4jiin levm.. Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten WEERVERWACHTING. hangt van uw remmen afl Hun le«*n an but own •venzeeri - lean misschien morgan d behouden blip van dank zQ uw remmen I VOETBAL ZWEMMEN. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHE EP V A ARTBE WE GING. Engeland, Munster en Keulen in 1672 het volk en de overheid in de Nederlanden rade- loos, redeloos en reddeloos maakte. Neen! niiet reddeloos. Oranije was er nog! Men beelde de Ne derlanden af als gevallen leeuw naast een zuil en daar lag hij, de pijlen weleer zoo schoon in eendracht samengevat in den fieren klauw, ver.spreid op d^n grond, en ten teeken van verval van den land'bouw een stervende koe er neven en ten bewijze van het verval van den handel ter zee, een geibroken boot en een kapot geslagen anker. Reddeloos! Neen, was 't antwoord. „En toch is het nog niet zoo ver" Oranje is er nog. Wei is de Leeuw zwaar ge- wond dhor een diep in den rug geworpen pijl, maar hi) richt zich op. Oranje geneest! Oranje leidt en Engeland roept zelfs hem ter hulp. En straks zinkt Frankrijks zonnekoning in de woelige zee der volkeren onder en vliegt over die zee als een adelaar met flinken wiek- slag, Oranje, Willem III, die niet sluimeren zal voor dat de zon ter kimme is ondergegaan!" Zoo waakte Oranje voor de vrijheden van Europa en van Nederland in 't bijzonder. Zoo begroeten wij onze vrije vlag in het rood, wit en blauw met den Oranje-wimpel of het oranje, blanje, bleu, naar men wil. Onze vrije vlag begroete Oost en West, ja ook het Oost en West waar de dag jeugdiglijk geboren wordt, tot daar waar ten ondergang de zon zich neigt. ,,Blanke parel, rijk bezit van bruine Spaan- sche schoonen, past ook een blanken hals, als Neerlands maagden toonen!" iHet Oosten werd aan Spanje en Portugal door ons ontrukt. Geen wonder dat de dichter een onzer Oranjevorsten ibezingend, in verrukking op- klimt tot dezen oproep: Kust, maagden, kust, als Held de hand, Die U met paarlen siert en gloeiend diamant. Oranje is 't waard! Ook onze Koningin! Wat heeft ons vaderland niet onnoemlijk veel aan Haar te danken. Wat was zij een edele Oranje, een echte nanicht van Mourinck, b.v. toen zij geheel Europa trotseerend, den ouden president Kriiger, den her- en derwaarts ge- dreven balling, toen Albion uit gouddorst zijn land vermeesterde, hulp en schuts bood door de zending van de Gelderland, op Neerlands vrije bodem! Zij alleen onder de vorsten, de toen nog zoo jeugdige W/ilhelmina, leerde de in staatsmans- diplomatiek volleerde mannen in de wereld, wat behoorde, wat recht en gerechtigheid eischen! Zij alleen had den moed op te komen voor waarheid en recht. Ja, toen wapperde weer fier langs en over den vloed, Neerlands vlag! Toen woei er weer in ons volksleven een frissche, versterkende wind! Mogen ook deze herdenkingsdagen6n de jaardag der edele Vorstinne en de herinne- ringsdagen aan Maurits daden en Axels bevrij- ding en verlossing van het juk der Span- jaards, nieuwe energie en levensmoed en levenslicht geven aan zijn zoo trouwe, noibele bevolking. Ontsluite ook 't kerkportaal Den toegang tot de altaren Dat elk uit eigen offerschaal De Wierook op doe varen. De vrije ziel, vol dankenstof Vergeet Gods grootheid niet Bij onzen Maurits lof. In een schoone ballade gaf Ledeganck eens de geschiedenis vol „Weerwraek" van een Spaansch hopman en een schipper. Een Spaansch hopman stond bij 't eenzaam [strand der Schelde, En wachtte een schipper op, die in den [wilden vloed De bneede riemen sloeg, en door de golven [snelde Met ongemeenen spoed. Maar toen de schipper kwam, ontdekte hij in hem den moordenaar van zijn vrouw en zijn zoon en den man die hem zelf een houw op •t voorhoofd had gegeven en onderweg plofte driemaal 't mes door 's vreemdelings inge- wanden en driemaal spoot de wond de grau- we Scheldegolven rood. Men vond het lijk des gpanjaards langs de stranden, maar niemand zag dien ouden schipper landen. Dien schipper met zijn zwarte boot. Neen, neen! Dapperopom te beschermen wat God ons gaf en te vervullen de roeping van ons volk en ons zelf! Maar zonder wraak. Feest gevierd omdat God ons bevrijdde! en daaruit geleerd dat hoe groot de nood ook zij, Hij alle dingen regeert en op Hem vertrouwd ook bij het barnen van het lot, ook m de oeconomische stormen van het heden: Oorlofzegt Oranje. Oorlof, zijn arme schapen Die sijt in groten noot, Uw Harder zal niet slapen, A1 zijt ghtj nu benout; Tot God wilt U begeven; Sijn heilsaem woordt neemt aan, Als vrome Christen leven, 't Sal hier haest sijn ghedaen. Dit voorstel werd met luide bijvalsbeturgin- gen begroet. v Nog werd aan H.M. de Koningin het .vol- gende telegram verzonden: i0-: ,,Hartelijk gelukgewenscht mtet Axels bevrijding voor 350 jaar. DIELEMAN." Alsnu werd nog gespeeld en gezongen het ,,Wilhelmus", waama de bijeenkomst werd ge- sloten. Door het gemeentebestuur werd alsnu de feestcommissie Prins Maurits en de aanwezige gasten in de raadzaal gerecipieerd. Vervolgens werden door het gemeentebe stuur de gasten per auto door de versierde straten der stad geleid, waarbij wij weer een bevestiging kregen van den algemeenen in- druk die we reeds hadden, dat men in Axel allerwege zijn best had gedaan, om de stad tegenover den vreemdeling in een keurig feestgewaad te steken. Dat de faam die daarover reeds te voren was uitgegaan, ook resultaten bracht, was reeds Zaterdag te bespeuren, toen, zooals ook uit het bericht van onzen correspondent bleek, het bezoek van vreemdelingen zeer druk was. En dat het ook deze week nog stroomen zal, vooral op Woensdag, de dag dat de histo- rische stoet zal uitgaan, laat zich voorzien. Moge het weer daarvoor ook meewerken! Wlij vememen nog, dat heden morgen tus- sehen 8 en 9 uur, namens de Vrijwillige Bur- gerwacht, die het feest met salvo's opende, het volgende telegram is verzonden aan H.M. de Koningin der Nederlanden te 's Gravenhage. Majesteit! Op deze dagen van dankbare herdenking biedt de Vrijwillige Burgerwacht van Axel Uwe Majesteit de betuiging harer trouw en bid u nog een lange vrederijke regeering. J. M. OGGEL. Voorzitter. Meest matige Noord-Westelijke wind, met afwisselende bewolking. Waarschijnlijk en- kele regenbuien, iets koeler. y.F.T.FTERNEUZEN. De voettoalvereeniging „Temeuzen" heeft gister een tegenbezoek gebracht aan de Bel- gische club „Zele" te Zele. Tot kort voor de rust was de stand nog blank, doch in de resteerende minuten ge- lukte het aan de gastheeren nog tweemaal het net te vinden, zoodat de eindstand was 20. AXELKV EKGEM CENTER. Onder slechts matige belangstelling speelde Axel I gister tegen Evergem Center en ver- loor na een weinig spannende kamp met 13. Bij de rust was het 12 in het voordeel der gasten, die hoewel niet veel sterker dan de thuiselub, wisten te profiteeren van een paar fouten van keeper en verdediging der Axe- laars. COMPET1TIE-INDEELING 3e KLASSE. Voor het seizoen 19361937 zijn in de 3e klasse A ingedeeld de clubs AVC (Aarden- taurg) bij toelating, Axel, Biervliet, Breskens, Hoofdplaat, Hulst, Oostburg, Sluiskil, Temeu- zen II en Uzendijke. De vereeniging Oranje (Sas van Gent) heeft zich uit den K.N.V.B. en Z.V.B. terugge- trokken. In de 3e klasse B zijn ingedeeld de clubs Eiland-Boys, Goesche Boys, Hansweert, Mid- deltourg n, R.C.S., Vlissingen II, Zeelandia II, Zeeuwsche Boys en Zierikzee. De vereenigin- gen Burgh en E.M.M. (Vlissingen) zullen, wanneer de beslissing over hun toelating is gevallen, eveneens in deze klasse worden in gedeeld. ,bh Voor Godt wil ik belijden End sijner grooter macht, Dat ick tot ghener tijden Den coninck heb veracht; Dan dat ik Godt den Heere, Der hoochster Majesteit, Heb moeten obedieren, In der gherechtigheyt. Altjjd Gode meer gehoorzamen dan de men- schen! Ook de menschelijke overheid vindt begrenzing harer macht in Goddelijke wet. Maar dat is juist het groote: dat Oranje buigt voor die Almacht en ook daar kracht zoekt en daar wijsheid vindt. Alzoo dan! Weest dankbaar! Viert bljjde feest! Jubelt dat het zoo davert! Grijpt nieuwen moed! Frisch en gezond van geest het leven en zijn moeilijkheden aangevat! Door de moeilijk- heden tot de sterren! Een paar dagen geen zorgen! Een paar dagen feest gevierd. In Eendracht machtig! Altjjd eendrachtig! Nooit verdeeld, waar eenheid mogelijk is. HOezee! hoezee! Voor Nederland hoezee! Ook de juegd! Voor Vorstenhuis en Nederland waakt iedere jongen mee! Oranje, Blanje, Bleu! Leve onze Koningin. Fonkele Axel als schitterende ster nog lange in Haar Koninklijke Kroon! Axel en Nederland, Nederland en Axel 56n: Hou en Trou! De rede werd herhaalde malen door applaus der menigte onderbroken. De burgemeester stelde hiema voor het volgende telegram te verzenden aan H.M. de Koningin ,,jDe feestvierende bevolking van Axel piedt Uwe Majesteit bij de herdenking vap het feit, dat 350 jaar geleden Prins Maurits Axel innam, haar eerbiedige hulde aan, hemieuwt haar verzekering van trouw aan het Oranjehuis en bidt God, dat Uiwe Majesteit nog vele jaren voor ons volk gespaard moge blijven." WIJZIGING S PEEK EG ELS. De K.N.V.B. heeft een drietal wijzigingen in de regels van het voetbalspel ingevoerd. Deze zijn: le. de doelschop moet rechtstreeks buiten het strafschopgebied worden getrapt. Hiermede is dus bepaald dat de achterspeler niet meer met een ,,wippertje" den bal aan den doelverdediger mag spelen. De keeper moet nu het leder niet meer uit de hand het veld intrappen, maar den stilliggenden bal wegschoppen. Bij overtreding moet de doel schop worden overgenomen. 2e. Wanneer de doelverdediger den bal in zijn handen vasthoudt, mag niet naar den bal worden getrapt, of een poging daartoe worden gedaan. Overtreding wordt gestraft als onlbehoorlijk gedrag. 3e. Wordt een vrije schop genomen op min der dan 9 meter van de doellijn, dan mogen de spelers zich op de doellijn tusschen de doelpalen opstellen. ZWEMWEDSTRIJD TE VLISSINGEN. Zaterdagmiddag hield de zwem- en poloclub „De Zeehond", onderafdeeRng van de Vlissing- sche Zwemclub, provinciale wedstrijden in het kanaal door Walcheren, waaraan o.a. ook werd deelgenomen door leden van ,,De Bruin- visch" te Sas van Gent en „De Scheldestroom" te Breskens. De uitslagen waren, voor wat deze vereeni- gingen betrof, als volgt: 100 M. schoolslag heeren: 3de C. de Zeeuw van ,,De Bruinvisch", 1 min. 32.8 sec. 100 M. schoolslag dames: lste G. van Melle van „Scheldestroom", 1 min. 34 sec. 100 M. vrjje slag heeren: 2de H. Stulbbe van „De Bruinvisch", 1 min. 18.2 sec.; 4de P. Ver- gouwe van Scheldestroom", 1 min. 19.4 sec. 100 M. vrije slag dames: 2de L. van Vooren van „Scheldestroom", 1 min. 30 sec. 50 M. vrije slag meisjes 1315 jaar: 4de J. de Zeeuw van ,,De Bruinvisch", 46.5 sec. 100 M. rugslag heeren: lste R. Claeijssens van ,,De Bruinvisch", 1 min. 37.2 sec.; 2de K. v. d. Heuvel van ..Scheldestroom", 1 min. 39.2 see. 100 M. rugslag dames: 2de G. van Melle van Scheldestroom", 1 min. 49.4 sec. 3 maal 50 M. wisselslag-estafette heeren: 2de ,,De Bruinvisch"' met R. Claeijssens e.a., 2 min. 3.2 sec.; 4de ..Scheldestroom" met K. v. d. Heuvel, M. van Meenen en P. Ver jaren, 2 min. 9.8 sec. 3 maal 50 M. wisselslag-estafette dames: 2de Scheldestroom" met G. van Melle, Tp. Car els en L. van Vooren, 2 min. 20 sec. 600 M. vrije slag dames: 3de G. van Melle van Scheldestroom", 12 min. 5 sec. Aan het slot van den aan afwisseling rijken middag had een polowedstrijd plaats tusschen „De Scheldestroom" en „De Zeehond". De Vlissingers stonden met de rust reeds met 3o voor en na de pauze bleef deizen stand onveranderd. BUSPASSAGIERS AAN EEN GEVAAR ONTSNAPT. Men schrijft aan de N. R. Crt. De passagiers van een autbus uit Den Haag en bestuurd door L. J. D. aldaar, zijn te Hoek van Holland aan een groot gevaar ontsnapt, toen plotseling te remmen weigerden. De bus reed n.l. den Crucquisweg te Hoek van liolland af, teneinde passagiers naar de boot van v. d. Schuyt uit Rotterdam te bren- gen, welk vaartuig voor de steigers in den Waterw-eg lag. Toen de chauffeur op eenigen afstand van de aanlegsteigers was, zou hij het voertuig tot stilstand brengen, toen hij plotseling tot zijn schrik bemerkte, dat de remmen wei gerden. De afstand tot den Waterweg was te gering om de bus nog opzij te sturen en naast den weg gelegen grasveld op; en daar de weg in de riChting van den Waterweg afloopt, behield de bus nogal snelheid. De chauffeur stuurde op een wagen met consumptie-artikelen van een koopman bij de steigers aan, reed dezen wagen omver en bot- ste toen tegen het houten kantoortje der reederij v. d. Schuyt op, welk gebouwtje de bus tot stilstand bracht op korten afstand van den Waterweg. Door de botsingen waren enkele ruiten van de bus gebroken, terwijl ook het kantoor tje stevig gehavend was. Gelukkig hadden enkele personen die zich bij den wageri en het gebouwtje bevonden, zich in veiligheid kun- nen stellen. Dat de buspassagiers danig waren geschrok- ken, laat zich begrijpen; verwondingen hadden zij evenwel niet opgeloopen. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat tij- dens het rijden, de remmen van den autobus defect waren geraakt. JHR. G. ELI AS urr HAARLEM VEKDIiONKEN. Jhr. G. Elias, directeur van ,,'t Notarishuis" te Haarlem, is Vrijdag op de Kaag veronge- iukt. De heer Elias had een zeiltocht ge- maakt en zou bij den steiger aan land gaan, maar hij stapte mis en verdween in de diepte. Alle reddingspogingen faalden. Toen het lichaam werd opgehaald bleek de heer Elias te zijn overleden. Jhr. Elias was 37 jaar oud; hij was begin 1925 tot directeur van het veilinggebouw aan de Bilderdijkstraat te Haarlem, dat de naam van ,,'t Notarishuis" draagt, benoemd, nadat hij tevoren op het kantoor was werk- zaam geweest. Als directeur heeft hij een groote activiteit ontplooid. Hij werd dan ook door de Haarlemsche notarissen zeer ge- 'waardeerd. VAN DEN BODEM DER ZEE GEHAALD. Het Fransche mailschip ,,Soussien", gechar- terd door een Italiaansche bergingsmaat- schappij is te Genua aanigekomen met aan boord een groote hoeveelheid metalen, n.l. 400 i ton koper, 500 ton staal, 400 ton zink, etc., welke In de afgeloopen maanden door schepen der bergingsmaatschappij opgehaald zijn van diepten boven de 300 meter buiten de Fran sche en Ierlandsche kusten. MARKTKOOPMAN f 930 ONTROLD. Een marktkoopman, die iederen morgen za- ken doet op het marktterrein aan de Jan van Galenstraat te Amsterdam, kwam Vrijdagoch- tend, toen hij wilde betalen, tot de ontdekking, dat zijn portefeuille, waarin zich een bedrag van 930 bevond, was verdwenen. De moge- lijkheid bestaat, dat de man de portefeuille verloren is, doch er wordt emstig vermoed, dat dit bedrag hem in de drukte ontrold is. De politie stelt een onderzoek in. TEENEN ERNSTIG VERMINKT. Een zekere M. uit Kleverskerke, werkzaam bij een landbouwer aldaar, was met een wagen beladen met vlas, gereden naar de schuur van den landbouwer S. Op den dorschvloer gere den zijnde om te lossen zou men den wagen trachten nog iets vooruit te duwen. Doordat de wagen plotseling vooruit reed, kreeg M. den geladen wagen over een der voeten met het ernstig gevolg, dat enkele teenen zeer ernstig waren verminkt. Dr. Vos, plaatsvervangend geneesheer. verleende de geneeskundige hulp. DE VIERING VAN DEN VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN TE APBLDOORN APELDOORN. Als inleiding van de fees- telijkheden welke heden ter gelegenheid van den ver jaardag van Hare Majesteit de Koningin, welke op het Loo vertoeft, plaats hebben, luidden hedenmorgen vroeg gedurende een half uur de klokken van alle kerkgebou- wen. Hedenmorgen om 10 uur werd door 5000 schoolkinderen, op den basse-cour van het Loo aan de Landsvrouwe een aubade gebracht, dat werd begeleid door het muziekkorps „Prins Hendrik". Vanmiddag wordt een groot bloemencorso gehouden, dat door H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses zal worden bijgewoond, ter wijl op „Marialust" volksspelen zullen worden gehouden. Om halfvijf zullen de Koningin en de Prin ses uitrijden om een rondrit te maken door Apeldoorn. De dag zal worden besloten met een vuur- werk, dat door de Landsvrouwe en Haar Dochter zal worden bijgewoond. PARADE. DEN HELDER. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin had heden morgen alhier een parade plaats, waaraan werd deelgenomen door een regiment, bestaan- de uit 2 bataillons marinetroepen en een com- pagnie van de kust-artillerie. Paradecommandant was de kapitein-luite- nant ter zee H. Pitloo, aan wien als adjudant was toegevoegd de luitenant ter zee 2e klasse G. P. de Lange. Het saluut van 101 schoten werd gebracht door Hr, Ms. „Hertog Hendrik". KRANSLEGGING. DELFT. Door het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart werd heden in het koor der Nieu we kerk te Delft een krans gelegd op het graf van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik. OVERVAL OP EEN GELDAUTO. AMSTERDAM. Het onderzoek naar den overval die geruimen tijd geleden plaats heeft gehad op een geldauto van de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij aan den Comelis Douwesweg te Amsterdam, heeft tot resultaat gehad, dat heden 2 personen zijn gearresteerd en ingesloten. Beide personen, welke even 20 jaar oud zijn, werden ontboden naar het hoofdbureau en zijn onmiddellijk in arrest gesteld en naar het politiebureau Adelaarsweg overgebracht. Men herinnert zich, dat zich in den atuo, waarop de overval werd gepleegd 30.000 be vond, welke bestemd was voor het uitbetalen van de loonen. De overval had echter geen resultaat. Wei wisten de drie mannen, die den overval pleegden door bedreaging met hun revolvers in het bezit der gelden te geraken, doch daar het doortastend optreden van den heer Brouwer van de Nederlandsche Scheep- bouwmaatschappij, die het geldtransport be- geleide en de hulp van den chauffeur die on middellijk een achtervolging begonnen, werd bereikt, dat de mannen het geld moesten weg- werpen in een tuintje in het Tuindorp te Oostzaan, waar een hegje een onoverkomenlijk struikelblok bleek voor den auto. Een der mannen bevindt zich reeds geruimen tijd in het Huis van Bewaring, doch houdt zijn onschuld vol. De 2 anderen, die thans gearresteerd zyn, ontkennen hardnekkig, aan den overal schul- dig te zijndoch ondanks hun ontkenningen zqn zij door de verkoopers herkend als de koopers van den auto, waarmede de overval werd gepleegd, hoewel het natuurlijk daar- mede niet vaststaat, dat zij ook de daders zouden zijn. Zij zijn thans verschillende ma len verhoord door den commissans van het bureau Adelaarsweg. Heden is te hunnen huize een huiszoeking gehouden. Het onder zoek wordt met kracht voortgezet. TER NEIJZEN. Huwelrjks-aangiften. 27 Aug. Daniel Jan Polderman, oud 24 j., jm. en Jelientje Jansen, oud 23 j., jd. 28 Aug. Johannes Jacobus de Bruijne, oud 29 j., jm. n Elisabeth Pieter- nella van der Eijk, oud 22 j., jd. 'Huwelijks-voltrekkingen. 26 Aug. Daniel Jan Helmendach, oud 27 j jm. en Maria Dees, oud 20 j., jd. 27 Aug. Gaston Jacobus Desire Dijselijnck, oud 31 j., gesch. v. echt en Elvira Magdalena Bral (van Gent), oud 32 j., jd. Comelis Riemens, oud 24 j., jm. en Tanneke Hendrika vail de Wege, oud 20 j., ja. Gelboorten. 23 Aug. Johanna Emerentia Leopoldina, d. van Gustaaf Maria Franciscus Bracke en van Maria Nathalie *de Smet. 27 Aug. Oornelis Jan, z. van Jan Gerrit van der Have en van Maria Pijpelink. Cammillus Maria Alien, z. van Charles Prudent van de Bilt en van Julma Maria Verhelst. TER NEUZ.EN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. J. A. Koenekoop, religieuse, Korte Kerk- straat 19, van Bergen op Zoom. J. Schrier, zonder, Steenkamplaan 34, van Maastricht. G. Schier, Maastricht. zonder, Steenkamplaan 34, van H. Vertrokken: Mos, kantoorbediende, Axelschestr. 38a, naar Vlissingen. M. Dieleman, handelaar, Tuinstraat 25, naar Sas van Gent. M. de Kort, dienstbode, Markt 4, naar Hontenisse. P. E. Kwaak, dienstbode, Grenulaan 53, naar Vlaardingen. J. C. M. Dumoleijn, zonder, P 98a, naar Vogelwaarde. G. R. Visser, ass.-directeur zweminrichting, Scheldekade 64, naar Rotterdam. DE BURGEROORLOG IN SPANJE Uit Bajonne wordt melding gemaakt van successen van de regeeringstroepen op enkele punten, terwijl uit Barcelona melding wordt gemaakt van een nederlaag der rebellen. PARUS. Uit 't hoofdkwartier der nationa- listen werd gisteren medegedeeld, dat door de nationalisten in de provincie Astune het plaatsje Espuda is ingenomen. DUITSCHE AMBASSADE VERPLAATST. BERLIJN. Nadat eenige dagen geleden de leden der Duitsche kolonie te Madrid van daar zijn vertrokken, wegens den gang van zaken aldaar, is thans ook de Duitsche ambassade van daar vertrokken en verplaatst naar Ali cante, aangezien de Regeering in gebreke is gebleven te voldoen aan het verzoek der Duitsche regeering om voor voldoende bewa- king te zorgen. EEN TYPHOON IN ZUID-KOREA. SEOEL. Als gevolg van den typhoon, die in Zuid-Korea.heeft gewoed, zijn 1104 per sonen gedood, 1028 werden gewond, terwijl noe 426 personen worden vermist. De wervel- onhnHA storm aangericht Rotterdam, 31 Augustus 1936. VEEMARKT. Aanvoer: 2449 dieren; vette runderen 648, vette kalveren 280, nuchtere kalveren 6, scha pen en lammeren 947, varkens 666, bokken 2. De noteering was als volgt: Prijzen per K.G.vette koeien le kw. 0,62, 2e kw. 0,56, 3e kw. 0,42—/ 0,48; vette ossen le kw. 0,55, 2e kw. f 0,51, 3e kw. 0,420,48vette kalveren le kw. 0,85, 2e kw. 0,75, 3e kw. 0,500,55; varkens (levend gewicht) le kw. 0,39, 2e kw. 0,38, 3e kw. 0,37 schapen le kw. 0,40, 2e kw. 0,37, 3e kw. 0,28, per stuk 21, 16, /ll; lammeren le kw 0,39, 2e kw. 0,33, 3e kw. 0,27, per stuk 14, 10, 8. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, han del redelijk, prijzen prijshoudend, prima koe 0,66, prima os 0,56. Vette kalveren aan voer als vorige week, handel goed, prijzen hooger, prima exemplaar tot 0,90. Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel vlot, prijzen als vorige Dinsdag. Varkens onveran derd, handel stroef, prijzen iets minder, enkele prima exemplaren 1 ct. boven noteering. Eenige partijen schapen werden voor export verkoeht. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 2,252,50; Zeeuwsche Eigenheimers 2f 2,50; Zeeuw sche Bonte 33,50; Zeeuwsche Blauwe /3 3,50; Eigenheimers, poters 1,502 per H.L.; Westlandsche zand, Schoolmeesters 34 ct.; Westlandsche, kleine 22% ct. per K.G. Met redelijken aanvoer, kleinen handel. VLAS. Blauw, schoon 1350 KjG. 0,500,55; Wit Zeeuwsch 3300 K.G. /0,52—/0,57; Gro- ningsch 3000 K.G. 0,500,56 per K.G. Goede vraag, markt vast gestemd. Prijzen iets hooger. Alles werd verkoeht. Totale aanvoer in Augustus. Runderen 8885; paarden 691; veulens 174; vette kalveren 1614; nuchtere kalveren 1868; schapen 4445; bokken 153; varkens 2769; gras- kalveren 1167, ibiggen 7. 3 September. 'HONTENISSE. Veiling landbouwinspan. Notaris Fanoy. 4 September. TER NEUZiEN. Aanbesteding bouwen twee woonhuizen. Architectenbureau L. de Bruijne. 5 September. SLUISKIL. Veiling huis. Notaris Verbist. heeft bovendien aanzienlijke schade VAN EEN WISSEN DOOD GERED. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur is het an- derhalf jarige dochtertje van de familie Buur- veld, wonende aan de Lischbloemstraat te Hil- legersberg, op den Kleiweg voor het Herman Franckenhuis, te water geraakt. Het kind was met eenige kinderen uit de buurt naar het plantsoen aan den Kleiweg gegaan om te spe len en is daar vermoedelijk aan het gezicht der andere spelende kinderen ontsnapt. Toen het kind midden in de vaart lag, werd het opgemerkt door mevrouw A. G., wonende in de Anjelierstraat, die gekleed le water sprong en het kindje wist te grijpen. Door den verpleger van het Herman Franckenhuis werd het kind vervolgens behandeld en naar het ouderlijke huis teruggebracht. Het kind maakt het thans vrij goed. HEVIGE BRAND TE BANDOENG. Een hevige brand woedde buiten de grens van Bandoeng nabij het Mijnibouwmuseum. Ruim 100 huizen zijn afgefbrand, waarvan de meeste van bilik (wanden van gevlochten bamboe). Echter bevinden zich hieronder ook enkele Europeesche woningen. De kampong werd o.a. bewoond door gepensionneerden. De aangerichte schade is groot. DRIE WERKLIEDEN IN EEN RIOOL OMGEKOMEN. In een voorstad van Cairo zijn drie arbeiders door verstikking om het leven gekomen bij werkzaamheden in een riool. Drie andere werklieden konden de lijken van hun kameraden uit het riool halen, doch daar- na moesten zijzelf met vergiftigingsverschijn- selen naar het ziekenihuis worden gebracht. SEOEL. Nu de typhoon voorbij is en de vloedgolf is weggezakt, is men begonnen met het herstel van den spoorweg, de telefoon- en telegraafverbindingen. Blijkens de jongste gegevens zijn gedood 1516 personen, verwond 1183 personen, ver mist 769 personen. 28863 woningen zijn vemield, 4193 womngen weggespoeld, weggespoeld of vemield zjjn 462 visschersbooten en beschadigd 1294 vis- schersbooten. VERBOD VAN UIT- EN DOORVOER VAN WAPENEN. Uit Parijs wordt gemeld, dat door de Rus- sische regeering met ingang van 28 Augus tus een verbod is uitgevaardigd tot uit- en doorvoer van wapenen naar Spanje, de Spaan- sche bezittingen of Spaansch Marokko. DE BLAUWE WIMPEL. LONDiEN. Het Engelsche oceaanschip de Queen Mary" heeft beslag gelegd op den blauwen wimpel. Het heeft op de reis een snelheid gemaakt van 30,33 mijlen. WERELDVALUTA-STABILISATIE- OONFERENTIE IN 1937. WASHINGTON. President Roosevelt zou, indien hij herkozen wordt, plannen hebben, in 1937 een intemationale valuta-stabilisatie- conferentie bijeen te roepen. Deze zou voornamelijk ten doel hebben de stabilisatie der valuta, welke uitvoerig door hem is besproken met den President der Bank of Engeland, Montagu Norman, bij diens laatste bezoek aan Amerika. Voor Sluiskil: 29 Aug. Deensch s.s. BIR- GITTE, 934, ledig, Antwerpen. Van Sluiskil: 30 Aug. Finsch s.s. AD VANCE, 1379, cokes, Malmo. Van GentTer Neuzen: 30 Aug. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen. Voor Gent: 28 Aug. Zweedsch s.s. HAS TING, 629, hout, Umea; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. OUSE, 419, stukg., Antwerpen; Deensch s.s. KAY, 1035, vlas, Leningrad; Letl. s.s. GUNDEGA, 2256, hout, Riga; Zweedsch s.s. VENERSBORG, 803, ledig, Antwerpen; Zweedsch s.s. C. A. BANCK, 1063, hout, Leningrad. 29 Aug. Eng. s.s. GLEDBURN, 495, ledig, Queensborough; Duitsch s.s. MALKAH, 598. benzine, Hamburg; Noorsch s.s. RIMAC, 466, kolen, Blyth; Eng. s.s. BRIGHTSIDE, 189, ledig, Boston; Noorsch s.s. HILDA, 705, py- riet, Thamshavn. 30 Aug. Zweedsch s.s. NORRUNA, 1602, hout, Archangel; Duitsch s.s. EDDIE, 647. stukg., Antwerpen; Eng. s.s. BARRACA, 2628, voor sloop, Darthmouth; Eng. s.s. HODDER. 421, stukg., Goole; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen. Van Gent: 28 Aug. Eng. s.s. BLACKTOFT, 654, ijzer, Boness; Nederl. m.s. NOORDZEE, 117' fosfaat, Llanelly; Eng. s.s. RALLUg, 920, stukg., Belfast; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Liverpool; Eng. s.s. YEWARCH, 410, ijzer, Boness; Eng. s.s. TWEED, 1672, ledig, Setubal. 29 Aug Noorsch s.s. SKARV, 472, ijzer, Londen- Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole; Eng. s.s. OUSE, 419, stukg., Goole; Deensch s.s. KAY, 1035, restant, Antwerpen. 30 Aug. Grieksch s.s. THEODORUS T, 2107 ledig, R'dam; Letl. s.s. GUNDEGA, 2256, ledig, 'Emden; Egypt, s.s. ARAFAT, 2686, ledig, Newport; Eng. s.s. GLEDBURN, 495, ijzer, Middlesbrough; Duitsch s.s. MALKAH, 598, ledig, R'dam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3