WIT!! „KLINI0P' Gemengde Berichten achterspatborden VLISSINGEN. ZWEMMEN. DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. BRUT ALE POGING TOT BEROOVING. Aardappelziekte. Door de vele regendagen was het te ver- wachten, dat de aardappelziekte niet zou uit- blijiven. Vooral de Eigenheimer heeft van deze ziekte veel te lijden. Ook „doorgroei" valt bij deze aardappelsoort te constateeren. Vele par- tijen staan zwart te velde. Benoemd. Nu mej. M. Wisse is benoemd als onderwij- zeres aan de bewaarscbool, is in haar plaats ajan die school als hulpkracht benoemd mej. S. de Zeeuw Hd. Op het nippertje. Zaterdagmididag waren wij getuiige van een voorval, dat wij niet zonder eenige veront- waardiging kunnen neerschrijven. De Zuid- Duitsche mailtrein zette zich juist in bewe- ging, aan de overzijde van betzelfde perron stond een speciale Coock's trein en daarvoor kwamen nog steeds tientallen passagiers aan- loopen. Plotseling komt een dame aanrennen, die blijklbaar nog met den Zuid-Duitschen mode moest, achter haar rende een matroos van de maiillboot met enkele koffers. Hier bledk, dat het trein- en stationspersoneel niet volidoende de gangen van deze dame had na- gegaan, want onverwacht took deze een der portieren open en sprang tot grooten schrik van alien, die het zagen, ook van passagiers uit beide treinen, nog in den waggon. Haar koffers gingen haar door verschillende open- staande ramen achteraan. Het liep goed af, maar de vraag kiwam toch op, of het niet dringend gewenscht is, afdoen- de maatregelen tegen een herhaling van zulk een uiterst gevaarlijk experiment te nemen. i DE UITREIKING DER PRIJZEN. In het lokaal van ,,Klimop" bij den heer O. de Vries vereenigden zich Vrijdagavond het bestuur van „Klimop" met eenige belangstel- lende leden en het personeel van de bradee- rende winkels. De zaal was vrijwel geheel gevuld en maakte door de diverse kleeder- drachten een fleurige en gezellige aanblik. Toen de voorzitter van „Klimop" de zaal be- trad klonk hartelijk uit aller mond bet be- kende Neuzenlied waarvan de heer Van den Bruele de woorden heeft gemaakt. Even later betrad de burgemeester het keurig ver- sierde clublokaal en kwamen de dames mevr. Tellegen, mevr. Hoving en mevr. Visser, die op verzoek van ,,Klimop" zoo welwillend waren geweest zitting te nemen in de commissie die de costumes van de aan de braderij deel- nemende winkeliers bij him rondwandeling hadden beoordeeld. Hun komst werd met een hartelijk applaus begroet. Nadat de heer Van den Bruele deze gezel lige bijeenkomst had geopend, heette hij in de eerste plaats den burgemeester hartelijk wel- kom en dankte hij hem voor de voile mede- werking die .Klimop'tijdens deze dagen van het hoofd der gemeente mocht ontvangen en tevens de dames die aan het verzoek om de beoordeelingscommissie te vormen wel hadden willen voldoen, waaruit ten voile bleek, dat het streven van „Klimop" ook bij de geheele burgerij sympathie genoot* Hoewel de bra- derijweek nog niet ten einde is en Zaterdag als een drukke dag zal kunnen worden bescbouwd, was bet hem een groot genoegen reeds thans te kunnen constateeren, dat de Braderij 1936 als volkomen geslaagd kan worden beschouwd. Ook de winkeliers die aan de Braderij hebben deelgenomen betuigde hij zijn dank en hoopte hij dat bij een volgende Braderij of feestweek nog meerderen hieraan zullen deelnemen want ten slotte is het werk van ,,Klimop" in het belang van alle winkeliers, die juist deze dagen de duizenden bezoekers kunnen toonen wat den winkelstand van Ter Neuzen kan prestee- ren en ruimschoots een vergelijking met de groote steden in binnen- en buitenland kan weerstaan. Hierna gaf hjj het woord aan mevrouw Tellegen, die aangenaam verrast was gewor- den door den arbeid die ,,Klimop" en de deel- nemende winkeliers hadden verricht en het succes dat deze Braderij was ten deel geval- len. Mede namens de dames die met haar de beoordeelingscommissie hebben gevormd, kan zrj verklaren dat zij met genoegen aan het daartoe gedaan verzoek hebben voldaan, al viel het door de groote verscheidenheid der costuums niet gemakkelijk de prijzen vast te stellen. Hierna reikte mevr. Tellegen de prijzen uit, die als volgt waren toegekend: le prijs: De groep van den heer Van den Bruele, bestaande uit 4 dochters en het zoon- tje, die door hun costuums geheel uit wol vervaardigd eeh prachtig voorbeeld hadden gegeven van succesvol aanwenden van de door den heer Van den Bruele gevoerde artikelen. De 2e eerste prijs verkreeg de groep van den heer Boerbooms, manufacturenhandel, Kersstraat, bestaande uit 4 jonge dames en 4 jonge heeren gekleed in marine pakjes. Aan beide prijswinnaars werd een fraai op- gemaakte taart uitgereikt. Een spontaan applaus volgde op deze en ook de nog volgende bekendmakingen. Dat de aanwezige verkoopstertjes plotseling het lied ,,Eerlijk zullen wij alles deelen" inzetten, vermocht uit den aard der zaak niet geen ge- volg hebben, want bij zoovelen zou er van de prijzen niet veel zijn overgebleven. De nu volgende prijzen bestonden uit diverse souvenirs. 2e prijs: Mej. Van Noord, in Biedermeijer- costuum, van den heer A. J. van de Ree, Goud- en zilverwerken, Nieuwstraat. 3e prijs: Jongejuffr. Michielsen, als Tyrool- sche, van den heer Michielsen, Schoenhandel, Dijkstraat. 4e prijs: Mej. Polderman, als Carmen, van de firma Voerman-de Pauw, Dames- en Heerenmode-artikelen, Noordstraat. 5e prijs: De Pierrets-groep van den heer Schellinkhout, Modemagazijn, Noordstraat. 6e prijs: Mej. Van Kolk met dochtertje in Volendamsch costuum, van den heer Van Kolk, Vischhandel, Dijkstraat. 7e prijs: Mej. Van Langevelde, in smoking, van den heer Van Langevelde, Dames- en Heerenkieenmakerij, Dijkstraat. 8e prijs: Mej. Van Gelderen, in Markensch costuum, van den heer J. Jurrij, Manufactu renhandel, Noordstraat. 9e prijs: de jonge dames Van Hauwe, in Tyroolsch en Beiersch costuum, van den heer Van Hauwe-Acke, Schoenhandel, Korte Kerk- straat. tf lOe prijs: de jongeheer S. Maas, als Tyroler- knaap, van den heer Maas, Kaashandel en Kruidenierswaren, Noordstraat. He prijs: Mej. Harte, als Japansche, van de firma Voermande Pauw, voornoemd. Mevrouw Tellegen besloot met alien harte lijk dank te zeggen voor de medewerking en hoewel de commissie nog gaarne uitbreiding had gegeven aan de toegekende prijzen, want zoovelen hadden hun ujterste best gedaan, moest hiermede worden besloten De com missie hoopte dat de jongedames bij een vol gende gelegenheid weder alien hun krachten zullen aanwenden om in fraaie costuums uit te komen. Hiermede was deze prijsuitreiking besloten en bleef men nog eenige oogenblikken in vroolijke stemming bijeen. Jl. Zaterdag werden alhier in de Bad- en Zweminrichitdng nabij de Westsluis vanwege den kring Zeeland gehouden de kampioens- wadstrijden zwennmen. Deze hadden onder redelijke belangstelling plaats. De uitslag was als volgt: ioo M. rugslag dames. Kaimpioene mej. C. van der Graaf van ,,'t Sas" te Goes in 2 min. 14.4 sec.. 100 M. rugslag heeren. Kampioen de heer W. Verimoet van „De Bruinvisch" te Sas van Gent in 1 min. 43 sec. P. Verhage van ,,De Schelde" te Ter Neuzen deed het in 2 min. 0.6 sec. ,100 M. schoolslag dames. Kampioene mej. Grd van Melle van .Scheldestroom" te Bres- kens in 1 min. 37.2 sec.; mej. Van der Graaf deed het in denzelfden tijd doch werd gedis- qualificeend; no. 2 werd mej. D. van der Steen van ,,De Bruinvisch" te Sas van Gent in 1 min. 45 sec. 100 M. schoolsilag heeren. Kampioen A. Renique van ,,De Bruinvisch" te Sas van Gent in 1 min. 29.8 sec. 100 M. vrije slag dames. Kampioene mej. T. de Jong van „De Zeehond" te Vlissingen in 1 mlin. 27.6 sec. 100 M. vrije slag heeren. Kampioen P. Neeteson van ,,De Bruinvisch" te Sas van Gent in 1 min. 10 sec. 3 maal 50 M. wisselslag estafetta dames. Kampioen ,,'t Sas" te Goes in 2 min. 12.4 sec., met de dames C. van der Graaf, M. Sinke en E. Numans; 2e was Breskens; 3e Ter Neuzen; 4e Vlissingen en 5e Sas van Gent.1 3 maal 50 M. wisselslag heeren. Kampioen ,,De Bruinvisch" te Sas van Gent in 1 min. 54 sec., met de heeren R. Claeyssens, A. Renique en P. Neeteson; 2e was Vlissingen en 3e Breskens. 5 maal 50 M. vrrje slag estafette dames. Kampioen ,,De Zeehond" te Vlissingen in 3 min. 45.6 sec., met de dames S. van der Most, B. van den Broeke, F. Prins, T. de Jong en M. de Wlolf; „De Schelde" te Ter Neuzen was tweede in 4 min. 10 sec., met de dames J. de Haas, R. Bal, D. Koole, T. de Vlieger en M. de Meijer. 5 maal 50 M. vrije slag estafette heeren. Kampioen „De Zeehond" te Vlissingen in 2 imiin. 49.4 sec., met de heeren H. Pots, W'age- naar, W. Ardewijn, Kodde en P. van Steve- ninek; tweede was ,,De Bruinvisch" te Sas van Gent in 2 min. 51.2 sec., met de heeren R. de Bel, W. Stock, R. Olaeyssens, H. Stubbe en P. Neeteson. Provinciale polovvedstrijd. iZondag had te Vlissingen de eerste provin ciale polowedstrijd plaats in de jachthaven aldaar. Hieraan namen deel de ziwemclubs ,,De Bruinvisch" van Sas van Gent, Schelde stroom" van Breskens en twee zeventaUen van ,,'De Zeehond" te Vlissingen. De uitslag was als volgt: Zeehond IDe Bruinvisch 31 Zeehond HScheldestroom 05 ScheldestroomDe Bruinvisch 10 Zeehond IZeehond II o0 Zeehond IIDe Bruinvisch 13 ScheldestroomZeehond I 21 Scheldestroom van Breskens verwierf dus den eer^ten prijs met 3 gewonnen wedstrijden en Zeehond I van Vlissingen den tweeden met 2 gewonnen wedstrijden. OLYMPISCHE SPELEN. Mooie resultaten van Nederland op 8 Augustus. Van Vliet wint in de trjdrace over 1 K.M. de gouden medadlle. Ooms en Leene winnen in het tandem-num- mer den tweeden prijs. Bij de kano-wedstrijden over 1 K.M. behaalt Nederland derde prijzen in de een-persoons en twee-pe rsoons -kajaks Brasser wordt no. 5 in de tienkamp. Rie Mastenlbroek vestigt een rtfeuw Olym- pisch record op de 100 meter vrije slag. Zij plaatst zich evenals Willy den Ouden en Tini Wagner in de demi-finales. De estafetteploeg op de 4 X 100 meter (hee ren wint haar serie. De vrouwelijke esta fetteploeg wordt in haar serie derde en plaatst zich. zoodoende ook in de finale. Kagchelland is tweede in den strijd der Olympia-jollen en bezet in het algemeene klassement thans de eerste plaats. Bob Maas behaalt een averwinning in de star-klasse en is nu no. 3 in het algemeene klassement. EEN MOEDIGE REDDER. Wij lezen in de Maasbode: Bij de ramp welke zich Dinsdag 1.1. op de Lek bij Culemborg heeft afgespeeld, heeft zich nog iets voorgedaan, dat niet onvermeld mag blijven. Onder de personen, die aan het reddings- werk deelnamen, bevond zich ook de heer A. van Zuilekom, die zich herhaaldelijk te water begaf om duikende naar de drenkelingen te zoeken. Bij een dezer pogingen ontdekte hij, dat er zich iemand onder de omgeslagen boot bevond. Toen hij zich dan ook onder de boot begaf viel de kleine meid hem Om den hals en wist het kind boven te brengen en aan andere reddende handen over te geven. Om zich te vergewissen of er nog anderen zich onder de boot bevonden, heeft men toen on- middellijk de boot gekeerd. INBREKEN PER AUTO. Een agent van politie zag Zaterdagnacht eeri tweetal mannen zich verdacht ophouden bij de Unie-winkel aan het P. C. Hooft-plein te Rotterdam. Zij morrelden wat aan de deur, doch op de nadering van den agent, sprongen zij in een gereedstaanden personenauto en verdwenen. Een burger had echter nog net het' nummer van den wagen genoteerd, zoodat de politie tot opsporing daarvan kon over- gaan. Zij trof den auto aan in een garage aan de Zeilmakerstraat, terwijl zich nog een breekijzer in het voertuig bevond. In ver- band daarmede heeft de politie den eigenaar, den 23-jarigen metselaar H. van U. aahge- houden. Deze vertelde, dat hij 's nachts met den 22-jarigen opperman M. C. S. een ritje had gemaakt. Beide mannen zijn ingesloten als verdacht van poging tot diefstal met braak. TWIST IN CHINATOWN. Tusschen eenige fthirieezen in pand 37 aan de Atjehstraat te Rotterdam is twist ont- staan. Bij dezen twist, die in eenvechtpartij ontaardde, waren vier Chineezen betrokken, die elkander de schuld gaven. De 37-jarige Chineesche zeeman W. Y. C. verscheen om 11 uur bij de politie met den 42-jarigen Chineeschen zeeman N. A. S. C., die een bebloedde wang had, vertelde, dat hij in zijn woning was aangevallen door drie landgenooten, den 24-jarigen A. S. en den 35-jarigen W. A. S. Bij dien twist zou- den hem tien gulden en eenig zilvergeld zijn ontvreemd. Bij verhoor verklaarden de drie anderen, dat zij juist door C. waren overvallen. Op hen werd ook geen tien gulden bevonden. Nadat de vier Chineezen eenigszins tot rust waren gekomen, vertrokken zij weer naar Chinatown. SMOKKELARI.I. Te Roosteren hebben de ambtenaren Vrij- dagnacht beslag gelegd op 38 K.G. suiker en 40 K.G. margarine. De smokkelaars, die door de ambtenaren werden achtervolgd, wis- ten te ontkomen. VALSCHE RIJWIELBELASTINGPLAATJES. De politie te Leeuwarden heeft nog een vierden persoon, den 71-jarigen J. de H., al daar aangehouden, verdacht van het mede vervaardigen van valsche rijwielbelasting- plaatjes, welke in de provincie Friesland werden verkocht. GRANAAT VALT IN ZEE OP 100 M. VAN DE „DEMPO". Tijdens de Zaterdag langs de Spaansche Zuidkust geleverde gevechten bevond naar United Press vemeemt de ,,Dempo'' van den Rotterdamschen Lloyd, zich in de onmid- dellijke nabijheid van de vuurlinie, zoo dicht zelfs dat een granaat op nog een honderd meter van het vaartuig in zee terechtkwam. De ,,Dempo" bevond zich omstreeks half- tien ter hoogte van Punta Carnero in de na bijheid van Algeciras. De kapitein van het Rotterdamsche schip gaf brj zijn aankomst te Tanger als zijn meening te kennen, dat de granaat waarschijniijk een Spaansch regee- ringsvaartuig heeft gegolden. De passagiers waren voorts ooggetuige van het hevige ge- vecht, dat zich voor de kust van Ceuta heeft afgespeeld. HET AUTO-ONGEVAL NABIJ EDE. De toestand van den 43-jarigen heer L. Wildeboer en den 32-jarigen heer D. van der Kraan, uit Rotterdam, welke Vrijdag bij een auto-ongeluk tusschen Ede en Arnhem wer den gewond en waaribij mevr. Wildeboer en haar 17-jariige dochter, om het leven kwamen, was Vrijdagmiddag volgens de ,,Arn. Crt." gunstig. Beiden hebben tal van schaaf- en snijwon- den opgeloopen en veel bloed verloren, maar gezien het wrak waarin de auto veranderd was, zijn zij er vrij goed afgekomen. Aanvankelijk verkeerde men in het duister, wie de slachtoffers waren. De beide gewonden hoewel bij kermis, waren door het vreeselijk gebeuren totaal versuft en niet in staat ook maar een enkele inlichting te geven. Door middel van het nummer kwam men te weten, dat de auto uit een garage te Amers- foort afkomstig was en door daarmee verbin- ding te zoeken, kon men de namen der slachtoffers vaststellen. Merkwaardig was, dat het in de auto zit- tende hondje alleen een lichte verwonding aan een der pooten had gekregen. De foxterrier was echter na het ongeluk niet bij zijn meeste- res weg te krijgen, wat men ook probeerde. Toen de commissaris van politie Hulsman het dier op wilde pakken, beet het hem in de hand. Tenslotte gelukte het den commis saris den hond, die heftig tegenstribbelde, aan een koord te krijgen. Nadat het dier door een veearts verbonden was, heeft de commissaris den hond naar zijn bureau mee- genomen. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN EN DAARNA IN SLOOT. Een auto met drie jongelui uit Auard, die een zangconcours te Leek hebben bezocht, is te Oostwold tegen een boom gereden en daarna in een sloot geraakt. Het ongeluk werd opgemerkt door de heeren van der Dong uit Oostwold en Schutter uit Hoogkerk, die eveneens van het concours kwamen, aldus de N. R. Crt.; Zrj snelden direct toe en slaagden er na veel moeite in de inzittenden te redden. De chauffeur, die bewusteloos achter het stuur zat, zat tot zijn hoofd toe in het water. Hij werd het eerst verlost. De tweede jongen zat door de voorruit gedrongen en werd em- stig gewond. De derde, die het laatste werd gered, was vrijwel ongedeerd. De auto is totaal vernield. De geredden werden, na ver bonden te zijn, per auto naar bun woningen vervoerd. a WIELRIJDER DOOR AUTO OVERREDEN. Vrijdagmiddag heeft in de gemeente Wouw een tragisch ongeluk plaats gehad. De 73- jarige G. de Regt was per rijwiel naar Roosen- daal geweest en keerde te ongeveer half vier naar Wouw terug. Toen nabij het postkan- toor een auto, afkomstig uit Rotterdam den wielrijder achterop reed, werd deze nerveus en kwam vlak voor de vrachlauto te vallen. De autobestuurder kon niet tijdig meer stop- pen met het gevolg, dat de R. werd overreden. In hopeloozen toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Roosendaal overge- bracht, alwaar bij kort na aankomst is over- leden. Te Geldermalsem heeft Vrijdagavond op het stationsemplacement bij het vertrek van den sneltrein van 8 uur 22 naar Nijmegen een ernstig ongeluk plaats gehad. De 23-jarige courantenverkooper L., die nog geld van een der relzigers moest ontvangen, liep met den zich in beweging zettenden trein mee. Blijk- baar heeft hij niet de op het perron staande stopvlag gezien. Hij struikelde er tenminste over en geraakte tusschen perron en trein bekneld. Het treinpersoneel bemerkte het ongeluk niet en de trein reed door. Zwaar gewond- is de man naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij korten tijd na aankomst is overleden. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Vrijdagmiddag is de tienjarige A. B. M. de M., zoon van een Rotterdamsche familie, die met vacantie te Katwijk aan Zee vertoefde, bij het baden in zee in een mui geraakt, door den stroom meegesleurd en verdronken. De reddingsbrigade heeft geruimen tijd de zee afgezocht, maar is er niet in geslaagd het lijk van het slachtoffer te vinden. HET OPTREDEN VAN DUITSCHE GRENSBEAMBTEN TE KERKRADE. Sinds de overplaatsing van den te heet ge- bakerden Polizeioberwachtmeister M. uit Her- zogenrath naar Stolherg, is de rust aan de grens te Kerkrade, met name aan de Nieuw- straat, teruggekeerd, aldus de Limb. Koerier. Een der laatste dagen is echter aan de Nieuwstraat weer een incident voorgevallen. In de scbemering stonden een paar buur- vrouwen, wonende aan die straat, in de ge meente Kerkrade, met elkander voor de deur te praten en op het trottoir speelden drie kin- deren. Een Duitscbe douane-beambte, wiens wacht- huisje op 40 of 50 meter afstand is gelegen naderde langzaam het troepje spelende kinde- ren en halt houdenide (op Duitsch gebied) voor de woning, waar de vrouwen stonden te praten en de kinderen speelden, schreeuwde hij: Ik verbi-ed die Hampelei op de straat met die kinderen, anders schiet ik ze eenvou-' dig overhoop. Toen een der vrouwen hem_ vroeg, tegen wien de man zich richtte, her- haalde hij nog eens zijn bedreiging en voegde er aan toe: Dan is het in eens gedaan. Z66 heb ik het ook op Pannesheide gedaan. Daar kwam geen kind meer zonder begeleiding over de grens. De Duitsche douanier bleef nog eenigen tijd patrouilleeren voor de woning en tusschen hem en de vrouwen had nog een woorden- wisseling plaats. Waarna hij zich verwijderde in de richting van het wachthuisje. Van het voorgevallene en de geuitte drei- gementen is de gemeente-politie aanstonds telefonisch in kennis gesteld. De recherche heeft ter zake verschillende getuigen gehoord en het opgemaakte proces-verbaal is bereids ter kennis gebracht van een bevoegde Neder- landsche politie-autoriteit. Ook de onmiddel- lijke chef van den Duitschen grensbeambte, wiens bemoeiingen zoo ver blijken te willen gaan, dat hij zelfs, desnoods met wapen- geweld, het spelen van kinderen in de Nieuw straat zou willen verbieden, is van een en ander verwittigd. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Op vermoeden van clandestien drank sto- ken, bebben ambtenaren van de invoerrech- ten en accijnzen, in samenwerking met de rij.ks- en gemeente-politie een inival gedaan bij den landbouwer R. van de M. te Ederveen. Inderdaad werd een compleet distilleertoe- stel aange trof fen. Dat juist op dat oogenblik in werking was gesteld. Het toestel, dat wel van klein formaat, maar keurig uitgewerkt bleek te zijn, is in beslag genomen. Tegen van de M. is proces-verbaal opgemaakt. Dit is in betrekkelijk korten tijd reeds het derde toestel, dat door de ambtenaren in de buurt van Lunteren in beslag is genomen. WINDHOOS RICHT SCHADE AAN. Over de buurtschap Stegeren nabij het dorp Dedemsvaart is Donderdagmiddag een krachtige windhoos getrokken, die heel wat schade heeft aangericht. Gaande van West naar Oost heeft deze hoos al wat zij op haar weg ontmoette vernield. Boomen werden ontworteld of van hun kruin ontdaan. Het op het land staande koren werd ontworteld en de lucht in geslingerd. Ook hooibergen, daken, kippenhokken en sehuren moesten het ontgel- den. Onderdeelen er van werden afgerukt en honderden meters verder in het land neerge- smakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de schade, welke werd aange richt, is aanzienlijk. HET ZEDENSCHANDAAL IN DEN HAAG. Vrijdagochtend heeft de raadkamer van de Haagsche rechtbank C. van der Z., de laatste verdachte in verband met het zedenschandaal te 's-Gravenhage, die nog gedetineerd was, na een pleidooi van Mr. Huygens, verdachte's raadsman, in vrijheid gesteld. Dnderdagmorgen heeft op de Nassaukade bij de Zaagpoortsbrug te Amsterdam een brutale poging tot berooving plaats gehad. Een 17-jarig meisje, dat in gezelschap van haar broertje op de fiets reed, is op deze hoogte aangevallen door een ongeveer 50- jarigen man, die haar van haar rijwiel duwde en ermede vandoor ging, bewerende dat de fiets van hem was. Het meisje verzette zich daarbij krachtig door haar broertje ter zijde gestaan, uit alle macht. Weldra kwam er van alle kanten publiek, toeloopen, met het gevolg dat de man de fiets los liet en er vandoor ging. Hij kon niet worden aangehouden. Donderdagajvond heeft het meisje aangifte gedaan van het gebeurde bij het politiebureau Marnixstraat. ARMMEESTER GEARRESTEERD. Naar eerst thans bekend wordt is de arm-, meester van de gemeente Beerta, de heer I£,. S., wonend te Drieborn, Donderdagavond ter zake van valschheid in geschrifte gearresteerd. B. en W. hebben onmiddellijk hem uit zijn functie geschorst en de boeken te zijnen huize in beslag genomen. S. is overgebracht naar de marechausseekazerne te Finsterwolde. Hij zal ter beschikking van den officier van justitie te Groningen worden gesteld. De betrokken autoriteiten konden, hangende het onderzoek nog geen nadere mededeelingen verstrekken, maar naar gemeld wordt, had de heer S. een kwitantie met valsche hand- teekening getoond voor een bedrag, dat nog niet was betaald. Hij is vele jaren voor de S.D.A.P. lid van den raad geweest, waarvan veel jaren als wethouder. Enkele jaren ge- leden werd hij na de opheffing van het bur- gerlijk armbestuur tot armmeester benoemd en beeft toen zijn wethouderszetel er aan ge geven. De gemeente- en rijkspolitie hebben de zaak in onderzoek. EEN FORTUINLIJK ONFORTUINLIJK UTRECHTENAAR. Met het motorschip „Johan van Oldenbar- nevelt" van de Mij Nederland" kwam in Amsterdam een man aan, die uit Spanje ge- vlucht was voor de revolutie. De man was afkomstig uit Valencia en had tijdens zijn vlucht voor de revolutie een klap gekregen met den kolf van een geweer, tengevolge waarvan hij aan het been gewond was ge raakt. Met veel moeite was het bem gelukt, aan boord van een Engelsch schip te komen, en zoo Gibraltar te bereiken. Daar had de Nederlandsche consul hem een passagebiljet derde klasse naar Nederland verschaft. Om- dat de man echter geeijt papieren bij zich had, kon hij zich na aankomst van de ,,Johan van Oldenbarnevelt" niet dadelijk vrij aan la»d be- geven. Verschillende formaliteiten moesten daartoe eerst vervuld worden en met het oog daarop werd de man uit Spanje naar het politeibureau aan de Kattenburgergracht ge bracht. De dienstdoende inspecteur aan dit bureau liet hem verschillende formulieren invullen en maakt met hem een praatje over zijn Spaan sche avonturen. Terwijl zij spraken, viel het den inspecteur op, dat de man hem bekend 'n Goed* reflec tor (hoogstent 60 cm boven den grond) allien is niet voldoende: bovendien moet uw achterspat- bord wit van kleur zijn, ookoverdagt dai zegi de wetl vojprkwam. Hij kon hem echter aanvankelijk niet thuisbnengen, doch 't politieblad bracht uitkomat, want daarin stond het signalement en nhet portret van den vluchteling, wiens opsporing en aanhouding onlangs nog verzocht was dqor de politie te Utrecht in verband met een geyal van heling, waaraan de vluchteling uit Spanje zich zou hebben schuldig gemaakt. De man is op transport gesteld naar Utrecht. INBRAAK BIJ DUYVIS TE KOOG AAN DEN ZAAN. Zaterdagnacht heeft te Koog aan den Zaan een inbraak plaats gehad in het kantoor van de oliefabriek van de firma T. Duyvis Jzn. De nachtelijke bezoekers zijn erin geslaagd de brandkast open te breken, waaruit zij een be drag van 4500 hebben meegenomen. Hoewel er den geheelen nacht in de fabriek is ge- werkt, het is een continubedrijf heeft niemand iets van de inbraak bemerkt. De inbrekers hadden een dekkleed voor de ramen gehangen teneinde zoo weinig mogelijk kans te loopen, dat zij in hun arbeid" kon den worden gestoord. Een pet en eenige in- brekerswerktuigen zijn in het kantoor gevon- den, hetgeen wellicht op een overhaaste vlucht wijst. Zaterdagochtend om half tien is bij de komst van het kantoorpersoneel, de inbraak ontdekt. De politie te Koog a/d Zaan stelt een onder zoek in. DROEF STERFGEVAL TIJDENS EEN HUISUITZETTING. In de woninggroep ..Meezenbroek" te Heer- len heeft zich tijdens een huisuitzetting een sterfgeval voorgedaan, dat groote consternatie teweegbracht. Tegen den middag begonnen in het bijzijn van een deurwaarder en een paar politie- agenten eenige werklieden bij den invaliden ep werkloozen mijnwerker De B., wegens langdurigen achterstand in de huurbetaling, de meubels en verderen inventaris van het huis naar buiten te dragen. De vijftigjarige vrouw van De B. was alleen thuis en lag ziek te bed'. Later is de vrouw, naar verluidt tegen het advies van den huisdokter in, op een stoel zittend naar buiten gedragen. Daar is zij plotseling in elkaar gezakt en na enkele oogenblikken overleden. Het droeve voorval werd spoedig in de buurt bekend en trok terstond honderden be- langstellenden, die op heftige wijze hun af- keuring over deze uitzetting te kennen gaven. PESTZIEKTE ONDER VARKENS TE AARLANDERVEEN. Te Aarlanderveen (gem. Alphen aan den Rijn) heerscht op groote schaal pestziekte onder de varkens. De ziekte heeft zich de laatste dagen dus- danig uitgebreid, dat van vrijwel alle vee- houders de zware zoowel als de lichte var kens zijn aangetast. Dit beteekent een be- langrijke schadepost voor de betrokken vee- houders, daar de dieren in verband met het besmettingsgevaar niet mogen worden ver kocht en de stallen gedurende zes maanden leeg zullen moeten blijven. DE OUDSTE BELGISCHE OVERLEDEN. Te Achel in Belgie is de 104-jarige Therese Brisa overleden. Zrj werd op 27 Februari 1832 te Parcheresse geboren en is enkele jaren de oudste inwoonster van Belgie geweest. EEN TAIFOEN IN DE CHINEESCHE WATEREN. Uit Sjanhai wordt gemeld, dat boven het eiland Toengsjan op ongeveer 200 K.M. van Hongkong een zeer hevige taifoen heeft ge- woed. Tien Chineesche of Japansche visschers- vaartuigen zijn vergaan. Er zijn 42 visschers verdronken. 126 anderen, die in gevaar ver- keerden, zijn door een Japansche torpedoboot ered. VERSOHRIKKELIJKE ORKAAN IN CHINA. 272 personen zijn tijdens een onweer, dat ^Tantsjang in de provincie Kiangsi heeft ge- teisterd, gedood, 448 huizen, waaronder ver- scheidene regeeringsgebouwen, werden ver nield. HISTORISCH KASTEEL GEDEELTELIJK VERWOEST. Het kasteel Rye House, ten Noorden van Londen, de bekende historische plaats van het complot van 1663, dat ten doel had Koning Karel H van Engeland te vermoorden, is Donderdag door een hevigen brand ten deele verwoest. Daarbij werden kostbare antiqui- teiten, o.m. het Florentijnsche pronkbed van koningin Elisabeth een prooi van de vlammen. De brand werd's avonds om half elf ontdekt door een voorbijganger, die den waard van het hotel Rye House waarschuwde, die op zijn beurt de brandweer alarmeerde. De politie heeft twee mannen, een 24-jarigen handelsreiziger en een 20-jarigen fabrieks- arbeider gearresteerd, verdacht van brand- stichting. Zij waren met twee meisjes het laatst bij het kasteel gezien. Het schijnt, dat zij bekend hebben den brand te hebben ver- oorzaakt. Het kasteel is een van de eerste ridder- hofsteden in Engeland, die van een gracht omgeven en versterkt werden. Het was een geliefd oord voor uitstapjes van Londenaars. EEN HOND STAAT TERECHT. Te Brockport in den staat New-York heeft een hondterechtgestaan. Het dier een herder, die luistert naar den naam Idaho was toen jongens aan het zwemmen waren, te water gesprongen en op den rug van een knaap geklauterd. De jongen was verdron ken. Lieden, die het voorval hadden bijge- woond, konden niet met zekerheid zeggen of de hond uit speelschheid had gehandeld of uit boosaardigheid. De rechter, die had kunnen bevelen het dier te laten afmaken, hoorde ook ■de buren van den eigenaar van den hond, die zich alien vriendelijk over Idaho uitlieten. Niettemin besliste de rechter, dat de hond wel aan den eigenaar zou worden teruggegeven, maar dat het dier niet losloopend buiten de woning of bet erf van den bezitter mag ko men, gebeurt dit toch dan wordt het beest onverbiddelijik dioodgeschoten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3