Predikbeurte n Kerknieuws Landbouwberichten Sport Gemengde Berichten AXEL. SAS VAN GENT. FAILLISSEMENTEN. WEER VER W ACHTIN G. WIELRENNEN. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Dinsdagmiddag heeft onder de gemeente St. Laurens een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een dame uit Breda, die tijdelijk te Dom- Iburg een woning heeft gehuurd, kwam met een two-seater van Middelburg, waar zij gas- ten van den trein had gehaald. Zij zat zelf aan het stuur en naast haar een andere dame. In den achterbak een heer en een jong meisje. Bij het uitwijken voor een voor haar rijden- de boerenwagen reed de auto met flinke vaart tegen een boom. De bestuurster kwam tegen het geheel verbogen stuur aan en klaagde over hevige pijn in het lijf, de naast haar zit- tende dame sloeg door de voorruit en werd emstig gewond. Het meisje bekwam een her- senschudding en de heer bloedde uit verschil- lende wonden. De dames zijn per ziekenauto en de heer met de auto van den heer Hoegen van Hooge- lande, die juist passeerde, naar het Ziekenhuis te Middelburg vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. iDe auto was niet alleen met bloed be- smeurd, maar ook met den inhoud van een schaal hors d'oeuvre en een flesch mayon naise. Ernstige naeiitelijke autobotsing. Even na het middernachtelijk uur had in den nacht van eergisteren op gisteren een ernstige autobotsing plaats tussehen een tweetal uit deze gemeente herkomstige luxe auto's waarvan de eene bestuurd werd door den heer W. van Sluiskil, die zijn verloofde uit Axel huiswaarts bracht en die van den vrachtrijder E. T. De tamelijk hevige botsing die met groot geraas gepaard ging had weer eens plaats op het kruispunt Kerkdreef WeststraatOranjestraat tegenover het meu- belmagazijn der firma B. H. Pot. In een minimum van tijd waren de omwonenden door de botsing in hun eerste nachtrust gestoord, op de plaats des onheils. Behalve hijzelf waren in de luxe wagen van den heer T. ook gezetenfcijn zwager F. S. en zijn schoonzuster M. S. Ook de direct gewaarschuwde genees- heer Dr. van der Zwan was vrijwel onmiddel lijk ter plaatse en bleek dat de heer S. een ribbenfractuur had opgeloopen. Ongunstiger er aan toe was echter de schoonzuster die tamelijk ernstig aan het hoofd verwond zijnde, een lichte hersenschudding had opgeloopen. Ook de eveneens in de wagen zittende echt- genoote van den heer T. was licht aan het ge- laat gekwetst. De beide chauffeurs kwamen er bijzonder goed af, maar aan de beide wa- gens was zeer groote schade zoodat dit een gevalletje voor de verzekering wordt. Naar wij vememen zijn beide auto's toevallig bij dezelfde maatschappij verzekerd. Nader vememen wij dat de toestand van mej. T. niet verontrustend is. De autorit met de ouden van dagen. Voor de zesde achtereenvolgende maal en voor de 4de maal in successie naar Knocke werd gisteren de jaarlijksche autotocht met onze ouden van dagen ondemomen. A1 was het ditmaal wat later in den zomer geworden en midden in het hoog-badseizoen het was evenals bij alle vorige gelegenheden een ideale dag weer, ook al ging het Augustus- zonnetje vrijwel den geheelen dag schuil ach- ter donkere en soms dreigende wolken. Om- streeks half een had de start plaats in de zich voor dit do'el bij uitstek leenende en gelegen Prins Hendrikstraat. Niettegenstaande de animo wel eenigszins verflauwd leek was tegen het naderen van deze ,,hoogtijdag" voor de oudjes de belang- stelling en de geestdrift weer tot het niveau van vorige jaren gestegen. Een dertigtal luxe auto's en een tweetal bussen (den van de Z.V.T.M. en een van garage „Cito" alhier) vormden de lange file die op het vastgestelde uur, zich in beweging zette. De tocht verliep onder begunstiging van een alleraangenaamste temperatuur schitte- rend. Zoomin op de heen- als op de terugreis hadden, behoudens een enkele keer banden- pech geen incidenten plaats, hetgeen zooals steeds wel weer toe te schrijven was aan de buitengewone verkeersmaatregelen die door den burgemeester waren getroffen en waarbij de hulp- en motorbrigade uitnemende diensten bewees. Thans is het zoover, dat de blonde kust van Vlaanderen over een hyper-modeme op het snelverkeer van den tegenwoordigen tijd vol- komen berekende baan te bereiken is, hetgeen deze reis op zichzelf reeds tot een lust maakt. Maar ook in het mondaine badplaatsje, dat wij zoo zoetjes aan onder de Koninginnen van het Noordzeestrand mogen klasseeren, kwam evenals telken jare aan het licht, dat de roep van dit snel gegroeide lustoord nog steeds voor geweldige uitbreiding aanleiding is. Prachtige en imposante pensions, die afge- wisseld worden door ware lustoorden van zomer- en vacantievenblijven vertellen van den geweldigen groei van de betrekkelijk nog jonge badplaats. Geen wonder dus, dat de oudjes weer oogen tekort kwamen en opgetogen waren toen men in „Sieska's" lustwarande arriveerde, waar het gerenomeerde gebak reeds lokte. In minder dan geen tijd was alles gezeten en zooals gewoonlijk liep de bedientng weer vlot van stapel. De Burgemeester gunde zichzelf geen tijd, daar hrj voortdurend in de weer was zich te overtuigen of alle oudjes zich wel voldoende tegoed deden. Maar daar ontbrak het ook ditmaal niet aan. ,,Mere Sieska's" naam is daar borg voor! Na afloop van den vlot verloopen maaltijd werd ieder de gewone vrijheid van beweging gegeven en de afspraak van het uur van ver- trek gemaakt. Elk zocht voor zich en zijn gezelschap de meest lokkende ontspanning, hetzij deze bestond in een wandeling naar het vliegveld, in de schoone omge-ving of terug naar Knocke met zijn weelderig strand en im- poneerende boulevards en hotels, can vandaar te genieten van het gezicht op de ruime en wijde zee. Zelfs waren er oudjes die een vliegtocht maakten! De tijd verliep weer maar al te snel en velen vonden het uur van vertrek dan ook alweer te vroeg gekomen, doch regel en orde stellen haar wetten en zoo vertrok men kort na het vastgestelde uur weer uit het heerlijke Knocke. De terugreis verliep op dezelfde wijze. In de meest vreugdevolle stemming en uitwei- dend over al het op dezen dag genotene dat weer in blijde herinnering bewaard zal blij- ven bij onze oudjes, bekortte men de terugreis en arriveerde men weer in goede welstand in ons stedeke waar de vele honderden die des middags uitgeleide gedaan hadden wuivend onze stoet verwelkomden. Een dag van bijzonder genot ligt weer ach- ter ons. De Axelsche ouden van dagen hebben zich, dank zij des Burgemeesters doorzettings- vermogen op de meest gezellige wijze ver- maakt en waarlijk het zou te betreuren zijn, indien dit jaarlijksche uitstapje in den ver- volge aan onze oudjes moest onthouden wor den. Waar de j.l. Zaterdag gehouden bloem- pjes-colleete toch ook weer 73,63 opbratcht en daaruit toch voldoende spreekt dat de bur- gerij medeleeft moge het onze Burgervader gegeven zijn zijn initiatief ook in de toekomst op dezelfde wijze bekroond te zien. Benoeming. De heer Bun, hoofd der R.K. school in de buurtschap Zandstraat alhier, is als zoodanig benoemd aan de R.K. school te Boschkapelle. Velen zullen den ijverigen onderwijzer, die ook buiten de school voor de jeugdbeweging zooveel deed, noode zien vertrekken. In staat van faillissement verklaard J. A. Dees, landbouwer te Zaamslag, Rechter-com- missaris Mr. C. E. Muller, Curator Mr. G. Tichelman te Ter Neuzen. VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1936. Gebouw Emmanuel. 6.45 u., Prof. Wisse. GEREF. KERR. Bedankt voor Uithuizen door Ds. W. Scheele te Hoogersmilde. Matige, tijdelijk wellieht toenemende Zuide- lijke tot Westelijke wind, betrokken met regen, later tijdelijk opklarend, weinig ver- andering in temperatuur. BEPERKING VAN EUROPEESCHE STIKSTOFPRODUCTHE Naar de Ag. Ec. Fin. veraeemt, zien mo- menteel de belangrijkste stikstofproducten in Duitschland en Polen de mogelijkheid van een beperking van den uitvoer van stikstofproduc ten onder het oog. Deze besprekingen zouden verband houden met het streven tot vorming van voorraden in geval van oorlog. Op het QOgentolik produceeren de syntheti- sche st iks tofp roduc en ten tienmaal zooveel meststoffen als Chili. Mochten zij dus b.v. slechts besluiten hun uitvoer met een tiende te verminderen, dan zou dit voor Chili der- halve beteekenen, dat zijn uitvoer zou kunnen worden verduibbeld, d.w.z. het niveau van 1929 zou kunnen benaderen. W1EGWEDSTRIJD TE SLUISKIL. Dinsdag werd te Sluiskil een wegwedstrijd verreden, waarvoor veel belangstelling was. Na enkele ronden lagen vijf renners op kop, n.l. v. d. Voorde, Leeuwenburg, Dooms, Donze en Leenknegt. Leeuwenburg, Dooms en Donze kregen op v. d. Voorde en Leenknegt een ach- terstand door pech, waardoor Leenknegt en v. de Voorde in de sprint moesten uitvechten wie de palm zou krijgen. Van de Voorde werd overwinnaar; 2. Leen knegt, 3. Leeuwenburg, 4. Dooms, 5. Donze, 6. Freijzer. Een goed georganiseerde wedstrijd zonder incidenten. DE OLVMPISGHE SPELEN GESLOTEN. De Olympische Spelen hebben ongeveer 1.2 millioen menschen naar Berlijn getrokken, waarvan 150.000 uit het buitenland. De spoor- wegen moesten bijna 1000 extra treinen voor het venvoer van die menschenmassa laten loopen. Voor de Spelen zijn in totaal 4.5 mil lioen entree-biljetten verkocht. Uit deze paar cijfers krijgt men een- beeld van de geweldige drukte, die te Berlijn in deze laatste 14 dagen heeft geheerscht. Daarbij bedenke men, dat de Berlijners zelf, ook zon der entree-biljetten, steeds naar de terreinen der Spelen trokken en in drommen de centra van het verkeer opzoehten. Het stadion was dag aan dag „uitverkocht" daar 100.000 menschen een abonnement had den genomen. De kaartverkoop alleen heeft een som van 7% millioen mark opgebracht. De organisa- tie van de Spelen kostte in totaal ongeveer 6% millioen, zoodat er waarschijnlijk een flink overschot zal zijn. Extra-verdiensten. In de bureaux van het organisatie-comite hadden 350 man personeel werk, terwijl er 5000 arbeiders in dienst waren gesteld. Menigeen heeft alleen reeds door de Spelen zelf een extra-grijpstuiver kunnen verdienen. Men denke aan het leger van controleurs, het personeel van de dozijnen restaurants op de terreinen der Spelen, schoonmaaksters en der- gelijke. Sommigen hebben op een zeer eigenaardige wijze extra verdiensten gehad. Zoo waren bij de ruiterspelen een paar dozijnen vrouwen speciaal opgesteld om op de grasvelden met groote houten stampers het door de paarde- hoeven omgeiwoelde terrein weer gelijk te stampen. Het was een eigenaardig gezicht om deze vrouwen met een fladderende witte doek om het hoofd na elken rit de velden te zien opstormen om hier een gat dicht te maken, dddr een stuk gras met de hand weer op de plaats te zien leggen om het met den stam per vast.te drukken. Zoo hebben velen van de Olympische Spe len geprofiteerd, in het bijzonder ook enkelen der Duitsche actieven, die aan hun sportpres- taties een bevordering te damken hebben ge had. Als onze Rie Mastenbroek in plaats van een Hollandsehe zwemster een Duitsche zwemmer was geweest, dan waren op zijn minst een bevordering tot kapitein te ver- waohten. Ma Braun verklaarde Zondagochtend, er niet aan te denken haar meisjes nu ook nog weer Zondagavond aan de Werelddeel-esta- fette te laten meedoen. Ze hadden genoeg ge- presteerd, vond mevrouw Braun. De laatste dag. Den laatsten dag van de spelen is het eindelij'k werkelijk mooi weer geworden. De zon straalde van een helderen hemel en het was bijna windstil en zeer warm, zoodat het stadion met de net nog even wapperende vlag- gen en de meer dan 100.000 menschen in kleu- rige en fleurige zomerkleedij, er voor den laatsten dag echt feestelijk uitzag. De weinige wolken, die er 's ochtends nog waren, trokken allengs weg en het was een prachtig gezicht, toen de zon 's avonds precies tussehen beide torens van de Marathonpoort als een donker- roode bol in den ietwat wazigen geizichtseinder onderging. De rook van het thans weldra ten doode gedoemde Olympische vuur steegein zwarten walm bijna loodrecht omhoog. Rie Mastenbroek op den sluitingsavond op het voetstuk der eere. Het groote Olympische Stadion leverde een fantastischen aanblik op, toen Rie Masten broek Zondagavond op het voetstuk der eere de gouden medaille in ontvangst mocht nemen ten aanschouwe van meer dan honderdduizend menschfen. De edele strijd om den prijs der volkeren was voorbij. De avond was reeds ge- vallen. Het stadion lag in een waas van grijs licht, waar de stralenlbundels van de schijn- werpers doorheen boorden. Rie Mastenbroek schreed naar het voetstuk, temidden harer prijszusteren en gevolgd door den heer Barllet Latour en baron Schimmel- penninck van der Oye. Toen de winnaressen op het voetstuk stonden opgesteld, werd een schijnwerper op het groepje gericht. Het was voor de Nederlanders, die ntfg aanwezig waren in deze ontzagwekkende volte en de wonder- ltjke sfeer beleefden, een ontroerend oogenblik, toen het. Wilhelmus werd ingezet. De honderd duizend stonden als den man recht. Bijna hon derdduizend menschen hieven den arm ten groet, in eerbied luisterende naar ons volks- lied, dat hier schooner klonk dan ooit ergens elders. De Nederlanders zongen het mee, uit voile borst. Voor Rie Mastenbroek, die zooveel gepres- teerd heeft, om den Nederlandschen naam te Berlijn hoog te houden, moet dit een aangrij- pend oogenblik zijn geweest Slot-ceremonie. Eindelijk was het echter afgeloopen en kon anderhalf uur te laat de slot-ceremonie begin- nen. Maar toen werden we ook schadeloos ge steld voor het wachten, want nu was de re gie weer volmaakt. Men had er op gerekend, dat het eind van deze ceromonie reeds in de duistemis zou geschieden, zij het niet zoo laat. Eindelijk weerklonken weer de Olympische fanfares en plotseling steeg een vuurpijl op en velen verwachten misschien een vuurwerk, maar de pijl was een signaal voor lets heel bijzonders. In wijden omtrek rond het stadion had men sterke schijnwerpers gesteld en deze wierpen hun lichtbundels omhoog tot ze elkaar precies boven het middelpunt van het stadion ont- moetten en zoo lag het geheele stadion met de omgeving als het ware in een dom van licht. Hoe goed, dat het weer zoo mooi was. Want dit verleende inderdaad aan de slot-ceremo nie een buitengewone plechtigheid, terwijl er van dit schijnwerpersspel bij regen al heel weinig terecht was gekomen. Onder het spelen van de muziek marcheer- den in dezen dom van licht de vaandeldragers der naties binnen en schaarden zich in een rij voor de eeretribune, de vlag van Duitschland voorop, vervolgens die van Amerika, terwijl Griekenland, dat bij den intocht eerste was geweest, thans ontbrak. De vlaggen gingen tot eerbetuiging omlaag, waarbij alleen de Amerikaansche weer overeind bleef en een koor van 1500 personen zong: Die Flamme lddert. 'Hierop werden de vlaggen weer overeind geizet, waarop ze door vijftig jongemeisjes met lauwerkransen met vergulde versierselen werden getooid. Graaf De Baillet Latour hield een slotrede en op het bord voor de bekend- making van de uitslagen verschenen weer woorden van baron De Coubertin. Toen weer klonken de woorden van Adolf Hitler: Strijkt de vlag! Kanonschoten dreunden, de Olympische klok die de jeugd der wereld had geroepen, luidde voor de laatste maal en terwijl het koor de compositie Fahnenagschied van Paul Hofer aanhief, werd de vlag langzaam gestreken, terwijl het geheele stadion weer was opgere- zen. De vaandeldragers marcheerden de eere- hal binnen, het Olympisch vuur werd gedoofd en terwijl zes athleten de Olympische vlag langzaam en statig over het veld droegen naar de eerehal, bleef men in ademlooze stilte staan. De Olympische Spelen waren afgeloopen. En buitengekomen waren we nog steeds in den dom van licht en daar stonden de men schen alweer in lange dichte hagen langs de Via Triunmphalis geschaard, om het wegrij- den van de officieele personen te zien. De Olympische vlag blijft thans vier jaar te Ber lijn en wordt in het raadhuis bewaard om in 1940 naar Tokio te worden gebracht. De Olympische Spelen zijn een gebeurtenis van het geheele Duitsche volk geweest en om de plechtige sluiting ook aver te dragen op het geheele volk werd 's avonds over alle Duitsche radiozenders en tevens door de Oos- tenrijksche zenders en Parijs en Stockholm van Leipzig uit Beethovens negende sympho nic uitgezonden. Door Duitschland, Oosten- rijk, Zweden en Frankrijk weerklonk het ,,Seld umslungen Millioenen" en ,,Alle Men schen werden Briider", zoodat op het eind van de Spelen nogmaals het beginsel van vrede en kameraadschap werd verkondigd, dat bij het begin was geuit door de duizenden postdui- ven, den olijftak van Athene en de Olympi sche hymne van Richard Strauss eindigde met de woorden: Friedenfest Olympia. DIEFSTAL VAN RIJWIELBELASTINGMERKEN. Zondagochtend zijn tijdens den dienst in de Hervormde kerk te Beekbergen (gemeente Apeldoorn) van de bij dit gebouw geplaatste fietsen der kerkgangers vijftien belasting- merken gestolen. JONGEN DOOR MELKWAGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Toen het 9-jarig zoontje van den heer Mod- ders uit IJsselmuiden Zaterdagavond, ter hoogte van de gasfabriek op den Noordweg te Kampen, voor zijn vader wilde gaan rijden, om een melkwagen te laten passeeren, kwam ^lij met het achterwiel van zijn fiets met het voorwiel van de fiets van zijn vader in aan- raking, met het gevolg, dat de jongen viel en onder den wagen terecht kwam. Zwaar ge wond werd hij bij een der omwonenden binnen- gedragen. Zondag is hij overleden. VERDRONKEN BIJ DE MOERDIJKSCHE BRUG. In verband met het verdrinkingsgeval j.l. Vrijdag van den schilder P. H. uit Made, welke van een stelling van de Moerdijkbrug viel en verdronk, heeft j.l. Zaterdag het hoofd der arbeidsinspectie uit Breda een grondig onder zoek ingesteld. Verschillende foto's werden genomen, terwijl bleek, dat verschillende stel- lage's niet aan de yoorsohriften der veilig- heidswet voldeden. Tegen den aannemer zijn dan ook reeds eenige processen-verbaal wegens overtreding der arbeids- en hinderwet opge- maakt. Zaterdag heeft de marechaussee nog den geheelen dag gedregd naar den verdronken schilder, evenwel zonder resultaat. MAN IN HET HAAGSCHE BOSCH GESTOKEN. Zaterdagavond vond de politie in het Haag- sche Bosch een 29-jarigen man, die verklaar de, dat hij na een woordenwisseling, met een mes onder den linkerschouwer was gestoken. Het bleek, dat de man daarbij zwaar was ge wond. Als dader wees hij een 28-jarige man aan, met wiens vzouw hij omgang had. De man werd naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. De politie arresteerde den dader in zijn woning en bracht hem naar het hoofdbureau van politie. VAN HET DAK GEVALLEN. Vrijdagmiddag was een veertienjarige lood- gietersleerling werkzaam op het dak van een school in de Van Zompelstraat te Haarlem. Doordat hij zich te ver voorover boog, ver- loor hij het evenwicht en stortte omlaag. Hij kwam met het hoofd op de straat terecht. De jongen liep ernstige inwendige kneuzingen en een zware hersenschudding op. Hij is in be- wusteloozen toestand naar het St. Elisabeths- gasthuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. TWEE KINDEREN VERBRAND. Maandagmiddag om vijf uur waren in het tuinencomplex ,,Ons Buiten" te Amsterdam, Waar de familie H. een huisje bezit-, de ouders even weggegaan, toen door de ihitte van een petroleumvergasser de omgeving in brand ge- raakte. Het kurkdroge huisje was weldra een en al vlam. De wieg van een meisje van drie maanden vatte ook vlam, met het gevolg, dat de arme kleine een verschrikkelijken dood vond. Uit de omgeving schoten spoedig menschen toe, die met zand en aarde het vuur bestre- den. Een van hen, de 31-jarige A. Brinkman, die een poging deed om het kind te redden, liep lichte branwonden op, welke door de inmid- dels verschenen brandweer werden verbonden. De brandweer doofde de laatste smeulende resten. De geneeskundige dienst heeft het lijkje van het kleine slachtoffer naar het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam vervoerd. Met lucifers gespeeld. Eenige kinderen uit de Lievenkamp te Oss hadden een tent opgeslagen en speelden daar in. Een der kleinen was zoo onvoorzichtig met lucifers te gaan spelen met het gevolg, dat de tent in brand vloog. De kinderen wis- ten naar buiten te komen, doch het tweejarig zoontje van den heer Van der Heyden liep daarbij zeer zware brandwonden op. De moe- der bluschte de brandende kleeren van haar kind. Zij en een zesjarig broertje van het slachtoffer kregen minder hevige brandwon den aan armen en handen. Het tweejarig kind is onmiddellijk naar het St. Annaziekenhuis te Oss overgebracht, waar het eenige uren later is bezweken. MALVERSATIES BIJ DE P. T. T. TE HEESCH. Na een uitgebreid onderzoek heeft de politie te Heesch Zaterdag voldoende termen aanwe zig geacht om tot arrestatie over te gaan van den 28-jarigen van H., kantoorhouder van het poststation aldaar op verdenking van ge- pleegde ernstige onregelmatigheden. Toen de justitie te 's-Hertogenbosch van de mal- iversaties in kennis werd gesteld, vertrok het parket onverwijld naar Heesch. De kantoor houder werd in tegenwoordigheid van burge meester Offermans aan een verhoor onder- worpen. Aanvankelrjk ontkende hij het hem ten laste gelegde, doch tenslotte viel hij door de mand en legde een volledige bekentenis af, meldt het ,,Dagbl. v. R'dam". De verdachte ward op last van den otfficier van justitie te 's-Hertogenbosch, naar Oss overgebracht, waar hij in de marechausseekazerne werd op- gesloten. In verband met de stand van het onderzoek kan de justitie omtrent deze affaire geen verdere mededeelingen verstrekken. Ter plaatse is men de meening toegedaan, dat nog meer personen bij de onregelmatigheden zouden moeten zijn betrokken. Het politie- onderzoek wordt voortgezet. EEN VAN KEVELAER KOMENDE BEDEVAARTGANGER DOOR EEN AUTO AANGEKEDEN. Nader wordt gemeld: Zondagmiddag is onder de gemeente Schijn- del een ernstig ongeluk geschied, waarbij de circa 40-jarige L. uit Loon op Zand doodelijk werd gewond. Omstreeks drie uur bevond zich pastoor Goossens uit Nuland per auto op weg naar Helmond, toen hij nabij sluis 3 langs de Zuid Willemsvaart een troepje bedevaartgangers moest passeeren, die per rijwiel van Kevelaer huiswaarts keerde. Door tot nu toe onopge- helderde oorzaak reed de chauffeur P. van pastoor Goossens plotseling een der bede vaartgangers aan. De 40-jarige arbeider L. uit Loon op Zand werd door het linker spat- bord gegrepen en kwam met groote kracht tegen de voorruit van de luxe auto terecht, vervolgens werd hij tegen 't wegdek geslin- gerd, waar hij hevig bloedend en bewusteloos bleef liggen. Hij werd door zijn tochtgenooten opgenomen en langs den weg gelegd, waarna de chauffeur van de luxe auto onmiddellijk Dr. Kersemaker uit Veghel afhaalde, die ter plaatse geneeskundige hulp verleende. Het slachtoffer bleek er emstig aan toe te zijn. Hij had behalve een schedelbreuk nog ernstige inwendige kneuzingen opgeloopen. Het slacht offer is per auto naar het St. Jozefs ziekenhuis te Veghel overgebracht waar hij omstreeks 6 uur aan de gevolgen is overleden. Het slacht offer was gehuwd en vader van een gezin. e verslagenlheid onder de bedevaartgangers as zeer groot. De koninklijke marechaussee te Veghel stelt een onderzoek in en heeft de auto in beslag genomen. STEEKPARTIJ TE UITGEEST. Dinsdagmiddag ongeveer 4 uur stond op den provincialen weg onder Uitgeest een zekere Schaafsma zijn zwager van D. op te wach ten. De relaties tussehen beide familieleden yvaren al langen tijd niet goed. Van D. stond op slechten voet met zijn aangetrouwde fami lie. Toen Dinsdagmiddag zijn zwager Schaafs ma hem opwachtte en om geld maande, ont- aardde het gesprek wederom in een twisit, die zoo hoog liep, dat van D. Schaafsma met een mes een steek toeibracht, waardoor de rech- terlong werd getroffen. De getroffene bloed de hevig en is per auto naar het huis van zijn schoonouders vervoerd. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. De gepensionneerde postbeambte Wouters te Reek (N.B.) is Maandagavond bij het over- steken van den rijksweg door een personen- auto gegrepen en op slag gedood. KIM) VERDRONKEN. Het twee-jarige dochtertje van de familie Rovers te Vinkel (N.-B.) is Maandagavond bij het spelen in een emmer met kokend zeep- sop geraakt. Toen de moeder het ongeval be- merkte waren de levensgeesten reeds geweken. MOTORRUDSTER 1 IT DE BOCHT GEVLOGEN. Door het rijden met te groote snelheid is in de Dorpstraat een door een juffrouw uit Lexmond, die een dorpsgenbot op de duo had, bestuurd motorrijwiel uit de bocht gevlogen. De motor reed door een ijzeren hek voor een woning. De duozitter was er tijdig afgespron- gen en kreeg geen letsel. De berijdster brak haar linkerbeen op twee plaatsen. Zij is naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De motor werd zwaar beschadigd. AUTO MET DRIE INZITTENDEN TE WATER BIJ DE LICHTMISBRUG. Zondagmorgen heeft zich bij de Lichtmis, in de nabijheid van Zwolle, een auto-ongeluk voorgedaan, dat gelukkig nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Een uit Haarlem afkom- stige auto, bestuurd door den heer Akkerman, en waarin voorts nog twee dames gezeten waren, passeerde nl. met veel te groote snel heid de beruchte Lichtmisbrug, waar zich reeds zoo veel ongelukken hebben voorgedaan en kwam in een stroomduiker terecht. De wagen sloeg over den kop en verdween in het water. Toevallig zaten ter plaatse eenige per sonen te hengelen. Zij schoten onmiddellijk te hulp en slaagden er in, bijgestaan door een marechaussee, de drie inzittenden uit de auto te ihalen en op het droge te brengen. De heer Akkerman had een ernstige bloedende hoofd- wonde bekomen, de dames waren er met eenige ongevaarlijke neuswonden afgekomen, doch waren uiteraard zeer overstuur. In de ma- rechaussee-kazeme werden de slachtoffers verboden en van het noodige voorzien. Een kraanwagen heeft later de vemielde auto uit de vaart gehaald. EEN LUIDRUCHTIG GEZELSCHAP. Zondagnacht keerde te Amsterdam een ge zelschap volwassen lieden, dat den Zondag op aangename wijze had doorgebracht, huis waarts. Men was nogal luidruchtig en toen een paar agenten het groepje in de Gouds- bloemstraat aanried, eenige rekening te wil- len houden met het nachtelijk uur, het was reeds .half twee, werd daaraan geen gehoor gegeven. Integendeel, de politie kreeg den raad om^ indien zij last meende te hebben van de drukte, wat uit de buurt te gaan. v Het groepje werd steeds drukker en zelfs viel een der leden van het gezelschap op een gegeven oogenblik een der beide agenten aan. Intusschen zagen de agenten zich geplaatst tegenover een kleine honderd personen, die een tamelijk dreigende houding aannamen, zoodat de politie hen sommeerde uiteen te gaan. Er werd van de sabels gebruik gemaakt, waar door een der belhamels zoodanig werd getrof fen, dat hrj zich in het Binnengasthuis moest laten verbinden. Later kon hij huiswaarts keeren. Pas nadat de beambten ook van de vuur- wapenen hadden gebruik gemaakt, werd aan de aanmaning zich te verspreiden gevolg ge geven. BRANDSTICHTING IN LIMBURG? Het „Handelsblad" meldt dat Zondagnacht op den Rijksweg VenloNijmegen in de kom van de Noord-Limburgsehe plaats Heijen, ge meente Bergen, een brand heeft gewoed bij den landbouwer en cafehouder Th. Deenen. Tij dens dezen brand hebben een of meer per sonen in de op eenigen afstand gelegen woning van den heer Kreemers een geldkistje met ongeveer duizend gulden inhoud ontvreemd. Toen het huisgezin van den heer Deenen zich ter ruste begeven had, werd de huis- vader tegen kwart voor twaalf uit zijn slaap opgeschrikt door het geroep „brand". Het bleek hem, dat in de schuur en stalling, die een paar meter van zijn woonhuis ligt, brand was uitgebroken. De vlammen laaiden reeds hoog op. Het eerste werk van den man was zijn echtgenoote en zijn zeven slapende kin deren te wekken; zij konden zich nog bijtijds uit het brandende perceel redden. Intusschen was de schuur met 20.000 kg hooi en akker- gereedschappen alsmede de stalling, waarin zich een paatd bevond, §en vuurzee geworden. De inzittenden van een auto zijn hulp gaan halen bij den op zeventig meter afstand wo- nenden landbouwer Kreemers. Van dezen landbouwer is bekend, dat hij steeds veel geld in huis heeft. De politie vermoedt, dat het dezen helpers te doen was om hun slag te kunnen slaan. Terwijl de brandweer het woonhuis nat hield, is de inventaris uit het cafe en het woonhuis naar buiten gedragen. Men kon niet voorkomen. dat de stallen geheel uit- brandden en een paard zulke brandwonden opliep, dat het moest worden afgemaakt. Intusschen had de familie Kreemers, met uitzondering van een dertien-jarig dochtertje de woning verlaten om zich naar den brand te begeven. De vrouw heeft te voren het woon huis gesloten, maar daarbij een deur aan de aohterzijde van de woning vergeten. Eenigen tijd later is ook het meisje naar den brand gaan kijken. Toen het gevaar voor uitbreiding van den brand geweken was, keerde de familie Kreemers naar huis terug. Daar ontdekte men toen, dat tijdens de afwezigheid onge- noode agsten uit een kast een geldkistje met circa f 1000 hadden meegenomen. Het voorloopig onderzoek heeft uitgewezen, dat de dieven op de hoogte moeten zijn ge weest van den financieelen toestand van Kree mers, alsmede van de plaats waar het geld geborgen was. De politie van Gennep, Afferden en Bergen zijn tot laat in den nacht in de weer geweest om de daders op te sporen. Een portefeuille van Deenen, die zich in een van de bovenvertrekken van het woonhuis bevond, is eveneens bij den brand verdwenen. Men vermoedt dat bij de branden, dife den laatsten tijd in deze streek gewoed hebben, kwaadwilligheid in het spel is. In het geval van Zondagnacht heeft men nog geen andere oorzaak kunnen achterhalen. Hooibroei is uit- gesloten. De schade wordt door verzekering gedekt. HET GEHEIMZINNIGE VERDRINKINGS GEVAL TE OYEN. Op last van den officier van justitie te 's-Hertogenibosch is in verband met het ge- heimzinnige verdrinkingsgeval van den 28-jari gen rentmeester B. te Oyen een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij verschillende bij- zonderheden aan het licht zijn gekomen. Gedurende de laatste dagen heibben tal van inwoners van de naburige Maasdorpen aan het dreggen deelgenomen doch tot heden zon der succes. De beide ambtenaren heibben naar aanlei ding van de geruchten, dat B. het slachtoffer van een wraakneming zou zijn geworden, twee tewerkgestelden van de werkiverschaffing aan een verhoor onderworpen. Dezen verklaarden foeiden dat zij met het geval niets uitstaande hadden en konden voor den bewusten nacht een volledig alibi opgeven. Verder heeft de eigenaar van de verdwenen roeiboot thans medegedeeld, dat aan het vaar- tuig tal van gebreken kleefden, waardoor het niet rivierwaardig was. Er zou in een zijwand

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3