ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN De Tweelingzusters. No. 9514 VRIJDAG 9 OCTOBER 1936 76e Jaargang Blnnenland FeuiHeton Bericht DAMPO daar luchl je van op. EERSTE BLAD Hoofd- en Neusverkouden t^c3vaiig«r>wrn<BBr m>iy^wmssasmt,-v xwtwwwL hg w NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPEIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r. per post 1,55 per 3 maanden By vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar 7oor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDB GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer f 0,20 KI.ETNE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent by vooruitbetaling. Grootere letters en cliehd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. HUWELIJKSGESCHENK VAN DE KONINKLIJKE LANDMACHT. Naar wij vememen zal door de Koninklijke landmacht een geschenk worden aangeboden aan Prinses Juliana en Prins Bemhard, bij gelegenheid van hun aanstaand buwelijk. In dit geschenk zal zoowel wat de daaraan ten grondslag liggende symboliek als wat de vervaardigers en de gebruikte materialen be- treft, de bijzondere verhouding van het leger, zijne geschiedenis en zijn materiaal tot het Huis van Oranje vertolkt worden. De gelegenheid tot deelnemen aan 't ge- sohenk zal zich niet beperken tot de thans in actieven dienst zijnde officieren, onder-offi- cieren, korporaals en dienstplichtigen, maar ook zich uitstrekken tot alle oud-beroeps- officieren en onder-officieren en tot hen, 'die, hoewel met groot verlof zijnde, nog deel uit- maken van de Koninklijke landmacht. DE GULDEN HOOGER. De gulden is Donderdag op de Amsterdam- sche wisselmarkt opnieuw in koers gestegen. Het pond noteerde f 9.19% (Woensdag 9.20%de dollar 1.78% (Woensdag 1.88%). DE MONETAIRE POLITIEK. De herberekening van pensioenen. Uit betrouwbare bron wordt gemeld, dat de regeering ten opzichte van de maatregelen tot verlaging van de publieke uitgaven, met in- begrip van het aanhangige wetsontwerp tot herberekening van de pensioenen, haar stand- punt in verband met de gewijzigde monetaire politiek nog niet heeft bepaald, doch de ont- wikkeling' van den toestand wenscht af te wachten. MINISTER SLINGENBERG IN ZEELAND. De minister van sociale zaken, Mr. M. Slln- genberg, is Woensdagavond te Middelburg aangekomen, vergezeld van den heer Meyer de Vries, rijksinspecteur in algemeenen dienst voor de werkverschaffing. Beiden hebben ten huize van den commissaris der Koningin, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, ovemacht. Donderdagmorgen half negen heeft de mi nister zich met den heer De Vries en den rijksinspecteur voor de werkverschaffing in Zeeland, ir. A. J. Markvoort, naar Vlissingen begeven waar onderscheiden werken in oogen- scliiouw werden genomen, o.a. de verbetering van een voetbalveld, de demping van den Spui- boezem en de inrichting van het Nollenbosch. Naar Middelburg teruggekeerd, werden de minister en de andere heeren op het stadhuis ontvangen door den burgemeester en den wet- houder van sociale zaken, den heer J. Onder- dijk. Met deze heeren werden ook hier ver- scheidene werken bezocht, o.a. de verbetering van het Molenwater en de nieuwe duiker bij de Veersehe brug, alsmede de in uitvoering zijnde wegrioleering en het bouwen van een nieuw pompgebouw alsmede de plannen die bestaan voor de egaliseering van weilanden en verbetering van de Dokhaven. Na afloop van dit bezoek begaf de minister zich naar het provinciaal gebouw, waar eeni- gen tijd te voren de Commissaris der Konin gin de rijkscommissie voor werkverschaffing in Zeeland had ge'installeerd. De minister onderhield zich eenigen tijd met deze commis- sie. Vervolgens is hij, na ten huize van den Commissaris der Koningin de lunch te hebben gebruikt, naar den Haag teruggekeerd. MAJOOR F. J. BULTERMAN. f Majoor F. J. Bulterman, die op zoo tragische wijze, bij het spoorwegongeluk bij Woerden, om het leven is gekomen, had ongeveer dertig Naar het Engelsch van PATRICIA WENTHWORTH. (Nadruk verboden.) 33) Vervolg. XXV. Schermutseling. Dinsdag was er geen brief van John, Woensr- dag schreef hij weer, blijkbaar met het doel, Anne eraan te herinneren, dat het den volgen- den dag Donderdag zou zijn. Hij voegde er aan toe, overtuigd te zijn dat zij wel om kwart voor twee klaar zou kunnen wezen en dat hij daarom al vast om half twee op den hoek zou wachten. Het werd Donderdag. Een uur en een kwar- tier had hij op schildwacht gestaan voor Anne verscheen. Hij nam haar hand in de zijne en zei met iets verwijtends in zijn toon: ,,Je hebt je niet erg gehaast!" ,,Waarom zou ik?" antwoordde Anne. Toen glimlachte ze tegen hem. ,,Ik heb je immers duidelijk genoeg uitgelegd, dat het bij drieen zou zijn, voor ik weg kon. Was je er werkelijk om half twee al?" „Natuurlijk. Het is een zalige middag en ik heb den wagen bij me. Ik had gedacht een heerlijk tochtje naar buiten te maken." Anne had zich vast voorgenomen hem terug- houdend te behandelen, maar ze kon niet hel- pen dat ze een kleur kreeg en haar oogen schitterden bij het vooruitzicht, om behagelijk gezeten in een auto mijlen en mijlen voort te glijden door de geurende, zomersche lucht'; om de zon te zien stralen over glooiende vlakten vol groen na de benauwend kleine flat, de koude bemoeizuchtige Mrs. Fossick Yates en die eeuwig kletsende stoethaspel van 'n juf- frouw Brownling, was dat een weldaad. dienstjaren bij het Leger des Heils achter den rug en was sedert 15 Juli 1932 divisie-officier bij de Zuid-Nederlandsche ddvisie, welke divisie de provincies Zuid-Holland, Zeeland, Limburg, Noord-Brabant en een deel van Gelderland omvat. Het slachtoffer was 51 jaar oud, gehuwd en laat ee5i* vroirw en vier kinderen, drie zoons en een dochtertje, achter. Majoor Bulterman is in 1884 in Den Haag geboren. Reeds in zjjn jeugdjaren heeft hij zich in dienst gesteld van het Leger des Heils. In 1907 is hij. te Amsterdam in opleiding gekomen voor het officiersschap. In 1910/11 maakte hij als onderkapelmeester onder leiding van kolonel Rawie, een tournee door Nederland, waarop in 1914 een tournde door Engeland volgde. Hierna is de heer Bulterman door den com mandant van het Leger des Heils belast met het bevel over de grootste evangeliesatieposten in ons land, zooals o.a. Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Enschede en Groningen. In 1927 werd hij onderscheiden en aange- steld als divisiie-officier voor de Noord-Neder- landsche divisie, met standplaats Amsterdam. In 1932 werd hij in dezelfde functie ver- plaatst naar Den Haag. Het Leger verliest in majoor Bulterman een harden werker. De teraardebestelling zal Zaterdag om kwart voor een, plaats hebben op de begraafplaats Oud Eik en Duinen, in Den Haag. In alle andere corpsen buiten Den Haag zullen Zondagavond herdenkingsdiensten ge- houden worden. EVENTUEELE OPHFIFING VAN GO UD-CLAU SULES. Naar de N. R. Crt. mededeeld, wordt bij de departementen van Justitie en van Finan- oien nader onderzocht, in hoeverre, naar aan- leiding van de door de regeering getroffen monetaire maatregelen, buiten werking stel- len van de goudclausule geboden zal zijn. Echter ligt het niet in het voomemen der regeering, in een eventueele opheffing hier te lande van de goudclausules ook de ter beurze te Amsterdam officieel genoteerde fondsen in vreemde valuta, versterkt door een goudclausule, te betrekken. OPHEFFING VAN CONTIN GENTEERINGEN. Van officieele zijde bereikt de N. R. Crt. de mededeeling, dat, naar mag worden verwacht, dezer dagen ook de contingenteering van blad- zink zal worden opgeheven. OPNIEUW INTREKKINGEN VAN CONTIN GENTEERIN GEN. Men deelt van officieele zijde mede, dat thans ook de contingenteeringen van meube- len van hout en van wollen en halfwollen dekens zullen worden ingetrokken. COLLEGE VAN REGEER1N GSCOMMISSARISSEN. Gelijk bekend, heeft de heer S. van Zwanen- berg ontslag verzocht en verkregen als com- mercieel adviseur van het college van regee- ringscommissarissen. Naar wij vernemen heeft de minister van landbouw en visscherij in deze functie be- noemd den heer ir. C. C. C. van Stolk, thans directeur der Nederlandsche Akkerbouwcen- trale. Het is de bedoeling, dat de heer Van Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzichtbaar weg en daarom is Purol (wit) zoo' bijzonder aangenaam voor de verzorging van het gelaat. Zelfde prijzen Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. MecL> John legde even zijn hand op haar arm, toen ze in den open two-seater stapten, die om den hoek Van Malmesbury Terrace wachtte. ,,Je hebt geen mantel bij je." „iOp zoo'n dag als vandaag heb ik geen man tel noodig." ,,Wfeet je 't wel heel zeker?" ,,Ja, heel zeker!" Ze reden weg; de grauwe straten, waardoor ze somber en gedrukt had geloopen, weken achter haar als grauwe, beklemmende droo- men. John zat naast haar en fronste de wenk- brauwen. Ze had een mantel rnoeten aanheb- ben. Ze moest haar eigen kleeren hebben. Die moesten toch ergens zijn zij had toch klee ren gehad. Hij zou juffr. Jones nog eens gaan opzoeken en naar Anne's kleeren informeeren. Ze moest een mantel hebben. Vandaag ging het nog, maar hij was niet van plan het bij dozen eenen tocht te laten en het zou niet al- tijd zulk mooi weer zijn als nu. Anne's stem stremde den stroom van zijn gedachten. ,,Vertel me eens wat van Jenny's kindje." .Jenny's kindje?" ,,Je zei 'immers dat je op Waterdene bent geweest? Toen heb je de baby toch zeker wel gezien?" ,,Natuurlijk heb ik die gezien. Jenny is er ge- weldig trotsch op. Ze vertoont hem aan ieder- een." „Hoe ziet hij er uit? Op wie lijkt hij?" drong Anne gretig aan. ,,Op wie hij lijkt? Och, dat kan ik zoo niet zeggen.-" Lijkt hij op Jenny?" „Neen, dat geloof ik niet." „Op Nicholas dan Weet je het heusch niet Ik ik heb hem niet gezien." De lichte trilling in haar stem deed John's woede tegen Jenny en Nicholas Marr weer op- laaien. Daarvan klonk iets in zijn antwoord toen hij zei: ,,Och, hij is nog zoo klein". Anne dacht: ,,Ik heb hem geergerd." Ze wilde zoo graag alles gewaar worden over de baby en Jenny en nu had ze hem boos ge- maakt. Opeens voelde ze zich moe en zwak en Stolk beide functies waarneemt, hetgeen mo- gelijk is aangezien zijn taak als directeur der Nederlandsche Akkerbouwcentrale aanzien- lijk zal worden ingekrompen. DE INTREKKING VAN DE HFIFING OP VARKENSVLEESCH. Zooals men weet, is met ingang van 7 October de heffing op varkensvleesch buiten werking gesteld. In overeenstemming daarmede heeft de minister van landbouw en visscherij thans al- gemeene ontheffing verleend van die artikelen van het crisis-varkensbesluit 1936, waarin bepalingen zijn vervat omtrent het wegen van varkens, welke weging diende tot vaststelling van het bedrag der heffing. Door het verleenen van deze ontheffing is buiten werking gesteld de crisis-varkensbe- schikking 1936 2, welke nadere voorsoliriften behelst omtrent het betalen van de heffing en het wegen van varkens, alsmede een regeling van de vergoeding voor de aan de gemeente- besturen opgedragen werkzaamheden ter in ning van de heffing. Tevens is daardoor buiten werking gesteld de crisis-huisslachtingsbeschikking '36, waar- bij in bepaalde gevallen onder de daarin ge- noemde voorwaarden ontheffing wordt ver leend van het betalen van heffing op varkens vleesch. PRIJSSTIJ GING VAN LEVENSMIDDELEN. Publieke voorlichting van dp Regeering gevraagd, De Nederlandsche kruideniersbond, de fede rative bond van winkeliersorganisaties in het kolonialewarenvak ,,Febowiko" en de R. K. bond van kruideniersvereenigingen, vereenigd in het comite van samenwerking, verzonden het volgende adres aan het ministerie van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Zooals Uwe Excellentie bekend zal zijn, hebben de drie kruideniersbonden, vereenigd in het comite van samenwerking op 27 Sep tember j.l. hun voile medewerking toegezegd, om onnoodige prijsverhoogingen te voorkomen. Nu beginnen zich echter groote moeilijk- heden voor te doen, welke oorzaak zijn dat verschillende artikelen in prijs zullen rnoeten worden verhoogd. Zoo hebben de importeurs van Zuidvruchten de prijzen met 20 pet. ver hoogd voor alle artikelen,' welke uit het bui tenland worden gelmporteerd en deze verhoo- ging ook toegepast op de loco-voorraden. Vervolgens stijgen ook de prijzen voor producten van eigen bodem. Voor peulvruch- ten liggen de prijzen, vergeleken bij die van voor 27 September j.l. reeds 2 per 100 K.G. hooger. Deze prijsstijgingen zijn oorzaak, dat de detaillisten de prijzen voor al deze artikelen zullen rnoeten verhoogen. De kleinhandel, als laatste schakel, verkeert. edhter niet in de gunstige positie van den pro- ducent, om de prijsstijgingen op den voet te kunnen volgen. Het publiek beschouwt dergelijke prijsver hoogingen als prijsopdrijving, reden dat de kleinhandel nog steeds een afwachtende hou- ddng aanneemt en niet tot prijsverhooging durft overgaan. Lang kan deze toestand ech ter niet duren, aangezien de kleinhandel niet voldoende weerstand bezit om zijn artikelen zonder winst om te zetten. Het is op deze gronden, dat wij Uwe Excel lentie verzoeken spoedig maatregelen te tref- fen om te komen tot een publieke voorlich ting, welke den detaillist vrijwaart voor onverdiende blaam van de zijde van den consument. DE VERLAAGDE INVOERHEFFING OP KOFFIE. Naar aanleiding van de verlaging der in- voerheffmg op koffie met 50 procent, welke ze had er spijt Van dat ze was meegegaan. Ze sloot de oogleden over een paar brandende tranen. John keek haar van terzijde aan en ver- wenschte inwendig de Marrs weer. Waar kwam die plotselinge verandering in haar gezicht vandaan Ze zag docdsbleek en om haar mond lag een pathetische trek van droefenis. Hij wist niet, dat hij van Anne hield, maar hij voelde een haast onweerstaanbaar verlangen om dien bedroefden trek weg te kussen. On- verwacht Viel hij geprikkeld uit: ,,Geeft ze je genoeg te eten?" Anne's oogen gingen wijd open. Hij zag, dat haar wimpers nat waren. ,,Wie vroeg ze verbijsterd. „Dat verschrikkelijke mensch, Mrs. Fossick Yates." ,JIoe kom je daar zoo by?" „Je ziet eruit alsof je niets te eten krijgt." „Heusch, toch wel." „Wat heb je aan de koffie gehad?" En toen ze aarzelde: ,,Ik geloof er niets van, dat je wat gegeten hebt." .Werkelijk wel." ,,Wat dan?" „Boterhammen." „!k wil wedden, dat er margarine opzat", grauwde John. „Is het soms niet zoo?" „Ja." ,,Zie je wel! en voortgaande: ,,We zullen het onderwerp nu verder laten rusten, omdat ik mijn aandacht voor den wagen noodig heb, want als ik er over doorpraat, bots ik zoo nog tegen een tram. Als we straks buiten de stad zijn, heb ik je een heeleboel dingen te zeggen." Al gauw hadden ze de drukte achter zich. De grijze huizenmassa's maakten plaats voor lommerijk geboomte en de blauwe hemel welf- de zich over een bloeiende wereld. Ze sloegen een smallen zijweg in, die door een dennen- bosch naar een open heide klom John stopte en ze stapten uit. ,,'Eerst moet je wat eten en dan kunnen we praten. Ik heb een pisnicmand meegebracht, dat leek me reusachtig gezellig." Ze gingen op de donkergroene heide zitten; Donderdag is ingegaan, verneemt het A.N.P. van goed ingelichte zijde, dat bij dezen maat- regel o.m. de volgende factoren zijn over- wogen: De oorspronkelijke heffing drukte vrij zwaar, vooral op de goedkoopere soorten; voor de ge- brande koffie bedroeg die 16 cent per K.G. Toen de heffing werd ingesteld, is de prijs der koffie hier te lande nagenoeg niet gestegen, fhetgeen toegeschreven moet worden aan de felle concurrentie tusschen de branders, be- nevens aan het feit, dat zich hier te lande op het tijdstip dat de heffing werd ingesteld, vrij groote voorraden bevonden. Nu deze voor- raden door zeer geringe invoeren in de laatste maanden geslonken zijn, was de kans op prijsverhooging niet uitgesloten, waarbij nog uit den aard der zaak het voile depreciatie- effect komt. Wat de steunverleening voor de koffiecul- tuur in Ned.-Indie betreft, is het duidelijk, dat deze aangelegenheid door de gewijzigde mone taire omstandigheden andere aspecten heeft verkregen. Deze verlaging der heffing met de helft, die geheel in de lijn ligt van de in den laatsten tijd getroffen maatregelen, beteekent een aanmerkelijke verlichting. De gang van zaken dient nu verder te wor den afgewacht. DE VERHOOGING VAN DEN TARWEPRIJS DOOR DE TARWE-CENTRALE. Het A. N. P. meldt: In verband met de verhooging van den tarweprijs, genoteerd door de Tarweoentrale, vememen wij van welingelichte zijde, dat de regeering, ondanks haar streven om de prijzen op het bestaande peil te houden, tot dezen maatregel gedwongen was, om het prijsniveau van de buitenlandsche markt te bereiken. Indien deze maatregel niet genomen was, zou onze geheele tarweproductie spoedig naar het buitenland afvloeien. Het zal wel niet te vermijden zijn, dat deze prijsstijging van de tarwe tot uitdrukking komt in een hoogeren prijs van het bruin- brood, doch de regeering meent hierin niet een overwegend bezwaar te mogen zien, aange zien er in het algemeen meer witbrood dan bruinbrood gegeten wordt. Niettemin worden maatregelen overwogen, om de prijsstijging van bruinbrood binnen zoo klein mogelijk grenzen te houden. Op het mengpercentage van buiten- en innnenlandsche tarwe zal deze prijsstijging voorloopig geen in- vloed hebben. In breede kringen bestaat de verwaohting, dat, na de depreciatie van den gulden en de uitbreiding van onze exportmogelijkheden, het complex van steunmaatregelen voor den land bouw binnen niet te langen tijd afgeschaft zou kunnen worden en wij een geleidelijke liqui- datie van onze landbouwcrisispolitiek zouden kunnen verwachten. Ter bevoegder plaatse wees men ons er ech ter op, dat de mogelijkheid van export van Nederlandsche landbouwproducten afhangt van twee factoren, nl. de wereldmarktprijs en de contingenteeringen, welke het buitenland op den invoer van onze producten toepast. Ten aanzien van den eersten factor den wereldmarktprijs is Nederland wellicht in een iets gunstiger positie gekomen. Maar toch moet niet uit het oog worden verloren, dat de wereldmarktprijs nog steeds beneden den bin- nenlandschen productieprijs ligt. Wat de opheffing van contingenteeringen van onze producten betreft, hier is voorloopig nog geen sprake van. Zoolang Nederland zijn landbouwproducten grootendeels in het binnenland moet verkoo- pen en de wereldmarktprijs daarbij beneden de productiekosten blijft, zal steun uit het landbouwcrisisfonds onontbeerlijk zijn. de zondoorschenen lucht, vervuld van denne- geur, omringde hen. Over de wijde heide koe- pelde een diep-blauwe hemel, die in verren wa- zigen horizont, door met bosch bedekte heu- vels omzoomd, vervloeide. Anne had niet gemerkt, dat ze honger had, "tot de mand openging en de kostelijke inhoud voor haar open lag een soort combinatie van lunch en thee. Ze at niet genoeg om John tevreden te stellen, maar toch aanmerkelijk meer, dan ze zelf mogelijk geacht had. Het genieten van een goeden, verfijnden maaltijd, na een jaar gevangeniskost en tien dagen van juffrouw Brownling's gekokkerel gaf even de verkwikkende illusie van weer in het oude leven te zijn teruggekeerd. Ze was nu niet Annie Jones, maar Anne Waveney, en de klok van haar leven was een jaar teruggezet. De zware geur der dennen, de warmte van de zon en het ruischen van den zachten wind langs haar been al deze din gen gingen buiten het bestaan van Annie Jones om. Anne Waveney dronk het genot er- van met diepe teugen een lang half uur. Toen hun maal afgeloopen was, pakte John alles weer in, keurig en handig, zooals een man die veed in de open lucht geleefd heeft, dat pleegt te doen. Hij sloot de mand en kwam naast Anne op den grond zitten. „Nu rnoeten wij eens rustig en ernstig pra ten." Al dien tijd hadden ze prettig en luchtig met elkaar gebabbeld, over onbelangrijke dingen, maar op het moment waarop John zei: „Nu rnoeten we eens rustig en ernstig praten", kwam er iets gedwongens tusschen hen. ,,De moeilijkheid is echter, dat ik absoluut niet weet, hoe ik beginnen moet", ging hy voort. „IBegin dan niet." Anne's oogen schenen gehecht aan het neve- lige blauw vacn den horizon en Anne's Wave- ney's leven was weer even ver van haar ver- wijderd als die heuvels in de verte. Ze ken niet teruggaan in dat leven en dat opnieuw be- leven gaan. Een half uur lang had ze daarvan gedroomd en nu moest ze terugkeeren tot de De regeering is echter te dezen opzichte uiterst diligent, zy houdt elke mogelijkheid om tot verlaging van den steun te geraken, nauw- lettend in het oog. Tal van maatregelen, welke in den loop der laatste dagen genomen zijn, wijzen hierop. Ook de zuivel-export staat er iets gunstiger voor. Enkele export-premies konden worden verminderd, andere zelfs geheel afgeschaft. WAARSCHUWINC VAN MR. DR. DECKERS AAN LANDBOUWERS, DIE VOOR DEN HANDEL BESTEMDE VOORRADEN VASTHOUDEN. Het A. N. P. meldt: In enkele bladen zijn berichten verschenen, volgens welke zich hier of daar gevallen van onredelijke prijsstijging van landbouwproducten hebben voorgedaan, zulks in strijd met de desbetreffende wet, doordat bepaalde voor den handel bestemde voorraden van die producten zouden worden vastgehouden. Wij hebben naar aanleiding hiervan den Minister van Landbouw en Visscherij, Mr. Dr. Deckers, inlichtingen gevraagd. De Minister antwoordde: Ook ik heb kennis genomen van persberich- ten omtrent onredeiyke prysverhooging. Mocht blijken, dat er landbouwers zijn, die voor den handel bestemde voorraden vast- houden, in de hoop, dat zij er straks een extra- winst op zullen behalen, dan zal ik niet na- laten emstige maatregelen te nemen. Zoo noodig zal ik er niet voor terugschrik- ken, het bedrijf van dengeen, wien de gemeen- schapszin zoo zeer ontbreekt, uit te sluiten van den steun, dien het krachtens de Land- bouwerisiswet wordt geboden. Ik heb echter alle vertrouwen, dat derge- lgke maatregelen aohterwege kunnen biy'ven. Onze boeren bewezen meermalen, dat zij oog hebben voor de belangen van him medebur- gers. Mochten er nochtans enkelen zijn, die in grof egoisme die belangen zouden schaden, dan zal met gestrengheid tegen hen worden opgetreden. WIJZIGING CRISISHYPOTHEEK- AFLOSSIN GSWET. Bij de Tweede Kamer is ihgediend een wets ontwerp tot wijziging en aanvulling van de crisishypotheek-aflossingswet 1936. Bij de mondelinge behandeling in de Tweede Kamer van de crisishypotheek-aflossingswet 1936 is door de regeering toegezegd, dat, in dien mocht blijken, dat tengevolge van ge- noemde wet hypotheekbanken minder aflos- sing zouden ontvangen dan noodig was om haar in staat te stellen haar eigen aflossings- verplichtingen op haar obligatieleeningen na te komen en artikel 5 van het vastelasten- oatwerp, hetwelk een voorziening terzake trof, niet tot stand zou komen, er maatregelen zouden worden voorbereid om te voorkomen, dat de Ihypotheekbamken door dezen gang van zaken in ongelegenheid zouden geraken. Na de intrekking van laatstgenoemd ontwerp is de regeering te rade geworden de regeling, vervat in artikel 5 van genoemd ontwerp, be- treffende de voorwaarden van obligatieleenin gen, uitgegeven door grondcredietinstellingen, als zelfstandig ontwerp in te dienen. In ver band met den nauwen samenhang van deze materie met de crisis-hypotheek-aflossinsfswet 1936, meent de regeering de onderhavige Doe wat Dampo in beide neusgaten. Doos 30. Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) werkelijkheid. Ze zou graag nog wat langer in haar droomen verloren zijn gebleven. En te- rugblikkend in het schoone rijk harer fanta- sieen, zei ze: /Begin niet." „Ik moet." Zuchtend wendde ze de oogen van den hori zon af en keek hem in de ernstige oogen. ,,Ik heb zelfs geen idee, hoe ik zal beginnen, laat staan dat ik veel tmecht zal brengen van wat ik zeggen wil! Je he'bt me eigenlijk maar een keer gezien, nietwaar? De keeren, die jij vergeten hebt, kan ik niet meeteilen, want a's jij ze vergeten hebt, bestaan ze voor zcover het jou betreft, eenvoudig uiet. Goeie hemel, wat zit ik eigenlijk te dazen' Maar enfin, wat ik ermee bedoel komt hierop neer. Het zou normaaJ zijn wanneer ik me als een absoluut vreemde tegenover je gevoelde. Maar dat is me onmogelijk; ik ben geen vreemde, ik kan me niet vreemd tegenover je voelen en ik kan me niet als zoodanig gedragen. En ik kan je cok geesn tijd geven om daar een beetje aan te wennen, want er moet direct iets gedaan wor den." ,,Dat zie ik niet in." ,/Dat zou je wel, als je in mgn schoenen stond. Hemel-nog-aan-toe, Anne, stel je zelf 'n oogenblikje in mijn plaats. Ik mm mverwacht in Engeland terug, moet de plaats gaan in- nemen, die voor je broers bestemd was; ik kryg alles het oude kasteel waar jij bent groot gebracht, het landgoed dat jouw tehuis was en ik kan zelfs niemand vinden, cie me wil zeggen waar jij bent, of wat je doet, of je ook maar een penny bezit om van te leven. En ten slotte vind ik je als dienstmeisje van een kwaad- sappig vrouwmensch als die Mrs. Foss:ck Yates, die je niet voldoende te eten geeft en je je vingers blauw laat werken. Ik bid je, Anne, tracht je eens even te verplaatsen in wat ik voel!" (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1