ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Revise SNUWOND IN DEN VINGER KLOOSTERBALSEM Aanbieding van een Nationaal Huwelijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld. De Tweelingzusters. No. 9523 VRIJDAG 30 OCTOBER 1936 76e Jaargang Binnenland Feuilleton EERSTE BLAD De aard van het geschenk. De samenstelling der Comite's. Oproep aan het Nederlandsche Volk. Het Algemeen Comity richt zich hierbij tot het Nederlandsche Volk voor het verkrijgen van de medewerking van alien aan het Nationaal Geschenk, dat zal worden aangeboden ter gelegenheid van het huwelijk van Hare Koninklijke Hoogheid Juliana, Prinses der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, Hertogin van Mecklenburg, en Zijne Doorluchtige Hoogheid Bernhard, Prins van Lippe-Biesterfeld. In al zijn geledingen heeft het Nederlandsche volk eene overweldigende en ontroerende vreugde getoond bij het vernemen van de heugelijke tijdiug. De liefde en trouw jegens het Huis van Oranje traden opnieuw in een helder licht. Van tal van zijden klonk reeds aanstonds, spontaan en hartelijk, de wensch om deze gevoelens van vreugde, liefde en trouw in een Huwelijksgeschenk tot uitdrukking te brengen. Dezen wensch te verwezenlijken, is het doel van het Comite. Het Prinselijk Paar heeft zich uitgesproken voor een nationaal geschenk. Aan deze uitspraak zij hier herinnerd. Onder goedkeuring van Prinses en Prins bestaat het voornemen een jachtvoor het bevaren van de binnenwateren aan te bieden. Daarenboven ligt het in de bedoeling, het noodige te verrichten voor moderniseering en inrichting van het Paieis, dat het Prinselijk Paar zal gaan bewonen, dan wel voor bouw en inrichting van een passend landhuis. Een beslissing omtrent dit tweede geschenk kon niet aanstonds worden genotnen. De gelegenheid tot het storten van bijdragen is door de gewaardeerde mede werking van de Vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers", opengesteld bij alle dagbladen. Daarnaast bestaat die gelegenheid bij de penningmeesters van de Provinciale Comity's, van de Comitd's in Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage en van de plaatselijke Comite's, die onder de auspicien van de Provinciale Comitd's zijn of zullen worden opgericht. Naast het zich gevormd hebbend Eere-Comite, Algemeen Comitd, Uitvoerend Comitd en diverse Werk-Comitd's zijn gevormd Provinciale Comite's. Voor de Provincie Zeeland is dit als volgt samengesteld BL0EDT VERSCHRIKKELIJK Verband met KL00STERBALSEM geneest de wond in 24 uur „Geen goud zoo goed" TEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden Bui ten Ter Neuzen 'r per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar /oor Belgie en Amerika 2,-, overige landen /2,35 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor bet buitenland alleen bjj vooruitbetaling. Uitgeefster: Finna P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bg vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertontien bg regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de ultgavc. DIX BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, Com- missaris der Koningin in de Provincie Zee- lanid, Eerevoorzitter. Werkcomite M. Femhout, Burgemeester van Middel- buirg, Voonzltter. Jhr. Mr. M. L. Quarles van Ufford, te Mid- delburg, Secretaris. Jhr. F. Beelaerts van Biokland, Agent Ned. Rank te Middelburg, Benningmeester. Dr. S. S. Smeding, Directeur-Hoofdredac- tour van de ProvZeeuwsche Middelburg- sche Courant te Middelburg. Voorts hebben in het Provinciaal Comitd zitting genoimen: M. W. Arenthals, Raadslid te Kats. W. den Boer, Wethiouder te Zierikzee. M. Boonman te Rilland Bath. Mevrouw van den Broeckede Man, Raads lid te Aardenlburg. Douairidre van Cittersde Vulder van Noorden, te Noordgouwe (Sehuddebeurs Jkvr. S. H. Baronesse Collot d'Escury, te Klooarterzande. J. de Feijter, oud-Burgemeester van Zaam- slag, te Zaamslag. S. J. Gast, Voorzitter Waterschap Schou- wen, te DuiVendijke. Naar het Engelsch van PATRICIA WENTHWORTH. (Nadruk verboden.) 421 Vervolg. John legde de handen op haar schouders, Anne lieveling. Ik wist, het! Waarom ben je wegge'loopen? Ik had je toch verteld dat ik alles wist ,/Dat niet." „Ja, dat wel en al het andere a 1 het andere, begrijp je? Wil je nu mee terugkoanen in de auto en voor afwisseling werkelijk eens over interessante onderwerpen praten?" ,,Ik weet niet wat je bedoelt", antwoordde Anne op een wanhopigen toon. ,,Niet? Onzin, je weet het wel; maar ik wil het je wel uitleggen. Dat van de gevangenis was me al een heelen tijd bekend. Ik hoorde het van Nicolas den dag nadat je in Water- dene was en Jenny je wegstuurde. Hij ver- teide mrj ook de reden. Ik kan me nu niet voorstellen hoe ik me zoo kalm wist te hou- den. Telkens als ik er aan denk vraag ik me af waarom ik hem geen pak slaag heb gege- ven; maar ik was toen zoo verlangend je te vinden, dat ik Nicolas niet de moeite waard vond om aandacht aan te verspillen. Nu lachte Anne. „Waarom zou je Nicolas een pak silaag hebben gegeven? Het was waar." „Ja, dat je in de gevangenis geweest bent, is zeker waar. Maar ik weet nog iets meer dan dat feit en de reden dat je veroordeeld was. Ik weet ter wille van wie je er was. Ik heb L. J. C. Gelderman, geneesheer te Kortgene. J. L. van Gorsel, Dijkgraaf van het Water schap Oud-Vossemeer, te Oud-Vossemeer. W. Kakebeeke te Goes. W. H. Kloet, Dijkgraaf van het Waterschap St. Maartensdijk, te St. Maartensdijk. E. Th. Lockefeer, Lid der Tweede Kamer Sitaten-Generaal, te Hulst. H. van Mazijk, Notaris te Sluis. I. van Melle, faibrikant te Breskens. A. 'H. de Milldana, lid der Staten van Zee- land, te Waterlandkerkje. P. A. Neeteson, directeur suikerfabriek, te Sas van Gent. L. Onderdijk, lid der Staten van Zeeland, te Middelburg. J. C. Paap, notaris te Vlissingen. J. Pilaar, oud-notaris te Goes. F. P. Polderdijk, oud-wethouder, te Nieuw- en St. Joosland. St. J. de Regt, oud-dijkgraaf, te Wissekerke. D. Scheele, Wethouder te Ter Neuzen. Jhr. W. Z. van Teijlingen, Kamerheer i.b.d. van H.M. de Koniingin, oud-burgemeester van Oostkapelle en Serooskerke, te Oostkapelle. A. Wisse, dijkgraaf waterschap Rumoirt, te Anna Jacobapolder (iSt. Philipsland). H. C. van de Zande, lid der Staten van Zee- land, te Nieuiwerkerk. EEN GESCHENK VOOR DE PRINSES. De heer J. Ten Bruggencate te Albergen (gem. Tubbergen) in Twenthe, is een kunst- verzamelaar, die zich jarenlang iheeft beijverd om een uitgelezen collectie buitengewoon in teressante voorwerpen bijeen te brengen. Hij heeft zich vooral geinteresseerd voor oude Twentsche kunst, met name voor de voort- brengselen van huis- en handwerknijverheid. Zoowel uit Twenthe zelf, uit onderscheidene andere deelen des lands, als uit het buiten land heeft hij voor zijn verzameling voorwer pen gekregen. Zijn huis de Mariahoeve is het museum waarin alles is ondergebracht. Deze antiquiteiten-verzamelaar is er een van zeer bijzonder soort, met een onbegrensde liefde voor zijn objecten. Eenige jaren geleden heeft de heer Ten Bruggencate in een winkeltje ergens in Duitschland een ijzeren plaat gekocht, die hij vervolgens heeft schoongeschuurd; daarbij kwam hij tot de ontdekking dat het een stuk laat-Gothisch gietwerk uit het Rijnland was. Het is een fragment van een oude kachel, met een religieuse voorstelling. De kruisiging van Christus is er op afgebeeld, terwijl onder de voorstelling te lezen staat: Kreutzigung Chris tus. Geheel onder op de kachelplaat, in de cartouche, staat het inschrift Josias Grave und Her zu Waldeck 1580. Toen kort geleden de stamboom van Prins Bernhard in de kranten werd gepubliceerd, viel het den heer Ten Bruggencate op, dat deze stamboom opklimt tot Christiaan, Graef van Waldeck, 1585—1637. Blijkens de kachel plaat is het graafschap Waldeck echter nog van ouderen datum, hetgeen voor den enthou- siasten verzamelaar reden was dit oer-oude familiestuk terug te geven aan de familie waaruit het stamde. De eigenaar van dit stuk heeft toen na ge- voerdd correspondence de plaat aangeboden aan de Prinses als huwelijksgeschenk. H.K.H heeft de plaat aanvaard, terwijl de heer Ten Bruggencate een zeer waardeerenden brief voor zijn waardevolle attentie ontving. BEZOEK VAN PRINS BERNHARD. Ter bezichtiging van een eskadron pantser- wagens heeft, meldt de N. R. Crt., Prins Bern- hard Donderdag een bezoek gebracht aan 's-Hertogenbosch. Hoewel het uur van aan- komst geheim was gehouden was er overal langs den weg groote belangstelling. De Prins kwam per auto over Grave naar Den Bosch en ook in de provincie was hij op vele plaatsen geestdriftig begroet. Hij was vergezeld van zijn particulieren secretaris, jhr. Roell, welke laatste den auto bestuurde. Van de grens der gemeente af ging de motor- politie den auto voor. In de binnenstad had zich op een bepaald punt een groote menigte met vele schoolkinderen verzameld, die den Prins luide toejuichten. Duizenden stonden verder langs de straten. Een klein incident deed zich op de markt voor, waar een auto nog trachtte te passeeren. Door een handige manoeuvre kon nog juist een aanrijding wor den voorkomen. Langs het stadhuis en door de Vughterstraat werd hierna naar de Isa- bellakazerne gereden, waarbij. de legerauto die bii het incident was achtergeraakt, weer ge legenheid kreeg om voor den Prinselijken w&- gen te rijden. Aan het regimentsbureau werd de Prins oe- srroet door den garnizoenscommandant, overs,e baron van Voorst tot Voorst, die vervolgen, de hoofdofficieien majoor E. Haan, kapite.m- adiudant H. Kloppenburg en den commandanl van het escadron pamtserwagens, ritmeester G Willbrenninck, aan den Prins voorstelde De ritmeester was Z. D. in een commando- wagen een eindweegs tegemoetgereden. Na zich met de officieren te hebben onder- houden, kleedde de Prins-zich in 't bureau om de pantserwagens te gaan inspecteeren. Even later kwam hij in blauwe overall met een kwartiermuts op te voorschijn. Ook de offi cieren waren in overall gekleed. Zoo wandelde de Prins naar het exercitieterrein, waar de pantserwagens waren opgesteld. Ritmeester Wilbrenninck demonstreerde de techniek der wagens. Zeer nauwkeurig bezichtigde de Prins een en ander en hij stelde verschillende vra- gen. Daarna inspecteerde hij het escadron pantserwagens en vervolgens begaf hij zich in een daarvan naar het vliegveld onder Vught. Op weg daarheen moest men wachten bij een overweg, waar juist drie treinen pas- seerden. Deze gelegenheid greep het talrijke publiek aan om den Prins enthousiast toe te juichen. De pantserwagen met den Prins reed daarna naar het terrein van den IJzeren Man waar op den boulevard uitgebreide proeven werden genomen. Daarna ging de Prins zelf achter het stuur zitten en maakte hij eenige ritten met den wagen, waarmede hij zeer han- dig manoeuvreerde. Vervolgens werd naar het vliegveld gereden. Marechaussee en gemeentepolitie hadden het veld afgezet. Daar werden op het geacciden- teerde terrein nieuwe proeven met den pant serwagen genomen, o.a. vuurproeven, terwijl ook een breede sloot werd overgestoken. Tot slot een terreinproef. De Prins sloeg de oefe- ningen met groote belangstelling gade en stapte daarna weer in den pantserwagen, ter wijl hij de juichende menigte toewuifde. Men reed vervolgens naar het kazemeter- rein terug. Daar brachten de mansdhappen van het regiment wielrijders den Prins een ovatie. Hij kleedde zich weer, waarna in de officierscantine nog eenige officieren aan hem werden voorgesteld. Na den gemeenschappelijken lunch begaf de Prins zich naar het gouvemementsgebouw als gast van den Commissaris der Koningin Jhr. Mr. Dr. A. van Rijckevorsel, opnieuw door de menigte onderweg toegejuicht. Om zes uur is Z. D. per auto naar Eindhoven vertrokken, waar hij de gast was van dr. A. Philips. Heden zou hij de fabriek daar be- I zichtigen. DE GEVOELENS VAN HET NEDERLANDSCHE VOLK. Verschenen is het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over hoofdstuk I der rijks- begrooting 1937 (algemeene beschouwingen). Daaraan is ontleend: Zeer vele leden meen- den ihun beschouwingen ditmaal te moeten aanvangen met uiting te geven aan hun blijdschap over de verloving van Prinses Juliana. Men verklaarde zeer te zijn getroffen door het bijzondere, hartelijke karakter van de hulde, die het geheele Nederlandsche volk bij die gelegenheid aan de Koninklijke familie heeft gebracht. Voorzoover dit nog noodig was, is thans wel overtuigend gebleken, dat het Nederlandsche volk geen nieuwe vormen in zijn staatsbestel behoeft om zich een een- heid te gevoelen. In dit verband werd het denkbeeld geop- perd, dat de overzeesche gebiedsdeelen zoo noodig door het moederland in staat zullen worden gesteld ter gelegenheid van de aan- staande huwelijksplechtigheden een deputatie naar Nederland te zenden. Hierdoor zou, naar men meende, het saamhoorigheidsgevoel van de inwoners van het geheele Koninknjk kunnen worden gesteund. GESCHENK VOOR Hr. Ms. KRUISER „DE RUYTER". Maandagmiddag heeft de K.R.O. aan kapi- tein ter zee A. C. v. d. Sande Lacoste, com mandant van Hr. Ms. kruiser „De Ruyter een geschenk aangeboden in den vorm van een aantal gramofoonplaten, waarop de feestelrjk- heden bij de indienststelling van dezen kruiser op 3 October waren vastgelegd, o.m. de toe- mAls moeder van een groot gezin, had ik het ongeluk mil bij't brood snijder. een flinke jaap in den wijsvinger te geven. Het bloedde verschrikkelijk. Een van mijn kinderen bracht dadelijk den Kloosterbalsem, die in mijn huisgezin met kinderen telkens van pas komt. Na een doekje met dezen geneeskrach- tigen balsem op mijn vinger te hebben gedaan, hield het bloeden dadelijk op en de hevige wond was tot mijn ver- bazing in 24 uur geheel geheeld en totaal genezen." B D te Qr_ AKKPB'S OmOINEEL TER INZAGE Onovertroffen b« brand- en snijwonden Ook ongeSvenaard als wrijfmiddel by Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct Potten: 62'/2 ct en f 1.04 (Ing. Med.) spraak van de Koningin en van den comman dant met de daarbij gehouden reportage. De commandant toonde zich met dit ge schenk ten zeerste verheugd. Tijdens het of- ficieele diner, Woensdagavond aan boord, waarbij o.a. de burgemeester van Amsterdam aanzat, werden verscheidene gedeelten, o.m. de toespraak van de Koningin, ten gehoore ge bracht, met welke verrassing de gasten ten zeerste ingenomen waren. Dank zij de uitstekende luidspreker-instal- latie aan boord, kon ook de geiheele beman- ning deze uitzending volgen. HET ONTWERP-VESTIGINGSWET. Het is de bedoeling, uitsluitend het geen uit het bedrijfsleven zelf opkomt, te steunen en te bekraohtigen. Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp hou- dende regeling betreffende het vestigen van inrichtingen, waarin eenige tak van detail- handel, ambacht of kleine nijverheid zal wor den uitgeoefend, ontleenen wij het volgende: Dat de verwachtingen inzake de beoogde regeling eenigszins getemperd worden door haar beperkten opzet, is verstaanbaar. Indien de Minister dieper ingrijpen niet raadzaam achtte, was dit omdat de bonte verscheiden- heid, die dezen sector van het economische leven kenmerkt, van den wetgever bedacht- zaamiheid en zelfbeperking vordert. Immers loopen niet slechts in verschillende takken van detailhandel, ambacht en kleine nijverheid de toestanden sterk uiteen, maar zelfs ver- I toont eenzelfde tak in verschillende gemeenten vaak nog weer een eigen aspect. Daarenboven mag een regeling ter zake niet zoo strinent zijn, dat personen, die op dit gebied een plaats hopen te verwerven, op den duur allerwege de deur gesloten vinden. De minister tegen inschakeling van het behoefte-element. Tegen de inschakeling van 't z.g. behoefte- element heeft de minister onoverkomelijke bezwaren. een interessant gesprek gehad met Mr. Pol lard, dien juwelier uit Bond Street, zie je?" ,,0", klonk het, zacht en diep als een zucht bijna. Anne's lippen waren juist voldoende ge- opend om het geluid door te laten; ze waren strak gespannen. De boom, waartegen ze leunde, scheen te be- wegen, want ze voelde de ruwe schors scburen tegen haar handpalmen. John zag haar wan- kelen ze was op het punt te vallen. Voor ze het beiwustzijn geheel verloor was ze zich nog vaag bewust van stevige armen be- schermende om haar heen. XXXI. Anne Belinda is boos! Anne kwam tot zich zelf door den klank van haar eigen naaip, ,,Anne Anne Anne Anne." Het was als het geluid van het bre- ken van golven. Het was haar eigen naam maar die klonk haar vreemd in de ooren. Ze opende de oogen. John's gezicht was zoo dicht'bij, dat zij ze onmiddellijk weer sloot. Haar linkerhand rustte op iets droogs en hards. Beukenbladeren. Ze zat op den grond op een bed van beukenbladeren. John's arm was om haar heengeslagen, haar hoofd lag tegen >zijn schouder, zijn gezicht beroerde het hare, hij zei haar naam. Zij antwoordde; „Ik ben weer in orde", en duiwde met haar rechterhand tegen zijn arm. Het was geen flinke duw. ,,Ik ben weer in orde, John." In plaats dat hij haar losliet, voelde zij zijn arm steviger om zich heen. „Laat me los", sprak Anne met vreemde, be- wo gen stem. „Voel je je niet op je gemak? Is het beter zoo?" ,,Daat me alsjeblieft los." ,,Je kunt veel beter rustig blijven zitten. Je hebt me afschuwelijk aan het schrikken ge- maakt. Ik geloof vast, dat dat versohnkkelij- ke mensch je niet genoeg te eten heeft ge geven Luister eens, ik heb wat melk in auto. Zou je even tegen een boom kunnen leunen, terwijl ik de melk ga halen? iHij liet haar tegen een boom leunen en gmg heen. Anne keek hem door haar oogharen na. Ze moest er eigenlijk over nadenken, wat ze tegen hem zeggen zou. Wat wist hij? Hoe- veel wist hij Als iemand zegt dat hrj alles weet hoe moest men dan zien uit te vinden of het inderdaad alles was, wat men zelf wist Ze moest het te weten zien te komen moest lets zeggen. Het kwam er ontzettend veel op aan, wat ze zei. John kwam terug, in de beste stemming, een thermosflesch en twee kroozen in de hand. ,,Het is geen melk, het is koffie. Koffie smaakt wel uit een thermosflesch, maar thee is af- schouwelijk. Er zijn eiersandwiches in dit pakje." Hij wierp het in haar schoot, schonk koffie in en gaf haar een kroes vol. De koffie rook heerlrjk en Anne werd zich bewust, dat een warme dronk juist hetgene was, waar- aan ze werkelijk behoefte had. „Als je een volgende keer weer flauw valt van den honger, zou ik graag willen. dat je me waarschuwde. Voor jou is het niet zoo erg, maar ik schrik me een ongeluk als ik je zoo zonder waarschuwing moet opvangen." (Het woord .Pollard" schoot door Anne's geest als een slang, die door het gras schiet. John praatte en deed alsof er heelemaal niets gebeurd was. Moest zij het daaiibij laten Of moest ze nu zeggen ja, nu, tusschen dezen slok koffie en den volgenden „Wat heeft Pollard jou verteld?" Ze zette haar kroes neer. Er volgde een moment van ernstig pogen. Toen nam ze den kroes weer op en dronk. Nu niet. Waarom zou ze spreken? Ze kon niet spreken ze kdn het niet. ,Ik was van plan over Lith Hill te rijden en in Dorking thee te drinken, maar het zal te ver izijn. Wij moesten ons maar met haas- ten. Wat vindt jij?" Anne vond niets. Ten slotte voerden ze hun oorspronkelijk plan uit en John verdreef den tijd met opgeiwekte conversatie zonder met een woord over Pollard te reppen. Toen ze naar de stad terugreden, vroeg hij Anne plotseling wat voor soort verlovingsring ze wenschte. „Daar heb ik nooit over nagedacht. Denkt men wel daarover als men niet verloofd is? ,,Ik weet het niet; dat komt er ook niet op aan. Wat voor een zou jij graag willen heb ben „John, ik ben niet met jou verloofd."' ,,0, neen?" „Natuurlijk niet." „0, dat maakt het gecompliceerd, omdat ik wel met jou verloofd ben, dus er zit ook niets anders op, dan dat jij met mij verloofd bent." ,,Ik ben niet met jou verloofd." ,,Ik geloof van wel. Ik zie ook geen uitweg voor je. Zou je een ring met saffieren en dia- manten willen hebben of alleen diamanten? Of een groote saffier met kleine diamantjes er om heen?" ,,John, ik ben niet „Ik weet het. Je hebt het al eerder gezegd. Ik'wou, dat je het niet telkens herhaalde; het maakt het zoo vreeselijk moeilijk om een be- sluit te nemen. Zie je, ik kan je niet gewoon komen opzoeken en dan over ringen praten. Wij moeten het nu afspreken, anders zou ik je moeten opbellen. En dan luistert dat ver- schrikkelijke mensch ons telefoongesprek misschien af. Dus je ziet, dat het absoluut noodig is am alles nu af te spreken. Zie je het ook in?'" Anne gaf geen antwoord. ,,Ik voor mij houd veel van blauwe steenen. Ik zou je dojgraag een groote saffier willen geven. We moesten er samen maar een gaan uitzoeken, een die precies bij je oogen past." John praatte door over ringen, tot zij bij den hoek van Malmekbury Terrace waren. Anne bleef zwijgen. Ze luisterde naar zijn verhaal over kostbare steenen en anecdotes over verlovingen en verlovingsringen. Soms had ze behoefte om te lachen, dan weer om te huilen, maar ze slaagde erin om geen woord te zeggen. John stopte bij den hoek en liep met haar de Ossington Road in. Het was een donkere avond. Er stonden niet veel lantaams; mid den in den weg was er een en de volgende brandde zoo goed als niet. Terwijl ze door een donker gedeelte van den weg liepen, voelde Anne John's arm om zich heen. Zijn stem, zacht en dringend, klonk aan haar oor: „Ben je nog boos?"' Anne was heelemaal niet boos, maar ze zei ,,Ja". „Omdat ik je in Wisley gekust heb?" „Ja." ,,Maar waarom? Anne, je liet me mijn gang gaan dat weet je wel!" „iO?" Het was een zachte kreet van protest. ,,Anne je liet het toe! Ik zou je nooit ge kust hebben, als je het niet goed gevonden had. Dat weet je toch wel?" ,,iO!" klonk het weer. John bracht zijn hand heel zacht naar haar kin, duwde haar gezicht omhoog en kuste haar zooals hij eerder gedaan had twee kussen op haar oogen en een op haar mond. ,,0!" zei Anne weer. Toen stootte ze hem met alle macht van zich af en rende weg. Nadat hij haar het verlichte gedeelte van den weg had zien oversteken en door een poort van het blok huizen verdwijnen, keerde hij zich om en wandelde naar den auto terug. Toen hij bij Malmesbury Terrace kwam, neuriede hij een vroolijk deuntje. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1