleegster, Axelsche straat 58, van Zaamslag. J. Goossen, zonder, Tramstraat 18, van Hoek. J. M. J. Moelker, winkelierster, Noord- straat 43, van Breskens. Vertrokken; J. A. Landman, bouwkundige, Vlooswijkstr. 36, naar Amsterdam. A. Stoelwinder, schilder, Axelschestr. 72c, naar Den Helder. G. E. Hamelink, zonder, Donze-Visserstraat 113, naar Breskens. J. A. van Hecke, zonder, Steenkamplaan 60, naar Amsterdam. IP. j. Rijnberg, zonder, Tuinstraat 9, naar Utrecht. J. H. de Doelder, zonder, Javastraat 15, naar Haarlem. L. E. Comeld'ssen, analist, Tholensstraat 68, naar Geleen. L. Michielsen, dienstbode, Steenkamplaan 62, haar Den Haag. D. Michielsen, dienstbode, Steenkamplaan 62, naar Den Haag. L. S. P. A. Cortvriendt, zonder, P 108, naar Wacbtebeke (B.). D. J. de Blaeij, fabr.-arbeider, Pierssenspol- derstraat 47, naar Westdorpe. HONTENISSE. In het tijdvak 1531 October zijn uit deze gemeente vertrokken: Theaphilus Maas, van Lamswaarde naar Cappellen (B.). Rosalia Roctus, van Kl-oosterzande naar Antweipen (B. SAS VAN GENT. Van 25 tot en met 31 Oct. hebben zich in deze gemeente gevestigd: W. J. van Unen en gezin, hoofdonderwijzer, van Roosendaal c.a. Vertrokken: J. van 'Hal, religieuse, naar Roosendaal c.a. N. A. van Damme, schilder, naar Bergen op Zoom. J. P. Bun, hoofdonderwijizer, naar Vogel waarde. L. M. Bun, zonder beroep, naar Vogel waarde. A. C. Rombout, loodgieter, naar Hulst. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gdvestigd: Andre van Graefschepe van Ter Neuzen. Jacob Johannes Doomebos, van Leiden. Cyrille De Moor en gezin, van Philippine. Jacobus Simpelaar en gezin, van Breskens. Abraham Simpelaar, van Axel. iSuzanna Simpelaar, van Middelburg. Lucien D. L. Vandevyver, van Selzaete. Alphonsina Fl. de Meyer, van Lochristy. David Jacob de Blaeij, van Ter Neuzen. Vertrokken: Camilius Bonne en gezin, naar Sas van Gent. Hubert P. L. van Waes, naar Tilburg. Gustavus O. de la Ruelle, naar Sas van Gent. P. J. van Troost en gezin, naar Ter Neuzen. Maria Taalman, naar Philippine.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 8