Sport Gemengde Berichten Burgerlijke Stand VOETBAL. VERDRONKEN. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. LOOP DER BEVOLKING. De aflevering in den aanvang is wat aan- trekkelijker gesteld, wijl het van groot belang werd geacht, de aflevering door de landbou- wers zonder stagnatie te doen plaats hebben. Voor latere leveringen wordt de prijs van 9 per 100 kg met 3 cent per week verhoogd. Aan de hand van deze regeling zullen de tar- we-organisaties, ieder voor eigen gewest, spe- ciale regelingen ontwerpen. Een bijeenkomst van afgevaardigden dezer organisaties is Vrijdag te dien einde gehouden. ZIEKTE ONDER WEIDENDE MELKKOEIEN IN DE WIERINGERMEER- POLDER. In het Noordelijk deel van de Wieringer- meer, hfet gedeelte onder Wieringen, heerscht in hevige mate diarrhee onder het vee. Deze ziekte is zoo erg, dat niet alleen de kwaliteit van de melk beduidend minder is geworden, doch ook de productie van de koeien bedenke- lijk is achteruitgegaan. De veearts, die brj de dieren werd geroepen, staat voor een raadsel. Zijn advies, om de snel verarmende dieren op stal te zetten en droog- en krachtvoer te voeren, gaf echter direct zichtbaar resultaat. Het vee, dat er het allerergst aan toe is, heeft echter geruimen tijd noodig om op te knappen. Naar de oorzaken tast men nog volkomen in het duister. Men hoort beweren, dat deze ziekte ook in vroeger drooggelegde polders is opgetreden. Het typische verschijnsel, dat in de eene pol- derafdeeling het vee wel en in de andere polderafdeeling niet is aangetast, spreekt zulks echter tegen. Teneinde een en ander nader te onderzoeken heeft de Wieringermeer-directie dezer dagen een commissie ingesteld. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. Afd. IV. Eerste Klasse. FSV—Juliana. DONGAEindhoven. RoermondNAC. BW-NOAD. BleijerheideMW. Tweede Klasse A. BredaDe Zeeuwen. HeroZeelandia. MiddelburgVlissingen. TSCRiBC. TemeuzenGoes. Derde Klasse A. OostburgAxel. HulstIJzendijke. HoofdplaatBiervliet. SluiskilBreskens. Derde Klasse B. Zeelandia HMiddelburg n. Eiland BoysVlissingen H. Zeeuwsche BoysGoesche Boys. ROSBurgh. Zeeuwsche Voetbalbond. Oostburg IIAxel n. Biervliet IIGroede. Com BoysTemeuzen IH. Ter Neuzensche BoysHulst II. SchoomdijkeBreskens H. Te Rocdeschuur onder Augustinusga is het 7jarig zoontje van den heer J. van Houten al spelende brj een brug voor de sluisdeuren in de vrij diepe vaart geraakt en verdronken. Zijn broertje, die den emst van het ongeluk niet besefte, ging inplaats van de omwonenden te waarschuwen, gewoon naar huis en vertelde, dat zijn broertje in de vaart lag. Onmiddellijk schoot men te hulp, doch toen was het te laat. DIEFSTAL TE NIJKERK. Zondagmiddag is uit een kast in het verga- derlokaal van de diakenen der Gereformeerde Kerk te Nijkerk de opbrengst van de op dien dag gehouden kerkcollecten (ongeveer 150 gestolen. Met behulp van een rijkspolitiehond uit Amersfoort werd gespeurd met het resultaat, dat Maandagmiddag de 18jarige T. B. is ge- arresteerd. Van het ontvreemde geld had hij 4 gebruikt voor het betalen van een schuld, het restant werd teruggevonden in een schuur, waarin B. het had verstopt. HONDERD GULDENS VOOR ACHT BRIEFJES VAN TIEN. „De gulden zal met twintig a dertig procent devalueeren!" las een boertje uit de omgeving van Enschede in de krant. En met zijn ega overwoog hij, wat hem te doen stond. Hij nam een ,,kloek" besluit. Hij ging met honderd zilveren guldens naar een cafe. En bood ze daar te koop aan A'j mi' acht briefkes van tien d'r vuur dood, kui'j ze krieg'n! zei hij in zijn gemoede- lijk Twentsch taaltje. Nee, antwoordde een der menschen, die zich in de zaal bevonden; je kunt er vhn mij tien briefjes van tien voor krijgen. Niks d'r van! luidde het antwoord. Dow hoof's 'n strop alleen nich te dreeg'n (je be- hoeft de strop alleen niet te dragen). En dow hoof's mi' nich alleen breefkes van tien te doon; met aandere zin'k ok tevree. Ok dubbel- kes en kwartjes kan 'k broek'n (ook dubbel- tjes en kwartjes kan ik gebruiken Zoo werd er nog wat over en weer gepraat. En het slot van het tragi-komisch lied was, dat de boer zijn honderd guldens verkocht voor acht tien-gulden-brief jes. Wlaarop hij opgelucht weer huiswaarts keerde EEN COCAINE-AFFAIRE. Bij een inwoner van Hendrik Ido Ambacht v.ervoegde zich eenigen tijd geleden een zekere K., wonend in Tuindorp, die vriendschappelijke betrekkingen onderhield met den Ambachte- naar. Deze Rotterdamsche vriend vroeg bij die gelegenheid of de ander niet wist, waar hij cocaine kon krijgen; hij wilde wel 210 per ons betalen. De Ambachtenaar knoopte dit terdege in de ooren en toen dan ook enkele dagen later een onbekende bij hem kwam, die vertelde dat hij cocaine te koop had voor den prijs van 150 per ons, ging hij hier grif op in, omdat daar een winst van niet minder dan /60 per ons aan zat, terwijl de man over 4% ons beschikte. De Ambachtenaar toog met den onbekende op weg naar deh Rotterdamschen vriend, die de cocaine keurde en tot de slotsom kwam, dat het „puike waar" was, die hij direct met een flinke winst kon verkoopen. De onbekende kreeg 350 voorschot, waarmede hij genoegen nam, aangezien de rest onmiddellijk betaald zou worden, wanneer de cocaine eenmaal ver- kwanseld zou zijn. De Ambachtenaar en de Rotterdamsche vriend gingen direct daarop naar een dokter, die toegezegd had, de cocaine voor 210 per ons te koopen. Ongelukkiger- wijze was de dokter met vacantie', zoodat de koop niet kon doorgaan. De onbekende vond dit evenwel minder erg: hij nam voorloopig met de /350 genoegen en de rest van het geld zou hij dan wel krijgen, wanneer de koop. eenmaal tot stand gekomen zou zijn. De Ambachtenaar nam de cocaine zoolang onder zijn hoede en thuis bekeek hij het kost- bare goedje nog eens nader. Toen kwam hij echter tot de onverwachte en ongedachte ont- dekking, dat het kostbare goedje niets anders was dan doodgewoon keukenzout. Aangezien hij een prijs van 350 voor 4% ons zout een te groote prijsopdrijving vond, gaf hij het zaakje aan bij den veldwachter. De recherche is toen aan het werk gegaan en weldra slaagde zij er in de Rotterdamsche vriend K. aan te houden, evenals de onbeken de, die eveneens op den Linker Maasoever woonde. Deze K. K. is geen onbekende van de politie. Toen hij van zijn bed gelicht werd, heeft de politie in-een-moeite-door ook de wo ning maar eens ge'inspecteerd en met succes, want er werden bovendien nog eenige honder- den boekjes gesmokkeld sigarettenpapier aan- getroffen. Beide mannen zijn in het Centraal Bureau ingesloten als verdacht van oplichting. De N. R. Crt. knoopt hieraan de volgende waarschuwing vast: Het zwendelen met cocaine wordt op deze manier heel veel gepleegd en de oplichters spe- culeeren daarbij niet ten onrechte op de om- standigheid, dat de gedupeerden de zaak toch niet aangeven uit angst zichzelf aan een straf- baar feit te hebben schuldig gemaakt. Daarom wijst de politie er nogmaals op, dat een ieder. die cocaine aangeboden krijgt, het beste doet daarvan onmiddellijk op de een of andere wijze de politie te verwittigen. DE BEDROGEN DIEF. Een dief, die zich had laten insluiten in de cooperatieve melkinrichting te Bath, is er van- door gegaan met ongeveer 20 pond sterling in geld en eenige jute zakken, bevattende pen- ningen, die alleen van waarde zijn voor de leden van de cooperatie. Hij zeulde een ge- wicht van ongeveer 25 K.G. mee, dat voor hem totaal waardeloos is. EEN 5-JARIG MEISJE DOODGEREDEN. Zondagmiddag stak het 5-jarig meisje E. P op den Rijksstraatweg te Haarlem, ter hoogte van de Maasstraat, den weg over. Het kind lette niet op het verkeer en merkte niet, dat uit de richting Schoterweg een auto naderde. De chauffeur kon niet tijdig meer stoppen en reed het meisje aan, dat ernstige wonden aan het hoofd bekwam. Op doktersadvies is het kind naar de Mariastichting overgebracht, waar het in den loop van den avond aan de gevolgen is overleden. De remmen van den auto bleken in orde te ziyi. Den chauffeur treft geen schuld. V QETGAN GER LEVENSGEVAARUJK GEWOND. Te Amersfoort is Zondagavond om acht uur de 41-jarige A. Hendriks, die in de Laan 1914 wandelde, door een auto aangereden. Tenge- volge daarvan kreeg hij een schedelbasisfrac- tuur, ernstige wonden aan het licbaam en twee gebroken beenen. In levensgevaarlijken toestand is H. naar het ziekenhuis de Lichten- berg gebracht. Volgens ooggetuigen is de auto geslipt, daardoor van den weg geraakt en toen tegen een boom gebotst. De auto was totaal ver- nield en moest worden weggesleept. De be- stuurder van den auto, de 50-jarige J. J. H. uit Kijkduin, kreeg ernstige wonden aan het gelaat en klaagde ook over pijn in het lichaam. Na in de Lichtenberg tet zijn verbonden kon hij zijn reis per trein voortzetten. Nader wordt gemeld: Des nachts is de heer A. Hendriks aan de bekomen verwondingen overleden. De heer H. was gehuwd en laat een vrouw en 2 volwassen kinderen achter. t De groenteventer J. Kwint, die de vorige week tegenover de Kazeme aan den Heereweg te Groningen door een auto werd overreden en zwaar gewond naar het R.K. Ziekenhuis werd overgebracht, is Zondag aan de gevol gen overleden. Kwint was gehuwd en laat een vrouw met eenige kinderen achter. Het onge luk geschiedde tengevolge van het slippen van den auto. ZANDKUIL INGESTORT. Terwijl eenige kinderen Zaterdagmiddag te Wezep (gem. Oldebroek) in een zandkuil aan het spelen waren, is een gedeelte van den kuil ingestort, waardoor het drie-jarig zoontje van den grondwerker J. van 't Ende uit Wezep bedolven werd. Nadat door toegeschoten hulp de kleine bevrijd was, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. GEVAARLIJKE INBREKERS. In den nacht van Zaterdag op Zondag heb ben drie inbrekers getracht him slag te slaan door in te breken in het huis van den sluis- wachter Voskamp te Laag Keppel. Voskamp, die alleen woont en een man op leeftijd is bemerkte echter onradd en begaf zich naar beneden. Hierop zetten de dieven het op een loopen, maar Voskamp wist on- danks zijn leeftijd een hunner in te halen en trachtte dezen man te arresteeren. De dief trok hierop een groot mes en gaf den sluis- wachter een tweetal steken, die hem in de dij en een zijde troffen. Ernstig gewond was V. genoodzaakt om den man los te laten, die daarop iff de duisternis verdween. Voskamp had nog de kracht om om hulp te roepen en binnen korten tijd waren de politie alsmede een geneesheer ter plaatse. De verwondingen waren van dien aard, dat Dr. Belinfante overbrenging naar het ziekenhuis te Doetinchem noodzakelijk achtte. Hier is Zondagmorgen operatief ingegrepen. Zondag avond was de toestand van V. niet meer levensgevaarlijk. Een direct ingesteld onder- zoek heeft tot op heden nog geen resultaat opgeleverd. Men ging met een speurhond de omgeving verkennen en ontdekte al spoedig een spoor. Bij den grooten verkeersweg raakte de hond echter dit spoor bijster, zoodat moet worden aangenomen, dat de dieven per rijwiel of per auto zijn vertrokken. Vast staat, dat een der dieven door een W.C.-raampje het huis is binnengedrongen en voor zijn kameraden de achterdeur heeft ge- opend. De inbrekers moeten goed op de hoogte van de situatie zijn geweest, immers de sluis- wachter had tot Maandagmorgen de sluisgel- den van een maand in zijn bezit. Bovendien een bedrag van enkele duizenden guldens, dat Zaterdagmorgen van de Boerenleenbank was gehaald voor de betaling van een huis. Voor zoover kon worden nagegaan is er geen geld ontvreemd. HET ENSEMBLE DE BOER-VAN RIJK HEEFT ONDER WEG EEN ONGELUK. Toen Zondagavond de geheel gevulde schouwburgzaal van het Casino in Den Helder wachtte op de voorstelling van het bekende Indische blijspel Tropenadel, van Henri van Wermeskerken, kwam tot aller verbazing in plaats van het ensemble de Boer-van RijkThet- welk de voorstelling verzorgt, de administra- teur, de heer Hein de Vries, voor het voetlicht met de ontstellende mededeeling, dat men met den reiswagen, waarin de tocht werd gemaakt, een ongeluk had gehad. Ondanks het feit, dat verschillende artisten verwondingen hadden opgeloopen, was men besloten, zij het met een kleine vert raging, de voorstelling toch te doen doorgaan, een mede deeling, die door het groote publiek met een daverende ovatie werd begroet. Men was reeds vroeg in den avond met 12 personen, waaronder de bejaarde mevrouw Esther de Boervan Rijk, uit Amsterdam ver trokken en wel in een touringcar van de maatschappij Zaanland, die gereden werd door den chauffeur Schermer, een man, aan wiens zorgen het ensemble zich reeds ver- scheidene jaren heeft toevertrouwd. Ter hoog te van Schoorldam op den Kanaaldijk en wel voor de boerderij van den heer H. Delver, heeft toen het ongeluk plaats gegrepen, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben Op een gegeven oogenblik,' toen de reiswagen zeker niet sneller reed dan 40 K.M., zag Scher mer plotseling in de duisternis voor zich op- dagen een zwart gevaarte, dat zich op het midden van den weg bevond. Het was niet meer mogelijk te stoppen en met een zwaren slag botste de wagen tegen het gevaarte aan, dat naar later bleek, een melkauto was, die nagenoeg zonder verlichting dwars over den weg stond. Het voorste gedeelte van den touringcar werd geheel vernield, evenals alle voorruiten en het overige giaswerk. Mevrouw de Boer van Rijk, die juist een dutje deed, vloog van haar fauteuil af, doch werd niet gewond. Corry Korevaar vloog met haar hoofd door de zijruit en werd vrij ernstig aan neus en wang geblesseerd. Mevrouw de Vriesde Boer, een dochter van de 83-jarige actrice, kwam tegen een voorstang aan en werd lieht aan het hoofd gekwetst. De heer Hein de Vries, de administrateur, werd aan het linker- been gewond. De overigen van het gezelschap kwamen met den schrik vrij, evenals de chauf feur. Op de boerderij, waarvoor zich het ongeval afspeelde, werden de artisten gastvrij ontvan- gen en kon de eerste hulp verleend worden door den heer Schuit, die als vertegenwoordi- ger van de firma Holdert Go. den tocht meemaakte. Ondanks het feit, dat alien uit den aard der zaak onder den indruk van het gebeurde wa ren, was het opvallend, hoe flegmatiek mevr. de Boervan Rijk dit alles opvatte. Zij was niet in het minst uit haar evenwicht gebracht. Na verbonden te zijn heeft men twee auto's uit Alkmaar gecharterd, waarmee men den onderbroken tocht naar Den Helder voort- zette. Hier arriveerde men met een kleine vertraging. Het behoeft geen betoog dat, toen het gezel schap au grand complet optrad, het publiek hierop enthousiast reageerde. Verschillende malen werd dien avond een daverende ovatie gebracht, zoowel voor de 83-jarige mevrouw de Boervan Rijk, als voor de overigen van het ensemble. Deze geestdrift en de voile zaal waren stel- lig twee pleisters op de wonden van het avontuur. EEN ONDERN EM EN DE WEDUWE. Zij was een niet ontroostbaar weduw- vrouwtje uit Vlaardingen. Hij was een ietwat eenzaam en goedgeloovig Maassluizer en haar droef verhaal hoe zij door een ernstig bedrijfs- ongeval het vorig jaar haar echtgenoot had verloren, had diepen indruk gemaakt. De sla- gen van het lot hadden evenwel de onderne- mingszin van de weduwe niet gedoofd; ze wilde een cafe oprichten, ofschoon, het werd terloops vermeld, de benoodigde pecunia niet alle voorhanden waren. De Maassluizer ver- strekte het ontbrekende geldf was niet be- scherming van weduwen een van de oude rid- derdeugden? De plannen voor bet cafd kwa men evenwel niet bijzonder vlot tot uitvoering en na verloop van tijd kwam de weduwe met een nieuw project: het zou een vischwinkel worden, wanneer de beschermer nog een klein voorschotje wilde verstrekken. Het kleine voorschotje kwam ^prompt en de dankbare weduwe bracht bij" een volgend berzoek haar weldoener de eerste gebakken vischjes uit het winkeltje mee. Er werd overigens nog iets meegebracht: een vriendin, die op alleronaan- genaamste fwijze in geldnood was geraakt. Ze had n.l. een fiets op afbetaling gekocht, doch enkele bekeuringen opgeloopen wegens het rijden zonder belastingplaatje. En omdat het geld maar eens kan worden uitgegeven was er een achterstand in de termijnen ge komen. Zou de goede vriend niet even# een klein voorschotje willen verstrekken? De goede vriend was gaarne van dienst en de dames vertrokken om niet meer weder te keeren; de geldnood scheen definitief teneinde. Toen de beschermer, die toch wel een jpeetje nieuwsgierig naar de vischwinkel was, niets meer »van zijn weduwe hoorde, nam hij de politie in den arm. De Maassluische recher che, die geen zin heeft voor romantiek en ridderdeugden, spoorde in samenwerking met de Vlaardingsche politie de beide dames op, waarbij bleek, dat er geen vischwinkel be- stond en dat de weduwe zich verheugde in het bezit van vier kinderen alsmede een recht- schapen echtgenoot, de laatste werkzaam op de fabriek, waar hij volgens het droeve ver haal een doodelijk ongeval zou hebben gehad. De beschermer is ruim 200 armer, een paar gebakken vischjes en een ervaring rijker DIEFSTAL VAN TARVVE. Namens een graanfirma te Rotterdam is te Amsterdam aangifte gedaan terzake diefstal c.q. verduistering, van 1910 K.G. gedenatu- reerde tarwe, welke partij deel uitmaakte van de lading van een tjalkschip, komende van Vijfhuizen. DEVALUATIE-HUMOR. Vorige week vervoegde een Goudsche huis- eigenaar zich bij een van zijn klanten om de wekelijksche huur. Trouw kreeg de man iedere keer vijf gulden in zijn hand, maar nu was dit anders: ,,Alsjeblieft, mijnheer. De gulden is zeventig cents geworden, dus krijg je voortaan drie gulden vijftig En de deur van de woning viel dicht voor den neus van den wel wat onthutsten huis- baas TIJDENS KERKBEZOEK INGEBROKEN. Zondagmorgen hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan de woning van den heer S., Spoorsingel 9, te Vlaardingen. Terwijl de bewoners naar de kerk waren, hebben zij kans gezien, waarschijnlijk met een valschen sleutel, ongemerkt de woning binnen te drin- gen. Uit een linnenkast, welke in de voor- kamer stond, hebben zij een aanzienlijk bedrag aan geld ontvreemd, hetwelk toebehoorde aan de Christelijke Meisjesvereeniging, waarvan de dochter van den heer S. penningmeesteresse is. Daarna zijn zij naar boven gegaan, waar z\j eveneens een groot bedrag aan geld wisten buit te maken. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch tot op heden ont- breekt elk spoor. DE GEWEZEN ONTVANGER VAN HINDELOOPEN GEARRESTEERD. De 25-jarige gewezen gemeente-ontvanger van Hindeloopen, P. v. V., die zooals men zich zal herinneren sedert 29 Mei j.l. voortvluchtig was met medeneming van een bedrag van 4000, dat hij uit de gemeentekas had ont vreemd, is Zaterdagavond naar de ,,Crt" meldt, in een hotel in het centrum van Nice door de Fransche recherche gearresteerd. Hij heeft een bekentenis afgelegd. Van V. heeft zich na zijn overhaast vertrek uit Nederland, eenigen tijd te Parijs opgehou- den, waama hij ook nog bezoeken gebracht heeft aan verschillende andere Fransche ste- den. Sedert korten tijd bevond hij zich te Vence, een stadje in de bergen niet ver van Nice. Van V. scheen het voomemen te koes- teren zich aan de Oote d'Azur te vestigen. Zaterdag was hij van Vence te Nice gekomen, waar hij in een hotel zijn intrek nam. Korten tijd later was hij de arrestant van de Fransche inspecteurs Gauvin en Moschetti. De auresta- tie maakte op van V. geen grooten indruk en voor den commissaris van politie bekende hij er met de gemeentekas te zijn vandoor ge gaan. Hij werd nog in het bezit gevonden van een bedrag van /2500 en frs. 600. Dezer dagen zal hij door de Fransche re cherche tot de grens worden geleid en aan de Nederlandsche politie worden uitgeleverd. In afwachting daarvan is hij voorloopig achter slot en grendel gezet. LIEFDESDRAMA TE ANTWERPEN. Een vreeselijk liefdesdrama heeft zich op de Marinxplaats te Antwerpen afgespeeld. Een meisje is voor de deur harer woning door haar vroegeren verloofde neergeschoten. De oudste dochter van de familie V. had haar verloving met den 20-jarigen letterzet- ter D; verbroken. Eenige dagen daarop beide hij bij zijn vroeger meisje aan om brieven en herinneringen terug te gaan halen. Het meisje deed zelf open. Na een kort gesprek haalde de jongeman plotseling een revolver te voorschijn en schoot op het meisje. Haar moeder snelde op het geluid naar beneden en vond haar dochter in de gang dood liggen. Het meisje was door een kogel achter het rechteroor getroffen. De dader was op de fiets gesprongen en weggereden. Even later werd de jongeman in een straat dood gevon den. Hij had een eind aan zijn leven gemaakt. ERNSTIG VLIEGONGELUK. Bij het starten van een vliegveld op Long Island, bij New-York, zijn twee toestellen met elkaar in botsing gekomen. Drie der inzitten- den werden op slag gedood, een vierde ver- keert in levensgevaar. TAIFOEN TEISTERT NOORD-JAPAN. Tengevolge van den taifoen zijn twee Japan- sche schepen in nood geraakt op de kust van Hokkaido, n.l. de Unkai Maroe, metende 3015 ton, nabij Hakodate en de Sakae Maroe, me tende 2877 ton, nabij Kawasaki-kisen. De taifoen, die Hokkaido heeft geteisterd, heeft 10 personen gedood en 25 gewond, 200 huizen werden vernield, 600 overstroomd. 61 visscherschepen vergingen. Op Sachalin heeft de vemielende stormwind 1000 huizen ver nield en 6000 onder water gezet. De staart van den taifoen, die 30 Septem ber j.l. het eiland Hokkaido getroffen heeft, heeft Maandag het noorden van Japan geteis terd. Op Hokkaido, waar onder toezicht van den Keizer groote militaire manoeuvres aan den gang zijn, was de verwoesting die door den taifoen is aangericht, zoo groot, dat de manoeuvres geschorst moesten worden. De eerste minister Hirota, die onderweg was naar den Keizer om hem rapport uit te brengen over de ontwikkeling van den Chineesch- Japanschen toestand, is in Noord-Japan op- gehouden, aangezien de veerdienst naar Hok- kaidp verbroken was. Twee Japansche sol- daten, die aan de manoeuvres deelnamen, wor den vermist. In de stad Koesjiro zijn acht burgers gedood. Het spoorwegverkeer, de telegraaf- en telefoondiensten evenals de scheepvaart zijn tengevolge van den storm- wind stopgezet. EEN VOORDEELIGE AUTO. De heer Edwin Sommerville te Brighton heeft dezer dagen voor de rechtbank gestaan, en hoorde zich veroordeelen tot tien shilling boete „wegens het besturen van een auto, die in gevaarlijke conditie verkeerde". Vergeefs had de heer Sommerville zich tegen dit vonnis verzet. Daarbij vertelde hij den magistraat, dat hij zijn auto vijf jaar geleden had gekocht. Hij betaalde er toen negen shil ling sixpence voor (destijds circa 5,70) en dit was niet eens zoo weinig, gezien het feit, dat de auto toen al 25 jaar oud was. De aankoop intusschen bleek niet onvoordeelig, want de heer Sommerville beweert, dat hij in die vijf jaar 300.000 KM. met zijn auto gereden heeft en in al dien tijd maar twee guldens aan re- paratiekosten had betaald. ,,Ik feliciteer u", zei de rechter tenslotte, na het vonnis uitgesproken te hebben. „Waarmee?" vroeg de heer Sommerville. ,,Met het feit, dat u nog leeft". AXEL, Huwelijks-aangiften. 3 Sept. Jacobus Die- leman, oud 24 j,, jm. en Cornelia Koster, oud 22 j., jd. 11 Sept. Daniel Comelis de Rijke (van Ter Neuzen), oud 45 j., jm. en Anna Elena Lindhout, oud 31 j., jd. Cornelis Jan de Vos, oud 22 j., jm. en Elisabeth Maatje de Koeijer, oud 22 j., jd. 17 Sept. Pieter Mat- theus van Meenen, oud 29 j., jm. en Corneha Helena Jansen, oud 23'j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Sept. Jacobus Pieter Buijze, oud 27 j., jm. en Frangoise Pietemella Mieras, oud 26 j., jd. Leendert Vercouteren, oud 22 j., jm. en Magdalena Maria Versprille, oud 21 j., jd. Jan Heijns- dijk (van Zaamslag), oud 24 j., jm. en Eliza beth de Bruijne, oud 23 j., jd. 10 Sept. Petrus Dieleman, oud 24 j., jm. en Jacoba Cornelia de Putter, oud 25 j., jd. 17 Sept. Josephus Iedere automobdlst ken a dadelijk yertellen, heeveel kilometer per uur r$n wagen haalt, maar slechts weinlgen weten, hoevesl meter ze wel noodig hebben ore met die vaart te stoppen I Aloijsius Verbruggen (van Vogelwaarde), oud 36 j., jm. en Maria Josephina van Hecke, oud 31 j-, jd. Jacobus Dieleman, oud 24 j., jm. en Cornelia Koster, oud 23 j., jd. 24 Sept. Daniel Comelis de Rijke (van Ter Neuzen), oud 45 j., jm. en Anna Elena Lindhout, oud 31 j., jd. Cornelis Jan de Vos, oud 22 j., jm. en Elisa beth Maatje de Koeijer,"oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Sept. David Martinus, z. van Frangois Christiaan Dieleman en van Fran goise Pieternella Oppeneer.' 8 Sept. Elizabeth, d. van Philippus Haak en van Cornelia Sol. 12 Sept. Herman Jan, z. van Adriaan Frans van den Berge en van Clasina Willemina Geel- hoed. 14 Sept. Tanneke Esther, d. van David Koster en van Cornelia Zegers. Antoon Michiel, z. van Lambertus Comelis Rinn en van Cornelia de Visser. 18 Sept. Karl Frie- drich, z. van Viktor Pichler en van Johanna Aloisia Maria Mannhart. 26 Sept. David Johannes, z. van Krijn Comelis Broekhoven en van Janneke Kotvis. 30 Sept. Helena, d. van Jacobus Dieleman en van Tanneke van Doezelaar. Overlijden. 21 Sept. Leendert Willem Haak, oud 33 j., z. van Comelis en van Wil- helmina de Jonge. Johannes Cornelis Eek- man, oud 74 j., echtg. van Maria Cornelia Hendrikse. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Sept. Julius Vercammen (van Hamme), oud 27 j., jm. en Bertha A. M. de Waele, oud 26 j„ jd. 22 Sept. Petrus L. A. Polspoel (van Sint Jansteen), oud 28 j., jm. en Elza V. Taeijmans, oud 30 i-, jd. Geboorten. 7 Sept. Mariette, d. van Jo sephus Verbiest en van Maria Mannens. 12 Sept. Aloijsius Josephus Maria, z. van Alphon- sius Goossens en van Magdalena Paepe. 26 Sept. Willy Jacobus, z. van Benedictus Baart en van Elza Onghenae. Overlijden. 3 Sept. Franciscus Leonardus Breijaert, oud 45 j., echtg. van Emerentia Velleman. OVERSLAG. Huwelijks-aangiften. 11 Sept. Achille van Acker, oud 29 j., jm. en Maria Barbara de Clerck, oud 22 j., jd. 18 Sept. Mauritius Sterek, oud 26 j., jm. en Margaretha de Mejj, oud 24 j., jd. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Sept. Pieter Ramondt, oad 22 j., jm. en Willemina Adriana Haak, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Jan, z. van Jannis Hamelink en van Cornelia Hamelink. 11 Sept. Janna, d. van Marinus de Kraker en van Anna den Hamer. 14 Sept. Adriana, d. van Fran gois Kolijn en van Adriana Goossen. Suzanna Catrina Janna, d. van Arij Comelis de Putter en van Maatje Jacomina de Feijter. 18 Sept, Jacobus en David, z.'s van Frangois de Jonge en van Elizabeth Cornelia van Alten. Adriaan Jacobus, z. van Frangois de Koeijer en van Catharina Cornelia Verpoorte. 30 Sept. Adriana Leuntje Geertruida, d. van Willem de Jonge en van Geertruida Wilhelm. Johanna Sophia, d. van Foppe Minze Remkes den Boer en van Geertje den Boeft. Overlijden. 15 Sept. Een als levenloos aan- gegeven kind van Jacob Johannes Willemsen en van Jacomina Hamelink. ZUHXDORPE. Geboorten. Roeland, z. v. Laurens Johannes Eckhardt en van Irma Maria van Geersoem. Walter Camilus, z. van Leonardus Alphonsus Bracke en van Irma Maria Overmeire. AXEL. Gedurende de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Emile de Letter en gezin, arbeider, Sassing P 26, van Tholen. Hendrikus Mangold, zonder beroep, Sassing P 25, van Pijnacker. Magdalena Versprille, zonder beroep, Buth- dijk 27, van IJzendijke. Liliane R. Krochmal, zonder beroep, Sluiskil P 81, van Gent. Louis H. Vereecken, koop man, Oosterstraat 58, van Vlissingen. Adriaan Baas, onderwrjzer, Pr. Hendrikstr. 62, van Nieuw en St. Joosland. Hermanns Leijten, marechaussee, Pr. Hen- drikstraat 72, van Vlissingen, Karel J. van Drongelen, exp.-knecht, Oude- wijk 71, van Amsterdam. Germana van Rumste, dienstbode, Sluiskil P 73, van Breda. Evelina de Jaeger, dienstbode, Drieschouwen 18, van Zuiddorpe. Hermanus Dees, dienBtknecht, Coegorspolder P 11, van Ter Neuzen. Raphael de Jonghe, dienstknecht, Kijkuit L 11, van Stekene. Leo Alb. de Jonghe, dienstknecht. Kijkuit L 11, van Stekene. Vertrokken Maria L. Freijzer, dienstbode, Drieschouwen 8, naar Breda. Johs. Fr. Antheunis, zonder beroep, Walstr. 3, naar Amsterdam. Mathilda E. M. de Kort, zonder beroep, Bui- tenweg 7, naar Hulst. Adriaan Baas, onderwijzer, Pr. Hendrikstr. 62, naar N. en St. Joosland. Elisabeth Faas, dienstbode, Schapenbout O 52, naar Ter Neuen. Neeltje Dieleman, zonder beroep, Capellepol- der M 52, naar Opheusden. Magdalena Hamelink, zonder beroep, Scha penbout O 45, naar Zaamslag. Cornelia Schieman, zonder beroep, Zeedijk M 3, naar Zaamslag. Elisabeth de Bruijne, zander beroep, Capelle- polder M 50, naar Zaamslag. Rosa Maria Polfliet, zonder beroep, Drie schouwen 27, naar Hulst. ;H. C. Eversteijn en gezin, kantoorbed., Sluis kil P 71, naar Veur. Carolina J. Wissink, winkeljuffrouw, Sta- tionstraat 36, naar De Bilt. Maria J. van Hecke, zonder beroep, Kanaal K 41, naar Hontenis.se. Libia Da Col, huishoudster, Sassing P 35, naar Cibiana (Italie). Gerard Tollenaar, dienstknecht, Smits-Coe- gorspolder Q 29, naar Hoek. Comelis van Bendegem, schilder, Kanaal- kade 64 inw., naar Ter Neuzen. Pieter v. d. Griek, marechaussee, Pr. Hen- drikstraat 72, naar Asperen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 6