De verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld. Buitenland. Wanneer U iets koopt, TER NEUZEN, 11 SEPTEMBER 1936 SLUISKIL. ZAAMSLAG. AXEL. dan onderzoekt U en over- tuigt U zich van de goe- de kwaliteit. Zoudt U bij een geneesmiddel minder zorgvuldig te werk gaan? Onderzoekt ook hier pre- cies, door op het Bayer- kruis te letten, dat echt- heid en goede hoedanig- heid der Aspirin-tabletten garandeert. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 c»s. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cts. (Ingez. Med.) waarmee zij ingrijpt in productie-ordening en prijsvorming, tracht de regeering de binnen landsche markt te steunen en aldus een be- staansmogelijkheid in stand te houden voor velen die werkzaam waren in de getroffen be- drijfstakken. Zonder beschermingsmaatrege- len zou b.v. de landbouw niet slechts zijn ex- portmogelijkheid hebben verloren, maar waar- scbijnlijk zelfs van de binnenlandsche markt verdreven zijn. Het voortbestaan van deze be- langrijke tak van volkswelvaart is derhalve alleen door overheidsingrijpen mogelijk ge- maakt. Door contingenteering is de regeering in vele gevallen, beter dan door tariefmanipu- laties, in staat, op critieke punten in te grij- pen en wezenlijke belangen te beschermen. Industrialisatie acht spr. bet aangewezen middel, dat een belangrijke uitbreiding van de binnenlandsche markt kan helpen tot stand brengen. De regeering voert een onafgebroken strijd op tallooze fronten om de noodzaak tot radi cate omsehakeling zoo klein mogelijk te maken en het bestaande prodnctie-apparaat in stand te houden, waar en zooveel dit mogelijk is. In deze categorie rekent spr. alle clearing- en compensatieregelingen, waarbij onze noodzake- lijke minimumimport gebruikt wordt als strijd- middel ten behoeve van den export, en verder de geheele handelspolitieke activiteit der re geering, zoover zij er op gericht is, om het voortschrijdende afbreken van bestaande han- delsverbindingen, gezien in het kader der rijks- eenheid, te voorkomen. De Minister karakteriseerde de regeerings- politiek als: afbraak voorkomen, waar dit mo gelijk is, omsehakeling en opbouw bevorderen, waar dit noodzakelijk is. Sommige maatregelen zullen verdwijnen, wanneer zij hun doel bereikt hebben, andere zullen gewijzigd worden, wanneer een veran- dering in den toestand dit vereischt. Het prin- cipe echter, waarop zij berusten, is definitief. Een autark Nederland in den zin waarin ons Nederland zelfgenoegzaam kan zijn, is nood zakelijk een arm Nederland. Wanndfer wij ver der zien dan de moeilijkheden van vandaag, moet het oog gericht blijven op bevordering van den export, op weer aanknooping van bui- tenlandsche relaties. De regeering stelt een groot vertrouwen in de vaderlandsche durf en ondernemingslust. De crisis heeft veel geschokt, maar zij heeft, God- dank, het volkskarakter onaangetast gelaten. Het is mijn overtuiging, dat het Nederland- sche initiatief ook onder de nieuwe omstandig- heden, wegen en middelen zal weten te vinden. God geve dat overheid en volk er met vereen- de krachten in slagen, den geesel van werk- loosheid en depressie uit te bannen. AANKOMST VAN DE MOEDER EN DEN BROEDEH VAN PRINS BERNHARD IN DE RESIDENTIE. Daaromtrent meldt de N. R. Crt. van Woensdagmiddag: Toen in den loop van den middag bekend werd, dat de moeder van Prins Benno en zijn broer Aschwin om een uur of vijf zouden aan- komen, was er dan ook meteen weer een run op het Noordeinde. Want men wist niet precies hoe en vanwaar zij zouden komen, maar men nam wel aan, dat bij deze gelegenheid de Prinses en de Prins, de Koningin, zich zouden vertoonen. Dus stonden er tegen het aangekondigde uur duizenden in het Noordeinde te wachten. Doch er gebeurde niets. De rij van personen, die de felicitatieregisters wenschten te teeke- nen, een lange file, bewoog zich onafgebroken in de richting van de paleisdeuren, men zag telkens nieuwe bloemstukken aanvoeren, maar van den Prins en de Prinses geen spoor. Zij waren dan ook op dit oogenblik niet thuis maar blijkbaar aan het wandelen op den Raaphorist, een van de buitengoederen van de Koningin aan den Leidschen straatweg, een ideaal plekje voor een jong paar, dat ook wel eens een poosje en tete k fete wil doorbren- gen. Langs de achterdeur waren zij er met de Ford stilletjes van door gegaan en zij moeten dit wel heel bekwaam gedaan hebben, want wq hebben van niemand gehoord, die hen onderweg gesignaleerd heeft. Zij hadden zich aldus op weg begeven om de moeder en broer van Prins Benno, die per auto langs den Leidschen straatweg op den Haag moesten aankomen, tegemoet te gaan, en dan met hen tezamen naar het Paleis te rij den. Het programma schijpt werkelijk geweest te zijn, dat zij omstreeks kwart voor vijven moesten aankomen. Maar er moet onderweg iets gebeurd zijn, want de auto van Prins Benno's moeder was op het berekende uur, toen het jonge paar zijn wandeling op de Raaphorst beeindigd had en er naar uit begon te kijken, nog geenszins in zicht en liet zich nog lang en langer wachten. Inplaats van iets voor half vijf zullen wij maar zeggen werd het kwart voor zessen eer hij eindelijk op het tooneel verscheen. De bizonderheden hiervan zijn ons overigens niet bekend. Het schijnt, dat de Prinses en de Prins er wonderwel in geslaagd zijn ook tijdens het wachten aan den Leidschenweg aan al te veel aandacht van het publiek te ontsnappen. Vele auto's zullen hun twoseater gepasseerd zijn zonder dat de inzittenden zich van iets WAPENDEPOT BIJ REXISTEN ONTDEKT? Naar het socialistische dagblad Le Peuple meldt, werd in de streek van Luik door de gerechtelijke politie wapenen ontdekt bij 2 particulieren, die sympathiseeren met het rexisme of fascisme. Men vond er een ma- chinegeweer, mitrailleurgeweren, geweren, dolfeen enz. Daarentegen, aldus Le Peuple, zouden opzoekingen naar wapenen in socia listische lokalen geen resultaat hebben op- geleverd. Volgens het communistisdhe blad Le Dra- peau Rouge worden de wapenen uit Frank- rijk ingevoerd, vooral Mausergeweren en uit elkaar genomen machinegeweren, welke ge- leverd zouden worden aan een notaris te Je- meppe. DE PROCLAMATIE VAN HITLER. Onrust en wantrouwen vervullen de wereld om ons been. Met uitzondering van den groote mogendheid zien wij overal in Europa bolsje- wistische revoluties het hoofd opsteken. In an dere landen regeert de haat en ontstaan ru'ines; bij ons kon een Olympisch feest van grootsche afmetingen gevierd worden. Zelfs de Joodsche journalisten hebben ditmaal de gelbeurtenissen bij ons niet in hun tegendeel kunnen omliegen. Deze vervloekte kliek van internationale ver- stoorders van den vrede kan niet langer in op- komst van het Duitsche volk en ras ontken- nen, die niet ten koste van een ander volk heeft plaats gehad. Wielk volk heeft door onze opkomst iets verloren? Geen enkel. Hadden degenen, die ons critiseeren, in hun landen hetzelfde gedaan als wij, dan zouden wij thans in Europa een anderen toestand hebben, van vertrouwen en gemeenschappelij- ken arbeid tot befaoud van den vrede en over- winning van de nog bestaande economische moeilijkheden. Wij hebben in deze vier jaar meer zorgen gehad, dan andere regeeringen in misschien een halve eeuw, maar wij zijn niet voor de oorzaken van deze zorgen ver- antwoordelijk, want men wil ons eenvoudig niet begrijpen en leeren zien zooals wij zijn. De leugencampagne in het buitenland heeft ieder strootje tot een geweldig vuur pogen op te blazenhet gebrek aan vet, eieren en vleesch als iets buitengewoons afgeschilderd, dat tot tragische gevolgen zou kunnen leiden. Welk een totale verblinding blijft hen be- heerschgn. Deze Joodsch-ibolsjewistische,op- hitsters zouden het liefst de Europeesche cul- tuur in vlammen en ru'ines doen opgaan. Wij hebben in ons land intussdhen gezorgd, da,t deze kringen geen invloed meer kunnen krij- gen en terecht. Hoe durven andere staatslieden over den nood in hun landen spreken als zij zich per hoofd dier bevolking over een gebied beschik- ken van 15 tot 20 maal zoo groot als wij en daarboven toegang hebben tot alle grondstof- fen ter wereld. bewust geweest zijn. Hoe dit zij, de auto van 's Prinsen moeder is zich dan toch blijkbaar tenslotte komen aanmelden. De Prins en de Prinses zijn daar toen in overgestapt, de Prins aan het stuur, en de chauffeur, die met de moeder van den Prins meegekomen was, heeft de Ford erach- teraan naar het Paleis gereden. Zoo kwamen zij dus met hun vieren in den grooten groenen Maybach van 's Prinsen moeder in het Noordeinde voor het Paleis aan. Dat daar een massa menschen waren, hebben wij reeds gezegd, maar daar niet al leen: ook in de Heulstraat en op den Kneu- terdijk stond men in rijen achter elkaar om te zien. iHet werd een herhaling van den blijden in- tocht van Dinsdagmiddag, alleen in het kwa- draat. Toen de auto zichtbaar werd in het Noord einde zwol er meteen een gejuich op, dat de ooren deed tuiten en nog des te meer toen het jonge paar met de familie uitstapte en H. M. de Koningin zich op het bordes vertoonde om haar gasten te begroeten. Men scheen wel werkelijk bezeten van geest- drift en ongeacht het gedrang, waardoor ieder- een zich een plaats nog verder naar voren wilde verzekeren en waaraan de politie wel moest toegeven, omdat er geen houden aan was (zoodat de menschen dan ook weldra vlak op de kleine steentjes en tot onder de colon nades van het paleis stonden), juichte en zong men uit voile borst. Het ,,Lang zullen zij leven", het Wilhelmus enz. waren weer niet van de lucht en er was weer geen sprake van, dat men het jonge paar zoo gauw naar binnen wilde la ten gaan. Zij moesten blijven en zij deden dit waar- schijnlijk ook graag, want sympathie golfde him tegemoet, die zij maar, volop in ontvangst hadden te nemen. Glimlachend, opgetogen dankten zij met wuivende handen. Het was weer een eenig moment deze nieuwe ont- boezeming van het volksgevoel. Toen het publiek ook, nadat het gezel- schap tenslotte onzichtbaar was geworden in het paleis, bleef aanhouden, bleef juichen en zingen, vertoonde het .jonge paar zich eerst aan een van de vensters van het Paleis, wat slechts een prikkel te meer was tot nog dringender toejuiehingen. En tenslotte gaven zij aan deze dan toch maar weer toe en kwa men nog op het balcon, tezamen met de Koningin en 's Prinsen familieleden, waar zij andermaal minuten lang de vloedgolf van geestdrift over zich heen lieten gaan. Toen pas begon de drukte voor het Paleis wat te verloopen en scheen men tot kalmte gekomen te zijn. DE VERLOVING VAN PRINSES JULIANA. De verloving van HJKJH. Prinses Juliana heeft allerwege in den lande, zoowel in de groote steden als op het platteland, aanleiding tot uitingen van feestvreugde. Zooals in ons nummer is aangekondigd, is deze alhie* Woensdagavond gevierd met een optreden onzer plaatselijke harmonie. Deze marcheerde te 8 uur vanaf haar repe- titielokaal naar de Markt bij de muziektent, waarop aanwezig waren de burgemeester, Mr. Tellegen, met de wethouders, de heeren Geel- hoedt en Scheele, benevens de secretaris de heer Zonnevijlle, met hunne dames. Voorts had zich op de Markt rondom de muziektent een zeer talrijke menigte belangstellende ingezete- nen geschaard. Onder toejuiehingen dezer menigte werd hier door het spelen van het .Wilhelmus" een ovatie gebradht aan den burgemeester, als vertegenwoordiger van 'H.M. de Koningin. De Ed. Achtb. heer burgemeester, Mr. Tel legen, kwam hiema onder toejuiehingen uit de menigte voor de microfoon. Hij begon dank te zeggen aan het harmoniegezelschap, voor het in deze genomen initiatief, ter viering der verloving van Prinses Juliana, en voor de hulde gebracht aan het Vorstelijk Huis, welke hij, als plaatselijk vertegenwoordiger van H.M. gaame in ontvangst had willen nemen. Hij deelde verder mede, dat hij Dinsdag juist in Den Haag was en op een der Depar- tementen bes,prekingen hield voor bevordering der gemeentelijke belangen, toen de secretaris van H.M. de Koningin het onverwachte nieuws meedeelde, der verloving van Hare Dochter met Prins Bernhard von Lippe-Bies terfeld. 'Het spreekt wel van zelf, dat die tijding aanleiding was, om de besprekingen in den korst mogelijken tijd te beeindigen en spreker heeft toen van zijn aaniwezigheid in Den Haag gebruik gemaakt, om ook namens de ingezetenen van Ter Neuzen het felicita- tieregister ten paleize te teekenen. (Applaus). Spreker was voorts ook getuige van de feestvreugde die zich in de residentie naar aanleiding van deze getoeurtenis uitte. Het is ook een feit van groote beteekenis. Het Huis van Oranje is altijd nauw met Nederland ver- bonden gewfeest. In donkere dagen is het meermalen de steunpilaar geweest waarop het volk niet te vergeefs heeft gebouwd. Hij spreekt de hoop uit, dat Nederland ook thans onder bestuur van het Huis van Oranje de donkere dagen, die allerwege heerschen, in rust en vrede zal te boven komen. Met be- zorgdheid heeft het volk van Nederland het wel en wee der Koninklijke familie gevolgd, toen daar een paar jaar geleden door het over- lijden van 'H.M. de Koningin-Moeder en ver- volgens dat van Prins Hendrik wonden wer- den geslagen en in het Koninklijk paleis een vereenzaming intrad. De mededeeling om- trent de verloving der Prinses houdt in zich een belofte voor een heropleving, voor een voortbestaan van het Oranje Huis. Met sym pathie had spreker hedenmiddag van den ver- loofde vernomen de mededeeling, dat hij ver- zooht hem eenigen tijd zich rustig te laten inleven in de toestanden van Nederland en het Nederlandsche volk. Hij heeft daanvoor geen ruim tijdperk gevraagd, slechts twee tot drie maanden, waarna het huwelijk zal worden gesloten, welk feit ook aanleiding zal geven tot een feestviering van onze zijde. Met de bede dat deze nieuwe verbintenis onder Gods zegen moge strekken tot Heil van het Vorstelijk Huis en dat van het Vaderland, verzocht spreker een „hoera" aan te heffen, ter eer? van het verloofde paar, waaraan on der toejuiehingen werd voldaan. Door de harmonie werd vervolgens gespeeld een ,,lang zullen zij leven", het ,,Zeeuwsch- Vlaamsch Volkslied", om vervolgens de plech- tigheid te besluiten met het „Wien Neer- landsch bloed". :Het muziekgezelschap stelde zich daama met het vaandel aan het hoofd op, om een marsch door verschilende straten der stad aan te vangen, onder het spelen van pittige mar- sdhen. Het werd daarbij voorafgegaan en ge volgd door een groote menigte, terwijl zich ook langs den weg dien de stoet volgde velen hadden opgesteld, om dien te zien passeeren. Een en ander gaf aanleiding tot een zeer op- gewekte stemming in onze stad. REVUE „DAAR KNAP JE VAN OP". Na beeindiging van de succesvolle reeks opvoeringen in het Centraal Theater te Am sterdam van de groote lach revue „Daar knap je van op" met Henriette Davids en Johan Kaart Jr., gaat de Henriette Davids Revue N.V. een tournee door ons land maken. Ook te Ter Neuzen zal dit gezelschap de revue ,,Daar knap je van op" opvoeren en wel op 23 24 en 25 Sept inTiet Concertgebouw. De voorstellingen zullen plaats vinden in geheel dezelfde bezetting en monteering als te Amsterdam. Wij komen t.z.t. nader op de opvoeringen van de revue ,,Daar knap je van op" terug. HEET WATER. De huidige techniek maakt het mogelijk, dat men tegenwoordig zonder moeite en zon der veel omslag, den geheelen dag volop heet water in voorraad kan hebben. Dat kan, als men een electrisch heetwater- apparaat gebruikt, dat op nachtstroom werkt. Heet water is iets wat overal en dagelijks noodig is. Men heeft het noodig voor de af- wasch, voor de koffie, voor de thee, voor het kuipbad, in de spreekkamer van een dokter enz. Heet water voor dit, heet water voor dat zoogaat het den geheelen dag door. De P.Z.E.M., in haar streven, om hare ver- bruikers van deze gemakken zooveel mogelijk te laten profiteeren, heeft speciaal ten be hoeve van de heetwatervoorziening haar nachtstroomtarief verlaagd tot den bijzonder lagen prijs van 2 cent per K.W.U. Dit beteekent, dat men, bij gebruik maken van een electrisch heetwaterapparaat, 10 L. water voor slechts twee centen tot bij het kookpunt kan verhitten. Genoemd apparaat werkt des nachts; de^ morgens bevindt zich voor den geheelen dag heet water in het toe- stel. Doordat de wanden van het reservoir warmte-isoleerend zijn, verliest het water maar heel weinig aan temperatuur, zoodat men zelfs 's avonds nog over heet water kan beschikken. Zooals nfen begrijpen zal, werkt een elec trisch heetwaterapparaat zonder vlammen, geheel reukloos en geruischloos en desge- wemscht geheel automatisch. RIJKSPOSTSPAARBANK. In de loop der maand Augustus 1936 werd aan het postkantoor alhier op spaarbank- boekjes ingelegd f 47.806,64 en terugbetaald 40.820,18, derhalve meer ingelegd dan terug betaald i 6986,46. Het aantal nieuw pitgegeven boekjes be- droeg 26. LUXOR THEATER. „Een hart van goud". De intrige van deze film geeft een heel teer psychologisch proces weer, dat indien het slechts een enkele maal iets te cru gespeeld zou worden, tot banaliteit zou verworden. Harry Baur en zijn tegenspeelster Suzy Ver non verwerken deze teere materie tot een zuivere en gave episode uit het leven der menschen. Papon, een ministerieel ambtenaar, een man op leeftijd, is geheel ingedommeld in het sleurleven van zijn ambt, voelt zich gelukkig in zijn gemakkelijken stoel, bij zijn radio en bij zijn jonge vrouw Janette. Papon is gelukkig, dus Janette ook: is zijn devies Maar Janette hongert naar het leven; daarom werkt de elegant-gekleede en mon- daine Jasques op haar als een sterke magneet op een naald. Papon is zich daarvan nog met bewust, Baur beeldt hem uit als het onvervalschte type van een bourgeois bien satisfait in zijn zorgeloos bestaan van ambtenaar Suzy Ver non- geeft ons de tegenstelling te zien; de vrouw die voor haar leven geen uitweg weet. Moineau bezoekt Papon en vertelt hem, dat hij Janette met een eleganten jongeman in de autobus heeft gezien. T„ Het geluk van Papon ligt aan scherven. in een stille scene brengt Baur de tragiek van dit weten naar voren. Hij zit voor den Spie gel; zijn gelaat is een masker van ingehou- den smart; tergend langzaam wrijft hij met den steel van zijn tabakspijp over de ouder- domsrimpels, daarna blijft hij verstard zitten. Troost zoekt Papon in een bar, waar hij een vrouw ontmoet. Zij vertelt hem wat een jonge vrouw wil: een man met energie, elegant ge-* kleed en vooral een man van de wereld. Die weinige woorden z6o terloops gezegd, zijn voor Papon de kiem van een nieuw leven en het middel waardoor hij Janette voor zich denkt te behouden. Een schoonheidsinstituut, en een kleermaker metamorphoseeren den sjofelen ambtenaar in een elegante verschijning. Macht en rijkdom zal hij buiten de sfeer van het Ministerie vinden, zijn geheele kapi- taal steekt hij in een chocolade-fabriek, die financieel zoo hecht is als een kaartenhuis in den storm. Zijn liefde voor Janette is zijn stuwkracht; van de failliete zaak maakt hij in korten tijd een wereldfirma met vertakkin- gen in alle werelddeelen. Janette heeft nu al wat zij gedroomd heeft, maar toch is zij niet gelukkig. Voor Papon is dit geen geheim: Baur laat het ons in zijn stil spel voelen door een lichte actie of intonatie in zijn stem. Geheel verslagen komt Moineau bij Papon, hij heeft ontdekt dat Berthe, zijn vrouw, een vriend heeft, hij zal haar neerschieten, doch Papon weet hem te kalmeeren. Het samen- spel van Pierre Larquey en Baur geeft in deze scene een stukje subliem tooneelspel te zien. Pierre Laquey beeldt een man uit, die alleen bevredigd zal zijn, wanneer hij zijn vrouw gedood heeft, daar tegenover staat Papon met zijn ruimen geest, hij verdedigt Berthe op kalmen overtuigenden toon, terwijl zijn gelaat den stempel draagt van innerlijke smart over de verhouding van Janette tot dien andere en het vooruitzicht haar zeker te zullen ver- liezen. Dit onheil voor Papon nadert snel. Na het feest zal zij hem verlaten. Bij intuitie voelt hij, dat de jonge man zich onder zijn gasten bevindt, snelt naar het boudoir van Janette, vindt diens portret en even later staan bei- ten tegenover elkaar. Papon noodigt Jacques uit met hem naar een afgelegen kamer te gaan. Nu volgt een adembeklemmende scene. Zonder stemverheffing, onbeweeglijk neerzit- tend, geeft hij Jacques raad als een vader wiens zoon op het punt staat te trouwen. maar elk woord, dat hij zegt, dringt in de ziel als de druppels uit een injectie-spuit in het lichaam. Dan vertelt hij met trillende stem, hoe hij alle krachten ingespannen heeft, om Janette te behouden. Buiten tegen de ka- merdeur staat Janette, trillend van ontroering, door de woorden van Papon. Nu weet zij dat zijn liefde voor haar, hem groot gemaakt heeft en hun huwelijksleven is gered. Naast het sublieme spel van Baur toont zich Suzy Vernon als een actrice van groot for- maat, haar spel is boeiend en overtuigend; nimmer vervalt zij in het frivole, zij blijft het geheele spel door de vrouw, die zich bij haar man veilig voelt, maar door verlangen naar iets anders verteerd wordt. Paganini op het witte doek. Een film, waarin Paganini, de geheimzinnige fascineerende toovenaar op de viool en alles- behalve geheimzinnige Don Juan de hoofdrol is. Maar dan in elk geval voornamelijk in de Don Juan-verschijning van zijn wezen. Uit Toscane is hij moeten vluchten omdat de hertog zijn verstandhouding met de herto- gin niet bepaald appecieerde. Hij vlucht naar het hertogdom Lucca, verborgen in den requi- sietenwagen van een reizend tooneelgezelschap en in het bijzonder door het mooie actricetje Bella. in dat hertogdom Lucca regeert de zuster van Napoleon Anna Elisa. Door een toeval hoort zij op een avondlijken wandelrit met haar gevolg in een kleine herberg een won- dermooi vioolspel. Het blijkt Paganini te zijn, die natuurlijk dadelijk aan het hof moet komen, in minder dan geen tijd hofkapel- meester wordt enhet hart der hertogin breekt. Maar dan is AdSle Sandrock er nog (een hofdame), die met den hofmaarschalk ijlings een boodschap naar Napoleon te Parijs stuurt om de dynastie voor schande te behoe- den. De arme Bella in het paleis doorge- drongen en dadelijk door de vertoornde hof dame als stuk op het schaakbord gebruikt, is oorzaak dat Paganini bij de hertogin in on- genade valt en zal worden gearresteerd. lEnfin, zoover komt het gelukkig niet. Men zorgt voor zijn vlucht en in zijn reiskoets vindt hij als verrassing een jong gravinnetje, die haar hart ook al aan zijn voeten legt. Het spreekt vanzelf dat A dele Sandrock van haar rol weer een zeer verzorgde creatie heeft gemaakt. Theo Lingen heeft als hof maarschalk veel goede momenten. UITVOER VAN STROO NAAR BELGIe. Langs de grenskantoren in Zeeuwsch-Vlaan- deren worden de laatste week groote partijen stroo naar Belgie uitgevoerd per vrachtauto. De Belgische landbouwers besteden daarvoor flinke prijzen, doch gezien de vrij hooge ver- voerkosten, is deze handel slechts matig loo- nend. NOG VEEL BEZOEK. Mede zeker dank zij het teruggekeerde zomerweder was het Donderdag voor half Sep tember nog zeer druk in de stad. Met de boo- ten Breskens—nVlissingen werden nog 1800 passagiers en 94 auto's overgezet tegen ver leden jaar op 12 September 1500 en 75. JUSTITIE PAKT KRACHTIG AAN IN DE MOSSELAFFAIRE. De bekende mosselzaak wordt door de ju- stitie krachtig aangepakt. Reeds zijn omtrent 't geven van steekpenningen door de marechaussee op last van den officier van justitie getuigen gehoord. Hoewel het een en ander hieromtrent be kend is, meenen wij, teneinde het justitieel onderzoek niet te schaden, op het oogenblik geen verdere mededeelingen te mogen doen. RIJKSTELEFOONNET NEUZEN. 334 Gelbrs. Cappendijk,, auto- en motorbe- drQf, Philips auto-radio service station. Axelschestr. 4g p p. Dees, taxi-onderneming, Burg Geillstraat 18. 303 A. A. Dees, auto- en autobusverhuurmr. garage, Axelschestraat 3. 53 E. Dhert, cafe „Het Scheepje", Dijk straat 85. 299 C. J. v. Dinteren, cafe „De Leeuw Dijkstraat 2. 330 J. van Dixhoom, landbouwmachines Nieuwediepstraat. 191 E. H. J. v. d. kernel, brood- en banket bakkerij, Vlooswijkstraat 12a. 285 H. van Houoke, loods, Dokweg 14. 335 Ed. Neve, autoverhuur en reparatie inrichting, Donze-Visserstraat 29. 331 M. D. Vermaire, agentschap verzeke rings mij. „De Oude Haagsche van 1836" Tuinstraat 21. 332 A. M. Vroegop, aardappelen, groenten, uien en export, Donze-Visserstraat 42. 153 ,,Wiebajo", vereenigde beurtvrachtvaart v/h Wieland, Balnikker en Jonkman, Schoolweg 13. Publiek Telefoonstation De Griete. 4 W. M. Ferdinandusse, waterbouwkundige C 97. Hoek. 15 G. Scheele, Tramstraat 2. 8 Jac. de Zeeuw, rijwielhandel, Langstr. 13. Hulptelefoonkantoor Philippine. 20 E. van Voren, slager, Weststraat 141. Sluis. 18 A. Batselaere, heerenmodes en tailleur, Kapellestraa't 10. SiuLskil. 30 Aannemersbedrijf fa. Joh. de Fest en Zn., Middenstraat 7. 44 E. A. Coene, handel in vlas, aardappelen en zaaizaden, P 72. 26 J. Hemelsoet, garage en autoverhuur, Benedenweg 4. Westdorpe. 22~ C. Gijsel, metselaar en aannemer, A 188. 23 R. HeijnauBouwmans, smederij, B 25. 24 Th. A. Maat, slager, Markt 223. 21 A. Nicolle en Zn., smid, zink-en loodgie- terswerk, A 110. Zaamslag. 37 A. C. de Putter, autoverhuur en motor- handel, B 111. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat in de Buurtschap Boerengat telegraaf- en telefoonstation is gevestigd ten huize van P. Michielsen, winkelier enz. Poli tie-diploma. Bij de te Amsterdam gehouden examens ter verkrijging van het politie-diploma slaagde o.a. de heer H. v. Eersel, marechaussee bij de brigade Sluiskil. Fakkeloptocht. Ter gelegenheid van de verloving van onze Prinses met Prins Benno was hier een fakkel optocht georganiseerd begeleid door de mond- harmonicavereeniging en de fanfare. Vele kinderen volgden den stoet met lam pions en vlaggetjes. Bij de ontbinding der stoet sloot ,,Intemos" deze spontane feestavond door het spelen van het Wilhelmus. Concert. Door de muziekvereeniging ,,Elk naar zijn krachten" van Hoek, zal Zaterdagavond een concert worden gegeven op de plaatselijke muziektent alhier. Genoemde vereeniging was bij het festival verhinderd wegens ziekte van den directeur en absentie van enkele leden door familie- omstandigheden. Bij deze gelegenheid zal aan de Hoeksche vereeniging een medaille worden uitgereikt, terwijl er nog een fakkeloptocht zal worden gehouden. Monilia-ziekte. Vooral in dezen jaargang komt de monilia- ziekte op de verschillende fruitsoorten meer voor dan vroegere jaren, waardoor veel vruch- ten In verrotting overgaan. Bestrijding dezer ziekte is mogelijk met Bordeauxsche pap van 1 Vt oplossing v66r en na den bloei. Kranige prestatie. Dezer dagen werd door de 81-jarige heer G. alhier een fietstocht gemaakt naar het dorp Cadsand, een afstand van ruim 100 K.M. heen en weer. Voorwaar een prestatie voor iemand van dien leeftijd. Jaarvergadering V. V. „Axel". Op de bovenzaal van haar lokaal het aotel ,,'s Lands Welvaren" van mej. de wed. Gilijam- se vergaderde de Axelsche v. v. „Axel" Maan- dagavond onder voorzitterschap van den heer F. J. Lensen. Behalve 28 werkende leden was ook 1 donateur aanwezig en de vergadering alzoo matig bezocht. Niettegenstaande het 25-jarig jubileum heerschte er een stemming in mineur en werden op de vergadering behal ve uit het verleden weinig optimistische klan- ken vernomen. De voorzitter opende de ver gadering met de hoewel reeds bekende mededeeling van het bedanken van den heer F. N. Hiemstra, die vooral voor hetgeen hij in de beginperiode als trainer heeft verricht dank toe komt. Hierna werd een overzicht geleverd van de verloopen kwarteeuw, waaruit blijkt, oat het voorzitterschap achtereenvolgens is bekleed tot 1913 door M. de Krijger, tot 1914 door A. C. IJsebaert, tot 1918 door A. Th. 't Gilde, tot 1922 door J. Comelisse, tot 1925 door M. P Ortelee, tot 1929 door F. J. Lensen, tot 1932 door A. Th. 't Gilde, tot 1935 door F. J. Lensen en tot 1936 door F. N. Hiemstra, ter wijl deze thans tengevolge van omstandig- heden het bijltje er bij neer heeft gelegd en het presidium nu ten derde male in handen is van den heer F. J. Lensen. Gememoreerd werd, dat gedurende de oorlogsjaren de ver eeniging tot een stevige club is uitgegroeid. In 1929 promoveerde Axel van de Z.V.B. naar de 3e klasse N.V.B., terwijl het seizoen 1932— 1933 bezegeld werd met de promotie naar de Tweede Klasse, in welke „Axel" het door een samenloop van omstandigheden slechts 1 sei zoen vermocht te bolwerken. Thans is het ledental helaas belangnjk teruggeloopen en bedraagt 47, dat der dona- teurs is tot 71 geslonken. Het financieel verslag wees op een ontvangst van 1737,01 en uitgaven van f 1698,58 Hiema had bestuursverkiezing plaats we gens periodiek aftreden derheeren L v. d. Berge F. Lensen en P. Hofman, welke beide eersten met algemeene of bijna algemeene stemmen werden herkozen. In de plaats van P Hofman werd gekozen de heer J. H. P ters in de vacature-Hiemstra werd voorzien door de verkiezing van den heer Abr. Riemens. In de elftalcommissie werden gekozen de heeren F. J- Lensen, A. A. van Rijn en J. H. Peeters Ingekomen was een schrijven van notans Fanoy, waarbij hij de beide door de Axelsche veteranen gewonnen medaille's aan de voet- balvereeniging „Axel" aanbood en daarvoor een plaatsje in de lauwerkast vroeg, hetgeen met instemming der vergadering werd begroet. Nadat gepauzeerd was werd aan den heer Adr. A. Riemens, die vanaf de oprichting lid der vereeniging en sedert vele jaren bestuurs- lid is, bij monde van aanvoerder Borgt toe- gewenscht, dat hij nog vele jaren m conditie op de bres zou staan voor het Ora J WTevens werd besloten een feestavond te organiseeren, mits deze een met de stand der kas overeenkomstige sobere opzet hee waama de heer Lensen de vlot verloopen ver gadering sloot.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2