IJZENDIJKE Hoogwatergetij Tandarts FUN VAN DRAAT k« Plockworst Gemengde Berichten Laatste Berichten Aanbesteding. Openbare Verkooping Huishoudelijke en Meubilaire Goederen. Kampioenswedstrijden Boterhamworst RECHTSZAKEN. FELLE UITSLAANDE BRAND. SCHEEPVAART^EWEGING. ADRI VERPOORTE is AFWEZIG Het VERBOUWEN van het WOONHUIS No. A 165 aan de Weststraat te PHILIPPINE. A. van den Dijckmeesterpolder B. van de Staatsschorren en -Dijken Ben partij der Provincie Zeeland Bad- en Zweminrichting aan de WESTSLUIS ZONDAG 30 AUG. a.s. naar ter gelegenheid van de MOTO- BALL- en BEHENDIGHEIDS- WEDSTRIJDEN op Motoren. Opgave voor 23 Aug., hotel „De Vier Emmers". Zie biljetten. lll2 ons voor 18 cent x/2 pond voor 18 cent 1 ons gekookte Ossentong 28 cent Fa E. A. IJsebaert van Ter Neuzen voor 1936 waarin tevens zijn opgenomen de spoor- en schuttijden te Ter Neuzen, Sluiskil en Sas van Gent. Fa P. J. VAN DE SANDE, rich ten heb! Wij zouwen 'm me geren missen, en gij toch zeker ook nie?" Op 't end van de week liet't weer z'n eigen z6on aanzien, dat wij besloten om de schut- terij toch maar uit te stellen, slecht weer, geenen veurzitter, allez, den ambitie was er 'n bletje af. Van kaarten kwam ook niks. Den Fielp was natuurlijk nie van de partij! Den Joost kwam nie deur den negen; die mot zo'n twintig kilometers wijd weg komen...! En den Blaauwe? Nou die had Zondag troost genog bij zijnen oudsten stiefzoon, bij den Gradus mee z'n Mieneke van den Heuvel, den Jaan z'n dochter, waar 't eerste kindeke, Januske Bogers geboren is. Den Blaauwe is er zoo lekker mee dat ie mrj op zoo'n rappe manier heeft ingehaald als grootvader, hij is van plazier bij z'nen Gradus aan 'tb^keren! Maar zoo, zoo liep Zondag dan alles in den snert en op 't end bleef er veur mij nie an- ders over dan stillekes thuiszitten bij Trui! Neee, ge hoeft nou heelegaar nie te meesmuilen, ik heb m'n eigen geen oogen- blikske verveeld! Trouwens: dat zou veur 't eerst van m'n leven geweest zijn! Zoo 'ns 'nen heelen dag nie weten wat ge doen mot, man, da's 'n millioenaars-bestaan 'n Sigaar oprooken, van begin tot end op- rooken zonder iets anders hoeven te doen, da's genot veur honderd „haastige" sigaren! 't Regende. 't Regende aan den stuk! 't Regende heel den Zondag. Ik trok op t lest m'n wambuis aan, want't wierd kil in den huis. Altij stond 'nen grijzen mist van regen om den notenleer op den erf. Nou en dan joeg 'n sturmvlaag deur den notenkroon, die dan z'n natte „veeren" afstreek teugen den achtergevel, dat ge'm binnenshuis kost. hooren schuren over den ruwen baksteenen muur en over 't pannendak. Als ik na den eten m'n dutje gedaan had en Trui gereed was mee den bordenomwasch, dan hebben we de gordijn mee 't lat dwars teugen 't raam gezet, om iets meer daglicht op de tafel te hebben. 't Was zoo weinig dag, dat 't rosse vlam- meke in 't petroleumstel lichtfiguren en ro- setten op de tafel scheen. Ja, da's Trui's eerste werk na den eten, amico: 'n potje koffie zetten. Trui kan nie leven als er nie 'n potje koffie te klutteren staat 't Geeft geur, 't geeft 'n schemerllcht, 't geeft bezigheid, 't geeft 'n bietje gezellig- heid in huis. Trui mot zoo iets hebben om naar te kijken. Den pit omlaag draaien. Opschen- ken. inschenken, dan weer 'ns olie bijvullen. zoo wat iets hebben om na te loopen, dunkt me. Allez, ik mag da wel; als ik dan zoo m'n krantje lees, 'n prentje kijk en de stilte hoor uit 'n spetteringake van den aliepit, 'n sputterke in den schuimenden koffie, den tik van m'n klok, dan wordt de stilte van fluweel. Als dan den regen om 't huis en in't loover ruischt, m'n pijpke krakend trekt, dan wordt de stiltegeluk. Dan wiegt dit op deus stil. deus rimpelloos geluk, als 'n dotterblom op 'nen gladden vijver. Dan slieren oew gedachten op den blaauwen tule van oew pijpke om oewen kop en ge peinst, ge peinst, ge peinst weg, wijd weg en oewen geest, locht lijk 'n blommepluis, deint op 'nen blaauwen rooksliert hooger en hooger van d'eerde af. En dan na alles uit de krant! dan draait daar benejen oe, zoo maar 'n zot stel kwiedammen mee, op de aarde deur't Heelal. Kwiedammen ja, maar soms van vreed soort, Kwiedammen, die vechten om geluk. En dus! kerken verwoesten en malkaar den kop af- hakken. (Ja amico, 'k had sjuust gelezen de daden van de Spaansche regeeringsgetrou- wen! Geluk, jacht naar geluk, 't brengt den kwie- dam tot... misdaad. Den zekersten weg naar Ongeluk gaat den jager-op-geluk. En m'n pijpke kraakte. Den regen ruischte. En feller teekenden de lichtrozetten op 't geschuurde tafelblad. Wat zijn er rare kostgangers op de wereld. Wat slingeren daar deur 't Heelal eigen- gedraaie kwiedammen over die soortement van groote fietsbaan om de zon gebouwd, z66 dat zijn kwiebussen allegaar op tijd wat licht en warmte, wat schaduw en koelte dpdoen langs huilien slingerpad. Rare kostgangers, ja! Dikke en dunne, kale en weligbegroeide, suffe en kwieke, rosse engroene, leutige en chagrijnige, be- kende en veul, ontelbaar veul onbekende sol- daten, geleerden en simpelen, maar alien zoeken naar geluk, ieder op zijn manier al houden er velen er al een brjzonder rare manier op na. ,.Want den mensch, hij snakt naar 'n teug geluk", heb ik oe al meer gezeed en ge hebt me dat nooit teugengesproken! Geluk Wat is't? 't Is zoo dun, zoo iel, zoo vluch tig als den blaauwen tule uit m'n pijpke. En 't ongelukkige menschdom zou 't zoo geren in z'n knuisten pakken! En achter de stalen deur van 'n ondergrondsche kluis stoppen, desnoods. Maar dat gaat nie! Geluk is nie te pakken. Geluk is veur 't zielement. Veur de onaan- raakbare ziel, daarveur is 't onaanraakbare geluk. En zooals den electriek nie vast te pakken maar wel te voelen is, zooals den onzichtbaren, onaanraakbaren electriek 't licht in de lamp doet schijnen, zoo kan 't geluk stralen in uw binnenste. Afgezien of de lamp van gou- wen ornament en tierlatrjnen volhangt, dan wel slechts bestaat uit 'n blikken kap. Af gezien of ge in het geld baadt of geen cen tiem bezit. Dat is geluk. Meer kan ik er ook nie van zeggen; ik kan 't ook nie aanraken! Mee woorden nie, mee m'n potlood nie. En gij mee de bekwaamste drukpers nie. Maar de kwiedammen perbeeren 't mee sabels en geweren, mee stikgassen. Ze per beeren 't op allerhande wijzen, mee duur en goedkoop geld. Maar geluk is nie te betalen! Ik zou er nog veul meer van kunnen zeggen Want 't was 'nen langen Zondag van veul prjpkens en veul stille rust mee m'n Trui. Maar daar mot 'n end aan deuzen brief komen. Alleen dan ditte nog, amico. Wie geluk tracht te vinden in 't ongeluk van zijnen medemensch, zoo'nen gelukszoeker vindt alleen rampzaligheid! Want nie wordt de weareld verlicht mee 't branden van edn gelukslamp. Eerst dan, als er meer, als er duuzenden, als er millioenen lampen branden gaan, dan pas gloort 'nen volkomen dageraad van ge luk. Over 'n heel menschdom! Waarmee ik besluiten wil, en dan leg ik m'n pijp weg: 't geluk zal nie van't egoisme, maar van de naastenliefde motten komen. Nie van oorlog, maar van VREDE! En nou stop ik geen nieuwe meer. Veul groeten van Trui en als altij geen haarke minder van oewen toet a voe DR6. TROUWEN EN TERECHTSTAAN OP eeN DAG. Trouwen en voor het gerechtshof terecht staan op denzelfden dag, is geen gebruikelijke combinatie, doch de jeugdige arbeider, die Woensdagmiddag te Amsterdam voor het Hof terechtstond, vond blijkbaar, dat de civiele verbintenis, die des morgens door beta was aangegaan, des middags wel door een straf- rechterlijke behandeling kon worden gevolgd. Aanvankelijk was hij tegen elf uur gedag- vaard, maar de procureur-generaal had op zijn verzoek de behandeling verschoven tot de middaguren. „Hoe komt u er toe, om juist vandaag te trouwen", informeerde de president. ,,'t Is een ongeluksdag", meende verdachte somber te moeten opmerken. Pres.: ,,Maar trouwen is toch geen onge luk?" Verd.: „Dat nu niet, maar ik doe 't al voor den tweeden keer, ziet u. Ik hoorde pas van die dagvaarding toen m'n trouwdag al was vastgesteld en ik houd niet van uitstel' De man, die niet van uitstel houdt, blijkt reeds herhaaldelijk wegens verduistering te zijn veroordeeld. Thans heeft hij een stof- zuiger en een fiets op afbetaling gekocht en enkele dagen later weer in contanten om- gezet. De stofzuiger had hij zelfs nog nooit ge- bruikt De procureur-generaal requireerde tegen den pas geihuwde bevestiging van het vonnis (vijf maanden). Daarna had de man zich nogmaals wegens een andere verduistering te verantwoorden en ook in dit geval eischte het O. M. vijf maan den. Arrest 15 Augustus. EEN MIJN AANGESPOELD. Aan heft strand te Schoorl, 4 K.M. ten zui- den van Ramperduin, ongeveer bij K.M.-paal 31, is gisterochtend een mijn aangespoeld. PSEUDO-OFFICIER INGEREKEND. De politie te Den Haag heeft aan de recher che te Den Bosch medegedeeld, dat aldaar is aangehouden zekere W., gefdomicilieerd te Brussel, die een dezer dagen een hotelhouder te Den Bosch voor 50 heeft opgelicht. Hij had het vertrouwen van den hotelhouder gewekt door in ofificiersuniform te verschijnen. De man is ter beschikkinig gesteld van den com- missaris van politie te Amsterdam, aangezien hij daar ook nog wat op zijn kerfstok sohijnt te hebtoen. DOOR EEN DAKSPANT GETROFFEN EN GEDOOD. Donderdagochtend omstreeks half twaalf heeft te Tjuchem bij het verbouwen van de boerderij van den landibouwer Hilverda, door de aannemers Boerema en Hinrichs uit Sidde- buren, een emstig ongeluk plaats gehad, dat aan den onigeveer 30jarigen arbeider E. van Dam, uit Si'didelburen, het leiven heeft gekost. Bij het op hoogte stellen van de kapspan- ten te plotselinig een gedeelte van de kap naar beneden gestort. Daarbij werd de arbeider van Dam zoodanig door een zware spant getrof- fen, dat hij op slag werd gedood. Het slachtoffer laat een vtouw en een kind achter. JONGEN VAN EEN AUTO GEVALLEN. Donderdagochtend is de zevenjarige H. Oosterom Gouderak niettegenstaande hij reeds herhaalde malen gewaarsohuwd was, op den toestelauto geklomimen van den bode van den Heuvel uit Ouderkerk aan den IJsel. Bij het terugzetten van den auto is de jon- gen gevailen en met het hoofd onder den auto terecht gekomen. Hij werd op slag gedood. PESTZIEKTE ONDER VARKENS TE AARLANDERVEEN. Te Aarlanderveen (gem. Alphen a. d. Rijn) heersoht op groote schaal pestiziekte onder de varkens. De ziekte heeft zich de laatste dagen dus- danig uitgebreid, dat van vrijwel alle veehou- ders de zware zoowel als de lichte varkens zijn aangetast. Dit beteekent een belangrijken schadepost voor de betrokken veehouders, daar de dieren in verband met het besmettinigsge- vaar niet mogen worden verkocht en de stail- len gedurende zes maanden leeg zullen moe ten blijven. VALSCHE RIJW'IELBELASTING- MERKEN. De politie te Leeuwarden heeft aangehou den als verdacht van verkoop en ten verkoope aanbieden van valsche rijwielbelastingmerken H. W. en P. H., resip. te Leeuwarden en Hui- zum woonachtig. Ruim 100 valsche rijwiellbe- lastingmerken werden in beslag genomen. In verband met het vorenstaande is zekere A. D. te Bovenknijpe bij Heerenveen van zijn bed gelicht en gearresteerd, die verdacht werd van het vervaardigen der valsche merken. Eeniig venvalschingsmateriaal werd bij hem in be slag genomen. Hij is naar Leeuwarden ge- bracht. De drie verdachten zijn in het bureau van politie opgesloten en zullen na afloop van het oniderzoek ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. MOLESTATIE TE SLIEDRECHT. Het uitvoeren van den arbeid in werkver- schaffing aan den rijksweg nr. 15 brengt nog steeds veel moeilijkheden met zich mee. Eenige keeren reeds is een aantal arbeiders uitgesloten. Zij meenden dat de verdiensten bleven onder hetgeen was afgesproken. Van andere zijde werd beweerd, dat: ,,de lijn werd getrokken". Tengevolge van een en ander ontvangen thans eenige honderden werkloozen te Slie- drecht inplaats van hun steun bonnen, ter waarde van zeventig procent van de aanvanke lijk genoten ondersteuning. In verband daarmee is het Woensdag en Donderdagochtend in de gemeente Sliedrecht eenigszins rumoerig toegegaan. Toen de bur- gemeester Woensdagmiddag vijf uur het ge- meentehuis verliet, om zich naar huis te be- geven, werd h$ door een aantal vrouwen en werkloozen gevolgd. De politie zorgde er voor, dat de burge- meester zijn woonhuis ongehinderd kon be- reiken. Donderdagmorgen zijn ongeveer vijfhonderd personen, onder wie vele vrouwen, naar het gemeentehuis gegaan. Het plein was door de politie, marechaussees en veldwachters afge- zet. Drie vrouwen zijn door den burgemeester voor een onderhoud ontvangen. Naar aanleiding van dit onderhoud zal de burgemeester zich telefonisch in verbinding stellen met den Minister en verzoeken het volledig steunbedrag te mogen uitkeeren. DE HINDENBURG BOVEN TILBURG. Donderdagnacht om klokslag twaalf uur beleefde feestvierend Tilburg een eigenaardi- ge sensatie. De Vereeniging Tilburg Vooruit had aan den commandant van het luchtschip Himdenlburg een telegrafisch verzoek gericbt bij zijn tocht naar Amerika over Tilburg te kruisen met de mededeeling, dat de bevolking de feestilluminatie ontstoken zou houden en men zich gereed hield het luchtschip met lic'ht- kogels en lichtbundels te begroeten. De lucht- sohipper liet telegrafisch weten, dat hij moge- lijk aan het geuite verlangen zou voldoen en inderdaad om twaalf uur verscheen het lucht schip en koerste laag over de sitad. De begroe- ting gelukte uitstekend. Tegelijikertijd daverde in de heldere arvond- lucht° het verliohte K.L.M.-postvliegtuig naar Keulen, dat de Hindenburg een eindweegs westwaarts vergezelde en toen weer na enkele cdrkelingen boven Tilburg zijn route naar Duitschland voortzette. Duizenden feestvierende Tilfourgers hebben het schouwspel gade geslagen. MAN UIT EEN TREIN GEV ALLEN EN ERNSTIG GEWOND. Donderdagmiddag is de bejaande heer D. van den Pol uit Geldermalsen, die met trein no. 622 op weg was van Geldermalsen naar Utrecht, ongeveer vijfhonderd meter buiten het station Geldermalsen, juist voor de Linge- brug, door tot dusver nog onopgehelderde oor- zaak uit den trein gevailen. De man kwam juist op het puntstuk van een wisel terecht en werd dientengevolge ernstig gewond. Met een schedelfracituur en verdere kwetsuren werd hij naar de wachtkamer van het station Geldermailsen gebracht, vanwaar hij later naar het ziekenhuis Bethesda te Tie! is vervoerd. Zijn toestand is emstig. DE INBRAAK TE AI.PHEN a. d. RIJN. De burgemeester van Zwammerdam, de heer P. 'Hoogeniboom, is thans uit het buitenland in zijn woonplaats teruggekeerd, zoodat nu defi- nitief kon worden vastgesteld, wat door de inlbrekers die zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. toegang tot zijn woning hebben verschaft, is gestolen. Het blijkt, dat inderdaad al het tafelzilver is gestolen, alsmede een aantal gouden en zil- v^ren voorwerpen, waarbij een gouden hor- loge met dito kebtinig. OOk een spaanpot van de kinderen hebben de dieven zich toege- edgend, doch in de haast hebben zij nog een groot aantal sieraden, die in een toilettafel gaborgen waren, over het hoofd gezien. Er is reeds eerder bij den heer Hoogenboom ingelbroken en bij die gelegenheid werd even- eens al het tafelzilver gestolen. Van de dieven ontbreekt tot dusiver elk spoor. HET AVONTUUR VAN DEN AUTO. De voorbijgangers, die Woensdagavond om streeks half zes de Aelbrechtskade te Rotter dam passeerden, zijn wel vergast op een won- derlijk avontuur: het avontuur van een auto, die er met een meisje vandoor ging. Achter- uitrijdend liefst! Angstwekkend ging het on de Schie aan, doch toen de achterwielen goed en wel van de kade waren afgereden, stoot- ten zjj op het gangboord van het daar ter plaatse gemeerde schip Carolina", zoodat de auto tusschen hemel enwater bleef han- gen. Het meisje dat zich blijkbaar in dezen zweeftoestand weinig op haar gemak voelde, opende daarop het portier en In haar zenuw- aohtigheid bemerkte zij blijkbaar niet, dat de auto nog maar ten deele op den vasten wal stond; zij stapte op de treeplank en... plonste pardoes in het water! Einde van het avontuur Wat was er nu gebeurd? De 31-jarige vertegenwoordiger C. de Haan, uit Strjjen, moest Woensdagmiddag in de buurt van de Aelbrechtskade een boodschap doen. Hij parkeerde zijn auto, waarin bovendien de 19-jarige mej. J. C. de Jong uit de Rosema- rijnstraat zat, op die kade, ter hoogte van de Groshanss traat Vermoedelijk doordat het meisje toen aan de instrumenten gepeuterd heeft zijn de rem- men bij het overhalen van een of andere handle losgeraakt, want de auto zette zich achterwaarts in beweging met het gemelde gevolg. Het meisje is door het toesteken van een hengelstok weer op het droge gebracht doch hoewel zij oogensohijnlijk geen letsel gekregen had, heeft de geneeskundige dienst haar toch maar naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij voorloopig ter observatie opgenomen is. De auto, die door den schipper van de „Caro- lina", met medewerking van voorbijgangers op den wal getrokken is, was slechts licht aan de achterzijde beschadigd. DE ZAKTELEFOON. In ..Telephony" wordt melding gemaakt van een aardig nieuwtje op telefoongebiedde zaktelefoon. De Hongaarsche Postadministratie verstrekt in Boadapest kleine telefoontoestellen, welke men in den jaszak bij zich kan dragen. Stop- contacten, waarop deze toestelletjes kunnen worden aangesloten, zijn overal in de stad aangebracht; men iheeft maar even in te ste- ken en krijgt meteen verbinding met de cen- trale. De telefonen zrjn echter niet automa- tisch, hetgeen natuurlijk aan de beknoptheid van het apparaat ten goede komt, maar daarentegen weer bediening in de centrale ver- eischt. Het aantal gesprekken wordt automa- tisch op het toestel geregistreerd. Deze zak- telefonen worden uiteraard alleen verstrekt aan geregelde en solvente telefoongebruikers. VLIEGEN BACILLENDRAGERS VAN TYPHUS. In verschillende streken van Hongarije heeft men trachten vast te stellen, in hoeverre 't aantal voorkomende vliegen verband houdt met het aantal typhus-gevallen. Twee assis- tenten van den openbaren gezondheidsdienst hebben daartoe in een jaar tijds 1.115.013 vlie gen gevangen. Het gemiddelde aantal vliegen per maand bleek in Augustus het grootst te zijn, terwijl het grootste weekcijfer in de eerste week van October bleek te liggen. Op grond van hun waarnemingen konden de beide ge leerden vaststellen, dat de dichtheid der vlie gen geen verband houdt met de verbreidifig van typhus en dat dus de vliegen niet als typhus-baciillen-dragers beschouwd behoeven te worden. Hedenmiddag te 4 uur ontstond een felle brand in het materialenpakhuis van den heer C. Wieland, staande aan den Smidswal. De heer Wieland en zijn compagnon de heer De Smidt met den pakhuisbediende hadden eenige minuten te voren het pakhuis verlaten, toen een kleine jongen kwam aanloopen met de mededeeling, dat het pakhuis in brand stond. In het magazijn waren behalve ledige vaten en kiisten ook nog opgeborgen een Buickper- sonenauto en een oude Adler-auto. De Buick-auto kan nog juist op tijd uit het 'pakhuis gereden worden, doch overigens kon niets meer worden gered. Direct stond het perceel in vollen vlam en verspreidden de rookwolken zich laag over de stad, zoodat de toeloop van het pulbliek zeer groot was. De gemeentepolitie was apoedig met een handlbluschapparaat aanwezig, maar men kon daarmede den vuurhaard niet bereiken en toen na geruimen tijd de brandiweer water kon geven, stond het geheele pand in vollen vlam. Doch reeds direct na het ont'dekken van den brand kon men zien, dat er niets meer te red den zou zijn, z66 snel had de brand om zich heen gagrepen. Gelukkiig was er zoo goed als geen wind, waardoor de belendende perceelen geapaard konden blijven, al hebben deze uit den aard der zaak veel waterschade bekomen. Daar de bedrijfsingenieur van de P. Z. E. M. om mogelijke onheilen te ivoorkoanen den stroom van het electrisch net had doen uitschakelen, moest o.m. ook ons bedrijf tijdelijk stil gelegd worden. Hoe de brand is ontstaan, is onlbekend, daar er niet in gerookt is. Het perceel noch het zich daarin bevindende was verizekerd. Zoodra het gevaar voor de belendende per ceelen als geweken kon worden beschouwd, heeft de brandiweer het bovenste gedeelte der zijigavels onuver gehaald, am te voorkomen, dat deze op de daamaast liggende panden zoudem terechtkomen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. HDE. Hedenmorgen reed een auto, waarin gezeten 4 personen, 2 heeren en 2 dames, met een vaart van ongeveer 80 a 90 K.M., over den natten betonweg. Voor deze auto reed een vrachtauto, terwijl van de tegenoverge- steilde zijde een auto kwam gereden, bestuurd door den heer O., uit Nijmegen. Ondanks de gladheiid van den weg trachtte de bestuurder van eerstgenoemde auto, de heer W. uit Rot terdam, nog tusschen de vrachtauto en de van de andere zijde komende auto te passeeren. Hij kwam daardoor met de andere auto in aanrijding. De gevolgen waren ontizettend. De auto werd tegen een boom geslingerd en draaide vervolgens een halve slag om, waarbij deze op den weg terugkeende. De auto bleek bijna geheel vemield. De bestuurder, de 50-jarige heer Wildetooer uit Rotterdam was op slag dood, terwijl zijn 18-jarige dochter na eeniige oogenblikken den geest gaf, en de beide andere inzittenden emstig gewond werden. 'Nader bleek, dat de familie Wildetooer den auto gehuurd had bij een garage te Amers- foort en vandaar uit een uitstapje maakte in de omgeving. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG BILTHOVEN. Hedenmorgen is een melk- auto van de N.V. Utrechtsche melkcentrale op den onbewaakten overweg onder Bilthoven door den sneltrein Utrecht—Eindhoven ge- grepen. De chauffeur, W. de B. werd uit den wagen geslingerd en op slag gedood. iSAMENWERKING DER OMROEP- VEREENIGINGEN. AMiSTERDAM. Er is een contact-orgaan ingesteld geiworden, bestaande uit alle vier de groote omroepvereenigingen. SPAANSCHE BURGEROORLOG. LO'NDEN. De Parijsche correspondent van de Daily Herald meldt dat men gisteren in de Fransche kabinetskringen heeft vernomen, dat het Duitsche stoomsohip Uzamlbara op dit oogenlblik op weg is naar Spanje met 28 bom- menwerpers aan boord. Deize onthulling heeft groote beroering verwekt onder de Fransche regeeringskringen. ON GEREGELDHEiDEN TE MADEIRA. LISSABON. De verhooging van de boter- en melkprijzen heeft te Madeira aanleiding gegeven tot relletjes, waarbij de politie met wapens tusschenbeide moest komen met ge volg dat verscheidene personen gedood of ge wond werden. COoP. VRUCHTENVEILLNG ,ZEEUWSCH-VIAANDEREN" GA. TE TER NEUZEN. Eieren, le soort, 3,per 100 stuks. Eieren, 2e soort, 2,70 per 100 stuks. Eenideieren 2,40 per 100 stuks. Miaritoolanen 5 tot 11 ct. per K.G. Okkelanen 9 tot 14 ct. per K.G. Princepruimen 10 tot 15 ct. per K.G. Oranjepruimen 13 tot 22 ct. per KG. Washingtonpruimen 26 tot 32 ct. per KG. Madalaine 7 tot 14 ct. per KG. Ronde Zomer-penzikappels 813 ct. p. KG. Early Victoria 7 tot 11 ct. per K.G. Diverse appelen 4 tot 10 ct. per K.G. Clapps Favorite 10 tot 15 ct. per KG. Precou.se de Trevoux 11 tot 16 ct. per K.G. Kriekperen 4 tot 11 ct. per KG. N.-H. Suikerijperen 4 tot 8 ct. per KG. Roode Suikerij 4 tot 7 ct. per K.G. Diverse peren 4 tot 9 ct. per K.G. Penziken 3 tot 5 ct. per stuk. Kropsla 11 tot|27 ct. per 10 krop. Rabarber 2 to? 4 ct. per bos. Bloemkool 7 tot 16 ct. per stuk. Savoijekool 3 tot 5 ct. per stuk. Roode kool 5 tot 8 ct. per stuk. Andijvie 1 tot 2 ct. per krop. Selderij 1 tot 2 ct. per bos. Wortelen 3 tot 4 ct. per bos. iSnijiboonen 4 tot 14 ct. per KG. Prinsesseboonen 6 tot 9 ct. per K.G. Wagenaars 3 tot 5 ct. per K.G. Tomaten 5 tot 9 ct. per K.G. Meloenen 18 tot 27 ct. per stuk. Zilveruien 11 tot 17 ct. per KG. Uien 2 tot 3 ct. per bos. V'oor Sluiskil: 6 Aug. Lett. s.s. VIZMA, 1788, ledig, Calais. Van Sluiskil: 6 Aug. Zweedsch s.s. C. A. BANCH, 1063, cokes, Uddevalla. Van GentTer Neuzen: 6 Aug. "Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., London. Voor Gent: 5 Aug. Zweedsch s.s. OSBUR, 780, hout, Mesane; Ned. s.s. REGINA, 224, pijp'aarde, Padslov; Fransch s.s. DAPHNE. 1123, ledig, IJmuiden; Eng. s.s. JET JIOOB ROSE, 609, ledig, Rouaan; Eng. s.s. COL- WITH FOROE, 374, pekkolen, Manchester: Ned. s.s. TWIN, 94, ledig, Southeand. 6 Aug. Noorsch sn. RIMAC, 460, ledig, London; Eng. s.s. STANLEY FORCE, 243, ledig, London; Russ. s.s. FELIX DZERJINS- KY, 2164, vlas, Leningrad.; Eng. s.s. EMS- WORTH MANOR, 698, ledig, Rouaan; Deensch s.s. HENRY TEGNER, 865, hout, Gdynia; Eng. s.s. ROYSTON, 1642, kolen, Gdynia; Duitsch s.s. FRIEDA REHDER, 341, hout, Danzig. Van Gent: 5 Aug. Zweedsch s.fNORDOST, 537, cokes, Goteborg; Noorsch s.s. SKARV, 472, rjzer, London; Fransch s.s. THISB6, 876, ijzer, Newport. 6 Aug. Noorsch s.s. ANDERS, 770, ijzer, London; Fransch s.s. DANAE, 1420, kolen, Caen; Lett. s.s. KRIVS, 822, ledig, Antwer- pen; Zweedsch s.s. NYLAND, 2041, ledig, Lulea; Ned. s.s. TWIN, 94, cement, Exeter; Noorsch s.s. RIMAC, 460, ijzer. London. London. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd. EN COR BOUWMAN. Rossum ziitb^Kd' 6 Augustus 1936' Huwelijks-voltrekking 18 Aug. a.s. Getrouwd E. VAN WEIJNSBERGHE EN P. DEN EXTER die, namens wederzijdsche familie harte- lijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwe- lijk ondervonden. Ter Neuzen, 6 Augustus 1936. van lO tot en met 1® Aug. a.s. Het architectenbureau L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, zal namens zijn lastgever op Woensdag 12 Augustus a.s., in 4 percelen of in massa trachten aan te besteden Bestek en tekening a 1,— verkrijg- baar aan het bureau voornoemd aan het Tuinpad te Ter Neuzen. De Ontvanger der Registra- tie en Domeinen te hulst zal op Woensdag 19 Augustus 1936, nam. 2 uur, in hotel des Pays Bas te TER NEUZEN publiek bij inschrijving ver- pachten perceelen Xe en XVIb en d (vroeger in pacht bij A. Leijs), en XI en XIV (vroeger in pacht bij Qebrs. Kindt). perceelen 2 en 2a (vroeger in pacht bij P. A. Kindt) de jacht op de perceelen 1 t/m 7. de jacht op de perceelen 8 t/m 16. Nadere inlichtingen of pachtboekje te bekomen bij voornoemden Ontvanger te zijnen kantore aan de Steenstraat te Hulst. Inschrijvingsbiljetten (ongezegeld) in te leveren den 19 Augustus a.s. uiterlijk om 2 uur n.m. in bovengenoemd hotel. Deurwaarder K. J HUINEMAN teTer Neuzen, zal op Woensdag 12 Augustus 1936, des nam. 2 ure te Ter Neuzen, Zandplein, ten verzoeke van den heer J. J. VERJAAL a contant en zonder opgelden verkoopen to. 2o. 3o. ZATERDAO a.s. de te houden in de Aan vang 14,30 u Entree fO.25 Kinderen ben. 16 j. f0,10 Bestuur „DE SCHELDE", Ter Neuzen. STERRIT Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3