Makreel Chique vlotte HOEDEN Dieleman-van IJk Kerknieuws Sport Laatste Berichten Advertentien Openbare Verkooping. TER NEUZEN, 9 SEPTEMBER 1036. TE WERKSTELLING WERKLOOZEN. SLUISKIL. ZAAMSLAG. AXEL. FAILLISSEMENTEN. RECHTSZAKEN. WEERVERWACHTING. JACOBA SOL, BLOEMPJESDAG voor het Fonds tot steun v. Volksonderwijs" Huishoudelijke- en Meubilaire Goederen, H. H. LANDBOUWERS! SMALLEGANGE'S ZAADHANDEL C. L. NOBEL8, Gestoomde Harderwijkers - Gerookte Paling Nieuwe Stokvisch Noordsrtaat 84 werd medegedeeld, dat door het Internationale Comite aan het Spaansche Roode Kruis te Madrid op 25 Juli telegrafisch de vraag was gesteld of van de zustervereenigingen hulp werd gewenscht, in het bijzonder door toezen- ding van geneeskundig materiaal. Op die vraag, bevestigd bij een brief van 12 Augus tus, was tot dusver geen antwoord ingekomen. Daar echter het Internationale Comite niet in gebreke meende te mogen blijven, zich te vergewissen, in hoeverre er voor het Roode Kruis onder de gegeven omstandigheden mo- gelijkheid bestaat zijn menschlievend werk in Spanje te verrichten, heeft het dr. Junod, pas uit Ethiopie teruggekeerd, naar Spanje ge- zonden. In het slot der circulaire wordt gemeld, dat reeds eenige giften voor zulk een actie zijn ingekomen, giften welke tezamen welis- waar nog slechts een bescheiden bedrag vor- men, doch die naar men hoopt, navolging zul- len vinden. Daarbij wordt opgemerkt, dat die giften zijn ingekomen zonder bepaalde bestem- ming voor een van de strijdende partijen. Zooals vanzelf spreekt, zal het Internatio nale Comite bij zijn actie te werk gaan over- eenkomstig zijn tradities met inachtneming eener onpartijdige houding. Door het ontvangen van verdere giften hoopt het in staat te worden gesteld in Spanje te arbeiden, zich richtende naar de resultaten, die de zending van dr. Junod zal opleveren. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft naar aanleiding van deze circulaire een gift doen toekomen aan het in- ternationale comite te Geneve. DE VERLOVING VAN PRINSES JULIANA. Hedenavond zal, naar aanleiding der v6r- loving van H. K. H. Prinses Juliana met Prins Bernhard van Lippe-Biesterveld door het mu- ziekgezelschap „De vereenigde werklieden" een muzikale wandeling bij fakkellicht wor den gemaakt door de stad. Allereerst zal de optocht zich te 8 uur rich- ten naar de Markt waar bij de muziektent vaderlandsche liederen zullen worden gespeeld. De Ed.Achtb. heer Mr. Tellegen zal daar met het gemeentebestuur aanwezig zijn en is voornemens in verband met de bijzondere be- teekenis die de verloving der Prinses voor ons Vaderland heeft een toespraak tot de inge- zetenen te houden. DE GROOTE KLIMOP-KOOPDAG. Morgen zal dan de eerste origineele Klimop- koopdag plaats vinden en naar de weers- vooruitzichten te oordeelen zal deze kunnen plaats vinden op de Markt, hetgeen reeds een gelukkige omstandigheid kan genoemd wor den want nu zullen honderden en honderden ruimschoots gelegenheid hebben om rustig op de door hen begeerde artikelen te bieden. Zooals men weet is dit een verkooping waarbij de portemonnaie thuis gelaten kan worden, want voor geld is ditmaal niets te koop, alleen Klimopbonnen komen in aanmer- king. Wij hebben een kijkje genomen in het Con- certgebouw en waren verrast door de vele en velerlei artikelen die door het bestuur van Klimop bij hare leden voor deze verkooping zrjn aangekocht en naar het bezoek te oor deelen op dezen kijkdag zullen zeer velen deze Klimopkoopdag komen bijwonen. Ditmaal dus geen verkooping van reeds ge- bruikte goederen, doch alle artikelen zijn gloednieuw bij de leden van Klimop aange kocht. ALG. NED. POLITIEBOND. Bij het door den Algemeenen Nederland- schen Politiebond te Amsterdam gehouden examen behaalde het diploma met aanteeke- ninp- de heer L. M. de Jager, agent van politie, alhier. DE SPOOR WEWMAATSCHAP PIJ MEOHELENTER NEUZEN. In het Belgische Staatsblad van Zaterdag- morgen is een ministerieel besluit verschenen houdende oprichting van een paritaire com- missie bij de spoorwegmaatschappij Mechelen- Ter Neuzen. De commissie is samengesteld uit vier leden, waarvan er twee door den raad van beheer en de andere twee door het per son eel worden voorgesteld. Het voorzitterschap wordt opgedragen aan een magistraat. De commissie zal haar vergaderingen hou- ten te St. Nicolaas-Waes, zetel van de maat- schappij. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecte'ur van politie alhier maakt be- kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Autosleutel, gummiriem, bewijs van Neder- landerschap, bureau van politie. Heeerenhorloge met ketting, M. de Doelder, Lange Kerkstraat 18. Lipssleutel, A. 'Hoek, Steenkamplaan 18. Rijwielbelastingmerk, marechaussee, Sluiskil. Groot zinken vat, C. Maas, Val. Grijs rubberhondje (speelgoed), M. Vercou- teren, W'alstraat 8. Bruine overjas, M. de Bruine, Axelsche- straat 39. Een zwaan, F. van der Hooft, Baandijk 24. Een pakje waschgoed, werkjassen en broe- ken, P. 't Gilde, Kerkhoflaan 20. Collier, W. M. Riemens, Nieuwediepstr. 76. Een hond, C. Kolijn, Korte Dijkstraat 5. Portemonnaie met inhoud, B. Dooms, Blok- ken 18. BLOEMPJESDAG. De openbare school is nog altijd in Neder- land de inrichting voor onderwijs en opvoe- ding, waaraan een groot aantal ouders voor hunne kinderen de voorkeur geven. Vele tien- duizenden van voorstanders hebben zich aan- eengesloten tot een vereeniging „Volksonder- wijs". Deze heeft een groote taak en doet heel veel uitgaven voor allerlei doeleinden het onderwijs betreffende. De inkomsten worden beheerd door het bekende „Fonds tot steun" voor V. O. In vele afdeelingen worden jaarlijks vrij- willige offers gevraagd tot versterking van dat Fonds. Ook de afdeeling Ter Neuzen heeft dat een enkele maal gedaan door het houden van een Bloempjesdag. Zij wil dat ook dit jaar doen op Zaterdag 12 September 1936, zulks met toestemming van B. en W. Het afdeelingsbestuur hoopt, dat recht velen de meisjes, die zich met bloempjes en busjes bij hen aanmelden, met een vrijwillige gift zullen verblijden. MOSSELZAAD RAPEN AAN DE (BELGISCHE KUST. (De Belgische minister van Openlbare Wer- ken heeft besloten dat aan de Vlaamsche kust alleen mosselzaad mag worden geraapt, wan- neer men in het bezit is van een vergunnmg welke 10 franc kost per maand en per netto Moorsomton voor elk gebruikt vaartuig. Deze vergunning is alleen te verkrijgen bij de ont- vangers der Domeinen in de kustp'laatsen. Door den Bedrijfsraad voor het Landbouw- bedrijf in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de volgende vragen gesteld aan den Minister van Sociale Zaken. Is het juist, dat er in de laatste maanden ruim honderd arbeiders uit Vlissingen en Mid- delburg door middel van de werkverschaffing te werk zijn gesteld bij het waterschap „Hul- ster- en Axeler-Ambacht", terwijl toch in de maanden Juni en Juli 1936 resp. 536 en 113 werkzoekende landarbeiders bij de organen der arlbeidsbemiddeling in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen waren ingeschreven Indien voorgaande vraag foevestigend zou moeten worden beantwoord, is Uwe Excellen- tie dan niet met de Bedrijfsraad voomoemd van meening, dat het noodzakelijk is om spoe- dig middelen te beramen ten einde verande- ring te brengen in deze zeer ongewenschte toestand WERKVERRUIMING. Door den Bedrijfsraad voor het Landbouw- bedrijf in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is het volgende schrijven gericht aan de gemeen- tebesturen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen: Blijkens een overzicht, hetgeen wij door de welwillende medewerking van den heer Direc- teur van de Arbeidsbeurs te Ter Neuzen moch- ten ontvangen, waren er in de maand Juni 1936 in de meeste gemeenten van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen werkzoekende landarbei ders en wel in totaal 536. In de maand Juli 1936 was dit getal nog 113, verspreid over 10 verschillende gemeenten. Indien wij goed zijn ingelicht dan zijn er ongeveer terzelfder tijd ruim honderd arbeiders uit Vlissingen en Mid delburg door middel van de werkverschaffing aangenomen bij het waterschap ,,Hulster- en Axeler-Ambacht". Weliswaar bleek uit de besprekingen in onze laatste vergadering, dat de gemeentebesturen over het algemeen gedaan hebben wat ze kon- den, maar wij meenen het toch zeer te mogen betreuren, dat door de gevolgde finantieele politiek gevaar dreigt, dat een belangrijk werkobject, dat toch zeker in de eerste plaats bedoeld zal zijn ter bestrijding van de werk- loosheid in de landbouw, ten slotte arbeid ver- schaft aan personen, die vermoedelijk geen landarbeiders zijn en bovendien uit een andere streek afkomstig, terwijl blijkens eerstvermel- de gegevens hier nog verschillende werkzoe kende landarbeiders worden aangetroffen. Wij meenen hierin althans aanleiding te mogen vinden om door dezen bij de gemeente besturen een beleefd verzoek in te dienen ten einde daarin zoo mogelijk in de toekomst ver- betering aan te brengen, waartoe wellicht bij de eerstvolgende begrooting gelegenheid zal zijn Ten slotte nog dit. Nu de Bedrijfsraad voor het Landibouwbedrijf in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen zich tot taak ziet gesteld om mede te werken aan de bestrijding der werkloosheid, zou het zeer op prijs gesteld worden, indien de resp. gemeentebesturen eenige mededeelin- gen zouden willen doen omtrent de vraag hoe een en ander er in hun gemeente voorstaat. Wellicht zijn er ook nog bepaalde werkobjec- ten aan te wijzen. De desbetreffende inlich tingen, welke wij van de 'gemeentebesturen hopen te ontvangen, kunnen dan mede tot basis dienen van onze verdere werkzaamheden. In het vertrouwen, dat het ons mede daar- door mogelijk zal zijn om nuttig werk te ver richten, zoowel voor werkgevers als werk- nemers in het landbouwbedrijf in onze streek, zullen wij gaame Uwe antwoorden inwachten aan het adres: Absdaalscheweg C 103, Hulst. TIENDE KATHOLIEKE ONDERWIJZERSDAG. Op Woensdag 23 September as. wordt te Sluis de lOde Katholieke Onderwijzersdag ge houden, uitgaande van de afdeeling Hulst en Oostburg van den K. O. B. Dr. C. J. Eykeler, Montfortaan, zal spreken over ,,De cultureele achtergrond van het Oude Testament", 's Middags gaan de deelnemers en deelneemsters naar het Gezelle-museum te Brugge, waar Dr. Alosery het gezelschap zal rondleiden. Dit 2e lustrum van de Kath. Onderwijzersdagen in Zeeuwsch-Vlaanderen belooft een succes te worden. DE JUSTITIE OP HET GEMEENTEHUIS TE BORSSELEN. Naar uit Borsselen gemeld wordt, hebben Maandagmorgen de rechter-commissaris en de officier van justitie uit Middelburg een be zoek aan het gemeentehuis van Borsselen ge- bracht. Zij vertoefden hier geruimen tijd en schijnen een onderzoek te hebben ingesteld naar de administratieve onregelmatigheden, in verband waarmede den burgemeester dezer dagen ontslag is verleend. Omtrent de resul taten van dit onderzoek is uit den aard der zaak niets bekend. De zaak heeft in het dorp echter ten zeerste de aandacht getrokken, daar tot dusver de justitie zich niet met de onverkwikkelijke gebeurtenissen had bezig gehouden. Men veronderstelde, dat, hoewel de administratie geheel in de war was, geen strafrechtelijke handelingen zouden zijn ge- pleegd. Het staat natuurlijk geenszins vast, dat dit laatste thans wel moet worden aan genomen. (Midd. Crt.) Overeenkomstig het besluit van de buurt- vereeniging te Sluiskil in de kortelings ge houden vergadering, is van wege genoemde vereeniging een verzoek uitgegaan aan de N.V. Waterleiding maatschappij .Zeeuwsch- Vlaanderen" om alsnog in te voeren de tarie- ven van het „systeem-Harte". Op dit adres was geteekend door ongeveer 200 inwoners van Sluiskil. Blijkens ons gedane mededeeling wilden 5 personen het adres niet teekenen, daar de huidige tarieven voor hen voordeel opleverden, terwijl de overige pl.m. 90 personen, die het adres niet geteekend hebben, principieele tegenstanders van een waterleiding: zijn. Tijdens de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad was ingekomen het offi- cieele bericht van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Prins Bernhard von Lippe- Biesterfeld en had de Voorzitter hiervan den raad mededeeling gedaan. Besloten werd aan H. K. H. het volgende telegram van gelukwensch te richten: iDe raad der gemeente Zaamslag, op heden in vergadering bijeen, biedt Uwe Koninklijke Hoogheid zijne eerbiedige gelukwenschen aan bij gelegenheid van Hoogstderzelver verloving. Moge Gods Zegen ook in dezen Uwer Hoogheid in rijke mate geschonken worden. De Raad der gemeente Zaamslag, VAN HOEVE, Voorzitter. STOLK, Secretaris. Aan Hare Majesteit de Koningin werd het volgende telegram gezonden: De raad der gemeente Zaamslag, op heden in vergadering bijeen, biedt Uwer Majesteit zijne eerbiedige gelukwenschen aan bij ge legenheid van de verloving van Hoogst derzelver Dochter. Moge ook in dezen Gods zegen Uwer Majesteit en Haar Huis worden geschonken. De Raad der gemeente Zaamslag, VAN HOEVE, Voorzitter. STOLK, Secretaris. Muzikale wandeling. Direct na het bekend worden der verloving van H. K. H. Prinses Juliana werd hier van alle openbare gebouwen de Nederlandsche driekleur uitgestoken, terwijl, naar wij ver- nemen, door de plaatselijke Oranjevereeniging een telegram van gelukwensch werd verzon- den. Ter gelgenheid van dit heug'lijk geworden feit, maakte het muziekgezelschap „De Vol- harding" onder leiding van haren directeur, den heer H. Wisse, gisteravond onder het spelen van vroolijke marschmuziek bij fakkel licht een rondwandeling door ons dorp. Om- stuwd door de levenslustige jeugd, trok het gezelschap allerwege belangstelling. Dijkverzwaring Eendragtpolder. Naar wij vernemen, vorderen de werkzaam heden in verband met de verzwaring van den zeedijk van den Eendragtpolder zeer veel tijd en zal het nog wel circa 3 maanden duren, vooraleer het geheele werk gereed zal zijn, zoodat de tewerkgestelden uit onze gemeente hieraan nog langen tijd arbeid kunnen vinden. De onder langs den dijk voerende rijweg is thans zoo goed als geheel gereed gekomen, weshalve deze dezer dagen voor het verkeer zal worden opengesteld. Botsing. Gistermorgen kwamen een tweetal motor- rijders op de kruising van de Wilhelmina- en Julianastraat met elkaar in botsing, waarbij de motor van den heer F. K. alhier ernstig beschadigd werd. Gelukkig liep het ongeval zonder schrammen of wonden af. Muzikale wandeling. Ter gelegenheid van de verloving van H. K. H. onze Prinses Juliana maakten gister avond onze beide plaatselijke muziekgezel- schappen een forsche muzikale wandeling door de stad, nadat op de Markt eerst de verschil lende volksliederen beurtelings waren uitge- voerd. Een en ander bracht in de nu niet meer feestelijk versierde stad al dadelijk de feeststemming terug en was er dadelijk veel volk op de been. De heele stad was druk bevlagd. Geslaagd. Onze stadgenoot de heer H. Brakman Jz. slaagde bij het te Arnhem gehouden examen P. B. N. A. als auto-technicus. GEREF. KERK. iZondag nam onder zeer groote belangstel ling Ds. G. W. van Houte, beroepen naar Ter Neuzen, afscheid van zijn gemeente te Nije- veen. De scheidende leeraar had tot tekst Luk. 12 35, 36 en 37, daarbij sprekende over: „Verwacht uw Heere", en wijzende op de taak en het loon der verwachtenden. Ouderling Keizer sprak Ds. Van Houte toe namens den Kerkeraad en verzocht te zingen Ps. 121 4. Ds. De Gier van Zuidwolde sprak namens de classis. Na het zingen van de Morgenzang vs 3 sprak Ds. Engelkens namens de Geref. Kerk van Meppel, waarna de rustend predikant Ds. G. van Halsema (die v66r Ds. Van Houte de kerk te Nijeveen diende) den scheidenden leeraar toesprak. Toegezongen werd nog Ps. 134 3. Onder de aanwezigen waren de burgemees ter en een der wethouders van Nijeveen, Ds. v. d. Berg, Ned. Herv. predikant ter plaatse, benevens afgevaardigden van de Ned. Herv. kerk te Kolderveen. Door de rechtbank te Middelburg is heden in staat van faillissement verklaard F. Jans- sens, manufacturier te Ter Neuzen. Rechter-commissaris Mr. A. van der Hoop. Curator Mr. G. Tichelman. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dimsdag 8 September 1936. De volgende personen waren gedagvaard: E. A. T., 50 j., werkman, wonende te Hulst, wegens mishandeling van zijn echtgenoote te Hulst, op 5 Juli 1986, door haar te slaan. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak idem. C. D.,,40 j., slager, wonende te Hoek, we gens mishandeling van Willem Jan Petiet te Hoek, op 27 Juni 1.1., door hem in de keel te knijpen. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. P., 44 j., zonder beroep, wonende te Ter Neuzen, wegens beleediging van Tanneke vail de Voorde te Ter Neuzen, op 2 Juli 1.1. Eisch f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. L., 25 j., werkman, wonende te Honte- nisse, wegens beleediging van de marechaus- see's Koum^i en Coenraads te Hontenisse, op 21 Jumi 1.1., toen deze amtotenaren in uniform gekleed surveillanee-diensten verrichtten. Eisch 15 boete of10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. R. A. A., 35 j., werkman, wonende te Ter Neuzen, wegens mishandeling van P. M. Stouthamer te Ter Neuzen, op 8 Juli 1.1., door hem te slaan. Eisch f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. M. A. d. B., 20 j werkman, wonende te Clinge, wegens diefstal. van f 50 en 100, toe- behoorende aan G. A. de Block, te Clinge, om- streeks Mei en Juni 1.1. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak 1 maand gevangenisstraf voorw. proeftijd 3 jaar. A. v. H., oud 32 j., leurder te Bergen op Zoom en G. J. P., oud 22 j., koopman, zonder vaste woonplaats, wegens mishandeling van Cornelis de Vuijst te Breskens op 3 Juli 1936 te zamen en in vereeniging, door hem te schoppen en te slaan. Eisch ieder 25 boete of 20 dagen hech tenis. Uitspraak ieder f 15 boete of 10 dagen hechtenis. WANDELSPORT. Kun je nog loopen, loop dan mee, heeft de sportclub „De Trekvogels" zeker ge- dacht en noodigde zij een ieder uit om deel te nemen aan haar eerste wandeltocht, die Zon- dag j.l. werd gehouden en zij heeft daarmede succes gehad, want er hadden zich 47 tippe- laars aangemeld, waaronder 11 dames. De wandelsport is wel een der oudste en gezond- ste tak van sport, waar onze voorouders al heel bekwaam in waren, immers men be- schikte toen nog niet over de tegenwoordige verkeersmiddelen en het huren van paard en rijtuig kon den blauwe meestal niet trekken. Men stond 's morgens al heel vroeg op en ging te voet op zijn doel af. De oudsten onder ens zullen zich nog heel goed herinneren hoe b.v. de loodsen naar Gent liepen om een boot te halen of van Gent te voet terugkeerden zoo zij niet het gelukje hadden om mede terug te kunnen varen. En, als men dan de ver- halen mocht gelooven, men* telde zoo'n wan- delingtje van een 30 a 40 K.M. niet, frisch en monter ging men direct aan den arbeid. Kom daar tegenwoordig eens om, vooral de fiets heeft ons onwennig gemaakt aan het wande- len en voor den kleinsten afstand wipt men direct op het rijwiel. Dank zij een voortdurende propaganda voor de gezonde wandelsport, ziet men thans in binnen- en buitenland thans meermalen groepjes jongelui onder vrocljjk gezang onder weg en aan hun stevige body kan men zien dat het hun goed bekomt. De afstanden, die zoo'n troepje kerngezonde jon gelui op een dag we ten af te leggen, dsvmgen respect af en als er dan onder hen zijn die onder het wandelen een of ander instrument weet te bespelen ter begeleiding van de marschliederen, gaan de kilometers er a.s koek in. De Trekvogels hebben op hun eerste wan deltocht goed weer gehad, al zullen de niet- ingewijden er wel anders over gedachl nebben, maar een warmen zonnigen dag met veel stof op de wegen is minder te verkiezen dan het sombere weer, als het tenminste blijft bij en kele regendroppelen zooals dit thans het ge- val was. De gelegenheid tot deelname was openge steld voor een ieder die den 16jarigen leeftijd had bereikt en zoo was officieel den jongsten deelnemer ook 16 jaar, al heeft buiten ver- antwoordelijkheid van de inrichters een jon- gere aan de tocht deelgenomen. De oudste deelnemer had de 5 kruisjes al achter den rug, doch, daar hij zich zonder eenige training had aangemeld, moest hij na de eerste etappe van 25 K.M. het opgeven. Behalve deze, kon ook een der deelnemende dames de tocht niet ge heel volbrengen en ook zij liet het bij de eer ste 25 K.M., hetgeen overigens ook al een aardige wandeling kan genoemd worden Hieruit blijkt dat van de 47 dames en heeren, 45 de geheele tocht hebben voltoracht, hetgeen een succes kan genoemd worden. Te ongeveer kwart over 11 vertrok men vanaf het clublokaal caf6 La Belle Vue en ging de tocht via Hoek naar Philippine om daar den weg naar Driekwart in te slaan en dan vervolgens langs het kanaal van Ter Neu zen over Slpiskil het punt van uitgang weer te bereiken. Het spreekt vanzelf dat deze groep wandelaars en wandelaarsters geduren- de hun tocht vrij veel belangstelling trok, vooral wanneer het clublied of marschliederen werden ingezet. Te ruim 3 uur was de eerste etappe van 25 KM. door alien afgelegd en trad de ver- plichte rust in, tijdens dewelke men den in- wendigen mensch ging versterken. Bij het ver- zamelen voor de laatste 10 K.M. bleek dat een deelneemster en een deelnemer verstek lieten gaan en met 45 personen trok men na een wandeling door de stad, via den Koedijk langs St. Anne over Driewegen huistoe en was de eerste wandeltocht over 35 K.M. vol- bracht. De begeleidende sergeant van het Roode Kruis behoefde geen enkele maal zijn hulp te verleenen en daar er tijdens de etappes geen uitVallers waren, werd ook geen gebruik gemaakt van de volgauto. Na afloop werd aan alle deelneemsters en deelnemers die de geheel# tocht hadden vol- bracht een herinneringsmedaille uitgereikt, terwijl nog vder extra prijzen waren uitge- loofd, die als volgt werden toegekend: lste prijs, zijnde een taart, voor de grootste g^roep, aan de Zwemclulb ,,Ter Neuzen". 2e prijs, een plaquette, aangeboden door den heer Joh. van de Ree, voor den verst- komenden deelnemer, aan den heer G. van der Beuken te Breda. 3e prijs, een sierkan, aangeboden door den heer Van Gassen te Hulst, voor de oudste deelneemster, aan mej. E. van der Linde te Bergen op Zoom. 4e prijs, een medaille, aangeboden door de Mij ,,Trannosan", voor den oudsten deelnemer, aan den heer W. Moerman, alhier. den HAAG. Woensdagmorgen. Na de en- thousiaste ontvangst van Prinses Juliana en Prins Benno gisteravond is het hedenochtend in de omgeving van het paleis betrekkelijk rustig. De felicitatieregisters worden druk getee kend. Den heelen ochtend worden bloem- stukken bezorgd. Prins Benno is uitgereden in zijn sportieve open sportcabriolet. (Hij werd door het publiek hartelijk toegejuicht. Hij ging een ritje in den omtrek maken en keerde na drie kwar- tier in het paleis terug. Een lakei bezorgde aan het paleis een boquet veldbloemen, welke tijdens den rit door den prins zelf waren geplukt. iHet publiek blijft wachten, in de hoop, iets van de Prinses en den Prins te zullen zien. DEN HAAG. Nader vernemen wij, dat Prins Bernhard hedenochtend, toen hij is uit gereden van het paleis aan het Noordeinde, een bezoek heeft gebracht aan den vice-presi dent van den Raad van State, Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland. Bij de aankomst en het vertrek der vorste- lijke personen naar en van het gebouw van de P. T. en T.-studio in het hoofdgebouw der Posterijen was er veel belangstelling langs den weg. Bij het heengaan uit de studio droeg de Koningin een bouquet prachtige orchideeen, de Prinses rose anjers. Prins Benno had thans een regenjas over den arm en droeg een grijs colbertcostuum, met een witte anjer in het knoopsgat. De vorstelijke personen werden door de belangstellenden, die zich langs den weg hadden geschaard, hartelijk en langdurig toe gejuicht. LONDEN. De ,,Daly Express" putoliceert op de eerste pagina een telefonisch interview met Prins Bernhard. In antwoord op de vraag, wanneer het huwelijk zal worden ge- sloten deelde hij medeMet Kerstmis, of waar- schijnlijk later. Er zijn nog geen bijzonderheden omtrent de huwelijksreis vastgesteld. We hebben elkaar voor t eerst ontmoet te Garmisch-Parten- kirchen. Hij voegde er aan toe, te wenschen, dat hij zich kon herinneren door wien hij aan Prinses Juliana was voorgesteld. Dit is op de gewone manier, in gezelschap gebeurd. Zij dansten toen met elkander. Drie weken ge- leden hebben zij besloten, zich met elkander te verloven. De prins deelde mede, nog geen verlovingsring te hebben bezorgd. PRINS BENNO TE DOORN. DOORN. Z. H. Prins Benno heeft in 1935 bq een bezoek aan ons land enkele malen zijn opwachting gemaakt bij den ex-Keizer Wil- helm. Deze heeft in Juli van het vorig jaar met zijn broer aldaar een geheelen dag ver- toeft, welke dag werd doorgebracht met ten- nisspelen en een bezoek aan het zwembad. Z. H. is zeer bekend met de familie van Kei- zerin Hermine, aangezien het landgoed vaa zijn moeder gelegen is nabij een landgoed der familie van de Keizerin. ABESSINIe. LONDEN. Naar aanleiding van het bezoek van den afgevaardigde van den Keizer van Abessinie aan Rome meldt de Daily Herald, dat het thans zeker is, dat de Abessijnsche delegatie niet zal worden toegelaten tijdens de bijeenkomst van den Volkenbond. De onafhankelijkheid van Abessinie zal wor den erkend en het zal niet uit den Volkenbond worden gezet. Het zal lid blijven en mogen meespreken en stemmen^in de vergaderingen van de Assemble. Zijn vertegenwoordigers zullen alleen thans niet i$orden toegelaten. DE STRIJD IN SPANJE. BARCELONA. De Minister van verdedi- ging van de Catalaansche regeering heeft gis teravond een communique verspreid, waarin wordt meegedeeld, dat vliegtuigen aan het front van Huesca een bombardement hebben uitgevoerd, waarbij een kruitfabriek vernield is. De stad is geheel ingesloten en de over- gave van Huesca kan ieder oogenblik worden verwacht. Van de rest van het front is niets te melden. SEVTLLA. Generaal De Llano heeft mee gedeeld, dat de strijd in den sector van Tala- vera op hevige wijze wordt voortgezet. De veroverde stellingen worden benut als basis voor een nieuw offensief. In de omgeving van Cordova is de toestand voor de opstandelingen gunstig. Zij maakten een groot aantal gevan- genen en veroverden een groote hoeveelheid oorlogsmaterieel. MADRID. Van het front bij Telavera der Tajo wordt gemeld, dat bij het aanbreken van den dag de regeeringstroepen een aanval heb ben ondemomen, waarbij zij de opstandelingen dwongen zich bijna tot Telavera terug te trek ken. Midden op den dag deden de opstandelin gen een tegenaanval, welke door de regee ringstroepen werd afgeslagen. 9 vliegtuigen bombardeerden de voorhoede der opstandelin gen, en richtten een enorme schade aan. Later werd versterking ontvangen Zwakke tot matige, aanvankelijk verander- lijke, later Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk droog, later weinig of geen regen in het Westen, warmer. Heden werd plotseling van ons weggenomen, onze zeer geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van ruim 67 jaren. 1. A. LIEBERS. Amsterdam C. LIEBERS. A. LIEBERS—Stoks. Ter Neuzen A. KLAASSEN—Liebers. C. KLAASSEN. D. P. LIEBERS. E. LIEBERS—van Luik. Den Haag: M. DEES—Liebers. M. DEES. Ter Neuzen, 9 Sept. 1936. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden ge- durende de ziekte en het overlijden van onze geliefde Zuster, betuigen wij langs dezen weg onzen oprechten dank. P. en F. KIEL, Ter Neuzen, Lange Kerkstraat 82. Met toestemming van B. en W.: op ZATERDAG 12 September 1936, in Ter Neuzen. Het Bestuur der Afd. Ter Neuzen houdt zich beleefd aanbevolen voor veler medewerking. Deurwuarder K. J. HUINEMAN te Ter Neuzen, zal op Zaterdag 12 September 1936, nam. 2 uur (N. T.) te Zaamslag, ten sterfhuize van wijlen den heer CORNELIS DE VOS publiek en contant verkoopen als: Tafels, Kasten,Stoelen, Klokken, Ledikanten en Bedden, Theekastenz. Verder Koperslagersgereedschap en wat verder zal worden geveild. ZAA1TARWE, orig. /18,— p. 100 K.G. le nab. geplombeerd, 10,50 p. 75 K.G. ZAAIROGGE, le nab. geplombeerd, 7,50 p. 70 K.G. ZAAIGERST, le nab. geplombeerd, 7,— per 65 K.G. In bekende en nieuwe soorten. SMETPOEDER, prima kwaliteit, per pak 20 cent DROOGONTSMETTEN op Uw bedrijf 0,75 per 100 K.G. TER NEUZEN. brengen wij voor het a.s. Seizoen. DE SORTEER1NG IS GROOT EN DE PRIJZEN ZIJN KLEIN Beleefd aanbevelend, Noordstraat 17, Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2