ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het Mysterie van Grestord Hall. AKKERTJES No. 9474 WOENSDAG 8 JULI 1936 76e Jaargang Binnenland Feuilleton Buitenland Gaat U met vacantie Hoofdpijn door de felle zon EERSTE BLAD tegen den gifgasoorlog. NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar i7oor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bii vooruittetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KT.F.TNE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bg vooruitbetaling. Grootere letters en clicbd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgnve. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN \1AANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. HI NDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUEHN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. AMERICAN PETROLEUM COMPANY te 's-Gravenkage, Benoordenboutscheweg 7, om vergunning tot het oprichten en in werking brengen van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting, op het perceel kadastraal be- kend in sectie E no. 1161, plaatselijk gemerkt Axelschestraat 172. Op Dinsdag 21 Juli a.s. des namiddags te drie uur, zal in het Gemeentehuis gelegen- heid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze monde- iing en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen v66r het bovengemelde trjdsttp ter secretarie der ge- meente kennis nemen van de ter zake inge- ktxmen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den boven'bepaalden dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 7 Juli 1936. Burgemeester en Wethouders voomoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. A an d e orde is de eindstemming over de Girowet. Het wetsontwerp wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, met aanteekening, dat de communisten tegen zijn. Verscheidene kleinere wetsontwerpen en conclusies worden daama zonder debat en z.lh.s. aangenomen. Voortgezet wordt de behandeling van de wetsontwerpen betreffends een crediet voor werkverruiming en aangaande de industrie- financiering. De heer Wijnkoop (c.p.zegt, dat de bouw van goedkoope arbeiderswoningen nog steeds op zich laat wachten. Voortgegaan wordt echter met den bouw van woningen, waaraan geen behoefte bestaat. Spr. oefent critiek uit op het feit, dat teveel normale werken in werkverschaffing worden uitgevoerd. Spr. zal echter niet tegen stemmen, omdat de commu nisten elk millioen voor werkverruiming moe- ten aanvaarden. De heer Sneevliet (r.s.) aoht den voorge- stelden post van 6.3 millioen te gering. Welke loongrens kan thans als minimaal beschouwd worden, zoo vraagt spr. den mi nister ten slotte. De heer Drees (s.d.) behandelt de vraag, hoe de gang van zaken bij het Werkfonds organisatorisch verloopen is. 'Het is z.i. te be- treuren, dat de regeering bij de instelling van het fonds van de werkwijze geen duidelijker beeld voor oogen heeft gehad. Hoewel men dat bij den opzet niet heeft ge- wild, ontbrak het coordineerend karakter van het fonds. Hoe zal de werkwijze in de ,:oe- komst geschieden, vraagt spr. Blijft de leiding bij ir. Hacke, of komt het fonds te ressortee- ren onder den nieuwen leider der werkver schaffing en steunverleening, den heer Draayer Welke fimctie zal de interdepartementale commissie in dit yerband hebben? De taak van het fonds besprekende, wijst spr. verder op het belang van vervanging van oude Naar het Engelsch van SIR WILLIAM MAGNAY (Nadruk verboden.) 49) Vervolg. slechte woningen door goedkoope nieuwe. Hier ligt een mooi terrein voor werkverrui ming open. MINISTER DE GRAEFF TERLG FIT GENeVE. De Minister vau Buitenlandsche Zaken, Jhr. Mr. de Graeff, is uit Geneve teruggekeerd en heeft ten departemente zijn ambtsbezigheden hervat. DISOONTO NEDERL. BANK VERLAAGD. Met ingang van Dinsdag is het disconto van de Nederlandsche Bank N.V. verlaagd van 3% op 3 pet, DE ZOMERPOSTZEGELS. De inzending der bestelkaarten of gewone briefkaarten, beplakt met drie zomerpost- zegels van 6 ct. (10 ot.) welke recht geven op deelname in een verloting van waardevolle prijzen, is nog opengesteld tot en met 15 Juli a.s. Tot deze, onder toezicht van een notaris te houden verloting is door den minister van justitie vergunning verleend bij beschikking van 10 Juni 1936, terwijl de prijzen zooveel mogelijk aan de winnaars worden toegezon- den of anders gedurende een jaar ter afha- ling besohikbaar blijven. Het zomerpostzegelcomite heeft uitgerekend dat, indien alien die in een maand familiebe- richten van geluk rondzenden (geboorte- en huwelijksaankondigingen)daarvoor zomer- postzegels gebruikten. het doel der actie Hulp in Nood" volkomen bereikt wordit. RIJKSBEMI DD'ELA AR Bij Kon. besluit van 1 Juli is met ingang van dien datum aan prof. nr. P. J. M. Aal- berse te 's Gravenhage op zijn verzoek eervol ontslag verleend als rijksbemiddelaar in het 4e district, onder dankbetuiging voor de vele belangrijke diensten, door hem in die functie bewezen en is benoemd tot rijksbemiddelaar in het 4e district de heer mr. T. J. Verschuur, oud-minister van economische zaken. GEDACHTELOOS ZONNEBADEN GEVAARLI.IK De Amsterdamsche longarts dr. M. W. Marsman waarschuwi in het Tijdschrift voor Social e Geneeskunde tegen gedachteloosheid bij het nemen van zonnebaden. Hrj wijst spe- ciaal op de groote kans, dat latente tuber- culose daardoor wordit geactiveerd. Vooral het plotseling blootstellen van een groot deel van het lichaam aan de directe en langdunge inwerking van zonnestralen oefent een nadee- ligen invloed uit op dergelijke ziekteprocessen. Zoo heeft reeds menigeen een dagje aan zee of op de plassen met een maandenlang ziek- bed moeten bekoopen. De schrijver vermeldt verschillende spreken- de gevallen, in ons land voorgekomen en door hem waargenomen, terwijl ook in de buiten landsche literatuur soortgelijke ervaringen opgedaan zijn. Vermoedelijk is dat wel een van de oorzaken, dat gedurende den zomer meer versche gevallen van actieve tubercu- lose worden waargenomen. 'Het is trouwens sedert lang een bekend feit bij alle tubercu- lose-artsen, dat lijders aan deze ziekte slech.t reageeren met hoogtezonbestrahng, als men met de doseering niet buitengewoon voor- zichtig is. Jhr. O. Reuchlin, leider van het Nederland sche Volkenbondsbureau te Geneve heeft Dinsdag, in opdracht van minister De Graett aan den secretaris-generaal van den Jolken- bond in Fransche vertaling toegezonden het door meer dan 4000 Nederlandsche mannen en vrouwen onder,teekende protest tegen he. gebruik van gifgas door Italie in Abessmie, Er klonk onbeschrijfelijke minachting in Brayshaw's toon, maar de kapitein liet zich er niet door van zijn stuk brengen. Volkomen juist," gaf hij met een soort grimmige welwillendheid toe. ,,U loopt in- derdaad geen gevaar veroordeeld te worden op mijn bloote verdenking, maar wel op mijn beeedigde getuigenis dat u de dader bent van de bewuste diefstallen... en dat u een mede- plichtige hebt in den persoon van Mr. Archer Cardon." Brayshaw's gezicht verstrakte bij den on- verwachten voltreffer. Hij dwong zich tot een lach om zijn ontsteltenis 'te verbergen „Wel, wel!" riep hij kwasi-sarcastisch, „is Archer Cardon ook in 't complot? Arme Cardon! Wat volgt er nu, kapitein Wilson?" „De beklaagdenbank en de eel voor jullie beiden, als je niet naar mijn raad luistert." ,,U praat als een kind, kapitein Wilson, weerde Brayshaw met voorgewend ongeduld af; „u weet net zoo goed als ik dat u geen schaduw van bewijs voor uw beschuldiging kunt aanvoeren." „Integendeel ik beschik over een volledig bewijs, waar geen speld tusschen is te krij gen. Je zult veroordeeld worden, Brayshaw op het getuigenis van iemand, die op de hoogte is van den loozen adhterwand van de zoogenaamde „safes" in de logeerkamers waar men bij kan komen door een beweegbaar paneel te verwijderen. Van iemand die bovendien met zijn oogen gezien heeft, hoe jij waarbij tevens v.oor de toekomst geeischt wordt handhaving van het verbod inzake de gifgasoorlog, zijnde dit een barbaarsch en menschonteerend wapen, dat ook de weer- looze burger,bevolkint treft. Ook de 186 lijs- ten met de onderteeV ningen van belt protest zijn mede aan het V'olkenbondssecretariaat toegezonden. Tot de enderteekenaars van dit protest, dat' te danken is aan het initiatief van den heer H. P. Scheijder te Bussum, be- hooren vele doktoren, predikanten, rechtsge- leerden, ingenieurs, or'ficieren, Roode Kruis- zusters, leeraren en vertegenwoordigers van den middenstand en van de arbeidersklasse. DE HEER TER LAAN TREEDT AF ALS BURGEMEESTER VAN ZAANDAM. In een Maandagmiddag gehouden perscon- ferentie heeft de heer K. ter Laan meegedeeld dat hij in het begin van het volgend jaar zijn ambt als burgemeester van Zaandam zal neerleggen. De heer Ter Laan oereikte heden den 65- jarigen leeftijd, doch zijn zesjarige benoe- mingsperiode als burgemeester eindigt pas 5 Februari 1938. Of hij ook als lid der Tweede Kamer zal aftreden, is nog niet beslist. Indien de kiezers van Leiden hem het volgend jaar weer candi- daat stellen en het partrjbestuur van de S. D. A. P. dit goedkeurt, zal de heer Ter Laan gaame een vernieuwing van het mandaat aanvaarden. POOTAARDAPPELEX EERSTEIJNGEN Naar vernomen word^, ligt het in de bedoe- ling van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale, teneinde de consumptie'markt voor eerstelin- gen eenigsizins te ontlasten, voor goedgekeur- de pootaardappelen van eeritelingen, geteeld op een tuinbouiwteeltvergunning, een mini- mumprijs te garandeeren tot 1 Nov. a.s. De garantieprijs, die in uitzicht wordt gesteld, bedraagt f 3,50 per 100 K.G. plus 0,50 per 100 K.G. bewaarloon. De nadere voorwaarden om voor deze garantie in aanmerking te komen, zullen aan de veilingen bekend wor den gemaakt. GESCHENK AAN DE V.A.R.A. Ter gelegenheid van het j.l. Zondag gehou den zomerfeest der VARA werd opgevoerd het zomer-feestspel „Het vrije woord", waarin alle bekende VARA-medewerkers optraden. Het slot der opvoering was een propaganda- toespjaak van den voorzitter der VARA, den heer A. de Vries, tot de winnaars der vlaggen en wimpels, en de overdracht van het jubi- leum-geschenk der VARA-leden, een bedrag van 120.837, door de jubileum-oommissie. on die manier een juweelenkrstje uit zoo n safe haalde, het opende met behulp van een collectie instrumenten, die sp'eciaal voor doel vervaardigd zijn en er eernge ^eraden uit wegnam. Van iemand verder, die de aan wezigheid in dit huis van je medeplichtige Cardon op verschillende tijdstippen van den nacht en den vroegen morgen, heeft opge- merkt van iemand ten sloitte, die Cardon in de gaten heeft gehouden gedurende zijn be- zoeken aan Londen, min of meer vennomd, en die een zekeren mijnheer Pyonder uit Cler ken wel verklaringen kan laten afleggen oyer verschillende aankoopen van nagemaakte steenen Om kort te gaan, Brayshaw, van iemand, die het maar een telefoongesprek hoeft te kosten om je binnen het uur achter slot en grendel te hebben. Gebruik nu nog maar eens het woord overdonderen, als je lust hebt De uitdrukking van Brayshaw's gezicht was steeds donkerder geworden, terwijl Wil son zijn overstelpend bewijsmateriaal op- somde. Als je dat dan allemaal kunt", barstte hij in 'wanhopige woede uit, „waarom doe je het dallOmdat dit niet tot mijn taak behoort. Ik ben geen ambtenaar van de recherche! Ik hoop dat je voor rede vatbaar blijkt, want ik heb niet het minste verlangen de polittie of de justitie op de hoogte te brengen van wat k Daf1 „voor-rede-vatbaar-zijn" beteekent waarschijnlijk, dat u bereid is tot een schik- king nietwaar?" concludeerde Brayshaw norsoh. „Zeg dan maar meteen wat uw voor waarden zijn." Dat je den baronets-titel niet verder voert en met je tegenwoordige „broodwinning als ik het zoo noemen mag, uitscheidt. Ik ver- moed dat het voldoen aan deze laatste voor- waarde je niet zoo zwaar zal vallen, want het is nu toch niet meer mogelijk met die grap- penmakerg voort te gaan." Er kwam een gemeen-loerende blik in Brayshaw's oogen. YOORTDUREN DER STAKINGEN TE ANTWERPEN. Van gisteravond wordt uit Antwerpen gerneld, dat het beeld, dat de stad nu een week biedt. wel zeer afwijkt van de levendige drukte welke deze havenstad steeds ken- merkt. Tengevolge van de staking onder het personeel lag de tram sinds een week, stil, hetgeen begrijpelijk %en groot ongenef veroor- zaakt, voor hen die zich verplaatsen moeten en voor de reizigers die met de treinen arn- veeren en naar een ander station moeten. Door het niet rijden der trams zijn de taxi s overbelast en daardoor zeldizaam beschikbaar. Men bestormd soms toevallig passeerende vrachtauto's om vervoerd te worden. Onder- tusschen hebben de tram-menschen nog met 1621 tegen 671 stemmen besloten de stakm_, Dus kapitein Wilson acht zich er met boven verheven een misdaad te dekken De ander haalde de schouders op. ..Hoe minder we er van zeggen, hoe be.er. De misdaad raakt ml met en mijn opdracht- gever evenmin, hoogstens indirect. Dat is het speciale terrein van Inspecteur Myrtle^ Is hij op de hoogte van wat u zegt te weten?" vroeg Brayshaw snel, met kwalijk- verborgen angstige spanning. Ik denk van niet m leder geval heb hem niets verteld. En hetgeen vannacht ge- beurd is, heeft hem van het spoor gebracht. dat wil ik je niet verziwijgen. Maar hij koes- tert verdenking tegen je en een nieuwe op®ra" tie van den juweelendief zou die verdenking bevestigen, met alle noodlottige gevolgen voor jouw persoon." (Brayshaw stond op en liep, stug voor zich uitkijkend, met groote stappen de kamer op en neer. „Dus het komt hierop neer, zei hij ten laatste, krampachtig de vuisten ballend, dat ik, in het belang van Sir Francis, van het tooneel moet verdwijnen." eL m je eigen belang," vulde Wilson aan. „Je hebt gein keus. Denk ook eens een oogenblik aan je dochter. Brayshaw's vuist kwam met kracht op de tafel neer. ..Alles wat ik gedaan heb, is voor haar geweest." verklaarde hij heftig, „en het is voor haar dat ik zal blijven vechten. Wat jij ..blijven vechten noemt, beteeke schande en ondergang voor haar zoo goed als voor jou, Brayshaw. 'Haar eernge kans om aan het ongeluk te ontkomen haar eemge kans op geluk is, dat jij mijn advies voigt Ik smeek je, laat dat allerliefste meisje toch met het slachtoffer worden van je koppigheid. wil ie wel eerlijk bekennen, dat mijn lankmoe- digheid tegenover jou alleen ingegeven wordt door diep medelijden met haar." Bravshaw gaf hem een Snellen blik. „0, da. is heel yriendelijk van u, kapitein Wilson zei hij en al was zijn leven ermee gem°eid ge- weest. dan zou de kapitein nog met hebben kunnen uitmaken of deze opmerkmg oprecht of ironisch bedoeld was. voort te zetten, tot aan alle eischen zou wor den voldaan. De scheepsherstellers en metaalbewerkers verwierpen het voorstel der patroons om ge- noegen te nemen met 10 loonsverhooging, daar hun verdere eischen niet worden inge- willigd. Dt zeeliedenstaking is vrijwel algemeen en de havenarbeiders staan daar sympathiek tegenover. De Congoboot Elisabethville, die Maandag voor Antwerpen verwacht werd. is naar Zeebrugge vertrokken, omdat ge- vreesd werd dat de arbeiders zouden weigeren het schip te lossen. Ook arbeiders in het petroleumbedrijf zijn in staking gegaan, evenals een kleine groep goudsmeden en diamantzetters, het vrouwe- lijk personeel van de „Grand Bazar", waarin de chefs nu den verkoop gaande houden. Bij de Chevroletfabrieken heeft het staken- de personeel den arbeid hervat, doch brj de General Motors Company brak een staking uit. In het mijngebied van Belgie blijft de toe- stand nog onzeker. SPECTACLE VARIe. De gedelegeerden, en de toegereisde jour- nalisten, die de Assemblee van den Volken- bond hebben bijgewoond, zijn schrijft de N. R. Crt., nu naar hun haardsteden teruggekeerd. Menigeen hunner zal met het gevoel uit Geneve vertrokken zijn, dat hun beste kans op een ongestoorde vacantie is, deze zoo kort mogelijk uit te stellen. Maar weinigen zullen zoover zijn gegaan, rechtstreeks verlof te nemen, en niet eerst nog thuis hun indrukken te bespreken. Men moge nog zoo vertrouwen op de periode van betrekkelijke gemoedsrust, welke de Olympische spelen Europa heeten te waarborgen; van zekerheid zal bij niet velen nog sprake zijn. De atmosfeer te Genfrve was a! te electrisch. Men kwam zoover, zich eigen- lijk over niets meer te verbazen. Het relaas, dat de politieke bezoekers van Geneve de hunnen van hun indrukken hebben gedaan, zal nooit te voren zoo pessimistisch zijn geweest als dezen keer. Uitermate on- heilzwanger leek, van daaruit bezien, de inter- nationale horizon. Wat het voortbestaan van den Volkenbond be treft, zal men echter nog wel eens pessimistischer zijn teruggekeerd. Deze moge nu zeer afdoende geen redidings- boei gebleken zijn doch slechts een stroohalm, de voomaamste staten van Europa zullen dezen stroohalm juist in dezen gevaarlijken tija niet licht meer loslaten. Waarschijnlijlier is dat brj de Zuid-Amerikanen, die kunnen vinden dat deze nietige dobber wat rijkelrjk zwaar belast is geraakt. De Abessijnsche aangelegenheid is nu ge- liquideerd. Men heeft zich geschaamd, de erkenning van de Italiaansche annexatie mogelijk te maken; maar men is tevens zoo voorzichtig geweest, niet een zoo besliste verklaring van niet-erkenning aan te nemen als indertijd in het geval van Mantsjoerije. Men voel'de zich yemederd, en ontzag zich niet meer dat te erkennen. Collectieve vemede- ring. vooral als zrj collectief ook erkend wordt, schijnt gemakkelijker te dragen dan een individueele vemedering. Men befiep zich gretig op zijn nederlaag, en aanvaardde dan zonder verder schromen de consequenties daarvan. Het was onaardig van de Italianen. dat zij, door hun demonstratie tegen den negus, de Assemblee nog eens duidelijk te voeeln zouden geven, voor wie zij zich zoo vemederde. Misschien vond men zijn lot daardoor echter te gemakkelijker te dragen. Wat kan men eraan dQen, als de wereld zoo verwordt Voor het overige moet het ons van het hart, dat wil de ..betooging" tegen den negus nog niet het laagtepunt hebben gevonden van het- naar bosch en heide, zee en strand? Verzuim dan toch vooral nieit AMILDA-zonnebruin- creme mede te nemen. Deze beschermt tegen vervellen en zonnebrand en bevordert tevens een snelle, mooie natuurlijke huidbruining, 66k bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Ingez. Med.) geen de Italianen aan „nieuw hero'isme" tegenover hem hebben vertoond. Dit laagte punt bereikte het agentschap Stefani, toen het in de wereld seinde, dat bij het schot waarmede Lux zelfmoord pleegde, de negus zich ,,doodsbleek" onder zijn bank had ver- borgen en later, toen de kalmte hersteld was, door zaalwachters op de been had moeten geholpen worden, waarbij hij nog niet in staat bleek, een woord te spreken. Stefani, wiens correspondent men van deelneming aan de betooging ontheven had, opdat hrj de verga- deringen kon blijven bijwonen, kan niet on- kundig zijn geweest van het feit, dat de negus, na de befaamde vergadering waarin hij zijn rede hield, geen bijeenkomst meer had bijgewoond. Voor het overige hadden de Italianen reeds, bij gelegenheid van hun eigen gejouw, kunnen opmerken, dat de negus uitnemende zenuwen heeft. Melt volkomen onverstoorbare waardigheid liet hij dien storm uitrazen. Deze moreele giftige gasaanval tegen een overwonnen vijand vinden wij het ergste, wat men totnogtoe Italie in deze aangelegenheid kan verwijten, maar tevens ook, wat men het Italiaansche volk zelf heeft kunnen aandoen. Wij betwijfelen ten zeerste of men te Berlijn in zijn hart zoo tevreden is over het optreden van Greiser te Geneve, als men het maar buiten doet voorkomen. Uit de berichten blijkt reeds, dat men te Berlijn stoom moet Laat zoo'n heerlijke dag aan 't strand niet bederven door een plotseling opkomende migraine- Zorg daarom altijd zoo'n zak- etui met "AKKERTJES" bij U te hebben, die U er direct van af helpen. "AKKERTJES" helpen dadelijk bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijnen, vroirwenpijn, enz. Volgens recept van Apotheker Dumont Metalen zak-etui met3stuks20cent. Glazen kokertje metl2stuks52cent. (Ingez. Med.) ,,Het incident van vannacht," zette hij zijn overfedingspogingen voort, heeft de situatie voor je gered en je een kans gegeven waarop je nauwelijks had kunnen hopen. Rastillac neemit de schuld van jouw wandaden mee in zijn graf. Ik ben er in geslaagd Myrtle te overtuigen dat het, nu de baron er niet meer is, geen doel heeft, nog verder naar den juweelendief te zoeken, natuurlijk daarbij uit- gaande van de verwachting, dat de diefstallen niet meer zullen voorkomen, zoodat er niet opnieuw verdenking tegen je kan rijzen. Je moet wel gek zijn om mijn voorstel niet met beide handen aan te grijpen." Brayshaw leunde met zijn rug tegen een boekenkast, de handen diep in zijn zakken en staarde den kapitein aan. „En als ik uw advies opvolg en zorg in de vergetelheid weg te zinken. hoe gaat het dan verder met Archer Cardon?" vroeg hij. ,,Die krijgt net zoo'n waarschuwing als jij. Komaan, Brayshaw, ik handel als vriend, houd meer met jou belangen rekening dan met mijn eigene, om nog niet te spreken van de rechten van anderen en het feit dat ik tegen over de justitie eigenlijk absoluut niet ver- antwoord ben. Nogmaals, denk toch aan je dochter man; gebruik je verstand en sla den eenigen weg in, die je overblijft. Je mag warempel den hemel op je bloote knieen dan- ken, dat je er zoo afkomt! Het was een ge- zegend oogenblik voor je, dat Rastillac van de ladder smakte." „Ik zal hoogstens een driehonderd pond per jaar hebben om van te leven mompelde Brayshaw. Maar het was duidelijk dat het niet lang meer zou duren eer hij toegaf. „Aan de Riviera kun je daar van rond ko men. als je geen kromme sprongen maakt", meende Wilson. ..Sibyl is verloofd met den jongen Cardon", hernam Brayshaw. „Verbieden uw condities de voortzetting van dat engagement?" ..Wfelmeen! Miss Sibyl verdient al het geluk dat een menschenkind maar beschoren kan zijn. Als er een motief voor je bestaat om mijn voorwaarden te accepteeren en je er nauwge- zet aan te houden, is het wel deze groote, mooie kans op geluk die je dichter gegeven wordt." ,,Alp Richard Cardon het wist..." .Jleel wel mogelijk dat hij het nooit ge- waar wordt, Brayshaw..." klonk het ontwij- kend. ,,Als Sibyl het wist", spon Brayshaw deze gedachte verder, „geloof ik niet dat ze nog met hem zou willen trouwen. Ze is een meisje met een buitengewoon sterk ontwikkeld eer- gevoel, maar ze zal er nooit van hooren, h6?" ,,Ik zal het haar niet vertellen! Enfin, ik vermoed, dat we elkaar nu goed begrijpen. Ik zal nu maar eens een hartig woordje met onzen vriend Archer Cardon gaan praten." ,,U kunt er op aan dat Archer het zaakje zonder mij niet voortzet", verzekerde Brays- Jianv. „Neen", bevestigde Wilson droogjes, ,,dat denk ik ook niet. Maar het kan in geen geval kwaad, om hem te waarschuwen. Hij heeft ook een dochter waaraan hij denken moet." ,,Ik moet u mijn compliment maken, kapi tein," zei Brayshaw met onmiskenbare be- wondering in zijn stem, toen Wilson op- stond om de bibliotheek te verlaten „voor uw ridderlijke houding in dit duel van speler en tegenspeler. Het is overigens misschien maar goed, dat we geen idee hadden van wat u eigenlijk hierheen voerde, anders zou de tra- gedie met de ladder wellicht voorafgegaan zijn door iets veel ergers." ,,Een man, die niet thuis bij de warme ka'chel blijft zitten, loopt altijd risico's", merkte Wilson filosofisch op. „We heibben nooit een seconde idee gehad", besloot Brayshaw, „dat u iets anders zou kun nen zijn als een echte sportsman, op end" op een heer en..." hij wachtte even, „ik kan niet zeggen dat we de plank ver missloegen!" (Wlordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1