ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN De Tweelingzusters. 0! die zenuwhoofdpiin! AKKERTJES No. 9488 MAANDAG 10 AUGUSTUS 1936 76e Jaargang Binnenland Feuilleton AKKER.CACHETS TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENT SPKIJSBinnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r. per post 1,55 per 3 maanden Brj vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar K*oor Belgie en Amerika 2.overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bii vooruittetaling. Cltgoefster: Finna P. J. VAN DE SANTOS GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20 KLEINE ADVEKTENTIeN: per 5 regels 50 cent brj vooruitbetaling. Grootere letters en cliebd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement teg en verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgavc. DIT BLAB VERSCHIJNT IEDEBEN MAANDAG- WOENSDAG- EN VKIJDAGAVOND. DE VAOANTIEREIS VAN KONINGIN EN PRINSES. Zaterdag zijn H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana udt Hobwald vertrokken om zich voor eenigen tijd naar Weissenburg (Ber- ner Oberland) te begeven. Weissenburg, dat beide vorstiinnen als tweede vacantieoord verkozen, is een klein dorpje in bet Berner Oberland in bet Sim- mental. Bekenldlheid verwienf het vooral als badplaats. Reeds meer dan 300 jaar geleden verbreidde zich de faam rondom de warme brcm welker water een temperatuur bezit van 26.5 gr. C. en die diep uit de rotsen opborrelt. Met zijn beschutte ligginig en geheel stofvrije lucht is bet een oord, dat vooral gezocht wordt door lijders aan ziekten der ademha- lingsorganen. Als zoodanig vestigde Weissen burg reeds in de 16e eeuw zijn naam. Het plaatsje ligt op ongeveer 900 M. boven den zeespiegel in een zijtak van het Beneden- Simimental. Het eendge botel ligt ndet in of bij het dorp zelf, diiep in <het dal, maar inte- gendeel op een hoog rotsterras. Dit hotel is het Kurhaus, dat omgeven is door een fraai bosch, waar de natuurminnaars overvloedig gelegeniheid vinden zich te ontspannen. Het Simmental is trouwens wel een van de meest geliefde streken van het Bemer Ober land. De natuur is hier van een bijzondere, romantische en schitolerachtiige schoonheid. Schuimend springen de bergbeken van de hoogten naar het dichtbegroeide dal en de btoemenrijke bergweiden bevatten een zeld- zaam veelzijdige en schoone alpenflora. Zoowel voor hen, die houden van rustige, wandelingen, die niet te veel afmatten als voor hen, die groote bergtochten willen maJken is het Slimmertal een uitnemend gebied. DK. H. COLIJN NAAK NEDERLAND. Na een verbldjf in Engeland van drle weken, is Dr. H. Oolijn, vergezeld van zijn echtge- noote en secretaris, Vrijdag om teen uur voor- middag van Liverpoolstreet vertrokken voor zijn temgreis naar Den Haag via Harwich Vlissingen. De heer Jan Noest, vertegenwoordiiger van de stoouwaartmaatschappij te Donden maakte de reis tot Harwich mede. DE VVIJZIGING IN DE STEliNBEGEUNG. Naar „Het Volk" meldt, zal het Eerste Kamerlid de la Bella in de eerstvolgende ver- gadering van de .Eerste Kamer, die begin Sep tember zal worden gehouden, toestemming vragen tot het houden van een interpellatie over de mededeelingen van de regeering in- zake wijziging van de steim- en werkverschaf- fingsregeiing, meer in het bijzonder ten aan- zien van de intrekking van de huurtoeslag. Dat het venzoek om een interpellatie in dit geval tot de Eerste Kamer wordt gericht, vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de Tweede Kamer niet v66r den derden Dins- dag in September bjjeenkomt. Aan den Mlinister van Sociale Zaken is namens de sociaal-democratische Eerste Kamerfractie verzocht in de verouderstel- ling, dat de interpellatie zal worden toege- staan den maatregel inzake de verminde- ring van den huurtoeslag per 1 September a.s. in elk geval op te schorten. HET ONDER DE WAPENEN HOUDEN VAN DIENSTPUICHTIGEN Volgens artikel 187 moet, wanneer in ge val van buitengewone omstandigheden dienst- plichtigen, die niet in werkelijken dienst zijn, door den koning geheel of gedeeltelijk buiten- gewoon onder de wapens worden geroepen, onverwijld een voorstel van wet aan de Staten- Generaal worden gedaan, om het onder de wapenen blijven zooveel noodig te bepalen. Naar het Engelsch van PATRICIA WENTHWORTH. (Nadruk verboden.) 9) Veirvoig. VI. Een lastig jongmenseh. John keerde van Waveney terug met het adres van juffrouw Jones in zijn zak. Hij was het nog niet met zichzalf eens, wat hij met betrekking tot deize oude getrouwe zou doen. Het was zouneklaar, dat zij iets wist, zeer waarsdhijnlijk zou zij hem zedfs alles kunnen vertellen wat hij wilde weten. Maar hoe meer hij over de zaak nadacht, hoe oniwaar- schijnlrjker het hem toeseheen, dat ze tegen- aver hem een wildvreemde ook maar een woord zou loslaten. Hij moest het voor en tegen rijpelrjk overwegen en hij hesloot er eerst maar eens 'n nachtje over te slapen. Toen hij in zijn hotel kwam, hoorde hij van den portier, dat er tweemaal voor hem gete- lefoneerd was. De tweede keer had de aan- vrager een boodsohap achtergelatenof hij, zoodra hij thuiskwam, Horsham 91 wilde op- bellen. !Hij staple direct de telefooncel binnen en vroeg het opgegeven nummer. Terwijl hij op de aanstuiting wachitte, verdiepte hij zich in de vraag, wie de geheimzinnige persoon kon zijn, die hem verlangde te spreken. Hij was nooit van zijn leven in Horsham geweest en kon niemand in dit oord verzinnen, met wien hij ook maar oppervlakkig bekend was. Toen De regeering heeft zich in de vergadering van de Tweede Kamer van 13 Maart j.l. op het standpunt gesteld, dat dit artikel moet wor den ge'interpreteerd in dien zin, dat het niet betrekking heeft op het onder de wapenen houden van dienstplichtigen, die wel in wer kelijken dienst zijn. Van verschillende zijden werd in de Tweede Kamer dit standpunt be- streden, in het bijzonder op grond van de strekking der bepaling. De regeering wil op de twistvraag niet in- gaan. Naar haar oordeel echter behoort van deze gelegeruheid te worden gebruik gemaakt, de mogelijkheid van twijfel op te heffen. Welke rechtsgrond voor de bepaling ook wordt aanvaard het geven van een zekeren waarborg aan het dienstplichtig deel der be- volking of het binden aan bepaalde grenzen in het belang van de burgerlijke vrijheid, van het recht der regeering om over de troepen te beschikken deze rechtsgrond geldt, zij het wellicht niet in gelijke mate, zoowel ten aanzien van het onder de wapenen roepen als van het onder de wapenen houden. In dien zin wordt dan ook voorgesteld de bepaling te wijzigen, dat zij op de beide gevallen betrek king heeft. BEVELLIGING TEGEN STKATEGISCHE OVERV ALLEN. Naar de N. R. Crt. van welingelichte zijde vemeemt, moet het in de bedoeling van ons legerbestuur ligen de troepen, welke met de beveiliging tegen strategische overvallen zullen worden belast, onder commando te plaatsen van twee frontcommandanten, waarvoor twee nieuw te benoemen kolonels zullen worden aangewezen. Deze grenstroe- pen, welke de sterkte zullen krijgen van 12 a 14 bataljons, komen boven de organieke samenstelling van het veldleger. Hun stand- plaatsen zullen zich acbter IJssel en Maas bevinden. De kempunten der verdediging zijn de in aanbouw zijnde kazematten. Uit het voorgaande volgt, dat bij de infanterie, behalive twee nieuwe kolonelspiaatsen, 12 k 14 nieuwe majoorsplaatsen beschikbaar zutlen komen. De diensttijd der grenstroepen zal 11 maan den bedragen. Gedurende 5% maand worden deze dienstplichtigen met de overigen bij de regiimenten infanterie opgelegd. Daama gaan ze de rest van den tijd naar hun oorlogs- standplaats, om aldaar in hun speciale func- tie te worden geoefend en voor de paraatheid aan de grens te zorgen. Uit den aard der zaak moet, alvorens deze zaak haar beslag kan krijgen, eerst de be- slissing van de volksvertegenwoordiging wor den afgewacht. DE AFSCHAFFING VAN DEN HUURBIJSLAG. De Nederlandsche bond van huis- en grond- eigenaren 'en bouwondememers heeft een telegram gezonden aan den minister van sociale zaken, waarin aangedrongen wordt op opschorting van de aangekondigde afschaffing van den huurbijslag, totdat op zeer korten termijn een vermindering van de op de exploitatie drukkende lasten is verkregen. De Dordreohtsche Bestuurders Bond en de huurdersvereeniging Aller Belang hebben telegrammen aan de regeering verzonden waarin geprotesteerd wordt tegen de afschaf fing van den huurbijslag. REIZEN IN HET BUITENfAND. De Ned. R. K. bond van hotel-, cafe- en restaurantgeemployeerden Sint Antonius heeft in een uitvoerig adres aan den minister van binnenlandsche zaken gewezen op de moeilijkheden voor de Nederlandsche hotel- industrie, als gevolg van het reizen in het buitenland. de telefoonbel rinkelde, nam bij den hoom op en hoorde een mannenstem „hallo" roepen. „Er was mij verzocht dit nummer op te bel- len", zei John. ,,Mijn naam is Waveney." De sitam, die van de andere zijde antwoord- de, Mtonik hem oipeens bekend in de ooren. Hallo, John, je spreekt met Dulu Smith. Ik ben hi'er bij mijn oom en die wil graag even met je praten. Wacht je een minuut?" Jtohn hield den hoom aan het oor en het duurde niet lang of een andere Stem zei: ,,Bent u daar, Sir John? U spreekt met Mr. Carruthers. Neeimt u me niet kwalijk, dat ik u lastig vat, maar ik ben buitenigewoon ver- langend om een kort onderboud met u te helbben.'" ,vE5r is geen spra'ke van lastig vallen. Ik ben geheel tot uw dienst, mijn heer Carruthers' „Dan>k u. De zaak is..." Hij maakte den zin niet af en begon opnieuw. ,,Mijn neef Lewis heeft me verteld, dat u vanmorgen een ge sprek met hem had. Tusschen haakjes, het doet me veel genoegen te hooren, dat u oude vrienden bent.'" „Ja, ik was erg taHj hern weer te zien." Een voorgevoel zei John, dat het gesprek waarop die oude advocaat zinspeelde, het on- derhoud over Anne Belinda was. „Wel, Sir John", ging Mr. Carruthers voort, ,,het verslag, dat Lewis mij van dat gesprek .gegeven heeift, vervult mij met bezorgdheid Ik hefb begrepen, dat u zeer verlangend bent iets naders te vememen omtrent de levens- omstandigheden en de venblijfplaats van een bepaalde persoon... ep... en... wel, ik zou u willen verzoeken, die zaak te laten rusten.' John gaf niet direct antwooid. Een sterke impuls dreef hem tot spreken, maar dit wilde hij niet, v66r hij dien ander wat verder uit zijn tenit had gelokt. ,,Kunt u mij ook zeggen waarom?" „Ndet in bijzonderheden. Ik kan u alleen verzekeren, dat uw nasporingen onnoodig zijn." „Ais u zegt onnoodig, mdjhheer Carruthers, Het hotelplan trekt elke week voile trei- nen, dooh ons eigen land ziet nagenoeg geen vreemdelingen meer. HET VERTREK VAN DEN NEDERLANDSOHEN GEZANT UIT SPANJE. Vice-consul te Madrid tijdelijk zaakgelastigde. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeift geantiwoord op vragen van het Eerste Kamerlid Van Vessem, in veilband met het vertrek uit Spanje van den Nederlandschen gezant aldaar: Op -26 Juli besloten de buitenlandsche zen- dingen, die zich, overeemkomistdig de in Spanje ibestaande gewoonte, voor de zomermaanden te San Sebastiaan bevonden, toen zij door de plotseling in het geheele Noorden des lands opgetreden gewapende korpsen van het mid den en zuiden werden afgesloten, die stad te verlaten langs den eenigen nog openstaanden weg: den zeeweg. De toestand was zoodanig geiworden, dat men volkomen van de buiten- wereld dreigde te worden afgesloten. H. Ms. gezant is toen met de ieden van de Ameri- kaansche amlbassade en den Noorschen gezant op een Amerikaansch opleiddngsscbip naar een Fransche haiven bij de grens vertrokken, van- waar de heer Roostmale Nepveu den volgenden ochtend op Spaansch gebied is teruggekeerd, waar hij, daarin gevolgd door een aantal an dere missies, een tijdelijke kanselarij heeft in- gericht te Irun, bij gebrek aan mogelijkheid verder in Spanje door te dringen. Geen diplo- matiek of consulair vertegenwoorldiger van eenig land in Spanje kan op het oogentolik in het gunstigste geval meer dan in een beperkt gedeelte des lands tot de bescherming zijner landigenooten bijdragen. Voor den tijd, waarin H. Ms. gezant zieh, ofschoon in Spanje aanwezig, niet in verbin- ding kan stellen met de regeering, waarbij hij is geaccrediteerd, is in dezen abnormalen toestand voorzien door den vice-consul te Madrid te belasten met de waameming van den d'lplomatieken post en hem als tijdelijk zaakgelastigde bij de Spaansche regeering in te ledden, die deze aanwijizing uitdrukkelijk heeft verklaard te aanvaarden. Daamaast treden in hun ressorten de Nederlandsche consulaire amibtenaren in Spanje, met wie de Regeering vooralsnog in rechtstreeksche ver- binding staat, voor de Nederlandsche belan- gen op. DE CONOENTRATIE VAN DE BIJZONDERE SOHOLEN. Het Eerste Kamerlid Mr. Droogleever For- tuyn heeft de volgeade vragen gericht tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen Heeift het overleg, gepleegd in de StaatsJ coimmissie, benoemd bij Kon. besluit van 11 Februari 1.1., reeds tot conclusiie gehad, dat ge'let op de verklaring dienaangaande van den voorzitter van de Raad van Ministers in de vergadering van de Tweede Kamer van 20 December 1.1. de concentratie van bijzon- dere scholen zal kunnen worden verwezenlijkt op een wijze, die de tegen paragraaf 12 van het ontwerp van wet tot verlaging van de openfbare uitgaven voor het onderwijs inge- brachte bezwaren ondervangt en is "de com- missie er in geslaagd een voorstel te formu- leeren met betrekking tot de wet van 4 Augustus 1933? Zoo neen, kan dan, gelet op die mededeeiing, door den voorzitter van den Raad van Minis ters in dezelflde vergadering gedaan, dat, in- dien bet overleg der commissie niet binnen korten tijd tot een oplossdng zou leiden, die voor Regeering en Staten-Generaal aanvaard baar zou blijken, de Regeering zelfstandig met een voorstel zou komen, desnoods met een al dan niet gewijzigde indiening van de bepalingen^ van paragraaf 12, zoodanig voor stel spoedig worden tegemoet gazien? wat bedoelt u daar dan precies mee, als ik vragen mag? Ik sited een onderaoek in, omdat ik mij niet gerust voel. De persoon in kwestie is, voor zoover ik weet, geheel onverzorgd acbtengelbleven. Wanneer u het woord onnoo dig" gdbrudkt, wilt u daarmee dan zeggen, dat er een regeling is getroffen, waarvan ik niet op de hoogte ben." ,,Neen, dat niet bepaald." „Wilt u mij dan udtleggen, wat u badoeld?" Hij deed zijn best om alle scherpte uit zijn stem te bannen, maar slaagde daarin niet heelemaai. En hij meende in den toon, waar op de rechtisgeleerde antwoordide, dan ook iets van verwijit te bespeuren. ,,Het is eenigszins moedlijk om een delicate aangelegenheid als deze door de telefoon te betoanidelen. Maar mag ik u er misschien aan herinneren, dat de bedoelde dame nadere bltoedverwanten heeft dan u?" ,,Zeiker. De vraag is alleen maar of zij wat voor haar doen. Geven zij haar bijvoorbeeld e£n tloelage? Kunt u mij uit eigen wetenschap de verzekering geven, dat zij een toelage van hen ontvangt?" ,,Dat is heel lastig, Sir John." John begreep, dat hij van taktiek moest veranderen; hij was knapjas op weg den ouden heer tegen zich in het hamas te jagen en dat was wel het laatste wat hij begeerde. Toen hij weer sprak, was het dan ook op heel anderen toon. ,Het is votstrekt mijn bedoeling niet om mij op te dringen, of onbescheiden te zijn, mijnheer Carruthers. Maar ik had gedacht, dat, als er geen maatregelen waren getroffen, deze misschien uit de oude familietaezitting zouden kunnen bestreden worden." ,,Dat is heel edeilmoedig van u, Sir John en ik weet zoo direct niet wat ik daarop zeggen moet. Ik zou namens u het aanhiod kunnen doen, maar het lijkt mij niet waarschijn'lijk, dat het zou worden geaccepteerd. misschien wilt u zoo goad zijn mij op kantoor te komen opzoeken als ik terug ben." DE INSCHRIJVINGSPRIJS VOOR BACONBEREIDING. Het Tweede-Kamerlid van der Weijden heeft aan den Minister van Landibouw en Visscherij de volgende schriftelijike vragen gesteQd: Is het judst dat de baconfabrikanten (een uitgezonderd) door onderlinge afspraak een inschrijvingsprijs voor de baconbereiding heb ben opgegeven, die 60 cents per 100 K.G. hooiger is dan wat redelijk wordt geacht en waardoor dus 30 pet. op den n.ormalen slacht- prijs is gelegd, met het gevolg dat hierdoor 3000 per week teveel moet worden betaald Is het juist, dat de regeeringsadviseur met dezen opzet bekend was? Indien dit juist is, is de Minister dan niet van oordeel, dat door de herhaalde en telkens weer voorfcomende zelfibevoordeeling van de groep baconzouters in een tijd, dat de varkens- houders, voor wie de varkemscentrale is inge- steild, reeds vier jaren met groote verliezen war ken, het vertrouwen in de doeltreffend- heid van de crisismaatregelen in sterke mate ondermijnd wordt? Is de minister, gezien den gang van zaken, niet van oordeel, dat het tijd wordt de geheele baconregeling op te heffen, met behoud ecbter van de teeitregeling. de kwaliteitscontrole, de heffing en de toeslagregeling, al naar gelang deze noodig is om den in uitzieht gestelden richtprijs van 4 maal meelprijs plus 10 cents te bereiken? Is de minister, indien de laatste vraag be- vestagend moet worden beantwoord, bereid ten spoedigste maatregelen in den in die vraag bedoelden geest 'e nemen? AANTAL VERKOGHTE ZOMER- POSTZBGELS. Blijkens de voorloopige cijfers zijn van de zomerpostzegels de volgende aantallen ver- kocht: Van IV2 cent 706.210 st.; van 5 cent 583.708 stuks; van 6 cent 1.045.031 stuks; van 12y2 cent 438.831 stuks. De opbrengst boven de franikeerwaarde, wel ke ibestemd is voor sociale en cultureele doel- einden, bedroeg bruto ,f 85.000. hetgeen vrijwel evenveel is als vorig jaar. GROOTE PARTIJ HARING NAAR RUSLAND. De reedersvereeniging voor de Nederland sche haringvisscherij heeft optredend voor het Nederlandsche Haringvlisseherijlbed'rijf in zijn geheel, aan Rusland 10.000 ton zomerharing en 30.000 ton Septemfoer-Octoher-Novemlber- vangst verkocht. Het is de eerste maal, dat een dergelijke ge- concentreerde transactie in de Nederlandsche haringexport naar Rusland tot stand kwam. Dit op zichzelf belangrijke feit is te gewichti- ger, omdat een zoo groot kwantum haring in een transactie nimmer tevoren van Nederiand uit naar Ruslarud werd verkocht. RADIOLUISTERAARS IN OVERTREDING. De Rijksradiocontroledienst heeft dezer da- gen in samenwerking met de gemeentepolitie een onderzoek ingesteld te Rotterdam naar de aaniwezigheid van radio-ontvangtoestellen, die hinderlijke storing door de antenne kunnen venoortzaken, de z.g. Mexicaansche hond. Zooals bekend is het hezit en het gebruik van deize toestellen verlboden. Tegen den vervaardiger van een groot aan tal van deze toestellen werd pnoces-verlbaal opgemaakt, evenals tegen vijftien bezitters van dergelijke toestellen, woonachtig te Rot terdam, Schiedam, Vlaardingen en Nieuwen- dijk (N.-iBr.). Tegen deze 15 personen werd eveneens pnoces-verlbaal opgemaakt, omdat van het bezit van een radiotoestel geen aan- gifte was gedaan. Nogmaals wordt de aandacht van de bezit ters van een radiotoestel erop gevestiigd, dat zij verpllicht zijn daarvan aangifte te doen op het P.T.T.kantoor in hun wooruplaats. John klemde zijn kaken op elkaar. Een maand udtstel! Waarom kan ik mijn nichitje ndet te spre ken krijgen?" protesteerde hij. ,,Waar is zij?" Hij hoorde, dat Mr. Carruthers kuchte. ,,!k ben bang" weer een kuch „ik ben bang, dat dat onmogelijk is. Maar ik hoor van mijn neef,, dat er een andere dame is, die erg graag kennds met u wil maken meyrouw Courtney. Ze heeft een flat in Quen's Gat... het nummer weet ik niet uit mijn hoofd. Lewis heeft haar vanmiddag gesproken en ze zei ibuitengewoon verlangend te zijn am u te ont- moeten. Ze heeft hem zelfs gezegd u te vra gen haar een bezoek te komen brengen. Ze is nogal heerschzuchtig, maar overigens een bij zonder charmante vrousw en een relatie van de familie." ,,Goed, i'k zal haar opzoeken. Neen juffrouw, ibreekt u het gesprek niet af. Bent u daar nog, mijnheer Carrythers? Ja? Kunt u mij misschien zeggen of mijn niehtje ziek is?" ,Niet dat dk weet." „Is zij buitenslands „Ik kan het u werkelijk niet zeggen." „Weet u waar zij is?" Een lange pauze. Toen zei Mr. Carruthers langzaam: „Ja, ik weet het." ,yU wedt het „Ja." En opeens was de verlbinding verlbroken. John bleef een oogenlblik verbijsterd met den hoorn aan het oor staan. Maar weldra kwam hij tot het besef van de werkelijkheid terug, hinig hem op en verliet de cel. DE MA A SWATER-K WEST IE VOOR HET PERMANENTE HOF. De ftingeerend president van het Perma- nente Hof van Internationale Justitie heeft de termijnen vastgesteld voor het nederleggen door de partijen van de stukken, betrekking hebbende op de schriftelijke procedure in de zaak van het Maa^water, welke de Neder landsche Regeerinig heeft aanhangig ge maakt tegen de Belgische regeering. Als ge volg hiervan moet het laatste stuk der schrif telijke procedure zajn gedeiponeerd op 12 April 1937. Conform het reglement van het hof zal de zaak op dden datum voor mondelinge be- handeling gereed zijn, REVOLUTIONNAIREN UIT DE KAMERS, DE STATEN EN DEN RAAD. Bij twee-derde meerderheid kan elk lichaam tot vervallenverklaring beslissen. In verband met de voorgestelde Grondwets- wjjziging is ingediend het volgende wets- ontwerp Paragraaf 2, artikel 86 wordt gelezen: De leden der Tweede Kamer worden ge- kozen voor vier jaren. Zij treden tegelijk af en zijn dadelijk herkiesbaar. Zij kunnen tussohentijds door de Tweede Kamer van hun lidmaatschap vervallen worden verklaard, indien zij een streven tot uitdrukking brengen, gericht op verandering van de bestaande rechtsorde met toepassing of bevordering van onwettige middelen. Een voorstel tot vervallenverklaring kan niet worden aangenomen dan met de stemmen van tweederden van het aantal leden, waaruit de Kamer bestaat. De wet regelt de rechtspleging en de ge- volgen van vervallenverklaring. De gevolgen kunnen mede het lidmaatschap betreffen van de andere vertegenwoordigende lichamen, in de Grondwet genoemd. De plaats van het vervajlenverklaarde lid blijft gedurende de loopende periode onbezet. Eerste Kamer. Paragraaf 3, artikel 92 wordt gelezen: De leden der Eerste Kamer worden gekozen voor 6 jaren. De helft treedt af om de drie jaren. De uitvallende leden zijn dadelijk her kiesbaar. Het tweede lid bevat een gelijksoortige bepaling als het nieuwe tweede lid van par. 2, art. 86. In paragraaf 4, na artikel 92 wordt een artikel ingevoegd, luidende: Artikel 92a. De leden stemmen zonder last van of rugge- spraak met hen, die benoemen. Zij leggen bij het aanvaarden hunner be trekking gelijke eeden (beloften en verkla ring) af, als voor de leden der Tweede Kamer zijn bepaald, hetzij in handen van den Koning, het zij in de vergadering der Eerste Kamer in handen van den Voorzitter, daartoe door den Koning gemachtigd. Zij genieten reis- en verblijfkosten volgens de wet. In Paragraaf 5, artikel 128 worden de vol gende wijzigingen gebracht: Het derde lid 'vervalt. Toegevoegd worden twee leden, luidende: De leden der Provinciale Staten treden tegelijk af en zijn dadelijk herkiesbaar. maar daartegen zijn immers die AKKERTJES" een ware uitkomst! Ondervindi 'i zelf en neem 1 of 2 Volgens recept van Apotheker( Dumont In zijn zitkamer te Horsham draaide Mr. Carruthers zich in zijn gemaJkkelijken stoel om en wendde zich met een lichtelijk verstoord gezicht tot zijn neef. ,,iEen tamelijk lastig jongmenseh, die Sir John Wajveney", merkte hij op. Lewis keek op van zijn courant. ,,In welk opzicht was hij lastig?" t'lngez. Med.) r«—M ,,Hij wil het adres van Anne Waveney heb ben." ,,Ja, dat heb ik u gezegd. Is er een onover- komenlijk bezwaar am het hem te geven?" ,,Ja, Lewis.' Lewis Smith tuitte de liippen en liet een lamiggereflct gefiiuit hooren. ,,Hij is zoo vast'houdend als een terrier, m'n vriend John! Als hij zijn zinnen op iets heeft geizet, is hij, met al zijn beminnelijke wel- levendhedd, de koppigste kerel, dien ik ooit ontmoet heb. Zoo ver ik hem ken, zal hij, als hij dat adres persie wil gewaar worden, niet rusten, voor hij het weet." Mr. Carruthers kuchte ontstemd. „Ik heb er met de meeste kleim op aange drongen, dat hij de heele zaak zou laten rus ten. Dat heb je gehoord. Hij schijnt met een of ander idee rond te loopen om haar een toe lage uit de middelen van het landigoed toe te kennen en er zal voor mij niets anders opzit- ten dan dat aamibod over te brengen. Dat is alles goed en wel, maar wat persoonlijike toe- nadering betreft, heb ik de sterkst mogelijke redenen am hem van plannen in die richting af te brengen.. En ik reken ercp, Lewis, dat jij hetizelfde zuit doen." „Kunt u mij niet vertellen, waarom?" ,,Tot mijn spijt niet. Je zult genoegen moe- ten nemen met mijn uitdrukkelijke verklaring, dat die jongeman verstandig doet, de ge- dachte om zijn niehtje te spreken te laten ivaren." ,,Als hij die gedachte heeft en alles wijst erop, dat dit het geval is zullen we niet veel succes bij hem hehben, met ons advies." „Maar hij zal toch wel een duidelijke wenik verstaan", meende de oude heer geprikkeld. „Dat zullen we dienen af te wachten", ver- klaarde Lewis Smith op een toon van berus- ting, ,,maar voorloopiig geef ik nog geen stui- ver voor die kans. Ik heb u gezegd, hoe hij is." (Wlordt vervoligd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1