ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN MAGGiJov tablet AKKERTJES Het Mysteiie van Gresford Hall. VRIJDAG 12 JUNI 1936 No. 9463 TWEEDE BLAD 76e Jaargang Binnenland smakettke.bruineJusvan.. - m PERjrABL^TJ/OORjLQ^^ Feuilieton Bruin en niet verbrand. Hoe kom ik van die hoofdpijn af? ip n W| jeHm.*?. I i'-'L VM0.tr JMWTXfaBOc.MaWCT'W TER NEUZENSCHE COURANT EERSTE KAMER. De Eerste Kamcr is bijeengeroepen tegen Dinsdag 16 Juni, des avondls te half negen. In deze vergadering zullen de afdeelingen worden getrokken, waama de afdeelingen zul len overgaan tot het kiezen vsin voorzitters en ondervoorzitters. Voorts zal de voorzi titer voorstellm, na af- loop der openbare vergadering in de afdeelin gen te onderzoeken de wetsontwerpen tot wijzaging van eenige artikelen der pensioen- wet, tot vereeniging van de gemeentem Roeeh- kapelle, Stoppeldijk, Hengstdijk en Ossenisse ena. NATION ML ORISIS-COMITe. (Dinsdag vond de eind-vergadering plaats van het algemeen comity van het Natiomaal Crisiscomito, waarin aangenomen werd het voorstel van de financieele commissie om re- kening en verantwoording overeenkomstig het rapport van den accountant goed te keuren. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat het 'H.M. de Koningin behaagd had mr. E. E. Memten, lid-penningmeester van het Nationaal Crisiscomite, te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandsohen Leeuw en den heer H. J. Vooren, oudste firmant van het accountantskantoor H. J. Vooren te 's Graven- hage, tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau, werd door den voorzitter eem slotwoord gesproiken, waama ook door de eere-voorziit- ster H.KjH. Prinses Juliana de aanwezige leden werden toegesproken. WIJZIGING VA'N DE ZEGELWET. Iagediend is bij de Tweede Kamer een wets- ontwerp tot wijziging van de Zegelwet 1917. Het zegelrecht, .geregeld in hoofdstuk 9 der Zegelwet heeft op eenige puruten aanleiding gegeven tot moeilijkheden, welke naar de mee- ning van den minister van Financien slechts door wetswijziging kunnen worden opgelost. •De minister heeft gemeend, nu het hoofd stuk over beursregel toch moesit worden ge- wijzigd, ook de overige bepalingen der zegel wet aan een herziening te moeten onderwer- pen. Deze herziening is in hoofdzaak van tectunischen aard. Aangezien het bedrijfsleven herhaaldelijk met de Zegelwet in aanraking komt, heeft de minister gemeend op een voorontwerp het advies te mogen vragen van de Kamers van Koophandel te Amsterdam, 's Gravenhage en Rotterdam, alsmede van een aantal iichamen, die de belangen van bepaalde groepem der be- volking voorstaan. A1 kon uiteraard niet aan alle geuite wenschen worden voldaan, zoo is toch van vele waardevolle opmerkingen een dankbaar gebruik gemaakt, waarbij getracht is aan geopperde bezwaren zooveel mogelijk tegemoet te komen. DE ZOMERPOSTZEGELS IN HET GEDRANG. Het comite voor de zomerpostzegels deelt mode, dat er bij de bevolking verwarring dreagt te ontstaan, nu de P. T. T. tegelijkentijd twee extra postzegels uitgeeft, n.l. den zomer- postzegel en den jubileumpostzegel, gewijd aan het 300jarig bestaan der Utrechtsche Universiteit. Deze laatste postzegel wordt taonder toesilag verkrijgbaar gesteld, terwijl de postambtenaren opdracht bebben hem ite pous- seeren. Als iemand dus zander meer een post- z»gel van 6 cent of 12% cent vraagt, krrjigt hi} dan Utrechtschen Universiteitszegei. Er zijn velen, die dezen bijzonderen zegel aanzien voor den zomerpostzegel en omdait de eigenlijke zomierpostzegel duurder is en niet vanzelf- sprekend door den loketamhtenaar wordt aan- geboden, worden heel wat universiteitszegels onfcvangen, als men zomerpostzegels bedoelde te koopen. Het comito merkt dit duidelijk, doordat vele bestelkaarten voor zakatlasjes, daie recht geven op deelname in een loterij, beplakt zijn met drie jutaileumzegels in plaats van drie zomerpostzegels. Deze bestelkaar- iten moeten terzijde worden gelegd en de in- zenders zijn de dupe van de ontstane verwar ring. Er wordt daarom nog eens met nadruk op gewezen, dat wie zomerpostzegels bedoelt, ook zomerpostzegels moet vragen. De zomer postzegels zijn duurder, omdat de opslag be- stemd is voor noodlijdende kunstenaars en hulpbehoevende it.bx:.-lrjders. (Ingez. Med.) Naar het Engelsch van SIR WILLIAM MAGNAY (Nadruk verboden.) 40) Vervolg. (Marion's lippen waren stijf opeengeklamd. Archer at zwijgend verder; de teleurs'.elling echeen aan zijn eetlust geen afhreuk te doen. Maar die van Marion was weg; een paar hap pen kreeg ze met moeite naar binnen. Het was haar een foltering om nog iianger aan tafel te blijven zitten; ze stond op voor haar vader klaar was; de conversatie vlotte toch niet meer. Cardon nam een tweede glas port na zijn kaias, stak toen een sigaar op en begaf zieh, zooals zijn gewoonto was, naar zijn studeer- kaaner om de krant te lezen. Hij zat nog geen vijf minuten toen Marion binnenkwam. „Bent u bezig, vader?" vroeg zrj. ,,Mag ik een poosje (bij u blijven?" (Hij was blij dat ze gekomen was, want die gespannen verhouding stond hem alleshehalve aan. ,,Je kunt niet mstig praten in da ee'.kamer, als Jane zoo been en weer loopt," zei Marion, terwijl ze een stoel aanschoof. „Vader," ging ze voort, rechtstreeksch op haar doel afgaand. ,,Ik vind dat we van deze zaak moeten maken, wat er van te maken is. Hoe ik er ook over denk, u weet dat u mij vertrouwen kunt." ,,Natuurlijik," merkte hij op. „Het is mogelijk dat we nog een kans beb ben met Richard. Ik weet het niet; ik heb nog geen omlijnd plan," hernam ze. „U moest me de rest ook maar vertellen, vader, nu ik DE LEIDING VAN DE GENERALE THESAURIE. Naar men meldt, heeft de heer B. J. de Leeuiw, oud-direoteur van financien in Neder- landsch-Indie, zich, op verzoek van de Minis ter van Financien, bereid verklaard, de lei- ding van de generale thesaurie van diens departement tijdelijk op zich te nemen. DE VERVANGING VAN OUDERE ARBEIDSKRAOHTEN DOOR JONGERE. i De ,,Nederlandsche Werkgever" schrijft over de vervanging van oudere arbeidskrach- ten door jongere o.m. Wat de beatudeering van de kwestie door den Hoogen Raad van Arbeid betreft, wij wil- len op het rapport, door dit college eventueel aan den Minister uit te brengen, niet vooruit- loopen. Maar wel moet het ons van het hart, dat een wettelijke regeling, waarbij de Minis ter van Sociale Zaken gemachtigd zou wor den hetzij aan de verschillende bedrijven voor te schrijven, in welke verhouding zrj jongere en oudere arbeidskrachten mogen tewerkstel- len hetzij voor bepaalde bedrijiven een verbod uit te vaardigen om oudere werkkraohten te ontslaan om deze door jongere te vervangen, ons een zeer gevaarlijk experiment zou toe- schijnen. Vooral in dezen tijd, waarin alles in het werk dient gesteld om de productiekos- ten verder te verlagen, teneinde het bedrijfs leven meer rendabel te maken en de werkge- legenhedd te vergrooten, ware zulk een in- grijpen van overheidswege in de interne ver- j faoudingem van de ondernemingen, afgezien nog van de principieele bedenkingen tegen zoo ver gaande overheidsbemoeiing en van de practisohe moeilijkheden, aan zulk een rege ling verbonden, al huitengewoon bedenkelijk. Waarbij nog komt, dat het tevens zou ingaan tegen het streven om de jeugdwerkloosheid, die door de meeste bestrijders veiu de werk- loosheid als een emstiger euvel wordt aange- merkt dan de werkloosheid der ouderen, zoo veel mogelijk in te perken. We erkennen, dat het voor volwassen arbei - ders, waaronder vele met gezinnen, hard is te worden omtslagen en door jongens of meis- jes te worden vervangen, omdat de concur- rentie daantoe dwingt. Maar aan den ande- ren kant gaat het niet aan te redeneeren zoo als b.v. ,,De Vakbeweging" van 14 Mei j.l. deed in een beschouwing over het dreigend conflict bij de Kwatta-fabrieken, dat dan maar aan de concurrenten van Kwatta verboden moet worden, met zooveel jeugdige arbeids- kraohten te werken en dat het heelemaal niet hdndert, wanmeer daardoor de prijs van de producten naar boven gaat. ,,De Vakbewe ging" schrijft n.l. „Hier toch kan het voortwoekerende kwaad nog gekeerd worden; hier betreft het geen tak van vdksbetooefte of levensmiddelenvoor- ziening, die slechts ten koste van druk op het arbeidsloon in stand dient te blijven. Er is geen enkel vol'ks- of maatsehappelijk belang mee gebaat, dat e®n reep chocola 4 cent in- plaats van 5 cent kost en evenmin dat er goede bonbons verkrijgbaar zijn per 3 ons voor 25 cent in plaats vein 2 ons voor denzelfden prijs." Dat klinkt heel aardig; maar met precies dezelfde redeneering ware de overbodigheid van de geheele chocolade-industrie en dus van alle arbeiders, daarin werkzaam, te betoo- gen. Immers welk volks- of maatsehappelijk belang is gemoeid met bet oonsumeeren van chocolade of bonlbons iiberhaupt? Maar be- schouwt men ook de voarziening van het volk met binnen zijn bereik vallende genotmidde- len en weelde-artikelen als gewettigd, dan is 't toch duidelijk, dat het wel degelijik en voor het volk An voor de betrokken Industrie van het grootste belang is, dat de bedoelde arti kelen tegen zoo laag mogelijken prijs ver krijgbaar zijn. Immers alleen daardoor is het mogelijk, dat in trjden van dalende inkomsten desniettemin de oonsumptie van deze artikielen en daarmede de productie en de daardoor ver- al zooveel weet. Ik bedoel over Sir Percy. Hoe doet hij het?" Archer glimlacbte listig. ,,Wel, op een heel eenvoudige manier," gaf hij ten an'woord. ,,Hij kijkt in de stad goed uit naar een zeker soort menschen, die meer juweelen dragen dan de goede smaak toelaat, en noodigt ze dan op de Hall uit." ,,Dat begrrjp ik. Maar verder?" „Op de Hall heeft hij een installatie, waar- door hij zich van bun juweelenkistjes kan meester maken." „Wat is dat voor een installatie?" Cordon laohte sluw. „Een heel vemuftige, daarvan kan je overtuigd zijn. Dus ik kan je vertrouwen, Marion?" vroeg hjj, haar scherp aankrjtkend. „Ik heb niet het recht zijn ge- heim te verklappen, zelfs niet aan jou." „Is het waarschijnlijk, vader," vroeg zrj, „dat ik het zou verraden? Dat ik u graag in de gevangenis zou zien?" „Ik hoop van niet," antwoordde hij met een grijns. Maar dat geheim is het essentueele van de heele zaak." „U kunt het mij zonder vrees toevertrou- wen," verklaarde ze koel. Cardon stond op, liep zacht naar de deur, opende die plotseling en keek de hall in. Nadat hij de deur weer gesloten had, ging hij zit.en en hervatte zijn mededeelingen op fluisterenden toon. ,,Nu, vooruit dan maar. De twee logeer- kamers op de Hall hebben een kleine safe, die in de muur is ingebouwd. Deze safes zijn speciaal gemaakt door een Parijsche firma, die groote zaken doen in namaakseis en zoo- genaamde antieke meubels. Ze zijn eenig op hun getoied, voeren de orders met de groot ste nauwgezetheid uit, vragen nie(s en zijn niet nieuwsgierig. De .safes zijn vervaardigd van min of meer echt mateTiaal, maar ze doen hun naam oneer aan omdat ze een looze ach- terzrjde hebben, die beweegbaar is. Om deze in werking te brengen, heeft Sir Percy de lamibrizeering in de aangrenzende kamers, die schafte werkgelegenheid zij het dan in de eerste plaats voor jonge werkkrachten! kan toememen, zonder dat daardoor een te groot deel van de lagere inkomens aan zulke niet strikt noodzakelijke artikelen wordt be- steed. „De Vakbeweging' echter zou er hoe- genaamd geen bezwaar tegen hebben, indien deze industrie aanmerkelijk zou moeten wor den ingekrompen en dus de totale werkigele- genheid zou vemiinderen, wanneer daardoor maar werd bereikt, dat de thans in dteze in dustrie werkzame volwassenen konden wor den gehandhaafd op hun tegenwoordig loon- peil. Ziedaar opnieuw het nauwe verband ge- demonstreerd tusschen de werkloosheid en het streven der vakbeweging om de verlaging der productiekosten tegen te gaan. Dat de regeering huiverig is om ten deze in te grrjipen, is reeds gebleken uit het feit, dat maandenlange actie van de zijde van de wer klieden organi sati es en Kwatta zonder resultaat bleef, terwijl de Minister thans ook geen voorontwerp bij den 'Hoogen Raad van Arbeid am advies heeft ingediend maar zich ertoe bepaald, de meening van dit college over de desbetreffende aangelegehheid in te win- nen. Wij spreken het vrtrouwem uit, dat de Minister ook na kennisneming van het rap port van den Hoogen Raad van Arbeid niet zal overgaan tot maatregelen, die ingaan tegen hetgeen in dezen tijd noodig is om het economisch herstel en de werkgelegenheid te bevorderen en dat, indien hij mocht meenen iets te moeten doen in het belang van de oudere arbeiders, die in aanmerking komen om door jongeren te worden vervangen, hij de oplossing niet zal zoeken in de richting van nieuwe reglementeering van het bedrijfsleven. VERGUNNING VOOR ARBEID DOOR VREEMDELINGEN. De directeur van den Rrjksdienst der Werk- loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling deelt mede, dat bij Kon. Besluit van 5 Juni 1936 no. 11, is bepaald, dat werkgevers ar beid in dlen zin van artikel 1 van de Wiet van den 16en Mei 1964 (Staatsblad no. 257) niet mogen doen verrichten zonder schriftelijke vergunning. Het vonenstaande geldt niet ten aanzien van arbeid: a. op zeeseheoan in den 7.in van de wat van 10 Juni 1926 (Stautsblad no. 178), b. op schepen of vaartuigen die den Rijn, de Lek en de Waal en haar uitmondingen in zee of andere intemationale wateren bevaren of plegen te bevaren. Door dit Kon. besluit zijn dus, met uitzon- dering van de bovemvermelde groepen, alle be- roepen onder de werking der Wet van den 16en Mei 1934, tot regeling van hat verrichten van arbeid door vreemdelmgen gebracht. Voor bedrijven en beroepen, waarvoor tot nog toe geen werkvergunning noodig was, o.a. voor huiselijke diensten, treedt de Wlet in wer king, voor werkgevers ten aanzien van vreem delmgen, die zrj in dienst hadden op den Sen Juni 1936, met ingang van 1 October 1936, en voor werkgevers ten aanzien van alle overige vreemdelingen. die zij na 5 Juni 1936 hebben genomien, of wenschen te nemen, op den 26en Juni 1936. De directeur voomoemd vestigt er de aan- dacht op dat het voor een vlotte afwerking der aanvragen gewemsoht is, dat de werkge vers itijdig hun aanvragen bij hem inzenden. Voor aanvragen, die hem niet tijdig berei- ken, kan afdoening binnen de door de Wet voorgeschreven termrjn niet worden gegaran- deerd. Formulieren voor de bedoelde aanvra gen zijn kosteloos verkrijgbaar bij de arbeids- beurzen en agenten der arbeidsbemiddeling ter plaatse. STIJGENDE PAOHTPRIJZEN VAN BOERDERIJEN. Op vragen van den heer Van der Sluis be- treffende stijgende pachtprijzen van boerde- rijien en los land, hebben de ministers van Landbouw en Vissbherij geamtwoord, dat in- derdaad bij eenige verpaohtingen in 1935 de niet in gebruik zijn, zoo laten veranderen, dat hij door een paneel weg te schuiven de safes van aohteren kan openen. Begrijp je?" Marion knikte somber. Zeker. Als dus de juweelenkistjes 's nachts weggesloten waren, nam hij ze er van den andexen kant uit." ,,Zoo is het," zei Archer koel. ,,Hij heeft een tasch vol Fransche instrumenten am de meest gecompliceerde sloiien open te maken. Met behulp hiervan neemt hij de juweelen, venvangt de kostbaarste steenen door waar- delooze namaak, sluit de kistjes en zet ze weer netjes op hun plaats, en niemand behalve een vakman, die het merkt. Ook aan het slot van zoo'n juweelenkistje is niets te zien. Eenige oogenblikken was het stil tusschen vader en dochter. „Het heeft geen zin er nu nog doekjes om te winden," ging hij toen voort. ,,Ik help hem de steenen weer te zetten. Ik versta dat werk en wel zoo goed, dat er in de gegeven om- standigheden bahoorlijk voor betaald dient te worden. 'Het komt hierop neer, dat hij steelt en mij betaalt ik ben onmisbaar voor hem om zijn geheim te bewaren. Nu weet je alles, Marion. Ik kan niet ontkennen dat het even oneerlijk als vemuftig is, maar ik was niet in een positie om zoo iets. te weigeren, omdat het anders onzen ondergang zou betee- kenen.' „Ik moet toegeven," mompelde ze, ,,dat het een groote verleiding was." „Dat was het zeker," verrvolgde hij op luoh- tigen toon, „en de verzachtende omstandig- heden waren, dat er eigenlijk niets verloren was. De menschen. die bestolan werden, ver- dienden het; ze lokten het uit en in de meeste gevallen hebben ze hun heele lev en door an- deren, die het niet konden missen, beroofd. Ordinaire, dikdoende parvenu's, die met hun geld en hun juweelen te koop loopen, wat kunnen die anders verwaohten? Ik vertel je Marlon, of je 't gelooft of niet, ik zou me er voor geen geld ter wereld voor leenen men schen van onzen stand, die emstig onder het pachtprijzen van boerderijen en lbs land een stijging vertoond hebben. De mate van stij- ging der hierbedoelde verpacb tingen is zeer ongelijk door de werking van verschillende, zeer uiteenloopende oorzaken, waaronder wel- licht ook het inzicht, dat zich de optredende pachters vormden van het verloop der indus- triemelkprijzen. Als voomaamste oorzaak beschtouwen de ministers evenwel de concurrentie tus schen het groot aantal gegadigden, die thans nog sterker is doordat de afvloeiing naar an dere beroepen of vestiging in het buiiteniand zeer bezwaarlijk of zoo goed als onmogelrjk is geworden, verschillende pachters door de moeilijke tijdsomstandigheden 1 anger het be- drijf aanhonden, dan onder normale omstan- digheden het geval zou zijn geweest en hier en daar ten plattelande die werkloozen, door grand te pachben, zich van arbeid willen ver- zekerey. DE OPENING VAN DE MOERDIJKBRUG. Te Breda heeft zich een comite gevormd om de plechtighieid der opening van de Moerdijk- brug met eenige feestelijkheden te doen ge- paard gaan. In een vergadering bijeengeroepen door den loco-burgemeester van Breda, is het volgende comite samengeateldir: A. F. J Beukers, voorzitter van de K. v. K. voor XV. Noord-Brabant, voorzitter: mr. E. L. M. H. v. Mierio, wethouder van Breda; mr. F. J. M. Smdts, provinciaal vertegenwoordiger van de K.N.A.C. te Breda, J. M. F. Meeus, consul van den A.N.W.B. te Breda, kolonel W. F. A. Hackstroh, garnizoenscommandant van Breda, J. J. N. M. van der Marck, secretaris van de V.V.V. Breda. Vooruit, secretaris. Medegedeeld werd, dat de opening van de Moerdijkbrug in de tweede helft van Novem ber a.s. kan worden tegemoet gezien. Belangrijke festiviteiten op den dag der opening zijn in voorbereiding. De K.N.A.C., de A.N.W.B. en Breda Vooruit zullen medewer- ken om een reunie te organiseeren en het gemeentehestuur van Breda en de Kamer van Koophandel zullen de autoriteiten, die bij de opening van de brug aanwezig zullen zijn, na de plechtigheid te Breda omtvangen. HET BACONCONTRACT. Gelijk bekend is, loopt het baconcontract met ingang van 1 Juli automatisch af. Naar verluidt, overweegt de regeering thans de vraag, of en zoo ja, in hoeverre er aanleiding aanwezig kan worden geacht om tegemoet te komen aan bezwaren, tegen de vigeerende regeling geuit. NEDERLANDSCHE SLAGERSBOND. In verband met het voomemen der regee ring varkens uit de markt to nemen (per week 3000 stuks) om de prijzen op te voeren, welke varkens tot geihakt voor de werkloozen verwerkt zullen worden, hebben de besturen van den Nederlandschen Slagersbond en den R.K. Hanzebond van Slagerspatroons een tele gram gezonden aan de ministers van Land bouw en van Sociale Zaken. Daarin wordt ge- vraagd van die voomemens af te zien, wij] de positie van de varkensmarkt reeds beterende is en het ingrijpen der regeering ontwrichtend zou werken. De varkenshouderij is alleen gebaat bij op- heffimg der crisasheffing op varkensvleesch. DE AANVALLEN GP DEN GULDEN. De aanvallen, die de gulden den laatsten tijd weer heeft te verduren, komt itot uiting in den jongsten weekstaat van de Ned. Bank. De vorige week heeft omze circulatiebank voor een bedTag van f 41.7 millioen aan goud moe ten afgeven. VEREENIGING TOT VEREENVOUDIGING VAN ONZE SPELLING. De ,,Vereeniging tot vereenvoudiging van onze spelling", hield dezer dagen, onder voor- zitterschap van prof. dr. J. J. Salverda de Grave, haar jaarlijksche algemeene vergade- rinig. 'In het jaarverslag werd melding gemaakt dat het streven der vereeniging in het afge- loopen jaar uitsluitend gewijd was aan de pro paganda voor de,' spelling 1934. Het aantal leden, dat op 1 Mei 1935 nog be- droeg 3483, was op 1 Mei 1936 teruggeloopen tot 3049. De voorzitter, prof. dr. J. J. Salverda de Grave, sprak over den stand, der spelling- kwestie op dit oogenblik. Hij heeft booren verluiden, dat, juist nu, volgens het getuige- nis van inspecteurs en directeuren van hoo- Bij zonnebaden, zwemmen, sport, fiets-, wan- del- en waitertochten wordt zonnebrand voor- komen met AMILDA-CREME (Zonnebruin) Bronst en bruint tevens Uw huid prachtig. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Ingez. Med.) gere burgejjscholen, na zooveel jaren van spellingverwarring, de zoo noodzakelijke een- heid zich in de soholen heeft gevestigd, deze van hooger hand wordit bedreigd. Hij wijst op de noodlottige gevolgen, die een wijziging van de spelling-Marchant in conser- vatieven zin zou hebben, niet alleen voor de school, maar ook voor de uitgevers. De ver eeniging die, met prijsgeving van eenige barer regels had toegestemd in een compromis, zou niet nalaten, wanneer dit werd geschonden, haar actie te bervatten, en opnieuw zou on- zekerheid gaan heerschen, waar thans met zooveel moeite vrede is verkregen voor het onderwijs. In een motie, die met algemeene stemmen werd aangenomen, betuigde de vergadering haar kracbtige instemming met hetgeen door den voorzititer was gezegd en met den inhoud van het adxes, dat door het hoofdhestuur aan den ministerraad was gezonden en waarin de bezwaren tegen wijziging der spelling 1934 waren uiteengezet. 'Voorts werd aan het hoofdhestuur opgedra- gen, zoo mogelijk, dat adres mondeling toe te lichten in een onderboud met den minister van Onderwijs, Kunsten en Wtetenschappen A. VlRULY. Bij Kon. besluit van 6 Juni is op het daar- toe door hem gedane verzoek eervol ontslag uift den militairen dienst verleend aan reserve- eerate luitenant A. Viruly, vlieger van de luchtvaartafdeelinig. Men herinnert zich, dat de heer Viruly on- langs in een open brief aan minister Colijn zijn ontslag als reserve-officier had gevraagd, omdat hij, zooals hij schreef, voor de daad staande,, toch nimmer een nationaal belang zou willen of kunnen dienen, Indien dit moest wezen door willekeurige, niet schuldige men schen te gaan dooden, met verloochening van een duidelijk christelijk beginsel." verlies te lrjden zouden hebben, te bestelen. Brayshaw zou dat evenmin doen. We heb ben afgesproken dat we alleen ons deel nemen van overdaad. Je herinnert je juffrouw Kars- land nog wel; ze logeerde niet lang geleden op de Hall. Ze had een diamanten hanger, die van haar moeder was geweest; de middel- ste steenen waren een goede tweehonderd pond waard, maar dat was taboe! Ze was op end' op een dame en heelemaal niet in goeden doen. Ze zou het sieraaa nooit door een an- der hebben kunnen vervangen." Marion haalde disp adem en stond op. ,,Het spijt mij, vader, dat het zoover gekomen is," zei ze zacht, terwijl haar hand op zijn schou- der rustte. We moeten zien er op een of andere manier een eind aan te maken. Af gezien van andere overwegingen, is het risico verscbrikkelijk. Maar ik ben blij dat ik alles weet. Ik ga nu een wandeling maken." „Wil je niet liever rijden, kindje?" ,,Neen," antwoordde zij. ,,Ik heb hoofdpijn. Een wandeling zal mij goed doen." Toen ze naar de deur liep, sprak hij: „Jam- mer van Richard. Er is een mooie kans Ver- keken." Marion keerde zich half am. „Bent u heel zeker van wat u mij vertelde?" ,,Ja, ik wil er mijn hoofd onder verwedden dat ze verloofd zijn." „We zullen het gauw genoeg weten," klonk het mat. „In ieder geval heb ik mijn best gedaan." ,,Desbrook is er nog," klonk het. ,,Ja," stemde ze mechanisch toe, ,.Desbrook is er nog." Hoofdstuk XXVHI. Myrtle maakt vorderingen. Dien mogen kwam majoor Flordon in de auto naar Gresford Hall, om een kort onder- boud te hebfben met Sir Percy. „Nog niets aan het licht gekomen, mijn Wanneer Uw hoofdpijn (migraine) U over- yalt bij het opstaan, voor of na den maal- tijd, koop dan even bij Uw drogist of apotheker een doosje "AKKERTJES". Deze nieuwe vinding van Apotheker Dumont wordt overal en door iederen gebruiker geroemd om haar wonderlijke resultaten bij Hoofdpijn, Migraine, Kies- pijn, Zenuwpijn, Kou, Influenza, Spierpijn, Neuralgische pijnen, Rheumalische pijnen. Het is met noodig U te laten plagen door Uw pijn. Want bijna onmiddellijk zullen "AKKERTJES" U helper, en Uw pijnen snel tot bedaren brengen. Ook Gij zull opge- togen zijn over de resultaten. Probeert zei Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 caul. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CAtHETS iucu. beste Flordon," deelde Brayshaw hem pathe- tisch mede. „Het is een groote teleurstelling voor mij:, behalve dat het mijn oorspronkelijk idee bevestigt, dat de diefstal niet onder mtjn dak gepleegd kan zijn." ,,Het is een geheimzinnige geschiedends," antwoordde Flordon behoedzaam, terwijl zijn blik nieuwsgierig op zijn gastheer rustte. ,,Is Myrtle nog hier?" ..Ik geloof van wel. Als hij het geval ten- mmste niet als hopeloos heeft opgegeven. Toen ik hem het laatst gesproken heb, merkte ik aan hem dat zijn onderzoek nog geen resultaat heeft gehad." ..Waar is hij? In het huis?" „Hij is of was in de herberg. Hij gaf er de voorkeur aan om de zaak van buiten af aan te pakken." Juist." Flordon stond op. ,,Als ik hem tegenkom, zal ik vragen of hij mij op de hoogte houdt, als er iets (bijzonders aan 't licht gekomen is.' (Brayshaw schudde weifelend het hoofd. ,,Ik vrees dat hij je niet veel zal kunnen ver tellen." (Flordon begaf zich naar de deur. „Wat ik zeggen wil", vroeg hij. zich omkeerend, ,,hoe vindt je Wilson?" Brayshaw straalde. „0, een beste kerel. Goed sportsman en charmante kameraad. Een heele aanwinst voor ons gezelschap hier." „Is hij nog in de herberg?'' ,,Ja. Hij is hier maar een paar dagen ge weest, het speet ons dat het niet voor langer was. Maar hij wilde liever weer naar den Drakenkop gaan, en ik kan me ook best voor- stellen dat een man liever vrij wil zijn." „Ja. Ik zal hem eens gaan opzoeken, als ik nog tijd heb.' ,,Ik denk dat hij er vamnorgen met de hon- den op uit is. Ik heb zelden een grooter jachtliefhebber gezien." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 5