Predikbeurten Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTWEWEGING. Axel—IJzendijke 80. Met meer dan sprekende, schoon ietiwat ge- flatteerde cijfers, heeft Axel gistermiddag zijn zesde wedstrijd in siuccessie in dit competitie- seizoen geiwonnen. Als scheidsrechter Meule- meester van Vlissmgen de beide volledige elf- tallen laat opstellen, nadat IJizendijke bet voordeel van den wind had gekozen, trapt de thuisclub af en in de eerste minuut haalt de oranje-midvoor bet leder fraai om naar Kos- ter, die den doelman der gasten geen schijn van kans geeft, 10. Axel onderneemt spoe- dig daarop andermaal gevaarlijke aanvallen, waaruit de keeper der gasten ten koste van een corner weet te redden en Koster rakelings uit een eminente voonzet van rechts ineens over de lat kogelt. Binnen het kwartier ver- groot Axel den voorsprong als K. Gans een tam schot inzendt, de doelman is daarmede gepasseerd, M. Gans stormt toe en de?e vol- trekt genadeloos bet vonnis door den bal in het ledige doel te jagen, 20. Thans blijken de iblauw-witte bezoekers het initiatief te nemen en een fraai scbot scbeert de Axelscbe bovenlat. De gasten weten ook een comer af te diwingen, doch bun midvoor ricbt zijn scbot recht op de bedacbtizame Axel-doelman. De Axelaars wisselen deze aanvallen af met eenige op buitenspel strandende uitvallen, docb wanneer Scheele na 27 minuten spelen eerst keibard tegen de palen beeft geschoten, stormt M. Gans toe en bet harde scbot ver- rast den vallenden onizekeren doelwachter der gasten, 30. (Ben fraaie pass van Scheele wordt even later door Koster ineens milli- meterend over bet IJzendijksche doel geko- geld. De gasten ondememen opnieuw niet ontmoedigd eenige goede aanvallen en heb- ben thans bepaald pecb, daar ten tweeden male de doelpalen redding brengen. De Axel scbe defensie maakt igeen grootschen indruk en in een periode van gelijkwaardighedd val- len daarop aan beide ploegen opnieuw een paar hoekschoppen ten deel. Door de vreem- de capriolen van de doelman ontkomt IJzen dijke daarop opnieuw ternauwemood aan een doelpunt. Twee minuten voor half time be- nut K. Gans een cymetrisch zuivere voorzet van rechts en als even na den aftrap de Axel scbe doelman nog eens deerlijk in bet nauw is gedreven, breekt met een zeer veilige voor sprong voor de gastheeren de tijd voor de thee aan, 40. De fcweede belft wordt een getrouwe copie van de eerste, met dit verschil, dat de gasten nu een .bepaald zwakkeren indruk maken, daar zij voor de rust ruimschoots een doelpunt badden verdient. Na een 7-tal minuten spe- lens maakt Koster individueel na een solo-ren een fraai doelpunt, waarmede bij de score her- opent en waarop de tbans vervangen doel man, die ons sterk aan Lagendaal herinnerde, geen kijk bad, 50. Onder leiding van M. Gans worden tbans verschillende fraaie open aanvallen ondernomen, die de zwakke, maar robuste verdediging der blauw-witten tot wan- hoop brengen. Uit den detzer aanvallen scoort deze speler dan na 18 minuten vanaf de back- lijn opnieuw met een prachtschot, 60. Bij een hoekscbop laat de Axelsche rechtsuiterst een dot van een kans onbenut en als deze speler een moment later tegen de paal kogelt en de bal in bet bezit van K. Gans komt schiet deze bopeloos naast. De gasten wis selen de gevaarlijke Axelsche aanvallen met minder gevaarlijke af, waarbij de achterhoede weer geen sterk spel te zien gaf, maar de oranje-keeper door eenige foravour-staaltjes des temeer opviel. De wedstrijd vermag ove- rigens geen spannend beeld te verkrijgen. De spanning is totaal geweken als Koster op nieuw een kranige individueele prestatie ver- rioht en na een rush met een scbitterend boog- schot den uit zijn doel geloopen keeper onibe- rispelijk en afgemeten passeert, 70.; bet mooiste doelpunt van den wedstrijd! Voor een leege doelmond schiet Scheele nog eenmaal naast en M. Gans vindt de palen nogmaals op zijn weg. Een fraaie prestatie zien wij H. Dieleman nog laveren, als bij zich een paar malen kort op elkaar onversaagd tusscben een kluwen van IJzendijksche spelers werpt en bet leder aan ben weet te ontworstelen. De kick wijst 5 minuten voor bet einde als Kos ter weer fraai naar M. Gans heeft gepasseerd en deze doorgeeft naar Scheele, die via des keepers vingertoppen nog een achtste doel punt maakt, waarmede dan bet einde aan- breekt. IJzendijke, hoewel niet zoo slecht als de cijfers zouden doen vermoeden, zal dit seizoen tot de zwakke zusjes behooren. Minstens een doelpunt hadden zij gisteren stellig verdiend. De Axelaars moeten ook berekend zijn op sterkere tegenstand en wij zeggen dit meer bepaaldelijk met foetrekking tot de achter hoede, die verre van safe is. Koster en de doeiwachter waren gisteren wel de uitblinkers. OostburgBiervliet. 82. DONDERDAG 29 OCTOBER 1936. Gereiormeerde Gemeente. TER NEUZEN. 's Nam. 6 u., Ds. v. d. Berge, van Krablberuclijke. VRIEND VAN AXJKMAARSCHEN BEDRI.IFSLEIDER IN ARREST. De centrale recherche te Amsterdam beeft dezer dagen een bekende figuur uit de paar- densportwereld gearresteerd, die tot voor kort in relatie stond met den Alkmaarschen be- drijfsleider van den Houthandel Eecen, die ten nadeele van deze firma 40.000 verduis- terde, meldt de Tel. Deze „vriend" bleek reeds sinds eenign tijd te worden gezocht door de politie van verschillende plaatsen. Hij zou nog tal van vonnissen te goed bebben. Dezer dagen is de man 's naohts van zijn bed gelicht en naar Rotterdam overgebracht. TUSSCHEN BUFFERS BEKNEED GERAAKT. Op bet terrein van de staatsmijn Maurits te Dutterade beeft een emstig ongeluk plaats gehad. De 16jarige A. Tiens, wonende te Lin- denbout (gem. Geleen), geraakte bij het aan- koppeien van een wagm aan de locomotief met het boofd tusschen de buffers. De jongen liep een schedelbasisfractuur op en is in ern- stigen toestand naar het ziekenhuis te Heer- len gebracht. GEHEEMZINNIGE WIELRIJDER GEARRESTEERD. Donderdagavond laat is bet de politie ge- lukt den geheimzinnigen wielrijder, die de straten van Amsterdam onveilig maakte door eenzame wandelaars met een hard voorwerp op bet boofd te slaan, zoodat verschillende personen bloedend gewond werden, te ontmas- keren. Het is de kinderpolitie geweest, die den vermoedelijken dader, een 19-jarige jon gen, beeft opgespoord. Reeds Donderdagavond werd de jongeman geconfronteerd met twee van zijn slachtoffers die in hem hun aanrander herkenden. De jonge man bleef evenwel ontkennenen ont- kent ook thans nog alle scbuld, hoewel de aanwijzingen tegen hem zoo talrijk zijn, dat de politie geen twijfel meer beeft aan zijn schuld. MET HET HOOFD TEGEN EEN BOOM GESLAGEN. iZaterdagmiddag om half zes passeerde een vrachtauto, komende uit Amsterdam en op weg naar Giessendam, den tol te Vreeswijk. Een der inzittenden, de 18-jarige timmerman D. de Rooy uit Giessendam, boog zich uit de cabine om iemand iets toe te roepen. Hij sloeg met het boofd tegen een boom en kreeg een schedelbasisfractuur. Na eenige oogen- blikken is het slachtoffer overleden. ARRESTATIES TE HAARLEM. Nadat de Haarlemscbe politie in de afge- loopen week 15 personen had gearresteerd, verdacht van diefstal en beling van rijwielen is bet baar thans gelukt nog meer arrestaties te doen. Aangehouden werd onder andere in Drenthe zekere Ten H., vroeger woonacbtig te Haarlem, die bekende, rijwielbelasting- plaatjes te bebben geheeld. Bovendien bleek bij bij nader onderzoek ten nauwste betrokken te zijn bij in Haarlem in den laatsten tijd ge- pleegde inbraken. In samenwerking met de Amsterdamsche, deed de Haarlemsche recherche een inval in een kapperszaak te Amsterdam. Bij huiszoe- king trof men in den kelder van de kappers zaak eenige rijwielen aan, van diefstal te Haarlem afkomstig. Tenslotte stelde de recherche nog in ver schillende plaatsen in Drenthe een onderzoek in, waar bij verschillende bewoners rijwielen, radiotoestellen, stofzuigers enz. werden aan- getroffen die door ten H. aan ben waren ver- kocbt. Ten H. werd gearresteerd, evenals zijn vrouw, verdacht van verduistering en verber- ging van gestolen goederen. - Voorts is nog aangehouden zekere B., die eerst in Augustus van dit jaar de gevangenis had verlaten. Na een nauwgezet verhoor heeft hij, nadat hem verschillende voorwerpen waren getoond, die in beslag waren genomen, bekend inbraken te bebben gepleegd in de Gijsbreght van Amstelstraat te Haarlem, in de Laan van Rosenburg te Heemstede en in de Haarlemmermeer. TerneuzenDe Zeeuwen. 41. Be benjamins in de Tweede Klasse hebben gister in Terneuzen hun meerdere moeten er- kennen en met een 41 nederlaag hebben zij dan ook de punten aan onze stadgenooten moeten afstaan. Onder leiding van scheidsrechter Groffen werd deze wedstrijd gespeeld. Daar v. d. Wege den toss heeft gewonnen, krijgen De Zeeuwen den aftrap te doen. Direct gaan zij op het doel af, het schot van den middenvoor is slecht gericht en gaat ver naast. Terneuzen trekt ten aanval en de Cooker weet een comer te forceeren, die door hem ac'hter het doel wordt geplaatst. Nadat dan eerst een poging van De Zeeuwen door Geensen is verijdeld, krijgt Laurens op zeer verren afstand van het doel den bal in zijn bezit. Hij lost 'n geweldig hard schot, dat de keeper slechts met moeite kan keeren. Even later wordt Laurens weer in de gelegenheid gesteld een kanjer te losisen en ditmaal heeft de keeper geen scbijn van kans. Juist in het hoekje gaat de bal onder den val lenden doelman door, in het doel. Een zeer mooi doelpunt! 10. Er zijn acht minuten ver- streken. Twee minuten later kogelt van Hecke den bal tegen de lat, het leder komt bij van Piembroek en deze doet dan ten tweede male het net trillen. 20. Terneuzen speelt een goede partij en het schijnt, dat op Laurens de hoop is gevestigd. Na aangeven van Hame- link zien we hem weer een harden schuiver inzenden, maar nu is de keeper den bal de baas. De Zeeuwen ondememen eenige vinnige aanvallen, maar de afwerking is niet al te best want de schot en zijn telkens slecht gericht. Wianneer Riemens een bal hoog voor het doel plaatst, loopen eenige Terneuzensche spelers toe, maar de keeper kan, hoog opspringende, den bal wegwerken. Een voorzet van de Coo ker wordt door een verdediger corner ge- werkt; door Laurens genomen, wordt de bal hard ingeschoten. Het bijna zeker schijnende doelpunt kan nog door een back worden voor- komen, doordat deze den bal van de doellijn weet weg te trappen. De bal wordt dan weer door Laurens voor doel geplaatst, maar nu gaat de kans verloren, omdat Hamelink zijn handen gebruikt. Van de Wege begaat een overtreding; Laurens, die ver is terug geko- men, kan de vrije trap keeren en tenslotte is het Franken die voor verder transport van den bal zorgt. Van Pienibroek weet zich door de verdediging heen te werken, maar een der toesnellende backs trapt den bal resoluut tot comer, waaruit Kouwijzer naast schiet. Vier- en-dertig minuten zijn er verstreken, als Ha melink den bal doorgeeft naar Kouwijzer, deze plaatst het leder voor doel, waar Laurens mist; de Cooker is echter ook naar binnen gezwenkt en deze speler is het, die den stand op 30 weet te brengen. Uit een vrijen trap wordt door een Vlissing- schen speler den ibal ingeschoten, Franken stopt weliswaar den foal, maar laat hem dan uit zijn handen vallen, er rest hem echter nog voldoende tijd om het leder weg te werken. Uit een schermutseling, vlak bij het doel van de tbuiselufo, geraakt de bal tenslotte naast. Ook voor het doel van De Zeeuwen wordt dan heftig om het bezit van den bal gestreden. De Cooker en Hamelink loopen elkaar in den weg en tenslotte gaat ook hier, tot groote opluch- ting van de tegenpartij, den bal naast. Het spel van Tenjeuzen is niet meer dat van het begin, waardoor De Zeeuwen meer beginnen ios te komen. De aanvallen van laatstgenoem- de club laten echter dikwijls te wenschen over, vooral het schieten is bepaald slecht. Een door van Hecke genomen vrije trap gaat juist over het doel heen. Bij een aanval van Ter neuzen staan enkele spelers buitenspel, wat blijkibaar niet door den scheidsrechter wordt opgemerkt. Hamelink zet den bal voor doel, naar den doorgeloopen Kouwijzer; de kopfoal van den laatste gaat in de verkeerde richting. Wanneer de rechtsfouiten van De Zeeuwen een bal wil voorzetten, wordt hij ongeoorloofd door Riemens aangevallen, waardoor De Zeeuwen een vrije trap krijgt te nemen. Eenige oogen- folikken later wordt de rust aangekondigd. Enkele minuten is de tweede helft nog maar oud, als de Cooker een bal doorgeeft naar Kouwijzer, die op zijn beurt naar van Pien- foroek centert, welke speler daarop den bal hoog in het doel doet verdwijnen. 40. Bjj een voorzet van Hamelink slaat een Vlissin- ger ,den bal met de hand weg. Van Temeuzen- zijde is men overtuigd, dat het een strafschop zal zijn en men legt den bal reeds op de witte stip. De scheidsrechter beslist anders en laat juist buiten de witte lijn een vrije trap nemen, waaruit Kouwijzer den bal over het doel depo- neert. De Zeeuwen krijgt 'n zeer goede kans, majar het schot is erbarmelijk slecht. De recht^buiten van de Vlissingers doet het dan foeter, maar Franken redt fraai. Een oogen- blik later zwoegt de rechtsbinnen der bezoe kers geweldig om tot het doel door te dringen, maar moet het tenslotte tegen de in voile actie komende verdediging van de thuisclub afleggen. Wanneer Kouwijzer eens door alles heen is, wordt hij tenslotte in het bewuste gebied ongeoorloofd ten val gebracht, maar de scheidsrechter laat doorspelen. Een door den doelman weggewerkten bal komt voor de voeten van Geensen, die onmiddellijk, nog voordat de keeper zich heeft kunnen herstel- len, een hard schot inzendt. Nu heeft de doel man waarlijk geluk, omdat, terwijl hij nog geknield zit, het leder tegen hem aanvliegt. Na een botsing voor het doel van De Zeeuwen verlaten van Pdenforoek en de Vlis- siingsche midhalf het terrein. Een vrije trap voor De Zeeuwen wordt door den linksbuiten goed ingeschoten, maar door Franken gestopt. Bijna een half iuur is de tweede helft verstre ken, als de linksbinnen van de gasten succes heeft, door met een goed schot in een der hoe- ken Franken den bal het nakijken te geven. 4—1. De Vlissingsche midhalf en ook Van Pien- broek laten zich dan vervangen, de laatste door de Meester, die op de rechtervleugel gaat spelen en Hamelink rechtsbinnen. Wanneer de Vlissingsche keeper een bal wil wegwerken, schopt hij hem tegen Ha melink aan. Tenslotte kan de keeper het leder toch nog onder zijn foereik krijgen. Tweemaal achtereen veroorzaakt Geensen een comer. Een slechte doeltrap van Franken is oorzaak dat een Be Zeeuwen-speler direct een schot op doel kan lossen. De Temeuzen-keeper is echter reeds weer op zijn post. De linksbinnen van De Zeeuwen krijgt in vrije positie een goede kans, het schot gaat echter naast, ter wijl aan de andere zijde Kouwijzer een opge- legde kans door treuzelen om hals brengt. Een ver schot van Van Hecke is te zacht om den keeper te verontrusten. In de laatste seconde tenslotte veroohzaakt Geensen zijn zooveelste corner in dezen wedstrijd, waaruit dan weer een comer ontstaat. Nog voordat deze geno men wordt, kondigt de scheidsrechter het einde van den strijd aan. Derde klasse. SluiskilTerneuzen 2. 3I. De reserves van Terneuzen hebben het, zoo- als verwacht werd, niet kunnen bolwerken te Sluiskil, Toch hebben de bezoekers vele malen goede kansen onbenut gelaten en is het aan hun slechte schieten te wijten, dat zij de ne derlaag hebben geleden, want Sluiskil speelde ditmaal beneden haar kunnen. Dat Oostburg aan Biervliet geen lastige partij zou hebben wist een ieder wel te voor- spellen, daarvoor zijn de bezoekers nog te kort in de Derde Klasse en moeten deze zich veel gaan oefenen buiten de wedstrijden. Hun spel toont nog alle fouten van den beginner en is het voor een club die meer routine heeft niet moeilijk daarvan partij te trekken, hetgeen Oostburg dan ook volop heeft gedaan. Het was een zeer eenzijdige wedstrijd zander eenige spanning. BreskensHulst. 32. Al heeft het dan weinig gescheeld, tot een verdeeling der punten is het niet gekomen en bleef Breskens met een doelpunt meer den overwinnaar. Voor Hulst beteekent dit, dat zij dit seizoen geen leidende rol meer zal spelen en zich dan tevreden zal moeten stellen met een plaatsje in den middenmoot. Wij hopen, dat dit voor haar geen aanleiding zal zijn om er nu maar met de muts naar te gooien. Integendeel, Hulst zou uit de nederlagen lee ring moeten trekken en zich eens extra, moe ten gaan inspannen om te trachten het ver loren terrein zooveel mogelijk in te halen. Wie weet, wat er nog gebeuren kan. Zeeuwsche Voetbalbond, De Tern. Boys hebben de reserves van Hoofdplaat geen kans gegeven om hen de overwinning te doen ontgaan en met een flinke meerdenheid van 25 konden de gasi- ten den weg naar huis aanvangen, waardoor zij hun goede positie hebben versteviigd. De Com Boys waren echter ook niet voor- nemens om zich door Breskens 2 de leiding te laten ontnemen en wonnen met 31, zoodat de Com Boys hun voorsprong op de Tern. Boys behouden. Evenals het eerste elftal van Hulst gaat het het tweede elftal niet voorspoedig, want zij werd op eigen terrein door de reserves van Oostburg met niet minder dan 06 geslagen. De wedstrijd Terneuzen 3Axel 2 vond geen doorgang doordat het terrein werd afge- keurd. LANDEN WEDSTRIJDEN. ItalieZwdtserland 42 Zwitserland B—Italie B l3 JONGEN KRIJGT MES IN HET OOG. Op de ambachtsschool aan den Postjesweg te Amsterdam is Vrijdagavond een tot nog toe niet geheel opgehelderd ongeluk gebeurd, waarvan een jeugdig leerling het slachtoffer is geworden. Deze jongen heeft blijkbaar met een anderen scholier gevochten of gestoeid. Een van de knapen had een mes in zijn hand, waarmee hij op een gegeven oogenblik zijn schoolkameraad diep in het oog trof. Het slachtoffer, dat hevige pijnen leed, liep naar het Wilhelmina- Gasthuis, waar het bij aankomst het bewust- zijn verloor. Bij onderzoek bleek, dat een gedeelte van het mes, nog in het oog zat, en dat de jongen zeer ernstig is getroffen. Vrijdagnacht was hij nog niet tot het bewustzijn teruggekeerd. Het is nog niet precies bekend, wat zich in de ambachtsschool heeft afgespeeld. Volgens enkele getuigenverklaringen zouden de jon- gens gestoeid hebben: anderen beweren, dat zij ruzie hadden. De politie heeft de zaak in onderzoek en heeft het mes in beslag ge nomen. OPLICHTER GEARRESTEERD TE LAREN (N.-H.). De reciherche te Hilversum is er in geslaagd in samenwerking met de politie\te Laren (N.-H.) de hand te leggen op G. van S., 'n op- lichter te Hilversum, die sedert korten tijd uit de gevangenis, waar hij voor eenzelfde feit als thans gepleegd, zijn straf heeft onder- gaan, is ontslagen. Eenige weken na zijn invrijheidsstelling heeft van S. zijn oplichterspraktijken hervat. Hij zette ditmaal zijn netten uit te Baarn. Hij had zooals hij vertelde, een gegadigde voor een bouwterrein en wist den makelaar van H. te Baarn voor zijn transactie te interesseeren. Hij betrok een niets vermoedenden notaris in zijn zwendelaffaire en door zijn handige voor- stelling van zaken gelukte het hem een ver- koopacte los te krijgen. De makelaar stelde als voorschot een bedrag van 200 ter beschikking, terwijl hij hem later nog eens 25 uitbetaalde. Het kwam echter aan het liclht, dat de zaak gefingeerd was. De makelaar deed aangifte. Daarna is van S. te Laren aangehouden en per politie-auto naar Hilversum gebracht. VERDUISTERING DOOR EEN PENNTNGMEESTER. De tweede penningmeester van de afdeeling Enschede der Landelijke Federatie van tex- tielarbeiders M. F., heeft zich bij de politie gemeld in verband met door hem gepleegde verduisteringen ten nadeele van rijk, gemeente en organisatie. F. heeft zich over 1935 en 1936 in totaal ongeveer f 500 weten toe te eigenen. CHAUFFEUR STEEKT ZIJN COLLEGA MET EEN MES. In een garage aan de Ceintuurbaan te Am sterdam, welke door eenige chauffeurs voor gemeente rekening wordt gehouden, kregen Vrijdagnacht omstreeks een uur twee chauf feurs ruzie over een „vracatje. Plotseling trok e6n van hen een mes en stak zijn tegen- stander in den buik. Daarna vluchtte de dader in een auto. De politie achterhaalde hem in de Vijzelstraat en zette hem, na verhoor, ach- ter slot en grendel in het bureau Stadhouders- kade. Het slachtoffer, dat ernstig, doch niet levensgevaarlijk was gewond, werd naar het O. L. Vrouwe-gasthuis overgebracht. EEN RAADSELACHTIG ONGELUK. Vrijdagnacht is nabij het kruispunt van Brugstraat en Molenstraat in het centrum van Roosendaal een nog niet geheel opgehelderd ongeluk gebeurd, waarvan een ongeveer 38- jarige vrouw het slachtoffer is geworden. De heer H. v. d. Laan, autoverhuurder, reed tus schen 1 en 2 uur des nachts door de Molen straat de Hoogstraat in. Daar bemerkte hij, naar hij aan de politie mededeelde, dat het portier van den auto openstond. De vrouw die in den auto was gezeten, mej. M*. Dekkers te Roosendaal, was naar hem bleek verdwe- nen. Hij is daarop gestopt en bij onderzoek vond hij op den straatweg de vrouw zwaar gewond liggen. Zij is met een sdhedelbreuk naar het r.-k. ziekenhuis Charitas overgebracht. Haar toe- stand is emstig. Naar de toedracht van het ongeluk wordt door de politie een onderzoek ingesteld. IN KELDER MET ONGEBLUSCHTE KALK GEVALLEN. Een zoon en een knecht van den stucadoor Speckman te Steenwijk hebben Vrijdagmiddag een zeer eigenaardig ongeluk gehad. In de werkplaats gleed ebn van hen op den beton- nen vloer uit. De ander trachtte hem vast te houden. Beiden vielen in een kelder met on- gebluschte kalk. Een der omwonenden gooide bovendien een emmer water over hen uit, wat natuurlijk een geheel verkeerde uitwerking had. Nadat een geneesheer hen had belhandeld met olie, leek de toestand iets beter, ofschoon beiden overdekt waren met brandwonden en de zoon op het oogenblik niet meer kon zien. AL CAPONE. Wie herinnert zich nog Al Capone; wie denkt nog aan Al Capone. Maar de voormalige gangster-vorst van Chicago, die thans in Cali fornia veilig opgeborgen zit op een „duivels- eiland" bij San Francisco placht een groote plaats te bekleeden in de belangstelling van het courantenlezende publiek. Politie en justitie konden niets tegen dezen super mis- dadiger beginnen tot zij op den inval kwamen, hem aan te pakken wegens belastingontdui- king. Dit kon bewezen worden en de machtige Al Capone ,,ging er achter". En voor zeer lan- gen tijd! Bovendien werd de belastingfraude nog verder uitgeplozen. En thans laat de fis- cus onroerend goed van Capone in Miami ver- koopen wegens een belastingschuld van 54.000. NEDERL. VEEHO U D ER IJ CENTRALE. DEN HAAG. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de Minister van Landbouw en Visscherij besloten de Nederlandsche Vee- houderij Centrale wederom in de gelegenheid te stellen varkens boven het bacongewicht af te nemen. Het ligt in de bedoeling door dezen maat- regel de varkensmarkt tegen nadere prijs- daling te beschermen. DOODELIJK ONGEVAL. SCHOONOOBD. Zondagmorgen stak de 73-jarige heer H. Jelies per fiets plotseling den rijweg over, zonder een teeken te geven. Er passeerde op den weg juist een auto, waar door hij gegrepen en tegen den weg geslingerd werd. De bestuurder, zekere P. L., uit Rolde, had nog getracht den man te ontwijken, doch kwam met de auto tegen een boom terecht. Zoowel de bestuurder als 2 der inzittenden, beliepen hierbij verwondingen, 'n vierde kwam met den schrik vrij. De heer Jelies is kort na het ongeval overleden, de overigen konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. DE RACE OM DE WERELD. NEW-YORK. Miss Kilgallen en Leo Kie- ran, die hebben deelgenomen aan de race om de wereld, die door H. R. Ekins gewonnen werd, zrjn gister te New-York aangekomen zijnde 25 dagen na hun vertrek. Kieran was 3 uur later dan miss Kilgallen. DE RURGEROORLOG IN SPANJE. MADRID. In een officieel communique deelt de Regeering mede, dat gisteren aan het Noordelijk en Noordiwestelijk front rust heeft geheerscht. In den sector Loriana bestookten de Regee- ringstroepen de opstandelingen, die zware ver- liezen leden. Een van de afdeelingen in deze streek heeft gister en eergisteren meer dan 600 dooden verloren. Aan het Zuidelijk front bomfoandeerde de luchtmacht de opstandelingen Montero, doch zij slaagden er niet in de fronten der regee- dingstroepen te wijzigen. Ook aan het centrale front leidde de lucht macht der opstandelingen eenige aanvallen, die zonder resultaat bleven. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Oct. Richard Hoi, oud 26 j., jm. en Ccftnelia Francina Kaan, oud 25 j., jd. Nicolaas Wilhelmus de Buck, oud 24 j., jm. en Vergenie Pieternella Diele man, oud 22 j., jd. Geboorten. 16 Oct. Theodorus Theophilus Jacobus, z. van Theophilus Jacobus Comelis- sens en van Maria Kort. 17 Oct. Marinus Adrianus, z. van Adriaan Walhout en van Licia Maria Dees. 21 Oct. Theodorus Theo philus, z. van Petrus Theophilus Ottjens en van Lisa Catharina Comelissens. 22 Oct. Cor nelia Oscar, z. van Josef Klapthor en van Levina Hippolita de Pauw. Overlijden. 17 Oct. Maatje de Zeeuw, oud 59 j., echtg. van Reinier Scheele. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: S. Buzink, verpleegster, Emmalaan 1, van Rotterdam. Th. A. de Caluwe, landbouwersknecht, P 102, van Sas van Gent. "M. A. de Caluwe, landbouwersknecht, P 102, van Sas van Gent. J. P. A. de Blok, zonder, Vlooswijkstraat 19, van Huijbergen. F. R. Remerij, kantoorbediende, Tuinstraat 26, van St. Niklaas (B.). C. J. v. d. Peijl, laborant, le Verbindingstr. 13, van Amsterdam. Vertrokken: G. F. Staudt, ass.-bedrijfsl. Houtbedrrjf, Axelschestr. 176, naar Kesteren. J. F. Dobbelaar, landbouwersknecht, P 102, naar Vogelwaarde. D. C. Kaan, vrijw. Nederl. Indische-leger, 2e Kortestr. 4, naar Bandoeng (N.-I.). H. C. Lavoir, zonder, Landstraat 1, naar Axel. Rotterdam, 26 October 1936. VEEMARKT. Aanvoer: 2600 dieren; vette runderen 446; vette kalveren 255; nuchtere kalveren 12; schapen en lammeren 1174i varkens 712. De noteering was als volgt: Prijzen per K.G.vette koeien le kw. 0,58, 2e kw. 0,52, 3e kw. f 0,38j 0,46; vette kal veren le kw. 0,80, 2e kw. 0,70, 3e kw. 0,521/0,58; varkens (levend gewicht) le kw. /0,43, 2e kw. 0,42, 3e kw. /0,41; scha pen le kw. 0,43, 2e kw. 0,38, 3e kw. 0,29, per stuk 22, 16, /12; lammeren le kw. 0,41, 2e kw. 9,33, 3e kw. 0,27, per stuk 14, 10, /8. Vette koeien en ossen waren aangevoerd als vorige week, de handel was traag en de prijzen als vorige week. Van vette kalveren was de aanvoer onveranderd, de handel lui en de eerste kwaliteit iets lager in prijs, van 2e en 3e kwaliteit onveranderd. Van schapen en lammeren was de aanvoer groot, de handel kalm en de prijzen als vorige week Dinsdag. Varkens waren iets minder aangevoerd, de handel stroef en de prijzen dalende. Een partijtje schapen werd voor export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 1,50/1,80; Z. Eigenheimers 1,40f 1,60; Zeeuwsche Bonte 2if 2,20; Zeeuwsche Blauwe 2f 2,20; Eigenheimer Blauwe 1,50f 1,60; Eigenhei- mer Poters /I1,30, per H.L.; Westland- sche ronde zand 34 cent; Westlandsche kleine 2f 3 per K.G. Aanvoer gewoon, handel kalm. VLAS. Blauw, schoon 3570 K.G. /0,60—/0,68; Groningsch 3000 K.G. 0,60/0,65; Hol- landsch Geel 4500 K.G. 0,60—0,68; Dauw- root 600 K.G. 0,50—0,56. De markt was vast gestemd, er was meer kooplust. Op het land is de vorige week veel vlas verkocht. Ter beurze werd alles ver kocht. Voor Ter Neuzen: 28 Oct. Eng. s.s. THE SULTAN, 405, ijzer, Millom. Van Ter Neuzen: 24 Oct. Noorsch s.s. VIM, 670, ledig, An twerp en; Eng. s.s. THE SULTAN, 405, ledig, Blyth. Voor Sluiskil: 23 Oct. Finsch s.s. YILDUM, 1891, ledig, Antwerpen. Van Sluiskil: 24 Oct. Eng. s.s. FARNHAM, 3022, ledig, Huelva. Van Sas van Gent: 24 Oct. Deensoh s.s. MARGIT, 1025, ledig, Lulea. Van Selzaete: 23 Oct. Grieksch s.s. FLORA, 1878, fosfaat, Alexandrie. 24 Oct. Duitsch s.s. LUCY ESSBERGER, 314, ledig, Hamburg. Van Riemen: 24 Oct. Eng. s.s. THE EARL, 481, fosfaat, Stranraer. Voor Gent: 23 Oct. Duitsch s.s. SPECHT, 355, stukg., R'dam; Eng. s.s. TADORNA, 984, stukg., Antwerpen; Nederl. s.s. HENNIE, 129, ledig, Kiftgslynn; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. BARON DECH- MONT, 2221, kunstmest, Port-Said; Duitsch s.s. VICTOR, 469, hout, Raumo; Duitsch s.s. CONSUL HINTZ, 932, led., Londen; Zweedsch s.s. KORSBORG, 520, hout, Gdynia; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, slakken, Immingham; Duitsch s.s. THIELBEK, 1084, hout, Lenin grad; Deensch s.s. BIRGIT, 1189, erts, Huelva; Nederl. m.s. DELTA, 125, pekkolen, Ports mouth. 24 Oct. Nederl. m.s. BUIZERD, 186, pek kolen, Eling; Eng. s.s. DRAKEDENE, 678, kolen .Boston; Nederl. m.s. EBAN, 186, ledig, Richborourgh; Litt. s.s. GOTLAND, 591, hout, Memel. 25 Oct. Russ. s.s. KAGANOVICH, 2239, hout, Archangel; Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., Londen; Eng. m.s. ARTHURTOWN, 263, pekkolen, Londen; Zweedsch s.s. NORD, 256, ledig, Quimper; Eng. s.s. JIM, 393, pek kolen, Grangemouth. Van Gent: 23 Oct. Deensch s.s. ORION, 1475, ledig, New-Castle; Noorsch s.s. MIMER, 681, cokes, Norkoping; Eng. s.s. LOTTINGEN, 1481, ledig, Newport; Eng. s.s. RECEM, 112, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. RUNNELSTONE, 426, ijzer, Llanelly; Eng. s.s. GRANGETOFT, 495, ledig, Immingham; Deensch s.s. TOVE- LIL, 1324, ledig, Emdenf Belg. s.s. CLARA, 350, cokes, Londen; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ijzer, Londen; Nederl. m.s. SECUNDA, 212, ledig, R'dam; Amerik. s^s. WEST TA- OOOK, 3841, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. LYSAKER 2, 493, ledig, Zeebrugge; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Belfast; Eng. s.s. QUAYSIDE, 301, ledig, R'dam. 24 Oct. Eng. s.s. TEESWOOD, 446, ijzer, Middlesborough; Eng. s.s. TADORNA, 984, stukg., Liverpool; Nederl. s.s. HENNIE, 129, kunstmest, Kilrush; Eng. s.s. SAINT CON AN, 272, ledig, Antwerpen; Nederl. m.s. MARGA- RETHA, 187, ijzer, New-Castle; Duitsch s.s. ASTA, 1291, ledig, R'dam; Eng. s.s. BLACK COCK, 226, stukg., Londen; Duitsch s.s. SPECHT, 355, stukg., Memel. 25 Oct. Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Londen; Fransch s.s. ASTREE, 1223, ijzer, Port Talbot; Nederl. m.s. EBAN, 186, cement, Port Duhanet.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3