S5rd U<S LUXOR JODIUM doet den Xocfeikenen sr o--'ro1'en Advertentien Gemengde Berichten JOLIHERBA No. 7 Te koop: G^tr—e_ Laatste Berichten Marktberichien VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. L. W. HAAK, □rogisterij R. PLATTEEUW 5PEC'FvooEbo«°s* Een Ford V-8 is af! U rijdtzuinig in een Ford V-8 OFFICIAL FORD DEALER: L. D. BOONE - TER NEUZEN Om de vele teleurgestelden alsnog in de gelegenheid te stellen ons buiten- gewoon BIAC-programma met de uitgebreide reportage van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana met Prins Bernhard te zien, worden Woensdag 23 Sept. van des middags 2—5 uur nogmaals doorloopende voorstellingen gegeven. THOMAS CAMPBELL BLACK VERONGELUKT. ARREST VAN HET GERECHTSHOF TE 's HERTOGENBOSCH. weder uit zijn doel komen. Hij wordt daarbij door zijn medespeler Geensen tegen den grond geloopen, terwijl de bal daarbij corner geraakt. Eenige oogenblikken moet voor den Terneu- zen-doelm£in worden gestopt. Samenspel tus- scben Kouwijzer en Hamelink besluit de laat- ste met een schot, dat naast gaat. Hamelink moet even, tengevolge van een buiteling, het veld verlatenlang duurt dit echter niet. We zien Sestig den bal naar den goed opgestelden Koremans plaatsen; v. d. Wiege heeft het ge- vaar echter doorzien en door zich snel te ver- plaatsen, staat Koremains in buitenspelpositie. Een door Hofman doorgegeven bal kan Hame- lin'k niet meer bereiken en het leder geraakt naast het doel. Wanneer eerst v. d. Wege tot tweemaal toe een schietkans heeft weten te verijdelen, krijgt tenslotte In 't Groen een mooie kans, het doel is echter ook ditmaal te klein. Laurens zet een bal door de verdediging heen. /naar de Cooker kan hem niet bereiken. Na een doeltrap van Franken komt de bal bij Hamelink, deze center! naar Kouwijzer, de bal vliegt tegen Vissers en zoo krijgt Temeu- zen een comer te nemen. Hofman heeft een volgend oogenblik pech, wanneer hij, alleen voor doelman Koremans staande, den bal juist naast de verkeerde kant van de paal ziet gaan. Tweemaal redt Koremans daarna de situatie door zijn doel te verlaten. Als Riemens Lau rens den bal heeft aangegeven, lost de laatste een prachtig schot, dat de paal aan de buiten- kant scheert. Eenige minuten zijn er in de eerste helft nog te spelen en de thuisclub valt nu fanatiek aan. Een goede kans wordt fraai door den TSC-doelman verijdeld en dan kon- digt de scheidsrechter de rust aan. Wanneer het spel dan weer aan den gang gaat, trekt de thuisclub direct op het vijande- lijk doel af. Eenige oogenblikken blijft de bal voor het TSC-doel zweven, maar dan is het de Cooker die naast schiet. Laurens zendt iets later een schuiver in, maar de keeper stopt het schot. Een aanval van TISC levert, van de voet van Riemens, een corner op. Evenals de vorige, levert ook deze niets op. Wanneer vervolgens TSC over de linkervleugel optrekt, is het v. d. Wege die den bal tot corner verwerkt. Na terrdeinzuivering door de roodzwarte verdedi ging komt de bal bij Hofman, die naar de Coo ker centert, welke zich echter buitenspel be- vindt. Op een gegeven oogenblik gaat Lau rens er van door, voor het TiSC-doel gekomen, komt hij echter te vallen en de verdediging der blauwwitten zuivert haar gebied. Van der Hooft speelt gevaarlijk op Franken terug, Keulemans kan den bal nog bereiken, maar het leder komt achter het doel terecht. Er volgt een zeer Snellen aanval van Terneuzen, Kouwijzer schiet hard in, buiten het bereik van den keeper; de paal brengt echter voor de be- zoekers redding en zoo ontgaan zij aan een reeds zeker schijnend doelpunt. De verdediging van Terneuzen onderbreekt dan enkele malen een aanval door den buitenspelval. In 't Groen ziet dan een kans, maar het schot gaat naast. Tweemaal plaatst Hamelink goed een comer voor doel; bij de tweede schiet v. d. Hooft net naast. Een door Hamelink geleidden aanval wordt door de TSC-verdedi#ing verijdeld. Acht- tien minuten is de tweede helft verstreken, als weer een snelle aanval door de thuisclub wordt ondemomen; Hamelink gaat op het doel af, in het beruchte gebied gekomen wordt hij door Vissers ongeoorloofd gevloerd en dit komt TSC op een strafschop te staan. Laurens, die niet dikwijls in het te voltrekken vonnis faalt, plaatst zich ook nu weer achter den bal en ge- weldig hard knalt het leder in de touwen. 1o. Naar later zou blij'ken, toracht deze strafschop tevens de beslissing. Tot driemaal toe gaat een TSC-aanval door buitenspel te niet. Wanneer aan de andere zijde de Cooker zich dan ook in buitenspelpositie bevindt wordt dit niet door den scheidsrechter be- merkt. Gelukkig komt het door hem ingezon den schot in handen van den keeper. Kouwij zer passeert handig de verdediging, maar faalt dan in zijn schot. Laurens lost dan nog eens een hard schot, dat ook nu weer niets oplevert. TSC krijgt weer eens een ook ditmaal geen resultaat opleverende corner te nemen, nu weer door toedoen van Riemens. Een voorzet van de Cooker is te hard en geen zijner mede- spelers kan den bal bereiken. Wanneer bij een volgenden aanval Hamelink den bal voor het doel plaatst, weet Laurens te scoren; de scheidsrechter had echter juist gefloten voor buitenspel. Er volgt dan een zeer goede voor zet van de Cooker, waarop Hofman doorloopt. Doelman Koremans doorziet echter op juiste wijze de situatie, hij loopt ver uit zijn doel en is iets eerder bij den bal, waardoor het gevaar wordt afgewend. TSC begint zich geweldig in te spannen om weder gelijk te maken. Kouwij zer. die in dezen wedstrijd niet veel is opge- vallen, verhuisd naar den vleugel en Hamelink trekt zich wat in de verdediging terug. Vele malen wordt de bal naar Sestig gespeeld, doch v. d. Wfege en v. Pienbroek hebben dezen nog Snellen speler voldoende in bedwang. Negen minuten voor het einde veroorzaakt de TSC-er Snoeren een comer, waarbij 'Hofman den bal juist over de lat kopt. Sestig ziet op een ge geven moment kans een hard schot te lossen dat echter zeer fraai door Franken wordt ge stopt. TSC krijgt vervolgens een vrijen trap te nemen. Geens schiet van verren afstand op het doel en een gevaarlijk moment ontstaat wanneer Geensen eerst wil wegtrappen, maar zich dan inhoudt. Franken geraakt daardoor in moeilijke positie, maar tenslotte gaat de bal juist naast het doel uit. Terneuzen gaat in goede slagorde naar voren; het schot dat dan door de Cooker wordt ingezonden, komt in de veiltge handen van doelman Koremans. Veel valt er in de nog enkele te spelen minuten niet voor en als dan tenslotte' midvoor Kore mans het doel nog eens op een verkeerde plaats heeft gezocht, is het einde van dezen strijd daar. ZeelandiaBreda 0I. Breda had na haar fraaie overwinning op Hero hooge verwachtingen gewekt en daar Zeelandia het tegen De Zeeuwen slechts tot een gelijk spel had kunnen brengen, was een stevige overwinning der gasten het vooruit- zicht. Evenwel het is bij de kleinst mogelijke meerderheid gebleven en dat terwijl Zeelandia ook maar stuntelig spel vertoonde. Hieruit kan geconcludeerd worden dat Breda in haar strijd tegen Hero feitelijk boven haar krach- ten heeft gespeeld. VlissingenDe Zeeuwen 02. Wie gedacht zou hebben dat de jongste Tweede Klasser de eene nederlaag na de an dere zou te incasseeren krijgen, is wel bedro- gen uitgekomen, want tegen Zeelandia ver- kregen de zwartjes al een gelijk spel en nu in de plaatselijke ontmoeting nog wel tegen haar veel oudere tegenstander Vlissingen hebben De Zeeuwen een volkomen verdiende overwin ning weten te behalen. Dat zal voor Vlissin gen wel een moeilijke pil zijn geweest om te slikken, doch kan tevens een waarschuwing zijn om eens grondig naar de oorzaken van het falen te speuren. RBCHero 34 De strijd van de Roosendalers tegen Hero was wel de spannendste uit deze Klasse, want beide partijen hebben elkaar tot het allerlaatste niets toe gegeven al was Hero dan iets meer aanvallend. Het tempo was den geheelen wedstrijd door hoog opgevoerd en zoo was het niet te verwonderen dat toen tegen het einde een der achterspelers van RBC in eigen doel trapte en zoo Hero het vierde doelpunt verkreeg, daarmede de eind- beslissing was ingetreden. Derde klasse. BreskensTerneuzen II 20. Het tweede elftal van Terneuzen toog, ver- gezeld van het derde, dat in een voorwedstrijd tegen Breskens H voor den Z.V.B. moest uit- komen en na een voorsprong te hebben be- haald van 14 ten slotte met 54 verloor, naar Breskens en heeft daar de meerderheid van de thuisclub moeten ondervinden, want Breskens won met 20. Deze overwinning moge geflatteerd genoemd worden, want reeds in het begin van den strijd miste Terneuzen II een haar toegekende straf schop en tot vrij kort voor het einde was de stand nog blank. Toen kwam Breskens in de meerderheid en slaagde zij er in tweemaal achter elkaar te doelpunten. AxelHoofdplaat. 51. Met cijfers die voor zichzelf spreken en aan duidelijkhe'id niets te wenschen overlaten heeft de oranjeploeg gisteren in haren eersten .thuis- wedstrijd een der meest gevreesde tegenstan- ders van het vorig seizoen van zich afgeschud. Doordat de thuisclub van het begin tot het einde vrijwel een klasse beter speelde, zijn deze cijfers dan ook niet geflatteerd en is hiermede na het wel wat teleurstellend starten in deze competitie tegen de Ter Neuzensche reserves, den oranjewitte supporters een riem onder het hart gestoken. De le'iding berustte bij den heer Leducq van Middelburg. Hoofdplaat verschijnt voltallig, de thuisclub moet het zonder aanvoerder Borgt stellen. Het begin van den strijd is sensatio- neel. Axel ondemeemt een heftigen aanval en Thomaes grijpt in, doch trapt daarbij het leder tegen den toestormenden Axelschdn midvoor en de gastheeren hebben de leiding. 10. Dit succes geeft de Axelaars het noodige brio en na een serie hierop onmiddellijk volgende aan- vallen vergro'ot binnen de 5 minuten de rechts- buiten met een ver, hoog en schitterend schot, absoluut buiten het bereik van Thomaes, den voorsprong. 20. De Axelaars blijven domi- neeren en spelen in de eerste helft in tweede klasse-stijl, Gelukkig voor de gasten. dat zij over een klemvasten keeper beschikken, die wij overigens wel eens beter zagen dan in dezen wedstrijd. Het doel van Hoofdplaat ont- komt aan het gevaar, tot, nadat reeds twee derde van de eerste helft verstreken is, de oranjemidvoor opnieuw een bres in de veste der gasten schiet en met een nuttige 30 voorsprong treedt de rust in. Na de hervatting dezelfde sensatie van in den aanvang van den strijd, thans echter op normaler wijze. Een afgemeten pass van links benut de jeugdige invaller Biegel op fraaie wijze en de vallende Thomaes heeft den bal slechts voor het nakijken. 40. Ook nu blijven de Axelaars het spel beheerschen, al is het zelfvertrouwen wel wat al te groot, hetgeen blijkt uit dikwijls slordig afwerken van talrijke aanvallen door lukrake schoten. Thomaes moet gedurlg zijn handen uit de mouw.en ste- ken. De gasten vallen slechts sporadisch aan en deze aanvallen zijn bovendien van weinig gevaarlijken aard, daar er weinig verband in de voorhoede valt waar te nemen. De weer- stand der gasten blijkt als het ware gebroken als den der backs in arren moede den bal met zeer veel effect ver buiten het bereik van Thomaes in eigen doel trapt. 50. In het resteerende deel van d-en strijd wijtot de span ning meer en meer en het eenige vermeldens- waardige uit deze periode is nog, dat de gasten tegen de verwachting in de eer nog weten te redden, als de aehterhoede van Axel een blun der maakt. 51. Dit doelpunt is inspiratie tot meer zelfvertrouwen voor de geelzwarten, die dan ook de talrijke nog volgende Axelsche aanvallen weten af te slaan, zoodat het einde met een ongewijzigden stand aanbreekt. V66r dezen wedstrijd speelden Axel II— Hoofdplaat II, voor de le klasse van den ZVB en ook bier zat de schoen aan het Axelsche been. De oranje-reserves wonnen met 63, nadat de rust met 51 was ingegaan. SluiskilOostburg 30. Zoo heeft Sluiskil haar thuiswedstrijden ge- opend met 'n zeer goede wedstrijd want Oost burg, dat in haar strijd tegen Breskens toch getoond had niet tot de zwakste broeders te behooren, moest het aanzien dat driemaal haar doel doorboord werd waartegenover zij geen enkele maal het net konden vinden. Hieruit blijkt dat de voorhoede van Sluiskil over eenige goede schutters beschikt, die het vele verdedigingen lastig zal maken in het verdere verloop der competitie. 24 September. TER NEUZEN. Jaarlijksche Algem. Ver- gadering van aandeelhouders der N.V. Schel- deveem, ten kantore der vennootschap. 25 September. HOEK. Buitengewone vergadering van in- gelanden van den Van Wuijckhuisepolder, bij de wed. W. A. Nieuwelink. GROENBNDIJKVeiling bij verblijf van bouw- en weiland. Notaris Verbist. 30 September. MIDOELBURG. Gewone Jaarl. Alg. verga dering van aandeelhouders der Z.-Vlaamsche Tramweg Mij., in het gebouw St. Joris. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, naeen kortstondig doclvsmartelijk lijden, onzen geliefden Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, den heer in den ouderdom van 33 jaar en 18 dagen. De Heere sterke ons^n deze zware beproeving. Namens de Familie, C. HAAK Abrz. Axel, 21 September 1936. een der voornaamste gezondheid- brengende voortbrengselen der Natuur. Draagt daarom steeds een JODIUM MEDAILLON bij U Verkrijgbaar bij: Noordstr. 59 - Ter Neuzen. Zenuwmiddel, bij Zenuwpijn, Ze- nuwhoofdpijn, Zenuwzwakte, Af- matting, Opwinding, Slapeloos- heid, Migraine, staalt de zenuwen en brengt ze tot rust. Verkrijgb. in doozen van/1,— 1,75 en 3,— bij Apoth. en Drog. o.a. M. A. van Borssum Waalkes- v. Tuyl, Noordstr. 71, A.J. Klaassen, Noordstr. 54; Ter Neuzen. Imp. H. Padderatz„ Zeeweg 11, Scheveningen (Postrekening225101) Een flink geem. en een gegoten Keuken- fornuis, Vulkacheltje, Uitschuiftafel, Linnenkast, flinke Damesfiets, Hand- waschmachine enz. Donze-Visserstr. 38. Is tevens 't alom bekende adres voor prima eiken Spekkuipen, Waschtobben, Boterbakken, enz. Groote veerbas.s Gr00te m .naewicht per P^' wa9e.!!,n0rinxmenden Groote ruimte"°°^le veeren Soepeie ,ra°.S lelding door 7oivere wieigel J ;.(„,Woker drieboekstong en drijloskoker Ucbte V>e'*u"n9stheld Groote stoo anische AWld veiltge mecb remtnen met Groote remtro-e W°Gf igerde pi^n De uitzonderlijke prestoties, die dit |aar in Rallye Monte Carlo en Internationalen Alpenrit door Ford V-8 automo- bielen zi|n geleverd, worden alleen veroorzaakt door de superieure eigenschappen van het Ford-Iabrikaat De Ford V-8 outomobielen hebben, wot construcfie, pres toties en comfort betreft, alle superieure eigenschappen, die U gewoonlijk slechts in de allerduurste outomobielen aantreft. Maar toch kost een Ford V-8 minder bij aan- schaffing - minder in onderhoud en gebruik minder voor afschrijving - dus minder per kilometer Ford gesloten modellen van f 1025 - tot f 2570 - Ford open modellen van f 1190 - tot f 2150 - Ingebouwde auto-radio f 135.- axtra N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK - AMSTERDAM KINDERVER.LAMMIN G. Te Zevenhuizen nabij Buitenpost (Fr.) heeft zich een geval van kinderverlamming voorge- daan bij een 12jarig meisje, dat na een kort stondig lijden is overleden. De noodige voor- zorgmaatregelen tegen uitbreiding van deze ziekte zijn genomen. EEN ONGELUK MET EEN MITRAILLEUR. Bij het schoonmaken van een zwaren mi- trailleur te Venlo is onverwacht een schot af- gegaan van een lossen patroon, welke in den loop was achtergebleven. De 24jarige soldaa^ A. A. uit Rotterdam, werd door de lading in de hand getroffen, zoodat dit lichaamsdeel ern- stig werd gewond. Na verbonden te zijn is de man in de ziekenzaal opgenomen. DE DRIE VERMISTE JONGENS UIT DEN HELDER TEREOHT. Donderdagavond kwam het den gemeente- veldwachter te Egmond Binnen ter oore, dat bij een inwoner aldaar drie jongens verbleven Men veronderstelde, dat het de jongens uit Den Helder waren, die reeds eenige dagen zoek waren en over wie per radio een S.O.S.- bericht was omgeroepen. Bij onderzoek bleek inderdaad, dat drie jon gens in een schuur bij dezen inwoner onder- dak hadden gekregen. De gemeenteveldwach- ter belde aanstonds Den Helder op en denzelf den nacht nog verscheen de politic uit die ge- meente met den vader van een der jongens. Men ging de schuur binnen en vond de drie jongens, liggende op zakken en bedekt met een zeil. Twee dagen tevoren waren zij uitgehongerd aangekomen en hadden hun gasth.eer een ver- haal op de mouw gespeld, waarna hij hen had aangenomen om aardappelen te rooien, omdat hij zelf door een gebroken duim niet in staat was te werken. De vader was zeer gelukkig zijn zoon terug te vinden. Per auto zijn de drie jongens naar Den Helder teruggebracht. DE PSEUDO-INGENIEUR HERKEND. Een pseudo-ingenieur is er in geslaagd de Rotterdamsche vertegenwoordigers der Jun- kersfabrieken op te lichten voor een be- drag van f 100. Een lezer van een der Rotter damsche dagbladen herkende den man en gaf de politie zooveel inlichtingen, dat het voor haar niet moeilijk meer was, 's mans identiteit vast te stellen. Hij bleek te zijn de 46-jarige Duitscher O. L. A. L. uit Wesel, den laatsten tijd zonder vaste woonplaats. De man kreeg blijkbaar inlichtingen van een gewezen inge- nieur, die op verschillende fabrieken werkzaam was geweest, zoodat L. een oppervlakkige kennis had van verschillende zaken en per- sonen, welke kennis hem, bij de introductie bg zijn slachtoffers, goed te pas kwam. De man is op transport gesteld naar Den Haag in verband met een door hem daar ter stede gepleegde oplichting voor f 300. Boven dien is nog gebleken, dat L. te Rotterdam vijf jaren geleden zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting voor een bedrag van 10 door mid- del van een verloopen bankbiljet van R.M. 100 in de tweede, toenmaals vijfde afdeeling. UP AND DOWNS BIJ EEN PIANO- TRANSPORT. Een piano-glissando, dat bij het optakelen van 'n piano, de schoorsteen waaraan de takel was bevestigd zich heeft bgeven, waardoor de reeds twee meter opgetrokken piano naar be- neden is geploft. Een variatie op dit thema is Donderdag op de Gedempte Bierhaven te Rotterdam vertoond. Jan en Piet twee forsche knapen, zouden samen een piano ophijschen van de straat naar de tweede verdieping. Tevoren hadden zij een van de vensters van die etage uitgenomen, opdat de piano gemakkelijk door die opening naar binnen zou kunnen worden gehaald. Met stoere grepen aan het neergaande part van den dikken kabel, welke wel over vier schijven liep, sjorden zij ruk na ruk de piano telkens een paar duim hooger, totdat deze ten slotte voor de vensteropening hing. Toen vroeg Piet of Jan kans zag, de zaak te hou- den, dan zou hij* naar boven gaan, om het in strument naar binnen te halen. Ja, zei Jan, en Piet wandelde de trappen op. Maar toen hij hij het venster kwam, zag hij tot zijn verbazing niet de piano hangen, maar Jan, wiens hoofd juist boven de venster- bank uitkwam. Want wat was gebeurd? Jan de piano niet kunnen houden en langzaam was de piano weer gezakt, terwijl Jan krampachtig het touiw vast hield, met het gevolg, dat Jan tusschen heme! en aarde kwam te zweven. Op zijn reis naar boven kwam hij halverwege de piano tegen Toch was de piano niet tot de straat toe doorgezakt, want het personeel van het op de eerste etage gelegen kantoor, dat achter de ruiten naar het hijschen had staan kijken en dat tot zijn verbazing eerst de piano voor de tweede maal langs het raam had zien komen en dadelijk daarop Jan zag stijgen, heeft toen dadelijk het raam van de eerste verdieping geopend. Men kon nog juist Jan bij een been pakken en hem zoo verder tegen houden. Zoo was de situatie, toen Piet zich uit het boven- venster boog. Voorbijgangers grepen het ondereind van het neergaande part, waarop men het been van Jan los kon laten. Piet hielp Jan naar binnen, waama zrj naar beneden zijn gegaan om opnieuw de piano op te hijschen, maar niet voordat zij versterking hadden gevraagd en gekregen. Thomas Campbell Black, de winnaar van den vliegwedstrijd van Londen naar Melbourne heeft Zaterdag op het vliegveld Speke bij Liverpool een doodelijk ongeluk gehad. Hij wlide des middags, nadat de mist voldoende opgetrokken was, een proefvlucht maken in zijn Miss Liverpool, met welk vliegtuig hij had ingeschreven voor de luchtrace naar Johannes burg, die 29 September begint. Hoe het ongeluk zich precies heeft toege- dragen is niet geheel zeker, maar vast staat, dat de Miss Liverpool en een groot legervlieg- tuig met elkaar in botsing zijn gekomen, op het oogenblik, dat zij beide wilden opstijgen. Het militaire vliegtuig ramde het kleine toe- stel van Campbell Black en de laatste werd daarbij doodelijk gewond; de wervelkolom werd hem gebroken en hij kreeg ernstige ver- wondingen in den rug. Toen Campbell Black naar het ziekenhuis vervoerd werd, bevond hij zich reeds buiten bewustzijn. Verder wordt nog bericht, dat de nevel boven het vliegveld nog niet geheel opge trokken was. Dit kan mede een van de oor zaken geweest zijn van het gebeurde. De vrouw van den vlieger, de actrice Flo rence Desmond, vernam het ongeluk, juist toen zij bezig was te repeteeren in een theater in het West End, voor een stuk, waarvan de premiere heden (Maandag) zou gaan. BEDANKT ALS WETHOUDER. VLISSINGEN. De heer P. G. Laernoes, wethouder van Vlissingen, heeft hedenmorgen een brief aan het gemeentebestuur gericht, waarin hij zijn ontslag verzoekt als wethou der en tevens bedankt als lid van den ge- ineenteraad. Hij heeft sinds geruimen tijd niet meer aan de werkzaamheden van het gemeentebestuur deelgenomen, in verband met het feit, dat zijn naam den laatsten tijd herhaaldelijk werd ge noemd in de geruchtmakende fraudekwestie bij het plaatselijk crisiscomite. UITGEBREIDE DIEFSTALLEN ONTDEKT. AiRNHEM. Bij de fa. W. J. Stokvis, Kon. fabriek van metaalwaren alhier, is aan het lioht gekomen, dat sedert vele jaren op groote schaal diefstallen hebben plaats gehad. De politie heeft dezer dagen ingegrepen en een aantal personen, behoorende tot het onderge- schikt personeel, in arrest gesteld. Verder zijn nog 4 handelaren in sanitaire artikelen te Arn- hem, verdacht van heling, gearresteerd. De politie heeft een groote hoeveelheid sanitaire artikelen in beslag genomen. Vermoedelijk zullen nog meer arrestaties volgen. BOERDERIJ AFGEBRAND, OUDE MAN OMGEKOMEN. W[ENISCH10TEN. Gisteravond is te Lethe onder de gemeente Bellingwolde, het boerde- rijtje van den 70-jarigen landbouwer Geert- sema afgebrand. Geertsema, die de levende have wilde redden, geraakte, daar het bran- demde dak instortte, onder de brokstukken en kwam jammerlijk om het leven. DE MOOltDZAAK TE ROTTERDAM. ROTTERDAM. In verband met den moord in de Oranjeboomstraat waar de 38-jarige, gescheiden vrouw M. K. Zondagavond door de politie met een gapende wcnde in het ach- terhoofd dood werd aangetroffen, vernemen wij, dat de gearresteerde man zich nog steeds in arrest bevindt. Wat de oorzaak van den moord is, is nog niet bekend. DEN BOSCH. Het gerechtsbof heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den gedeti- neerden tabaksbewerker E. v. d. K., uit Eind hoven, die door de reOhtbank te 's Hertogen- bosch tot 10 jaar gevangenisstraf was veroor- deeld, terzake dat hij op 11 Januari j.l. had uitgelokt, dat de Duitsche vrouw A. Sz. haar echtgenoot door een revolverschot van het leven heeft beroofd. In hooger beroep eischte de advocaat-gene- raal bevestiging van het vonnis der rechtbank. De detineerde werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 6 jaar, met aftrek van het geheele voorarrest. GROOTE BRAND. SHLANGAI. De Chineesche pers maakt melding van een groote brand te Hankau, waarbij meer dan 1000 huizen een prooi der vlammen zouden zijn geworden. De materieele schade zou eenige millioenen dollars bedragen, terwijl tal van dooden en gewonden te betreu- ren zijn. De juiste aantallen zijn nog niet bekend. TWEEDE KAMER-VERKIEZINGEN IN ZWEDEN. STOCKHOLM. Om 2 uur vannacht waren de verkiezingsresultaten van 17 van de 28 districten bekend. Volgens de tot nu toe be kende uitslagen, zou de zetelverdeeling wor den als volgt: Conservatieven 44 zetels (58) Boerenpartij 36 (36) Volkspartij 27 (24) Sociaal-democraten 112 (104) Sociale partij (Kalbom) 5 (6) Oommunisten 5 (2) De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven aan het aantal zetels na de verkiezing in 1932. De Tweede Kamer van den Zweedschen Rijksdag bestaat uit 230 leden. Het stelsel is dat der evenredige vertegenwoordiging. Voor de eerste maal zullen thans de socia- listen en communlsten een meerderheid heb ben, n.l. 123 van de 230 zetels. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. TSINGTAU. Chineezen hebben 4 Japan- sche journalisten gedood. Te Tengtam zou een Japansch officier door de menigte zijn uitge- jouwd. Rotterdam, 21 Sept. 1936. Aanvoer 2570 dieren: 566 vette runderen; 282 vette kalveren; 3 nuchtere kalveren; 1080 schapen en lammeren; 639 varkens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. 0,58, 2e kw. 0,48, 3e kw. /0,381/0,46; Vette ossen le kw. 0,54, 2e kw. /0,48, 3e kw. 0,400,44; Vette kal veren le kw. 0,85, 2e kw. 0,75, 3e kw. 0,48 1/0,54; Varkens (levend gewicbt) le kw. 0,39, 2e kw. 0,38, 3e kw. 0,37Schapen le kw. /0,43, 2e kw. 0,38, 3e kw. 0,29; per stuk f 39, f 33, 27; Lammeren 22, 19, f 12; Zuiglammeren f 14, 10, 8. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, han- del traag, prijzen laag. Vette kalveren aanvoer kort, handel slecht, prijzen minder. Schapen en lammeren aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel kalm, prijzen als vorige week en moei lijk te handhaven; Varkens aanvoer iets min der, handel levendiger, prijzen prijshoudend. Eenige partijen schapen werden voor export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 1,601,80; Zeeuw- sohe Eigenheimers 1,401,60; Zeeuwsche Bonte 1,852,20; Zeeuwsche Blauwe /1,60 /1,70; Eigenhiemer poters /I1,30, alles per H.L. Westlandsche ronde zand 34 ct.Westl. kleine zand 23 ct. per K.G. Redelijken aanvoer, handel kalm. VLAS. Groningsch 600 K.G. 0,500,58; Hol- landsch Geel 9600 K.G. 0,500,58 per K.G. De vraag was goed. De prijzen konden zich handhaven, er is echter geen prijsverhooging meer te verwachten. Alles werd verkocht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3