ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN cts KWATTA REEP mB De Tweelingzusters. No. 9521 MAANDAG 26 OCTOBER 1936 78e Jaargang Feuilleton Binneniand ALLER OOGEN ZIJN GERICHT OP 5de TueulOv. Tnet ye/dig kjufaJtbCL svtcUuUjv Buitenland. Sukkelt Gij met Uw spijsvertering? M.S.S.-cachets EERSTE BLAD Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN i d. ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Joor Belgie en Amerika 2,overige lan den f 2,35 per 3 maanden fr. per post Atxmnementen voor bet buitenland alleen bij vooruittetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE 8ANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichAs worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERS CHI J NT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. brengen ingevolge artikel 75 der Lager Onder- wijswet 1920 het volgende raadsbesluit ter openbare kennis. De Gemeenteraad van Ter Neuzen; gezien een op 14 September 1936 ingekomen adres van het Roomsch Katholiek Kerkbestuur der parochie ,,St. Willebrord" te Ter Neuzen, Ihoudende verzoek om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden te willen be- schikbaar stellen voor aansluiting op de waterleiding, het aanbrengen van een wasch- en drinkgelegenheid, alsmede van waterspoe- ling in de W.C.'s in de R.K. school voor ge- woon lager onderwijs aan de le Verbinding- straat aldaar; overwegende: dat voor bovenvermelde doel- einden gelden uit de gemeentekas kunnen wor den aangevraagd; dat is voldaan aan het bepaalde bij artikel 77, le lid, der Lager Onderwijswet 1920; gelet op artikel 72 e.v. van genoemde wet; gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders; besluit zijn medewerking te verleenen. Ter Neuzen, 2i2 October 1936. De Gemeenteraad voornoemd, P. TESLLEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLESecretaris. Ter Neuzen, 23 October 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. brengen ingevolge artikel 75 der Lager Onder wijswet 1920 het volgende raadsbesluit ter openbare kennis. De Gemeenteraad van Ter Neuzen; gezien een op 14 September 1936 ingekomen adres van het Roomsch Katholiek Kerkbestuur der parochie „St. Willebrord" te Ter Neuzen, Ihoudende verzoek om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden te willen be- schikbaar stellen voor aansluiting op de waterleiding, het aanbrengen van een wasch- en drinkgelegenheid, alsmede van waterspoe- ling in de W.C.'s in de R.K. school voor uit- gebreid lager onderwijs aan de le Verbinding- straat aldaar; overwegende: dat voor bovenvermelde doel- einden gelden uit de gemeentekas kunnen wor den aangevraagd; dat is voldaan aan het bepaalde bij artikel 77, le lid, der Lager Onderwijswet 1920; gelet op artikel 72 e.v. van genoemde wet; gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders; besluit; zijn medewerking te verleenen. Ter Neuzen, 22 October 1936. De Gemeenteraad voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLESecretaris. Ter Neuzen, 23 October 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. GEMEENTEBEGROOTIN G. De begrooting van de plaatselijke inkomsten en uitgaven dezer gemeente, alsmede de be grooting van het woningbedrijf, dienst 1937, Naar het Engelsch van PATRICIA WENTHWORTH. (Nadruk verboden.) 40) Vervolg. zijn aan den gemeenteraad aangeboden en ge- durende een tijdvak van veertien dagen voor een ieder ter inzage op de gemeente secretarie nedergelegd, alwaar tegen betaling van de kosten afschriften kunnen worden verkregen. Ter Neuzen, 23 October 1936. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, P. TELLEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Anne zei nietis. Het pad maakte bijna een rechthoekige bocht, die hen volkomen aan het geeicht onttrok. Een wal van azalea's rees voor hen op, een vuur van oranje en warm abfikozen geel en wit, oranje met een tint van vermiljoen, geel met 'n vleug van rose en wit in een half doizijn nuances van ivoor- creme tot haast paarsen weerschijn. Een eenizame rodondendron stand tusschen de aza lea's als een hooge rots in een zee van zonne- flonkering en rijken gloed. Heel dit Schoone wonder ging aan Anne's oogen voorbijer waren alleen schemerende plekken kleur door een mist van tranen. John zag hoe bleek ze was en voelde dat ze beefde. Een tent van groen en bloem was om hen uihgespannen. Met Anne alleen te zijn in deze betooverende, zomersche wereld, haar lichaam te voelen crillen teigen het zijne, de tranen te zien op haar bleek gezicht dit alles roerde hem onuitsprekelijk en zijn emo- tie baande zich een weg in een impulsieve daad. ,,Anne!" kwam het gesmoord over zijn lip- pen en toen sloeg hij de armen om haar heen en kuste haar vochtige oogen. En toen hij haar oogen gekust had, kuste hij haar zach- ten, huiverenden mond. En edn vluchtig moment liet Anne hem begaan. Maar het oogenlblik glipte voorhij. HET HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD. Het ligt in het voomemen der Nationale Landstormcommissie, na hieromtrent overleg gepleegd te hebben met de Gewestelijke Land- stormcommissien, om ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard, namens den geheelen Bijzonderen Vrij- willigen Landstorm een huwelijksgeschenk aan te bieden. Teneinde alle leden van den B.V.L. in de gelegenheid te stellen hiertoe mede te werken, is den plaatselijken leiders verzocht, de bij- dragen der leden voor dit geschenk te willen innen en op te zenden aan den secretaris der betreffende gewestelijke commissie. Waar de Bijz. Vrijw. Landstorm pl.m. 85.000 leden telt, behoeft slechts op een ge- ringe gemiddelde bijdrage per lid en per afd. te worden gerekend, om toch over vol- doende middelen te kunnen beschikken, om het Prinselijk Paar bij gelegenheid van het voorgenomen huwelijk een waardig geschenk te kunnen aanbieden. De bevolking van het gebiedsdeel Curagao zal, naar Aneta uit Willemstad meldt, ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard, een tapijt aan het Prinselijk echtpaar aanbieden. In den rand van dit tapijt zullen de namen worden geweven van de zes eilanden, terwijl de cen- trale figuur zal worden gevormd door een W est-Indie-vaarder Naar „Het Paard" meldt, zijn aan Prinses Juliana en Prins Bernhard twee door het Groningsche PjS. geregistreerde hoogklassige veulens van hooge afstamming en van eigen bodem aangeboden door de Prov. Ver. tot Bevordering der Paardenfokkerrj in Gronin- gen". HF.F.I. HET HAAGSCHE ZEDENSOHANDAAL EEN JUSTITIEELE D WALING? Binnenkort verschijnt, zoo meldt het Alme- lo's Dagblad, een brochure van het bekende soe.-dem. Kamerlid Ds. v. d. Heide, getiteld: ,,De zaak tegen mr. L. A. Ries, thesaurier- generaal bij het departement van financien, eenige ibeschouwingen en kritische opmerkin- gen". Deze brochure ds een felle aanklacht tegen al degenen die door emstige fouten en schromelijke tekortkommgen oorzaak zijn ge- weest dat de goede naam van een hooigstaand ambten,aar door 't slijk is gesleurd." Het „Alm. Dhl." heeft de drukproeven dezer brochure gezien en o-ntleent er aan, dat de eenige getuige tegen mr. Ries zou zijn een gevaarlijke fantast... ,,Hij gaf zich uit voor journalist, drs. in de letteren, secretaris' generaal van het Zweedsche gezantschap etc. In al die kjwaliteiten pleegde hij diverse oplichterijen en maakte bovendien anderen verdacht." ,,iEr is genoeg materiaal gegeven, zoo ver- volgt ds. v. d. Heide de uitvferige uiteenzet- tingen over X.'s fantastiache oplichterijen, voor de stalling dat X. een jongeman is zon- der waarheids- en verantwooridelijkheidsbesef iemand die 't een kleinigheid acht anderen van misdrijven te beschuldigen, die door hem „G!" zei ze. Het was een venschrikte zucht. Toen duwde ze hem van zich af, ofschoon zijn eenen arm nog om haar schoudetis bleef. ,,0!" klonk het weer, maar nu was er boos- heid- in haar stem. John's arm viel langs zijn zij. „Anne, -lief- ste; huil niet." Anne trok haar zakdoek uit haar naouw en drukte hem tegen haar ocgen; ,,Ik fhuil niet." ,,Toe Anne, wees toch bedaard," smetekte iiij; ,,er kan direct iemand langs komen." ,,Maar ik huil immers niet!" Heel even nam ze de zakdoek van haar oogen weg; net lang genoeg om hem een blik toe te werpen, waarin ze alle verontiwaardi- gin-g en verwijt legde, waartoe ze bij machte was. Maar het felt dat ze nog steeds schreide bedierf het effect en de eenige uitwerking op John was het mateloos verlangen haar op nieuw te kussen. Tevens greep een onzinnige begeerte hem aan om Casilda Moore een steen naar het hoofd te smijten en haar daama een pak slaag toe te dienen, dat ze ongetwijfeld sinds jaren verdiend maar nooit gekregen had. En na afloop van deze strafoefening Anne weer te kussen, nog eens en nog eens, tot ze zou ophouden met huilen en zijn kussen be an tiwoorden. „Aime, liefste", drong hij. Maar Anne stampvoette driftig. „Ik bdn je liefste niet ik heb je nooit het recht ge geven me zoo te noemen." ,,Ik ik kan er niets aan doen heusch niet. Ik „Het is onbehoorlijk van je Ze stopte den zakdoek weer in haar mouw en liep met kordate passen terug, precies het midden van het smalle pad houdend, zoodat er voor John geen plaats naast haar was. Met iedere stap werd ze boozer op hem. Waar haalde hij den moed vandaan om haar te kus sen, haar aan te raken? Hoe kreeg hij het in zijn hoofd om te denken dat zij zich op die manier zou laten kussen? Een vurige plek brandde nu op elk van haar wangen. Haar oogen waren nu heelemaal gefantaseeid zijn; iemand die bedriegt en op- licht; een opschepper en grootdoener, die van zichzelf en van zijn vader, van zijn kennen en kunnen, zijn positie, rijkdom, re-laties en prestaties voorstellingen geeft, die hem doen kennen als jongeman van gewicht en aanzien, van geld en hwloed, van talent en bekwaam- heid. Een hoogt gevaarlijk jongmensch. En nu de waarheid en niets dan de waar- heid. Op de verklaringen van dezen fan tast en daarop alleen zijn politic en officier van justitie afgegaan, is mr. Ries ge- arresteerd, vervolgd en in het Huis van Be waring inigesiloten, waardoor hij als thesau- rier-generaal werd geschorst, waardoor zijn eer en goeden naam door het vuil werden ge sleurd. Met voorkeilnis van twee ministers." Uitvoerig behandelt ds. Van der Heide het verdere verloop van het geval, citeert dr. Colijns zeer waardeerend oordeel over mr. Ries, critiseert scherp de geheele behandeling der zaak voor en na de arrestatie, bij de ver- hooren etc. en stelt poiitie en justitie in ge- breke wijl zij naliet deiigdelijk te ondenzoeken of de verklaringen van den reeds slecht bij de poiitie bekend staanden getuige-fantast wel de waarde hadden, die zij er klaarblijkelijk aan toekende. DE MINISTER VAN WATERSTAAT SPREEKT VOOR DE FILM. De K.N.A.C. zendt ons den tekst van de waarschuwing met betrekking tot de ver- keersgevaren, welke de Minister van Water- staat, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, door middel van een door Polygoon ter ge legenheid van de veiligheidsweek der K.N.A.C. opgenomen filmpje tot het Nederlandsche pu- bliek heeft gericht. Dit filmpje draait in het journaal van deze week in verschillende thea ters van ons land. De Minister spreekt et zich als volgt in uit: Verkeer en bron van welvaart, tevens van gevaar De overheid bestrijdt het gevaar door het stellen van verkeersregelen en de weggebrui- ker door het stipt naleven daarvan. Wellevendheid is ook voorschrift Uw en anderen leven staat op 't spel Voetgangers... staakt uw kout, als gij over- steekt, staat niet stil op den wegkiest den kortsten afstand en u'e aangewezen plaatsen. Wielrijdersook gij, jeugdig paar, rijdt niet naast, doch achter elkaarsteekt uw arm uit, voordat gij links of rechts gaat een helderwit spatbord met goeden reflector of achterlichtgeen verblindend voorlicht. Motorbestuurderslet op stuur, banden en remmen. Geen verblindende voorlichten en ook - geen alcohol Ouderslaat uw kinderen niet op den weg spelen De wegverkeersweek leert: veilig v66r alles is veilig voor alien HET WERKFONDS. In totaal heeft thans een bedrag van bijna 78 millioen bestemming gekregen. Verschenen is het negende driemaandelijk- sche verslag van het Werkfonds 1934, loopen- de van 16 Juni tot en met 15 September 1936. Uit een overzicht van den stand der open- bare werken blijkt, dat op 15 September er reeds in totaal 66 plannen zijn uitgevoerd en voor de eerste of tweede maal opgeleverd. Het hiervoor geblokkeerde bedrag bedroeg in totaal 6.371.841,10. Van dit bedrag werd volgens de bij het bureau binnengekomen loonlijsten, op de bouw- plaats verloond f 1.313.062,33. Deze werken hebben arbeid geleverd, voor zoover het uit de loonlijsten mogelijk was dit te berekenen, voor 70.541 manweken. droog en haast zoo hard als die van Casilda. De zwoele, zware lucht, geladen met geur, het fascineerend spel der vlammende kleuren, het zacht-ruischend en wuivend gebladerte het ging alles langs haar heen. Er was ter wereld niets dan zij en John en haar ziedende woede tegen hem. En een smal pad dat zij beide gingen en dat naar nergens leidde. Zwijgend liepen zij langs de azalea's en be- reikten een breederen, koelen weg onder schaduwrijke boomen. Plotseling verbrak Anne de drukkende'Sbiite-.- ,,Ik zou graag naar huis gaan" zei ze aof. XXX. „Ik heb in de gevangenis gezeten iZonder dat er een woord tusschen hen bei- den gewisseld werd aanvaardden ze den terug- weg en Anne hield zich zelf maar steeds voor hoe boos ze was. Tusschen de hooge, rechte stammen van de dennen, schitterde aan beide kanten van den weg een streep water. De schaduwen tusschen de boomen waren heel danker, maar de gouden zonnestralen en het weerkaatsend licht uit het water drongen tot in die duister- nis door. Boven hun hoofden ontmoetten de wuivende kruinen elkanider. Anne vond er iets fascineerends in om zoo snel en gemakkelijk uit de koele lucht in de zomersche hitte gevoerd te worden en dan weer terug in de koelte. Ze had een gevoel alsof ze op vleugelen gedragen werd. Als ze haar oogen dicht deed, kon ze alles vergeten dan was er niets dan die heerlijke wind om haar hoofd. ,,Ik ben erg boos op John", zei ze nadruk kelijk tegen zich zelf. Een verrukkelijke boschl-ucht hing cm haar heen. .Aurora is een schat vind je niet?" ver brak John tenslotte het stilzwijgen. „Ze is gewoonweg eenig. Ik ben dol op haar; maar die onmogelijke Casilda moesten we maar naar een land sturen waar jonge vrouwen den heelen dag aan het werk worden gezet en, een By inzending van soldaatjes mag voor iedere 50 soldaatjes deze uitgeknipte adver- tentie gevoegd worden, die dan telt voor 4 soldaatjes. 53 B (Ingez. Med. Op 15 September waren nog 128 plannen geheel of gedeeltelijk in uitvoering. Aan het einde van de vorige verslagperiode bedroeg dit aantal 121, terwijl in de afgeloopen drie maan den 25 plannen werden opgeleverd. Het be drag, dat voor deze 128 plannen werd vast- gelegd, bedroeg in totaal 30.655.260,96, waarvan f 10.922.168,96 voor Rijkswaterstaats- werken. Op 15 September waren nog van 28 plannen een of meer bestekken door het Werkfonds goedgekeurd, zoodat aangenomen kan worden dat deze werken voor een groot gedeelte bin nenkort in uitvoering zullen komen. In totaal is voor deze plannen vastgelegd een bedrag van 5.548.074. In de groep: plannen, goedgekeurd door de ministerieele commissie, nadat over de loonen met de arbeidersorganisaties overeenstemming is bereikt, zijn thans in totaal 29 plannen ge- rangschikt, waarvoor in totaal is vastgelegd een bedrag van 8.106.618. Op het einde van deze verslagperiode waren in totaal door de ministerieele commissie goedgekeurd 45 plannen, welke in geheele of gedeeltelijke werkverschaffing- zullen worden uitgevoerd. Het totale bedrag, benoodigd voor de wer ken, bedraagt, voorzoover tot dusverre ge- raamd, f 12.145.861. Uit het Werkfonds zullen worden gefinan- cierd de bijkomende kosten, voor al deze plan nen geraamd op een totaal bedrag van 6.687.276. Thans zijn bij het bureau 268 plannen voor openbare werken in behandeling. In totaal is thans geblokkeerd 77.941.645.15. BELGIe. Het verloop van den Zondag in Belgie, speciaal in Brussel, werd, in verband met de aankondigingen van Rex, omtrent te houden betoogingen, die door de Regeering verboden waren, met eenige spanning tegemoet gezien. -Het is, behoudens enkele relletjes op het plein voor de beurs, vrijwel kalm afgeloopen. Bij het uitgaan van de kerk St. Gudule heeft de Rexleider Degrelle getracht van uit het venster van een tegenover de kerk staand hu-is de menigte toe te spreken. Het gespro- kene ging echter in een verward geluid ver- loren. Toen Degrelle kort daarna uit het perceel kwam, werd hij met eeinige andere leiders door de poiitie gearresteerd. Er zouden gisteren in totaal ongeveer 200 personen gearresteerd zijn. Deze zijn alle des nachts te 1 uur weer vrijgelaten. Er waren in verband met -een en ander uit- gebreide maatregelen genomen. GOERING ALS PLAN-DICTATOR. Goering heeft zijn eerste decreet inzake de verwezenlijking van het vierjaar-plan uitge- pak slaag krijgen van een gespierde schoon- mama als ze het wagen lijntje te trekken." Anne keek met een hooghartige blik naar haar eigen spiegelbeeld in de voorruit; ze kon er zich bijna even goed in zien als in de Spie gel. Het kleine verschoten hoedj-e fl-atteerde haar zonder twijfel, maar ze ergerde zich om- dat haar lippen licht trilden; ze had zoo graag gewild dat er een stremge, booze trek om haar mond zou zijn. Als ze naar rechts keek, kon ze John's spiegelbeeld zien. Als hij een beetje bedrukt of schuldbewust had gekeken, zou dit haar za-chter hebben ge- stemd, maar de voorruit toonde haar een al- leropgeweksten jongeman met een ondeugen- de twinkeling in zijn oogen. Daarom liet ze John's opmerkin-g onbeantiwoord, maar scherpte zich zelf opnieuw in, dat ze ontzet- tend -boos was. De weg begon te stijgen. Er stonden nu geen dennen meer, maar beuken, smaragd in de schaduw en goudgroen in de zon. Het was of ze reden in het schip van een grootsche kathed-raal, die levend gewor- den en de Sehepper verheerlijkte met de stem van al het groen der aarde. Zoo volmaakt zuiver en mooi was het, dat Anne heelemaal veygat dat ze zich voorgenomen had boos te zijn; de vreugde over z-ooveel schoonheid was als een -wind die haar geest sichoonveegde. Het duurde een poosje voor John weer sprak. Toen vroeg hy plotseling. „Heb je veel ringen?" Anne keek hem verbluft aan. „Ringen?'r „Ja, ringen." „,Wlat voor ringen?" ,,Nu gewoon, ringen," herhaalde John. ,,Dus, heb je veel ringen?" Daar ze vergeten had om langer boos te zijn, lachte Anne. ,,Neen". ,,Bezit j-e heelemaal geen ringen?" „Waarom wil je dat weten?" ,,Nu, de con'versatie stokte 'n beetje, niet- waar, en daarom dacht ik, dat we wel eens een praatje over ringen konden beginnen. Heb ik goed begrepen dat je geen ringen be- zit?" ,,Ik had er enkele van mijn moeder, maar vaardigd. Hierin wordt gezegd, dat het werk zooveel mogelijk zal worden gedaan door de bestaande instanties, nieuwe ambten zullen slechts in uiterste noodzaak worden gescha- pen. Allen, die meewerken, personen en orga- nisaties in staat en partij, staan onder leiding van Goering. Goering zal zich verder laten voorlichten door een ministerraad van deskundigen, waar in o.a. de chef van de rijkskanselarij, staats- secretaris dr. Lammers en de deskundige voor Duitsche grondstoffen, dr. Keppler, zitting hebben. Verder worden de onderdeelen opgesomd, waarin de OTganisatie wordt verdeeld, n.l. 1°. het fabriceeren van Ouitsche grondstoffen; 2°. verdeeling van grondstoffen; 3°. arbeids- regeling; 4°. de landbouw-productie, inzoover deze in verband staat met het vierjaar-plan; 5°. prijsregeling; 6°. deviezen-kwesties. De financieele kwesties worden uitgewerkt in samenwerking met de ministeries van fi nancien en economische zaken. Dr. Keppler wordt tevens benoemd tot per- soonlijk raadsman van Goering inzake den op- bouw van de Duitsche grondstof-industrie. Verder-heeft hij de leiding in de fabricatie van industrieele vetten. Binnenkort zal minister-president Goering in het Sportpalast een rede houden over de maatregelen, welke genomen worden in ver band met het vierjaar-plan. DUITSOHLAND ERKENT DE VEROVERING VAN ABESSINIe. iStefani meldt uit Berchtesgaden: De It-aliaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, is Zaterdagmorgen door Beslagen long Beladen gevoel Gebrek aan eetlust Last van bloedaandrang Hoofdpijn Warm hoofd Ziet Gij er daar- door slecht uit Lusteloos, geen werklust en reeds 's morgens bij het opstaan moe? Maak Schoon Schip, neemt Zij bewerken een wonder. Al Uw klachten verdwijnen en Gij voelt U weldra een ander mensch. Opgewekl, vroolijk, als verjongd. Uw eetlust keert weer terug. M.S.S.-Cachets werken langzaam laxeerend en afvoerend. Iedereen kan ze goed ver- dragen. Wilt Gij snel ineens „Schoon Schip maken", neem er dan gerust twee tegelijk. 't Is een vondst van Apolheker Dumont. Prettig innemen, want Ge proeft niets. Per koker van 12 stuki 60 cent. Overal verkrijgbaar. (Ingez. Med.) ik draag ze niet dikwijls. Ik bed-eel..." een diepe bios trok over haar geizicht, ,,ik draag ze heelemaal niet. Ik veronderstel dat Jenhy ze heeft." „Wat voor soort zijn het?" Jij behoort ze toclj te hebben als ze van jou zijn. Wat voor sioort zijn ze?" ,,-Er is er een brj met een opaal, een met kleine pareltjes, en een met twee diamanten en een robijn. Ik zal er Jenny bij gelegen heid wel eens naar vragen." „Je hebt nooit een ring met een smaragd gehad? Smaragden zijn prachtsteenen, vind je niet?" Waar wilde hij heen? 'Hij dacht toch niet hij kon zich toch onmogelijk verheelden, dat ze hem zou toestaan Maar de bios van zooeven, die weer weg- getrokken was, kwam nog vuriger terug en John zag het. ,,Heb je nooit een ring met een smaragd gehad?" vroeg hij weer, met een lach in zijn stem. ,,Neen, ik houd niet van smaragden." „Jenny wel," hernam John. „Zij heeft een ring met een smaragd. Ik heb tenminste ge zien dat zij er een droeg." ,,Haar verlovingsring." ,,Dat dacht ik wel." Hij keek naar Anne's isipiegelbeeld in de voorruit. ,,-Heb jij dien nooit ged-ragen?"' ,Wat Jenny's verlovingsrinig?" Er klonk onmiskenbare veibazing in haar uitroep. „Dat kon toch wel? Het gebeurt toch wel,-dat meisjes elkaars ringen dragen?" ,,Maar niet..." Anne ziweeg plotseling en legde de eene hand snel over de andere. Na een oogenblik ging ze voort, op heel anderen toon: „Waarom vraag je dat?" .Veronderstel eens dat ik dat deed omdat ik wilde weten weten of je van smaragden houd." Hij minderde vaart, stopte aan d-en kant van den weg en draaide zich in zijn zit- plaats naar haar toe. .Veronderstel eens dat ik wilde weten wat voor soort ring jij graag als verlovingsring hebt." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1