ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN AKKERTJES Het Mysterie van Gresford Hall, No. 947B VRIJDAG 17 JUL! 1936 76e Jaargang Binnenland Feuiileton Moe, mat en lustdoos Neem een "AKKERTJE" EERSTE BLAD NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRUS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r. per post f 1,55 per 3 maanden Bg vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar /oor Belgie en Amerika 2,overige landen /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Utgrefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20 KXiEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliehd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien brj regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst den dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. HOOIBROEI. Ter voldoening aan een schrijven van den beer Commissaris der Koningin in Zeeland wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd, dat in vorige jaren tengevolge van broei in hooi een groot aantal branden is ont- staan. Door zorgen oplettendheid had een be- langrijk deel dier branden vermoedlijk voor- komen kunnen worden. Het is in de eerste plaats in het eigen be- lang der landbouwers en andere betrokkenen, om het uitibreken dezer branden tengevolge van hooibroei te voorkomen. Nadru'kkelijk wordt er bovendien op gewe- zen, dat zij, wanneer tengevolge van n^latig- heid van hun zijde brand mocht uitbreken, krachtens de 'bepalingen van artikel 158 van het Wetboek van Strafrecht met den straf- rechter in aanraking kunnen komen. Ter Neuzen, 17 Juli 1936. De Burgemeester van Ter Neuzen, P. TBLLEGEN. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Aan de orde is het wetsontwerp wijziging en verhooging van het 8ste hoofdstuk der rijksbegrooting voor 1935 (defensiie). De heer de Savornin Lohman (c.h.) is er over verbaasd, dat er bezwaren zijn gemaakt tegen de aanschaffing van pantserauto's, in welk verband hij wijst op het dreigende oor- logsgevaar' Spr. dringt op verdere verster- king van het leger aan. Kan de Minister ver- zekeren, dat de kazematten aan de grenzen steeds een voldoende geoefende bezetting zul- len hebben? Mevrouw Pothuis-Smit (s.d.) motiveert. waarom haar fraetie tegen dit wetsontwerp zal stemmen. Zij acht pantserauto's in ons land onnuttig. Bovendien ziet zij in de wijze van aanschaffing een aantasting van het bud- getrecht der Kamer. De Minister van Defensie a.i., de heer Oolijn, zegt, dat pantserwagens van modem strijd- krachiten een ondeelbaar geheel uitmakeri: Wat het budgetrecht betreft, merkt de Minis ter op, dat het eindcijfer der begrooting geen verandering heeft ondergaan. Voor de artii- lerie-ui'tgaven is evenwel meer noodig geble ken dan aanvankelijk geraamd was. Deze gelden zijn hiervoor, in plaats van aan minder belangrijke onderdeelen uitgegeven. Voor de luchitdoelartillerie zijn 16 batterijen besteld. De regeling, om de kazematten te bezetten voor de voor-mobilisatie, zal vermoe- delijk binnen twee maanden haar beslag krijgen. Het wetsontwerp wordt zonder hoofdelijae stemming goedgekeurd, met aanteekening dat de sociaal-democraten tegen zijn. Het wetsontwerp wijziging en aanvulling van de bepalingen betreffende de zeden in het wetboek van strafrecht ter betere bescherming van minderjarigen, wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Aan de orde zijn de wetsontwerpen tot naturalisatie van H. Braches en 20 anderen en van A. Blom en 19 anderen. De heer Van Otters (a.r.) heeft bezwaren tegen de naturalisatie van dr. F. Mannheimer, omdat hij er niet van. overtuigd is, dat het gevoel van saamhoorighedd met ons volk den heer Mannheimer tot zijn naturalisatie-aan- vraag heeft geleid. •Hier zijn zakelijke belangen in het spel. Spr. wijst op de buitenlandsche financieele relaties van dr. Mannheimer. Hij is van mee- ning, dat deze naturalisatie dient, om het ban- kierskantoor Mendelssohn en Co. te Amster dam meer relief te geven. Men zij voorzichtig Naar het Engelsch van SIR WILLIAM MAGNAY (Nadruk verboden.) Slot. 53) „Zooais u begrijpt, heeft hetgeen u mij ver- teld hebt, mij zeer geschokt, ik vind bet heel erg jammer, maar het kan geen verandering brengen in mijn wensch om met Sibyl te trouwen." Braysbaw, die eveneens was opgestaan, deed een stap achteruit, alsof een groote verrassing hem overstelpte. „Mijn beste Richard," het klonk bijna ais een protest „dat kun je niet meenen". „Het is mijn vast besluit." ,,Je bent nog jong," hernam Brayshaw op dringenden, overredenden toon. ,,Hoe je ook over mij mag denken, ik kan er niet in be- rusten dat je je op deze manier opoffert; het zou ontoelaatbaar zijn misbruik te maken van je ridderlijke toewijding aan Sibyl. Je ,,Laten we deze onvruchtbare discussie staken," viel Richard hem in de rede. „Wat mij betreft, zal Sibyl niet lijden onder hetgeen gebeurd is. Dat maakt niet het minste ver- schil. Mag ik haar dat vertellen?" „Als je het met jezelf volkomen eens bent en er niets aan je besliiit te veranderen is..." Een vochtig waas trok over Brayshaw's oogen. Het weinig kieskeurig karakter van den avonturier was getroffen op zijn eenig kwetsbare plaats. Mocht zijn dobbelaars- instinct al juichen over zijn ,,bof" en het suc- ces van zijn diplomatieke, ,,lichtelijk"-gekleur- voor den invloed van buitenlandsche concerns. Hij acht de naturalisatie van Mannheimer niet in 's lands belang en adviseert, het ontwerp niet goed te keuren. De heer De Gijselaar (c.h,is tegen de wets ontwerpen, welke de Kamer in een dwangtoe- stand brengen, omdat rijp en groen er in zijn samengevoegd. De heer De Marchant et d'Ansembourg (n.s.b.) wijst er op, dat naturalisatie van den heer Mannheimer niet in 's lands belang, docn alleen in zijn belang is. Ook spreker is van meening, dat liefde en toegenegenheid voo: ons volk bij den heer Mannheimer geen rol heeft gespeeld bij deze aanvraag. Hij zal zijn stem aan het ontwerp onthouden. De heer Droogleever Fortuyn (lib.) wijst op het internationaal karakter van het geld- wezen. Hij is van meening, dat hier de goede caam van een vreemdeltng lichhvaardig wordt aangetast. Het ingestelde onderzoek door den officier van justitie en het advies van de Nederlandsche Bank zijn voor spreker over- tuigend om voor dit ontwerp te stemmen. De Minister van Justitie, de heer Van Schaik betwist, dat de heer Mannheimer geen saam- hoorigheidsgevoel zou hebben. Op verschil- lend terrein heeft hij hiervan doen blijken. Belangrijke giften heeft hij beschikbaar ge- steld. Geen belangrijke transacties onder- neemit hij, zonder overleg met de regeering en de Nederlandsche Bank. De veronderste'i- ling, dat hij een aanval op den gulden heeft ondernomen, is onjuist. Het tegendeel is waar Bovendien is het kantoor Mendelssohn e^Co. een Nederlandsche onderneming, ook al staat het in relatie met Duitsche firma's. De Kamer keurt het eerste ontwerp goed met 34 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren De Gijselaar (c.h.), Briet (a.r.), Van Citters (a.r.) en d'Ansembourg (n.s.b.). Het tweede ontwerp wordt zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd, met aanteeke ning, dat de heer De Gijselaar tegen is. Aan de orde is de vaststelling van de be grooting van het 1 andbouw-crisisfonds voor 1936. De heer De Ruiter (r.k.) keurt af het doel der regeering, om de prijzen van den land- en tuinbouwproducten te doen dalen tot het peil van de wereldmarkt. Waarom neemt de Minister zooveel maat- regelen, welke de positie van de margarine- industrie versterken? Wat het bacon-contract betreft, zegt spr., dat de Minister op den goeden weg is. Hij vraagt evenwel, of het niet mogelijk is, afval van varkens te verwerken tot gehakt in blik. Dan zou de afval uit de markt kunnen wor den genomen en tevens aan een onbillijke con- currentie een einde worden gemaakt. De heer Van Rappard (lib.) zegt, dat ae heffing van hooge invoerrechten aan de grens ook voor hem wel iets aantrekkelijks heeft mits zij geleidelijk wordt ingevoerd. Een reorganisatie van de huidige omvang- rijke regelingen acht hij noodizakelijk. Spreker wijst vervolgens op de wanverhou- dingen tusschen het loon van de landarbeiders en de loonen, welke in andere bedtijven wor den betaald. De verlaging van den richtprijs voor tarwe van 10 op f 9, heeft veel beroering bij de boeren gewekt, die deze verlaging vernamen na den uitzaai, waarbij zij met een prijs van f 10 hadden gerekend. De regeering kan het boteruerbruik stimu- leeren door aan leger en vloot instede van margarine boter te verstrekken. Het vraagstuk van steunverleening aan de kleine boeren vraagt een spoedige oplossing. DE PORTVERLAGING VAN LOCALE BRIEFKAARTEN. Inwisselen van oude briefkaarten. In verband met de op 1 Augustus ingaande verlaging van het port der locale briefkaarten. de voorstelling, der werkelijkheid, hij was daarom niet minder oprecht-dankbaar dat Sibyl's toekomst veilig was en zijn dochter, zijn oogappel, goed-bezorgd in de handen van dezen braven, flinken kerel. Wat ook Percy Brayshaw's vele tekortkomingen mochten zijn, zijn vaderliefde was een ongehuicheld, nobel sentiment. „Ik zal haar bij je sturen", zei hij na een oogenblik stilte voegde hij eraan tx>e: Alleen nog een verzoek. Doe mij een plezier en spreek nooit met Sibyl over hetgeen je nu van mij gehoord hebt. Zooals ik je zei, de hoofdzaken heb ik baar 66k verteld en dat is, helaas, m66r dan voldoende Zonder aarzelen deed Richard de gevraagde toezegging. Hoofdstuk XXXVm. Alle partijen /.ijn tevreden. Brayshaw vond Sibyl in haar boudoir, bezig boeken en snuisterijen bij elkaar te leggen in het vooruitzicht van hun aanstaand vertrek. Zorgvuldig sloot hij de deur en wendde zich met een van blijdschap stralend gezicht tot haar. „Goed nieuws,kindlief," kondigde hij op- gewekt aan en'gaf haar een kus op haar koud, toleek gezichtje. „lk heb Richard alles verteld en het maakt niet het minste verschil voor hem. Hij houdt nog net zooveel van je ais hij gedaan heeft en is vast besloten met je te trouwen". Sibyl keek hem wantrouwend aan. „Hebt u hem alles verteld, vader?" Alles Brayshaw doorstond haar blik zonder een spier te vertrekken. „De heele miserabele historie. En nu dat achter den rug is, Sibyl, moet er nooit meer met een woord over gerept worden laat het verleden dood en begraven zijn. Richard is in de bibliotheek, ga naar hem toe, dan kan hij jezelf zijn besluit meedeelen. Laat hem maar niet wachten," zullen enkele en dubbele briefkaarten van 2, reps. 4 cent verkrijgbaar worden gesteld Briefkaarten van 3 en dubbele van 6 cent zullen tot en met 31 Augustus kunnen wor den ingewisseld tegen een gelijk aantal brief kaarten van 2, resp. 4 cent, met verrekening van het overschietende bedrag in geld of in briefkaarten. Arbeidslijsten met aangehechte briefkaart van 3 cent kunnen tot en met 31 Juli op de postkantoren worden teruggegeven tegen 8 cent per lijst. GOUDVOORRAAD NED. BANK. De goudvoorraad van de Nederlandsche Bank is de vorige week opnieuw toegenomen. En wel ten bedrage van f 12.5 millioen. GEHAKT IN BLIK. iDe Nederlandsche Vleeschindustrie aan de Zuidzijde der Visschershaven te IJmuiden is<| gereedgekomen met de proeforder van twee- honderdduizend blikken gehakt Inmiddels heeft de regeering thans definitief de levering van een millioen blikken gehakt aan deze fa- briek opgedragen. ■Alvorens echter tot verdere fabricage zal worden overgegaan, is de fabriek voor korten tijd stopgezet. De machines worden deze week nagezien en geperfectioneerd, daar de fabri cage van een millioen blikken gehakt deze tot November a.s. in beslag zal semen. SPELLING-MARCHANT. Met de spelling-Marclrant 1934 zou het fou- ten maken, vooral op de lagere school, nu finaal uit wezen. Bij pas gehouden toel4<tings-examens tot di verse middelbare schoien' moet het omgekeerde gebleken zijn. Zoo maakten „candidaten" in een zeer eemvoudig dictee van een bladzijde nog 40 stevige fouten. Gemiddeld werden er meer fouten gemaakt dan voorheen, toen de abiturienten speciaal op de spelling werden getraind. Nu men alleen „ontwikkelend taal- onderwijs" naar de modeme principes schijnt te geven, ziet het er met de feillooze taalvor- men niet best meer uit blijkbaar! Aldus de N. R. Crt. KATH. ST.AVTSPARTI EIS DEVALtATIE. Te 's-Gravenhage is Zaterdag een bijeen- komst gehouden van kemleiders in de Katho- lieke Staatspartij. De algemeene voorzitter der partij zeide in een rede, naar ,,De Tijd" meldit, het volgende over devaluatde: ,,Xn de kwestie der devaluatie bijvoorbeeld begrijpt men thans veel meer dan vroeger dat de partij hier niet kan spreken ais verdeddg- siter van bepaalde belangen. Zij kon slechts het verband van deze kwestie met het natio- nale belang in jiet juiste lioht stellen op een moment toen de scholieren er zich al te veel van meester maakBen." iHet is jammer dat tot nu 'toe naar buiten niets gebleken is van een pogen van officieele R.K. zijde om het verband van deze kwestie met het nationale belang in het juiste licht te zetten. De scholieren" hebben een hoog woord, maar van eenige leiding vanwege de partij be- merkt men niets. KERMISVEKMAKELIJKHEDEN OP ZONDAG. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft ten vervolge op de beantwoording van vragen van het Tweede Kamerlid L. F. Duy- maer van Twist betreffende het plaats heb ben van kermdsvermakelijkheden in den Die- rentuin te 's-Gravenhage v66r en tijdens de avondgodsdienstoefeningen op Zondag nog het volgende medegedeeld. voegde hij er bij, toen hij zag dat zij aarzelde. Hij deed de deur open en zonder een woord glipte ze langs hem .heen naar de gang, maar Brayshaw's scherpe oogen hadden de her- leefde hoop in de haren opgemerkt. Toen Sjjbyl de bibliotheek binnentrad, kwam Richard haar met uitgestoken handen tegemoet. ,jSibyl, je kunt toch. niet werkelijk gemeend hebiben, dat ik je daarom zou opgeven". (Ze1 zag de warme liefde in zijn blik en weerstreefde niet toen hij haar naar zich toe- trok en haar kuste. Sibyl," drong hij opnieuw, „hoe heb je me dat kunnen aandoen!" „Ik beschouwde het ais mijn plicht tegen- over jou," antwoordde ze zacht, heen en weer geslingerd tusschen smartelijke herinnering en vreugde. „Maar heb je dan heusch zoo gering van mijn liefde gedacht, dat je veronderstelde dat ik mij bij je besluit zou neerleggen?" Ze bleef het antwoord schuldig en staarde verlegen voor zich uit. Toen hief ze plotse- ling het hpofd op tot ze hem recht in de oogen keek. „Mijn vader heeft je alles verteld, is't niet? .Alles." Het werd op een toon van vol- maakte overtuiging gezegd. ,,En laten we er nooit meer over spreken dat dient nergens toe. Het kaa nooit tusschen ons komen. Je vader is absoluut open en onbevangen tegen mij geweest en daarmee basta; eens en voor al". ,Hij nam haar in zijn armen en kuste haar opnieuw en overgelukkig fluisterde ze hem toe dat ook haar liefde ongeschokt was. Na de lunch had een soort familieraad plaats, waarin besloten werd dat het huwe- lijk van Sibyl en Richard zoo spoedig moge- Het is den Minister bekend, dat op Zondag 24 Mei 1.1. de kermis-vermakelijkheden in den Dierentuin te 's-Gravenhage te 5 uur namiddag geopend zijn, mitsdien v66r den aanvang der avondgodsdienstoefeningen. De vergimning tot het houden van de kermis werd verleend door den burgemeester krachtens art. 271 der algemeene politieverordening en gelet op het besluit van Burg, en Weth. van 24 April 1931 om ,,een uitzondering toe te staan, ais bedoeld in art. 4 van de Wet van 1 Maart 1815, inge- volge waarvan openbare vermakelijkheden op de Zondagen en de algemeene feestdagen zul len gedoogd worden, mits niet dan na het volkomen eindigen van alle godsdienstoefenin- gen". Deze laatste beperking is, naar het oordeel van den burgemeester, niet een bepa- ling of voorwaarde, waaronder de vergimning is verleend, doch slechts een herinnering voor den vergunninghouder aan art. 4 der Zondags- wet. De Burgemeester stelt zich met een beroep op een arrest van den Hoogen Raad op het standpunt, dat de vraag, of bij gebruikmaking van de vergunning overtrading plaats heeft van bedoelde in art. 4 der Zondagswet gele- gen beperking, niet staat te zijner beslissing, docb, na eventueel ingestelde strafvervolging, ter beslissing van den rechter. De Minister kan zich met het standpunt door den burgemeester ten deze ingenomen. niet vereenigen; hij overweegt op welke wijze de naleving van de bepalingen der Zondags wet kan worden verzekerd. DE AMBTENAAR VAN HET O. M, TE HOORN EN DE N.S.B. Het Tweede Kamerlid Van der Heide had tot den Minister van Justitie de volgende vragen gericht: 1. Heeft de Minister bij zijn onderzoek naar de uitlatingen van dec ambtenaa;: vi; het O. M. bij het kanitongerecht te Hoom ook on- derzocht of deze ambtenaar lid van de natio- naal-socialistische beweging is? Zoo ja, tot welk resultaat heeft dit onderzoek geleid? Zoo neen, wil de Minister alsnog hier een on derzoek naar instellen? 2. Is de Minister niet van meening, dat de ambtenaren van het O. M. vallen onder de beschikking d.d. 5 April 1934 van den voor zitter van den Raad van Ministers, waarbij het lidmaatschap van de N.S.B. voor alle amb tenaren in 's Rijks dienst verboden is? De Minister heeft hierop thans het volgen de geantwoord: il. De eerste vraag wordt bevestigend be- atwoord. Gebleken is, dat de bedoelde amb tenaar van het O. M. lid van de N.S.B. is ge weest tot ultimo 1933, toen de evengenoemde beweging door den voorzitter van den Raad van Ministers werd geplaatst op de lijst der voor ambtenaren verboden vereenigingen. 2. Het antiwoord op deze vraag luidt be vestigend. DE PERSONEELE BELASTING VAN ZAKEN-AUTO'S. De wet op de personeele belasting schrijft voor, dat de belasting voor motorrijtuigen, welke „uitsluitend of nagenoeg uitsluitend" voor beroep of bedrijf worden gebezigd, tot de helft wordt teruggebracht. Over de betee- kenis der woorden „nagenoeg uitsluitend" is jaren lang strijd gevoerd tusschen de belas- tingpliohtigen en de belaeting-administratie tal van gevallen deden zich voor, waarin men van meening verschilde over de vraag, of het gebruik voor prive-doeleinden zoo gering was. dat de auto's .nagenoeg uitsluitend voor be roep of bedrijf" gebruikt werd. Eenige recente arresten van den Hoogen Raad in processen over dergelijke kwesties hebbeaf beroering gewekt, omdat de Hoogen Raad, juist nu er eenige vaste lijn in de be- oordeeling was gekomen, veel minder ver bleek te willen gaan met concessies op dit ge- bied dan de instructies, welke de Minister van Financden indertijd had verstrekt. Tal van personen, die ter goeder trouw hun aanslag- biljet hadden ingevuld, zullen met boete wor den gestraft indien zij hun aangifte niet tijdig herzien. Bovendien is door deze nieuwe op- vatting een zoodanige onzekerheid geschapen, dat ook de inspecteurs der belastingen in vele gevallen geen positief uitsluitsel kunnen geven of een aangifte tegen half tarief geaccepteerd zal worden of niet. Deize onzekerheid heeft begrijperlijkerwijs groote ontstemming bij de automobilisten ge wekt, terwijl ook de belasting-administratie behoefte blijkt te hebben aan meer zekerheid. De A.N.W.B. heeft zich daarom tot den Minister van Financien gewend met het drin- gend verzoek, aan den gemotiveerden wensch naar meer zekerheid en houvast tegemoet te komen door wetswijziging en wel in dien zin, dat prive-gebruik gedurende een bepaald aan tal dagen per jaar de aanspraken op belasting- vermindering niet verloren zal laten gaan. GESOHENK AAJN AVRO-BSESTUUR. De AVRO-actie-comit6's in Nederland heb ben besloten, om aan het bestuur van de AVRiO ter gelegenhedd van de ingebruik- neming van de nieuwe studio, een blijvend ge- schenk aan te bieden. Dit geschenk zal be- staan uit een geslepen kristallen siervaas, rus- tende op een massief zwart glazen voetstuk, voorzien van een inscriptie. Het ontwerp is opgedragen aan den heer A. D. Copier, terwrjl het geschenk wordt vervaardigd door de glas- fabriek „Leerdam". lijk en in alien eenvoud voltrokken zou wor den. Brayshaw zou direct na hun trouwen de huur van de Hall beeindigen en de eigenaar en zijn jonge vrouw zouden er, teruggekeerd van die huwelijksreis, haar intrek nemen. Kort daarop verscheen kapitein Wilson om goedenaag te zeggen; hij was voomemens den dag nog Long Gresford te verlaten. Brayshaw nam den bezoeker even apart. „Ik weet werkelijk niet, kapitein," zei hij, en het gevoel, dat in zijn toon doorklonk, was onmiskenbaar oprecht, „hoe ik u mijn diepe erkentelijkheid moet betuigen voor de hulp- vaardigheid die u in deze betreurenswaardige aangelegenheid hebt getoond". ,,Ik hoop maar dat deze geschiedenis een v/aarschuwing voor je is geweest, Brayshaw", verklaarde Wilson droog. „XJ hoeft niet bang te zijn, dat ik nog eejns in mijn leven van den rechten weg zal afdwa- len", stelde Brayshaw hem met ernstige nadruk gerust". Ik heb een les gehad die ik niet vergeten zal. Voor den tweeden keer Sibyl's geluk in de waagschaal te stellen, zal ik wel zalig uit mijn hoofd laten. Over een maand hoop ik hier verdwenen te zijn en op een rustig plekje in't Zuiden van Frankrijk te zitten, waar ik in mijn eentje zoo prettig mogelijk van mijn bescheiden inkomen zal trachten te leven. En a propos, kapitein Wilson, v66r ik vertrek, zal ik u waarschijn- lrjk nog komen opzoeken om uw tactvolle medewerking te vragen voor een daad van rechtvaardigheid. Richard Cardon, aan- staande schoonzoon, dien ik op dringend ver zoek van Sibyl in vertrouwen genomen heb, heeft het fijngevoelige voorstel gedaan uit zijn pas-geerfd vermogen de verliezen te ver- goeden, die onder mijn dak veroorzaakt zijn. Dit aanbod is teekenen'd voor den keurigen jongen. Ik hoop, dat u mij niet zult teleur- stellen door te weigeren mij in dezen behulp- zaam te zijn. Op die manier zal niemand tekoTt komen door wat gebeurd is". Voelt Ge U moe, mat en onbehaaglijk Is er iets dal U zoo aangrijpt, terneerdrukt en waarvan Ge U niet kuni losmaken Wai ook de oorzaak is, zeker is het, dat een "AKKERTJE" U onmiddellijk zal helpen en Uw loomheid zal verdrijven. Ze zullen Uw klachten wegnemen, zonder brutale aanranding van maag, hart of nieren. Zelfs op de meest gevoelige maag zullen ze geen branding veroorzaken, en U ver- lichten in de moeilijkste gevallen met het groote voordeel, dat ge niets proeft, want het is omgeven door een ouweltje. "AKKERTJES" werken verrassend snol en reker bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn,Zenuwpijn, Rheumatische pijnen, Lendenpijn, Vrou- wenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 sluks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) Wilson was onmiddellijk bereid zijn bemid- deling te verleenen om de restitutie zoo deli- caac mogelijk en zonder dat er ongewenschte vermoedens konden rijzen, te doen geschieden. Toen hij afscheid van Sibyl nam, zei het meisje ,,Ik hoop dat u mij wilt vergeven en ver geten zult waarvoor ik. u gisteravond alle- maal uitgemaakt heb. Het eenige wat u moet onthouden is dat ik u nu ais mijn beste vriend beschouw." „Ik ben meer dan schadeloos gesteld door het zien van uw herwonnen geluk," ant woordde hij hartelrjk. Niet lang na het vertrek, werd een nieuwe bezoeker aangediend: Peter Raydon. Er was geen twijfel aan of hij kwam met het doel om uit de eerste hand bijzonderheden te verneanen omtrent de tragedie die zich op de Hall had afgespeeld. Toen zijn nieuwsgierig- heid voldoende bevredigd was, achtte hij het zijn beurt om een nieuwtje te vertellen. Hebben julldie de laatste berichten over onzer. waarden vriend Frank Desbrook al ge hoord? Neen? Maar dat kan ook eigenlijk nog niet. Ik ontmoette hem op mijn weg hierheen, toen hij van de Grange" kwam. Miss Cardon is eindelijk voor zjjn aandrang bezweken, heeft hem tenslotte definitief ge accepteerd. Ze gaan zoo gauw mogelijk trou wen. Hij heeft een jobsgeduld getoond, de arme kerel, en alleen al om de ellende die hij uitgestaan heeft, verdient hij dat hij gelukkig wordt. Laten wij hopen dat het 't geval zal zijn." „Als het waar is dat tegenovergestelde naturen de beste huwelijkscombinatie vormen, hoeven wie ons niet ongerust te maken," meende Lady Gladsmuir. ,,Waaraan die goeie Frank v6or alles be hoefte'heeft, zijn hersens, en die brengt zijn vrouw in ruime mate mee," lachte Roydon. Richard zei niets. EINDE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1