Spierpijnen met akkers Kloosferba Is em Sport Predikbeurten Gemengde Berichten Laatste Berichten verdwijnen direct* HOEK. AXEL. ZAAMSLAG. WEERVERWACHTING. RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. SCHEEPVAARTBEWEGING. W rij ven, maar wrij ven met Klooslerbalsem zal U ervan genezen want die spierpijnen omdat deze bijzondere balsem tot diep in de spierweefsels zijn oplossende, krachtig genezende working voortzet. (Ingez. Med.) Ook de heer Jae. van Es kreeg een extra pluim voor zijn werkzaamheid bij dezen cursus be- toond. Het was hem nimmer iets teveel waar het betrof de belangen van de cursisten te be- hartigen. Oo^ zijn verdere medebestuurders hartelijk dank voor tie medewerking onder- vonden, zoodat het slagen van deze cursus een emcees is geworaen. Nu meer tot het officieele gedeelte over- gaande, verzoeht de voorzitter den heer De Vries de diploma's en de medailles uit te rei- ken. De heer De Vries schetste in het kort, hoe hij in contact is gekomen met het slagers- vakonderwijs en gaf hij in een keurige uiteen- zetting de noodzakelijkheid van het nijver- heidsonderwijs aan. Door de Zeeuwsch-Vlaam- sche Slagersbond is een verzoek gedaan om te komen tot een permanenten vakcursus, welke indien mogelijk te Ter Neuzen zal worden ge- houden en hij gaf hieromtrent waardevolle in- lichtingen. Hij hoopte, dat het verzoek om het slagersvakonderwijs in het nijverheids- onderwijs op te nemen met succes bekroond moge worden. Met een toepasselijk woord zijn door hem de diploma's en medailles uitgereikt aan de cursisten welke aan deze cursus hebben deelgenomen. Met een krachtig woord van opwekking werd de bijeenkomst door den heer Colsen gesloten. TIENDE KATHOLiIEKE ONDER WIJZERSD AG. Woensdag werd de Katholieke Onderwijzers- dag voor Zeeuwsch-Vlaanderen, georganiseerd door de afdeelingen Hulsrt en Oostburg van den K. O. B. gehouden. Tegen half tien waren de deelnemers uit alle deelen van 't Zeeuwsch-Vlaamsche land op dezen prachtigen herfstdag te Sluis samen- gekomen en werd in de parochiekerk aldaar een H. Mis opgedragen voor de levende en overleden leden der beide afdeelingen door den Z.Eerw. heer A. Lievegoed. De celebrant sprak over de H. Mis een kort Voord van be- groeting tot de talrijke aanwezigen, hen wij- zende op hun mooie, maar zware taak vooral in deze zorgvolle tijden. Na de H. Mis werden de deelnemers en deel- neemsters officieel ontvangen op het histori- sche raadhuis van Sluis, waar de Edelachtb. heer Burgemeester J. Berkers hen toesprak. Even werd nu 'n bezoek gebraoht aan den kel- der en op den toren van 't stadhuis, waarna de morgenbijeenkomst een aanvang nam in het St. Josef pensionaat. Hier sprak eerst de heer J. Cornelis, hoofd der Katholieke school te IJzendijke als voorzitter der ontvangende afdeeling Oostburg een kort welkomstwoord. Daarna verwelkomde de heer P. Eggermont te Westdorpe als voorzitter van 't regelings- comitd de talrijke heeren geestelijken, de hee- ren inspecteurs van 't L. O. de Wit te Middel- burg en Stoopman te Goes en de verdere aan wezigen. Drs J. Eyckeler, Montfortaan van de H. Landstichting te Nijmegen hield daar zijn interessante lezing over -„De cultureele achter- grond van het Oude Testament". De perso- nen, waarover in de Bijbelsche Gesohiedenis- les moet worden verteld, moeten meer werke- lijke personen zijn; over de toestanden, de ligging der verschillende plaatsen, streken enz. moet breedvoeriger worden gesproken, zoodat 't niet allemaal in de lucht komt te hangen. Na deze uiteenzetting ging 't talrijke gezel- sohap in autobussen naar Brugge waar't feest- diner plaats had. Om ongeveer 4 uur werd onder 't deskundig geleide van den Zeereerw. heer Dr. Alosery een rondgang door 't Gezellemuseum gemaakt. Een paar uur werden nu nog in Brugge op een meer of minder gezellige manier doorge- bracht, waarna de deelnemers (sters) naar hun respectievelijke woonplaatsen vertrokken. Toen de landbouwer D. alhier een reiger wilde besluipen die in de put op de hoeve was neergestreken, had hij het ongeluk dat het geweer dat hij achter zijn rug met de loop naar beneden droeg, plotseling afging en de hagel hem dwars door het been in den voet drong. Voor den getroffene werd direct genees- kundige hulp ingeroepen. De landbouwerszoon v. Driel alhier,, die in het land aan het ploegen was, werd door een hagelkorrel afgevuurd uit dit geweer van den heer v. D., in het been getroffen. Nader vernemen we dat het lood inmiddels is verwijderd. Laatste zomerconcert. Voor het gisteravond door het Chr. muziek- korps ..Hosannah" gegeven laatste openlucht- concert in 1036, bestond minder dan matige belangstelling, hetgeen om de vlotte afwer- king van het programma te betreuren viel, temeer daar ook de temperatuur nog mede- werkte. „Het Centrum". Het programma van het Centrum bevat thans twee hoofdnummers, die niet veel voor elkander onderdoen en de bezoekers van het begin tot het einde in een spanning zal bren- gen, die voortdurende toeneemt. Het eerste hoofdnummer Op weg naar Singapore speelt zich voornamelijk af op een groote mail- stoomer die van Honk-Kong op Singapore vaart. Deze reis verloopt niet zoo rustig als men op zoo'n Oceaanreus mag verwachten, waarover de touristen dan ook altijd verrukt zrjn. Integendeel, er gebeuren zoo ontstellend veel avonturen gedurende deze reis, dat men voor heel zijn leven ineens genoeg zou krijgen van een zeereis. Dit is evenwel ook de bedoe- ling van den regisseur geweest, want hij heeft een film samengesteld die de eene emotie door de andere laat opvolgen en zoo zien wij tafe- reelen die de spanning ten top doen stijgen. De „King Loeng" heeft n.l. bij haar lading een groote partij smokkelwaar en zijn er onder de passagiers handlangers, die er voor moeten waken dat deze partij goed over komt. Na vele geheimzinnigheden komt er een storm, opzetten die dit groote stoomschip als een speelbal heen en weer doet slingeren en als de typhoon eindelijk tot bedaren is gekomen volgt een cverval van Chineesche zeeschuimers, die danig huishouden, tot de derde stuurman door middel van bommen er in slaagt de roovers te doen aftrekken. Als dan eindelijk de haven van Singapore wordt bereikt, volgt de ont- knooping van deze zeer avontuurlijke reis. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond De moord in de trein. Zooals de titel doet blijken worden de bezoe kers thans verplaatst van het stoomschip naar een ander belangrijlj middel van vervoer, n.l. de trein en zoo er van avonturen kunnen ge sproken worden op de ,,King Doeng", de sen- saties die de treinpassagiers ondergaan doen daarvoor zeker niet onder. Men staat ver- stomd hoe de samensteller van zoo'n thriller er in slaagt om de climax steeds op te voeren en wis en zeker zou men als passagiers na zoo'n reis volkomen grijze haren krijgen, zoo al de haren niet maar ineens van den schedel zouden zijn gesprongen, want men zal buiten- gewoon sterke zenuwen moeten hebben om dit zonder storingen in levende lijve te moeten meemaken. Gelukkig daarom, dat men als toe- schouwer al dit gebeuren langs zich heen kan laten gaan, zij het dan ook dat men af en toe zijn stoel eens zal vasthouden bij het zien van deze trillende „Thriller". Deze week werd alhier bij een landbouwer met de machine op e§n dag de opbrengst van 19 gemSten tarwe gedorschen. Men kan Mer uit nagaan, welk een invloed dit machinaal dorschen op de werkgelegenheid voor de land- arbeiders beteekent. Sinds eenigen tijd wordt het verkeer langs den Axelschen weg bemoeilijkt door het aan- leggen van een duiker aldaar. Het laat zich aanzien, dat het werk binnen twee a drie weken in zooverre zal zijn voltooid, dat de passage voor alle verkeer weer mogelijk is. Verwacht zwakke tot matige wind uit Wes- teljjke richtingen. Nevelig en zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk regenbuien. lets koeler. ARRONDISSEMENTS-REOHTBANK TE MIDDEDBURG. Zitting van 25 Sept. 1936. De volgende vonnissen werden uitgesproken HuisvreddbreukL. A. L., oud 30 j., arbeider te Stoppeldijk, ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigengesticht voor den tijd van 1 jaar. Overtrading Motor- en Rijwielwet: J. B. C., oud 49 j., koopman te IJzendijke, 14 dagen hechtenis voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar en 50 boete of 10 dagen hechtenis. Door de Rechtbank te MiddelJburg zijn heden in staat van faillissement verklaard: H. Ch. J. Verwilghen, koopman te Hulst, Bierkaaistraat 26. Rechter-iOommissaris Mr. A. van der Hoop. Curator Mr. R. J. J. Lambooij te Hulst. H. Brandvan den Heuvel, visscher te Breskens. Rechter-Commissaris Mr. C. E. Muller. Curator Mr. J, Erasmus te Oostburg. KON. NEDERL. VOETBALBOND. De wedstrijden voor Zondag. Eerste klasse. De derde ronde gaat een aanvang nemen en er zullen wederom verrassende resultaten ge- boekt worden, want het is wel opmerkelijk, dat van de 10 vereenigingen er geen enkele is, die in de 2 voorafgaande ontmoetingen even zoo- vele malen 'n nederlaag heeft geleden, evenmin dat een hunner er in geslaagd is beide wed strijden te winnen. Zoo ligt het voor de hand dat er nog niets te voorspellen zal zijn van de komende wedstrijden. Zoo komen tegenoVer elkaar PSV en Eindhoven en beide clubs heb ben 1 wedstrijd gewonnen en 1 verloren. Eind hoven behaalde vorige week een klinkende overwinning, terwijl PSV op het kantje af ver- loor van NAC. Wij hebben zoo het vermoeden, dat hier een gelijk spel het eindresultaat zal zijn, althans van een besliste meerderheid van een hunner zal wel geen sprake zijn. Bleijer- heideJuliana zal eveneens spannen, waarbij aan Juliana de beste kansen kunnen worden toegedacht. M5WRoermond is evenals vorige een Limburgsche ontmoeting. Hier geven wij aan de thuisclub de overwinning, want te Maastricht geeft in den regel MW den toon aan, gesteund als zij wordt door haar talrijke supporters. BWNAC zal wel in het voor- deel van NAC eindigen, althans het laat zich aanzien, dat de bezoekers ook dit jaar een vooraanstaande positie zullen innemen. DON GANIOAD is een strijd, waarvan de uitslag al bijzonder moeilijk te voorspellen valt, want NOAD schijnt dit seizoen een veel beter elftal in het veld te brengen dan vorig jaar en het goede begin van de competitie zal wel een spoorslag zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. Tweede klasse. MiddelburgRBC Tot nu toe heeft Middelburg zich met Zeeuwsche clubs gemeten en RBC is de eer ste Brabantsehe club die de kennismaking gaat vemieuwen. Wjj verwachten dat RBC het niet verder zal brengen dan Temeuzen en Goes en evenals deze ook de beide punten aan Middelburg zal moeten laten, waardoor Mid delburg zich reeds aardig op de eerste plaats nestelt. TSCBreda. Breda heeft evenals Middelburg nog geen enkel verliespunt moeten boeken, al heeft het in den strijd tegen Zeelandia ook maar weinig gescheeld. Dit bewijst echter, dat Breda niet zod is, dat haar voorloopig geen nederlaag zal worden toegebracht. Integendeel, wij gelooven, dat Breda te Oosterhout al voor een bijzonder moeilijke taak zal komen te staan en indien TSC er in slaagt de beide punten te veroveren, zal ons zulks niet het minst verwonderen, want het kwam ons zoo voor, dat TSC in haar strijd tegen Temeuzen zich niet heeft kunnen ont- plooien en haar voorhoede tot betere dingen in staat is dan het vrij onsamenhangende spel te Ter Neuzen te zien gegeven. HeroGoes. Goes krijgt wederom een zware ploeg tegen- over zich, want al heeft Hero een veer gelaten in haar eerste ontmoeting, deze club kan men toch ook in deze competitie beschouwen als een der sterkste clubs. Wij zien dan ook een komende overwinning van de thuisclub tege- moet. De ZeeuwenVlissingen. Het is ons niet duidelijk waarom reeds nu deze ontmoeting is vastgesteld en zullen velen het wel betreuren dat deze plaatselijke ont moeting direct achter elkaar wordt afgewerkt. Vorige Zondag slaagden De Zeeuwen er in om Vlissingen met 02 er onder te houden, het geen voor het aloude Vlissingen al een bijzon dere teleurstelling zal zijn geweest. Tharts krij gen de rood-witten gelegenheid revanche te nemen, maar of zij daarin zullen slagen, is een groote vraag, want de zwartjes vertoonen in hun spel een groot enthousiasme, dat dikwijls meer waard is don een technisch beter spel. Een club, die kan bogen op een homogeen ploegje, dat zich volkomen een gevoelt, zal het steeds ver brengen. Voor de Vlissingers komt er dus een spannenden strijd en zullen de sup porters van beide vereenigingen zich niet on- betuigd laten. Derde klasse. Terneuzen 2Biervliet. De reserves van Terneuzen hebben al twee nederlagen te pakken, doch zoo zij direct vol- ledig in het veld hadden kunnen treden zou het evengoed andersom hebben kunnen zijn. Ook thans zal Terneuzen 2 nog niet compleet kunnen optreden, maar toch zal haar kracht thans wel zoodanig zijn, dat zij haar tegen- stander, die haar eerste wedstrijd in dit sei zoen speelt, er thans onder kan houden en verwachten wij dat de beide punten alhier zul len blijven. Blijven de supporters thans niet in gebreke om de reserves in hun pogen aan te moedigen door in flinke getale op te komen naar het terrein van Temeuzen. OostburgIJ zendijke. IJzendijke heeft vorig seizoen zich buiten het competitievenband gehouden, doch is ge lukkig op de dwalingen haars weegs terug ge komen en zal het thans weder in de derde klasse van den KNVB probeeren, waardoor zij gelegenheid krijgt zich met clubs van ongeveer gelijke sterkte en uit haar omgeving te meten. Dat zij er in. zou slagen om Oostburg een ne derlaag toe te brengen, is vooralsnog niet aan te nemen, al moge dan Oostburg haar twee gespeelde wedstrijden ook hebben verloren. HulstBreskens. Twee emstige candidaten naar de eerste plaats moeten elkaar te Hulst bekampen. Hulst heeft een wedstrijd gespeeld en Bres kens twee, die door hen gewonnen werden. Er komt dus eenige verandering in hun doelge- middelde, want het zal niet bij een gelijk spel blijven en zoo verwachten wij dat Hulst in staat zal blijken haar mooi doelgemiddelde te behouden. HoofdplaatSluiskil. Zal Hoofdplaat dit seizoen niet zoo goed doormaken als de vorige competitie, toen zij langen tijd kans maakte op den begeerden titel en eerst tegen het einde de nederlagen te verwerken kreeg? Het begin is voor Hoofd plaat niet hoopvol en dit geeft ons aanleiding om Sluiskil dat vorige week ook Oostburg ver- sloeg een tweede overwinning toe te denken. ZEEUWSCHE VOETBADBOND. Voor den Zeeuwschen Voetbalbond komen alhier twee elftallen in het veld, n.l. de jeug- dige spelers van Terneuzen, die als derde elftal moeten opkomen tegen de reserves van Bier vliet, welke wedstrijd wordt gehouden v66r den aanvang van de ontmoeting van het tweede elftal tegen het eerste elftal van Biervliet, en wordt op het terrein aan de Moffenschans een wedstrijd gespeeld tusschen de Terneuzensche Boys en de reserves van Hulst. Ned. Hervormde Kerk. ZONDAG 27 SEPTEMBER 1936. TER NEHZIEN. 9.30 u., Dr. D. J. Cazemier; 2.30 u., Dr. D. J. Cazemier, bed. H. Doop. SDUISKID. 9.30 u. en 2.30 u., de heer W. J. Fournier. AXEE. 9.30 u. en 2 u. Ds. Van Oeveren. HOEK. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. ZAAMSDAG. 9.30 u., de heer Ph. J. Greeven, van Ter Neuzen; 2.30 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos, van Sas van Gent. KDOOSTERZANDE. 10 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHIDIPPINE. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. AXED. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSDAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees- dienst. AXED. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSDAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. J. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u„ lees dienst. Evangelisatielokaal Othene. 6.30 u., Ds. A. Dronkers, van Kloosterzande. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H Diensten; 2.30 u., Dof. DOODEDIJK ONGEDUK BIJ DE MANOEUVRES. Daaromtrent wordt door de Tel. nader ge meld: Een ongeluk, dat aan een militair het leven heeft gekost, heeft Woensdag een sombere schaduw geworpen op de leger-manoeuvres in Westelijki Noord-Brabant, die door een zoo uitermate vlot verloop en uitnemenden geest onder de manschappen worden gekenmerkt. De 33-jarige korporaal C. Berkenboseh, wo- nende te Rhoon; gehuwd en vader van 3 kin- deren, behoorende tot de mortieren-compagnie van het 14de regiment infanterie te Bergen op Zoom, is nabij het dorp Nispen door een schot uit een zes c.M. veldgeschut in den rug getrof fen en enkele minuten later aan zijn verwon- dingen bezweken. Op een afstand van ongeveer twee kilometer ten Oosten van Nispen, aan het einde van de Schoolstraat, nabij de z.g. Turfvaart, had een stuk zes c.M. veldgeschut, dat geladen was met losse munitie, stelling genomen. Het was ongeveer kwart over zeven in den morgen, toen hier een patrouille van het 14de regiment infanterie uit Bergen op Zoom passeerde. Voor alle zekerheid werd verlof gevraagd het stuk te mogen passeeren, waarop een be- vestigend antwoord werd ontvangen. Zoo trokken de manschappen onbewust van wat komen zou, welgemoed langs den vuur- mond, toen plotseling een salvo klonk, dat al- gemeene constematie tewe%gbracht. De uitwerking was noodlottig: De voorlaatste man van de patrouille, bleek door een schot in den rug getroffen te zijn en slechts eenige minuten later had hij reeds den geest gegeven. Omtrent de toedracht van dit noodlottig ge beuren vernemen wij nog, dat het ongeluk vermoedelijk aan een tragischen samenloop van omstandigheden moet worden toegeschre- ven. Terwijl de patrouille het geschut passeer de, zou een der soldaten, die tot de bedienings- manschappen van het kanon behoorde, over het trektouw waarmede de projectielen wor den afgevuurd zijn gestruikeld, waardoor het kanon losbrandde. In opdracht van den audi- teur-militair wordt evenwel door de ma- rechaussee een nader onderzoek ingesteld. Begrijpelijkerwijs heeft het ongeluk onder de manschappen groote ontsteltenis verwekt en de deernis met het slachtoffer is dan ook algemeen. DE MOORD IN DE ORANJEBOOMSTRAAT TE ROTTERDAM. Wloensdagavond, omstreeks half zes. heeft de man, die reeds Zondagavond te Rotterdam is aangehouden als verdacht van het plegen van den moord op mej. M. K., wier lijk dien avond in haar woning in de Oranje'boomstraat is gevonden, een volledige bekentenis afgelegd. Aanvankelijk heeft de man pertinent ontkend iets met de zaak te maken te hebben, maar langzamerhand is hij in zijn verklaringen min der zeker geworden, zonder nochtans tot een bekentenis over te gaan. Wbensdagavond gaf hij evenwel te kennen een bekentenis te willen afleggen en hij heeft toen uitvoerig verteld, op welke wijze hij de vrouw heeft gedood. GASVERGIFTIGING. Woensdagmorgen is op het Gerritsland te Hoom een ernstig geval van gasvergiftiging on'tdekt bij het oude echtpaar Hokkeling. Toen de zoon de ouderlijke woning betrad, stond het huisje vol gas en waren de beide oudjes bui ten bewustzijn. 'Het bleek, dat het gaskraantje van een theelichtje openstond; het kleine vlammetje was waarschijnlijk reeds den vori- gen avond uitgewaaid. Dr. Romeijn was spoe- dig ter plaatse en gelastte onmiddellijke over- brenging naar het ziekenhuis, waar de levens- geesten met het zuurstofapparaat konden wor den opgewekt. De toestand van de slachtoffers is evenwel nog ernstig. DE MOOR'D TE OPENDE. Het gereehtelijk onderzoek inzake den moord met roof op den 72jarigen R. Zetma te Op- ende, gemeente Grootegast, rustend landbou wer en lid van het armbestuur aldaar, ge- pleegd in den nacht van 24 op 25 Juli, heeft aangetoond, dat de beide moordenaars, de gebr. W., door den 45-jarigen P. M., wonende te Opende, op de hoogte waren gebracht van de situatie ten huize van het slachtoffer en van diens financieele omstandigheden. Deze man, die zich reeds eenige weken in arrest be- vindt, zal vermoedelijk als mededader terecht staan. De behandeling van de zaak wacht op het resultaat van het psychiatrisch onderzoek, dat wordt ingesteld naar een van de beide Gro- ningsche daders. VERDRONKEN. Woensdagavond is het 2-jarige dochtertje van de familie van der Wielen te Berghem in een onbewaakt oogienblik in een teil met water gevallen. Toen men het ongeluk bemerkte, waren de levensgeesten reeds geweken. TREINONTSPORING TE ROOSENDAAD. Dinsdag zijn nabij het spoorwegemplacement te Roosendaal bjj het rangeeren van een per- sonentrein drie wagens uit de rails geloopen. Aan de wagons werd eenige materieele schade aangericht. De lijn naar Zeeland werd versperd, zoodat de treinenloop in die richting moest worden verlegd. Het verkeer over den drukken spoorweg- overgang nabij 'de Markt, in de onmiddellijke nabijheid, waarvan de ontsporing plaats had, ondervond als gevolg van een en ander zeer veel vertraging, dit nog temeer door op dat oogenblik juist een groot aantal militairen, die aan de manoeuvres deelnemen, moesten pas- S6cr6n. ZESTIG JAAR GETROUWD. Dinsdag heeft het echtpaar van Eatensteyn- v. d. Weterinig te Rossum onder groote be langstelling zijn diamanten huwelijksfeest her- dacht. HET DOODEDIJK SCHOT TE BROEK OP DANGENDIJK. In verband met de tragische gebeurtenis te Broek op Dangendijk, waarbij een jongeman om het leven is gekomen door een revolver- schot van een brigadier van de rijksveldwacht, die van zijn vuurwapen gebruik maakte toen ho des nachts door eenige van de kermis terugkeerende jongelui werd lastig gevallen, heeft de Amsterdamsche recherche in de hoofdstad een der tot het gezelschap behoo rende schippersknechts, de 28-jarige D. K. gearresteerd. DERTIEN KORENMIJTEN VERBRAND. Donderdagochtend omstreeks twaalf uur ontdekten arbeiders, die op de grens Appel- schaSmilde bezig waren met machinaal dorschen, dat brand was ontstaan in een korenmijt. De vlammen sloegen weldra ook op de andere korenmijten over, zoodat in wei nig t$d dertien korenmijten, behoorende aan zes verschillende eigenaars, zijn verbrand. De brandweer van Appelscha had nog geruimen tijd noodig om den brand te blusschen. VERDRONKEN Dinsdagavond zijn te Zwammerdam het 4- jarig zoontje van den fabrieksarbeider J. van Zwieten vermist. Het laatst was hij gezien in den tuin in de buurt waar hij kastanjes zocht. Daar de kastanjeboom dicht bij een diepe sloot staat, vermoedde men dat het kind te water was geraakt. Onmiddellijk werd met dreggen begonnen en na eenigen tijd werd het kind opgehaald. De levensgeesten waren echter reeds geweken. AARDBEVING IN DE KARO-DANDEN. Uit thans binnengekomen berichten blijkt, dat de aardbeving van Zaterdag op Sumatra toch een ramp veroorzaakte, n.l. in de Karo- landen, waar een tengevolge van de aard beving ontstane aardschuiving zeventien in- heemschen bedolfdie op de sawahs aan het werk waren en die alien werden gedood. Tot dusver zijn vier lijken geborgen. De resident van Atjeh seinde op 20 Septem ber, dat Koeta Tjane Zaterdag door een hevige en kortstondige aardbeving is geteis- terd. De weg van Koeta Tjane naar Kaban Djahe is op verschillende plaatsen gescheurd, er hebben groote aardstortingen plaats gehad Het verkeer is gestremd. Het herstel van den weg zal ongeveer 14 dagen duren. De wonin- gen aan den pasar zijn practisch geheel ver- nield. Bij de ineenstorting van een loods in het militair kampement is een kind door het neer- vallend puin gedood, bovendienl werden twee vrouwen zwaar gewond. Ond^r de inheem- sche bevolking te Koeta Tjane zijn verschei- dene lichtgewonden. De voedselvoorziening en de hulpverschaffing zijn geregeld. De materieele schade kon nog niet worden vast gesteld. Zonc'agmorgen te 7.15 en te 7.40 zijn, vol- gens Aneta te Medan, twee lichte aardschok- ken gevoeld. In vele huizen zwaaiden de lam- pen heen en weer. Nergens werd echter schade aangericht. VERSTOORDE FEESTVREUGDE. iDe communistiscbs jeugdvereeniging te Vienne (Isere) had Zondagavond een open- luchtbal georganiseerd. Tegen middemacht werd een bom midden tusschen de dansende jongelieden geworpen. Een hunner had de koelbloedigheid het projectiel snel op te nemen en weg te werpen. Met een ontzettende knal spatte de bom uiteen. De ruiten der huizen in de buurt wer den vernield. De jongelieden begaven zich in de richting, vanwaar de bom was geworpen om de daders van den aanslag op te sporen. Dezen hadden echter kans gezien zich uit de voeten te ma ken. Hun aftocht dekten ze met revolvervuur. Bij de achtervolging werd een jongeman zoo ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. KONINKDIJK BEZOEK. SCHIEDAM. H. M. de Koningin heeft aan den burgemeester dezer gemeente bericht, dat het Haar voornemen is, ter gelegenheid van t bezoek aan de Wiltonwerf te Feijenoord, bij de indienststelling van den kruiser De Ruyter, ook een kort bezoek te brengen aan Schiedam. PRINS BERNHARD BIJ DE NEDERL. HANDELSMAATSCHAPPIJ. AMSTERDAM. Naar wij vernemen heeft Prins Bemhard heden zijn werkzaamheden ten kantore van de Nederlandsche Handelsmaat- schappij aanvaard. Deze werkzaamheden zijn er op gericht, dat de Prins zich op de hoogte zal kunnen stellen van de werkzaamheden dezer groote financieele instelling, hetgeen te meer waarde voor den a.s. Prins Gemaal heeft. in verband met hare connecties met Neder- landsch-Indie. Voorloopig zal de Prins werk- zaam zijn op de directioneele afdeeling, doch later zal hij zich ook op de hoogte stellen van den gang van zaken op de andere afdeelingen dezer instelling. GEVECHT IN PALESTINA. JERUZADEM. Tijdens een door de Britsche troepen en Arabieren nabij Jenin geleverd ge- vecht, zouden 41 Arabieren gedood of gewond zijn door bommen, die door Britsche vliegtui- gen werden geworpen, terwijl door de militie 3 Ara/bieren werden gedood. DE NEGUS TERUG NAAR LONDEN. GBNeVE. Van gisteren wordt meegedeeld, dat de Negus des avonds met zijn gevolg via Parijs naar Donden zou terugkeeren. AZANA TREEDT NIET AF. MADRID. In bevoegde kringen wordt ver klaard, dat het gerucht, inzake het aftreden van Azana van alien grand ontbloot is. UIT HET VERRE OOSTEN. TGKIO. De conferentie der Ministers van Buitenlandsche Zaken en Marine en Oorlog, welke 11a hot incident te Shanghai op 23 dezer was bijeengekomen, heeft besloten de onder- handelingen met de Nangkingregeering voort te zetten, om te komen tot een regeling van het Chineesch-Japansche geschil. De conferen tie heeft niettemin het Departement van Ma rine gemachtigd, krachtige maatregelen te nemen, ter bescherming van de Japanners in China en hunne eigendommen. SPAANSCHE BURGEROORDOG. TBN1ERIFPE. Generaal Franco heeft mee gedeeld, dat de regeeringstroepen aan het front van Toledo een aanval wilden beginnen, doch dat zij werden afgeslagen en daarbij 70 dooden verloren. De Radioclub deelt mede, dat de belegerden in het Alcazar hun tegenstand nog voortzet- ten. De troepen aan het front van Talavera zijn weer tot den opmarsch overgegaan. Het schijnt, dat zij zich in noordelijke richting voortbewegen, om de verbinding tusschen To ledo en Madrid af te snijden. LkSSABON. Generaal de Llano heeft Don- derdagavond over den radio te Sevilla meege deeld, dat de rechtsche troepen 2 plaatsjes, in de buurt van Cordova hebben bezet. Volgens hem zou te Madrid de voedingstoestand dage- lijks slechter worden. SEVJIjLA. De radio heeft meegedeeld, dat een escader van de regeering sinds 40 uur van de Middellandsche Zee is verdwenen en zich waarschijnlijk naar de Noordkust van Spanje heeft begeven, om de blokkade van Bilbao en Santander teniet te doen. Voor Sluiskil: 24 Sept. Nederl. s.s. JOBS- HAVEN, 2150, kunstmest, R'dam. Van Sluiskil: 23 Sept. Zweedsch s.s. UR- SUS, 855, cokes, Sunderland; Nederl. s.s. BLOMMERSDIJK, 4229, kunstmest, R'dam. Voor Selzaete: 23 Sept. Noorsch m.s. GYLFE, 3565, ledig, Havre. 24 Sept. Ned. m.s. OQST-VLAANDEREN 285, ledig, Shoreham. Van Selzaete: 24 Sept. Noorsch m.s. GYLFE, 3565, crosoot, Californie. Voor Gent: 23 Sept. Zweedsch s.s. GARM, 940, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. KNOWL- GROVE, 155, ledig, Ramsgate; Noorsch s.s. FRISCO, 473, pekkolen, Goole; Letl. s.s. RE GENT, 1826, hout en vlas, Riga. 24 Sept. Estl. s.s. POLLUX, 527, ledig, Rouaan; Eng. s.s. THERESE, 607, pekkolen, New-Castle; Eng. s.s. PTARMIGAN. 204, stukg., Londen; Noorsch s.s. RIMAC, 460, pekkolen, Tyne; Eng. s.s. ARDGRYFE, 481, ledig, Londen; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226. stukg., Londen; Belg. s.s. YVONNE, 385, ledig, Shoreham; Eng. s.s. HOLM FORCE, 645, ledig, Caen; Eng. s.s. NORRIX, 130, ledig, Yersey; Eng. s.s. HAIG ROSE, 608, ledig, Caen; Russ. s.s. KANjMEVETZ PODOLSK, 3125, fosfaat, Moermansk. Van Gent: 23 Sept. Noorsch s.s. LYSLAND. 727, ledig, Kopervik; Noorsch s.s. LYSAKER 2, 493, ijzer, Port Talbot; Eng. s.s. GRANGE- TOFT, 495, ijzer, Londen; Nederl. m.s. ROT- TUM, 119, ijzer, Hull; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen; Litt. s.s. HOLLAND, 612, ledig. New-Castle; Noorsch s.s. SKJOLD- HEIM, 1319, ledig, Onega; Grieksch s.s. CON- STANTINOS H., 1602, ledig. Vlissingen. 24 Sept. Noorsch s.s. ORNEFJELL, 864, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. KNOWLGROVE, 155, fosfaat, Goole; Eng. s.s. ELFSTONE, 791, ledig, Alicente; Noorsch s.s. FRISCO, 473 ijzer, Londen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2