„KLIM0P" Landbouwberichten Predikbeurten Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand WEERVERWACHTING. VOETBAL FAILLISSEMENTEN LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. Eenige weken geleden heeft hij voor deze funetie bedankt. Verder is Ds. v. d. Hooft veibonden aan tal van Chr. vereenigingen, o.a. de Mannenver- eeniging G.Z.A.B. en de Jongemannenvereeni- ging. Enkele weken geleden werd hij ge- installeerd als voorzitter van Schi's Mannen- koor. Ook de Zending heeft zijn vclle aandacht. Reeds vele jaren is hij secretaris van de com- missie voor Kerkelijke Zending in de classis Rotterdam en lid van het hoofdbestuur der Utrechtsche Zendingsvereeniging. Ds. v. d. Hooft is voorzitter geweest van een Crisis-comibe, waarvoor H. K. H. Prinses Juliana hem met een medaille heeft vereerd. Ook van de vereeniging Het Groene Kruis te Overschie is hij voorzitter. Toen in de na-oorlogsche jaren Oostenrijk in de grootste armoede verkeerde, bezocht hij met tiwee heeren uit Overschie dat land en dit had tot gevolg, dat honderden Oostenrijk- sche kinderen ter verpleging in Overschie •werden opgenomen. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind. Lichtbewolkt. lets warmer. Ook vol- gens het algemeen weeroverzicht betreffende het vaste land van Europa is stijging van temperatuur te verwachten en lijken de kan- sen voor mooi weer op Zondag nog zeer guns tig. UmTTI v -i D" EEN BLJ.JDE BOODSOHA'P. Het bestuur der winkeliersvereeniging ,,Ter Neuzen Klimop" heeft in zijn laatst gehouden vergadering den datum vastgesteld van den Verkoopdag met Klimopzegels. Deze eerste koopdag, waar duizenden ver- langend naar uitzien, wordt gehouden op Donderdag 10 September in de open lucht op het marktterrein. Het is de blijde boodschap die wij hiermede voorloopig aankondigen. De te verkoopen voorwerpen (een 1000-tal) worden uitgestald in het Concert- en Bioscoop- gebouw en Wtoensdag 9 September wordt er algemeene kijkdag gehouden en kan ieder, die zegels heeft gespaard, de artikelen komen be- zichtigen. Er zal voor ,,elck wat wills" te koop gebo- den worden. Vanaf kleedingstukken tot eet- waren en huishoudelijke artikelen. De te verkdopen voorwerpen worden alle geleverd door de Klimopwinkels en zullen alle van eerste hoedanigheid zijn. We kunnen reeds verklappen, dat voor hen die massa's zegels hebben opgespaard, er waschmachines zullen te koop geboden wor den, benevens stofzuigers en fietsen. Alle artikelen zullen genummerd worden en worden op nummer verkocht. De verkooping begint om 10 uur voormid- dags tot 12 uur; van 12 tot 1% uur rust en van 1V2 uur beginnen wij opnieuw tot's avonds toe. Er wordt enkel geboden met punten van Klimopzegels. De goederen kunnen direct meegenomen worden. Het schijnt dat er per- sonen zijn, die de Klimopzegels inplakken, dit is niet gewenscht. Men binde de zegels samen in bosjes, zegels van 10 punten apart en die van 100 punten ook apart. Dit om het tellen te vergemakkelijken. Zoo make ieder zich klaar voor de twee groote Klimopdagen: 9 September, kijkdag in het Concert- en Bioscoopgebouw; 10 Septem ber de groote Koopdag op de Markt. V'oor het geval dat het weer zeer slecht zou zijn, wordt de Koopdag ook in het Concert- en Bioscoopgebouw gehouden. Op den kijkdag wordt er een catalogus verkocht waa*op alle te verkoopen voorwerpen genummerd vermeld staan en tevens ongeveer de tijd dat zij zullen opgeroepen worden. Degenen die zegels overhouden, bewaren die zorgvuldig tot den volgenden koopdag, welke in 't voorjaar wordt gehouden. Het mooie van ons systeem is, dat de zegels hunne waarde blijven behouden. Men verza- mele nu zooveel mogelijk Klimopzegels, want het is nu spoedig 10 September. Onze eerste koopdag zal een succes worden. Wij hopen, dat onze groote markt te klein zal zijn om de toegestroomde koopers te bevatten. HET BESTUUR. PBOGRAMMA. Tweede Klasse A Afd. IV. Het programma voor de maanden Septem ber, October en November is als volgt samen- gesteld 13 September: TSCZeelandia. MiddelburgTemeuzen. De ZeeuwenRBC. BredaHero. 20 September: Goes^-Middelburg. TemeuzenTiSC. ZeelandiaBreda. VlissingenDe Zeeuwen. RIBCHero. 27 September: MiddelburgRBC. TSCBreda. HeroGoes. De ZeeuwenVlissingen. 4 October: RBCTerneuzen. (Go esTSC VlissingenHero. ZeelandiaMiddelburg. 11 October: BredaDe Zeeuwen. (HeroZeelandia. MiddelburgVlissingen. TSCRBC. TemeuzenGoes. 18 October: ,De ZeeuwenGoes. ZeelandiaTemeuzen. BredaMiddelburg. HeroTSC. RBCVlissingen. 25 October: GoesBreda. VlissingenTSC. MiddelburgHero. TemeuzenDe Zeeuwen. RBCZeelandia. 8 November: TSCMiddelburg. De ZeeuwenHero. ZeelandiaVlissingen. GoesRBC. TemeuzenBreda. 15 November: HeroTemeuzen. BredaRBC. VlissingenGoes. MiddelburgDe Zeeuwen 22 November: TSC(Hero. De ZeeuwenZeelandia GoesTemeuzen. BredaVlissingen 29 November: HeroBreda. TSCDe Zeeuwen. ZeelandiaGoes. VlissingenTemeuzen. RBCMiddelburg. Door de Rechtbank te Middelburg is heden in staat van faillissement verklaard Chr. de Maillie, koopman te Sas van Gent. Rechter-commissaris Mr. J. H. F. Bloemers. Curator Mr. H. B. L. de Regter te 'Hulst. LET OP DEN COLORADOKEVER. Voor de laatste maal in dit seizoen vestigt de Plantemziektenkundige Dienst de aandacht van alien, die belang hebben bij de aard- appelteelt, er op, dat het noodzakelijk is ook in het laatst van Augustus en gedurende de maand September op de aanwezigheid van den Coloradokever te letten en als de aanwezig heid van dit insect vastgelegd of vermoed wordt, daarvan onmiddellijk mededeeling te doen. Op dit oogenblik zou geen schade van .be- teekenis meer aan het aardappelloof veroor- zaakt worden, maar voor de teet van het vol- gend jaar zou het uiterst gevaarlijk zijn, in- dien overlevende kevers in ons land onopge- merkt bleven. Deze tooh zouden in den loop van September in den grond kruipen en daar den winter overblijven en zij zouden het vol- gend voorjaar daaruit te voorschijn komen en dan hunne enorme aantallen eieren op het nieuwe aardappelgewas leggen. Het groote gevaar van de aanwezigheid van een enkelen kever in het najaar is dus, dat men daarvan het volgende voorjaar een uitgebreide aantasting, zelfs op verschillende perceelen, kan verwachten. Daar voorkomen beter is dan genezen, moet yoorkomen worden, dat kevers in ons land on- opgemerkt blijven en daar overwinteren. Iedereen, die zijn aardappelgewas nu nog eens beiziet en alien, die aardappels rooien, moeten er dus op letten of zij daarop de 1 c.M. lange-ovaalronde geelgekleurde kevers met 10 overlangsche zwarte strepen op de deksohil- den of wel de roodgekleurde larven met op- getzwollen achterlijf vinden. Als dit het ge val is of als zij meenen, dat zij den kever of de larve gevonden hebben, moeten zij onmid- delijk daarvan mededeeling doen ten ge- meentehuize of bij een der ambtenaren van den Plantenziektenkundigen Dienst, opdat on middellijk een ondenzoek kan worden inge- steld en zoo noodig maatregelen kunnen wor den genomen. Iedereen weet, dat het hier gaat om een zeer gevaarlijk insect en dat alles gedaan moet worden om te voorkomen, dat het vasten voet in ons land krijgt. Daarom moet onmiddellijk ingegrepen wor den, als het ergens aanwezig blijkt te zijn. Om dat te kunnen doen is aller medewerking noodig. Deze wordt daarom nogmaals ingeroe- pen door den Plantenziektenkundigen Dienst, dus: aardappeltelers, let op den Coloradokever. ZONDAG 30 AUGUSTUS 1936. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2.30 u., de heer Ph. J. Greeven, afscheid. SLUISKIL. 9.30 u., de heer Ph. J. Greeven; 2.30 u., de heer W. J. Foumier. AXED. 9.30 u. en 2 u., Ds. Hartjes, van Vlis singen. HOE2K. 9.30 u., Ds. E. Raams; 2.30 u., lees- dienst. ZAAMSUAG. 9.30 u., leesdienst; 2.30 u., Ds. E. Raams, van Hoek. KLQOSTERZAN1DE. 2.30 u., Ds. W. L. Her- manides, van Hulst. SAS VAN GENT. 9.30 u„ Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., cand. R. Zijlstra, van Kampen. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. J. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., Ds. Baay. van Tholen. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. \1 VST ERIE VAN DEN MOORI) AAN MERWEDEKANAAL OPGELOST. Van geld niets teruggevonden. Het leenen van de bijl: er kon wel eens „iets gebeuren". De correspondent van het Handelsblad te Utrecht meldt: Dank zij een voortreffelijke samenwerking tusschen den Amsterdamscben commissaris van politie Staal en zijn Utrechtschen ambt- genoot Brandt, tevens waarnemend hoofd- commissaris, is men er in geslaagd de moord- zaak, die de laatste dagen de gemoederen zoozeer heeft bezig gehouden, op te lossen. Donderdag heeft de dader een volledige bekentenis afgelegd, nadat de politie hem scherp had ondervraagd naar het gebruik van een bijl, die hij Vrijdag der vorige week van kennisen te Utrecht had geleend en die Zaterdag weer werd teruggebracht. Over de details uit deze lugubere zaak deel- de commissaris Brandt ons Donderdagavond op een persconferentie het volgende mede: Tusschen het slachtoffer en den dader be- stond een emstig meeningsverschil over een geldkwestie. De dader beweert, dat hij in verband met een meubeltransactie geld van zijn slachtoffer moest hebben, dat deze wei- gerde te betalen. Op den dag van de misdaad, Vrijdag j.l., moet de moordenaar, een werkloos chauffeur van 23 jaar, eveneens te Utrecht woonachtig, dien wij voorta*H»»«i9 ,,-de chauf feur" zullen Ibiitelenj zijn slachtoffer hebben voorgesteld de geldkwestie uit de wereld te helpen door met een auto een plezierritje te gaan maken. 's Avonds om zes uur hebben beide mannen elkaar getroffen en zijn eerst gaan fietsen. Op voorstel van den chauffeur is de meubelhandelaar later in den avond, om negen uur, zijn vriend gaan opzoeken in zijn woning aan de Laan van Nieuw Guinea. De chauffeur woonde daar niet zelfstandig, maar had een kamer bij familie, die op den bewus- ten Vrijdag uit de stad was. Toen debeide mannen in het bovenhuis waren, is opnieuw de geldkweStie ter sprake gekomen. Zoo ont- stond ruzie, waarbij de chauffeur den meubel- maker een klap op het rechteroog heeft toe- gediend. Toen raakte hij door het dolle heen. Met een mes heeft hij vervolgens zijn slacht offer talrijke steken aan hoofd en hals toe- gebracht en hem eindelijk met een bijl de genadeslag gegeven. De chauffeur nam vervolgens een juten zak, bond die den dooden man om het hoofd en wond voorts het lichaam in een 'beddetijk. Onder begunstiging van het avondlijk duister in deze style buurt heeft hij het geheel de trap afgedragen en in de auto getild. Toen is hij gaan rijden. Deze rit heeft lang geduurd en moet zich gedeeltelijk langs 't Merwedekanaal hebben uitgestrekt, terwijl ook Hilversum werd aangedaan. Eindelijk besloot de chauf feur zijn luguberen last bij Amsterdam in het Merwedekanaal te laten verdwijnen. Hij heeft daartoe eerst de omwikkeling van het lichaam verwijderd en dit daarop in het water laten zakken. De juten zak en de beddetijk werden in een sloot verborgen, waar de Amsterdam- sche politie ze ook hileft aangetroffen, Beide waren met bloed bevlekt. De chauffeur is teruggereden naar Utrecht en heeft de auto om half den weer naar de garage gebracht. Toen zat hij nog met de fiets van zijn slacht offer in zijn maag, die in de woning waar de misdaad was gepleegd, was achtergebleven. Ten einde schijn te wekken, dat het slacht offer nabij Utrecht was verdronken, heeft hij de fiets bij de Rotterdamsche brug in het kanaal laten zakken. Commissaris Brandt, die Donderdagmiddag den moordenaar langdurig heeft verhoord, kon geen zekerheid krijgen dat deze misdaad met voorbedachten rade is geschied. Van het geld, dat de chauffeur bij zijn vriend zou heb ben gezien, is nog niets teruggevonden. Na- tuurlijk schijnt het leenen van de bijl er op te wijzen, dat de werklooze chauffeur de zaak grondig heeft voorbereid. Zelf ontkent hij dit. Slechts geeft hij toe, dat hij de bijl te leen heeft gevraagd, omdat hij voelde, dat er een dezer dagen wel eens „iets gebeuren kon". De auto, die zooals wij reeds hebben be- richt Donderdag door de politie is onder- zocht, toonde geen bloedsporen. Dit moet verklaard worden uit de deugde- lijke inwikkeling van het lijk, waarbij tevens nog van kranten gebruik is gemaakt. In de woning aan de Laan van Nieuw Guinea wees alles op een heftige worsteling, terwijl daar wel sporen van bloed zijn aangetroffen. De moordenaar beweert, dat hij na Hfct volbren- gen van de daad op bet punt heeft gestaan, zich bij de politie aan te geven. Hij zou geen boos opzet hebben gehad en de geldkwestie hebben willen regelen door een autotocbt te maken, die dan door den meubelhandelaar zou worden betaald. Toch zijn er booze woorden gevallen met het reeds gemelde gevolg. Voor de recherche blijven er nog verschil lende punten op te helderen, want het leenen van een bijl strookt moeilijk met het vreed- zaam oplossen van geldkwesties door middel van een autorit. Intusschen mag men de Amsterdamsche en de Utrechtsche politie ge- luk wenschen, dat zij er zoo snel in geslaagd zijn deze gecompliceerde misdaad op te hel deren. VROUW IN BRAND GERAAKT EN OVERLEDEN. Haar eehtgenoot in arrest. Woensdagmiddag zijn in een keuken van een pand aan de Delftschestraat te Rotterdam bij de voorbereidende werkzaamheden om klee dingstukken met benzine te wasschen, benzine- dampen in.brand geraakt. Er volgde een exploisie, waarbij de frouw des huizes zeer ernstige brandwonden pver 't geheele lichaam opliep. Zij is later in,het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Haar man, die lichtere brandwonden heeft opgelpopen, is, mede op grond van enkele uitlatingen van de vrouw, gearresteerd. - j Nader wordt nog gemeld: Hoewel de man en de vrouw besloten hadden te gaan sfeheiden en het proces daartoe reeds aanhangig was gemaakt, zouden zij Woens- dagavond samen thuis koffie drinken. De man was haar de keuken gegaan om koffiewater op te zetten. Daar bedacht hij zich, dat hij nog eenige kleedingstukken met benzine moest wasschen, waartoe hij eenige dagen geleden een blik waschbenzirie gekocht had. Hij stortte daarop de benzine in een emmer en deed de kleeren in een teil met water. Nadat de kleeren waren doorgespoeld, gooide hij het water weg en deed vervolgens de benzine in den teil. Na verloop van eendgen tijd hing de keuken vol benzinedamp. Toeen de man wat lang wegbleef, ging de vrouw naar de keuken, die in het sous-terrain was gelegen. OndertUsschen had de man zich naar den kelder begeven om waschknij- pers te halen, terwijl hij het koffiewater op een heel flauw pitje had gezet. De vrouw, in de keuken komend, heeft daarna de gaskraan geheel opengedraaid enop hetzelfde oogenblik ontstond een hevige »o^tploffing, waarop de kleeren van de vrouw vlam vatten. Even later keerde de man in den keuken terug. Maar daar komende en zijn door vlammen omgeven vrouw, ziende, maakte hij onmiddel lijk rechtsomkeert, niet zoo vlug echter of ook zijn kleeren werden door de vlammen gegre- pen. De man rende naar boven en toen de straat op, de buitendeur achter zich dicht trekkend, zoodat de vrouw er niet uit kon. De vrouw rende ondertusschen als een brandende fakkel door het huis en probeerde zich de kleeren van 't lijf te scheuren. Buren, die de knal van de ontploffing gehoord had den, liepen naar beneden en zagen de wan- hopige positie, waarin de vrouw verkeerde. Zij sloegen een ruit in om de vrouw hulp te bieden. Met een brandbluschapparaat van een juist passeerenden postauto, zijn daarna de brandende kleeren Van de vrouw gedoofd. De vrouw en de man zijn toen, zooals reeds gemeld, naar het ziekenhuis overgebracht. Er zijn buren, die de politie hebben mede- gedeeld, dat toen zij de vrouw te hulp waren gesneld, deze zou hebben gezegd: ,,Hij heeft me van kant gemaakt". a In het ziekenhuis, zoo goed en zoo kwaad het ging, werd de vrouw verhoord, die daarop een bezwarende verklaring voor den man heeft afgelegd. Zij geloofde evenwel niet. dat er opzet in het spel was geweest, maar meer kon zij niet zeggen, want zij verloor het be- wustzijn en zonder bij kennis te zijn gekomen is zij later in den avond overleden. De politie achtte voldoende termen aan wezig om den man in arrest te stellen, Hij ontkende alle schuld. TRAMONTSPORING. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur reed een tram van Oosterwolde naar Steenwijk, toen onder Nijensleek in de gemeente Vledder plot- seling een koe van den landbouwer Jubbega te Nijensleek uit de naast de trambaan ge legen sloot te voorschijn kwam en vlak voor de tram overstak. Er volgde een geduchte botsing, waarbij de onvoorzichtige koe het leven liet. Door den schok ontspoorde de locomotief en de daarachter volgende postwagen, welke beide in den sloot kantelden. De overige wa- gens bleven op de baan staan. De machinist kwam er ongedeerd af. Het tramverkeer was geheel gestremd. Het personenvervoer wordt onderhouden door auto- bussen van de Nederlandsche Tramweg Maat- schappij. Met het bergingswerk is spoedig een aan- vang gemaakt en naar verwacht wordt zou Donderdagochtend het tramverkeer hervat kunnen worden. AUTOBUS DOOR AFSLUITBOOMEN GEREDEN. Dinsdagavond te half 11 is een autobus uit Bolsward, welke een gezelschap vervoerde voor Tjerkwerd, door de gesloten afsluitboo- men van den spoorweg te 'Heerenveen gereden. De eene ijzeren paal met hekwerk knakte middendoor, terwijl de andere geheel verbogen werd. De zwaar beschadigde autobus bleef midden op den overweg staan, doch doordat de overwegwachter het sein voor den trein, die in de onmiddellijke nabijheid was, nog niet op veilig had gezet, bleef deze hierdoor staan. Een minuut later en de autobus zou door mid den gereden zijn. De doodelijk verschrikte passagiers vlucht- ten in paniekstemming de spoorbaan op. Tegen den chauffeur, aan wiens onoplettend- heid het ongeluk zou zijn te wijten. is proces- venbaal opgemaakt. BEKNELD GERAAKT. Dinsdagavond heeft tusschen Overeys en Eys, gemeente Wlttem, een ongeluk plaats gehad, dat aan den 23-jarigen boerenknecht P., in dienst op den „Eyserhof", het leven heeft gekost. P. reed met een driespan voor een oogstwagen naar het veld. Op de zgn. Zwarteforug begon een der paarden te steige- ren waardoor P. bekneld geraakte tusschen den wagen en de brugleuning. Met zeer ernstige kneuzingen is het slachtoffer naar het zie kenhuis te Heerlen vervoerd, waar hij kort na aankomst aan zijn verwondingen is over leden. EEN KRANIGE REDSTER. De driejarige M. van Klei te Rotterdam is bij het spelen in het oude sluiskolkje van de Kralingscheverlaat aldaar, gevallen. De 20- jarige mejuffrouw De Kuijper uit de Slacht- huisstraat, die het ongeluk zag gebeuren, sprong, hoewel zij niet kon zwemmen, het kind terstond na. Het water reikte haar tot den hals. Het gelukte haar het kind, dat reeds was gezonken en ibewusteloos was, op te halen. Bij haar reddingspogmgen heeft zij een paar schaafwonden opgeloopen. Het kind is weer bij kennis gebracht. Het bleek verder geen letsel te hebben gekregen. JONGEMAN VERDRONKEN. Woensdagochtend omstreeks half acht is de 20jarige letterzetter C. Stavast uit Culem- borg, die, even buiten Culemiborg in de Lek was gaan zwemmen, verdronken. Het ongeluk werd ontdekt door een baken- meester, die, in verband met zijn werkzaam heden, op de Lek voer. Op een krib zag hij een pakje kleeren liggen en daar in de omgeving niemand te bespeuren viel, lag het vermoe- den voor de hand, dat de zwemmer was ver dronken. Een ingesteld onderzoek wees weldra uit, wien de kleeren behoorden. Stavast ging wel vaker des morgens in de Lek zwemmen. DOOR EEN TRACTOR OVERREDEN EN GEDOOD. Woensdagmiddag heeft op den Heezerweg te Eindhoven een doodelijk ongeluk plaats ge had. Twee jongetjes waren achter op een melkwagen geklommen en sprongen er af, toen deze plotseling stil stond. Een van hen liep naar het trottoir, doch de andere bleef op den rijweg loopen. Er passeerde op dat oogenblik een tractor met een aanhangwagen, waaronder het kind terecht kwam. Het kind, de 4-jarige A. M. Maes, was op slag dood. Het ongeluk gebeurde voor de ouderlijke woning. HEFFING OP BOTER. iDe heffing op boter bedraagt voor de komende week weer 80 cent per K.G. CONDUCTEUR UIT REN TREIN GEVALLEN. EINDHOVEN. Hedenmorgen is de conduc- teur H. P., uit Eindhoven, even na het vertrek van het station alhier, uit den Diesseltrein gevallen ter hoogte van de oude grens. De trein kwam zonder conducteur te Boxtel aan. Een der reizigers, die het gebeurde wel had gezien, doch niets had gedaan, verstrekte in- lichtingen. Met een extratrein is men daarop langs de lijn naar de conducteur gaan zoeken en vond deze, ter bovengemelde plaats, zwaar gewond op de spoorbaan liggen. Hij is naar het ziekenhuis te Boxtel vervoerd. Zijn toe- stand is zeer zorgwekkend. Nader wordt gemeld, dat de conducteur H. P. in den loop van den dag in het ziekenhuis is overleden. Door de inspectie der Neder landsche Spoorwegen wordt een onderzoek naar de juiste toedracht van het ongeval in gesteld. DOODELIJK ONGEVAL. 's HERTOGENBOSCH. Gisteravond is de 45-jarige rangeerder J. van Vucht op het sta tion tusschen 2 wagons bekneld geraakt en vrijwel onmiddelijk gedood. ERNSTIG ONGELUK. VOORBURG. Hedenmorgen heeft omstreeks half 8 alhier een emstig ongeluk plaats ge had. Drie metselaars die op een 16 M. hoogen steiger reparaties verrichten aan de gootsteen van de Kuchlinfabriek, zijn naar beneden gestort. De metselaar J. W. uit Rijswijk viel op een daar aan den kant eener sloot liggende ijzeren schuit en overleed na enkele oogenblikken. Een tweede slacht offer, J. P. uit Rijswijk, viel op een houten schuit en werd emstig gewond. De derde, J. B. uit Delft was minder zwaar gewond, daar hij in het water terecht kwam. De 3 slacht- offers zijn naar het R. K. ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag overgebracht. De Voorburgsche politie stelt een onderzoek m naar de oorzaak van het ongeval. VAN LADDER GEVALLEN. OLDENBROEK. Van morgen is de 58jarige K. van B., die bij de Schutter op een ladder klom die tegen een hooiiberg stond, daar af- veval'len en met ernstige kwetsuur aan den rug opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. BEKNELD GERAAKT. LEffiDEN. Van morgen half 11 is de las- scher A. D., die op een hoogte van 6 M. op een ijzeren balk laschwerk stond te verrich ten voor de Hollandsche constructiewerkplaat- sen aan den Zoeterwoudschen weg te Leiden, tusschen een kraanbalk en een loopkraan die kwam aangereden, bekneld geraakt. Met ern stige inwendige kneuzingen is het slachtoffer naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd. Zijn toestand baart ernstige zorg. BOERDERIJ AFGEBRAND. DALFSEN. Gisterenavond is de landbouw- schuur van T. Niens alhier tot den grond toe afgebrand. De schuur en de woning waren laag verzekerd. ON GEREGELDHEDEN BIJ WERKVERSCHAFFING. Bij de werkverschaffing in De Krim is van- morgen de hoofdopzichter der Ned. Heide Maatschappij de heer Westerbeeke door een aantal te werk gestelden mishandeld, uit onte- vredenheid over het feit, dat zij door den aard van het werk niet in de gelegeniheid waren het toegestaan uifrloon te halen. De heer Westerbeeke gelukte het eerst zich van zrjn belagers te bevrijden, toen hij zijn revolver had te voorschijn gehaald. Door de mare- chaussee zijn 4 der belagers gearresteerd, terwijl anderen door den inspecteur van de Rijkswerkverschaffing te Deventer zgn ge- schorst. ONTSLAG AANGEVRAAGD. LONDEN. De Spaansche gezant alhier heeft aan zijn regeering ontslag aangevraagd. EMBARGO VOOR DEN UITVOER VAN WAPENS. ROME. De Italiaansche Regeering heeft besloten het embargo voor den uitvoer van wapens naar Spanje spoedig af te kondigen. BURGEROORLOG IN SPANJE. LJSSABON. Gemeld wordt dat de regee- ringstroepen een aanval op Ovideo hebben gedaan, welke is afgeslagen. Volgens het Duitsche nieuwsbureau zouden de militietroepen bij dit gevecht 500 dooden hebben verloren. HENDAYE. De commandant van de regee- ringstroepen te Bilbao heeft gisteren draad- loos aan Madrid gevraagd, hem reservetroepen te versterking te zenden, welk verioek is van de hand gewezen. AARDSCHOKKEN. PADANG. Te Padang Siderang is heden morgen te 9 uur een korte aardschok in de richting Noord-Zuid waargenomen. KOTA RADJA. In verband met het aan- houden der aaraschokken zijn op last der schoolcommissle van 27 Aug. tot 1 September alle scholen gesloten. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 26 Aug. Alphons Claeys, oud 27 j. en Madeleine Marie de Maet, pud 25 j. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Aug. Mercellus Isdorus de Paepe, oud 28 j. en Honorina Caro lina Hamerlinck, oud 37 j. 22 Aug. Jerome van Voren, oud 28 j. en Anna van 'Hecke, oud 19 j. Gerard Modest de Caluwe, oud 22 j. en Olga Servilla DutrSe, oud 21 j. 24 Aug. George Achillus van den Hemel, oud 25 j. en Char- lotta Maria Florentina van der Veken, oud 24 j. Geboorten. 24 Aug. Jeannine A'delaida, d. van Robert Edmond Renique en van Oscarina van Laere. SAS VAN GENT. Gedurende het tijdvak 20 tot en met 26 Aug. hebben zich in deze gemeente gevestigd. R. J. Pieters, dienstbode, van Vogelwaarde. B. C. Bracke, dienstbode, van Wachtebeke. M. Dieleman en gezin, veehandelaar, van Ter Neuizen. Vertrokken: H. P. Voerman, beurtschipper, naar Basse- velde. O. S. Dutree, zonder, naar Wiachtabeke. E. L. Collier, zonder, naar Gent. A. E. Collier, zonder, naar Gent. I. M. Collier, zonder, naar Gent. Voor Ter Neuzen/: 25- Aug. Nederl. m.s. MADO, 123, ledig, Whitestable. Van Ter Neuzen: 24 Aug. Nederl. m.s. MJUDO, 130, steen, Londen; Nederl. m.s. JAN- TINA, 102, steen, Londen. 26 Aug. Nederl. m.s. MADO, 123, steen, Londen. Van Sluiskil: 24 Aug. Grieksch s.s. TOUR- LIANI, 1395, cokes, Stockholm. 25 Aug. Eng. s.s. HARRATON, 1586, ledig, Tyne. 27 Aug. Eng. s.s. BARON SALTOUN, 2041, cokes, New-York. Voor Riemen: 24 Aug. Nederl. m.s. MONI CA, 126, ledig, Sunderland. Van Rieimen: 24 Aug. Noorsch s.s. PRO FIT, 910, fosfaat, Sauda. 25 Aug. Nederl. m.s. MONICA, 126, olie. Hamburg; Belg. m.s. PREST. FRANCQUI, 2425, ledig, Antwerpen. 26 Aug. Belg. s.s. MAJUMBA, 2277, restant, Antwerpen. Voor Gent: 25 Aug. Duitsch s.s. STURZ- SEE, 338, ledig, R'dam; Russ. s.s. MORA. 1688, hout, Leningrad; Belg. s.s. FLORE, 506. ledig, Amsterdam; Egypt, s.s. ARAFAT, 2686. kunstmest, Port-Said. 26 Aug. Eng. s.s. TWEED, 1672, erts, Setu- bal- Eng s.s. YEW ARCH, 410, ledig, Folke stone- Russ. s.s. DNEFROSTROY, 3164, hout. Leningrad; Eng. s.s. BLACKTOFT, 654, kolen, Blyth; Noorsch s.s. SKARV, 472, steen, Im- mingham; Nederl. m.s. NOORDZEE, 117, ledig, Londen. 27 Aug. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig, Goole; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Ant werpen. Van Gent: 24 Aug. Leitl. s.s. MTERVAL- DIS, 719, ijzer, Newport; Duitsch s.s. ELSA, 485, fosfaat, Stettin; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ijzer, Londen; Nederl. m.s. NOVATIE, 111, ledig, Antwerpen. 25 Aug. Fransch torpb. LEOPARD, 1850. ledig, Portsmouth; Fransch torpb. CHACAL, 1850, ledig, Portsmouth; Eng. s.s. HODDER. 421, stukg., Goole; Eng. s.s. DUDLEY ROSE, 946, ijzer, Port Talbot; Duitsch s.s. STURZ- SEE, 338, ijzer, Hamburg; Eng. s.s. CORAL, 300, ijzer, Pont Talbot. 26 Aug. Eng. s.s. WHITETOFT, 442, ledig, Blvth Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen. 27- Aug. Litt. s.s. HOLLAND, 612, ledig. Antwerpen; Belg. s.s. FLORE, 506, kolen La Pallice; Zweedsch s.s. DISA, 1400, ledig, Nor- derharn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 6