ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN De kosten van levensonderhoud en de depreciatie. Last De Tweelingzusters. met Uw stoelgang M.S.S cachets No. 9513 WOENSDAG 7 OCTOBER 1836 76e Jaargang Aankondiging. voetpaden. Binnenland Feuilleton EERSTE BLAD Maak Schoon Schip, neemt: xmr/mtrwv^-w NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r. per post 1,55 per 3 maanden By vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar /oor Belgie en Amerika 2,—,' overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDB GIRO 38150 TEEEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer f 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent by vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertcntien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrygbaar is. Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de uitgavo. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Burgemeester en Wethouders van ZAAM- SLAG brengen ter algemeene kennis, dat te beginnen op Maandag 19 October 1936, van- wege de gemeente een algemeene opneming zal worden gebouden van de Zaamslag, 5 October 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. VAN HO EVE, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. HET AANSTAANDE HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA. iDe Mangkoenegoro en de Ratoe Timoer (zijn echtgenoote) zullen, naar An eta uit Solo meldt, tegenwoordig zijn by het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernard. Zij zullen hierbij worden vergezeld door hun dochter. Gedurende de reis en het verblijf in Neder- land zal als adjudant en secretaris optreden de heer Noto Soeroto, de bekende dichter, die vroeger jarenlang in Nederland heeft ge- woond. Voorts zullen ook enkele bedienden de reis medemaken. PRINS BERNARD REED TE HARD. De maximum-snelheid voor voertuigen be- draagt in de hoofdstad 40 K.M. Het komt nog al eens voor, dat haastige automobilisten te hard rijden en de verkeerspolitie stelt nu en dan „vallen" op. Dinsdagochtend waren het de forensen uit het Gooi, die bij het bin- nenrijden der stad, op den Amsteldyk gecon- troleerd werden. Een der automobilisten, die zich met zeer grooten spoed naar zijn werk begaf, was Prins Bernard. ,,Uwe Hoogheid rijdt met te groote snel- heid", zeide de agent, die den auto aanhield. ,,Dat is jammer", antwoordde de prins. „Ja, u rijdt 80 K.M. per uur." „Hoeveel boete moet ik daarvoor betalen?" vroeg prins Bernard. In Duitsehland worden verkeersovertreders ter plaatse beboet, hier volgt voorloopig slechts een bekeuring. De agent heeft het dezen keer echter bij een waarschuwing ge- laten. „Als Uwe Hoogheid morgen weer te snel rijdt, moet ik u bekeuren." Waarop de Prins zijn onderbroken tocht kon voortzetten. Mr. W. H. J. TH. VAN BASTEN BATENBURG. Mr. W. 'H. J. Th. van Basten Batenburg, oud-lid van de Eerste Kamer en van de Tweede Kamer, oud-lid van den centralen raad van beroep, is te Utrecht overleden. Mr. van Basten Batenburg werd 13 Novem ber 1862 geboren te Lichtenvoorde. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. NATXONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het Nationaal fonds voor bijzondere nooden zal tegen midden December een inzamelings- Naar het Engelsch van PATRICIA WENTHWORTH. (Nadruk verboden.) 32) Vervolg. XXIV. week organiseeren, welke zal worden geopend met een radio-luisterwedstrijd. Aan de bur- gemeesters is verzocht, hun medewerking te verleenen tot de oprichting van plaatselijke commissies van samenwerking. GEEN VERHOOGING VAN DEN ZOUTPRIJS. Het bestuur der zout-conventie heeft tele- grafisch aan den Minister van Handel, Nijver- heid en Scheepvaa*t medegedeeld, dat bij de gewijzigde monetaire politick de prijzen voor consumptiezout voorloopig niet zullen worden verhoogd en over een lange periode zullen worden gehandhaafd, tenzij loonen, grond- en hulpstoffen belangrijk in prijs mochten stij- gen. Van dit besluit zijn gelijktijdig de af- nemers der zout-conventie in kennis gesteld. DE HEFFING OP VARiKENSVLEESCH BUITEN WERKING GESTELD. Gezien het verloop van de varkensmarkt, heeft de Minister van Landbouw en Visscherij gemeend, in overeenstemming met de door de Regeering gevolgde politick ten aanzien van de prijzen der eerste levensbehoeften, de hef- fing op varkensvleesch buiten werking te moe- ten stellen. Verwacht wordt hiervan, dat de zich op de varkensmarkt voordoende prijsstijging zich niet op de vleeschmarkt zal doen gevoelen. Bij de varkenshouders wordt hier en daar eenige terughoudendheid geconstateerd ten aanzien van den verkoop van varkens. Uit- drukkelijk moge er op gewezen worden, dat er door de depreciatie van den gulden geen eigenlijke wijziging op de varkensmarkt is in- getreden, daar de exportmogelijkheden niet zijn vergroot. ACCOUNTANTSONDERZOEK TEGEN PRIJSOPDRIJVING. Uit klachten van den detailhandel is geble- ken, dat verschillende industrieele onder- nemingen, groothandelaren en importeurs, zonder voorafgaand overleg met het Departe- ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart tot verhooging van den prijs van hunne arti- kelen zijn overgegaan. Dit heeft den Minister aanleiding gegeven terstond bij vele bedrijven een accountants- onderzoek te doen instellen, teneinde te laten nagaan, of daarbij niet in strijd met de wet van 30 September 1936, houdende tijdelijke Drukke correspondentie. Anne wist niet hoe gauw ze naar de flat zou komen. Toen ze haar dienstbodenjaponne- tje weer aan had, ging ze terug naar de kleine keuken. Er hing een benauwende geur van kerry. Op den vloer zwierf een oude krant. De borden, die voor de lunch gebruikt waren, vormden een wanordelijken stapel in den goot- steen; de kerry-pan met de gestolde resten saus er nog in, stond op den afdruipbak. Juffrouw Brownling zat aan het keuken tafeltje patience te spelen; ze was een vrouw van middeibaren leeftijd met een plomp, bleek gezicht, met onbestemde, rusteloos-dwalende oogen en een beetje kroezig, vaalblond haar, opgemaaktvolgens een mode uit haar jonge jaren met opgekrulde pony en een netje er overheen. Ze had een korte gevangenisstraf ondergaan voor een winkeldiefstal en dreef nu van de eene huishouding naar de andere, bij liefdadige zielen of waar ze geen betere keukenmeid konden krijgen. ,,Ben ik laat?" vroeg Axme met een spoor- tje van angst. ..Zwart op rood, zeven, acht en negen, er zitten in dit spel heelemaal geen tienen. Laat? Ik zou zeggen, dat je er als de duivel weer bent. Waarom blijf je niet een poosje weg, als je toch eenmaal uit bent?" „Het is theetijd", verklaarde Anne en vulde den waterketel. „Klaver tien. Wat heb ik nu aan klavertien Theetijd? Het zou wat! Hij is toch maar alleen thuis Je hoeft je gerust niet te haasten, kind. Hij zou er niets van merken, als hij heelemaal maatregelen tot het tegengaan van prijsop- drijving, is gehandeld. DE GULDEN HOOGER. Dinsdag noteerde het pond sterling op de Amsterdamsche beurs 9,24, tegen Maandag /9,34%; de dollar 1,88^2 tegen Maandag 1,90. De gulden is dus we *r in hepstel. Het devaluatie-percentage bedroeg gisteren onge- veer 21, tegen Maandag 22 23 pet. INTREiKKING VAN CONTINGENTEERINGEN. Naar gemeld wordt, zullen dezer dagen worden ingetrokken de contingenteeringen van zoolleder, tuig- en zadelleer, drijfriemen en technisch leder. In verband met de ge- troffen monetaire maatregeien kan de ophef- fing van eenige andere contingenteerings- maatregelen spoedig verwacht worden. Tevens zal de toepassing van de contingenteerings- maatregelen in het algemeen soepeler wor den, teneinde prijsopdrijving van de gecontin- genteerde goederen te voorkomen. Ten aan zien van de aanhangige contingenteeringsaan- vragen zal de regeering voorloopig een af- wachtende houding aannemen. PROCESSEN-VERRAAL WEGENS OPDRIJVEN DER PRIJZEN. De centrale recherche te Amsterdam heeft tegen een drietal grossiers proces-veibaal op gemaakt wegens het onredelijk opdrijven der prijzen. Hoewel de verbalisanten een vrij aanneme- lijke verklaring voor het verhoogen van hun prijzen hebben opgegeven, meent de politie toch, dat hier sprake is van onredelijke op- drijving. De rechter zal thans hebben te be- slissen of de grossiers de nieuwe wet hebben overtreden. In totaal zijn thans bij de politie te Amsterdam circa vier a vijfhonderd klach ten binnengekomen. 0 VERLAiGING INV OEHHEFFING OP KOFFIE. De Regeering heeft besloten, de invoerhef- fing op ongebrande koffie, ingesteld bij het Crisis-koffiebesluit-1936 I, met ingang van 7 October a.s. van 12 tot 6 cent per K.G. te verlagen. Ook de overige op gebrr-rde koffie, koffie- extracten, etc. ingestelde invoerheffingen wor den met ingang van dienzelfden datum met 50 pet. verlaagd. Geen belangrijke stijging door wijziging van het prijspeil ver wacht. Verschillende landen, wier ruilmiddel in de laatste jaren gedeprecieerd is, evenals thans de gulden, za-gen zich de voordeelen van deze waardedaling binnen betrekkelijk korten tijd voor een belangrijk deel ontgaan door onge- wenschte prijsstijging in het binnenland. In verband hiermede heeft het A.N.P. aan een terzake deskundige inlichtingen en gege- vens verzocht met betrekking tot het toekom- stig prijsverloop in ons land, speciaal ten aan zien van de kosten van het levensonderhoud. Hoewel de toestand nog te weinig geconsoli- deerd is om met eenige kans van slagen het geen thee kreeg. Of als hij het merkte, zou hij er niets van zeggen al versmachte hij." Anne lachte. „Ik geloof, dat hij heel aardig en vriendelijk is."' „Roer", zei juffrouw Brownling", ,,Schop- penboer". iZe zweeg even, een kaart in de hand houdend. „Ik heb een mijnheer gekend, een vriend van mijn overleden man, die noemde deze kaart ,,de Gouddelver". Het was wel een vermakelijke vent, maar niet niet je dht, weet je. Ik was een beetje beneden mijn stand getrouwd, om je de waarheid te zeggen; mijn vader was notaris op een g;root dorp. Harten vrouw harten heer, dat is weer klaar. Anne was blij, dat het klaar was, want ze had zich al eenigszins bezorgd afgevraagd, hoe ze op die met kaarten bezaaide tafel brood moest klaarmaken voor bij de thee. ,,We woonden in een mooie villa met een grooten tuin." Juffrouw Brownling begon haar kaarten, die er smoezelig, vettig uitza- gen en ezelsooren hadden, bij elkaar te zoe- ken. Wie had in dien tijd kunnen denken, dat het nog eens zoo ver met me zou komen!" Langzaam en peinzend schudde ze de kaarten. ,,Mijn man had' een zaak heb ik je dat al eens verteld? Dat is geen schande. Maar een winkel blijft een winkel en ik was grootge- bracht als een echte dame. Toen ik twintig was kon ik geen bed opmaken, geen kous stop- pen of een aardappel koken." Anne'legde het brood, dat ze gesneden had en gesmeerd, op een schaal. Ze had de opmer- king kunnen maken, dat juffrouw Brownling ook nu nog geen aardappels koken kon. Ze glimlachte echter alleen maar en zette thee. „Och, lieve kind", zuchtte de andere vrouw. ,,Een mensch weet nooit hoe het in zijn leven nog een loopen kan. De een komt in goeden doen, de ander raakt aan lager wal. Luister naar mijn raad en zoek een weduwnaar die zijn bemoeizieke schoonmoeder beu is, een geschik- te, gemoedelijke man, die er warmpjes in zit. Dat is de groote kans voor een meisje zooals jij. Van de kinderen hoef je heelemaal geen last te hebben, als je maar Tjveet hoe je er mee om- springen moet. Je stuurt ze naar een kost- school en je hebt je man en je huis voor je- zelf. Zeg nu eens zelf, of dat geen goede raad is?" Al pratend liet ze de kaarten over de tafel vallen en haar mond vertrok in een dwa- zen Inch. Anne ging de keuken uit met het theeblad. toekomstige prijsverloop te kunnen schetsen, zal toch wel moeten worden aangenomen, dat op verschillend terrein eenige prijsstijging zal optreden, vooral met betrekking tot artikelen, welke als zoodanig of als grondstoffen ge'im- porteerd worden. Anderzijds kan, met inacht- neming van de maatregelen, welke de regee ring terstond na het loslaten van den gouden standaard heeft genomen, worden verwacht, dat de kosten van het levensonderhoud niet belangrijk door wijzigingen in het prijspeil zullen worden getroffen. De gegrondheid van deze verwachting kan blijken uit een vergelijking van de samenstel- ling der uitgaven voor levensonderhoud met de middelen, welke tot handhaving van het Juffrouw Brownling was een beproeving. De keukentafel lag altijd bezaaid met haar bedui- melde, vette kaarten. Ze kon nog niet een ei koken zonder de heele keuken overboop te halen; nooit waschte ze een bord, schaal of pan om, voor dat de heele voorraad schoone uitgeput was. Anne had een slaapkamertje met haar samen, een kamertje, waar het grootste deel van juffrouw Brownling's eigen- dommen gewoonlijk over den vloer verspreid lag. Uit- en aankleeden duurde eindeloos bij haar en ze praatte onderwijl aan een stuk door; zenuwtergende verwarde en veranderlij- ke verhalen over vervlogen grootheid. De eene keer was ze de dochter van een advocaat of notaris, dan weer van een dokter of een pre- dikant. Tegen middemacht zinspeelde ze op een adellijke afkomst; door het wapenschild waarvan helaas een smadelijke balk liep. En deze fantasieen eindigden steevast in een krampachtige huilbui. Anne vond het verschrikkelijk. Nooit kon ze eens alleen zijn; ze was veroordeeld tot het bestendige, dolmakende gezelschap van een morsige malloot. Een van de ergste dingen was, dat niets ter wereld juffrouw Brownling er toe kon bewegen met het raam open te sla- pen. Er waren oogenblikken, dat Anne haast met weemoed terugdacht aan Holloway. Vrijdagmorgen haalde ze met de andere post een getypte enveloppe geadresseerd aan Miss Annie Jones uit de bus. Er zat een brief je van John in. „Beste Anne, Ik heb je mijn adres niet gegeven. Ik had het willen doen, maar was zoo dom het te vergeten. Denk er aan, me het te laten weten, als je iets noodig hebt. En vergeet niet je belofte voor a.s. Donder- dag. Om kwart over twee Zal ik op den hoek op je wachten. Je J. M. W. Anne sloot den brief in haar koffer weg Het was de eerste lieve brief, die ze in meer dan een jaar ontvangen had. „Mij schrijft niemand", klaagde juffrouw Brownling op verongelijkten toon. „Dat was ook anders toen ik een meisje was, alles was toen anders. Heb ik je verteld, hoe ik altijd met 'mijn vader in een mooie dogcart reed, met binnenlandsche prijspeil ten dienste staan. Uit de voortreffelijke cijfers van het Bureau voor Statistiek der gemeente Amsterdam kan een duidelijk beeld worden verkregen van de onderlinge verhouding der verschillende uit- gaafposten van het arbeidersbudget. In Juni 1936 werden ter dekking van de kosten van onderstaande levensbehoeften door een gemiddeld arbeidersgezin de aangegeven percentages van het budget besteed; brood, beschuit, koek, gebak 6.06 pet.; grut- terswaren 0.63 pet.; kruidenierswaren 2.67 pet.; suiker 2.10 pet.; melk 3.64 pet.; kaas 0.72 pet.; eieren 0.85 pet.; vleesch 4.84 pet.; visch 0.69 pet.; vetten 5.43 pet.; aardappelen 1.79 pet.; groenten 2.61 pet.; fruit 2.48 pet.; dranken 0.60 pet.; maaltijden, buitenshuis be- reid 1.29 pet.; totaal voeding 36.39 pet. Kleeding 5.49 pet.; schoeisel 1.29 pet.; huis- huur 19.81 pet.; gas 1.48 pet.; electriciteit 2.29 pet.; brandstof 1.76 pet.; wasch- en schoonmaakartikelen 1.22 pet.; woninginrich- ting, huisraad 3.61 pet.; ziekte- en begrafenis- gelden, verzekeringen 6.03 pet.; vereenigingen, dagbladen, tijdschriften 4.62 pet.; rooken 2.01 pet.; ontspanning 3.61 pet.; verkeersmiddelen 2.29 pet.; godsdienst, liefdadigheid, steun 1.95 pet.; studiegelden en leermiddelen 1.35 pet.; lichamelijke verzorging 0.88 pet.; berekende voeding inwonenden en gasten 0.69 pet.; dienstbode, werkster e.a. hulp 0.35 pet.; diver- sen 2.89 pet. Uitgaven voor voeding. Naast de bijzondere maatregelen, welke tegen prijsopdryving zijn getroffen, staan de regeering no£ andere middelen ten dienste, om stijging van de kosten van het levensonder houd te keeren. Op de prijzen van vrijwel alle voedingsmiddelen worden van overheidswege door de verschillende landbouwcrisismaatre- gelen invloed geoefend. De overheid heeft het derhalve in de hand door wijziging van hef- fingen en bij slagen stijging van de prijzen dier artikelen te remmen. Reeds is bekend gemaakt, dat ten aanzien van tarwe zoodanige maatregelen zijn getrof fen, dat zekerheid bestaat, dat de bloemprijs en dus de prijs van het brood, niet ge- influenceerd wordt door de monetaire maat regelen. De heffing op de voornaamste zet- melen zal evenveel worden verlaagd als de wereldmarktprijs gestegen is. Hetzelfde geldt ten aanzien van de crisisheffing op suiker. De prijs van de consumptiemelk zal niet stijgen. De restituties bij uitvoer van kaas en van eieren zijn verlaagd. Deze restituties beoogden verhooging van het bin- nenlafldsche prijspeil voor genoemde artikelen; vermindering dier restituties houdt dus stij ging van de prijzen tegen. Voor een verhooging van de prijzen van het rundvleesch bestaat geen aanleiding, al- thans niet, zoolang nog geen vee ter markt komt, dat voor een belangrijk deel met het duurder geworden buitenlandsch voeder is gemest. Er werken thans maatregelen teneinde de prijzen van de varkens, welke nog steeds op een te laag peil stonden, te verhoogen. Er worden n.l. geregeld zware varkens uit de markt genomen, om de prijzen te stimuleeren. Zoo noodig kan hiermede ieder oogenblik wor den opgehouden. Een onredelijke stijging van de prijzen van het varkensvleesch be- hoeft derhalve niet te worden gevreesd. In de nieuwe monetaire situatie is geen aan leiding te zien tot verhooging van de visch- p r ij z e n. Met terugwerkende kracht van Maandag 28 September af is de heffing op b o t e r ver- roodgelakte wielen? Hij was dokter, dat weet je, nietwaar? en hij had een heel goede prak- tijk in het noorden van het land. Je hebt er geen idee van wat voor brieVen ik in dien tijd van j-ongelui kreeg! Zei je niet, dat die brief van je beminde was?" „Neen, daar heb ik geen woord van gezegd", klonk het verbaasd. „Ik dacht toch, dat het het handschrift van een man was." Anne lachte hartelijk. ,,En het is een getypte brief." ,,Ik had altijd een goeden kijk op mannen", beweerd-e juffrouw Brownling zelf-ingenomen. Zaterdagsmorgens was er opnieuw een brief. „Beste Anne, Ik geloof, dat ik vergeten heb, je mijn telefoonnummer op te geven. Het kon wel eens te pas komen, als je me onver- wacht noodig mocht hebben. Ik hoop, dat je me dan wilt opbellen. Je J. M. W P.S. De beste tijd om op te bellen is bij het ontbijt; dan ben ik altijd thuis." Maandagmorgen gaf Mrs. Fossick Yates Anne den derden brief. Ze bekeek hem eerst eenige seconden en las toen den poststempel. Daarop zei ze: ,,getypt", met een stem als een officier van Justitie, die de aandacht vestigt op een uiterst bezwarende getuigenis. Anne sprak geen woord, nam den brief aan en ging er mee weg; haar vingers tintelden Wat dom van hem om nu weer te schrijven ontzettend dom. Toch moet ze zichzelf beken- nen, dat 'ze het niet heelemaal onplezierig vond. Dezen keer schreef John: ,,'Beste Anne, Ik hoop, dat je onze afspraak van Don- derdag niet vergeet. Ik kom maar om twee uur; want als ze om een uur lun- chen, heb je toch tijd genoeg om den boel op te ruimen. Je J. M. W.' Een half uur later, toen Anne de eettafel aan het wrijven was zeilde Mrs. Fossick Yates Als Uw spijsvertering niet goed werkt, dan hoopen vergiften zich op in Uw lichaam, dan voelt Ge U ellendig, dan gaat Gij er grauw, groezelig uitzien, oud voor Uw tijd! Zij bevatten 'n bijzondere samenstelling, ge- heel afwijkend van andere laxeer-middelen. Zij bevatten bovendien stoffen om Uw bloed, Uw lever en Uw ingewanden te reinigen, Werken langzaam en voorzichtig, schaden Uw darmen niet en verbeteren Uw gestel. Wilt Gij langzaam laxeeren, neem er e6n! Wilt Gij snel en goed purgeeren, dan tw66 Eenmaal geprobeerd, dan zijt gij overtuigd. 't Is een vondst van Apotheker Dumont. Prettig innemen, want Gij proeft niets. Per koker van 12 stuks 60 ct. Overal verkrijgbaar. (Ingez. Med.) laagd van f 0,85 tot f 0,75 per K.G. De bijslag bij export vein aard appelen is vervallen, zoodat de aardappelprijs ongeveer op hetzelfde peil blijft als voor het in werking treden der monetaire maatregelen. Wanneer rekening wordt gehouden met de groote hoeveelheden groenten, die in den laatsten tijd zijn „doorgedraaid" kan met reden worden verwacht, dat geen verhooging van de prijzen der groenten zal optreden. Wel- licht zal de te vemietigen hoeveelheid kleiner worden. Uit bovenstaande opsomming blijkt, dat de uitgaven voor voeding vrijwel post voor post tegen verhooging zijn veilig gesteld. Het overige budget. Wat het overige budget betreft, zijn in de eerste plaats maatregelen te verwachten, welke stijging van den belangrijken post h u r e n zullen tegengaan. De prijzen van gas en electriciteit worden grootendeels door gemeente- of provin cial besturen bepaald, op wier medewerking tot het voorkomen van prijsstijging uiteraard kan worden gerekend. Van de zijde van den brandstoffen- h a n d e 1 is voorts bekend gemaakt, dat de brandstoffen tegen normale winterprijzen zul len worden verkocht. De overige posten van het budget zijn groo tendeels van het binnenlandsch prijspeil in zijn geheel afhankelijk, zoo dus de reeds bespro- ken kosten niet van beteekenis verhoogd zul len worden, behoeven ook deze uitgaven geen stijging te vertoonen. lets anders is de toe- stand wellicht bij de kosten van kleeding en schoeisel, waarvan de grondstoffen voor een belangrijk deel van buitenlandsche herkomst zijn. Doch zelfs voor deze artikelen is de maximaal te verwachten prijsstijging niet hooger te stellen dan nog niet een procent van het geheele budget. De toekomstige ontwikkeling van het bin nenlandsche prijspeil, waarop het waakzame oog der regeering bij voortduring gericht is, kan dus in voile gerustheid worden tegemoet- gezien. de eetkamer binnen en posteerde zich in een majestueuze houding voor den haard. ,,Een oogenblikje, Anne." Anne kwam overeind. Ze had roode wangen gekregen van het wrijven. Ze droeg een blauw katoenen japon, waarvan de aansehaffingskos- ten van haar loon zouden worden afgehouden. „iEn Anne..." ging Mrs. Fossick Yates voort. „Ja, mevrouw?" „Ik ik ben overtuigd-, dat je eh de noodzakelijkheid wel zult inzien om eh je niet verder in te laten met de connecties uit je vroegere, minder gewensehte omgeving..." Anne zei niets. ,,Ik verwacht, dat j-e geen correspondentie met je vroegere komuiten aanmoedigt." Anne keek haar aan over de glimmende tafel. Waarom was ze zoo vreeselijk Waar om kon ze niet behoorlijk zijn? Haar eerste woede was over. Het leek haar alleen nu nog maar gek en jammer. „Geef alsjeblieft antwoord", snauwde Mrs. Fossick Yates. ,,Ik weet niet wat ik zeggen moet." ,,Ik verlang een belofte van je, dat je zoo lang je onder mijn dak woont geen correspon dentie meer zult voeren met je oude kamera- den. Ik weet, dat je dagelijks brieven ontvangt en je moet het als een vriendelijkheid van me besch-ouwen, dat ik je waarschuw. Meer zal ik er niet van zeggen." Maar juffrouw Brownling had heel wat meer in het midden te brengen. „Wat voor kleur oogen heeft hij, kind? Dat moet je me heusch vertellen, dan zal ik je zeg gen of hij een standvastig karakter heeft. De eerste jongen, waarmee ik verloofd was, had de mooiste lichtbruine oogen, die je je kunt vcorstellen en hij maakte het af om met een meisje van adel te trouwen. Ik heb nooit iemand zoo razend van woede gezien, als mijn vader toen was. Hij had in diezelfde week aan de beurs zware verliezen geleden ik heb je toch al verteld, dat hij effecten-makelaar was, he? Ik was bang, dat hij een rncord zou be- gaan, maar je snapt ook wel, dat ik er niets voor voelde, dat mijn naam genoemd zou wor den in verband met een moordgeschiedenis en dat heb ik hem dan ook verteld. Toen kal- meerde hij een beetje (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1