SPELDJESDAG JL VERGADERING Aanbesteding Laatste Berichten Pluimvee-Rubriek Advertentien INBOORLINGEN OP HET OORLOGSPAD? JLNGEZONDEN STUKKEN. SCHEEP V AARTRE WEGIN G. IZAAK SQMMEIJER, DINA VAN DRONGELEN, ABR. VAN DRONGELEN. JOCH. VAN DRONGELEN. LEV. DE BLAE1J. WILLEM OENES DE VRIES, voo, „Z 0 N N E GL 0 REN" op ZATERDAG 24 OKTOBER „ln 't belang der Landbouwers" te ZAAMSLAG 83.800 kg Super 20 °/0 31.600 kg Kalizout 40 °/0 6.500 kg Thomasslakkenmeel 27.100 kg Chilisalpeter 13.400 kg Kalksalpeter 52.200 kg Zwavelz. Ammoniak 62.100 kg Kalkammonsalpeter Snijworst l1/2 ons voor 14 cent. gekookte Ossetong 28 cent per ons Firma E. A. IJsebaert lijke oorzaak kwam eerst aan het licht, toen de jongen op een gegeven avond al bet bedde- goed lostrok en luid gillend tot de ontdekking kwam, dat er een paar slangen in verborgen lagen. Zijn moeder snelde toe en stelde een nader onderzoek in. Er kwamen dertien slan gen te voorschijn. Men veronderstelt, dat de reptielen het huis binnengedrongen zijn om beschutting te zoe- ken tegen de herfstkoude en dat zij een on- derkomen hebben gevonden in het bed van den knaap. Des nachts kropen zij dan waarschijn- lijk onder de matrassen vandaan en nestelden zich aangenaam in de nabijheid van de voeten van den jongen. LUGUBERE ONTDEKKING TE LIJIK. Zal Belgie een' vrouwelijken Landru blijken te bezitten? schrijft de Brusselsche correspon dent van „De Telegraaf". Te Luik is een vrouiw gearresteerd, die niet minder dan vijftien vergiftigingen op haar geweten zou hebben. Het is de 54-jarige wed. Beckers, geboren Marie Petit Jean. Zij werd in een anoniem schrijven er van beschuldigd een 86-jarige weduwe vergift te hebben toe- gediend. Het gerecht heeft zich onmiddellijk met de zaak beziggehouden en de vrouw in voorloopige hechtenis gesteld. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat vrouw Beckers zonder middelen van bestaan was. Haar man is waarschijnlijk ook door haar toe- doen gestorven. Den laatsten tijd heeft vrouw Beckers er zich systematisch op toegelegd, kennis aan te knoopen met oudere dames, waartoe zij in parken gemakkelijk de gelegen- heid had. Zij wist zich in haar huizen binnen te dringen, logeerde er en leende ten slotte geld. Zij toonde zich bij haar nieuwe vriendin- nen zeer gedienstig en was er altijd op uit, den een of anderen drank voor haar gastvrou- wen te bereiden. Als deze ziek werden, be- lastte zij zich met haar verzorging, maar altr|d eindigde de ziekte met den dood. Verscheiden dezer gevallen werden toegeschreven aan hevige indigestie of toevallige vergiftiging. Meer dan tien harer verkeerden te voren nog in uitstekende gezondheid. Bij alle slacht- offers deden zich dezelfde verschijnselen voor; verwrjde pupillen, brakingen en koude handen en voeten. Op verzoek van de familie van een dezer vrouwen, die onder verdachte omstandigheden gestorven waren, werd een onderzoek naar de doodsoorzaak ingesteld. Dit onderzoek bleef evenwel zonder resultaat. Thans heeft het gerecht enkele opgravingen laten doen, waarbij aan het licht is gekomen, dat de slachtoffers overleden zijn aan de ge- volgen van een vergif, dat zeer geringe sporen nalaat. Bij een huiszoeking in de woning van de weduwe Beckers werd een fleschje met een hoeveelheid zeer vergiftige cyaanverbindingen gevonden. Ook ontdekte men sieraden, die aan het slachtoffer toebehoord hadden. Volgens vrouw Beckers waren ee haar uit dankbaar- heid voor de verpleging geschonken. Zij zorgde er steeds voor de bewijsstukken van de leeningen, die zij bij haar slachtoffers had aangegaan en die soms tot tienduizend framken beliepen, te vemietigen, voordat de familie der overledenen zich met de zaken kon bemoeien. De tijd van verdachte sterfgevallen, waarbij de weduwe Beckers een rol heeft gespeeld, heeft zich snel uitgebreid. In enkele geval len zrjn de bewijsstukken nog niet voldoende, doch voor andere sterfgevallen staat de schuld van de weduwe Beckers onomstootelijk vast. Te Salamaus (Nieuw Guinea) zijn er berich- ten ontvangen over moeilijkheden, die zouden zijn ontstaan met de krijgshaftige inboorlingen aan de "Rai-kust. Reeds tweemaal in de laat- ste maanden hebben zij politie-patrouilles aan- gevallen. De assistent-districtsamtotenaar is in een sloep van Salamaus vertrokken naar de eilandengroep Siassi, teneinde een onderzoek naar den toestand in te stellen. De inboorlingen van de Rai-kust werden door het v66r-oorlogsche Duitsche bestuur van hun land ontzet verklaard, als straf voor een mislukte samenzwering, die door een der stamleden aan het licht was gebracht. Deze samenzwering had ten doel Madang aan te valien en de blanke inwoners af te maken. Eenige jaren later onderwierpen de inboor lingen zich en werd him land teruggegeven door het toen ingestelde mandaatsbestuur. Sinds dien tijd hebben zij zich vrij rustig ge- houden. Er werden vorderingen gemaakt met het beschavingswerk en de krijgszuchtige nei- gingen der bevolking kwamen slechts weinig aan het licht. In Juli j.l. echter werden een assistent- districtsambtenaar en een aantal inboorlingen- politie-agenten in den slaap overvallen. Een agent werd gedood, vier werden gewond. Tegen het einde van de vorige maand werd dezelfde ambtenaar met vier politiemannen wederom aangevallen. Hij werd gegrepen en een aantal vrouwen vielen hem met mess en aan, terwijl mannen de agenten met lansen te lijf gingen. De ambtenaar en leden van zijn pa- trouille werden gewond, maar zij slaagden er in hun sloep te bereiken na zes aanvallers te hebben gedood en een vrouw gevangen ge- nomen te hebben. De Siassie-eilandengroep ligt in de Dam- pier-straat, ten Westen van Nieuw-Brittaiije en ten Zuiden van het eiland Rooke. Het grootste eiland ligt ongeveer 160 mijl van Madang. VROUW TEREOHTGESTEL|D WEGENS OPIUMSMOKKELARIJ Een vuurpeleton in 'Hsoetsjaufoe, ten Noord- Westen van Kiangsoe, heeft een einde ge maakt aan het leven van een vrouw, mevr,, Li genaamd, die ter dood veroordeeld was wegens het smokkelen van verdoovende mid delen. Voordat zij naar het executieveld ge bracht werd, werd zij in optocht door de stra- ten der staid geleid. Voor zoover bekend is, is mevrouw Li de eerste vrouw, die wegens opiumsmokkejen ter dood is veroordeeld. Zij was in Hsoetsjaufo gearresteerd- Een manne- lijke medeplichtige werd veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf. MAAGDENROOF. Het knapste meisje van het district Banja Luka in Bosnie (Zuid-Slavie) heeft, alvorens zij voor het altaar kon verschijnen, nog een opwindend avontuur beleefd, dat het zijne er toe zal bijdragen, haar tot in lengte van da- gen haar trouwdag niet te doen vergeten van den nacht, tot de kerkdeuren eindelijk open gingen, werd doorgebracht met zang en dans. DE VLIEGDIENST OP DEN STILLEN OCEAAN. De president der Pan American Airways heeft te New York den persvertegenwoordi- gers medegedeeld, dat het in het voomemen ligt binnen ongeveer twee jaar op het traject over den Stillen Oceaan vliegtuigen met slaaphutten te doen vliegen, Zes machines zijn reeds besteld. Uit andere bron verluidt, dat de nieuwe ..clippers" dubbel zoo groot zullen zijn als de tegenwoordige. Zij zouden een vleugelspanning vkn 50 meter hebben en een snelhei'd van 350 kilometer per uur kunnen bereiken. DRIE PERSONEN ALS VERDAOHT VAN BRANDSTICHTING GEARRESTEERD. ZALTBOMMEL. In het arrestantenlokaal alhier zijn ingesloten het echtpaar Quik, wo- nende te Hedel, verdacht van medeplichtigheid aan de brandstichtingen aldaar, en verdacht van brandsticht'ing een winkelbediende uit 's-Hertogenbosch, geen onbekende van de politie. De vrouw heeft bekend, de lompen en ver- dere benoodigdheden voor het stichten van de branden, die van 3 op 4 October j.l. in 3 boer- derijen te Hedel hebben gewoed, te hebben verstrekt. In hoeverre de echtgenoot der vrouw in de brandstichting is betrokken, staat nog niet vast. Een later bericht meldt: De jongeman, die als verdacht van de brand stichtingen te Hedel, met het echtpaar Quik is ingesloten, is de 25-jarige M. A. uit Rotter dam. Detze was eenigen tijd op een fabriek te 's Hertogenibosch werkizaam. Het echtpaar Q. heeft bekend, zij hebben waarschijnlijk nog meer op hun kerfstok. Het onderzoek duurt voort. VRACHTBOOT AAN DEN GROND. SOHELLINiGWIOUDE. In den vroegen mor- gen is de vrachtiboot H. A. D. Koenen, van de reederij v. d. Boom te Amsterdam, die een toeurtdienst van Amsterdam op Deventer on- derhoudt, ten gevolge van den mist op den Zuidelijken strekdam in het Buiten-Y aan den grond geraakt. Het schiip is later op eigen kracht weer vlot gekomen. BORGER. Gisteravond is alhier in den ouderdom van 83 jaar overleden de heer H. Tiezing, een der meest bekende Drenthenaren, die als publicist van het oude Drentsohe volks- wezen een zeer vooraanstaande plaats heeft ingenomen. DE STRIJD IN SPANJE. Berichten van opstandelingen-zijde. LA CORUNA. Per radio is hier o.m. het volgende bekend gemaakt. Aan het front van Huesca hebben de loyale troepen een aanval ondernomen, doch zijn met zware verliezen en achterlating van grooten oorlogsbuit afgeslagen. De opmarsch naar Madrid wordt voortgezet. In den sector Aranjuez is bij Illescas een aanval der regeeringstroepen afgeslagen. Te Guadalajara heeft de regeerings-strijd- macht talrijke dooden moeten achterlaten. In Andalusie hebben de rechtsche troepen een afdeeling regeeringstroepen, die poogden Castro del Rio te bezetten, verslagen. Berichten uit het regeerings-kamp. MADRID. Een gisteravond uitgegeven officieel communique meldt, dat de regeerings troepen onder Bujalance aan het Zuidfront Castro del Rio hebben bezet. 6 kanonnen en 7 mitrailleurs werden buitgemaakt. De opstan- delingen verloren 55 dooden en een groot aan tal gewonden. (Bulten verajntwoordelijkheid der Redactie.) DE REGENBAK ALS SCHUILPLAATS. Mij bereikte het verzoek mijn gedachten over de verbouwing der regenbak tot schuil- plaats nader uiteen te zetten. Gaarne voldoe ik hieraan en als de redaktie dezer Courant een plaatsje er voor over heeft kan iedereen er zijn voordeel mee doen. In de eerste plaats wil ik verwijzen naar de „Aanwijzingen" van Luchtbeschermings dienst hier alom verspreid, en kan niet genoeg aanraden daarvan ernstig nota te nemen Nu zich intusschen door het leeg komen der regenbakken een nieuwe mogelijkheid opent, waarop mijn aandacht gevallen is, mag ik niet nalateh hierop de algemeene aandacht te ves- tigen. Ja, ik zou haast zeggen er reclame voor te maken. De jneeste huizen hebben geen kelders, in gevaai; moet men dus een kamer gaan inrich- ten volgens de Aanwijzingen". Bovendien is men hkast verplicht gasmaskers aan te schaf- fen. Voor een gezin van 5 personen dus voor circa f 35. Kinderen groeien eruit en moeten weer grootere hebben. De bescherming in zoo'n kamer is alleen tegen vergiftigde lucht Een treffer, zelfs van huizen er naast, de straat of de turn maakt de goede zorgen nut teloosJ Schqrven van een treffer op meters afstand slaan door deuren en luiken, zelfs door de muur. De bescherming van zoo'n kamer is dps zeer beperkt. Nu de regenbak. Er moet aan veranderd wtorden, zie voorgaand stukje. Wat de in- richting betreft, de zij-ingang ddent als zoo danig, maar bovendien als luchtsluis, d.w.z. men komt eerst in de sluis, sluit deze boven af, voordat men in den kelder komt, er is dus minder kans dat vergiftigde lucht in den kel der komt, daar ook de kelder zelf een deur of luik heeft. Verder moet men zorgen in den kelder een ventilatortje voor handkracht ta hebben, of een balg, om lucht door een filter heen naar binnen te zuigen voor de luchtver- versching. Hierdoor ontstaat in den kelder een overdruk welke door lekken zijn weg naar Wat de inrichting betreft. Ik zou willen aanraden de regenpijp als aansluiting te hou- den op de luchtfilter, de lucht Wordt dan hoog aangezogen, de looden zuigpijp van de pomp kan er mee gecombineerd worden dat zijn twee wegen, mits de pomp weg is. Het graven en doeltreffend afmaken van den ingang of sluis is werk voor den metselaar, kan van metselsteen of beton, maar ook van balken of spoorliggers. Het luik moet van zware ijzeren plaat gemaakt en zoo goed mogelijk afdichten, zonder scharnieren zijn, omdat als soms een kant belemmerd is de andere opgetild kan worden. De afmetin- gen van den ingang moeten maar net vol doende zijn, wat het sterkste is en voordeelig ook. Den ingang van den kelder moet ook een zwaar ijzeren luik of deur hebben. Feitelijk moest er een nooduitgang zijn, daar den afstand tot den eigenlijken uitgang klein is zou die in geval van nood ook door het noodlot getroffen worden, zoodat deze de zekerheid in dit geval niet grooter maakt. Ver der zorge men voor een batterij voor licht en een noodschel, welke bovengrondsch moet aan- gebracht. Een bank, drinken, enz. Ik moet er ernstig op wijzen, dat de keel van de regenbak met een ladder er in, zooals sommigen denken te doen, voor bescherming niet bruikbaar is, het middel zou erger kun nen worden dan de kwaal. Verder hoop ik op medewerking van de luchtbeschermingsdienst bij eventueele proe- ven en ben ik er vast van overtuigd, dat bij eenig nadenken velen de proef zullen nemen. Indien noodig ben ik gaarne bereid mijn medewerking te verleenen of verdere inlich- tingen te verstrekken. Ter Neuzen, 20-10-'36. P. KANAAR. DEVALUATIE. Inderdaad rijker geworden? Uw correspondent uit Sas van Gent had het, geachte redactie, in een uwer vorige nummers over een man, die in Belgie wonende om tot vehbetering te komen beschouwt men de z.g. nageslachts-controle. Vandaar dat fokken het werk van bekwame specialisten moet zijn en dat elk land dat in den strijd op de wereldmarkt mee zal willen doen moet beschikken over: 1. Een aantal pluinweehoudens, die de kip- pen houden voor dien leg en dus de groote massa der eieren op de markt brengen. 2. Een voldoend aantal foktoomen be- staande uit zorgvuldig gesorteerde hennen en eerste klas fokhanen. Deze foktoomen leveren de eieren aan de ibroederijen, welke de kuikens weer aan de sub 1 genoemde bedrijven leveren. 3. Een aantal foktoomen die samengesteld zijn uit eerste klas hennen en hanen die op hun nageslacht gecontroleerd zijn en die hun ma- teriaal aan de onder 2 genoemde groep leve ren. Dit fokken volgens het nageslacht iis zeer in- gewikkeld en kostbaar en kan alleen door spe- ciale fokkers gedaan worden, vooral als men ook gaat letten naast het aantal der eieren op het gewi'Cht en de kwaliteit daarvan. Het modeme fokken moet berusten op drie punten en wel: 1. controle der productie; 2. de afstamming der dieren; 3. controle van het nageslacht. Tot voor k-orten tijd nam men alleen de eerste twee punten in aanmerking en be- schouwde men het zoo dat iemand, die zijn kippen op valnesten controleerde (of zooals velen zeggen: streepjes op legstaten invullen) een fokker was. Niets is minder juist of meer gevaarlijk. Met dit systeem zijn we fei telijk in de laatste jaren flink achteruit ge- gaan, want men ging veel te veel letten op hooge legcijfers en vengat geheel naar de die ren zelf te kijken. Geivolg: zwakke dieren, veel sterfte, veel ziekte. Dat stadium hebben we tegenwoordig bereikt en om daar weer uit te komen zal lanig niet zoo gemakkelijk zijn als het lijkt. Men heeft gedacht dat als men maar steeds fokte van dieren met hooge legcijfers men dan spoedig tot hennen zou komen, die zelf ook veel legden. Men nam daarbij dus aan dat de legproductie de waarde van een dier eenige jaren geleden goede Hollandsche gul- i als fokdier bepaalde. Dit is in de praktijk dens zou hebben ontvangen om een huis te bouwen en dat hij thans moet beginnen met aflossen en daarvoor gedevalueerde guldens kan gebruiken en er alzoo rijker op geworden is, aangezien hij voor die guldens thans min der franken moet besteden. Ja, wanneer uw correspondent alleen let op de devaluatie van den gulden, kan voor dit oogenblik gezegd worden, dat die Belgische man er betrekkelijk rijker op geworden is, want dat hij nu minder franken moet betalen om zijn huis af te betalen. Maar uw corres pondent en de man die het betreft zien over het hoofd, dat die Belgische man er eerst veel sleohter kansen heeft gekregen door de voor- afgegane devaluatie van zijn francs, en dat de tegenwoordige stand der Nederlandsche valuta zijn verlies, waarvoor hij eerst door de Belgische devaluatie gevaar geloopen heeft, nu alleen geringer geworden is, doch hij ten slotte toch nog meer voor zijn woning zal moeten betalen dan op het tijdsti-p dat hij de leening sloot. Waar gesproken werd van „eenige jaren geleden", neem ik aan, dat dit was ten tijde dat de franc berekend werd op 7 Nederland sche centen. Voor iedere f 100 die de man toen leende, beteekende dit alzoo, dat hij 700 francs zou hebben moeten terugbetalen. Toen de franc devalueerde, kwam hij sterk in het nadeel. Indien de toestand was bestendigd, zou hij thans voor iedere 100 hebben moeten terugbetalen fr. 1000. Thans echter, nu de koers van den gulden lager is geworden, moet hij, aangenomen dat de devaluatie 25 be- draagt voor iedere 100 toch nog fr. 750 terugbetalen, alzoo 50 francs meer dan ten tijde van het bouwen Is die man door „devaluatie" in het alge- meen genomen, rijker geworden? Uw inzen- der meent dit ontkennend te moeten beant- woorden. Devaluatie kan noodzakelijk worden, dat hebben wij ondervonden, doch zij bezorgt tegenover voordeelen aan sommigen, stroppen anderen. Misschien zit er daarom voor het graag gokkend publiek een zekere beko- ring in. Dezer dagen hoorde ik van een zakenman, die tijdens de Belgische devaluatie een groote betaling in francs te wachten had, dat hem dat 430 verlies kostte. Thans heeft hij op- nieuw vorderingen in francs en zal hem dat aantal als hij ze binnen krijgt het vroe- gere verlies ruim vergoeden. Ik hoorde in deze dagen enkele zakenlieden, die over de grens zaken doen klagen, dat het thans zoo lastig voor hen is zaken te doen, wegens de wisselvallige valuta-koers. Ant- woord men hen dan, dat ze zich voor de ge- dane zaken toch direct kunnen dekken, dan krijgt men meestal tot antwoord, dat er ook iets aanlokkelijks in zit, om zoo mogelijk van een voordeeliger wordend koersverschil te pro- fiteeren. Dezulken zien dan evenwel over het hoofd, dat zij nevens koopman in die of die branche, daar nevens ook valuta-speculant geworden zijn, hetgeen buiten hun beroep staat. Zij nemen dus voor een andere bran che risico op zich en moeten er zich niet over beklagen, wanneer dat dan misloopt voor hun zaak OPMERKER. Aan den vooraivond van haar huwelijk werd I buiten vindt, maar tevens verhindert dat ver- zij n.l. in hinderlaag opgewacht door een te- leurgesteld minnaar, die haar, toen zij naar de pomp ging om water te halen, greep, dwong in een sjees te stappen en er vervolgens spoor- slag met zijn buit vandoor ging. De bruidegom vemam echter den roof van zijn geliefde. Hij riep zijn vrienden te hoop en getzamenlijk reden zij te paard den maagden- rooiver achterop. Juist op het oogenlblik, dat deze zijn erf op wilde rijden de man was van den sjees gestapt om de deuren open te gooien naderden zijn achtervolgers, die zich meester maakten van sjees en ibruid, de teu- gels wendden en terugreden naar huis. De rest giftigde lucht door de lekken binnenkomt. De regenbak vormt dus een goede gasbescherming voor een beperkt aantal personen. Wat bommen, granaten, kartetsen betreft, hiervoor is de bescherming niet zoo volledig. Scherven doen echter geen kwaad, brandbom- men evenmin. Een voltreffer van een groote boom, granaat of kartets slaat natuurlijk het heele zaakje in puin. Daarvoor bezwijken zelfs forten. Reken nu zelf maar na. Toch biedt onze regenbak nog vrij veel be scherming en gasmaskers zijn niet noodig. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonn6's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad Vermel den. DE MODERNE PLUIMVEEFOKLEER. De modeme tijd eiscbt zeer veel van den pluimveehouder en de concurrentie wordt ook op dit gebied steeds zwaarder. Bij de pluim- veehouderij zitten we voor de moeilijkheid dat de exportmogelijkheden sterk zijn beperkt en dat ook de andere landen ons op de wereld markt beconcurreeren. Het komt er dus op aan de eieren tegen zoodanigen kostprijs te produceeren dat er ook nog aan te verdienen valt. 'Het grootste deel der onkosten wordt ge- vormd door het voer, maar ook met het beste voer leggen niet goed gefokte kippen niet vol doende. Vandaar dus dat het van het grootste belang is dat de fokker op de hoogte is van de modeme gegevens der wetenschap. Op het wereld-pluimvee-congres in Leipzig is omtrent de moderne inzichten der fokleer een uitstekend rapport gepuibliceerd door het hoofd van den pluimveedienst in de Vereenig- de S-taten, Dr. Jull. Hieruit wil ik een en an der verme-lden: Daar het fokken een moeilijk werk is kan dit niet door iederen pluimveehouder geschie- den. Bovendien hebben velen geen tijd de kip pen op valnesten te controleeren en is dat werk en de enorme administratie die er aan vast zit veel te duur. Ook loont het natuurlijk de moeite niet als men slechts een gering aantal kippen houdt en tenslotte is al dat werk nog maar een der hulpmiddelen der modeme fok- kerij, want als een der voornaamste middelen Ondertrouwd PRUDENCE BUYSROGGE EN CORNELIS CAPPEND1JK. Huwelijksvoltrekking 29 October a.s. Kloosterzande Ter Neuzen Toekomstig adres: Axelschestraat 174. al'lang gelbleken niet op te gaan. De productie der moeders verschilt vaak zeer sterk van die van de dochters, soms zijn de dochters beter, soms slechter. Veel hanigt daarbij af van de hanen, doch deze kan men op geen enkele wijze op hun waarde onder- zoeken dan door ze met verschillende hennen- te paren en te kijken hoe de dochters zullen zijn. Een haan kan men alleen door zijn nage slacht beoordeelen, al kan men reeds door zekere aanwijzingen omtrent zijn waarde krijgen d-oor de legcapaciteiten der zusters te beoordeelen. Nu heeft men geda-cht dat als men van een hen en een haan de afstamming in meerdere geslachten maar kende men het dier wel be oordeelen kon. Ook dit klopt niet, de cijfers van de laatste drie geslachten geven wel eenige aanwijzingen maar lang niet voldoende zekerheid. Dat blijkt o.a. uit onderstaande tabel waarbij in de eerste kolom de gemiddel- de productie van de laatste drie geslachten van hanen en hennen vermeld staan en in de tweede kolom de gemiddelde productie der dochters en wel voor Rhode Island Reds (kolom I) en Wit Leghorns (kolom II). I II 209—217 186 218226 191 180 227235 199 166 236244 205 176 245—253 208 254—262 199 263271 213 272—280 216 281289 222 290—298 210 Bij beide rassen zien we wel dat de z.g. af stamming weinig waarde heeft. Bij de Rhode Islands met een voorgeslacht van gemiddeld 227235 productie is de leg 199 en bij de Wit Leghorns maar 166, bij de groep 236244 zijn de verschillen eveneens groot. Op deze wijee komen we er dus ook niet. We zullen nu zien in het volgend artikel hoe de modeme fokleer tot haar doel tracht te komen. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk venboden. Voor Ter Neuzen: 21 Oct. Eng. s.s. CHE- VYQHASE, 1642, kolen, Gdynia; Noorsch s.s. VIM, 670, steen, Halden. Van Ter Neuzen: 22 Oct. Eng. s.s. CHEVY- CHAiSE, 1642, ledig, Southshield. Voor Sluiskil: 21 Oct. Eng. s.s. FARNHAM, 3022, pyriet, Huelva. Van Sluiskil: 21 Oct. Nederl. s.s. SINT ANNALAND, 1206, ledig, Blyth; Estl. s.s. MERHUR, 780, cokes, Goteborg. Voor Sas van Gent: 21 Oct. Deensch s.s. MARGTT, 1025, pyriet, Huelva. Voor Selzaete22 Oct. Finsch s.s. DAG- MAR, 1222, ledig, R'dam; Duitsch s.s. LUCY ESSBERGER, 314, creosoot, Stockholm. Voor Riemen: 21 Oct. Nederl. m.s. MAL- LISSA, 250, olie, Hamburg; Eng. s.s. PYLA- DES, 294, ledig, Southampton; Eng. s.s. THE EARL, 481, ledig, Londen; Noorsch s.s. HER- LEIK, 1114, ledig, Havre;. Van Riemen: 21 Oct. Russ. s.s. STANIS- LAV KOiSSJQR, 3912, ledig, Batoem. 22 Oct. Nederl. m.s. MALLISSA, 250, ledig, Alblasserdam. Van Gent—Ter Neuzen: 22 Oct. Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., London. Voor Gent: 21 Oct. Belg. s.s. CSLARA, 350, ledig, Ipswich; Eng. s.s. BRIGHTSIDE, 188, pekkolen, Goole; Zweedsch s.s. NORMAN- I DIA, 646, steen, Lysekil; Fransch s.s. AS- I TREE, 1223, ledig, Caen; Amerik. s.s. WEST I TACOOK, 3841, stukg., Duinkerken; Eng. s.s. LOTTINGEN, 1481, pyriet, Huelva; Eng. s.s. I REOBM, 112, pekkolen, Southampton; Deensch s.s. ORION, 1475, pyriet, Bordeaux. 22 Oct Deensch s.s. TOVELIL, 1324, erts, Huelva; Noorsch s.s. LYSAKER 2, 493, steen, Fredrikstad; Eng. s.s. RUNNELSTONE, 426, ledig, Yersey; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ledig, Londen; Nederl. m.s. SECUNDA, 212, pijpaarde, Lumpfjord; Duitsch s.s. ASTA, 1291, erts, Oxelosund; Eng. s.s. SAINT CO- NAN, 272, pekkolen, Londen; Eng. s.s. GRAN GEMOUTH, 495, pekkolen, Goole. Van Gent: 21 Oct. Eng. s.s. CONT. COAS TER, 223, cokes, Londen; Duitsch s.s. KRIEM- HILD, 487, stukg., Stettin; Eng. s.s. GREE- NAWN, 404, ijzer, Swansea; Eng. s.s. HAR- RATON, 1586, ledig, Tyne; Eng. s.s. BARON KELVIN, 1872, ledig, Bona; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Middlesborough; Zweedsch s s HAKEFJORD, 741, •ijzer, Stockholm; Spaansch s.s. D-ELFINA, 1855, ledig, Bilbao; Eng. s.s. BRIGHTSIDE, 188, ledig, London; 22 Oct. Noorsch s.s. STEN, 753, pyriet, Odda; Zweedsch s.s. SVENSKE, 260, ijzer, Koping; Fransch s.s. PIERRE L .D., 3333, ledig, Duinkerken; Zweedsch s.s. J. W. WINK, 1062, ledig, Dunston; Noorsch s.s. RINAC, 460, ijzer, Grangemouth; Zweedsch s.s. NOR- MANDIA, 646, stukg., R'dam. Heden overleed na een langdurig geduldig lijden, in de Hope des Eeuwigen Levens, mijn lieve Echt genoot, .in den ouderdom van 48 jaar en 6 maanden. JANNETJE SOMMEIJER-Braam. Hoek bij Ter Neuzen, 21 Oct. 1936. Algemeene Kennisgeving. Heden overleed in de Hope des Eeuwigen Levens, onze geliefde Zuster en Tante, Wed. van FR. W1LLEMSEN, in den ouderdom van bijna75jaar. De Familie, Zaamslag, 22 October 1936. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden ge- durende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer Weduwn. van Roelofje Pasveer, betuigen wij onzen hartelijken dank, inzonderheid aan den Weled. Zeergel. heer Dr. Van Pienbroek, benevens aan Bestuur, Directrice en verplegend per- soneel van het Ziekenhuis alhier. O. E. DE VRIES. C. P. DE VRIES—Adriaansen en Kinderen. S. DE VRIES. S. DE VRIES. L. DE VRIES—DE Zwarte. Ter Neuzen, 23 October 1936. voor het organiseeren van feestelijk- heden in verband met het huwelijk van H.K.H. PRINSES JULIANA met Z.D.H. PRINS BERNARD VON LIPPE- BIESTERFELD op a.s. Maandagavond om 7 uur in hotel Du Commerce, bij den heer de Vrieze op de Markt Voorzoover de een of andere vereeni- ging geen persoonlijke uitnoodiging mocht hebben ontvangen wordt deze hierbij alsnog uitgenoodigd zich door ddn afgevaardigde te doen vertegen- woordigen, terwijl voorts IEDERE BE- LANGSTELLENDE welkom zal zijn. Ter Neuzen, 23 October 1936. De Burgemeester van Ter Neuzen, P. TELLEGEN. Chr. Stichting voorlijders aan t.b.c. ==HF" Hartelik aanbevolen Mevr. CAZEMIER op Vrijdag 30 October 1936, des nam. 3.30 uur, bi] den heer C. P. DE REGT, Hotel „De Appel", te Zaamslag. Te leveren onder A.H.V. en voorwaar- den der Mereeniging, franco op de boerderij, van 15 tot 31 Januari 1937. Namens het Bestuur, JAC. DE REGT, Voorzitter. K. L. DE KRAKER, Secretaris. OPENING A.s. Zaterdag van onze Zaak in Radio- en Electriciteis-Artikelen Ruime keuze in RADIOAPP., LUIDSPREKERS, RADIO- ONDERDEELEN, BATTERIJEN, ZAK- CANTAARNHULZEN enz. Speciale Reparatie-inrichting voor alle merken Radio-ontvangtoestellen. H.H. Handelaren speciale tarieven. Beleefd aanbevelend, Radio- en Electro-Techn. Bureau IS. YV. DE BECK, Dijkstraat 25 - Ter Neuzen. VULPENHOUDERS N.V. Firma P. J. v. d. Sande.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 7