Winkeliersvereenielng „KLIM0P" Sport Kerknieuws Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgeriijke Stand Marktberichten HOEK. ZAAMSLAG. MIDDELBURG. WEERBERICHT. FAILLISSEMENTEN. HANDELSREGISTER. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPV AART^E WEGING. Een goed vaderlander, een vereerder van het Koninklij'k Huis. Menig gedidht en menig prozastuk van zijn hand getulgen daarvan. iBij grocte nationale feesten in onze plaats richtten de organisators zioh nimmer vergeefs tot hem am inlictitingen of lectuur voor histo- rische cpbocbten enz. Bij belt begin van den wereldoorlog, toen hij hoorde, dat het gemeentelbestuur met werk overstelpt was, bood hij zich vrijwillig aan tihuis schriftelijk zooveel mogelijk te doen, om den zwaren arbeid te belpen verlichten. Met den heer Van Dixhoorn is een man heengegaan, die jaren lang van groote betee- kenis was in het Ter Neuzemsche leven. Hij ooik heeft gewerkit zoo lang het dag was. Het iaatste anderhalf jaar kon hij wegens zijn ziekte niet meer werken aan de zaken, die hem dierbaar waren. Ongetwijfeld zullen velen zijn nagedaehtenis in eere houden. Een van de oude garde ging heen. Hij ruete in vrede. Gevonden voorwerpen. Bij den gemeente-veLdwachter alhier zijn de volgende voorwerpen als gevonden gede- poneerd Een voorhamer en een portemonnaie inhou- dende een double damesarmbandhorloge. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Een uitstapje. Zaterdag werd door de knapenvereeniging alhier per autobus van de Z. V. T. M. een reisje naar Walcheren gemaakt, alwaar aan de meest betzienswaardige plaatsen een bezoek werd gebracht. tVat er aan taezienswaardig- heid te vinden was werd de noodige tijd ge- gund vooral in Domburg en Middelburg. Als ouden van dagen in hun gedachtengang teruggaan naar den tijd van hun eigen jeugd, toen er meer te ontberen dan te genieten viel, dan moet men wel zeggen, dat het "nuidige geslacht zijn vroegere generaties in dit op- zicht veel vooruit is. Ongevallen. Zondagmiddag bij het uitgaan van de Geref. Kerk kwam op het kruispunt Zaagstraat PolderstraatStoofstraat een dochtertje van den werkman v. A. met haar fiets in botsing met den auto van den landbouwer de K. Het meisje lag met haar eene been onder haar fiets gevallen, terwijl zij met het andere been onder de auto terecht kwam. Gelukkig be- paalde een en ander zich tot eepige bezeering en de noodige schrik. Het is op dit punt bij het uitgaan der kerken zaak uiterst voor- zichtig te zijn wegens het verkeer uit alle richtingen en toezicht vooral daar zou zeker geen overbodige voorzorg zijn. Zaterdag reed de dochter Cornelia van den werkman v. d. Velde met haar vriendin per fiets over den weig op het Dorpsplein en toij de Bozemarijnstraat. Uit voormelde straat kwam gereden een zoontje van den sohilder R. alhier. die met een te groote vaart en zonder te seinen tegen haar aanreed, waardoor zij tegen den grond sloeg en haar knie erg be- zeerde, terwijl haar rijwiel aanmerkelijk werd beschadigd, welke schade haar zal worden vergoed. Zondagnamiddag, na het uitgaan der kerken, wandelden eenige meisjes in de Pier- •senhoekscheweg over het fietspad aldaar. Een ongeveer lojarige zoon van den werkman de J.' reed met een te snelle vaart op die groep kinderen in, waardoor het 12-jarige dochtertje van den werkman K. werd omvergereden en Ibewusteloos bleef liglgen, terwijl zij verwon- dingen opliep aan hats en knie. De onvoor-- zi'dhtige wielrijder kwam eveneens te vallen. Een oom van het meisje, die in de nabijheid aldaar woont, bracht haar per auto naar huis. Schade aan den oogst. Het slecbte weer van deze dagen heeft tot gevolg, dat het graan op vele plaatsen begint te schieten, waardoor groote schade ontstaat. Bovendien komen in bepaalde tarwesoorten veel looze stuifaren voor. In sommige velden werd tot 30 looze aren aangetroffen. Inbraak. Toen hedenmorgen de concierge van de ar- beidsbeurs in het kantoor kwam, bemerkte hij dat inibraak was gepleegd. De inbrekers zijn achterdoor binnengekomen en hebben in het voorkantoor de brandkast voorover gelegd. Blijkbaiar zijn ze toen in hun werlk gestoord. Er wordt althans niets vermist. De politie stelt een uitgdbreid onderoek in. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Breskens: cand. D. Ooudzrwaard te Bruinisse. AAN DE BURGERS VAN TER NEUZEN! Deze week zal onze „Braderij" weer ge- houden worden. Om deze te doen slagen moet onze stad er feiestelijk uitzien, om welke reden wij dan hiermede ook het vriendelijk verzoek tot U richten, om ons werk te steunen, door van Woensdag tot en met Zaterdag de vlag uit te steken. Dat de winkeliers die het meeste belang toy het slagen der Braderij heibtoen hun vlag uitsteken spreekt wel van zelf. Toch mag niet vergeten worden dat het niet alleen de winkelier is die profiteert van het welslagen der „Braderij". Immers vormen wij tesamen den gemeenschap, zoodat het toch voor de hand ligt, dat zoo het 't eene deel goed gaat, het andere deel daarvan ook pro- fijt heeft. 't Zij door werkverruiming, belas- tingverlaging of anderszins. Wij hopen niet tevergeefs een beroep op Uw medewerking te hebben gedaan. Wanneer onze .Braderij" nu maar door Set echte zomerweer begunstigd wordt, dan zal deze evenals bet vorige jaar een succes tolij- ken te zijn en strekken tot opbloei van onze stad Ter Neuzen. Eaten wij hiertoe eensgezind samenwerken! HET BESTUUR. De weerverwachting is heden zoowel voor ons land als voor geheel West-Europa nog niet gunsitig. Er is nog weinig verandering te verwachten. N.W. tot Westenwind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, zelfde tempera- tuiur. DE DERDE NEDERLANDSCHE SCHELDEVEUCHT. De Soesterberger luchthelden zegden te elfder ure af. Maar de Schelde- vlucht ging door! De Delftsche studenten Aeroclub winnares van den zilveren Scheldemeeuw. Het zag er werkelijk zoo daverend goed uit! Een deelname als nimmer tevoren: 25 toestel- len hadden ingeschreven, mede dank zij de goede gedachte der Schouwen-Duivelanders om een aparten wisselbeker beschikbaar te stellen voor een nieuw in te stellen klasse: die der beroepsvliegers. Er zouden 3 militairen op Fokker C V machines meekampen in de beroepsklasse en tien Soesterberger leerlingen in S IV of C I s in de amateursklasse, omdat deze jongens van navigatie nog minder verstand hebben dan de gemiddelde sportvlieger. Verder waren door de L.V.A. twee militaire machines toegezegd der traditie getrouw, een scherpe con trol e op de navigatie be houden. Als attracties vermelde de definitieve startlijst nog het mede- dingen van Van Melle's ,,Dubbelen Arend", gevlogen door piloot Rademaker uiteraard in de beroepsklasse! en de Scheldemusch" in de klasse der sportvliegers, nademaal con- structeur Th. E. Slot nog maar een blauwen Maandag zijn brevet als sportvlieger heeft. Dan had de auto-giro ingeschreven en de PH-DSA van de Delftsche studenten, van z'n eigen ,,Prinses Juliana" geheeten. Maar ziet: zoo omstreeks starttijd stonden op Haamstede's vliegveld alleen maar de 2 Koolhoventjes van de rijksopleiding voor ver- keersvliegers en, onafzienbaar ver weg van- wege het te verwachten gedrang, als al die militairen zouden komen aanrazen, heel in z'n eentje de autogiro. Dat was alles. Men was der wanhoop natoij. Alles in de puntjes geregeld; pracntig weer al was het zicht dan ook niet al te best, en in Waalhaven nog iets minder dan best. Tot eindelijk de een na den ander der sportvliegers binnen kwam vallen: uit Schiphol, Twente en Waalhaven. Maar de militairen kwamen niet. Die zegden af vanwege het slechte weer, naar 't op Soes- terberg heette. En toen uit Haamstede ge- telefoneerd werd, dat de sportvliegers er toch ook allemaal door gekomen waren, en dat het op Haamstede het mooiste weer van de wereld was, zei Soesterberg: ,,Die sportvlie gers, dat zijn dan allemaal helden, maar dat zijn wg hier niet!" O zoo Kees. U hadt de schampere opmerkingen eens moeten booren: ,,Als de vijand na Zaterdagmiddag twaalf uur komt, dan wordt-ie zeker ook opgebeld met be- leefd verzoek te wachten tot het ochtend- appel van Maandag!" En dat de opleiding nu niet kwam, maar de beroepsmannen, onze aanstaande helden der lucht en zoo... dat die op Zaterdagmiddag met een beetje lage bewolking, waarvoor doodge- wone sportvliegers niet bang waren, den weg naar Haamstede niet koniden vinden! Men voelde zich leelijk gedupeerd. En nu was er tot overmaat van ramp bericht in gekomen, dat de ..Scheldemusch" een mal- heurtje aan z'n landingsgestel had gekregen en dat Van Melle's „M-onospar" met een van schroeven bij de landing in Zeeuwsch- Vlaanderens malsche weiden in een hooivork ;eslagen was, weshalve ook deze niet kon komen. Maar daarom niet getreurd. Ten slotte wa ren er twee beroepsvliegers en zes amateurs startklaar en na voldoenden tijd voor de be- cijfering van de navigatieopdracht te hebben gehad, werden ze successievelijk gestart. Eerst de jongens van de rijksopleiding hun luchtvader Fuchs bleef op het terrasje in Haamstede zitten natuurlijk en toen de autogiro en de andere kistjes, inbegrepen het grappige ding op hooge beenen van de Delft sche studenten. Aardig, zooals ze dat met mekaar gemaakt hebben. Daarna amuseerde men zich in Haamstede met motorfiets-wedstrijden, stuntvluchten door den N.L.S.-instructeur Somers die ook nog een parachute heeft laten vallen met een pop er aan, en wat er verder al zoo meer bp een levendig vliegveld te beleven is. Zoo kwa men er nog enkele Belgische en Engelsche sportvliegers en -sters kijken. Om half vijf kwam de eerste der twee Kool hoventjes van de opleiding weer binnen, een kwartier later gevolgd door z'n collega. Daar na druppelden ze de een na den ander binnen, om kwart na zes Herr Heinz Rollmann als Iaatste. Dra was de techniscbe commissie toen met haar ingewikkelde becijferingen gereed, met als resultaat dat de zilveren Schelde meeuw dit jaar gewonnen werd door het toe- stel van de Delftsche Studenten Aeroclub, de PH-DSA, met een tijdsverschil van slechts 2 minuten en 2 seconden en 20 landingsstraf- punten. Tweede was A. K. Korpershoek op PH-FKC met 3 min. 53 sec.; aerde H. J. van der Velden met de autogiro met 4 min. 3 sec.; vierde was Tjalling Visser uit Vlissingen met 4 min. 53 sec.; vijfde Heinz Rollmann met 7 min. 10 sec. en zesde Mr. J. J. Vriesendorp met 11 min. 32 sec. Laatstgenoemde had echter een prachtige landing gemaakt: slechts 1 meter van de doellijn af! De Scheldebeker, de nieuw ingestelde prijs voor de beroepsklasse, bleek gewonnen to zijn door den leerling-vlieger van de rijksopleiding Arens, op F.K. 43 FH-AKD, met slechts 13 seconden verscbil; tweede was H. W. Nieuw- dorp met 73 sec. verschil laatstgenoemde had echter slechts 22 landings-strafpunten tegen de prijswinnaar 30. De voorzitter der Z. L. V., de heer C. A. van Woelderen uit Vlissingen, heeft met een vrien- delijke toespraak de zilveren Scheldemeeuw uitgereikt aan een der led-en van de Delftsche Studenten Aeroclub. Spr. memoreerde daar- aanvoorafgaand de verdiensten welke het be- stuur van de Afd. Schouwen en Duiveland de technische commissie, de commissie op het vliegveld Vlissingen, het hoofd van den dienst der observatieposten etc. zich wederom om deze vlucht hadden verworven ondanks het spijbelen der militairen was het een mooie sportieve middag geweest. De heer J. J. Cock, voorzitter der Sch.-D. afdeeling, heeft daarop met een hartelijk woordje den zilveren Scheldebeker uitgereikt aan den winnaar van 1936. Op het vliegveld Vlissingen heerschte ook een groote belangstelling; het feit dat er, in plaats van de opgegeven 25 slechts acht machines kwamen, wekte ook daar echt-cr groote teleurstelling. Maar het binnenkomen en vertrekken der verschillende sportvlieg- tuigen van allerhande model gaf ook de hier aanwezigen toch eenig divertissement. Boven Ter Neuzen. Het was juist half 4 toen het motorgeionk het eerste vliegtuig aankondig'de. Dit cir- kelde in steeds kortere kringen driemaal boven de stad. Korten tijd daarna kwam de tweede Koolhoven, die dezelfde manoeuvre uitvoerde, doch voor het maken van zijn krin gen een grootere ruimte bleek noodig te heb ben. Daarop volgde de auto-giro van den heer Van der Velden, dat door zijn vorm en in- richting de algemeene belangstelling trok. Duidelijk kon men de vertikaal werkende wie- ken zien. Daarna kwam bet toestel van de Delftsche studenten, goed kenbaar aan de roode kleur. Ondertusschen viel, ger-ekend naar de aan- kondiging, het aantal passeerende vliegtuigcn tegen. Men miste o.m. Van Melle's „Dubbele Arend" en de Scheldemusch". In boven- staand bericht, vinden we de verklaring van die absenties. DE OLYMPISCHE SPELEN. iDe Olymipdsche spelen zijn aangevangen. Zij werden Vrijdagavortd ingeluid met kerkdien- ■sten in een Luthersche en in een R.K. kerk Zatendagnamiddag in tegenwoordigheid van -den RijkSkanselier Hitler, in een met 100.000 bezoeikers gevuld stadion. iGiisteren hadden om. plaats wedstrijden op 100 M. hardloopen. In de eerste ronde werden over winnaar 3 Nederlianders. Voor de demi- finale zijn echter alleen geplaatst Osendarp en Van Betveren. Berger werd bij de kwart- finale uitgeschakeld. Het faillissement van J. van Esbroek, sla- ger en veehanidelaar te Sluiskil (Ter Neuzen), curator Mr. G. Ticheknan te Ter Neuzen, is geedndigd zonder eenige uitkeering aan de concurrente schulded-schers. ffldem het failliisisement van Jannis Vinke, landlbouwer te Philippine, curator Mr. G. Tichelman te Ter Neuzen, met een uitkeering van de concurrente schuldeischers van 4.831 Idem het faillissement van K. Herrebout, kioopman in groenten en fruit te Ter Neuzen, zonder eenige uitkeering aan de concurrente schuldeischers. Curator was Mr. G. Tichelman. te Ter Neuzen. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen gevestigd te Ter Neuzen, hebben de volgende inschrijvingen plaats gehad: Automobielbedrijf 't Steen, St. Jansteen, Steenschendijk C 184, garagebedrijf, handel in automobielen. Veref.D. G. Kloet, St. Jan steen en H. A. Scheeuwe, St. Jansteen. P. Cijsouw en J. Ceulenaere's maehinale dorseherij, Sluis, Nieuwstraat 36, maaien en dorschen van veldvrucbten, het maaien van gras en klaver, dorschen van zaden, granen en peulvruchten, persen van stroo en hooi. Veref.: J. B. A. Ceulenaere, Sluis er. P. Cijsouw, Aardenburg. Het wapen van Hulst, Hulst, Stationstraat E 18, cafe. Eig.: A. J. v Gassen, Hulst. Gev.: Wed. P. Lust, Hulst. A. Lion, Noordstraat 15, grossierderij en winkel in manufacturen en tricotages. Eig.: A. Lion, Hulst. Beh. Eig.: W. Bliek, Ter Neuzen. Roger Marckx, St. Jansteen, Kapellebrug, breigoederenfabriek. Eig.: R. V. L. Marckx, St. Nicolaas. H. 1. van de Sande, Breskens, Spuiplein 33, voortzetting van de zaken door de vennooten gedreven, het exploiteeren van garnalen- en vischdrogerijen. Veref.: H. I. en J. C. van de Sande, Breskens. H. A. de Smidt Hzn., Schoondijke, IJzendijk- schestraatweg M 245, handel in naaimachines, waschmachines, stofzuigers en aanverwante artikelen, assurantien. H. A. de Smidt, Schoondijke. wyzigingen A. van den Bruele, Noordstraat 45 eig., handel in wollen goederen. Filiaal te Sas van Gent -opgeheven. ,,De Hoop", Westkolkstraat 28, handel in kruidenierswaren, tabak en sigaren en dran- ken. Handelsnaam gewijzigd in: A. J. Bliek. Naast den handel in kruidenierswaren ook handel in melkproducten. D. van Drongelen, Kerkhoflaan no. 1, krui denierswaren en steenkolen. Naast voornoemd bedrijf ook melkventer. J. J. de Feijter, Nieuwediepstraat I 94, assurantien en hypotheken. Uitgetr. eig.: J. J. de Feijter. P. Goossens Jzn., Axel, Axel-Sassing Q 28, commissiehandel in landbouwproducten. Be drijf: handel in landbouwproducten. E. L. van der Linden, Axel, Nieuweweg I 96, vlashandel. Gevolmachtigde: L. A. van der Linden Axel. Ls. van Waesberghe—Janssens' Wijnhandel, Hulst, Markt C 26. Uitgetreden Venn.: mevr. J. F. J. M. van Waesberghe, Nleuwe Venn.: J. F. J. M. van Waesberghe. (H. V.). August Wijffelsde Jonghe, IJzendijke, Markt wijk D 158, brood- en banketbakkerij, kruidenier. Uitgetr. eig.: A. B. Wijffels. Nieuwe eig.: J. W. Herman, Uzendrjke. Han delsnaam gewijzigd in J. W. Herman. Opheffing Fruit- en conservenhandel ,,Caldsandria", Aardenburg, Weststraat 322, kweeken en con- serveeren van vruchten. is, want de keuze is gegerven uit niet minder dan 68 versohill-ende soorten sigaretten en sigaren. Achter de frontruit ziet men de diverse doosjes staan; elk doosje is gemerkt met een der nummers 1 tot 68, terwijl in de flank-pi lasters van de kast 68 inwerpgleuven aange- bracht zijn, van welke gleuven ieder weer het nimmer draagt van de correspondeerende soort rtookwaar. Na inworp ziet men achter de ruit het gekochte doosje zich losmaken van het stapeltje en afdalen naar het bakje, waaruit men het nemen kan. De heer Oller- m-an heeft ter verhaoging van de be<drijfs- zekerheid van zijn toesitel den inworp op een kwartje gesteld; het terveel vindt men terug in het dioosje. EEN VERLOREN GEWAAND SCHIP GEVONDEN. Het vrachtschip „Man-oca", dat sedert twin- tig dagen verdwenen was en dat men met de iwimtiig passagiers verloren achtte, is door een Amerikaanschen kustkotter terug gevonden. De kotter heeft het schiip op sieeptouw geno- men, aangezien het niet meer op eigen kracht kon varen. BRAND IN EEN FABRIEK VAN VLXEGEN- VANGERS TE AMSTERDAM. Donderdagavond tegen tien uur is brand uitgebroken in een fabriek, waar vliegenvan- gers worden gefabriceerd, gelegen aan den Papaverweg 17, aan de overzijde van het IJ te Amsterdam. De fabriek, waarvan de heer Hartkamp eigenaar is, is naast de wasscherij Ozon gelegen. Eenige meisjes, die daar nog werkten, zagen dat er rook opsteeg uit de vliegenvangers- fabriek. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, tegelijkertijd alarmeerde een chauffeur de brandweer. De motorspuit van den Plaatijzerweg was zeer spoedig ter plaatse. Aanvankelijk liet de brand, die uitgebroken was in het achtergedeelte van de fabriek, zich ernstig aanzien. Ook het materieel van de De Ruyterkade en van het Haarlemmerplein wass poedig present en met vijf stralen werd het vuur, dat in het lichtbrandbare materieel, zooals olie, lijm etc., woedde, krachtig aan- getast. De brandweer, onder leiding van hoofd- brandmeester Doets, wist den brand binnen het gebouw te hodden, wel liep eenigen tijd het dak, waarvan het mastiek begon te smel- ten, gevaar, doch doordat de brand zoo vlug was ontdekt, kon uitbreiding worden voor- komen. De achterruimte met veel materieel is vrij- wel geheel uitgebrand. Om half elf was de brandweer het vuui meester. De oorzaak van den brand is on- bekend; op het terrein waren o.m. aanwezig Je waarnemend-commandant, de heer van Thi-el en commissaris Hoogenboom. EEN MODERNE FOLTERBANK. Een bekende boksleeraar heeft te New- York een instituut geopend, waar hij personen, die wegens hun geringe lichaamslengte voor verschillende betrekkingen als politie-agent en brandweerman niet in aanmerking komen een paar centimeter „uitrekt". Hij heeft vijf toestellen, die hij zelf heeft uitgevonden. Een van deze machines gelijkt sprekend op de middeleeuwsche folterbank. De lengte-specialist maakt zijn clienten hier- op grooter, door aan hun gewrichten zware gewichten te hangen. Een ander instrument gelijkt veel op een galg. Door middel van een soort hoofdhamas wordt de patient hieraan opgehangen. Om een langere hals te krijgen, wordt men op een toestel bevestigd, waarop het hoofd naar beneden getrokken wordt, terwijl de client moet trachten rechtop te blijven zitten. Na de behandeling is men ongeveer zes milli meter langer geworden, doch deze ..ver'en- ging" kan nog worden opgevoerd, het groot- ste resultaat dat tot nog toe verkregen werd, is 2,2 c.m., na een behandeling van drie maan- den. Men betaalt voor deze kuur van enkele centimeters slechts 50 dollar. EDEN ALS MODE-VOORBEELD. Men maakt zich vroolijk over een inval van een der eleganste kleermakers van Oslo, die zoo juist een heerenmode-prospectus uit- gaf onder ten titel: „Kleed u zooals Eden zich kleedt!" De clou van het prospectus is de afbeelding van een zeer elegant heeren- costuum uit donkerblauw-e stof, dat „Eden- combinatie" genoemd wordt. De prins van Wlales, de tegenwoordige ko- ning van Engeland, is dus schijnbaar niet meer de elegantste man ter wereld. In zijn plaats is getreden de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, die misschien met be- hulp van den kleermaker nog wel eens ,,on- sterfelijk wordt EEN MERKWAARDIG TRANSPORT. Dezer dagen heeft de K. L. M. een niet alle- daagsche zending te vervberen gehad, n.l. an derhalf millioen Hiongaarsche wespen. Keu- rdig venpakt in zeven kisten in het vrachtruim van de „Blauwe Don-au-express" der K. L. M. zijn de diiertjeis met een der Fokker-Douglas- vliegtuligen van Boedapesit naar Londen ver- voerd, vanwaar zij met een oceaanstoomer naar Canada moesten vertrekken. Daar zul len zij dienen om het land van Coloradtokevers en dergelijlke insecten, die den oogst in de Noorrtelijke regionen van Amerika bedreigen, be bavrijden, want wetenschappelijke onder- zoe-kingen helbben aangetoond, dat deze wes pen, Diraion Sertifer, aidus de Latijnsche naam, waardevolle eiigensdhaippen als insec- teniverdelgers bezibten. De IY2 millioen wes pen zijn door 200 arbelders binnen een maand bijeen gezocht. In Canada zal de Hongaarsche zending ber- stond worden vrijgelaben. Tijdens heb vervccer bevinden de wespen zich nog in cocon. AUTOMAAT VOOR SIGARETTEN- VERKOOP. De heer F. Ollerman be Ubrecht, die in de Bilstraat aldaar 'n sigarenwinkel exploibeerb, heefb een dioor hem zelf geeonsbrueerden auto- maab voor dien verkoop van sigaren en siga- rebben op de sboep van zijn winkel geplaatsb, die den eersben den hesben dag van inge- brui'kneming al aanstonds een buitengewone attracbie bleek be zijn vioor heb publiek. Reeds gedurende de ochbenduren en verder den ge- heelen dag was de nieuwe aubomaab, die op respecbalbele afimebingen heeft van 2 M. hoogbe bij 1.20 M. frontlbreedte, geregeld geblokkeerd door een groep nieuwsgierigen en koopers, welke laatisben er zich van konden overtui- gen, dab het opsdhriift: ,,Wat wenscht u?", aangehracht qp de reeds van verre zichtbare, helrood gemoffelde kast, inderdaad geen bluf GERECHTSHOF TE 's HERTOGENBOSCH. Het Gerechtshof te 's Hertogentoosch heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 30-jarigen boe'khouder M. U. uit Gennep, die door de rechtbank is veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf, omdat hij in den nacht van 17 op 18 Mei van het vorig jaar den stations- posthouder Janssen te Hassen in Drenthe van het leiven heeft beroofd, door hem den schedel in te slaan met een hamer, waarna hij zijn slachtoffer van 4000 Mark toeroofide. Het Hbf heeft verdachte wegens doodslag veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf met aftrek van het geheele voorarrest. MUSSOLINI NAAR ABESSINIe? Uit Londen wordt een gerucht uit Rome gemeild, volgens hetwelk Mussolini -voornemens zou zijn, in het najaar, zoodra de regens voor- bij zijn, Albessinie te bezoeken. Het was niet mogelijk van dit bericht offioieele ontkenning of bevestiging te verkrijgen. SPAANSCHE BUBGEROORLOG. Uit Perpignan wordt gemeld, dat hij den aanvang van de derde week van den burger- oorlog de fronten der strijdende partijen vrij- wel hetzelfde zijn als 8 dagen geleden. Eenige beweging daarin is moeilijk te bespeuren. Uit Santiago zijn thans opstandelingen ver- trokken met bestemiming naar Valencia, ter wijl in Navarre de nationalisten krachtig op- dringen naar de kust. Voor Sarragossa trachten de regeerings- militietroepen de nederlaag van de vorige week te herstellen. De uit Madrid en uit Burgos gemelde ter- reinwinsiten blijken aan de hand van nauwkeu- rige kaarten weinig beteekenend en van geen strategisch belang. MALAGA, 3 Aug. (A.N.P.). De opstande- linigen Ikomende van Malaga, die naar Grana da oprukken, waren gisteren nog slechts eeni ge K.M. van de stad verwijderd. De opstandelingen vragen voortdurend via den zender te Sevilla om versterking. PERPIGNAN. De Spaansche regeerings- autoriteiten hebben den toegang tot Spanje voor alle vreemdelingen versperd. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 27 Juli. Gaston Jaco bus Desire Dijselink, oud 31 j., gesch. v. echt en Elvira Magdalena Bral (van Gent), oud 32 j., jd. 28 Jiuli. Franciscus Eduardus van den Bossche (van Philippine), oud 23 j., jm. en Neeltje de Wltte. oud 20 j., jd. 29 Juli. Reinier Harms, oud 24 j., jm. en Apolonia Cor- nelissens, oud 17 j., jd. LHu/welijks-voltrekkingen. 29 Juli. Marinus Stouthamer, oud 49 j., wedn. en Madeleine Marie H-einman, oud 45 j., gesch. v. echt. 30 Juli. Marinus Moes, oud 18 j., jm. en Eliza Geeraarda Claus, oud 16 j., jd. Gelboorten. 25 Juli. Neeltje Adriana, d. van dhristiaan Bakker en van Immetje de Niet. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeenbe gevesbdigd A. C. de Bakker, zonder, Nieuwediepstr. 106, van Hulst. E. H. Knap geb. Nieuwenhuis, zonder, Axel- schesbraab 37, van Haarlem. E. A. A. Boertbooms, zonder, Kerssbraab 9, van Hulst. A. C. Brakman, onderwijzer, Kanaaiweg 24, van Oostburg. Vertrok'ken D. P. Platteeuw gab. van der Bent, zonder, Schuttershofweg 9 inw., naar Gouda. E. de Witte-van Wijnsberghe, zondw, Mld- denstraat 79, naar Philippine. H. Seheele, waterto. opziehter, Kanaaiweg 95, naar Aardenbung. J. I. v. d. Vijver, faibrieksarbeider, Oostkade 28, naar Axel. P. Sdhaper, grondwerker, le de Feijterstraat 15, naar Sassenheim. A. van Linschoten, zonder, Scheldekade 28, naar Rotterdam. 8 Augustus. AXEL. Buitengewone vergadering van In- gelanden van den Dekkerspolder in het Hotel ,,(Het Gulden Vldes". 13 Augustus. TER NEUZEN. Vengaderingen van aan- deelhouders der N.V. Motorschip Brabant"; N.V. Motorschip West-Vlaanderen"N.V. Motorschip ,,Antwerpen" en der N.V. Scheep- vaart My. ,,LimIburg" in het Hotel Rotterdam. Rotterdam, 3 Aug. 1936. VEEMARKT. Aanvoer: 2233 dieren; vette runderen 509, vette kalveren 246; nuchtere kalveren 4; schapen en lammeren 821; varkens 651. De noteering was a!s volgt: Prijzen per K.G.vette koeien le kw. 0,60, 2e kw. f 0,54, 3e kw. f 0,38 j 0,14; vette ossen le kw. 0,54, 2e kw. 0,50, 3e kw. f 0,40- /0,43; vette kalveren le kw. /0,85, 2e kw. 0,75, 3e kw. 0,520,55; varkens (levend gewicht) le kw. if 0,37, 2e kw. 0,36, 3e kw. /0,35; schapen le kw. 0,38, 2e kw. 0,34, 3e kw. /0,26, per stuk 18, 14, /10; lamme ren le kw. f 0,37, 2e kw. 0,32, 3e kw. 0,26, per stuk 1^ 9, f 7. Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel goed, prijzen koeien goed, ossen prijshoudend. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen hooger. Schapen en lammeren aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen iets lager. Varkens aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen hooger. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 2,508; Zeeuw- sche Eigenheimers /2,50; Geldersche Blauw- pitters fZf 3,50 per H.L.; Westlandsche ronde zand 34 ct.Westlandsche drielingen 22y2 ct.; Westlandsche kleine 2-2% ct. per K.G. Met redelijken aanvoer en kalmen handel. VLAS. Hollandsch Geel 900 K.G 0,46- 0,53 per K.G. Zoowel op het land als op de beurs werden de partyen tegen dezelfde prijzen als vorige week verkocht. Voor Sluiskil: 2 Aug. Eng. s.s. DALE- WOOD, 1561, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 1 Aug. Grieksch s.s. NICO LAS PATERAS, 2602, kunstmest, Alexan- drie. 2 Aug. Zweed3ch s.s. PORTOS, 1071, cokes, Sundsvall. Van Riemen: 1 Aug. Noorsch m.s. OL- JAREN, 3247, ledig, Batoem. Voor Gent: 31 Juli. Zweedsch s.s. RUB- FRED, 408, ledig, New-Castle; Eng. s.s. BLACKTOFT, 654, kolen, Blyth; Duitsch s.s. FRIELINGHAUS, 2356, erts, Narvik; Noorsch s.s. RIMAC, 460, ledig, Londen; Eng. ss. MACCLESFIELD, 535, stukg., Antwerpen. 1 Aug. Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig, Brugge; Eng. s.s. MELROSE, 938, ledig, Lon den; Zweedsch s.s. NYLAND, 2041, erts, Lu- lea; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Im- mingham; Fransch s.s. THISBe, 876, ledig, Ridam; Nederl. m.s. PASCHOLL, 166, ledig, Londen; Russ. s.s. M. STA, 1139, hout, Lenin grad; Eng. s.s. PLOVER, 166, ledig, Londen; Eng. s.s. GOOLE, 148, ledig, Newhaven. 2 Aug. Noorsch s.s. SKARV, 472, kolen, Blyth; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg.. Londen; Fransch s.s. DANAE, 1420, ledig, Bordeaux; Zweedsch s.s. NORDOST, 537, ledig, Goteborg; Eng. s.s. FRANCES MAS- SEY, 2538, kunstmest, Port-Said; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole; Noorsch s.s. AN DERS, 770, ledig, Londen. Van Gent: 31 Juli. Eng. s.s. GORSEFIELD, 250, ijzer, Llenelly; Eng. s.s. RAT JUS. 920, stukg., Liverpool; Eng. s.s. ESKWOOD, 370, ijzer, Llanelly; Eng. s.s. FULLERTON ROSE. 943, ijzer, Garston; Duitsch s.s. EGERAN, 629, ledig, Duisburg. 1 Aug. Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Liverpool; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ijzer, Londen; Zweedsch s.s. TORFRED, 398, cokes, Stugsund; Duitsch s.s. FRIELINGHAUS, 2356, ledig, Lulea; Eng. s.s. MELROSE, 938, stukg., Leith; Eng. s.s. MACCLESFIELD, 535, stukg., Hull; Zweedsch s.s. HASTING, 629. cokes, Goteborg; Zweedsch s.s. RUBFRED, 408, ijzer, Skuru. 2 Aug. Duitsch s.s. PAUL L. M. RUSS, 622, ledig, R'dam; Eng. s.s. DONA FLORA. 292, ijzer, Boness; Deensch s.s. HORSIA, 398, ijzer, Boness; Fransch s.s. SENNEVILLE, 2549, ijzer, Newport; Noorsch s.s. RIMAC. 460, ijzer, Londen; Eng. s.s. BLACKTOFT. 654, ijzer, Boness; Belg s.s. CHARLES, 334, gem., Goole; Eng. s.s. FAUVETTE, 218, stukg., Londen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3