ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSGH-VLAANOEREN De Tweelingzusters. N i 510 WOENSOAG 30 SEPTEMBER 1936 76® Jaargang De nieuwe monetaire politiek der Regeering Feuilleton EERSTE BLAD De Radioredevoeringen van PRINSES JULIANA en PRINS BERNARD I ,,,na tijdelijk 3 pakken voor 1 5 ct. NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Bui ten Ter Neuzen r. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr, per post f 5,60 per jaar /oor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruittetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 26. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer f 0,20 KLETNE ADVERTENTI6N-per 5 regels 50 cent bjj vooruitbetaling. Grootere letters en clicbd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertcntien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgavc. DIT BEAD VERSCHMNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. HINDERWET. Burgemeester en Wefchouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van D. VERLINDE, Vlooswijkstraat 38, Ter Neuzen, om vergun- ning tot het opriobten en in werking brengen van een ruwoliemotor in zijn timmerfabriek plaatselijk gemerkt Vlooswijkstraat 38 in het perceel kadastraal bekend in sectie L no. 1762. Op Dinsdag 13 October a.s., des namiddags om drie uur zal in bet gemeentehuis gelegen- beid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze monde- ling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen v66r het bovengemelde tijdstip ter secretarie der ge- meente kennis nemen van de ter zake inge- komen schrifturen. De aandacht van belangbebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den bovenbepaalden dag voor bet ge- meentebestuur zrjn verschenen teneinde bun bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 29 September 1936. Burgemeester en Wetbouders voomoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester. B. I. ZQNNEVIJLLE, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat bet verzoek van F. J. KAAN en C. A. VERLINDE te Ter Neuzen, om in het perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie M no. 571 een stoommachine te mogen oprichten en in wer king brengen door hen is ingewilligd. Ter Neuzen, den 29 September 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat het verzoek van C. MEUER, Molenzicht 5, Ter Neuzen, om in bet perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie L no. 2297 een dieselmotor te mogen oprichten en in werking brengen door hen is ingewilligd. Ter Neuzen, den 29 September 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. !lllllllllllllllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIII!llllllllllllllllllllllllililllll Prinses Juliana heeilt gistermiddag voor de radio de volgende toespraak tot het Neder landsche volk gericht: Ingezetenen in alle deelen des rijks, gij alien, die op deze wijze met onze verloving hebt medegeleefd, als gij hebt gedaan. Ik heb mij nooit nog zoo verrassend dieht bij een ieder, die ik nu aanspreek, gevoeld, als in dezen t.ijd van vreugde, die gij met ons ge- deeld hebt, en dat in het bijzonder door op zulk een menschelijke, broederlijke en zuster- lijke wijze mee te leven in ons geluk. Er zijn hierdoor banden gelegd, die van onverganke- lijke hoedanigheid zijn. Wij hebben verbijsterd van ontroering ge- staan en dat talrijke malen opnieuw over de afmetingen, die de algemeene vreugde, juist over ons persoonlijk geluk, heeft aangenomen. Een schooner welkom hadt gij waarlijk nooit mijn aanstaanden man kunnen bereiden. Mag ik langs dezen weg tevens mijn dank betuigen voor de ontelbare schriftelijke en tele- grafische gelukwenscben, die wij samen, of ik alleen ontvingen. Gaarne zouden zij ook schrif telijk beantwoord zijn indien het mogelijk was geweest, doch dit geeft mij het voordeel, u persoonlijk te kunnen toespreken en mijn dank te uiten voor de bewoordingen, waarin uwe wenschen waren vervat en waarin wij de har- telijkheid, die ze had ingegeven, zoozeer heb ben gewaardeerd. Wanneer ik thans een woord van dank tot u moet richten, kan ik alleen zeggen: ik dank u, dat gij ons zoo gelukkig hebt gemaakt. De gloedrijke glans, waarmee gij onzen verlovings- tijd hebt beschenen, zal onze herinneringen steeds blijven overstralen. Prins Bernhard zeide daama: Ook mij is het een behoefte, persoonlijk uiting te geven aan dankbaarheid, waarvan ik vervuld ben voor de overstelpende bewijzen van deelneming van het Nederlandsche volk in ons groote geluk. Talloos zijn de geluk- wenschen, die wij mochten ontvangen van openbare lichamen, corporaties, vereenigingen en particulieren. Het is wel baast ondoenlijk, ieder afzonderlijk te bedanken. Ik moge daar- om mondeling jegens alien mijn diepgevoelde erkentelijkheid uitspreken. Het is misschien minder formeel, maar het gesproken woord heeft toch altijd het voordeel rechtstreeks van hart tot hart te gaan. Mag ik mij dan van schriftelijke dankbetui- ging ontslagen rekenen, dan zal ik nu gaarne aan den arbeid gaan en mijn economische stu- dien voortzetten over de belangen van Neder- land en speciaal zijn overzeesche gewesten. Ik zou daarbij een vrfendelijk beroep willen doen met name op de ingezetenen van Am sterdam om bij dien arbeid geen notitie van mij te nemen en mij als ieder ander rustig en ongestoord aan mijn dagelijksche werk te laten gaan. Als zij mij toierin ter wille zijn, zal ik een nieuwe reden tot dankbaarheid jegens u hebben. Verklaring van Minister Colijn. De voorzitter van den ministerraad, Dr. H. Oolrjn, heeft meldt de N. R. Crt. in de vergadering van de Tweede Kamer van gister middag de volgende verklaring afgelegd: Hoewel Ihet uiteraard aan de Kamer bekend is ook uit de bij haar aanhangig gemaakte ontwerpen van wet dat Nederland door de monetaire maatregelen van andere landen ge- dwongen is geworden, ook zijnerzijds den gou den standaard tijdelijk los te laten, stelt de regeering er niettemin prijs op, voor het in behandeling nemen van de ingediende wetsont- werpen nog een enkele opmerking erover te maken. Naar het Engelsch van PATRICIA WENTHWORTH. (Nadruk verboden.) 29) (Vervolg.) Een halve kilometer van zijn deur af, slaag- de John er pas in den welmeenenden Mr. Fos sick Yates kwijt te raken en met een wild tumult in zijn gedachten, wandelde hij naar zijn hotel terug. Hij was volkomen uit zijn gewone doen gebracht. Anne Belinda was de oorzaak van dit ver- stoorde evenwicht. Zoo'n vat had nog nie- mand op hem gehad. Je mocht de menschen of je mocht ze niet. Met sommige menschen werd je goede vrienden en de meeste lieten je steenkoud. Werkelijk houden deed je hoogstens van een paar. Maar geen van deze had ooit een dergelijke verwarrende invloed uitgeoefend. lets over Anne Belinda te hoo- ren was niet hetzelfde als nieuws over een ander. Anne Belinda was niet als 'n ander. Negen jaar geleden had hij haar misschien twintig minuten gesproken en nooit had hij dat kunnen vergetgn, niet de kleinste bijzonder- heid, van haar uiterlijk niet en niet van wat ze gezegd had. Toen had hij haar twee dagen geleden teruggezien Rorter dan een minuut Zij hebben betrekking op een vij£tal punten. Het eerste daarvan is, dat de regeering, met het oog op het gewicht dezer aangelegenheid natuurlijk in de eerste plaats aan de Kamer mededeeling van haar besluit zou hebben ge- daan, indierf daartoe gelegenheid zou hebben bestaan. Dit was intusschen met het oog op den aard van de onderwerpelijke aangelegen heid niet mogelijk, daar aan het besluit on- middellijk algemeene bekendheid diende ge- geven te worden. Het tweede punt betreft de rechtvaardiiging van het besluit zelf. Nadat Frankrijk den gouden standaard had verlaten, meende de regeering aanvankelijk, en nog voelde hij haar wanhopigen greep om zijn arm, de storm van haar ziele-angst schokte nog door hem been. Maar dezen avond deze avond had de meest verbijsterende, gevoelens bij hem ach- tergelaten. Het was, alsof Mrs. Fossick Yates en haar flat en haar dinertje en haar gehoorzame man Cn haar bewonderende vrien- din, of dit alles deel uitmaakte van een on- wezenlijken droom, waarin hij verdoold was. Hij had z;ch bewogen tusschen droomgestalten en al dien tijd was hij zich bewust geweest van de tegenwoordigheid van Anne. Maar die was reeel en behoorde tot een wereld, buiten zijn bereik. Droomen verkeeren de werkelijkheid vaak in haar tegendeel. Aan tafel hadden hij en de anderen binnen de grenzen van den lichtcirkel gezeten met Anne daarachter in schemerig donker. Maar in den droom was Anne in het licht geweest, de eenige die wer kelijk was. En het was wanhopig-noodzake- lijk om uit dien droom los te komen en naar Anne toe te gaan. Den volgenden dag ondernam hij opnieuw den tocht naar Ossington Road. Nog had hij geen bepaald plan, hoe met Anne in contact te komen. Hij had er over gedacht haar op te bellen, maar werd afgeschrikt door de moge- lijkheid, dat Mrs. Fossick Yates wel eens aan de telefoon zou kunnen komen, of dat ze zou staan luisteren, terwijl Anne met hem sprak. Ook had hij overwogen haar te schrijven. Maar stel, dat ze zijn brief kreeg en wegliep -gesteld, dat ze hem den vorigen avond her- kend had en dat ze al weg was gegaan! dat er voor ons nog geen noodzaak bestond, dit voorbeeld te volgen. De band tusschen gulden en frank was den laatsten tijd veel losser ge worden dan voorheen bet geval placht te zijn en bovendien was de regeering Vrijdagavond op goede gronden overtuigd, dat Zwitserland aan den gouden standaard zou vasthouden. Toen dit Zaterdagmidt vg niet het geval bleek te zijn en Zwitserland het Fransche voorbeeld ging volgen, was naar het oordeel der regee- ring, elk uitzicht verdwenen om als eenig overgebleven goudland met hooge ongewijzig- de muntwaarde den gouden standaard blijvend te kunnen handhaven. En dan was het beter, den gouden standaard te verlaten terwijl wij nog in het bezit waren van een behoorlijken goudvoorraad, dan dit te doen nadat deze, ten- gevolge van doorgaande goudafvloeiing, tot een minimum zou zijn teruggeloopen met het daaraan verbonden verlies van de voordeelen, die voor de gemeensohap later zou kunnen voortvloeien uit de herwaardeering van den goudvoorraad van de Nederlandsche Bank Het derde punt betreft de voornemens der regeering voor de naaste toekomst. De regeering is niet voomemens, reeds spoe- dig over te gaan tot een herziening van de muntwet en dus tot vaststelling van een nieuwe vaste goudwaarde van den gulden. Met andere woorden, zij overweegt voor het oogenblik niet om tot wettelijke devaluatie over te gaan. De algemeene verwarring op het gebied van het internationale geldwezen maakt zulks in hooge mate onraadzaam. Wel is thans een natuurlijke depreciatie van de gulden tegenover buitenlandsche valuta te wachten, maar hoe groot deze tenslotte zal blijken te zijn kan thans niemand zeggen. Het wetsontwerp in zake het stabilisatiefonds heeft de strekking, aan de regeering de middelen te verschaffen om de schommelingen in den wis- selkoers zooveel mogelijk te beperken, hetgeen voor den handel noodzakelijk is, en om een onnoodige daling van de waarde van den gul den te beletten. Na korten tijd zal er op die wijze, naar ver- trouwd wordt, de facto een binnen vrij nauwe grenzen gelegen nieuwe waarde van den gul den ontstaan, waamaar en waarop door den handel gewerkt kan worden. Het vierde punt raakt de verhouding tusschen den Nederland- schen en den Indischen gulden. Het is gewenscht, dat die verhouding blijft, zooals zij altijd geweest is. Om zulks te ver- zekeren is er tusschen de Nederlandsche en de Javasche bank een regeling getroffen, die daarvoor waarborg biedt. 'Het vijfde punt eindelijk betreft de mede deeling, dat de regeering de vraag in over- weging heeft genomen of onder de gewijzigde omstandigheden de onlangs getroffen regeling met betrekking tot den huurbijslag wijziging behoeft. De heer Albarda (s.-d.) acht het in het be- lang eener snelle afdoening, eenige woorden over deze verklaring te zeggen. De voorzitter deelt mede, dat het zijn bedoe- ling, is Woensdag om den uur de Kamer bijeen te roepen om hierover van gedachten te wis- selen, vertrouwend dat het defeat in een dag zal afloopen. De heer De Visser (comm.) bepleit het thans voeren in openbare zitting van debat over de ingediende wetsontwerpen. De heer Sneevliet (rev.-soc.) acht geen debat hierover mogelijk zonder gedachtenwisseling over de principes der wetsontwerpen. Anders wordt het prestige der volksvertegenwoordi- ging ter zijde gesteld. De voorzitter zegt, dat ieder het er over eens is, dat de Kamer moet medewerken de wetsontwerpen zoo spoedig mogelijk tot wet te doen verheffen. Snel handelen is nu in het be- lang van het prestige der volksvertegenwoor- diging. Afdeelings-onderzoek. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten in de afdeelingen te gaan voor onderzoek van de wetsontwerpen inzake verbod van uitvoer van gouden munt en goud-muntmateriaal, in- stelling van een stabilisatiefonds en tegengaan van prijsopdrijving. De vergadering wordt geschorst. De Fossick Yates konden over hem gespro ken hebben als over Sir John, of gezegd heb ben Sir John Waveney. Al was Anne er nog maar zesendertig- uur in huis geweest, ze kon zijn naam wel tien keer hebben gehoord. Ze kon hem ook eenmaal, maar evengoed heele- maal niet gehoord hebben. Als ze hem ge hoord had, Bestond de kans, dat ze direct was weggegaan. En wanneer ze dat had gedaan, hoe moest hij haar dan in vredesnaam terug- vinden? Hij telefoneerde dien morgen Mes sing af; de gedachte dat een dergelijk perso nage zou trachten Anne op te sporen en te bespionneeren, was hem ondraaglijk. Het was ongeveer drie uur, toen hij den hoek van Malmesbury Terrace omging en langzaam Ossington Road inwandelde. Het was een lange straat; aan het einde waren enkele winkels verderop werden de huizen grooter en duurder. Het groote gebouw waar in de Fossick Yates hun flat hadden, bevond zich ongeveer in het midden, juist waar de weg begon te strjgen. John liep nog in de nabijheid der winkels toen hij zijn gastvrouw van den vorigen avond aan zag komen, in een statig wandeltoilet. Ze naderde langs het trottoir aan de overzijde. Mrs. Fossick Yates had nog geen drie stappen gedaan, nadat John haar in het oog had ge- kregen of hij had reeds een heenkomen gezocht in den dichtstbijzrjnden winkel, een groente- en fruitzaak, zooals het tot hem doordrong, toen hij zich omringd zag door bananen, sinaasappelen, appelen, vroege aardbeien en andere voortbrengselen van moeder aarde. Wat kon je in hemelsnaam in een dergelijken In en om de vergadering. Zooals in verband met de gebeurtenissen van de laatste dagen wel te verwachten was, was er Dinsdagmiddag tegen half twee, het uur van aanvang voor de vergadering van de Tweede Kamer, meer belangstelling dan anders. Voor- al voor den ingang van de publieke tribune had zich vrij wat publiek opgehoopt, meer dan de beperkte ruimte van de tribune kon be- vatten, en toen de deur geopend werd, liep aan de westzijde van de zaal ook de gereser- veerde tribune onmiddelijk geheel vol. Ook bij den ingang voor de leden van de Kamer haji zich publiek opgesteld, om het aankomen van de afgevaardigden en leden van de regee ring gade te slaan. De Kamer was in grooten getale opgekomen. Afwezigen zullen er maar weinig geweest zijn. De regeering was op den Minister van Buiten landsche Zaken, die te Geneve vertoeft en den Minister van Waterstaat na, voltallig op haar plaatsen aanwezig. Na eenige gebruikelijke mededeelingen kreeg onmiddellijk de Minister-President het woord tot het afleggen van zijn verklaring, welke men hierboven vindt afgedrukt. Verwachtingen te Rotterdam. Als de gangbare meening in vooraanstaande handels- en scheepvaartkringen te dezer stede werd ons Dinsdag nog het volgende medege- deeld: In het algemeen heeft men de ver- wachting, dat in de laatstgenomen monetaire maatregelen van de regeering en in den daar- door ontstanen toe^tand aanleiding zal wor den gevonden om een einde te maken aan de Nederlandsche landbouwcrisispolitiek van hef- fingen, contingenten, enz., althans het daar- heen te leiden, dat er meer zekerheid komt, dat aan deze politiek een einde zal worden ge maakt. Zoo moeten in den graanhandel de verwadhting en de hoop leven, dat de monopo- lieheffingen tot de helft zullen worden ver- laagd, wat ook mogelijk wordt geacht, omdat in guldens uitgedru'kt de invoer van graan uit het buitenland met 20 pet. is verhoogd. De stemming in Den Haag. Hoe was het stadsbeeld Dinsdagochtend Er was, dit kan men zich niet ontveinzen, wel wat meer beweging op straat, met name in het zakencentrum, dan men daar in den laatsten tyd gewend was geweest. De groeps- gewijze belangstelling voor de berichten om- trent de monetaire situatie, die zich, zooals wij hebben gemeld, Maandag nogal demon- streerde, was Dinsdag reeds weer aanmerke- lijk verflauwd, maar er was wel nog wat pu bliek op de been, dat blijkbaar op winkelen uit was; in tal van winkelzaken was er dan ook een geregeld .komen en gaan van klanten. Maar het was hiermee, naar men ons van ver- schillende zijden werd verzekerd, toch al weer minder dan Maandagmiddag. Toen is er nl. hier en daar werkelijk eenige bizondere toeloop geweest. Speciaal hebben toen die winkels, welke goederen voor het toilet, ondergoederen, overihemden, dames- en heerenbovenkleeding, jassen en schoenen leveren, meer te doen ge had dan anders, hoewel het op 't einde van de maand loopt en velen niet over overvloed van contanten kunnen beschikken. Ook zaken in huishoudelijke artikelen, voorwerpen voor het gebruik in de woning (kleeden, tapijten e.d.) hebben meer omgezet dan zij verwacht hadden. Niet onmogelijk heeft men hier te doen met uitgestelde aankoopen. In een klee- dingmagazijn werd ons verteld, dat er veel vraag was geweest naar heerenkleeding van Engelsche stoffen, waarin dan de verwachting tot uitdrukking komt, dat, deze bij daling van den gulden duurder zouden moeten worden. Elders, eveneens in een kleedingmagazijn, ver- namen wij, dat men vanwege de drukte eenige malen de deur had moeten sluiten. Een winkelier legde ons een raambiljet van den volgenden inhoud voor, dat hij Dinsdag- odhtend van het bureau van den Kon. Ned. Middenstandsbond had ontvangen en dat, naar men mag vertrouwen, weldra voor vele winkel- ramen zal hangen: ..Een goede raad aan het koopend publiek. Maakt u niet noodeloos ongerust over prijs- stijging! Over't algemeen bestaat daartoe voorshands niet de minste aanleiding. winkel koopen? Op een plank stonden prui- men in flesschen, lagen bossen uien en doozen dadels en de vloer was gestoffeerd met man- den aardappelen. Hij kocht een doos dadels, vroeg toen of ze een pond konden wisselen en na een blik over zijn schouder geworpen te hebben voegde hij het verzoek er aan toe hem zes stuivers te geven voor een sixe-pence. De vrouw, met kortgeknipt rood haar, die hem hielp, slaagde er niet zonder moeite in twaalf halve stuivers bijeen te brengen. Daar- na bleek de kust vrij te zijn. Mrs. Fossick Yates was uit het gezicht verdwenen. John stopte het doosje dadels in zijn zak en verliet fluitende den winkel. Iemand die om drie uur 's middags uitging in kleeren zooals hij daamet had gezien, had gedecideerd de bedoeling een poos weg te blijven. Mrs. Fossick Yates was dus van dfe baan, hetgeen echter niet betee- kende, dat hij ook maar een flauw idee had, hoe hij Anne te pakken moest krijgen. Hij liep het flatgebouw voorbij en begon langzaam den heuvel op te klimmen. Het was een bijzonder mooie middag, de hemel was Ihelder blauw en er woei een zachte wind. De huizen op den heuvel hadden tuinen, waarin gouden regen en roode meidoorn begonnen te bloeien. Hij zag sneeuwballen, seringen en goed onderhouden perken vol muurbloemen en vergeet-me-niet. Maar de kleurige, zoetgeurende voorjaars- weelde kon hem niet lang boeien; zijn geest was te zeer vervuld van het doe! van zijn tocht; niet ver van het heogste punt van den heuvel, keerde hij om en wandelde terug. Toen Koopt in normale hoeveelheden en op het gebruikelijke tijdstip hetgeen u noodig heeft, dan helpt gij mede om, naar den wensch der regeering, het algemeen belang te dienen. Aan ,,hamsteraars" wordt niet geleverd. De Middenstandsorganisaties". Een model van dit biljet is vanwege het bureau van den K. N. M. B. gezonden aan de besturen van de-tot den Koninklijken Neder- landschen Middenstandsbond behoorende af deelingen en vakorganisaties met een bege- leidenden brief, in welken allereerst mededee ling wordt gedaan van den bekenden brief, dien Minister Gelissen tot de middenstands organisaties heeft gericht en waarin voorts het bureau van den Middenstandsbond, onder verwijzing naar de radio-rede van Dr. Colijn, wijst op de nadeelige gevolgen van het ,,ham- steren" van goederen, waarvoor geen enkele reden bestaat, omdat er geen gebrek aan goe deren is en dus een vlucht in de goederen niet noodig is. „Geforceerde prijsstijging aldus de brief zal uiteindelijk ook voor den middenstand na- deelig zijn, omdat men, hetgeen men in de huishouding meer moet uitgeven, toch per sal- do uit zijn bedrijfsinkomsten moet zien te ver- krijgen. Daarom is het slechts tijdelijk voor deel, dat men door prijsopslag zou kunnen ver- krijgen, slechts schrjn, terwijl het niet minder in strtjd is met het algemeen belang. Op grond van het voreristaande roept het hoofdbestuur de voile medewerking in om deze gedachte terstond en met klem onder uw leden te propageeren, waartoe uzelf de noodige maatregelen kunt nemen". Meegedeeld wordt, dat het bureau in ge regeld contact blijft met de verschillende re- geeringsinstanties en bereid is om belangrijke bezwaren, welke zich in de practijk mochten voordoen, onder Ihet oog te zien en zoo noodig onder de aandacht der betrokken autoriteiten te brengen. Met betrekking tot eventueele pogingen tot ,,hamsteren" wordt tenslotte in overweging gegeven zooveel mogelijk slechts aan normale klanten normale hoeveelheden tegen normale prijzen te leveren. Van een firma in groote luxe-automobielen vernamen wij, dat zij haar verkoop voor het oogenblik heeft stilgezet en aan aanvragen niet voldoet. Daarentegen deelde ons een an dere firma, die haar specialiteit maakt van goedkoope kleine wagens, ons mede, dat zij tegenover een gemiddelden dagverkoop van vier wagentjes Maandag vijftig stuks had om gezet en dat er ook Dinsdag groote toeloop van koopers was. Geen prijsstijging van de eerste levensmiddelen. Gelijk men weet, worden de prijzen van een aantal landbouwproducten, die tot de eerste levensbehoeften behooren, uit het landbouw- DliaBEL GEZEEFD, DAAROM TO ZUtVER EN KRACHT1G PRO 5 8 (Ingez. Med.) hij zoowat halverwege de helling was, zag hij iemand uit het flatgebouw komen en op het trottoir blijven staan. De zon scheen ver- blindend op het wit van een schortje en muts. Het meisje dat het schortje en muts droeg, had een brief in de hand. Ze keek de straat af in de richting van de winkels en daarop in die van den heuvel. De 'brievenbus stond aan den linkerkant van den weg tegenover het derde huis met een tuin. Na nog een snelle blik naar beide zijden liep het meisje naar de brievenbus. Het was Anne Belinda. John had het gevoel alsof er plotseling hard tegen hem geschreeuwd werd. Hij zou zelf hebiben willen schreeuwen, gillen uit alle macht, als een bezetene den heuvel afhollen naar haar toe. Hij beheerschte zich echter en toen hij bij de brievenbus was, begon hij een ocgenschijnlijk geboeide studie van de lichtingsuren. Hij leunde zoo tegen de bus, dat Anne haar brief er niet in kon doen. Ze stond er nu vlak bij en hij was zich bewust, dat ze daar stond geen halve meter van hem af en wachtte tot hij den weg voor haar zou vrij laten Plotseling richtte hij zich op en keek haar aan met een vreemde ontroering. Ze was nog erg bleek. 't Was niet alleen het zwart en wit, dat haar bleek maakte; ze zag er uit alsof ze gehuild had. Nu moest hij gauw iets zeggen, anders zou ze denken, *dat hij gek was. Hij hield zijn hand op de brievenbus en zei: *,,Anne Belinda". (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1