ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het Mysterie van Gresford Hall, No. 9475 VRIJDAG 10 JULI 1936 76e Jaargang Opening en sluiting der jacht. Binnenland Feuilleton (goed, p&n&uyrv, tocA geenpfeozter.... TWEEDE BLAD Een bruine zomerteint De luchl-verandering, de ongewoon- le voorldurend buiten in de felle zon te zijn, bezorgen velen 'n vervelende migraine, die hen belet le genieten van hun vacanlie-verblijf. Daarvoor helpen "AKKERTJES" goed en snel. TER NEUZENSCHE COURANT De Burgemeester van TER NETJZEN maakt bekend, dat de Minister van Land- bouw en Visscherij bij besehikking van 6 Juni 1936 heeft bepaald: 1. dat, behoudens bet bepaalde sub 2, 3, 4, 5, 6 en 7, de jacht op de wildsoorten, ge- vincies, genoemd in kolom II, gedurende het tijdvak, in kolom II achter de namen der wild soorten aangegeven, en in de provincies, ge noemd in kolom III, gedurende het tijdvak, in kolom III achter de namen der wildsoorten aangegeven. KOLOM I. KOLOM II. KOLOM III. GROF WILD. Alle provincies, behalve Groningen en Friesland Groningen en Friesland Hertenbokken en dambokken Herten en damherten (bokken en hinden Reebokken Reegeiten van 26 Sept. 1936 tot 8 Oct. 1936 van 28 Dec. 1936 tot 31 Jan. 1937 •van 4 Juli 1936 tot 16 Aug. 1936 en van 17 Oct. 1936 tot 8 Nov. 1936 van 17 Oct. 1936 tot 8 Nov. 1936 van 26 Sept. 1936 tot 8 Oct. 1936 van 28 Dec. 1936 tot 31 Jan. 1937 van 17 Oct. 1936 tot 8 Nov. 1936 van 17 Oct. 1936 tot 8 Nov. 1936 KLEIN WILD Alle provincies, behalve Limburg en Noord-Brabant. Limburg en Noord-Brabant. Patrijzen van 29 Aug. 1936 tot 1 Jan. 1937 van 22 Aug. 1936 tot 1 Jan. 1937 Korhanen Korhennen Fazanten- hanen Fazanten- hennen Houtsnippeti van 3 Oct. 1936 tot 26 Jan, 1937 van 3 Oct. 1936 tot 8 Nov. 1936 van 3 Oct. 1936 tot 31 Jan. 1937 ■van 3 Oct. 1936 tot 1 Jan. 1937 van 3 Oct. 1936 tot 31 Jan. 1937 van 3 Oct. 1936 tot 1 Jan. 1937 WATERWILD. Alle provincies, behalve Groningen Friesland en Drente Groningen, Friesland en Drente. Watersnippen van 27 Juli 1936 tot 11 April 1937 van 27 Juli 1936 tot 7 Febr. 1937 WATERWILD Alle provincies. Ganzen Eenden, alle soorten, be halve berg eenden en eidereenden. Meerkoeten Goudpluvieren van 27 Juli 1936 tot 11 April 1937 van 27 Juli 1936 tot 7 Febr. 1937 van 27 Juli 1936 tot 7 Febr. 1937 van 29 Aug. 1936 tot 7 Febr. 1937 2. dat, behoudens het bepaalde sub 3, 4 en 5 a. de jacht op wilde eenden (anas boschas, nnftw boschas boschas, anas platyrhyncha pla- tyrhyncha) op de eilanden Texel en Ameland en in Zeeuwsch-Vlaanderen zal zijn geopend van 20 Juli 1936 tot 7 Februari 1937; b. de jacht op fazantenhanen en -hennen in Zeeuwsch-Vlaanderen zal zijn geopend van 17 Oct. 1936 tot 1 Jan. 1937 en de jacht op liOZCIl vail IO ocpi. J-CUV Wt -a 3. dat, behoudens het bepaalde sub 4, 6 en 7, het vangen van de hieronder in kolom A genoemde waterwildsoorten door mdddel van eendenkooien zal zijn toegestaan in de provincies, genoemd in kolom B, gedurende het tijdvak, in kolom B achter de namen der wildsoorten aangegeven KOLOM A. WATERWILD. KOLOM B. Alle prbvincies. Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden van 15 Aug. 1936 tot 1 Maart 1937 4. dat in de in de provincie Noord-Brabant gelegen gemeenten Almkerk, Vlijmen, Empel c.a., Rosmalen, Alem c. a., Lith, Veen, s Her- togenbosch, Vught, Heusden en Drunen het vangen van alle soorten «eenden, behalve berg eenden en eidereenden, door middel van een denkooien zal zijn toegestaan van 15 Aug. 1936 tot 8 Maart 1937; 5 dat, behoudens het bepaalde sub 6 en 7, KOLOM D. KOLOM E. het vangen van de hieronder in kolom D ge noemde waterwildsoorten door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan in de provincies, genoemd in kolom E, gedurende het tijdvak, in kolom E achter de* namen der wildsoorten aange geven en in de provincies genoemd in kolom F, gedurende het tijdvak in kolom F achter de namen der wildsoorten aangegeven; KOLOM F. WATERWILD Alle provincies, oeualve Groningen, Friesland en Drente. Groningen, Friesland en Drente. Watersnippen van 27 Juli 1936 tot 11 April 1937 van 27 Juli 1936 tot 7 Febr. 1937 WATERWILD Alle provincies. Ganzen Eenden, alle soorten, be halve berg eenden en eidereenden. Meerkoeten Goudpluvieren van 27 Juli 1936 tot 11 April 1937 van 27 Juli 1936 tot 7 Febr. 1937 van 27 Juli 1936 tot 7 Febr. 1937 van 31 Aug. 1936 tot 3 April 1937 TWEEDE KA.MER. Vergadering van Woensdag. Aan de orde is de stemming over de motie- Kupers, betreffende verhooging van de extra- bijdrage over 1936 in de kosten van ver- strekking van kleeding, enz., aan onder- steunde en tewerkgestelde werkloozen. De heer Goseling (R.-K.) verklaart namens zijn fractie, dat de minister heeft toegezegd, voor de begrooting voor het volgende jaar een nieuwen post voor de extra-steunverleening te zullen overwegen. Practisch wordt daar- door aan het verlangen van den heer Kupers voldaan. De Roomsch-Katholieken zullen daaronr tegen de motie stemmen. De motie-Kupers wordt verworpen met 53 tegen 19 stemmen. Aan de orde is het wetsontwerp, beoogende het tegengaan van oververmoeidheid van be- stuurders van motorrrjtuigen. De heer Van Braambeek (s.-d.) verheugt zich over dit ontwerp. Het verwondert hem evenwel, dat deze wet zal ressorteeren onder den minister van sociale zaken, ofschoon alle andere transportmiddelen (spoor- en tram- wegen en autobussen) tot het departement van waterstaat behooren. Spr. betreurt het, dat geen eenheid bij dit ontwerp is betracht, een eenheid, welke voor de coordinatie van het verkeer zoo noodig is. De regeering overwege alsnog, of het geheele ontwerp niet bij waterstaat kan wor- den ondergebracht. De heer Drop s.-d. J bestrijdt de opvatting dat de werkgever per slot van rekening de zondebok zou worden voor overtredingen van zijn chauffeur. Zijn 10 man wel voldoende om de naleving der wet te controleeren De regeering wachte met vrijstelling van drie- wielige motorrrjtuigen, omdat het verkeer hiermede sterk toeneerat. Het vracht-vervoer van goederen mag in het autobedrijf niet worden beperkt, indien voor spoorwegen en binnenvaart geen rege- lingen worden gesteld. Wie adviseert den minister bij de vaststel- ling van algemeene maatregelen van bestuur voor de regeling van de onderscheidene aan- gelegenheden Werkgevers en werknemers wil spr. hierin betrekken. De heer Vos (lib.) zegt, dat met noodeloos in het oeconomische leven en de persoonlrjke vrijheid mag worden ingegrepen. Men veroor- zake geen gevolgen, die- erger zijn dan het euvel, dat men wil bestrijden en streve geen andere doeleinden na, dan in den considerans worden genoemd. De moeilijkheden van de transportonder- nemingen, die thans een moeilijken strijd om het bestaan voeren, mogen niet noodeloos worden verscherpt. De regeling voor de „heerrijders" kan spr. in geen enkel opzicht bekoren. Hij vreest hiervan een verhooging van het gevaar op den weg, omdat men de snelheid zal gaan opvoeren gedurende de weinige uren, dat men rijden mag. Controle op oververmoeidheid acht hij niet mogelrjk en daarom overbodig. Er moeten komen regelingen nopens gebruik van sterken drank bij chauffeurs, en de maxi- mumsnelheid op de buitenwegen. Mevrouw Bakker-Nort (v.-d.) acht de ambtenaren der verkeersinspectie niet be- voegd oververmoeidheid bij chauffeurs te con stateeren. De „heerrijders' zullen niet langer dan vier uren achtereen mogen rijden en dan een half uur rust moeten nemen. Is dit in de practijk wel na te gaan? Men houde hen liever dG WGt. Op de regeling van den Zondagsarbeid worde een uitzondering voor het havenbedrijf ge- maakt. Zoo ook wat den nachtarbeid betreft. Hoe zal men de rijtijden van handelsreizigers \f. UUL UUI> Y UUfj o pluvieren dooT middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, niet zal zijn toe gestaan in de gemeente Reeuwrjk; 7. dat in het geheele Rijk de jacht niet zal worden geopend op hertenkalveren, ree- Ter Neuzen, 9 Juli 1936. AollVCicu iwvii, ""r kalenderjaar zijn geboren), benevens op zwa- nen, bergeenden, eidereenden, duikers, kemp- hanen, wulpen, soholeksters, grutto's, ture- luurs en waterhoentjes. De Burgemeester voomoemd, P. TELLEGEN. Naar het Engelsch van SIR WILLIAM MAGNAY (Nadruk verboden.) 50) Vervolg. HOOFDSTUK XXXVI. De laatste kans. ,,Het spijt mij zoo onbzettend, meer dan ik je zeggen kan of je ooit gelooven zult, maar ik moet je meedeelen, dat alles tus schen ons uit moet zijn. Er hebben zich omstandigheden voorgedaan, die het mij onmogelijk maken om ooit je vrouw te worden. Probeer niet uit te vinden waar- om ik niet kan ik vraag je dit bij de liefde, die je voor mjj voelt het is niet goed dat je de reden weet; neem van mij aan dat die afdoende is. Er staat een muur tusschen ons, die nooit meer omgehaald kan worden. Denk niet hard over mij, Ri chard. Ik ben zoo innig gelukkig geweest in den korten tijd van onze liefde. Maar alles is voorbij. Wij gaan hier spoedig van daan. Tracht niet om mij op te zoeken, dat beteekent alleen maar ellende voor jou en voor mij en alles is al zoo moeilijk. Ik vraag je dit omdat ik weet dat je ridderlijk bent en mijn wensch zult eerbiedigen. SIBYL." Zoo luidde de brief, die dien morgen aan Richard overhandigd werd. Sibyl was niet aan het ontbijt verschenen en bij het verstrij- ken van den tijd maakte zich een vaag gevoel van onrust, een voorgevoel van onheil zich van haar verlodfde meest^r. Hij had er dien nacht over gepiekerd waarom haar houding ten opzichte van hem plotseling en onver- klaarbaar veranderd was. 'Hij kon er met den besten wil geen verklaring voor vinden. Toen dus de brief hem door Sibyl's kamenier gege- ven was, opende hij dien vol angst, zelfs nu was hij op den inhoud niet ivoorbereid. Een paar minuten bleef hij als verpletterd zitten, toen begon hij de situatie onder de oogen te zien. Haar besluit was zoo onbegrijpelijk, zoo vreemd. Hij voelde dat hij het niet, zooals de schrijfster wenschte, blindelings accepteeren kon. Hij zou zijn lot aanvaarden, als hij zeker wist dat Sibyl's gervoelens ten opzichte van hem veranderd waren. Maar daarvan had hij noch uit den brief noch uit haar houding van gisteren de bewijzen. Gisterenavond was zij afwezig geweest en gedwongen en hij had zich afgevraagd wat de reden kon zijn. Er was bepaald een of ander afschuwelijk misver- stand. Plotseling schoot het hem te binnen, toen hij de gebeurtenissen van den vorigen dag aan zijn geest liet voorbij trekken, dat JUIST DE MINST DRAAGKRACHTOGEN DOOR DE DEVALUATIE GEDUPEERD. Er wordt, schrijft ,,De Z." in de R. K. pers en ook in sommige partrjvergaderingen veel rumoer gemaakt over devaluatie. Z66 zelfs, dat men soms den indruk krijgt, alsof zoo ongeveer de geheele R. K. Staats- partij devaluatie zou toejuichen. Dit is echter niet het geval. Onlangs hebben wij reeds de aandacht ge vestigd op de artikelen van Viator in de R. K. ,,Residentiebode". iDiens schrijven heeft nogal wat stof opge- jaagd. Een schrijver van een ingezonden stuk keerde zich tegen Viator. Het wil er bij hem niet in, dat devaluatie zoo venderfe'lijk zou zijn. Mannen als Ver- schuur en Steenberghe zijn toch waarlijk geen domme jongens, schrijft hij en zullen wel grondige motieven hebben waarom zij naar eer en geweten voor devaluatie zijn. Viator heeft daarop ojn. dit geantwoord: Wij hebben na lang en rijp beraad en na van zeer vele gegevens kennis te hebben ge- nomen, besloten openlrjk tegen devaluatie stelling te nemen. Een onzer motieven daartoe is het verloop van zaken in Belgie geweest, dat wij sinds lang met aandacht volgden. Juist in Belgie is door de Belgische anti-devaluisten steeds voorspeld, wat nu gebeurd is. Juist op Belgie is door de Nederlandsche pro-devaluisten al- tijd enthousiast gewezen als het illustre voor- beeld, dat Nederland had te volgen. Zoo waar ook nog, toen aldaar de fatale gevolgen dui- delrjk werden, die juist de volksmassa te dra- gen kreeg. Degenen, die dat voorspeld hebben, zijn waarlijk ,,geen domme jongens" geweest en hebben zoo „grondige motieven" gehad voor him beweringen, dat de feiten hen in het ge- lijk hebben gesteld. De bezitters zijn daarvan niet de dupe ge weest; maar, zooals Mr. Trip, President van de Nederlandsche Bank, die ook „geen domme jongen" is en zijn jaarverslag ook wel „naar eer en geweten" zal hebben samengesteld, daarin vrijwel letterlijk heeft betoogd, zijn juist de minst draagkrachtigen van 't volk in tegenstelling met vele anderen niet in staat zich tegen de gevolgen van de geldverzwak- king te wapenen. Wa.t de loonkwestie betreft, het is, op zijn zachtst gezegd, bevreemdend, dat de schrij ver, na de in ons blad verschenen artikelen en de Belgische feiten nog durft stellen, dat de loontrekkers er goed af zullen komen. En krijgen zij de voile loonsverhooging, dan is voor handel, industTie en Staat het genoten voordeel weer grootendeels of geheel te niet gedaanZie Belgie. Dat Nederland zonder zorgen leeft, zullen wij allerminst beweren, maar men prijze deva luatie niet als redmiddel aan en drijve er niet naar toe om motieven van anderen" aard. Alleen het belang van heel het land dient als maatstaf te worden genomen. Er kwamen echter ook andere stukken bij de redactie van de Residentiebode binnen, die getuigen van groote en onvoorwaardelijke in- stemming met het krachtig pleit van Viator tegen devaluatie. Een hunner schrijft. Ik hcwp maar dat de R.K.S.P. uw lessen ter harte zal nemen, daar er bij het vasthouden aan „munt-correctie" wat mijns inziens ook bui- ten hun geloof staat zij er beslist vele stem- men van goede Katholieken door zou ver- liezen Een ander, die een geforceerde of een met opzet voorbereide devaluatie steeds heeft ge- kwalificeerd als: „Gecamoufleerde staathuis- houdelijke oplichterrj" is het met Viator eens dat de Roomsche fractie zich onomwonden voor of tegen moet uitspreken Nog beter acht hij het dat de partij zich uitspreekt. Hrj schrijft verder nog: We "■aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer tegemoet. Wat zal het gevolg zijn staat sportief en charmant en beschut tevens tegen de brandende ultra-violette stralen der zon. AMIDDA-zonnebruincreme bevordert een snelle, mooie natuurlijke huidbruining. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Ipgez. Med. als het Nederl. volk niet weet wat op mone- tair gebied een nieuwe Regeering brengen zal Tegen de verkiezingen zal dan de actie voor de val van den gulden worden ingezet en die aanval zal met woede worden voortgezet tij- dens de kabinetscrisis, die op de verkiezingen volgen zal. En wanneer dan de devaluisten met de speculanten hun doel mochten bereiken en de ellende van de devaluatie zich daama zal openbaren; zie Belgie (men verwacht daar nog een schrikbarende stijging van den levens- standaard) dan zal de R.K. Staatspartij als de schuldige worden aangewezen, en dan zal de R.K. Staatspartij met de R.K. Kerk in Nederland de hoon en de verguizing van het volk moeten dragen. Hebben we er al niet een voorproefje van gehad tijdens de laatste kabinetscrisis? Het doet me werkelijk genoe- gen in het epistel van Viator" te lezen, dat de R.K. Geestelijkheid in Nederland bezwaren heeft voor devaluatie. Er is nog eenigen tijd over om de zaak eens grondig te bezien. Maar als men doorgaat met door enkele leden van de R.K. Staatspartij reclame te laten maken voor devaluatie en men verder tracht de kwestie en de eventueele gevolgen daarvan te camoufleeren, dan zal dat bij de verkiezin gen in onze gelederen een groote verwarring geven die niet anders dan tot ons nadeel kan afloopen. Ondergeteekende is 40 jaar kiezer en heeft altoos gestemd op de Candida ten van de R.K. Partij, mijn vrouw en ik, en mijn kinderen be- schikken te zamen over twaalf stemmen bij de a.s. verkiezingen en we zijn het eens om- trent het onzedelijke van het beginsel van een met opzet voorbereide devaluatie, het is daar om ons voornemen, wanneer niet de R.K. Staatspartij zich verklaart tegen devaluatie en deze of de toekomende regeering geen steun wil toezeggen voor het behoud van den goudgulden, om met de a.s. verkiezingen niet op de lijst der R.K. Staatspartij te stemmen, ook al zet men een anti-devaluist .als trek- paard op de lijst, maar op de lijst van Dr. Colijn. Wij zijn sterk voor een eensgezinde R.K. Staatspartij, maar dan moet die partij ook eensgezind zijn ten opzichte van het Christe- lijk beginsel van het ,,mijn en dijn"." I I !-*! Il_i PENSION (Ingez. Med.) den met Marion's bezoek! Marion had een hartstochtelijken en dus waarschijnlijk ook een wraakzuchtigen aard. Hij kon zich begrijpen, dat zij, na haar ver- geefsche pogingen om hem te vangen, haar nederlaag niet zonder meer zou dragen, vooral nu zij wist dat ze op zij gezet was voor haar vriendin. Ze had Sibyl meegetroond, oogenschijnlijk om een nieuwe japon te gaan zien, ze waren vee] langer weggebleven dan zelfs voor zoo iets belangrijks noodig was. Wat was waarschijn- lijker dan dat zie haar verraderlijk plan, waar- voor ze naar de Hah gekomen was, ten uit- voer had gebracht en Sibyl een of ander ver- haal opgedischt misschien had ze wel be- weerd dat hij haar den bons gegeven had om zoodoende een eind aan hun verloving te maken? Dat scheen hem de eenige plansi- bele oplossing, vooral wanneer hij aan Sibyl's ■vroegere houding tegenover hem dacht. Ze had haar liefde zoolang onderdrukt tot alle twijfel met betrekking tot zijn relatie met Marion verdwenen was. Dientengevolge zou het niet zooveel moeite hebben gekost om haar te overtuigen dat ze haar vriendin be- roofde en met haar hooge opvattingen van eer zou ze zonder aarzelen haar pas gevon- den geluk prijsgeven. Overtuigd van de juistheid van zijn veron- derstelling, overlegde Richard wat hem te doen stond. 'Het meest voor de hand liggend was om direct naar de Grange te gaan en Marion er over te onderhouden dat ze tegen Sibyl gelogen had. Hij zou haar dwingen haar beschuldiging in te trekken en dan moest alles weer in orde komen. Hij stak Sibyl's brief in zijn zak, nam zijn hoed en haasbte zich naar de Grange. Toen hij het huis langs het veldpad naderde, zag hij, eenigszins tot zijn verbazing, want hij had nooit eerder iets van intimiteit tusschen zrjn bloedverwanten en den oud-officier gemerkt. kapitein Wilson er vandaan komen. Richard was niet bepaald in een stemming om een praatje met hem te maken, daarom bleef hij wat achter tot Wilson den grooten weg be- reikt had. Maar, blijkbaar van gedachten veranderd, keerde Wilson zich om en sloeg het pad in, dat het vluget naar de Hall voerde. Toen de twee mannen elkaar omtmoetten, bleef Wilson met een terloopsche opmerking staan en voegde er aan toe: „Bent u op weg naar de Grange?" Ja ik moet mijn neef spreken, ant woordde Richard, en zijn toon verried duide lijk. dat hij geen zin had om te blijven praten. Wilson's gezicht stond emstig. ,,Als het geen erg dringende zaak is, zei hij, ,,zou ik u aanraden uw neef op het moment niet te storen. Hij is erg bezet." Richard had geen lust om zich van zr)n voornemen te laten afbrengen. „0", sprak hij, zich omkeerend om zijn weg te vervolgen. ,,ik moet hem toch even hebben. Als hij geen tijd heeft, kan mijn nichtje mij wel te woord staan." Een oogenblik keek Wilson alsof hij zyn waarschuwing ook tot het meisje wilde uit- strekken, toen scheen hij van gedachten te veranderen. „Uitstekend, ik zal u dan niet langer ophouden," zei hij met een knikje en wandelde verder. Richard werd in den salon gelaten en wachtte voile itien minuten voor Marion, naar wie hij gevraagd had, binnenkwam. Hij merkte op, dat ze er opgewonden uitzag. Haar begroeting kwam hem gedwongen en onwe- zenlijk voor, terwijl zij zich verontschuldigde dat ze hem had laten wachten. Haar ge- wone zelfbeheersching was verdwenen; hij schreef dit toe aan haar bewustzijn van schuld. ,,Ik heb vader met een vervelend werkje moeten helpen," zei ze, zich excuseerend. „en we waren er haast mee klaar, daarom kon ik niet zoo gauw komen." Haar manier van doen was zoo ongewoon, dat hij als vanizelf vroeg: ,,Had kapitein Wil son iets bij'zonders?" Hij vroeg het op onverschilligen toon, want een belangrijker vraag lag hem op de lippen. Maar de uitdrukking van schrik in haar oogen, die hij allerminst verwacht had, deed hem ontstellen. ..Kapitein Wilson? Neen Hoezoo?" vroeg ze een poging doend om geenerlei ontroering in haar stem te laten klinken. ,,Ik zag hem hier vandaan komen." De angst om zftch te verraden, scheen haar haar zelfbeheersching terug te geven. „0, ja", antwoordde ze kalmer nu. ,,Hij was hier voor vader. Ik weet niet waarom, maar hij bleef niet lang." ,,Ik ben hier niet gekomen", antwoordde Richard, „om over kapitein Wilson te spreken, maar om je een vraag te stellen. Wat heb je Sibyl Brayshaw van mij verteld?" Ze keek hem vast in de ondenzoekende, booze oogen. ,,Van jou, Richard Niets dat niet vleiend voor je was, of dat een ander niet zou hebben mogen hooren. Waarom zou ik?'" ,,Ik weet het niet," klonk het ernstig. ,,Maar zeker is het, dat jij gisteren, toen je op de Hall bent geweest iets aan Sibyl hebt ver teld, dat haar gevoelens ten opzichte van mij heeft doen veranderen." Marion's vechtinstinct kwam boven. ,,Ten opzichte van jou?" herhaalde ze. ,,Ik dacht jij hebt het me zelf verteld dat er niets was en ook nooit iets komen zou tusschen jou en Sibyl Brayshaw." ,,'Dat heb ik je ook verteld", erkende hij kortaf, ,,maar de omstandigheden zijn ver anderd. Er is wel iets tusschen ons geweest." Waren jullie verloofd?" ,Ja. En je wist het." ,,Ik wist het niet, Richard," verklaarde ze. ..Hoewel", voegde ze er eenigszins hatelrjk aan toe, „ik het had kunnen verwachten." ,,Er moet gisteren, terwijl jij op de Hall was, iets gebeurd zijn, tengevolge waarvan Sibyl de verloving verbroken heeft. Als dat je oogmerk is geweest, ben je geslaagd, hoe wel ik niet geloof dat je veel voordeel zult hebben van je intrige. En nu wensch ik te weten wat je haar van mij verteld hebt." De crisis had zyn mannelijkheid tot voile kracht doen rijpen. Marion zag dat er niet met hem te spelen viel; maar toch was de strijdlust in haar ontwaakt. ,,Ik heb Sibyl niets van jou verteld", ant woordde ze met nadruk. ,,Dat moet toch", hield hij vol. ..Ik kan je niet gelooven". ,,Erg beleefd ben je ryet, Richard," klonk het bedaard. „Ik begrijp niet waarom ik me moet vemederen om je meer dan mijn woord te geven, maar als je meer verlangt. ben ik bereid je op mijn woord van eer te bezweren dat ik Sibyl niets van jou verteld heb, giste ren niet en andere keeren evenmin." Zijn oogen, die als gehecht waren aan haar gezicht, traohten de leugen achter haar vrij- moedige bewering te ontdekken. Maar er was geen enkel teeken van aarzeling of on,t- wijken. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 5