Afgeluisterd. Sport Predikbeurten Gemengde Berichten TER NEUZEN, 14 AUGUSTUS 1936. WALSOORDEN. WEERVERWACHTING. VOETBAL zf]n! k V... dat is Voorzfchtfg nellas, president van de tijdelijke regeering der opstandelingen te Burgos, ernstig zou zijn gewond. Verder zouden regeeringsvliegers erin geslaagd zijn in het Guadarrama-gebergte een benzinedepot der nationalisten in de lucht te doen vliegen. Bij de Fransch-Spaansche grens scbijnen de bewegingen der opstandelingen zich in het bijzonder op Pasajes te concentreeren, welke stad door militaire vliegtuigen is gebombar- deerd. De marsch naar Madrid. De speciale verslaggever ,van United Press meldt volgens de Tel., dat de troepenbewegin- gen van de natonalisten, volgens het op- marschplan naar Madrid gisteren zijn begon- nen. De machine is in beweging gekomen en tegelijk daarmede is er ook beweging gebracht in een uiterst belangrijk onderdeel van dezen opmarschde ravitailleering van de troepen zocwel van het Noordelijk als van het Zuide- lijk leger der patriotten. Dat geheele ravitailleeringsstelsel is voor het voomaaimste deel gebaseerd op den rij- ken akkeifbouw in Estremadura. Derhalve is de stad Meridaeen belangrijk punt in het plan de campagne. Hier toch bavindt zich de centrale voorraadschuur van het op Madrid aanrukkende witte leger. De graanschuren en de veestapel zullen de nationalistisehe sol- daten van brood en vleesch voorzien. Zeg man, wat rook jij je tanden toch bruin! Ik zal eens IVOROL voor je meebrengen. (Ing. Med.) Een andere kwestie is dat zich met de aan- komst van versterkingen uit Marokko, de strategische plannen van generaal Franco in- grijpend gewijzigd hebben. Het staat thans wel vast, dat generaal Mola op het Somosierra- front en in de Guadarrama zal trachten tijd te winnen, totdat generaal Franco in het Zui- den zijn geheele leger in stelling heeft ge bracht. In dien tusschentijd houden zijn sol- daten zich bezig met de zuivering van de be- zette gebieden. De laatste manoeuvres van Franco voor het uiteindelijk offensief tegen de hoofdstad geven het hoofdkwarti,er te Bur gos bovendien nog even den tijd, zich een uit- weg naar de zee te banen. Op den spoedigen val van San Sebastian wordt dan oo'k alles ge- zet. Voortdurend klinkt de tred van lange co- lonnes geregelde troepen en vrijwilligers door de straten van het pasveroverde Tolosa. Lange rijen, die opmarcheeren naar het Noorden naar zee. Doch men maakt zich geen illusies, dat de regeeringstroepen te San Sebastian zich zon- der slag of stoot aan de nationalisten zullen overgeven. Zij zullen zich hardnekkig verde- digen met de zee in den rug en zoo goed als geisoleerd van averig Spanje, met een smallestroOk langs de kust naar Frankrijk als eenigen uitweg. San Sebastian zit tusschen twee vuren, seint de correspondent van de Daily Telegraph uit Saint Juan de Luz voor de stad, aan de landzijde de artillerie der nationalisten, in den rug, op zee, de dreigende vuurmohden van de „Admirante Cervera". Het schip ligt gereed om op het eerste commando te vuren en er bestaan reden om aan te .nemen, dat schip evenals bij het bombardement van Gijon tamelijk nauwkeurig doel zal weten te tref- feji. vermoeden dat de lading bestemd zou zijn voor Spanje, is gistermorgen in de haven alhier aangekomen. Het heeft, naar wij ver- nemen ligplaats genomen aan de loskade tot het lossen van een overcompleet aan bunker- kolen, waama het naar Riemen zou vertrek- ken voor het innemen van een lading. Naar we verder vememen had het stoom- scjjip een ongeveer dubbele bemanning aan boord en was ook uitgerust met vlotten, extra sloepen en aanhangmotoren voor sloepen. PER FIETS NAAR FRANKRIJK. De douanekaarten voor rijwielen, welke noo- dig zijn om met een gebruikt rijwiel naar Frankrijk te reizen, zouden volgens vorige be- richten van 1 Augustus 1.1. af venvangen wor- den door triptieken. Volgens een ander be- sluit van de Fransche douane-administratie blijven de oude kaarten tot 1 November a.s. geldig. LUXOR-THEATER. Variete. EXAMENS. Costumiere. Dazer dagen school ,,Ensaid" slaagden voor de modevak- voor costumiere de dames: Anny Broer te Walsoorden, Oorrie Overdulve Jd. te Axel, ESbrina Dieleman en Janna Dek- ker te Zaamslag, Corrie Broer te Biervliet, Marie v. d. Staal te Ter Neuzeu, alien leer- lingen van mej. Marg. Mattele, gedipl. cou- peuse-leerares te Ter Neuzen. Hoofdakte. Te Rotterdam slaagden voor de hoofdakte de heeren F. 'H. A. C. Ivens te Hulst en H. Roster te Uzendrjke. Hoofdakte-examen. Geslaagd voor het hoofdakte-examen de heer P. H. J. Melieste te Breskens. MOEDIGE REDDING. Hedenmiddag was de ongeveer 11-jarige W. Elve uit de Oostkolkstraat alhier halver- wege de Oostpier te water gegaan, niettegen- staande hij niet zwemmen kon. Spoedig ge- raakte hij in den daar loopenden sterken stroom en dreigde te verdrinken. Gelukkig voor hem waren daar in de buurt de 14-jarige C. de Fouw en de 14-jarige A. van Alphen uit de Steenkamplaan. Opmerkzaam gemaakt door het hulpgeroep van een Belgischen krabbenvisscher, ging De Fouw direct te water en kon hij een door den krabbenvisscher toegestoken schepnet den drenkeling toeste- ken. Inmiddels was ook Van Alphen te water gegaan en met vereende krachten moohten de dappere jongens de voldoening smaken den drenkeling naar de wal te trekken en met be- hulp van den visscher op 't droge te brengen, waar het aan den inmiddels ter plaatse ge- arriveerden Dr. Van Breda Vriesman gelukte door kunstmatige ademhaling de levensgeesten weder op te wekken. De toestand van den jongen, die naar de ouderlijke woning is gebracht, was redelijk wel. Een woord van hulde voor deze dappere Ter Neuzensche jongens is hier zeker op zijn plaats. AAN DEN KETTING GELEGD. In verband met een geschil tusschen een sleepbootmaatschappij en de reederij van het Zweedsche stoomschip „Kors(borg" is dit na aankomst uit Gent, alhier door den deurwaar- der aan de ketting gelegd. Nader schijnen partijen tot een accoord te zijn gekomen, daar het stoomschip inmiddels de reis heeft vervolgd. HET S.S. LODEWUCK. Het Nederl. stoomschip. „Lodewijck" dat naar Antwerpen was gevaren om daar een lading wapens en ammunitie in te nemen, die bestemd zou zijn voor Guatemala, doch die de transporbarbeiders niet wilden laden, op Het begint in een kenmistent, zoo een ouder- wetsche, vanwaar uit men's morgens eerst het stadje intrekt om bonissement te maken en de fooeren, burgers en buitenlui te vangen met schoone toespraken en een lied op de schuif- trompet drie man sterk, of eigenlijk twee man en een meisje, die ieder een reeks num- mers voor hun rekening nemen, de sterke man is tevens de beer, en de slangen-danseres is tevens autorijdster en de clown is tevens kunstwielrijder, en alien tezamen zijn zij een eersterangs nummer vliegend rek. Vandaar dat dezen avond eindelijk de groote directeur uit Parijs zal komen, om het nuimmer vliegend rek te zien. Des morgens echter is er eenige onzachte aanraking ge- weest tusschen een kroegbaas en den sterken man, en zoo geschiedt het, dat als de directeur op zijn klapstoel is gezeten en de gemoederen tot het uiterst gespannen zijn, de kroegbaas en zijn vrienden herrie gaan ma ken en wat is zulk een oude* kermis-eenmas- ter-tent bij een eenigszins solied handge- meen? Scheurpapier. Maar op de puinhoopen komt het groote nieuws: de groote directeur wil hen in Parijs zien werken. Zij krijtgen engagement en het aan lager wal geraakte trio wordt snel gemetamorphoseerd tot piekfijne eersterangs-artisten in avond- toilet en met vaste waschtafels. En dan, als de misere achter den rug is begint ze eerst goed. George, de porteur van het nummer, wil Jeanne trouwen, fen Jeanne wil Pierre, den ander. Stel u voor wat hartsoneenigheden ibetee kenen in een trio luchtacrobaten, wier leven van een handgreep vein den ander afhangt. Er gaat zich daar, in .de gangen en kleedka mers en op de repetities een lewensgevaarlrjke strijd afspelen. George bedrinkt zich en maakt schandaal op een feest en steekt Pierre in den arm, hij laat den volgenden morgen op de repetitie Pierre in het net vallen en des avonds werkt men zonder net. Jeanne, om het dreigend gevaar te bezweren, offert zich op en beloofd George te trouwen, maar vlak voor hun nummer ziet hij de beide anderen samen en daar staan de drie, een paar tellen later, hoog op de trapezes. Het bloed kriebelt u in de aderen: de eerste vang is goed. Ge haalt adem. De tweede vang is ook goed. Zal het in de derde gebeuren? Albers, Annabelle en Atilla Horbiger spelen dat alles volmaakt en Farkas heeft de sfeer van een schmiere-tent even prachtig getrof- fen als die van een groot Parijsch varietfe. Geen driewerf afgezaagde circus-romantiek, maar hard, spannend, werkelijk leven achter de schermentwee maun en en een vrouw. Gfe leeft een anderhalf uur in een circustent en een Parijsch variete en voelt het bloed in uw aderen kriebelen als de lichamen door de lucht schieten, van trapeze tot trapeze. Want Albers is in de huid gekropen van dien luchti- gen en voor den duivel niet bangen luchtacro- baat, die plotseling last met zijn hart krijgt en Horbiger is, van top tot teen, die gevaar- lijke, zwijgzame, fatale kerel, die het leven in ■zijn handen houdt, daar hoog boven in de lucht van het varietfe. Een goedgemaakte, boeiende en bekoorlijke film, wars van alle valsche romantiek; en des te romantischer en spannender; een stuk art'istenleven uit de eerste hand; een van de beste films der laatste maanden. Nicolette, das Madel von Montparnasse. Bij het laatste onweer werd de sehoorsteen van de voormalige bloemfabriek door den blik- sem getroffen. Gelukkig stortte slechts een aantal steenen naar beneden. Deze kwamen terecht op .het dak van een der omstaande huizen, zonder persoonlijke ongelukken te ver- oorzaken. Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Wes- ten wind, half tot zwaar bewolkt of betrok- ken; weinig of geen regen. lets warmer. TERNEUZEN—BREDA. Nog slechts enkele weken en het voetbal- seizien is weer officieel aangebroken. Aller- wege worden reeds wedstrijden gespeeld ter oefening voor de zware competitiewedstrijden. Zoo zal a.s. Zondag, blijkens de advertentie in dit nummer, oo'k „Terneuzen" na langen tijd van rust, weder het veld betreden. Dien dag krijgt zij op bezoek de bekende vereeniging Breda", die, op het vorig seizoen na, steeds een der tegenstrevers van onze stadgenooten in de 2e klasse is geweest. Het belooft voor ,,Temeuzen" een aardige oefenpartij te wor den. DE OLYMPJSCHE SPELEN. De zwemsters Tiny Wagner, Annie Tim- mermans en Rie Mastentoroek hebben zich gisterochtend in de halve finale van de 400 M. vrije slag geplaatst. De waterpoloploeg won met 54 van Oos- tenrijk. De Nederlandsche sabelschermers verloren met 97 van de Vereenigde Staten, met 151 van Hongarije en tenslotte ook van Duitsch- land, waardoor zij werden uitgeschakeld. Gisteravond kwam aan de beurt de beslis- sende wedstrijd voor het rugzwemmen voor dames op 100 M. De Nederlandsche favoriet^n Rie Masten- broek en Nida Seneff, welke laatste reeds blijk had gegeiven daarin superieur te zijn, kwamen op banen naast elkaar. Nida Seneff had al spoedig de leiding. Bij het keeren mistte zij echter tot schrik der- 'Hollanders het keer- punt. Zij keerde echter terug en al gingen hierbij enkele kostlbare seconden verloren, zoo was zij toch spoedig weer eerste, Zij tikte aan, onmdddellijk daarop gevolgd door Rie Mastenbroek, die dus tweede werd. ZONDAG 16 AUGUSTUS 1936. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 10 u., de heer L. A. F. le Mat, van 'Hoenderloo, Jeugddienst; 2.30 u., de heer Ph. J. Greeven. SLUISKIL. 9.30 u., de heer Ph. J. Greeven; 2.30 u., de heer W. J. Founder. AXEL. 9.30 u„ lefesdienst; 2 u., Ds. Van ■Oeiveren. HOEK. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 9.30 U„ Ds. P. L. D. J. van Oeveren, van Axel; 2.30 u., Ds. A. Th. Stegenga, van Zuidzande. KLOOSTERZANDE. 10 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2.30 u-., Ds. Akersloot van Houteh Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. D. Scheele, van Assen. AXED. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. v. d. Vegt, van Goes. HOEK. 10 u. en 3 u., leesdienst; 7 u., Ds. W. H. v. d. Vegt, van Goes, rede Jong. Ver ZAAlMlSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. F. Tolle- naar, van Den Helder; 6.30 u.. Ds. Tolle- naar, zendingsrede. 's Gravenbroek, is het ongeluk gebeurd. Op deze plaats sloeg het vaartuig om. Hoe, valt niet met zekerheid te zeggen. De jongeman kon zeilen en had in zijn woonplaats een boot. Er stond een flinke wind uit het Noord-Wes- ten, die het water weliswaar flink deed dei- j nen, maar de omstandigheden waren voor zei- len toch alleszins geschikt. Vermoedelijk is een sterke windvlaag er zat een bui in de I lucht - in het zeil geslagen, dat mogelijk j heeft vastgestaan fen niet meer gereefd kon worden. De verloofden konden niet zwemmen en dit vooral werd hun noodlottig toen de boot kap- seisde. De 11-jarige jongen kon wel zwemmen en zoodra hij in het water lag, begaf hij zich naar den kant. Het ongeluk werd spoedig op- gemerkt. Op een paar honderd meter was de heer J. L. Hulleman uit Gouda met zijn motoriboot en onmiddellijk voer hp naar de plaats waar de omgeslagen jol dreef. Op 50 meter van den kant pikte hij den jongen, die al zeer vermoeid was, op. Het meisje was spoedig gevonden. Zij had zich aan de boot vastgeklampt en lag onder het zeil in het water. Met de motor- boot werd zjj naar de Groene Reede gebracht. Reeds na yijf minuten was zij op den wal en direct werden pogingen in het werk gesteld, om de levensgeesten op te wekken. Een dok- ter, leden van de reddingsbrigade en politie deden al het mogelijke, maar hun moeite was vruchteloos. Ruim twee uur achtereen is kunstmatige ademhaling toegepast. doch ten slotte moest de dood worden geconstateerd. Helaas had men geen zuurstofapparaat bij de hand. Later is de zuurstofkoffer van de Goudsche politie per motor gebracht. Deze kon echter geen uitkomst meer brengen. Het lijk van den jongeman is eerst Donder- dagochtend gevonden. Heden zouden de slacht- offers naar Woudsend worden overgebracht, waar morgen de begrafenis zal plaats hebben. JONGEN ONDER TEGELS BEDOLVEN. ■Op den Swalmerweg te Roermond passeer- de Donderdagavond omstreeks acht uur een vrachtauto uit Tegelen een Duitsche vraoht- auto. Deze laatste moet het andere voertuig van achter hebben aangeraakt, ten minste de auto uit Tegelen, beladen met tegels, is om geslagen. Op het fietspad reed op dat oogen- blik mej. Bloemen uit Bedford met haar drie kinderen, die juist van vacantie terugkeerden. •De inhoud van de vrachtauto viel op - het 1'4-jarige zoontje. Ook werd het 9-jarig doch- tertje getroffen. De jongen is stervende onder de schenven vandaan gehaald en naar het zie- kenhuis te Roermond overgebracht. Het meisje is met een passeerende, auto naar het zieken- huis te Tegelen gereden. De'Duitsche vrachtauto is doorgereden. Het is mogelijk, dat de inzittenden van dit voertuig niets van het ongeluk helbben gemerkt. DE GESLOTEN BRUG. Woensdagavond, toen de Lage Erfbrug te R'dam voor het vofetgangersverkeer was af- gesloten, liep de 29-jarige losse werkman C. v. H. ondanks alles, toch daarov-er, hetgeen prompt door een politieman werd opgemerkt, die naar hem toekwam. De man, wel begrij- pend, dat een proces-verbaal zou volgen, ging er zoo snel hij kon vandoor, doch de politife- agent zette hem na en haalde hem in. Inmid dels was nog een politieman ter plaatse ver- schenen en met zijn tweeen brachten zij den overtreder naar de politiepost aan het Mar- conieplein. Tijdens de ovenbrenging rukte en trpk de man om zich te bevrijden, met andere woorden: hij pleegde verzet. Dat zag de 28-jarige stoker J. v. H., broer vah den eersten man. Deze oritstak in woede en trafehtte zijn broer teonbzetten. Hij had echter buiten den waard,-of liever: buiten een derden agent, die zich in de onmiddfellijke na- brjheid bevond, gerekend. Tegen deze over- macht waren beide mannen niet bestand, dpch J. v. H. kreeg toch nog gelegenhedd am een der agenten zulk een klap in' het gezicht te geven, dat zijn neusbeen brak en hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel moest worden behandeld. Beide mannen, die onder invloed van sterken drank waren, zijn thans achter slot en grendel gezet. C. v. H. zal vervolgd worden wegens weerspannigheidJ. v. H. wegens het belem- meren in het uitoefenen van zijn plicht van een ambtenaar in functie, a'lsmede mishandeling. b. Dit V-vormige veihgheidsadvie ^moest u op uw voomrfl plait- ^ken, oin er steeds aan te ^denken, dat in bet ver- 4 ^keer „veilig", „vlot" ^en Mvtug~ vrien.^ 1 den x'jn 111 i j Zooals Louis Davids zingt van de meisjes van de Amistelstad, die allemaal ,,wat" heb ben, zoo hebben de Madchen von Montpar nasse allemaal „was" niiet alleen terwille van de rijm, maar in de film belichaamd door de lieftallige Nicolette, die met haar Andre een mansarde bewoont, waar meer liefde en vroo- lijkheid te vinden is dan eten, waar het lied van de Dalles een refrein is, dat op ieder oogenblik van den dag te berde gebracht wordt. Maar de twee zijn jong en vol over- moed, de buren hefbben 't niiet beter en de deurwaarder is kind aan huis. Deize Fanfarel is een type, die met zijn slachtoffer meeleeft, die in zijn dor amibtenaarshart een zwak plekje heeft voor dit jonge stelletje. En Andrfe weet dit gevoel uit te buiten en leent boven dien nog geld van den goeden man. Andrfe is eigenlijk een graaf, maar zijn vader trok de handen van hem af, vanwege zijn collage met Nicolette. Papa is ech'ter ook niet de deugd zelve, als hij een aardig meisje ziet, verdwijnt de bril en komt de monocle op de proppen, de Witte anjer in het knoopsgat en een aimabele glimlach op de lippen. De deurwaarder, die niet, zooals vaak in de film, een kwaadaar- dig personage is, speelt de rol van een goede fee en gaat naar den graaf om hulp voor diens zoon te vragen. Deze wordt hem toegezegd, mats Andrfe een rijke margarinefabrikanten- dochter ergens in de provincie wil trouwen. Als dank voor zijn bemoeiingen wordt de deurwaarder bij 't jonge paar de trap afge- gooid, maar in 't pientere brein van Nicolette komt de gedach'te op, dat Andrfe zich maar gauiw verloven en trouwen moet, om 't geld van papa binnen te halen, mits hij maar di rect gaat schedden en bij haar terug komt. Dies stoomt Andrfe naar het protzige kasteel van den fabrikant en wij maken een amu- sant verlovingsfeest en pleine familde mee, niet te vergeten de knicksende gedichten op- zeggende nichtjes. Intusschen zit Nicolette in Parijs en ten tweede male komt in haar hoofd een gedachte, om uit de impasse te geraken, maar deze is even funest als de eerste. Zij zal op zijn verzoek met den graaf soupeeren, die voor deze gelegenheid zich een baronnen- titel aanschaft. Beiden weten dus niet van elkaar wie zij zijn. De graaf wordt getroffen door haar na'iwiteit, maar nog meer door haar deugd en 't gevolg is, dat zij onder tra- nen vertelt wie ze is. Ondertusschen is Andre van de verlovingspartij ontsnapt en hobbelt in een ouderwetsch vehikel naar de hoofdstad terug. Als hij op zrjn zolderkamer komt, is Nicolette weg en als ze binnenkomt is hij na- tuurlrjik jaloersch, pakt zijn koffer als zijn papa binnenkomt en hem Nicolette in de arm en voert. Hiermede komt t vroolijke einde aan een vroolijke film. Gereformeerde Gejneente. 2.30 u. en 6 u., lees- TER NEUZEN. 9.30 u dienst. AXEL. 9,30 u., Ds. A. Verhagen, H. A.; u., Ds. A. Verhagen. 2.30 Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u„ Ds. J. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Evangelisatielokaal Othene. 6.30 u., Ds. Th. Stegenga, van Zuidzande. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 U., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. VAN EEN BRUG GEVALLEN. Toen de student aan de Technische Hooge- school te Delft, jhr. Op ten Noort, die in zijn vacantie bij de werken aan de IJsselbrug werkzaam is, Woensdag bij de betonwerken bezig was verloor hij, tengevolge van een mis-- stap het evenwicht, waardoor hij van de brug viel en op de uiterwaarden terecht kwam. In bewusteloozen toestand is hij naar het algemeen ziekenhuis vervoerd. Waar- schijnlijk heeft hij een hersenschudding opge- loopen. Het bewustzijn was Donderdagoch- tend nog niet weergekeerd. De toestand van den patient is zeer ernstig. ONTVREEMDE SAXOPHOON TERECHT. Te Delft zijn Woensdag twee Rotterdam- mers aangehouden wegens oplichting. Bij een huiszoeking is gebleken, dat zij in verschil- lende stfeden ham oplichterspraktijken hebben uitgeoefend. Tal van goederen werden in hun woningen gevonden, o.a. een saxophoon ter waarde van 225, welke eenigen tijd geleden ten nadeele van een muziekhandel te Gouda is ontvreemd. Voorts acht paar schoenen, een tandem, pantalons, overhemden en een partij muziek, afkomstig van oplichtingen te Rotterdam, Schiedam en Den Haag. Na af- wikkeling van de zakea te Delft zal het twee- tal ter beschikking van de politie te Rotter dam worden gesteld. van het tafelzilver ongeschonden gevonden in een werkplaats te Bodegraven. De aangehou- denen ontkennen. VAN ZIJN FIETS GEVALLEN. Donderdagmiddag ca. 3 uur fietsten de heer en mevrouw d. G. uit Laren met hun tienjarig zoontje van Eemnes naar Laren (N.-H.). Op den hoek van den Laarderweg en den Molenweg naderde uit tegenovergestelde richting een vrachtauto. Mevrouw d. G. kon nog juist tusschen een aan den linkerkant van den weg staanden groentenwagen en den vrachtauto passeeren, doch haar zoontje schrok doordat van een hoop steenen er een naast zijn fiets viel. Hij kwam eerst tegen den vrachtauto te vallen en vervolgens op den grond. Een dokter constateerde, dat het kind den nek geibroken had. Het lijkje is naar het lij- kenhuisje te Eemnes gebracht. DE GASTVROUWE VAN KONING EDWARD EN HAAR JACHT DE „NAHLIN". Volgens deskomdigen is de „Nahlin", het jacht van de schatrijke Lady Yule, aan boord waarvan koning Edward zijn vacantie door- brengt, het snelste particuliere schip ter wereld. Het ljan een snelheid van zeventien knoop bereiken, hetgeen meer is dan van menigen Oceaanstoomer. In 1930 werd het jacht gebouwd op de beroemde werf van Brown en Co., die ook Engeland's trots, de Queen Mary, vervaardigd hebben. Wanneer men de grootte van de Nahlin, 555 ton, ver- gelijkt met die van de Queen Mary, 82.000 ton, dan blijft er natuurlijk van het scheepje weinig over. In luxe evenwel overtreft dit par ticuliere schip in alle opzichten den reus- achtigen stoomer. Koning Edward zal hier een comfort aantreffen, zooals hij dat zelfs niet in zijn paleizen kan vinden. De muren der twaalf badkamers bestaan uit dikke glasplaten, waarachter men in lichtgroen water, kostbare Chineesche sier- visschen kan zien. In de gymnastiekzaal staan filmtoestellen, die de oefenenden auto- matisch film en. Er is een uiterst goed inge- richt laboratorium aan boord, waar de films ontwikkeld kunnen worden, om een paar uur later in het kleine bioscoopje aan boord ge- draaid te worden. Men moet echter niet denken, dat dit de eenige films zijn, die men aan boord te zien krijgt. Integendeel, zij vor- men sleohts een klein deel van het voorpro- gram. De hoofdfilm is steeds een der nieuw- ste, opzienbarende kunstwerken, die men de volgende week in het beste LondenSche film- theater kan zien. De eetkamer is in blauw en zilv-er gehouden. de salon in grijs. en donker rood. De keuken is een kleine cople van die in het beroemde Savoy Hotel te Londen. Aan boord vlndt men riiet alleen steeds vljftig leden der bemanning, maar ook kolibris, aapj-es, panters, die de op- varenden van -de „Nahlin" in de verschillende deelen der wereld vingen. Dit sprookjesschip heeft het aardige bedrag van 278.000 pond sterling gekost. Hoe mrs. Yule aan de zijde van haar jon gen echtgenoot achter de toonbank stond van hun klein kruidenierszaakje, heeft zij beslist nooit van dezen glorieuzen tijd kunnen droo- men. Haar man maakte echter fortuin en na den dood van haar echtgenoot was Lady Yule de rijkste vrouw van Engeland. Zij was toen al in Engeland bekend door haar eige- naardigheden. Niet alleen waren haar giften voor liefdadige doeleinden zeer groot, maar ook haar kooplust was verbazingwekkend. Zij betaalde bijvoorbeeld ongelooflijke prijzen. wanneer men haar een ,,spookslot" kon leve- ren. Haar groote belangstelling gold echter de paardensport. De stallen van Lady Yule te Ballaton Lodge bij New Market behooren tot de beste, die men in Engeland en waarschijnlijk in de ge heele wereld kent. Caligula liet, zooals men weet, zijn paarden in melk baden en aanbidden als goden. De stallen der renpaarden van Lady Yule zijn voorzien van centrale verwar- ming, douches en iiistrumenten, die voor de juiste samenstel'ling der lucht en het goede vochtigheidsgehalte zorgen. De paarden in deze stallen zijn buitengewoon kostbaar. Twee er van kocht zij van haar grooten concurrent Aga Khan. Voor ,,Le Phare" betaalde hij 3255 pond, voor „Pisa" zelfs 5800 pond sterling. Bij voorkeur noodigt Lady Yule vooraan- staande lieden uit. In haar villa's kan men de eerste vertegenwoordigers van den Engel- schen adel aantreffen. Ook de prims van Wales vertoefde vaak incognito op een van haar bezittingen. Nu hij koning geworden is, heeft hij de uitnoodiging van Lady Yule om zijn vacantie op haar prachtige jacht door te brengen, aanvaard. ELF DOODEN BIJ EEN AUTO-ONGELUK- Bij een ernstig ongeluk met een vrachtauto in Moranie, nabij het plaatsje Rychaltice, zijn elf menschen gedood. De overige inzittenden van den wagen werden zwaar gewond. TWEE PERSONEN VERDRONKEN. Twee jonge menschen uit Friesland, een ver- loofd paar, die op vacantiereis waren, zijn Wjoensdagmiddag op de Reeuwijksche Plassen op tragische wijze om het leven gekomen. Bij een zeiltocht is de boot omgeslagen, waarbij beiden zijn verdronken. Een jongen van elf jaar, die de derde inzittehde was, heeft zich zwemmende kunnen redden. De slachtoffers zijn de 25-jarige G. v. d. Werf en zijn 21-jarige verloofde Fopje Volle- ma, beiden uit Woudsend (Fr.). Zij vertoefden met den moeder van den jongeman reeds eenige dagen bij de familie Westerhof aan den Rid- der van Catsweg te Gouda. Woensdagmiddag gingen de jongelui met hun neefje, de 11-jarige B. J. Westerhof, op de Reeuwijksche Plassen een zeiltocht doen, waartoe zij in de jachthaven van het recrea- tie-oord Elfhoeven een 14-voetsjol huurden. Daarmee gingen zij den plas Elfhoeven op, welke de grootste is van het Reeuwijksche merencomplex en tegenover den straatweg naar Bodegraven ligt. Midden in het wilde water, op ongeveer honderd meter afstand van de Groene Reede. de scheiding tusschen de plassen Elfhoeven en MEISJE VERDRONKEN. Donderdagmiddag om een uur is het 10-jarig meisje Marie Rijs, uit Dirkshom, dat bij haar tante logeerde, op den Oosterdijk te Oudkars- pel bij het stoeien op de fiets in het water van de ringvaart van de Heer Hugowaard gereden. Men slaagde er niet in het kind te redden, zoodat het is verdronken. Eerst om vier uur had het dreggen resultaat en kon men het lijkje bergen. DE INBRAAK BIJ DEN BURGEMEESTER VAN ZWAMMERDAM. Het is de gemeentepolitie be Zwammerdam Donderdag in samenwerking met de rijks- politie mogen gelukken de inbrekers, die ver- dacht worden van de inibraak in de woning van den burgemeester van Zwammerdam, te arresteeren. Het zijn W. B. en D. M uit Bo- de graven. Beiden bevinden zich in venzekerde (bewaring. Van de buit, voor een groot gedeelte be- staande uit tafelzilver, tot een gezamenlrjke waarde van 1000. is het grootste gedeelte NEDERLANDSCHE WAGON VERNIELD IN BELGIe. Een uit Mechelen vertrokken trein is nabij het station van Dendermonde ontspoord. De locomptief, de kolentender, een Nederlandsche wagon en een intemationale wagon kantelden. De Nederlandsche wagon werd gedeeltelij'k vemield. Het opruimingswerk werd terstond ter hand genonssa. Het treinverkeer onder- vond geen vertraging. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. AANRANDERS VAN TAXI-BESTUURDERS GEARRESTEERD. De Brusselsche politie is er in geslaagd de hand te leggen op vijf jonge mannen, die zich gespecialiseerd hadden in het aanranden van taxibestuurders. Telkens werden deze door 2 mannen aangesproken die wenschten naaa Tervueren gebracht te worden. Ter hoogte van Stokkel of van Vier Armen bedreigden de toandieten hun slachtoffers met een revolver, en verplichtten ze hun geld af te geven. ■Een tiental van deze beroovmgen werden hun ten laste gelegd. Allen hebben beken'd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2