Sport Landbouwberichten Gemengde Berichten AXEL. VOGELWAARDE. VOETBAL RECHTSZAKEN. 'sSTi ten van den wagen werden geslingerd. Een van hen bleef ongedeerd, doch de beide andere kregen worden en moesten zicb onder behan- deling van den plaatselijken geneesheer stellen. JUBILEUM DS. J. J. HOMBURG. Zondag vierde Ds. J. J. Homburg, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Goes, zijn 40- jarig ambtsjubileum. Ds. Homburg werd 26 Augustus 1869 te Middelburg geboren. Hij ontving zijn oplei- ding aan de gymnasia te Doetinchem en te Middllburg en studeerde te Utrecht theologie. In 1896 werd hij candidaat in Overijssel om 23 Augustus van dat jaar het predikambt te aanvaarden te Biervliet. In 1902 vertrok de jubilaris naar Groede, om zich 1 November 1908 aan zijn tegenwoordige gemeente te ver- binden. De jubilaris heeft zich in zijn woonplaats en in Zeeland op allerlei gebied be'wogen. Hij is o.m. voorzitter van de Prov. Commissie van het Ned. Jongelingsverbond; idem van de Zuid-Bevelandsche Padvinders; idem van het DrankweercomiW in zijn woonplaats, idem van de afd. Goes van het Ned. Bijbelgenoot- schap, idem van de Zondagsschool, waarvan hij ook leider is, idem van de afd. van' Nat. Chr. GeK Onth. Ver. Ook is hij eere-voor- zitter van de Ohr. Jongemannenvereeniging te Goes, secundus-lid van het classicaal bestuur van Goes, praetor van den ring Goes. Ook was hij voorzitter van de Prov. commissie Zeeland van het Ned. Bijbelgenootschap en lid van het classicaal bestuur vein iJzendijke. Voorheen redigeerde hij de Zeeuwsch-Vlaam- sche Kerkbode en thans is hij nog eind-redac- teur van de Nieuwe Zondagsbode, het Herv. weekblad van de Zuidelijke provincien. Aangezien de datum van 23 Augustus door de vacanties niet erg gunstig valt is de vie- ring van dit jubileum bepaald in de eerste week van September. Dinsdag 1 September recipieert Ds. Homburg voor zijn classis- collega's. Donderdag 3 September voor zijn gemeente, terwijl hij Zondagavond 6 Septem ber een gedachtenisrede uitspreken zal. Gemeenteraad. In de op Dinsdag a.s., des namiddags 2 uur, te houden openlbare vergadering van den ge meenteraad, komen de volgende punten in be- handeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Voorstel tot benoeming van: a. leden van het burgerlijk armbestuur, wegens het bedanken van vier leden van het burgerlijk armbestuur; b. periodieke aftreding van den heer C. lb. van de Bilt. 4. Voorstel tot het geven van een vaste aanstelling aan R. de Kraker. 5. Voorstel tot wijziging: a. van de verordening tot verdeeling van de gemeente in stejjpdistricten voor den Raad; b. van de verordening tot aanwijzing van de stemlokalen in deze gemeente. 6. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de heffing van keurloonen in den kring Axel. 7. Voorstel op het verzoek van den Z.-Vl. Slagersbond om een bijdrage in het na- deelig saldo van een vakcursus. 8. Verzoek van het bestuur der R.K. Mid- delbare Handelsdagschool te Hulst om een extra subsidie tot dekking van het tekort der exploitatie. 9. Voorstel op het verzoek van de Hulp- vereen. voor Geref. Schoolonderwijs om een uitkeering in eens van de vergoe- ding van terreinen en gebouwen. 10. a. Aanbiedfing van de gemeentereke- ning dienst 1935; b. Idem rekening van het Gasbedrijf over 1935; c. Idem rekening van het Vleeschkeu- ringsbedrijfs over 1935; d. Idem van de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1935. 11. a. Aanbieding van de begrooting van de gemeente voor het jaar 1937. b. Idem van het Gasbedrijf. c. Idem van het VTeeschkeuringsbe- drjjf d. Idem van het Burgerlijk Armbe stuur. Donderdag had de stemming plaats voor den Raad der nieuwe gemeente Vogelwaarde, waarvoor 9 candidatenlijsten waren ingediend. Een drietal lijsten, de nummers 2, 5 en 8 be- haalden resp. slechts 41, 90 en 91 stemmen, waardoor zij geen zetels kregen toegewezen. Van de overige lijsten behaalden: Lijst IV 430 stemmen, waardoor werden ge- kozen de heeren C. Lambert, L. de Maaijer en J. F. de Dalie. Lijst VII 358 stemmen met als gekozen de heeren 'H. Kerckhaert en P. Mangnus. Lijst VI 293 stemmen met als gekozen de heeren W. P. Staal en C. de Cock. Lijst IX 205 stemmen met als gekozen de heeren Jos. J. van Hijfte en J. P. Kerckhaert. Lijst I 144 stemmen met als gekozen de heer P. A. Hermans. Lijst HI 141 stemmen met als gekozen de heer L. G. Hermans. WANDELSFORT. De Ter Neuzensche wandelclub ,,Trekvogels" heeft gisteren te Bergen op Zoom deelgeno- men aan de 35 K.M. afstandsmarsch en be- haalde daarbij de le prijs (een wisselbeker en lauwerkrans, benevens een groepsmedaille). JAARVERGADERING Z. V. B. De Zeeuwsche Voetlbalbond kwam Zaterdag- middag in jaarvergadering bijeen in de boven- zaal van de ,,Vergenoeging" te Middelburg. De voorzitter, de heer M. Oele, had zijn functie een half uur voor de vergadering neer- gelegd en daarom nam de heer A. Imanse, secretaris en competitieleider, het presidium waar. Besloten werd, dat voor de Zaterdag-compe- tities een wisselbeker beschikbaar zal worden gesteld. Deze moet 6f driemaal achtereen 6f vijfmaal in het geheel worden gewonnen, op- dat de vereeniging er blijvend eigenares van is. Naar aanleiding van het 15-jarig bestaan van den Bond besloot de vergadering alle schorsingen, die v66r 1 Augustus j.i. zijn op- gelegd voor ten hoogste 5 jaar, op te heffen. De vergadering herkoos bij acclamatie tot bestuursleden de heeren A. Imanse, G. A. Hamelink en A. J. van de Velde. JUBILEUM ..MIDDELBURG" Zaterdag was het feest voor de Middel- burgsche voetbalclub Middelburg", omdat het 20 jaar geleden was, dat deze vereeniging ontstond uit samenvoeging van twee destijds bestaande vereenigingen. Des middags hield het bestuur receptie in het cluiblokaal en mocht het blijken van groote waardeering uit sport- en andere kringen in ontvangst nemen. Des avonds opende de voorzitter, mr. P. C. Adriaanse, den feestavond in het Schuttershof met een toespraak, waarin hij o.a. mededeelde, 'dat besloten is een speldje van verdienste in te stellen voor hen, die zich ten opzichte van de vereeniging bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Aan de oud-spelers, de heeren J. Becks en W. Remijn, reikte spr. de twee eer ste speldjes uit. De vice-voorzitter, de heer C. A. Minder- houd, bood daarom onder applaus een speldje aan den voorzitter aan. De talrijke aanwezigen hebben daarop ge- noten van de revue-operette „Het Witte Paard." WIELERBAAN TER NEUZEN. Gisteren werden alhier wielerwedstrijden gehouden, waarvoor de belangstelling beslist goed te noemen was. Het programma ver- meldde een aantal renners die ook hier graag gezien worden en die het publiek dan ook volop te genieten gaven. De uitslagen waren als volgt: Snelheid over 3 ronden: le reeks: 1. Pijnenburg; 2. Christensen. 2e reeks: 1. Hiirtgen; 2. Slants. 3e reeks: 1. Veger; 2. De Bruycker. Om de le, 2e en 3e plaats: 1. Veger; 2. Pijnenburg; 3. Hiirtgen. Om de 4e 5e en 6e plaats: 4. De Bruycker; 5. Slaats; 6. Christensen. Afval wedstrijd: Achtereenvolgens vallen af: Franken, Verhaege, Verschueren, Baart, Weemaes, Braspenninx overwinnaar. Achtervolging met aflossing over 20 ronden le reeks: Franken'Baart tegen Weemaes Verschueren 1. FrankenBaart; 2. WeemaesVer schueren; ingeloopen na 14 ronden. 2e reeks: PijnenburgSlaats tegen Hiirtgen Christensen: 1. Pijnenburg'Slaats; 2. HiirtgenChris tensen, ingeloopen na 10 ronden. 3e reeks: BraspenninxVeger tegen De BruyckerVerhaege 1. De BruyckerVerhaege; 2. Braspen ninxVeger, ingeloopen na 16 ronden. Koppelwedstrijd over 60 K.M. met 5 klasse- menten: 1. PijnenburgiSlaats, 10 punten; op 1 ronde: 2. De BruyckerVerhaege, 15 p.; op 2 ronden: 3. BraspenninxVeger, 15 p.; 4. FrankenBaart, 2 p.; 5. HiirtgenChristen sen, 1 p.; op 4 ronden; 6. WeemaesVer schueren, 7 p. BUSDIENST OVER DEN AFSLUITDIJK VERLIEST EEN PROCES IN KORT GEDING. De president der Haagsche rechtbank, Mr. Rueb, heeft in kort geding uitspraak gedaan in de procedure tusschen de FrieschHolland- sche Reisvereeniging ,,Samenwerking", geves- tigd te Deeuwarden en den Staat der Neder- landen naar aanleiding van het beletten door ambtenaren van het rijkstoezicht op de spoor- wegen van door genoemde vereeniging uitge- schreven tochten tusschen Deeuwarden en Rotterdam via den afsluitdijk. De reisvereeniging had gevorderd deze handelingen dier ambtenaren onrechtmatig te verklaren op grond, dat deze tochten niet zouden zijn autobusdiensten in den zin van de wet op de openbare middelen van vervoer. De president overwoog o.m., dat de auto- bussen der vereeniging, volgens het door haar uitgegeven programma, blijkbaar bestemd zijn voor geregeld vervoer van haar leden tus schen de in dat programma vermelde vaste verzamelplaatsen, dat de vereeniging wel aanvoert, dat de leden een jaarlijksche con- tributie betalen en dat uitsluitend leden wor den vervoerd, maar dat dit niet ter zake doet, nu de vereeniging heeft erkend, dat tot dusver nog nimmer iemand als lid is geweigerd, zoo- dat practisch het vervoer voor een ieder open- staat. Op grond van deze overwegingen moeten de door de vereeniging georganiseerde tochten naar het aanvankelijk oordeel van den presi dent worden beschouwd als autobusdiensten, waarvoor volgens de wet op de openbare mid delen van vervoer vergunning is vereischt, zoodat, nu de vereeniging niet in het bezit is van zoodanige vergunning, de ambtenaren van het rijkstoezicht bevoegd waren het door- gaan van de tochten te beletten. De eisch der vereeniging werd derhalve af- gewezen. EEN GRAS SILO. De heer Jac. Holdermans te Oud-Alblas heeft een grassilo ontworpen. Het ligt in de bedoeling instemming te verkrijgen van de ^Maatschappij van Landbouw. De opzet is, dat door de boeren gras kan worden ingemaakt, zonder dat er iets verloren gaat. HOE ZAL HEX MET DE TARWEOOGST GAAN? Ons bereiken, zegt het Hbld., eenige vragen over den tarwe-oogst en wat daaraan vastzit. Hoe is de oogst uitgevallen dit jaar Uit den aard van de zaak kan hierover nog geen defi- nitief oordeel worden gegeven, maar zeker is, dat de qualiteit vrij aanzienlijk minder is dan vorig jaar, benevens dat de boeren meer zorg en arbeid aan de tarwe, die in vele gevallen is gaan legeren, moesten besteden. Deze extra-kosten drukken des te zwaarder, omdat de richtprijs is verlaagd van tien op negen gulden per 100 kilo en in de practijk zelfs nog daaronder zal blijven. Een ander vraagt, wat er met het maal- gebod zal moeten gebeuren, wanneer ze tarwequaliteit eens onverhoopt slecht zou uit- vallen en dus niet zou kunnen worden vol- daan aan den eisch, dat 35 pet. der vermalen tarwe van Nederlandsche herkomst moet zijn. Indien wij goed zijn ingelicht, zal de regee- ring in dat geval de regeling precies zoo blij ven uitvoeren als thans, alleen met dit ver- schil dat dan ook buitenlandsche tarwe als „Vita" (dus als inlandsche) en tegen den prijs daarvan voor de fabrieken beschik baar zal worden gesteld in een naar omstan- digheden te bepalen deel der verplichte 35 pet. Op 't oogenblik is de toestand als volgt: wanneer een meelfabrikant 100 kilo tarwe wil vermalen moet hij die die als volgt verdeelen: 35 kilo Vita- (inlandsche) tarwe a f 15,75 per 100 kilo. 65 kilo vrije tarwe a marktprijs plus f 2 heffing per 100 kilo, tezamen rond 8. Wanneer er nu niet genoeg inlandsche tar- 1 we beschikbaar zal zijn, zal de tarwecentrale wie het meer om den prijs dan om de tarwe te doen is in plaats van 35 kilo inlandsche b.v. 20 inlandsche en 15 buitenlandsche leve- ren, maar alles natuurlijk tegen 15,75 per 100 kilo. In hoeverre er nog eventueel voor de monopolistische Centrale aanvullende maatregelen noodig zullen zijn, om de inland sche tarwe alsdan in grootere hoeveelheid als voedertarwe kwijt te raken, is natuurlijk nog niet te zeggen. FIETSENDIEVEN GEVAT. Vrijdag wandelde de heer J. C. op den Lin ker Maasoever te R'dam, toen hij iemand op een fiets zag voorbijkomen. Dat was op zich- zelf piets bijzonders, maar wel bijzonder was, dat hij in het rijwiel zijn eigen fiets, hem eenige weken geleden ontstolen, herkende. De fietsrijder verklaarde het rijwiel van een rij- wielhersteller, die volkomen te goeder trouw bleek, gehuurd te hebben. De verhuurder kon dan ook vertellen, dat hij de fiets van den 20-jarige C. v. d. B., die voorgegeven had, dat het zijn eigen rijwiel was, had gekocht. Bij den jongeman is een huiszoeking verricht, waarbij nog twee dynamo's in beslag zijn ge- nomen. De jongeman heeft bekend, dat hij de fiets gestolen had. Hij is in bewaring gesteld. Ook de 16-jarige H. van T. te R'dam is in bewaring gesteld, verdacht van fietsendiefstal. Bij controle van rijwielen bij opkoopers ont- dekte de politie namelijk in de zaak van een rijwielhersteller in de Transvaalstraat een transportrijwiel, dat enkele weken geleden gestolen was bij de firma V., te R'dam. Van T. bleek de fiets verkocht te hebben, zoogenaamd voor een onbekenden jongen, dien hij op den Groene Hilledijk zou hebben ontmoet en die hem eenig geld voor zijn moeite had beloofd. De politie schijnt deze verklaring sterk in twij- fel te trekken en zoo is ook dezen jongen op- gesloten. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gisteren maakte de heer Alsman met 2 zoons een roeitocht op de Loosdrechtsche plas- sen. Zijn beide zoons gingen zwemmen. De 25-jarige Jan Hendrik verdween plotseling in de diepte. Toen men hem boven water haalde, bleken de levensgeesten reeds geweken. SMOKKELAARS IN DE VAL GELOOPEN. Voor den derden keer in de vorige week is het den rijksambtenaren gelukt een flinke hoeveelheid smokkelwaar in beslag te nemen. Thans was het een bende smokkelaars, be staande uit vijf personen, die per fiets uit Bel- gie de grens gepasseerd waren. Vrijdagmiddag merkten de te Epen gesta- tionneerde rijksambtenaren den fietsenden troep zoo tijdig op, dat zij nog in de gelegen- heid waren door ihet volgen van een binnen- weg hun den pas af te snijden, waardoor het den smokkelaars onmogelijk was zich door de vlucht aan een aanhouding te onttrekken. Bij onderzoek bleek, dat de smokkelaars alien te Hqensbroek woonachtig zijn. Hun fietsen, alsmede vijf pakken margarine, zijn in beslag genomen. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, waren de mannen genoodzaakt den ruim 25 K M. langen terugweg te voet af te leggen. NEDERLANDER IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. Men meldt uit Venlo: Enkele weken geleden veroorzaakte de bier- brouwer J. W. uit Venlo in een nabij Duitsch grensplaatsje met zijn auto een aanrijding, waarbij een vrouw werd gedood. De auto is toen in beslag genomen en W. werd gearres- teerd. Na borgstorting van een aanzienlijk bedrag is W. toen op vrije voeten gesteld. Dezer dagen echter heeft W. zich over de Duitsche grens begeven om met vrienden te gaan jagen. Gemeld wordt, dat W. wegens de ver oorzaakte aanrijding toen opnieuw is gearres- teerd en in verzekerde bewaring is gesteld. KIND VERDRONKEN. Te Roermond is het 2jarige dochtertje van den heer G. v. d. Eertwegh aan de Kapeller- laan in een in de keuken staande tobbe met water geraakt, en verdronken. Het ongeluk geschiedde, terwijl de moeder zich even verwij- .derde naar de voordeur, waar gebeld werd. TUSSCHEN BUFFERS BEKNELD GERAAKT. Te Nijmegen is bij het rangeeren bp het em placement van de Maas-Buurtspoorweg de 9- jarige J. Schuurmans, die zich, ofschoon per- soneel hem waarschuwde, tusschen de wagens begaf, bekneld geraakt tusschen de buffers. Hij is in emstigen doch niet levensgevaarlijken toestand naar het St. Canisius-ziekenhuis ver voerd. DIEF IN DEN VAL GELOOPEN. Een 24jarig jongeman, werd betrapt door de douanen te Vlissingen toen hij uit een der loodsen kwam met een daar gestolen voor- raad ongebandoleerd sigarettenpapier. Hij is aan de politie overgeleverd. JONGETJE DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. In de Waverstraat te Amsterdam was een ongeveer vierjarig jongetje, S. Koppenhagen genaamd, op het trottoir aan het spelen, toen het plotseling deze plaats verliet. Hij is toen onder een passeerenden met melkbussen gela- den auto terecht gekomen. 'Het jongetje is met emstige verwondingen naar het Ned. Israelietisch ziekenhuis ge- bracht, waar het kort na aankomst is over- leden. ONRECHTMATIG STEUN TREKKEN. Te Delft is de werkman V. gearresteerd, omdat hij, na in Juni als werklooze inkomsten te hebben verzwegen bij zijn opgave aan de Arbeidsibeurs, later evenzoo had gedaan ten opzichte van het Burgerlijk Armibestuur. Hij is ter beschikking van de justitie ge steld. Voorts is aldaar nog proces-verbaal opge maakt tegen den arbeider d. V., wegens het verzwijgen van verdiensten, terwijl hij-als werklooze werd ondersteund. De politie te Bussum heeft tegen vijf werkloozen proces-verbaal opgemaakt, omdat zij inkomsten zouden hebben verzwegen, zoo dat zij de laatste maaAden totaal ongeveer 1200 steun onrechtmatig hebben ge'ind. HET VLJEGONGELUK BIJ HILVERSUM. Van het ongeval met een militair vliegtuig bij Hilvensum is nog geen reconstructie mo- gelijk gebleken Men beschikt slechts over verklaringen van enkele ooggetuigen. Een kleine commissie is ingesteld, om de oorzaak van het ongeluk op te sporen. De twee toestellen bevonden zich in de lucht en voerden daar een imitatie luchtgevecht uit, waarbij gebruik werd gemaakt van een z.g. mitrailleurcamera. Gedurende dit gevecht heeft een der toestellen zich plotseling van het andere verwijderd. Toen de bestuurder van het andere toestel zijn tegenstander zocht, zag hij tot zijn ontsteltenis, dat de machine in den grond zat. Terstond is de vlieger naar Soes- terberg teruggekeerd, om van het voorgeval- lene rapport uit te brengen. De slachtoffers van het verongelukte vlieg tuig, de sergeanten Koeze en Lemstra, waren 21 jaar oud. TOEREN MET ONDEUGDELIJKE AUTOBUSSEN. De Haarlemsche politiemotorbrigade hield in Haarlem een gezelschapsauto uit den Haag aan, waarvan de remmen niet deugden. Bij een snelheid van 25 K.M. kon de wagen bij gebruik van de voetrem eerst na 44 meter stoppen en met de handrem was daarvoor 60 M. noodig. De auto werd naar een garage ge- bracht, de chauffeur kreeg een bekeuring. Den volgenden dag hield de Haarlemsche mo- tonbrigade weer een autobus uit den Haag aan, waarin 33 personen vervoerd werden. De bus, die een eigen gewicht had van vijf ton, kon met de voetrem bij 30 K.M. snelheid eerst na -18 meter stoppen. De handrem werkte heelemaal niet. Ook deze bus werd naar een garage gesleept. DOODELIJKE AANRIJDING BIJ OIRSCHOT. Zaterdagmiddag is op het kruispunt Molen- eindlberschteweg te Oirschot pater dr. J. J. Soons (S.M.M.), professor aan het studiehuis der paters missionarissen van het Gezelschap van Maria, aldaar, met zijn motorrijwiel in tootsing gekomen met een personenauto, welke van links kwam en bestuurd werd door ir. J. W. D. uit Goirle. Dr. Soons sloeg achterover met het hoofd tegen den grond, waardoor hij een schedelba- sisfractuur opliep. Dr. Venbeek uit Eindhoven, die in zijn auto achter den heer D. reed, ver- leende geneeskundige hulp. Kort daarop is pater Soons overleden. Auto en motorrijwiel werden licht beschadigd. De substituut-officier van justitie, mr. Du bois en de marechaussee waren spoedig ter plaatse en stelden een onderzoek in. Pater Soons, die op zoo noodlottige wijze om het leven kwam, werd in 1900 geboren en in 1926 tot priester gewijd. Sedert 1928 was hij als professor verbonden aan het studiehuis der paters Montfortanen te Oirschot. GEWETENSBEZWAREN. Men meldt uit Lochem: Tegen den drogist W. J. K. te dezer stede is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij ge weigerd heeft inkwartiering te verschaffen aan een hem toegewezen officier bjj de mili- taire oefening op 18 .Augustus alhier. De wqjgering was gegrond op gewetens- bezwaren tegen den militairen dienst. PARAAT! Een dame riep de hulp in van de Bussum- Sche politie, omdat zij in de Crayloosche Bos- schen een gouden armband met horloge had verloren. Een politiehond wist de dame haar eigendom binnen een paar uur terug te bezor- gen. BEIDE BEENEN AFGESNEDEN. Te Amstenrade gebeurde Vrijdag een ern- stig ongeluk. Een jongen uit Limbricht bij Sittard, de circa 18-jarige E. C. was aldaar bij zijn familie op vacantie en hielp in het boerenbedrijf mee aan verschillende werk- zaamheden. Vrijdag was men bezig met dor- schen, waarbij men gebruik maakte van een moderne electrische „Dampf"-machine. Van- uit den zolder werd het koren in de machine gegooid, die op het erf stond. Ook C. hielp hierbij. Doordat van de zoldering echter plotseling een voorwerp naar beneden viel sohrok de jongen en stortte omlaag. Hij had het ongeluk in de dorschmachine terecht te komen, die hem beide beenen afsneed, meldt de ,,Msb." In allerijl werd geestelij-ke en geneeskundige hulp gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. In levensgevaarlijken toestand werd het slachtoffer vervolgens naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Hij was de oudste zoon uit een groot gezin. DOOR HONDEN AANGEVALLEN De 6-jarige Betsje van Gelderen zou Vrijdagi avond met een vriendinnetje een boodschap gaan doen op het erf van de fam. Valk aan de 's-Gravenweg te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het erf is steeds afgesloten, daar er zeven honden losloopen, welke alle als gevaarlijk beschouwd worden. Iemand, die op het erf geweest was, had verzuimd het ihek te sluiten; toen beide kinderen den dam betraden kwamen de hon den op hen toegeloopen. Indien de kinderen waren blijven staan, was er wellicht niets ge- •beurd; nu sloegen zij echter op de vlucht en werden door alle honden tegelijk aangevallen. De kleine v. G. werden de kleeren van het lijf gescheurd, terwijl zij verschillende wonden op liep. Omwonenden wisten de honden te ver- drijven, waarna het kind bij de fam. Knappers werd binnengedragen. Nadat de eerste hulp verleend was, is het kind door dr. Hage verder behandeld. AUTO MET OUDEN VAN DAGEN IN EEN DROlGE SLOOT GERAAKT. Vrijdagochtend is in de Knijpslaan te Hooge- zand door onbekende oorzaak een auto, waar in ouden van dagen uit Appingedam een tochtje in de omgeving deden, uit de rij voer- tuigen geraakt en in een langs den weg loo- pende droge sloot terecht gekomen. In den auto zaten, behalve de bestuurder, twee be- jaarde eehtparen, Van hen werd mejuffrouw Bosgraaf gewond. Zij is door een dokter uit Hoogezand verbonden waarna zij per auto naar haar woning te Appingedam is vervoerd. De tocht is daama, zij het met groote ver- traging voortgezet. Naar de oorzaak van het ongeluk is een onderzoek ingesteld. ENGELSCHE VERKEERSVLIEGBOOT VERONGELUKT. De viermotorige Short-vliegboot Scipio van de Imperial Airways, moest Zaterdagoch- tend op zijn vlucht van Alexandria naar Brin- disi een noodlanding uitvoeren, aan de kust van het eiland Kreta. Twee passagiers zou den daarbij om het leven zijn gekomen, de overige inzittenden, n.l. 5 passagiers, bestuur der en drie leden der bemanning, werden ge wond. Daar zich een tot dezelfde maatschappij be- hoorend benzine-depotschip niet ver af bevond, konden de gewonden gered worden. Van Malta uit is een vlieglboot en van Haifa uit is de Britsche torpedobootjager Durban voor het transport van de slachtoffers ver- De eigenaar van dit been vond bet „zonde van 't geld" om tijdig de remmen ran Jfe zijn auto te feten naziea trokken, daar zij anders, wegens den zwaren storm, welke thans aan de kust van Kreta heerscht, aan iboord van het depot-schip zou den moeten blijven. De vliegboot Scipo is ten gevolge van de zware zee gezonken, Onder de dooden zou zich een officier bevinden, wiens lijk nog niet is gevonden. Volgens een uit Athene ontvangen bericht zouden bij het ongeluk slechts een persoon ernstig en 4 andere licht gewond zijn. TIEN JONGENS UIT PARAMARIBO VERDRONKEN. Te Paramaribo is Zondagmiddag 26 Juli een vlet met veertien jongelieden, die op weg waren naar een voetbalwedstrijd, gezonken, meldt de Tel. Tien jongens zijn verdronken. Het was mooi weer, maar ter hoogte van Blauwgrond betrok de lucht. De wind stak op, een eerste golf sloeg in het bootje. Met hoozen hielden de jongens de vlet nog een poosje drijvende, maar een verraderlijke golf deed haar kapseizen. Allen geraakten te water. Er waren verscheiden goede zwem- mers, die nog getracht hebben hun makkers te redden, doch alle heldenmoed was vergeefsch. Een oogenblik scheen er redding te dagen. De motorboot ,,Gusta" passeerde op eenigen afstand, doch men zag hier niets. De jon gens raakten uitgeput. 'Het werd een vreese- lijke worsteling. Drenkelingen sleurden hun redders in de diepte. Tenslotte kwam de motorpont van Marien- burg te hulp. Deze boot stak toevallig met voetballers over naar Jagtlust. Van een der deelnemers woei de hoed af, zoodat men ge noodzaakt was terug te varen. Hierdoor be- merkte men het ongeluk. Het was helaas te laat. Slechts vier jon gens konden worden gered. HET SPOORWEGONGELUK TE LICHTEVELDE. Uit Brussel wordt gemeld, dat de machinist van den sneltrein AntwerpenAdinkerke, die te Lichtevelde ontspoorde met het gevolg, dat de stoker en een passagier het leven verloren en veertig andere personen verwondingen of kneuzingen opliepen,Zaterdag, op bevel van het parket te Brugge, in hechtenis is genomen. Volgens den rechter van instructie zou de ramp aan overdreven snelheid te wijten zijn. De machinist beweert, dat hij in de bocht te Lichtervelde kwam met de reglementaire snelheid van 60 K.M. per uur. Bezwarend voor den machinist is echter het feit, dat de snelheidsmeter aan de locomotief verdwenen is. Ook is uit het onderzoek gebleken, dat de trein bij de aankomst te Gent meer dan 6 minuten vertraging had. Daarvan had hij op het oogenblik van de ontsporing reeds ruim 3 minuten ingewonnen. Door de directie van de Maatschappij van Belgische spoorwegen is, op grond van de zeer gunstige antecedenten van den machinist, bij den rechter van instructie om diens voorloo- pige invrijheidstelling verzocht. Tot dusver is de rechter op dit verzoek nog niet ingegaan. DE VIER TE MOBERLY INGESLOTEN MI JNWERKERS Twee der vier mijnwerkers die sedert Dins dag in de Bexton-mijn te Moberly, in den staat Missouri, waren ingesloten, zijn levend aan de oppervlakte gebracht, doch verkeeren in uiterst zwakken toestand. De beide anderen zijn overleden. EEN POSTDUIF NA VIER JAAR TERUG. Vier jaar geleden is een postduivenihouder te Bergkirchen een kostbare duif op een wed- vlucht naar Rothenburg in Silezie kwijt ge raakt. Hij hoorde van de duif niets meer en was deq vogel vergeten. Door een duiven- fokker van de postduivenvereeniging te Hagen werd dezer dagen de verloren geachte duif weer aan den rechtmatigen eigenaar terug bezorgd. De duif was weer direct aan haar vroegere til gewoon, vliegt geregeld uit komt ook weer telkens terug. AUTO ONDER EEN TREIN. Op een spoorwegovergang bij Ratenow is een automobiel door een personentrein aange- reden. De drie inzittenden van den auto wer den gedood. De boomen bleken niet te zijn neergelaten, daar de spoorwegwachter wegens den hevigen regen en het slechte uitzioht niet bemerkt had, dat een trein in aantocht was. BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG NEERGESTORT. Een Fransch bomlbardementsvliegtuig is bij een nachtelijke oefenvlucht boven een muni- tie-opslagplaats nabij Bayonne in het departe- ment Aude neergestort. Vier leden der beman ning konden zich met een valscberm in veilig- heid brengen. Een vijfde inzittende, een kapi- teln-vlieger, kwam om het leven. NON-STOPVLUCHT LONDEN-NEW YORK. De 31jarige Engelsche Beryl Markham heeft het plan een vlucht zonder tusschenlanding van Londen naar New York te maken. Zij zal binnen 14 dagen vertrekken met een licht Britseh vliegtuig, dat een afstand van 6000 K.M. aan een stuk kan afleggen met een snel heid van 240 K.M. per uur. DIERENTEMMER EEN GEVAARLIJK BEROEP. Te Kopenhagen vertoonde de vrouw van een dierentemmer een nummer met een konings- tijger. Voor den eersten keer was zij alleen in de kooi en alles ging goed, tot het laatste oogenblik, toen zij met een zweep in de hand dicht bij het dier kwam. De tijger sprong op de vrouw toe en sloeg haar met zijn klauwen neer. De dierentemmer schoot onmiddellijk eenige losse patronen af en bevrijdde zijn vrouw, die zwaar was gewond. Haar eene dij was geheel aan stukken gereten. In een zie kenhuis is zij onmiddellijk geopereerd. In hetzelfde ziekenhuis liggen reeds vier dierentemmers, die door tijgers van den circus zijn gewond. Het zijn dezelfde dieren, waar- mee Harry Piel in zijn films zonder eenig on- gemak heeft gewerkt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3