Landbouwberichten Gemengde Berichten Het beste geneesmiddel INGEZONDEN STUKKEN. SCHEEPVAARTWEWEGING. Omdat meneer A zijn I auto net op den hoek heeft geparkeerd, kan B zijn bocht niet veilig nemen. Parkeeren in bochten, in te smalle straten of te dicht bij een hoek is gevaarlijk en... verboden! vraag hoe die wielrijder zich verder over dien weg zou voortbewegen, niet in staat was het door hem bestuurde motorrijtuig tijdig tot stil- sitand te brengen en vervolgens met dien wiel rijder in botsing is gekomen, tengevolge waar- van deze tegen de straat is gegooid en eenige oogenlblikken later aan de bekomen verwon- dingen is overleden. Verdaehte was verschenen en werd rechts- kundig bijgestaan door Mr. P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Dr. Hulst, arts te Leiden, gaf verklaringen over de doodsoorzaak, en persisteerde bij zijn opgemaakt rapport. Verdaehte door den President ondervraagd zegt, dat het slachtoffer eenigszins voorover- gebogen op zijn fiets zat, en geeft overigens de feiten wel toe, doeh beweert zich niet schuldig te gevoelen. Nadat een getuige a decharge was gehoord, gaif vervolgens de tweede getuige a decharge aan de hand van een situatiekaart, verschil- lende verklaringen, en deze getuige is van meening, dat verdaehte geen schuld kan wor- den verweten. Getuige die tevens als des- kundige werd gehoord, gaf aan de hand van de kaart verschillende verklaringen en moge- lijkheden die het ongeval kunnen hebben ver- oorzaakt. De Gfficier van Justitie aan het woord komende, is van meening. dat verdaehte reke- ning had moeten houden met de mogelijkheid dat de wielrijder in strijd met de regels van den weg zou handelen. Verdaehte »reed door zonder te bedenken dat er onzekerheid was wat de wielrijder zou doen. Spr. is van oordeel dat er gekomen moet worden tot sehuldigverklaring. De officier is echter niet blind voor dat er een ongelukkige samenloop van omstandig- heden was. De officier eischt 14 dagen hechtenis. De verdediger van verdaehte, had wel ge- dacht dat de officier vrijspraak zou vorderen. Volgens pleiter houden de wielrijders zich dik- wijls niet aan de regels van den weg, zooals hier ook het geval is. Pleiter is van meening dat de schuld van verdaehte in dit geval niet bewezen is en ver- zoekt de rechtbank verdaehte vrij te spreken. lUitspraak in beide zaken 21 Juni a.s. HOOGER BEROEPEN. Door L. J. de W., oud 23 jaar, chauffeur, wonende te Hulst, is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der Rechtbank van 26 Juni 1.1., waarbij hij wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten heb ben, is veroordeeld tot eene hechtenis van een maand. Bveneens door W. Ph. la V., oud 51 jaar, koopman, wonende te Rotterdam, tegen het vonnis der Rechtbank van 26 Juni 1.1., waarbij hij wegens oplichting, meermalen gepleegd, is veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. De Officier van Justitie teekende eveneens hooger beroep aan. Door C. B., oud 43 j., landbouwer, wonen de 's-Heerenhoek, is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het door misbruik van gezag overtreding uitlokken, is veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechte nis, met verbeurdverklaring van een wind- buks. Idem door J. C., oud 18 jaar, schipper, wonende te Werkendam en G. V., oud 57 jaar, schipper, wonende te Werkendam, iieder door den Kantonrechter te Middelburg veroordeeld tot f 25 boete of 20 dagen hechtenis, wegens overtredingen van de bepalingen der even- redige vrachtverdeeling. Idem door C. C., oud 24 jaar en J. C., oud 18 jaar, schippers, beiden te Werkendam, ieder veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hechte nis, wegens overtreding van de bepalingen be- treffende de evenredige vrachtverdeeling. ARGENTINIe VRAAGT ONZEN VROEGEN AARDAPPEL. Naar uit Naaldwijk aan ,,De Telegraaf" wordt gemeld, vinden de vroege aardappelen weer koopers aan de veilingen; de narigheid van het doordraaien schijnt, althans voor- loopig, ten einde te zijn. Aan enkele West- landsche veilingen werd Dinsdag de geheele aanvoer verkocht. Dit is in hoofdzaak een gevolg van het feit, dat in Argentinie momen- teel groote vraag naar aardappelen bestaat. Men kan bijna niet genoeg zenden, en naar men ons mededeelde, zullen dezer dagen twee schepen, voor een belangrijk deel met vroege aardappelen geladen, naar Argentinie ver- trekken. Er wordt een scberpe keur op dit product toegestaan, want gevergd wordt, dat de aard appelen 100 dagen boudbaar zijn. Met zorg worden dan ook door de exporteurs de te exporteeren aardappelen gesorteerd; gewoon- lijk laat men de aardappelen eenigen tijd op- slaan, om na te gaan of zich bijzondere kwa- len voordoen. De schommelingen van den mimmumprijs hebben niet medegewerkt om stabiliteit m den aardappelaanvoer aan de veilingen te ver- kriigen; nu de minimumprijs tot half Juli ech ter gegarandeerd is, wordt ook een meer ge- leidelijke aanvoer verkregen. Er waren groote aardappelkweekers, die zich om die reden be- reid hadden verklaard eenigen tijd het rooien stop te zetten. Een deskundige schatte even- wel dat in de periode, dat de aardappelen niet verkocht konden worden, doch ingekuild moesten worden, wel pl.m. 10000 wagons aard appelen in ons land in voorraad zijn verkregen. SLACHTOFFERS VAN DE ONBEVV AAKTE OVERWEGEN. Woensdagmiddag is op den onbewaakten overweg te Oirlo (gem. Venray) het twee- jarig dochtertje van de familie van Rijswijk te Venray bij het spelen op 'n onbewaakten overweg door den trein die om 15,20 uur uit Venray naar Venlo vertrekt, gegrepen en op slag gedood. De 49-jarige A. Westbroek uit Krimpen a/d Usel die per rijwiel den onbewaakten over weg aan de Oudelaan te Capelle a/d IJsel pas- seerde, werd door een sneltrein gegrepen en vermorzeld. De vrouw van het slachtoffer was de spoor- baan reeds gepasseerd en bevond zich op een afstand van 50 meter boen het ongeluk ge- schiedde. Te Apeldoorn is Woensdagoehtend op den onbewaakten overweg van het lokaalspoor Apeldoom—tZwollQ, de 8-jarige Wim Nieu- wendijk op weg naar school en nog vlak bij de ouderlijke woning tegen den laatsten wa- gen van een passeerenden goederentrein ge- loopen. Met een de-erlijk verminkt hoofdje is hij naar het. algemeene ziekenhuis te Apel doorn gebracht, waar hij in den loop van den middag aan de opgeloopen verwondingen is bezweken. Donderdagmorgen is op den onbewaakten overweg, op de grens tusscben Heerlen en Schaesberg, die 19-jarige landtoouwersknecht J. A. C. Gulikes uit Heerlen door een trein gegrepen en een twintigtal meters meege- sleurd. Met ernstige hoofdverwondingen en in be- wusteloozen toestand werd G. opgenomen. Nadat de eerste geneeskundige en geestelijke hulp was verleend, is het slachtoffer naar het St. Jozef-ziekenhuis te Heerlen vervoerd. ERNSTIGE MISHANDELING TE GEMERT. De kermis te Gemert is Dinsdagavond be- sloten met een vechtpartij, waarvan de 30- jarige landbouwerszoon Konings uit Gemert het slachtoffer is geworden. Na het sluiten van de kermisvennakelijkheden keerde ge- noemde K., die den avond te Gemert had door- gebracht tezamen met zijn verloofde, per rij wiel huiswaarts. Toen zij op den provincialen weg op de grens der gemeente Gemert waren gekomen sprong plotseling een persoon, die zich achter de boomen had verborgen, naar voren en kwam met een mes gewapend op K. af. Deze werd door een diepen messteek in het hoofd getroffen en stortte hevig bloedend neer. De onbekende man bracht zijn slacht offer nog een groot aantal steken toe. De verloofde van K. had de vlucht genomen en haastte zich hulp te gaan halen. Omwonenden snelden toe, doch bij hun komst bleek de aan- valler reeds het hazenpad te hebben gekozen. K. lag bewusteloos op den weg en bleek em- stig te zijn gewond. Onmiddellijk werd een uitgebreid onderzoek ingesteld en nog >des nachts slaagde de chef- veldwachter Kerkhoven erin, de hand te leg- gen op den vermoedelijken dader. De verdaehte de ongeveer 28-jarige boeren- zoon Z. uit Gemert, werd van zijn bed gelicht en op het politiebureau ter plaatse opgesloten. Hij werd aan een streng verhoor onderwor- pen en legde tenslotte een volledige bekente- nis af. Reeds geruimen tijd had er een veete tusschen Z. en K. bestaan. ZIEKTE VAN WEUL. Te Nigtevecht (prov. Utrecht) is een jon- gen, die in de Vecht gezwommen had, door de ziekte van Weil aangetast. MILITAIRE AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Dondardagmiddag is op den Ouden Harder- wijkerweg nabij Oud Reemst een legerauto van het korps rijdende artillerie over den kop ge stagen. In de cabine van den auto had naast den bestuurder een luitenant plaats genomen. Op den auto zaten enkele militairen. Door onbekende oorzaak is de auto geslipt en in den berm van den weg terecht gekomen en over den kop geslagen. De vrijwillige kor- poraal van het corps rijdende artillerie Vink uit Arnhem werd gedood, de korporaal Prijs werd zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhuis te Arnhem, evenals de luitenant Alberda, die voor in den auto zat en Ben ern stige schouderfractuur had opgeloopen. Ver der waren er nog twee licht gewonden. De overige vier militairen kregen geen letsel. Het lijk alsmede de ernstig beschadigde auto werd door den commissaris van politie te Ede, die zeer spoedig ter plaatse was, in he- slag genomen. Dr. Beumer uit Otterloo, die onmidld'ellijk was gewaarschuwd, verleende eerste geneeskundige hulp. Ook de officier van justitie uit Arnhem verscheen op de plaats van het ongeluk. Alle gewonden zijn overge bracht naar het gemeentelijk ziekenhuis te Arnhem. ZIGEUNERIN GEARRESTEERD. De Baamsiche politie heeft te Dreumel een zigeunerin, genaamd M. 'H., gearresteerd, die verdacht wordt een bedrag, groot f 1400, te hebben opgelicht, ten nadeele van een inwo- ner van de gemeente Baam. Zij is ter be- schikking van de justitie gesteld. GESTOEEN BRANDKAST IN DE ZAAN GEVONDEN. Te Zaandam is eenige maanden geleden in- gebroken in de fabriek van de Mercantiele en Industrie Compagnie aan de Oostzjjde, waarbij de brandkast werd medegenomen. Thans is de kast op eenigen afstand, in de Zaan, in on- gesehionden staat teruggevonden. Zoowel het geld als de rentezegels bevonden zich nog in de kast. Het onderzoek naar de daders wordt voortgetzet. NOODEOTTIG GEVOLG VAN KWAAD8PREKEN iln een logement aan den Kuipersdijk te Enschede is hevig gevochten. De logement- houder verdacht een zijner gasten, een werk- loozen hakker, ervan dat deze onware geruch- ten over het logement had verspreid. Toen de logementhouder den man mededeelde, dat hij op staanden voet moest vertrekken, greep de bakker een mes. Een hevige worsteling ont- stond," waaraan ook een zwager van den loge menthouder deelmam. De bakker bracht dien logementhouder met het mes een aantal steken in het gelaat toe. De logementhouder is naar het ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat hij een zijner oogen zal moeten missen. De dader is ter be- schikking van de justitie gesteld. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Woensdagmiddag is op den Nieuwe weg te Twijzel de 71-jarige J. Loonstra, afkomstig van Munnekezijl, toen hij zonder richting aan te geven den straatweg overstak, door een auto, bestuur door den heer Keizer van Haar lem, overreden. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hjj is overleden. Woensdagmiddag is het 5-jarige zoontje van den arbeider Koop te Oldenzaal op den Enschedeschen straatweg bij Oldenzaal, toen het plotseling achter een bakkerskar vandaan liep, door een vrachtauto van de firma O. uit Arnhem aangereden, waarbij het jongetje zware inwendige verwondingen kreeg en hem het rechtervoetje werd verbrijzeld. Het werd naar het ziekenhuis te Oldenzaal gebracht en is daar aan de gevolgen overleden. ARREST ANT ONTVLUCHT EN GEGREPEN Donderdagochtemd om 11 uur heeft de ge- meentepolitie te Winschoten den metaalslijper H. T., werkzaam op de matrassenfabriek van de firma Rademaker aldaar, verdacht van diefstal, gearresteerd. Tusschen twee fietsen- de agenten werd de arrestant naar het bureau der gemeentepolitie overgebracht, maar op- eens lokte de vrijheid hem zoo, dat hij weg- spurtte. De agenten zetten terstond de ach- tervolging in maar bij de Kensel gooide de man zijn fiets in den berm en zwom over het kanaal. Aan den overkant ontdeed hij zich gedeeltelijk van zij* natte plunje en snelde daarop de uitgestnekte korenvelden in in de richting van Breda. De politie waarschuwde de veldwachters in de, buurt en verzocht assistentie van het bureau te Winschoten, van waar de motor- politie werd uitgezonden. Na een achtervol- ging van meer dan een half uur gelukte het haar den geheel uitgeputten arrestant in een korenveld te arresteeren. OP EEN INDRINGER GESCHOTEN. Kordaat optreden van een winkelier. Widbnsdagmiddag ongeveer halfdrie heeft de heer T. de Wilde, die een horlogezaak drijft in de Hoogstraat te Veenendaal, een landloo- per, die hem te lijf wilde, neergeschoten. De echtgenoote van den heer de Wilde stond achter de toonbank eeuig werk te verrichten, toen zij een man voor de etalageruit opmerkte, die een ongunstigen indruk maakte. Zij liep naar achter on zeidle togon haar man: „Daar komt zoo een rare kerel aan, help jij maar even." Even daarna kwam de man den winkel bin- nen en probeerde iets te verkoopen, waarop De Wilde echter niet inging. Daarna begon de man te schelden en riep: ,,Ik zal je wel krijgen." De Wilde kwam achter de toonbank van daan en verzocht hem tevens den winkel te verlaten. De man ging echter door met razen en tieren en 't liep zoo ver, dat hij De Wilde te lijf ging, doch deze week eenige passen terug in den aangrenzenden gang. De man werd tenslotte zoo woedend, dat hij eenige klokken greep, die daar bij tiental- len stonden en hingen. Hij slingerde deze naar het hoofd van den heer De Wilde, zonder hem echter te raken. De klokken sloegen aan stukken tegen de vloer. De heer De Wilde, ten einde raad, riep naar zijn vrouw: ,,Haal de browning eens even". Daarna ging de heer De Wilde naar den woesteling, die maar niet tot bedaren wilde komen en tot het uiterste geprikkeld schoot hij den indringer neer. Het bleek, dat de kogel door het bovenbeen was gegaan. De man is door de politie naar het ziekenhuis te Nijmegen gebracht. BREIFABRIEK EN BANANENRIJPERIJ VERNIELD. Woensdagmiddag is aan de Kalsdonksche- straat te Roosendaal brand uitgebnoken in een gebouw, waarin waren ondergebracht de brei- en kousenfabriek van de firma Mormes, een bananenrijperij van den heer W. van Rooy uit Eindhoven en een carrosseriebedrijf van de firma Dekkers te Roosendaal. Het vuur bleek te zijn ontstaan in de bananenrijperij. Het breidde zich snel uit en toen de brandweer ter plaatse verscheen sloegen de vlammen reeds uit het dak van het gebouw. In het bananenpakhiuis explodeerde bovendien een vat benzine, waardoor de vlammen nog sneller om zich heen grepen. Het bananenpakhuis en de breifabriek brandden geheel uit. Van het carrosseriebedrijf wist men den inventaris in veiligheid te brengien. De brandweer wist het vuur tot het brandende perceel te beperken. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is niet hekend. CAFe TE GINNEKEN UITGEBRAND. Wioensdagnacht omstreeks drie uur is door tot dusver onbekende oorzaak brand ontstaan in het cafe-restaurant „Amicitia", gelegen aan de Wilhelmimastraat te Ginneken. Het twee" verdiepingen hooge gebouw is geheel afge- brand. In het gebouw waren gevestigd de zangver- eeniging ,,Ginneken's Mannerikoor", het dameskoor ,,T. O. G." en de harmonic „Con- cordia". Deze drie vereenigingen hielden in het gebouw hun repetities en gaven er haar uitvoeringen. Een aantal muziekinstrumenten, muziekkasten en and-ere eigendommen van deze vereenigingen zijn verloren gegaan. Hier- van was niets verzekerd. De schade aan het gebouw wordt door ver zekering gedekt. SMOKKELWAAR IN BESLAG GENOMEN. Ambtenaren der invoerrechten en accijnzen hebben in samenwerking met de centrale recherche te Rotterdam geen slechten slag ge slagen, want bij een inval in de woning van den bekenden smokkelaar R. heeft men een partij eau dte cologne, alsmede 30 a 40.000 boekjes sigarettenpapier, waarvoor geen in voerrechten waren betaald, ontdekt in een ge- heime bergplaats. De smokkelwaar, die een verkoopwaarde van circa f 4000 vertegen- woordigt, is in beslag genomen. R., die een goede bekende van de politie is hij heeft reeds meerdere processen-verbaal achter den rug -werd reeds geruimen tijd in het oog gehouden. De man reisde dikwijls naar Belgie en bij aankomst aan de stations hier ter stede, heeft men al vaak zijn koffers doorzocht, waarin dan natuurlijk toevallig niets- te vindien was. Aanvankelijk ontdekte men bij den inval niets bijzonders. Een rechercheur van het hoofdbureau echter bemerkte hij het onder zoek een kast, die gewoon bij de familie in gebruik was. Deze kast en de omgeving van de kast werden aan een nauwkeurig onder zoek onderiworpen en toen kwam aan het licht, dat er onder den kast op zeer vemuftige wijze, in de vloer een minute was aangebracht. Toen men deze mimte eanmaal gevonden had, was het vinden van de smokkelwaar slechts een kwestie van enkele minuten. Met een vrachtauto heeft men de in beslag genomen goederen naar de Boompjes ge bracht. TROUWLUSTIGEN WERDEN VERGETEN. Dezer dagen begaf een trouwlustig paartje te Oldenzaal zich naar het stadhuis om zich te laten inschrijven voor ondertrouw. Ten ge- meentehuize werden de jongeiui door een jongsten bediende in een vertrek gelaten. Deze bediende verzuimde aan zijn superieur te zeggen, dat er een trouwlustig paartje ter inschrijving was gearriveerd, en schijnt nadien zelfs zoozeer door zijn werkzaamheden in be slag te zijn genomen, dat hij de jongeiui zelf ook heeft vergeten. Te half een heeft het personeel de secretarie verlaten. Toen de jongeiui ongeveer drie kwartier in het vertrek hadden vertoefd, meende de a.s. bruidegom reden genoeg te hebben om eens te informee- ren hoe het met de aangifte-mogelijkheid stond. Doch wie beschrijft zijn verbazing toen hij moest constateeren, dat niemand meer aan- wezig en het raadhuis gesloten was. Nu was er een gunstige omstandigheid die dan ook door de jongeiui direct benut werd. De eene helft van de vo-ordeur wordt gesloten door spanjolet-sluiting, waarna de andere met een slot in de eerste helft grijpt. De jongeman heeft de spanjolet-sluiting op- geheven em de deuren vervolgens dusdanig gerameid, dat het slot het opgaf en de deuren" naar binnen openvielen. De burgemeester werd onmiddellijk van het gebeurde in kennis ge steld Des middags te half drie geschiedde toen de inschrijving, waarbij de dienstdoende beambte het paartje zijn spijt betuigde over het onaangename voorval. LATHYRUS-TENTOONSTELLING TE HAARLEM GAAT NIET DOOR. (Het noodweer, dat Dinsdag boven Haarlem heeft gewoed, heeft ook voor de bloemkweeke- rijen vemietigende gevolgen gehad, doordat in verschillende tuinen de bloemen vemield zijn. Dat is in het bijzonder het geval met de lathyrus, die bij de verschillende kweekers nu op haar mooist stond. Vrijdag, Zaterdag en Zondag zou in het Krelagehuis de jaarlijksche Lathyrustentoonstelling worden gehouden. Er is echter van den aanplant niets behouden. De bloemen zijn volkomen verregend. De kale Stengels bieden een troosteloozen aanblik. De tentoonstelling is dan ook afgelast. DEURWAARDER EN VLOOIEN. Dezer dagen kreeg, naar de „United Press" uit Boedapest meldt, de deurwaarder Egyed aldaar opdracht, have en goed van den heer Bori .directeur van een ,,vlooientheater" in be slag te nemen en openbaar te verkoopen. De deurwaarder begaf zich met zijn assis- tenten naar den directeur, die een schuld- eischer 120 pengo moest betalen, doch trof hem niet thuis daar hij juist met zijn „troep" in de provincie gastvoorstellingen gaf. Een tweede maal troffen de gerechsdienaren hun slachtoffer evenwel aan en wilden tot be- slaglegging overgaan. Toen de eigenaar van het ,,artisten-instituut'', echter vemam, dat al zijn roerende goederen, met mbegrip van de ,,ster" van zijn circus, openbaar verkocht zouden worden, opende hij in zijn wanhoop de kast, welke zijn begaafde ,,artisten" herberg- de en liet zijn hongerigen troep op de ver- schrikte heambten los. Zonder eenigen eer- bied voor artikel 253 van het Hongaarsche wetboek van strafrecht opzettelijke be- leediging van beambten in functie stortten de vlugge springers zich op de vertegenwoor- digers der justitie, die hals over kop voor de vlooien vluchtten. Deurwaarder Egyed krabde zich het hoofd en ook andere lichaamsdeelen en ver leende voorloopig eenige dagen uitstel van executie VERSTROOIDHEID IN CIJFERS. Op gezette tijden houden de Nederlandsche Spoorwegen verkoopingen van de parapluies, handschoenen, jassen en ook veel minder ge- bmikelijke voorwerpen, welke reizigers in de treinen en op de stations achterlaten, zonder deze ooit terug te vragen. In deze nonchalance staan de Nederlandsche reizigers geenszins alleen. Volgende maand wordt in Belgie een verkooping gehouden van de onafgehaalde gevonden voorwerpen, die in het tweede half- jaar van 1935 op de stations van spoor- en tramwegen in Belgie achtergelaten zijn. De lijst voor deze verkooping, waar dus al wat in de treinen en trams zelf gevonden is, buiten valt, vermeldt niet minder dan 128 verschillen de soortem voorwerpen, De parapluie wint het verreweg met 1798 exemplaren, gevolgd door de handschoenen, met 1394 paar; 450 heeren vergaten hun hoed, tegen slechts 300 dames. Honderd reizigers hebben het station ver laten met een pantalon minder, 43- zonder jasje. Tal van mantels, ceintuurs, dassen en andere kleedingstukken toevimden zich verder in den voorraad. Behalve 113 pijpen, 93 tabakszakken, 51 fotografietoestellen en vele sieraden, wachten ook nog een trompet, een mandoline en een strijkstok op een nieuwen eigenaar. KINDERVERLAMMING TE ZURICH. Te Zurich doen zich op het oogenblik eenige gevallen van kinderverlamming voor, gelijk dit eenige weken geleden van het kanton Grau- bunden het geval was. De situatie wordt ech ter niet verontrustend geacht. EEN JAAR GEVANGENISSTRAF WEGENS TE SNEL RIJDEN. Een chauffeur, die door te snel rijden oor zaak was van een ongeluk, waarbij vier muzi- kanten van de S.S.-lijfgarde van Hitler om het leven kwamen, is tot een jaar gevangenis straf veroordeeld. HET DUEL IN HET DERDE RIJK. Staatssecretaris dr. Freisler van het Duit- sche rijksministerie van justitie heeft in een commissie voor strafrecht een en ander ver klaard over de opvatting van den nieuwen staat nopens het duel. In het oude strafrecht bestonden straffen voor verschillende delicten, waarbij aan de gestrafte tevens het certificaat voor eervolle handelingen werd uitgereikt. Deze tegenstel- ling moet in het nieuwe strafrecht worden vermeden, aldus dr. Freisler. Bij het oude recht bestonden deze tegenstellingen inzake verraad en inzake het duel. Inzake landverraad werd ook een eervolle gezindheid toegekend indien men uit ideeele motieven tegen den staatsvorm had geageerd. Het nieuwe recht maakt hieraan echter een eind. Bij het duel echter erkent het nieuwe straf recht, dat de defensiemacht, de S.S. en de S.A. gevallen kent, waarin een eerekwestie slechts met de wapenen kan worden uitgevochten. Hierbij bestaan gevallen, dat het begrip eer niet kan uitgaan van afstamming, ontwikke- ling of andere standsbegrippen. Indien echter afgezien van deze begrip- pen men inderdaad met een eerekwestie heeft te doen, zal liet tweegevecht niet wor den bestraft. Het studentenduel zal eenvou- dig als een sport worden opgevat. Dr Freisler gaf toe, dat er vroeger uitwas- sen op het gebied van het duel zijn geweest en om die in de toekomst te voorkomen, zal een wet omtrent de Reichsehrenomung worden uitgevaardigd. DOOR HACHe-GEUR VERRADEN. Op zijn nachtelijken controlegang op een stationnetje in de buurt van "Praag, bemerkte een wachter, dat uit een gesloten wagon, die „leeg" van Oderberg naar Weerien moest gaan, een aroma drong, dlat hem bekend voor- kwam. Voorzichtig bekeek hij de sloten; ze waren geopend. Daarop alarmeerde de man de statiionspoli'tie. En ja, bij het openen van den wagon ontdekte hij een stelletj-e jongeiui, dat geizellig aan het smullen^ was van hache. De reis naar Wleenen wilden zij namelijk als blinde passagiers maken. De vijf Polen en de eene Rus konden hun dOel echter niet be- reiken, daar men een eind aan de gezelligheid maakte. Wanneer zij een paar weken in dit kleine dorpje hebben „doorgebracht" zullen zij naar hun vaderland worden teruggestuurd. DE „SIAMEESOHE" TWEELING VAN MICHIGAN. Te Michigan was dezer dagen een z.g. Sia- meesche Iwee]ir;g geboren. Een der kinderen stierf kort na die geboorte. Nu is ook het tweede kindjje diood, zooals tirouwens niet an- ders te verwachten was. Een dergelijk geval was toevallig ook een week geleden elders in de Vereenigde Staten voorgekomen, met pre- cies hetzelfide ver loop. hij doorzitten, zonnebrand, smetten, schrijnen en stukloopen van huid en voeten is Purol. Tube 45 ct. Doos 60-30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) DE EXPLOITATIE VAN DE VIJFLINGEN VAN DIONNE. De vijflingen van Diorrne hebben een nieuw speelterrein gekregen, voorzien van een zand- heuvel, een vijvertje voor pootje-baden, een verhard gedeelte, waar zij op kunnen bal spe len en een baan waar zij op driewielers kun nen fietsen. Het terrein is aldus gebouwd, dat bezoekers Dinsdag waren er niet min der dan 2000 de vijflingen kunnen gade- slaan zonder dat de kinderen er iets -van merken. TWEE OUDE ZUSTERS OVERLEDEN DOOR GASVERGIFTIGING. Te Glasgow zijn dezer dagen twee zusters, Johanna en Jeannetta Miller, de een 90, de ander 92 jaar oud, in bed dood gevonden ten gevolge van gasvergiftiging. De beide zus ters waren in goeden doen en in redelijk goede gezonciheici en er is aanleiding hier aan een ongeval te denken. Een interessajnte bijzonderheid is nog dit, dat de beide zusters afstammelingen waren van de in de Engelsche geschiedeiiis zoo be- roemde Flora MacDonald, die in 1746 na den slag bij Culloden prins Karel hielp ontvluch- ten door* hem vrouwenkleeren te verschaffen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) - f BLOEM P.J ESDAG VOOR „HET HOOGELAND". Gaarne vestigen wij de aandacht op de ad- vertentie in dit nummer betreffende den as. bloempjesdag voor de welbekende vereeniging ,,Het Hoogeland". In hare kolonies „Het Hoogeland" te Beek- bergen, „Fiiadelfia" te Vries en „Wilhelmina- hoeve" te Opende worden opgenomen ontsla- gen gevangenen, voorwaardelijk veroordeelden, voorwaardelijk invrijheidgestelden, zwervers, bedelaars, drankzuchtigen en ouden van dagen. In hare tehuizen „Ons Thuis" en „Klein Bouwzicht" te Beekbergen verblijven lichame- lijk en geestelijk onvolwaardigen en geheel alleenstaande personen. In flare kolonies en tehuizen worden per sonen uit alle standi'ii, van alle gezindten van ons volk en uit alle deelen van ons land ver- pleegd. Oetracht wordt hen te reclasseeren, dat wil zeggen hen weer geschikt te maken voor de maatschapprj of, indien noodig, him een Hij - vende plaats onder het veilige dak der stich- tingen te geven. Over 1935 bedroeg het aantal verpleeg- dagen 63543. 329 personen van alle gezindten werden in de kolonies verpleegd. Het aantal nieuw opgenomenen was 188. Buiten de kolonie-gevallen werd aan 1025 doortrekkende personen een warme maaltijd of brood met koffie verstrekt. Aan 305 personen werd nachtlogies met ontbijt verschaft. Het aantal aanvragen om opname in de kolonies, dat helaas wegens plaats- en geldgebrek moest worden afgewezen, bedroeg niet minder dan 130. Wij vertrouwen, dat deze mooie en nood- zakelijke arbeid, welke in dezen tijd vele fi- nancieele offers vraagt, graag door alien zal worden gesteund. Dringend wekken wij alien op om het mooie metalen bloempje van ,,Het Hoogeland" te koopen op Zaterdag 11 Juli a.s. De collectantes reiken aan alien, die een bloempje koopen, een volledig jaaroverzichtje uit van den arbeid der Vereeniging over 1935, dat men rusitig kan lezen. Daaruit ziet men, waarvoor men zijn bijdrage geeft. HET PLAATSELIJK OOMTTe. Voor Ter Neuzen: 8 Juli. Ned. s.s. MADO, 123, ledig, London. Van Ter Neuzen: 8 Juli. Ned. s.s. OL/GA, 87, steen, London. 9 Juli. Noorsch s.s. P .G. HALVORSEN, 663, ledig, Antwerpen. Voor Sluiskil: 8 Juli. Finsch s.s. NIDAR- HOLM, 1468, ledig, Antwerpen; Belg. ss. LFXOPOLD 2, 1852, stukg., Duinkerken. Van Selzaete": 9 Juli. Zweedsch s.s. SEVE- RIN, 923, kunstmest, Valentia. Voor Gent: 3 Juli. Noorsch s.s. RIMAC, 460, ledig, London; Noorsch s.s. SKARV, 472, ledig, London. v 9 Juli. Eng. s.s. DONA FLORA, 292Asteen, Immingham; Deensch s.s. EFFI MAERSK, 772, ledig, London; Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., London; Eng. s.s. WILD ROSE, 431, ledig, Dauville; Deensch s.s. HENRY TEG- NER, 865, hout, Gdynia; Grieksch s.s. CON- STANTINOS H., 1602, erts, Milos; Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Antwerpen. Van Gent: 8 Juli. Zweedsch s.s. BUR- GUNDIA, 1210, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. ARDGRYFE, 481, ijzer, London; Egyp. s.s. FOSTAT, 3222, ledig, Cardiff; Eng. s.s. PTAR MIGAN, 180, stukg., Londen; Zweedsch s.s. VENHRSBORG, 803, ijzer, Stockholm; Eng. ss PEREGRINE, 470. stukg., London. 9 Juli Noorsch sis. SKARV, 472, ijzer, London; Eng. s.s. RJMAC, 460, ijzer, Boness; Estl s.s. ELNA, 1973, ledig, Blyth

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2