Kerknieuws Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten GROEDE. IJZENDIJKE. SELZAETE. WEER VER W ACHTIN G. RECHTSZAKEN. VOETBAL. Ter voorzieniing in de aanschaffingskosten van nieuw aan te koopen instrumenten, als- mede in die ter verkrijging van een hoog noo- dige verlichiting bij eventueel uiit te voeren rtondiwandelingen, werd met algemeene stem- men besloten tot bet inrichten van een twee- daagschen bazar, welke vermoedelijk tijdens de Kerstdagen zal worden geiiouden. De rondvraag leverde een geanimeerde be- spreking" op, hoofdzakelijk hat innerlijke der vereeniging betreffemde, waarna deze goed ge- slaagde vergadering met een woord van dank voor de opkomst en een vlot en gezeilig ver- loop der besprekingen door den voorzitter werd gesloten. Oursus in eerste hulp. Dinsdag zal door den beer Schroevers een aanvang worden gemaajkt met bet geven van een cursus in eerste bulp bij ongevallen. De lessen zullen worden gegeven in de bewaar- school in de Stoofstraat, waarvoor zicb een vijftal leerlingen bebben opgegeven, terwrjl nog meerdere deelneming kan worden ver- wacbt. Vluggere postverzending. Door een vroegere vaart tusschen Hansweert via Walsoorden, door bet inleggen van een motorbootje, komen de postzendingen welke door een auto verder naar bun bestemming worden vervoerd, bier aan om ongeveer zeven uur des morgens, een uur vroeger dus dan voorbeen, waaronder couranten zijn die in den voomacht te Amsterdam zijn gedrukt. Konijnen doodgebeten. Dezer dagen kwamen enkele konijnenfokkers tot de ontdekking, dat een tot nog toe onbe- kende hond, des nachts een bezoek bad ge- bracht op bun erven, waarop men des morgens de doodigebeten konijnen aantrof. Nieu,we waterleiding. Door bet graven van een nieuwe en meer practiscbe waterleiding zijn door de uitkomen- de grond aangrenzende weilanden, die gewoon- lijk bij boogen waterstand werden onder water gezet opgeboogd, waardoor deze in waarde zijn gestegen. In de voormalige buurtscbap Sluis en nabij de buurt Steenovens is biervan een nuttig gebruik gemaakt. Vorige week berdacbt Ds. M. A. J. de Zwaan, Ned. Herv. predikant te Ellecom, den dag waarop bij voor 25 jaar zijn am'bt aanvaardde. De jubilaris was van 1917 tot 1920 verbonden een de Ned. Herv. Gemeente albier. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van wetbouder P. A. Wijf- feds, werden in de Vrijdag gebouden gemeen- teraadsvergadering de geloofsbrieven nagezien van bet nieuwe lid den heer A. Claeijs, welke in orde werden bevonden. Op smokkelauto geschoten. Zondagnacbt zagen douaniers plotseling een gepantserde smokkelauto opdagen. Zij losten 7 scboten op bet voertuig, docb bet bleef on- gedeerd en vervolgde in razend tempo zijn weg. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Ter Neuzen: Ds. M. Heij- koop te Utrecbt. Meest matige, later toenemende, Zuid- westelijke tot Westelijke wind, aanvankelrjk balf tot zwaar bewolkt, later betrokken. Trjdelijk regen, zachter. RECHTBANK TE MIDDEEBURG. Zitting van 9 October 1936. Gezinsinkomsten verzwegen. A. R., 33 jaar, bierbrouwersknecbt, wonen- de te Souburg, heeft in bet tijdvak Augustus 1935Augustus 1936 te Souburg verscbillende gezinsinkomstenbriefjes voor de steunregeling in strijd met de waarheid ingeleverd. Hij beeft er nl. in verzwegen dat zijn vrouw op verscbil lende tijdstippen in dat tijdvak gelden bad ontvangen, als verdiensten in werkhuizen. Niettegenstaande verdachte dat wist, heeft bij die inkomsten verzwegen en die onjuiste op- gaven met zijn handteekening bekracbtigd om ze als ecbt en onvervalscht te doen doorgaan. Verdachte bekende de feiten. Hij zegt daar- toe gekomen te zijn, omdat de steun, die bij ontving niet voldoende was voor bet gezin, waaronder 5 kinderen, waarvan er eenige zie- kelijk zijn. Hij heeft ongeveer f 80 onrecht- matig getrokken en daarom wordt er weke- lrjks van zijn steun f 2,50 ingehouden De Officier van Justitie betoogt, dat ver dachte ongeveer 50 maal onjuiste opgaven beeft verstrekt. Het is zoo herhaaldelijk en langdurig gebeurd, ook ondanks waarscbuwin- gen, dat gevangenisstraf niet achterwege kan blijven. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr. P. C. Adriaanse, zegt, dat er juridisch aan deze zaak niet veel te doen is, docb hij vraagt, omdat verdachte gunstig bekend staat en deze door de crisisomstandigheden tot de feiten gekomen is, een voorwaardelijke straf. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Afd. I. XerxesExcelsior 31 ADOStormvogels 10 AjaxBlauw-iWit 21 DEC—RCH 24 CWDfHC 1—0 le klasse Afd. H. 'Haarlem—VUC 3—2 VSV—ZFC 2—1 SpartaFeijenoord 01 KPCHBS 5—2 le klasse Afd. HI. WageningenNEC 02 TubantiaEnscb. Boys 41 PECZAC 3—2 AGOWHeracles 01 EnschedeGo Ahead 02 Afdeeling IV. le klasse. PSVJuliana 22 LGNGAEindhoven 60 RoermondNAC 32 BW-NOAD 3—0 BleijerbeideMVV 10 doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. PSV 5 3 1 1 7 13—7 BW 5 3 1 1 1 14—9 NOAD 5 3 2 6 15—11 Roermond 5 2 2 1 6 12—11 Bleijerbeide 5 2 2 1 6 7—8 NAC 5 2 1 2 5 7—8 GCNiGA 5 2 3 4 16—11 Juliana 5 1 2 2 4 9—15 MW 5 1 1 3 3 9—13 Eindhoven 5 1 4 2 9—18 2e klasse A. BredaDe Zeeuwen HeroZeelandia MiddelburgVli'ssingen TSC'BBC TemeuzenGoes Middelburg Hero Breda TSC De Zeeuwen Goes Temeuzen RBC Vlissingen Zeelandia gsp. gew. gel. verl. pnt. 5 5 4 4 3 4 4 4 3 4 1 1 1 2 1 2 2 3 2 3 9 8 6 4 3 3 3 2 1 1 3e klasse A OostburgAxel HulstIJzendijke HoofdplaatBiervliet SluiskilBreskens 4—2 6—2 1—1 5—0 0—0 doelp.-. v.—t. 28—7 16—9 9—5 7—8 5—5 7—6 2—15 14—19 1—5 6—14 2—3 4—0 5—1 2—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Axel 4 4 8 18—6 Hoofdplaat 3 2 1 4 9—6 Sluiskil 3 2 1 4 86 Hulst 3 2 1 4 99 Breskens 4 2 2 4 6—7 Oostburg 4 1 3 2 8—11 IJzendijke 2 1 1 1 37 Temeuzen 2 3 1 2 1 69 Biervliet 2 2 3—9 3e klasse B. Zeslandia IIMiddelburg H Eiland BoysVlissingen H Zeeuwscbe BoysGoescbe Boys ROSBurgh ZierikzeeEMM 3—3 1—1 4—0 5—1 5—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. RCS 4 4 8 34—3 Eiland Boys 3 2 1 5 17—2 Vlissingen 2 3 2 1 5 9—5 Z. Boys 4 2 1 1 5 1210 Zierikzee 5 2 1 2 5 18—12 Middelburg 2 4 1 2 1 8—8 Burgh 3 1 1 1 68 Hansweert 4 2 2 2 420 Zeelandia 2 3 1 2 1 4—19 EMM 1 1 1—5 Goescbe Boys 4 4 1—22 le klasse Aifd. V. HSCVelocitas GVAVHoogezand FrieslandBe Quick VeendamSneek BeeuwardenAchilles 2—1 4—1 1—7 1—1 8—1 Zeeuwsche Voetbalbond. Com BoysTemeuzen III 32 Ter Neuzensche BoysHulst II 31 Gostbung II.Axel H 36 HET VEREOOP DER WEDSTRIJDEN Kon. Ned. Voetbalbond. Afd. IV. Eerste klasse. Hoe heel moeilijk uitslagen zijn te voor- spellen is ditmaai weer tot uiting gekomen, want de verrassingen zijn niet uitgebleven en is in den stand in de ranglijst een flinke wijzi- ging gekomen, weliswaar bebield PSV de lei- ding, docb dat zij in baar strijd tegen Juliana een veer zou moeten laten door het gelijke spel, 22, bad toch wel niemand gedacbt. In de onitmoeting DONGAEindhoven kwamen twee elftallen tegenover elkaar, die tot nu toe bet zelfde aantal punten hadden behaald en ziet, plotseling toont DONGA baar volkomen meerderheid door Eindhoven met niet minder dan 60 te kloppen. RoermondNAC gaf een spamnenden strjjd te zien, waarbij de thuis club de gelukkige was, want met 32 kwam het einde, waardoor NAC een flinke duw naar onder heeft gekregen. Ook NGAD, dat zoo goed startte, had een ongelukkige dag, want RW heeft kans gezien NOAD geheel te be- dwingen en baar zelfs belet ook maar een- maal te doelpunten. Met een 30 overwinning kon BW het veld verlaten en heeft daardoor de plaats ingenomen van NOAD niet alleen, docb staat thans door bet gelijke spel .van PSV met deze club volkomen gelijk aan de spits. De uitslag van 10 van den strijd tus schen Bleijerbeide en MW bewijst wel boe deze clubs aan elkaar gewaagd waren en to.t bet laatste oogenblik zag bet er naar uit dat zij de punten zouden deelen, maar kort voor het einde komt voor Bleijerbeide het winnen- de doelpunt tot groote vreugde van de sup porters van de thuisclub. Tweede klasse. Breda—De Zeeuwen. 42. Deze uitslag beantwoordt aan de gestelde verwachtingen, want Breda kan sterker ge- noemd worden dan de Vlissingsche zwartjes, die ondertusscben toch getoond hebben hun plaats in de Tweede Klasse volkomen waard te zijn, al zullen zij dan ook geen leidende rol in deze klasse vervullen. Breda was de meer dere en dwong hoar tegenstander steeds tot een verdedigend spel, zoodat baar overwinning volkomen verdiend mag genoemd worden. HeroZeelandia. 62. Ook deze Zeeuwscbe club moest de meer derbeid van baar tegenstander erkennen, al heeft tot de rust Zeelandia behoorlijk partij gegeven, hetgeen tot uiting kwam in den rust- stand 10. Na de hervatting kwam bet betere spel van 'Hero tot uiting en geleidelijk ver- boogde Hero baar voorspronig tot 30. Nu kiwam een opleving in de gelederen der gasten en zagen zij kans den achterstand tot 32 te reduceeren, maar dan is bun kruit verscboten en voegt Hero nog drie doelpunten aan baar score toe en met 62 komt bet eindsignaal. MiddelburgVlissingen. 11. Voor de allergrootste verrassing zorgden wel de Vlissingscfae rood-witten, die er zoo- waar in geslaagd zyn om bet zegevierend Middelburg te berinneren dat er nog andere clubs in de Tweede Klasse zijn. En dat dit juist Vlissingen meet zijn, die hun oude tegen- standers een halt toeroepen! Keeren ondanks het groote krachtsverschil de dagen van voor been weder terug? Dat zal wat zijn als de Middelburgers vergezeld van hun groote schape supporters om de revanche naar de Scheldestad trekken! Is dus deze uitslag de allergrootste verrassing, tevens moet bet voor de zwakkere elftallen een vingerwijzing zijn dat geen enkele wedstrijd als verloren moet worden bescbouwd vooraleer het einde wordt aangekondigd. De Vlissingers hebben bewe- zen dat er voor iedere club een graantje te pikken is. TSC—RBC. 5—0. TSC heeft aan de gestelde verwachting be- antwoord, want RBC is geen tijd gelaten om zich te ontwikkelen en zoo heeft de thuisclub steeds de lakens weten uit te dieelen, waarop de Roosendalers geen passend antwoord kon- den geven. Zoo is toch wel tot uiting geko men dat TSC te Goes een „off day" heeft ge- had, want anders had uit moeten komen het rekensommetjeTSC verliest van Goes met 6o en met 10 van Ter Neuzen, Temeuzen speelt gelijk met Goes en verliest van RBC met 81, derhalve is RBC sterker dan TSC. Maar zulke berekeningen zullen bij voetbal nooit een schijn van juistheid bezitten. TemeuzenGoes. 00. Onze stadgenooten hebben het gister in hun thuiswedstrijd tegen Goes niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel, waarbij geen doel punten zijn gemaakt. Het was vooral voor de rust een aantrekkelijke partij en hoe meer ten slotte het einde naderde, hoe meer de spanning steeg, ook onder de talrijke bezoekers, die het moesten aanizien dat de thuisclub bij oogen- blikken veel sterker was, maar niet in staat bleek, dit in doelpunten uit te drukken. In de gelederen van Temeuzen kwam weer uit de spiil Van Hecke, wat een aanmerkelijke versterkdng bleek; verder had men de opstel- ling nogal gewijzigd, waarbij verbeteringen waren op te merken. Het mangelde ecbter ook nu nog aan een onproductieve voorboede; de beste in deze linie was de rechtsbui- ten, die ecbter te weinig te doen kreeg. Het bannentrio was niet doortastend, met wel als ziwakste plek de recbtsbinnenplaats. Er- ikend moet ecihter worden, dat ook het geluk zich ditmaai niet van de beste zijde liet zien. De mdddenlinie stuwde beter op dan voorbeen; toen op het laatst ecbter de spil uitgespeeld geraakte, was deze linie weer veel minder. Het backstel bestond ditmaai uit de spelers v. d. Wege en v. d. 'Hooft. De laatste heeft op zijn nieuwe plaats goed voldaan en toen dan ook v. d. Wege, na een slecht begin, zicb herstelde, bad men, met Franken op doel, een bepaald goede verdediging, die hoop geeft voor de toekomst. De leiding berustte bij scbeidsrechter Nieuw- land uit Roosendaal, een onbekende in de 2e klasse, die goede momenten van arbiteren af- wisselde met zeer eigenaardige, waardoor de overwiinning aan Temeuzen onthouden werd. De aanvoerder van de thuisclub wint den toss en is aldus de aftrap aan Goes. Beide partijen zitten direct vinnig op den bal. Men is nog maar enkele minuten aan den gang als de recbtsbinnen van Goes bij een ver scbot de lat op zijn weg vindt. De bal komt bij den linksbuiten, die een hard laag scbot inzendt, dat ecbter fraad door Franken wordt gekeerd. Het spel golft gedurig van doel tot doel, met de thuisclub wel iets in de meerderbeid. Beide partijen geven open spel te zien. Vooral de vleugels van Goes treden op den voorgrond en daamaast de zeer vlugge midvoor Deijnse. Wielbescbouwd bestaat de Goescbe voorlinie slechts uit deze drie spelers, daar de binnen- spelers niet opvallen en meer als versterking fimgeeren voor de middenlinie. Bij Temeuzen komen de meeste aanvallen van recbts, waar Hamelink goed partij geeft. Een door Geen- sen, die in de middenlinie is opgesteld, veroor- zaakte comer wordt door Deijnse juist over de lat getipt. Van Hecke wil den keeper ook eens op de proef stellen, maar ook bij vermag niet, ofschoon zijn scbot hard en goed gericht is, den Goeschen doeiman te verscbalken. Van de Wege, die bepaald zwak is begonnen, is nu langzamerband er weer geheel in en nu een groote struikelblok voor midvoor Deijnse. Twintig minuten zjjn er verstreken als na goed samenspel tusschen Hamelink, v. Pienbroek en Kouwijzer, de laatste een zeer bard scbot lost, dat ecbter in bet zijnet terecht komt. Franken moet dan weer eens optreden bij een venijni- gen kogel van den Goeschen linksbuiten. Bij een uibval van Goes komt Deijnse voor bet doel. Franken loopt sneJ uit zijn doel en beeft den bal eerder te pakken dan zijn tegenstan der; hij wordt dan ongeoorloofd aangevallen en de thuisclub krijgt een vrije trap te nemen. Een fraaie voorzet van Hamelink levert niets op, doordat Baurens buitenspel staat. Bij een aanval van Terneuzen mist den der Goescbe verdedigers; de bal komt bij de Cooker en deze lost een goed scbot. Men juicht reeds, maar bet blijkt, dat de bal juist over het doel is gegaan. Wanneer, na aangeven van Hamelink, Baurens een goede kans beef, treuzelt bij en dit is voldoende voor een Goescbe back om den bal nog ijlings tot corner te verwerken. Van Hecke lost wederom een harden schuiver, maar de Goescbe keeper is weer op zijn post. De Cooker gaat alleen op bet doel af; bij wordt dan door eenige spelers zwaar gehin- derd en daar geen medespeler hem te bulp komt, is bet gevaar voor het Goescbe doel weer spoeidig verdwenen. Een fout van v. d. Wtege is bijna noodlottig, docb in laatste in- stantie is Franken, wanneer bij zelfs genoopt is geworden uit zijn doel te komen, zoo geluk- kig den bal nog corner te kunnen werken. Kort voor de rust beeft de Goescbe ploeg geluk, als bij een scbot van de Cooker de keeper niet in zijn doel is, maar een andere speler den bal nog van ricbting kan veran- deren, al is bet 6ok ten koste van een comer. Maar evenals all-e vorige brengt ook deze geen angstig moment. Het begin van de tweede helft brengt een heftig offensief van Terneuzen en de bal blijft gedurig voor het Goescbe doel. De verdedigers weten ecbter iedere schietkans resoluut te ver- ijdelen. Eenige opluchting brengt een uitval van Goes, waarbij de midvoor ver naast scbiet. Temeuzen is ecbter spoedig weer terug voor doel. Een Goesche verdediger maakt „hands" juist buiten de beruchte lijnen. De door Ha melink genomen vrije trap wordt door Bau rens juist over doel gekopt. Het schijnt dat de Goescbe ploeg zicb meer op verdediging gaat toeleggen en slechts uit verraderlijke uitvallen uiteindelijk een overwinning in de wacht poogt te sleepen. Bij een zoo'n uitval kan v. d. Wtege slechts verder gevaar afwen- den ten koste van een comer. Een voorzet van de Cooker wordt besloten door een bard scbot van Hamelink, dat de lat scbeert. Na een vrije trap geeft Hamelink den bal door naar den goed en kort bij bet doel opgesteld staamden Kouwijzer. Deze beeft ecbter te veel tijd noodig om te schieten en inmiddels heeft een verdediger van Goes den bal resoluut cor ner getrapt. Baurens heeft dan pech als bij uit een voorzet van de Cooker den bal, buiten het bereik van den doeiman, tegen de lat kopt. 25 minuten zijn er verstreken, als Baurens hard in het hoekje scoort. De scbeidsrechter had echter juist voor een overtreding gefloten. Inderdaad was bier een overtreding geschied, de rechtsachterspeler van Goes had n.l. met zijn rechterhand den bal trachtem te stuiten. Dit kon ecbter niet voorkomen, dat de bal van ricbting veranderde en toch in bet Goe scbe doel belandde. Men juichte reeds voor de nu volgende strafschop, maar de scbeidsrech ter kende tot ieders varbazing aan Goes een vrije trap toe! Dit is wel een grove blunder voor een scheidsrechter, die jn de Tweede Klasse moet optreden. Terneuzen krijgt weer eens e'en vrije trap te nemen, de bal kemt gevaarlijk voor het doel en bet eenige wat de Goesche verdediging kan doen, is baar beil te zoeken in een hoekschop, wat natuur- lijk ook gebeurt. We zien, na een voorzet van Hamelink, den Goeschen keeper een prachti- gen duik maken en den bal aldus tusschen eenige Terneuzenspelers vandaan halen. Er volgt nft weer een period^ waarin Goes alle aandacht aan de verdediging scbenkt en dit z66 goed doet, dat er voor de thuisclub geen doorkomen aan is. Zoo verstrijkt de tijd en het einde komt reeds in zicht. In de laatste minuten werkt Goes zich weer los. Een ang stig moment ontstaat als na een doorbraak de Goesche linksbuiten den bal voor bet doel plaatst, maar tenslotte de midvoor iets te laat is, om succes te hebben. lets later komt de middenvoor voior het doel, v d. Wege snelt toe en de Goesenaar komt ten val, waardoor ook deze kans verkeken is. Spoedig daarna klinkt bet eindsignaal. Redenkelijk is bet, dat Terneuzen in vier wedsitrijden nog slechts twee doelpunten heeft kunnen produoeeren, iets wat, voor zoover wij ons kunnen berinneren, nog in geen enkel sei- zcen is voorgevallen. Derde klasse. OostburgAxel 23. Wie meenen mocht dat de rood-zwarte Oostburgers tot de zachte eitjes behooren, beeft het deerlijk mis gn de Oranje-wdtten hebben gisteren aan den lijve ondervonden, dat althans op eilgen terrein met deze tegen- standers niet te spotten valt. De wedstrijd zette in met een serie oranje-aanvallen, docb dan komt de thuisclub er meer in. Er ver strijkt een balf uur waarin de beide aanvals- linie's telkens de meerderbeid van htm ver- dedigende tegemstanders moeten erkennen, totdat als naar gewoonte Koster, de jeugdige Axelscbe recbtervleugedman het op zijn heu- pen nemende, nog een gaatje ontdekt en de Axelscbe aanhang juicht, 01. Het spel ver mag in weerwil van dit doelpunt en de daar- uit voortvloeiende grootere wederzijdsche in- spanning op geen hoog peil te komen in de eerste helft. Als circa 5 minuten voor de rust de Axelscbe doedwacbter, door de zon ge- hinderd een sleohten kijk beeft op een bard en zuiver scbot van den Qostburgschen recbts binnen, is de stand gelijk en wordt daarmede ook gedraaid, 11. Na de thee neemt Axel direct bet initiatief en beboudt dit vrijwel de gebeele tweede helft. Het technisoh betere spel der gasten is oorzaak dat M. Gans na 20 minuten spelens met een barde kogel opnieuw de leiding neemt, 12. Meermailen onltsnapt nu bet rood-zwarte doel aan bet gevaar en de thuis club neemt bet niet erg nauw met de spel- regels. Unfair spel is oorzaak dat tal van vrije scboppen worden genomen. Tot doel punten weten de Axelaars bet maar niet te brengen niettegenstaande een overtuigende veldmeerderheid en tot alder verrassing maakt een 4-tal minuten voor bet einide de thuis club tengevolge van slecht wegwerken van de oranje-doelrwacbter onder groot gejuicb an- dermaal gelijk, 22. Dat wordt de gasten al te bar. Een verwoed offensief wordt in- gezet. Koster mist een schitterende kans. De Axelscbe aanvallen zijn niet meer van de luchlt. Door een schijUberweging laat M. Gans het leder naar zijn broer passeeren, die in de laatste seconden van de wedstrijd bet winnende dioelpmit inkogelt en alzoo de beide pimten uit bet vuur sleept. Axel speelde voor de rust in slecbten vorm, daarna beter, docb men boude bet spel niet te kort maar geve meer werk aan de vleu- gelspelers. Oostburg zal voor menige club een struikel blok worden. HulstIJzendijke. 40. Hulst heeft bet tegen IJzendijke gemakke- lijker gebad dan baar emStigsten concurrent Axel te Oostburg. Al mag de score tegen IJzendijke voor. Hulst niet hoog worden ge noemd, dat Uzendijke geen enkele maal bet net beeft kunnen vinden doet toch uitkomen, dat Hulst overwegend sterker was en de uit slag haar geen zorgen beeft gebaard. Zij gaat nu weer dichter bij de bovenste plaats staan, wachtende op een teleurstellmg van Axel. HoofdplaatBiervliet. 51. Hoofdplaat deed wat men van baar ver- wacbtte en sloeg Biervliet met behoorlijke cijfers. Biervliet zal dit seizoen het vermoe delijk wel zonder eenige overwinning lAoeten doen, docb dat moet haar niet ontmoedigen, want zoo zij maar stand houdt, komt er een volgend seizoen waarin men betere resultaten zal verkrijgen. Sluiskil^Breskens. 21. De ontmoeting te Sluiskil beeft weer bewe- zen, dat onze naburen een club bebben die al beeft ze nog nog geen kampioensallures, toch behoort tot de sterkere vertegenwoordigers van deze klasse en op gezette tijden geeft Sluiskil aan de leidende clubs een kleine schrdbbeering, waardoor de spanning tot bet einde toe in deze klasse blijft gehandhaafd. Ook tbans is een der sterke clubs te Sluiskil gestran.il, want Breskens moest met een ne- derlaag naar huis, al was die dan ook klein, de beide puntjes bebield toch de thuisclub, die nu in de groep der eersten blijft. Geen enkele club zal dan ook met een gerust hart den strijd tegen Sluiskil aanvangen. Zeeuwsche Voetbalbond. De Com Boys bebben eeb kleine overwin ning weten1 te bebalen op de jeugdige spelers van bet derde elftal van Temeuzen, die tot de rust den stand bianco hadden weten te behou- den. He eerste succes kwam van de zijde van Temeuzen 3, waarop Com Boys gelijk maakte en daarna de gasten weer de voorsprong na- men en de Com Boys den stand op 22 brachten. Ten slotte kwam de winnende goal voor de gastheeren. De Terneuzensche Boys kregen op bezoek de reserves van Hulst en zij wisten ook ditmaai de overwinning te bebalen, want Hulst 2 moest met een 31 nederlaag naar buis terugkee- ren. Te Oostburg kwamen de res. von Oostburg en Axel tegen elkaar en de grootere routine van de gasten was oorzaak dat zij een voor sprong bij de rust hadden van 13. Na de rust werd die achterstand ecbter ingehaald en was bet 33. Hiema was bet met de Oost- burgsche reserves gedaan en Axel 2 behaalde met 36 de overwinning. MEISJE UIT EEN BOERENKAR DOOD GEVABBEN. Te Oude Niedorp reed Zaterdagmorgen te omstreeks balf twaalf P. Helder met zijn vijf- jarig dochtertje in een driewielige boerenkar. Plotseling stond bet kind tijdens bet rijden op, verloor bet evenwicht en viel uit de kar. Het meisje kwam met het boofd op den weg terecht en was op slag dood. DOOR EEN MOTORFIETS OVERREDEN EN GEDOOD. Te Ruinerwold is Vrijdag de 78-jarige Roe- lof Smilde, die op een rijwiel reed, aangereden door een motorrijwiel, bestuurd door den con cierge van de rijkslandbouwwinterschool te Meppel. R. B. S. liep zoo emstige verwon- dlngen op, dat hij aan de gevolgen is over- leden. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL. Vrijdagmiddag waren op 't terrein van de N.V. Houthandel G. van Calcar en voorbeen B. Pennon aan den Friesehen straatweg te Groningen eenige werklieden bezig met bet herstellen van een licbtleiding. Tijdens bet werk is plotseling een der lichtpalen naar be- neden gestort, waarbij een der werklieden werd meegesleurd. Ernstig gewond bleef de man liggen. Nadat ter plaatse medische bulp was verj^end is het slachtoffer met een schedel- en armfractuur naar bet Diaoonessen-zieken- huis te Groningen overgebracht. Zijn toe- stand is ernstig. DOOR DE TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Een ernstig ongeluk is Zaterdagmiddag ge beurd op de kruising van de Vijzelgracbt en de Weteringschans te Amsterdam. Een tram komende uit de nichting Prinsengracht, stond bij de halte stil, wacbtend op bet veilige licht- signaal. Toen het groene licht gang branden, zette de bestuurder zijn wagen aan. Een jonigedame van 21 jaar, van de Plantage Mui- dergracht, sprong nog op bet achterbalcon van den motorwagen, docb zij viel en kwam onder den bijwagen, die ontspoorde. Ernstig verminkt werd zij onder den wagen vandaan gehaald; zij bleek reeds te zijn overleden. Het lijk is naar een der ziekenhuizen overge bracht. Het tramverkeer ondervond door bet onge luk vertraging en werd eenigen tijd omge- legd. DRIE DUIZEND JAAR OUDE PA AL WONIN GEN OPGEGRAVEN. In stijgende mate interesseert men zich in Engeland voor den Britschen oertijd. Voor bet grootste gedeelte beeft men reeds alle Romeinscbe nederzettingen opgegraven en onderzocht. Met evenveel energie is men tbans tot de bestudeering van den voor-Romeinschen tijd overgegaan. Dezer dagen beeft men een „waterdorp" in bet veengebied van Somerset ontdekt. Het betreft bier een paaldorp, dat drie duizend jaar geleden in een meer gestaan moet hebben. De eerste vondsten werden reeds 40 jaar geleden gedaan, toen een boer bij het omploe- gen van zijn land op scherven van oud vaat- werk stootte. Na een onderzoek van tien- tallen jaren beeft men zicb tbans, namelijk na de laatste opgraving, een eenigszins dui- dielijk beeld van bet leven dezer oerbevolking kunnen vormen. DE PARASOLDRAGER VAN DEN NEGUS. Onder de vele misdadigers, die in de gevan- genis van de Abessijnsche hoofdstad op bim vonnis wacbten, bevindt zicb ook een even origineele ais beroemde persoonlijkheidde reusachtige, meer dan twee meter lange Bala Hoe, die onder Haile Selassie's regime twee veelbenijde eereombten bekleedde, namelijk dat van keizerlijk parasoldrager en dat van tamboer-majoor van de keizerlijke garde. En bovendien kon bij nog aanspraak maken op de eer,' de grootste soldaat te zijn van bet Abessijnsche leger. Bala Hoe was vier jaren geleden in ketenen voor den Negus gesleept, omdat bij tezamen met andere bandieten bij het plunderen in een van de voorsteden van de hoofdstad op heeter- daad was betrapt. Maar zijn enorme grootte was voor Haile Selassie aanleiding, hem gratie te verleenen en oogenblikkelijk tot „keizer- lijk" parasoldrager van den Beeuw van Juda" te benoemen. Niet lang daarna maakte de Zwitserscb muziekleeraar van den Negus, mon sieur Nicole, die zoowel bet muziekcorps van de garde als 't conservatorium „Tafari Ma- konnen" lteidde, hem tot tamboer-majoor. En Bala Hoe was zoo trotscb op zijn ebbenhouten staf met ivoren knop, dat hij hem nimmer uit handen legde en er steeds, ook buiten dienst, mee rondwandelde. Deze beerlijkbeid duurde net zoo lang, tot dat de Negus uit de hoofdstad vluchtte. Toen berinnerde Baloe Hoe zicb zijn vroegere lucra- tief rooversberoep weer. Hij haalde zijn garde- muzikanten over, bun instrumenten voor ge- weren en speren te verruilen en nam vol geest- drift aan de plundering van Addis Abeba deel waarbij bij door de Italianen werd gesnapt en een plaatsje in de gevangenis kreeg. Zoo zit bij nu achter sldt en grendel te wachten op de dingen, die de rechters met hem voor hebben en waarscbijnlijk zou bij daarop nog lang hebben moeten wacbten, ware bet niet, dat de directeur van de gevangenis zich dezer dagen gedwongen zag, bij den vice-koning over Bala Hoe's enorme eetlust te klagen, daar deze het budget van de gevangenis wat al te veel belastte. Drie en een halve maand lang bad de tamboer-majoor en keizerlijke parasoldrager voor drie man tegelijk gegeten. En daarom zal over bet lot van Bala Hoe nog in den loop van deze maand een beslissing genomen worden. DREIGEND CONFBICT. Naar aanleiding van bet dreigende conflict aan de Oranje Nass&umijn III te Heerlen, beeft de Rijksbemiddelaar zicb tot partijen gewend met bet verzoek om inlichtingen. VERDRONKEN. GEUD'ROP. Gisteravond kwam de 14-jarige A. Baggerman uit Helmond met zijn 12-jarig vriendje op zijn fiets langs bet kanaal van Eindhoven naar Helmond. Onder Hulst, waar de haven in bet Eindihovensche kanaal uit- komt en de weg een gevaarlijke bocbt maakt, zijn de jongens in bet water gereden. De heer Deckers, die hulpgeroep hoorde, snelde toe en wist aanvankelrjk beide jongens te grrjpen, docb kon er ten' slotte slechts in slagen den 12-jarigen knaap op den kant te brengen, zoo dat B. jammerlijk verdronk. HUISGEZIN VAN DEN DOOD GERED. DEBFT. Door bet wakker worden en bet kordate optreden der vrouw van den heer Toom, wonende aan tie Knuisterkade albier, zijn de huisgenooten van den dood door gas- verstikking gered. In den nacht wakker wordende, nam de vrouw een sterke gaslucbt waar. Zij sprong onmiddellijk bet bed uit en begon deuren en ramen open te zetten, terwijl zij tevens baar man wekte. Deze ging aan- stonds de hulp van een in de nabijbeid wonen- den geneesheer inroepen en deze waarschuwde

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3