Oe burgeroorlog in Spanje HET KOOPEN IN JOODSCHE WINKELS. TER NEUZEN, 26 OCTOBER 1936. AXEL. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. RECHTSZAKEN. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. WEERVERWACHTING. VOETBAL. HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN. den Duitschen rijkskanselier, Hitler, ontvan gen in tegenwoordigheid van den minister van buitenlandsche zaken, von Neurath. Bij deze gelegenheid deelde Hitler graaf Ciano, als vertegenwoordiger van de Italiaan- scbe regeering mede, dat het Duitsche rijk is overgegaan tot formeele erkenning van bet Italiaansche keizerrijk in Ethiopie. De Italiaanscbe minister van buitenlandsche zaken nam van deze mededeeling kennis en gaf uiting aan de voldoening en waardeering van de fascistische regeering. EEN NIEUW BEROEP VAN HAILe SELASSIe OP PEN VOLKENBOND. Keizer Haile Selassie heeft een nieuw be- roep op den Volkenbond gedaan om niet toe te laten dat zijn vreedzaam volk door gifgas uit- geroeid zal worden, naar aanleiding van het feit, dat hij een telegram van de regeering te Gore in West-Abessinie heeft ontvangen, waarin gemeld wordt dat een regeering wier gezag alom geeerbiedigd wordt in Westeiijk Abessinie is gevormd. De arbeidsrechtbank te Gelsenkirchen heeft in een bepaald geval beslist dat een dienst- bode in haar recht is indien zij op staanden voet uit haar dienst wegloopt, indien men haar in een joodschen winkel inkoopen laat doen. Dit vonnis is gegrond op het beginsel dat onmiddellijke ontbinding van de arbeids- overeenkomst geoorloofd is, indien door het intreden van bepaalde omstandigheden de grondslag van deze overeenkomst zoo aan het wankelen is geraakt, dat men haar nakoming van een der partijen niet meer redelijkerwijs mag verlangen. In een geval als het onder- havige is dat natuurlijk alleen te veronder- stellen, zoo staat in de motiveering van het vonnis. als blijkt of redelijkerwijs aan te nemen is, dat de dienstbode innerlijk wordt gekwetst door het verlangen dat zij in een jodenwinkel zal koopen. Is zij ten opzichte van het nationaal-socialisme onverschillig, dan is zulk een verlangen natuurlijk geen grond om den dienst op te zeggen. CLANDESTIENE GRANATENFABRIEK ONTDEKT. Een onderzoek in een fabriek te Lyon heeft aan het licht gebracht, dat er op clandestiene wijze granaten werden vervaardigd. Bij het onderzoek bleek, dat verscheiden industrieelen zich met deze fabricatie bezighielden. Een tusschenman verklaarde, dat de ver- vaardiging geschiedt voor een Parijschen industrieel, die verscheiden fabrikanten in verschillende deelen des lands opdrachten heeft verstrekt voor onderdeelen, waaruit een geheele granaat kon worden samengesteld. Op deze wijze zouden naar schatting 100.000 gra naten vervaardigd zijn. HARING BEDERFT EN VISCHVROUWEN staAen. De staking van de vischvrouwen in Yar mouth heeft zich thans tot 2000 vrouwen uit- gebreid en ook te Lowestoft hebben 1000 vrou wen den arbeid neergelegd. De toestand in deze havens is emstig, daar de haring niet wordt gekaakt en daardoor snel bederft. De visschersohepen blijven in de haven, zoolang de staking niet is opgeheven. De oorzaak van de staking is een loonge- schil. De vrouwen krijgen 15 shilling per week en 10 stuiver per ton gekaakte visch. Zij verlangen een shilling per ton en een deel van de staaksters wil ook het weekloon met een halve shilling verhoogd zien. In de haven van Glasgow staken thans 4000 bootwerkers en 40«schepen liggen er op lossing te wachten. Door de staking uit te roepen zijn de stakers een uitsluiting voor geweest. Ook hier is een loonkwestie de reden. De pogingen van den transportarbeidersbond, de staking die onofficieel is te doen eindi- gen, hebben tot heden gefaald. De berichten van het strijdtooneel rondom Madrid zijn schaarsch, omdat de rechtsche troepen Zaterdag een rustdag hebben genomen alvorens tot het laatste offensief tegen de Ihoofdstad over te gaan. Wei is een groote luchtaanval uitgevoerd op de versterkte zone ten Zuiden van Madrid: meer dan twintig vliegtuigen hebben hier een groot aantal bom- men laten vallen. Als gewoonlijk werden de bommenwerpers begeleid door eenige jacht- vliegtuigen, doch deze behoefden niet in actie te komen. Het is opgevallen dat men de laat ste drie dagen geen enkel'regeeringsvliegtuig boven het front meer heeft gezien en de Ma- drileensche vliegvelden Getafe en Cuatrovien- tos schijnen geheel verlaten. Het is waar, dat de regeering in een maand meer dan dertig vliegtuigen verloren heeft, doch deBe totale verdwijning wekt verbazing. Bereidt de regee ring een grooten slag voor? In de kringen der rechtsche luchtmacht is men eerder geneigd te gelooven, dat de vliegers weigeren op te stijgen. Uit Madrid wordt gemeld, dat de situatie voor de mijnwerkers, die Oviedo belegeren, gunstiger is geworden. Zij maken thans weer vorderingen en de dynamiet-werpers en ge- pantserde vrachtauto's komen weer in actie. Intusscihen kwamen later op den avond be richten, waaruit blijkt, dat de rechtsche troe- penafdeelingen van kolonel Monasterio in den sector ten Noord-Oosten van Toledo niet ^.il- gezeten hebben. Deze bewegingen hebben ten doel ook de laatste zijde vanwaar Madrid nog te bereiken is, af te sluiten. Een der vleugels van deze over een breed front opereerende troepen heeft reeds een dorp ten Noordoosten van niescas bezet. VERKEERSBEVEILIGING OP DEN RIJKSWEG TER NEUZENSAS VAN GENT De Rijkswaterstaatsdienst heeft proeven ge nomen, ten einde vast te stellen op welke wijze de langs wegen staande of te plaatsen palen geverfd dienen te worden, teneinde een zoo duidelijk mogelijke markeering van de wegkanten te geven. Blijkens mededeeling van den Rijkswaterstaat -zijn als gevolg van die proeven alle palen van de kanaalverlich- ting naast den rijksweg Ter NeuzenBelgi- sche grens van een 50 c.M. breeden witten band, op ooghoogte voorzien. Op de wegvak- ken, waar de palen ontbreken, zullen paal- stukken worden geplaatst op dezelfde onder- linge afstanden als de lichtpalen (40 M.), ter- wijl naast den weg langs het zijkanaal Sluis- kilAxelsche Sassinig eveneens paalstukken zullen worden geplaatst. WATERSCHAPPEN EN POLDERS. Bij Kon. besluit zijn benoemd: met ingang van 18 October, tot voorzitter van het bestuur der waterkeerinig van den calamiteuzen Nieuw-Neuzenpolder, de heer C. Wolfert H!zn te Ter Neuzen; met ingang van 18 December, tot dijkgraaf van het waterschap Groot- en Klein-Baar- zande, D. H. van Zuijen te Breskens; tot dijkgraaf van den Willem Leopoldpol- der (Nederlandsch gedeelte), de heer J. de Bruijne te Retranchement. GETROFFEN DOOR AFGEDWAALDEN KOGEL. Woensdag waren de kommiezen te Retran chement aan het oefenen op hun schietbaan. In den omtrek liepen eenige koeien te grazen van den heer J. van Oouteren, onbewust dat zij zich in een gevaarlijke zone bevonden. Op een gegeven oogenblik zakte een der berkauwers ter aarde en blies den laatsten adem uit, getroffen door het moordend lood van een verkeerd schot of afgedwaalden kogel. ALG. NED. VERBOND. Dinsdagavond is voor de afdeeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van het Algemeen Ned. Verbond opgetreden de heer Geert Dils, tot het geven van een liederen-avond met luit- begeleiding. De goede naam, dien deize zan- ger zich reeds sedert lang in Nederland en Vlaanderen verwonven heeft, is ook hier be- vestigd. Uit den rijken liederensohat van ons volk heeft hij een keuize gedaan, die zeker ge- slaagd is te noemen; aan oude volksliederen, meiliedjes e.d. was een goede plaats inge- ruimd. Geert Dils trekt als in vroeger tijden de minnestreels deden het land door om over- al van zijn kunst te doen genieten; het was een voorrecht, hem ook hier te kiunnen ibe- luisteren. De wijze waarop hij zijn gehoor weet te boeien, is stellig de vermeldinig waard; uit de aandacht die voor zijn zang bij de aan- weizigen bestond en die duidelijk sprak uit de vele toejui-chingen blijkt dat ook hier de belangstelling voor bet eigen Nederlandsche lied nog bestaat. Voor deze eerste bijeenkomst in het winter- seiizoen 1936/1937 heeft het Algemeen Nederl. Verbond een bijizonder goede keuze gedaan. De voorzitter der afdeeling, de heer H. G. C. Cohen Stuart, kon nog mededeeling doen van de reeds ontvangen toezeggingen voor bijeen- komsten in November en December a.s. Dan zullen Wies Moens en Dr. P. H. Ritter Jr. een lezing houden. LAFFE ROOFOVERVAL TE KLOOSTERZANDE. Ongeveer drie maanden nadat een brutale inbraak bij den slager Heije de bewoners van Kloosterzande had doen opschrikken heeft thans een laaghartige roofoverval de gemoede- ren der dorpelingen danig in beweging ge bracht. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft een onverlaat zich toegang weten te versohaf- fen tot de woning van het bejaarde echtpaar Verschuren in de Lepelstraat en nadat hij den 84-jarigen Verschuren met een revolverschot had verwond heeft hij het huis met mede- neming van verschillende hals- en andere sie- raden ter waarde van ongeveer zes honderd gulden weer verlaten. Het stille Zeeuwsch-Vlaamsche dorpje biedt op dezen morgen een ongewoon aspect. Dor pelingen groepen samen op het marktplein en voor de woning van Verschuren waar het va- et-vient is van politie-autoriteiten en leden der justitie. De Lepelstraat is een eenzame dorpsweg die voert naar Lamswaarde. Een groote schuur, aan beide zijden wat huisjes en geheel om- geven door boomgaarden de woning van den rentenier Verschuren. Als des avonds na elf uur de straatverlichting uitgaat, dan heerscht hier een ondoordringbare duisternis. Op zulk een oogenblik heeft de indringer zijn slag ge- slagen. Patrouilleerende marechaussee had nog tot ruim 12 uur op het marktplein bij den ingang van de Lepelstraat gestaan, doch nau- welijks waren zij weg of de onverlaat belde aan de huisdeur van Verschuren. Beiden waren in diepen slaap gedompeld en hebben het bellen waarschijnlijk niet gehoord. De indringer die meer blijk gaf van brutaliteit dan van des- kundigheid heeft zich toen naar de achterzijde van het huis begeven. Met behulp van een breekijzer is hij erin geslaagd een raam te forceeren en open te schuiven. Hierdoor is hij naar binnen gekomen, waama hij de woning aan een minitieus onderzoek heeft onderwor- pen. Alles was overhoop gehaald. Verschil lende hals- en andere sieraden van goud waar in diamanten gevat waren, alle eigendom van de vrouw, ter waarde van ongeveer zes hon derd gulden werden buitgemaakt. Daar Verschuren als geenszins onbemiddeld bekend stond, heeft deze vondst hem waar schijnlijk toch niet bevredigd. Een brandkast bevond zich ook in het huis, doch detze kon hij niet forceeren. Hij is toen naar boven gegaan om op de slaapkamer van het echtpaar een nader onderzoek in te stellen. Vrouw Ver schuren was echter door het gestommel wak- ker geworden, en daar zij meende dat haar zoon die een hoeve bewoont in de omgeving van Kloosterzande, thuis gekomen was, open- de zij de slaapkamerdeur om eens poolshoogte te nemen. Juist als zij de deur opent, ziet zij in het duister een lange gedaante gehuld in een wit laken. De gedaante schiet op haar toe, doch vrouw Verschuren loopt snel de slaapkamer weer in, leunt met haar voile ge- wicht tegen de deur en slaagt erin deze te grendelen. De indringer klopt op de deur en eischt dat deze geopend zal worden. Als aan dat verzoek niet voldaan wordt-, beukt hij met het breekijzer op de deur. Deze bezwijkt niet, doch onder de zware slagen ontstaat er een gat. De inbreker trekt zijn. revolver en schiet tot viermaal toe door de gemaakte opening. Een der kogels treft doel. Verschuren wordt in de buik getroffe^i en zijgt ineen. De andere kogels ketsen af op het kozijn. Na dezen laaghartigen daad ontvlucht de misdadiger het huis. Eerst Zaterdagmorgen om zes uur, toen de ochtend aanbrak durfde vrouw Verschuren het huis te verlaten. Zij begaf zich naar den ge- meente-veldwachter aan wien zij het gebeurde mededeelde. Deze begaf zich onmiddellijk naar de Lepelstraat en trof daar den bloedenden Verschuren aan. Met een particulieren auto is V. toen naar Hulst vervoerd alwaar hij in het R.K. ziekenhuis is opgenomen. Zijn echtgenoote die door den doorgestanen angst danig overstuur was, is, aanvankelijke tegen haar wil naa.r het Liefdehuis te Groenen- dijk overgebracht. Bij het eerste onderzoek dat werd ingesteld werden het witte laken, een patroon die nog in den huis stak, een glace handschoen en het breekijzer gevonden. In verband met dezen overval, zijn de drie gebroeders de W., bekende smokkelaars te Kloosterzande in verzekerde bewaring gesteld. Zaterdag werden zij door den Weled. Gestr. heer Mr. Sikkel, officier van justitie te Middelburg aan een gestreng onder zoek onderworpen en met de gevonden voor- werpen geconfronteerd. De inbraak bij slager Verheije en deze roofoverval vertoonen wel eenige gelijkenis. Beide waren brutaal van op- zet en geven niet den indruk, dat hier ,,vak- mannen aan het werk zijn geweesit. Te Kloosterzande hoopt men algemeen dat de dader(s) hun gerechte straf niet mogen ontgaan. Twee brutale inbraken binnen een tijdsbestek van drie maanden, dat is teveel voor de gemoedsrust der dorpelingen van Kloosterzande. Gemeenteraad. i In de op Dinsdag 27 October a.s., des namid- dags 2 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de vol- gende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 8. Voorstel tot voorloopige vaststelling van het uitbreidingsplan met de diverse daarbij behoorende stukken. 4. Voorstel tot benoeming van leden van de Gascommissie. i5. Idem van leden van de Bouwcommissie. 6. Idem van 2 leden van de Commissie van Toazicht op het agentschap der Ar- beidsbemiddeling, wegens periodieke af- treding van de heeren J. K. de Putter en P. C. Mangold. 7. Idem van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens het niet aannemen van de benoeming als zoodanig door den heer J. J. Michielsen. 8. Voorstel op het verzoek van J. Ver- straten-Boer om op gemeentegrond een automatische personenweegschaal voor zijn woning te plaatsen. 9. Voorstel tot vaststelling van een vijf- jaarlijksche verordening, waarbij ver- klaard wordt, welke strafverordenin- gen nog gelden. 10. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de diverse rekeningen dienst 1935. 11. Voorstel tot trekking van afdeelingen voor de Commissie van onderzoek der Gemeentebegrooting 1937. 12. Voorstel op het adres van F. N. Hiem- stra e.a. om een billijke vergoeding te bepalen voor de door de gemeente in gebruik genomen meerdere grond aan de Pironstraat. De feestplannen. Op initiatief der plaatselijke Oranjevereeni- ging werd Zaterdagavond een algemeene vergadering gehouden in het Vereenigings- gebouw alhier, bij welke gelegenheid de inge- zetenen der gemeente waren uitgenoodigd teneinde nader kennis te maken met de in voorbereiding zijnde feestplannen ter gelegen heid van het aanstaand huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.H. Prins Bemhard. De voorzitter, de heer F. C. Wisse, heette de ongeveer 50 aanwezigen hartelijk welkom, waarbij hij zich in het bizonder richtte tot den Edelachtb. heer burgemeester S. van Hoeve, eere-voorzitter der vereeniging. In den breede zette spreker hierna uiteen, hetgeen de Oranjevereeniging voomemens is te orga- niseeren ter gelegenheid van het aanstaand huwelijk onzer kroonprinses. Daaromtrent stippen wij aan, dat het in de bedoeling ligt een tweedaagsch feest te vieren, waarbij het geheele dorp op smaakvolle wijze zal worden versierd, terwijl voor beide dagen een uitge- breid feestpnogramma zal worden ontworpen, waartoe spreker een beroep deed op alle mogelijke medewerking. Teneinde de feest plannen evenwel op behoorlijke wijze te kun- nen uitwerken, werd aan de uit 9 bestuurs- leden bestaande Oranjevereeniging een com missie toegevoegd van 7 personen, waartoe door de vergadering werden gekozen de heeren W. M. Ferdinandusse, C. H. H. Wisse, J. Kos- ten, D. R. Riemens, Jac. Wisse, C.H.Hzn, L. F. Kaijser en C. WisseGalle, die de meeste stemmen op zich vereenigden. De burgemeester, de Edelachtb. heer S. van Hoeve, verklaarde zich gaarne bereid aan het tot hem gerichte verzoek om een woord ter aanmoediging te spreken te voldoen. Spr. gaf te kennen, dat nu weet al eenige weken het heuglijk feit der verloving onzer kroonprins alom in den lande werd gevierd, hetwelk ook in onze gemeente op bescheiden wijze werd herdacht, terwijl telegrammen van geluk- wensch werden verzonden, zoodat we alzoo alien hebben deelgenomen. Na de verloving van een jong paar volgt een huwelijksplan en afgaande op de geruchten zal dit vermoedelijk op of omtrent 12 Januari plaats hebben. Wij hebben op deze oogenblikken beleefd, dat we een commissie samenstelden, die het program- ma der festiviteiten in samenwerking met de Oranjevereeniging nader zal omlijnen, hetgeen een heel werk is en waarvoor dan ook alles in de weer zal moeten komen. Spr. veronder- stelt, dat we daaraan alien zullen meewerken zooals we dat in Zaamslag altijd hebben ge daan. Moge dit nu weer zoo zijn om deze schoone dagen, die we tegemoet gaan te her- denken. Met een woord van warmen dank voor de blijken van belangstelling verklaarde spr., dat dezen avond een begin werd gemaakt om te komen tot de voltooilng van een der traditie getrouw waardig feest ter gelegenheid van den aanstaanden hoogtijdag in het Oranje- huis. Op Donderdag a.s., des namiddags 6.30 uur, zal door den raad dezer gemeente een open- bare vergadering worden gehouden, waarbij de volgendende punten in behandeling zullen komen: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslag van den toestand der gemeente over de jaren 1931/1935. 3. Vaststelling suppletoir kohier der be- lasting op de honden over 1936. 4. Voorstel tot opheffing der commissie van plaatselijk toeizicht op het lager on- Iderwijs in de gemeente met ingang van 1 Januari 1937. 5. Voorstel tot aanstelling van een tijde- lijk onderwijizer voor het vervolgonder- wijs. 6. Verzoekschriften van de (besturen der waning bo uwvereenigingen „Vooruit" en „Sas van Gent" om verhooging van het uit de gemeentekas toegekend voor- schot voor aansluiting aan de water- leiding. 7. Vaststelling der begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1937. 8. Alsfooven van het gemeentelijk electri- citeitslbedrijf voor 1937. 9. Alsboven voor den vleeschkeurings- dienst voor 1937. 10. Alsboven der gemeente-begrooting voor 1937. 11. Voorstel tot vaststelling nieuwe ver- ordeningen op de heffing en invorde- ring van schoolgeld voor het lager on- derwijs. 12. Alsboven voor vervolgonderwijs. 18. Alsboven voor den afzonderlijken cur- sus in de Fransche taal. 14. Voorstel tot vaststelling nieuwe veror dening op de heffing van opcenten op de vermogensbelasting. 15. Verzoekschriften om gemeentegrond in erfpacht, n.l. van: 1. P. Vervaet aan de Tramstraat. E. A. Vemaeve aan de Walstraat. 3. K. Ph. Scheffer aan de Tramstraat. 4. Gebr. R. en A. Claeyssens aan de Kastanjestraat. 5. J. Uytterhoeven aan de Rozenlaan. 16. Voorstel tot wijziging der gemeente begrooting voor 1936. De volgende vonnissen werden uitgesproken: Verboden vervoer: J. C. R., oud 24 j., landbouwer, Eede. f 15 boete of 5 dagen hechtenis. J. B., oud 18 j., zonder beroep, Cadzand. f 15 boete of 5 dagen hechtenis en f 20 boete of 10 dagen hechtenis. J. d. V., oud 21 j., veldarbeider, Axel. If 25 iboete of 10 dagen hechtenis. J. d. V., voomoemd. 2 X f 25 boete of 10 dagen hechtenis. J. F. d. S., oud 25 j., voddengaarder, De Klinge (Belgie). .f 20 boete of 10 dagen hechtenis. R. E. J. M., oud 23 j., handelsreiziger, Nieuw- poort (Belgie). 6 weken gevangenisstraf. J. d. W., oud 23 j., koopman te Hontenisse. 6 weken gevangenisstraf. A. P. K., oud 28 j., werkman, Sint-Jansteen. 2 X 15 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. P. R., oud 34 j., zonder beroep, IJzendijke. 2 X 15 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. P. T. C. d. M., oud 29 j., groentenhandelaar, Uzendijke. 2 X 15 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. C .L. d. K., oud 35 j., klompenmaker, De Klinge (Belgie). 2 X 15 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. P. B., oud 36 j., grondwerker, Sint-Gilles, (Belgie). 2 X 15 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. (C. L. D., oud 38 j., grondwerker, De Klinge (Belgie). i2 X 15 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. Weigering van visitatie: M. V., oud 29 j., zonder beroep, Clinge. f 20 boete of 10 dagen hechtenis. R. d. M., oud 29 j., zonder beroep, Water- landkerkje. f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Verboden nederlage van sigarettenpapier: S. d. H., oud 51 j., arbeider, Haamstede. (f 10 boete of 5 dagen hechtenis. L. v. L., oud 33 j., koopman, Goes. 30 boete of 10 dagen hechtenis. Verboden vervoer van sigarettenpapier: M. M. J. d. P., oud 42 j., zonder beroep, Waterlandkerkje. 1 maand gevangenisstraf. S. P., oud 25 j., wielrenner, Souburg. f 50 boete of'25 dagen hechtenis. H. K., oud 23 j., arbeider, Middelburg. /30 boete of 15 dagen hechtenis. Overtreding Motorrijtuigenbelastingwet E. B. d. M., oud 19 j., monteur, Oostburg. 15 boete of 5 dagen hechtenis. J. Z., oud 20 j., chauffeur, Goes. f 3 boete of 1 dag hechtenis. M. Z., oud 29 j., taxi-ondememer, Goes. f 15 boete of 5 dagen hechtenis. J. G., oud 31 j., expediteur, Goes. f 5 boete of 2 dagen hechtenis. J. G., voornoemd. if 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. G., voornoemd. 15 boete of 5 dagen hechtenis. E. J. S., oud 35 j., bakker, St.-Nicolaas (B.). 3 X f 15 boete of 3 X 5 dagen hechtenis. T. E. W., oud 28 j., monteur, Hulst. if 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. D., oud 20 j., werkman, Zuidzande. f 5 boete of 2 dagen hechtenis. J. J. D., oud 44 j., werkman, Zuidzande. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. H., oud 38 j., carrosseriemaker, Goes. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. I .J. B., oud 28 j., handelaar, Groede. f 10 -boete of 5 dagen hechtenis. C. H. G., oud 29 j., expediteur, Utreoht. 10 boete of 5 dagen hechtenis. L. A. D., oud 30 j., garagehouder, Zierikzee. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. P. C. G., oud 27 j., chauffeur, Schoondijke. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van de Rijwielbelastingwet: J. S., oud 21 j., zonder beroep, Zierikzee. 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. H., oud 21 j., zonder beroep, Ter Neuzen. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding bepalingen Rijksinkomsten- wet voor schippers: L. T., oud 24 j., schippersknecht te A'dam. f 5 boete of 2 dagen hechtenis. Verboden vervoer: F. C. C., oud 34 j., Chineesch "koopman, Leiden. Bekrachtiging verstek-vonnis. HOOGER BEROEP. Door D. R., oud 35 j., koopman te Ter Neuzen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middel burg van 13 October 1,1., waarbij hij wegens mishandeling is f eroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf, met bekrachtiging van het verstek-vonnis. Meest krachtige, tijdelijk wellicht storm- achtige, later afnemende Zuidelijke tot Wes- telijke wind. Betrokken tot ziwaar bewolkt. Regenbuien, aanvankelijk zachter. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Internationaal OostNederlandW.-Duitschland le klasse Afd. I. ADOXerxes AjaxExcelsior DECStormvogels DHCBlauw-Wit CVVROH le klasse Afd. II. HaarlemDWS VSV—(Hermes—DVS SpartaVUG HBS—ZFC KPCFeijenoord Afdeeling IV. le klasse. MW—PSV EindhovenNOAD JulianaRoermond NAiCBVV DONGABleijerheide 2—1 1—2 2—1 3—1 2—0 2—0 1—2 3—0 0—3 5—2 13 1—2 2—7 2—2 52 1—1 doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. PSV 6 4 1 1 9 15—8 NOAD 6 4 2 8 22—13 NAC 6 3 1 2 7 12—10 BW 6 3 1 2 7 16—14 Roermond 6 2 3 1 7 14—13 Bleijerheide 6 2 3 1 7 8—9 LONGA 6 2 1 3 5 17—12 Juliana 6 1 3 2 6 11—17 MW 6 1 1 4 3 10—15 Eindhoven 6 1 5 2 11—25 2e klasse A. GoesBreda VlissingenTSC Middel'burg(Hero TerneuzenDe Zeeuwen 0—2 3—2 1—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Breda 6 5 1 10 15—6 Hero 7 5 2 10 18—12 Middelburg 7 4 1 2 9 30—13 Terneuzen 6 3 1 2 7 10—18 TSC 6 3 3 6 11-^11 Vlissingen 5 2 1 2 5 6—8 De Zeeuwen 5 1 2 2 4 6—9 Goes 6 1 2 3 4 7—8 RBC 5 1 4 2 15—21 Zeelandia 5 1 4 1 8—18 3e klasse A SluiskilTerneuzen 2 3—1 AxelUzendij ke 8—0 OostburgBiervliet 8—2 BreskensHulst 3—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Axel Breskens Hoofdplaat Sluiskil Oostburg 'Hulst IJizendijke Terneuzen 2 Biervliet 6 6 4 5 6 5 4 5 3 3e klasse B. 6 3 3 3 3 2 2 1 2 3 3 2 4 3 12 7 6 6 6 4 2 1 RCISEMM Zeelandia 2Goesche Boys HansiweertEiland Boys ZierikzeeBurgh 28—7 12—11 11—7 12—9 19—13 1115 5—17 8—14 5—17 11—2 4—3 1—2 doelp. RGS gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 6 6 12 50—7 Eiland Boys 5 3 1 1 7 23—8 Burgh 5 3 1 1 7 17—9 Z. Boys 5 3 '1 1 7 16—10 Vlissingen 2 4 2 2 6 10—6 Middelburg 2 5 2 2 1 6 11—9 Zierikzee 6 2 1 3 5 19—14 Zeelandia 2 5 1 2 2 4 9—23 Hansweert 6 2 4 2 5—28 EMM 3 3 4—19 Goesche Boys 6 6 435 le klasse Afd. V. GViAJVBe Quick AchillesV elocitas FrieslandSneek VeendamHlSC HoogezandLeeuwarden 3—4 5—2 afg. 41 Kon. Ned. Voetbalbond. Afd. IV. Eerste klasse. De regen, die in den loop van Zondag in ruime mate neerstriemde heeft aan de velden wel zware eischen gesteld en alleen de goede drainage was oorzaak, dat ten slotte niet tot afkeuring moest worden overgegaan. De strijd MWPSV heeft volkomen aan de gestelde verwachting beantwoord, want het heeft er gespannen en mag PSV zich geluk- kig achten dat op het laatat MW er niet in slaagde gelijk te maken en PSV met een 12 overwinning naar huis kon gaan. EindhovenNOAD kreeg eveneens een uit- slag met NOAD als overwinnaar, doch dat NOAB zoodanig partij zou geven, dat Eind hoven to taal verpletterd werd, hadden wij niet gedacht en de overwinning van NOAD is dan ook bijzonder groot geweest. 17 is een uit- slaig die maar hoogst zelden in de Eerste Klasse voorkomt. JulianaRoermond liet ons zoowaar ook niet in den steek en het werd een gelijk spel, 22, waardoor Roermond haar drie uitwed- strijden telkens met 22 kon beeindigen. NACBVV heeft aan de thuisclub de over- winning met 52 gebracht, waardoor NAC in de bovenste gelederen blijft, met slechts 2 punten achterstand op PSV. Op het eind van deszen strijd was het minder fair optreden van een der NAC-spelers oorzaak, dat een der spe- lers van BVV de beslissing van den scheids- rechter niet afwachtte en zelf den NAC-spe- ler een afstraffing wilde toedienen. Het kwam tot een algemeene opstand waarbij zelfs sup porters meenden zich te moeten mengen. De kantonrechter, die op het veld als toeschou- wer aanweizig was, liet het spel staken en re- quireerde de sterke arm, waama proces-ver- baal tegen den BW-speler werd opgemaakt en 2 spelers van BW door den scheidsrech- ter uit het veld werden geizonden en de NAC- speler, die door zijn optreden de werkelijke oorzaak van de heibel was, een waarschuwing cntving. Na dit intermezzo werd nog een paar minuten gespeeld en klonk daarop het eind- signaal. LONGA en Bleijerheide hebben de punten maar verdeeld, 11, en gaf de uitslag goed de verhouding weer. Tweede klasse. GoesBreda. 02. tniderdaad heeft Goes het onderspit moeten delven bij haar ontmoeting tegen Breda, doch het spel van de gasten was niet van dien aard, dat Goes voor een hopeloos geval stond. Integendefl, zoo Goes meer het geluk aan haar zijde had gehad, zou Breda met een ne- derlaag naar huis zijn gegaan. Een gelijk spel zou beter de krachtsverhouding hebben weer- gegeven. Ondertusschen blijkt toch, dat bij een stevig aanpakken, want dat hebben de gast- heeren gedaan, Breda niet onoverwinnelijk is en haar positie dus niet zoo stevig gefun- deerd is. VlissingenTSC. 32. Vlissingen heeft meer gedaan dan wij ver- wacht hadden en blijkt hieruit, dat haar elftal- commissie goed werk heeft gedaan met het herzien van de samenstelling van het eerste elftal, want na dien zijn de resultaten aan- merkelijk verbeterd. Dat TSC er niet in ge slaagd is om Vlissiingen te overwinnen zal voor de Oosterhouters al een heele teleurstel- ling zijn geweest, want nu is TSC naar den middenmoot verhuisd en zal het een heele toer Voor hen zijn om zich daarboven uit te werken. Ondertusschen heeft Vlissingen zich goed weten te classeeren. MiddelburgHero. 12. In den aanvang van het seizoen leek het of Middelburg zoo'n klasse op zich zelf speelde. en onbedreigd naar het kampioenschap zou stevenen met een ongekend aantal doelpunten. Maar ziet, van Vlissingen kwam het keer- punt en nu staat Middelburg reeds op de derde plaats. Er kan echter nog van alles ge- beuren, doclf het ziet er naar uit, dat het een felle kamip zal worden welke club als num- mer e&n zal eindigen in deze competitie. De partijen in deze ontmoeting waren goed tegen elkaar opgewassen en de rust bracht een bianco stand. Middelburg opende na de rust de score, doch Hero maakte spoedig gelijk. De aanvoerder van Middelburg kreeg het met den scheidsrechter aan de stok en werd naar de kleedkamer verwezen. Het gevolg hiervan zal wel zijn, dat Middelburg een tijdlang een "invaller in haar elftal zal moeten opnemen. hetgeen natuurlijk een verzwakking is. Hero slaagde er in het winnende doelpunt te ma ken en hierdoor in het bezit te komen van twee zeer kostbare punten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2