Nose-Comite. SPRUTOL Examenvrees? Zomer- sproeten Kerknieuws. Gemengde Berichten Predikbeurten verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. HULST. SLUIS. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. RECHTSZAKEN.* VOETBAL Huissleutel, bureau van politie. Idem, J. Deij, Tramstraat 34. Ceintuur, T, Meeuwsen, v. Steenbergenl. 49. Grijze jas, A. de Fejjter, Noordstraat 81. Mantelband, bureau van politie. Idem, Riemens, Dekkerstraat 41. Handtasch, J. ds Mul, Javastraat 38. Zakje met knoopen en drukkers, T. Geijp, Haven straat 3. Kindertaschje, R. M. de Pau, Dhaliastr. 6. Jongensjas, G. Haak, Nieuwstraat 44. 'Halsdoekje en een paar zwarte handschoe- nen, J. Huijssen, Dekkerstraat 4. Jurkbandje, A. van Driel, Schoolplein 9. Kaatsbal, S. van der Veen, Scheldekade 28. Kanarie, Ch. G. Ververs, Noordstraat 12. Lederen tascb, Apotheek van Borssum Waalkes. Idem met drinkbus, E. C. H. van Eck, Scheldekade 54. Baaltje cement, M. Ddeleman, Wulpenbek C 48, Hoek. Kosteloos Rijwielbelastingmerk, P. Pijpelink, Javastraat 34. Idem, bureau van politie. Rijwielbelastingmerk in etui, A. den Exter, Sluispolder P 65 I. Muts, M. Doof, Verl. v. Steenbergenlaan 3a. Inge/,. Med. LUXOR-THEATER. The Cat and the Fiddle. „De Kat en de Viool" (The Cat and the Fiddle) is de titel van een operette, die een jong en zeer arm musicus heeft gecompo- neerd. Zdd arm is hij dat hij niet eens geld heeft om de taxi, waarin hij plotseling is ge- sprongen en waarin zich een even arm, be- koorlijk meisje (Jeannette MacDonald) be- vindt, te betalen. Op dat meisje raakt de jonge, aanvankelijk min of meer opdrinigerige componist tot over de ooren verliefd. Wei wil de jonge vrouw in den beginne van haar enthousiasten aanbidder ndets weten en snauwt zij hem op bitse wijze af, maar als blijkt dat zij liedjes maakt en hij haar daarbij kan helpen. slaat de stemming om. Het ont- staan van een liefdesverhouding wordt trou- wens begunstigd door de onmiddellijke nabij- heid der twee armoedige pensions waar de beide jongelieden wonen; hun ramen kijken op elkander uit. Het jonge geluk bloeit op en weldra zijn Victor en Shirley onafscheidelijke kameraden. Een kaper verschijnt echter op de kust, in casu de niet zeer sympathieke heer Daudet, een rijke impresario, die bereid is de liedjes van Shirley te lancheeren. Meer belangstelling dan voor de liedjes vertoont hij echter voor de blonde Shirley zelf, die hem evenwel slechts gebruiken wil om beroemd te worden. Victor en Shirley trekken nu van Brussel naar Parijs, waar het Daudet inder- daad in korten tijd gelukt de zeer bekoorlijke liedjes van Shirley ingang te doen vinden. Weldra is Shirley door luxe en nieuwe vrien- den omgeven; een omgeving door Victor met leede oogen aanschouwd. Niet slechts hin- dert hem de voortdurende aanwezigheid van Daudet, maar bovenal voelt hij zich te zeer in materieelen zin van zijn vriendin afhankelijk om gelukkig te kunnen zijn. Voorgevend dat zijn liefde voor haar geeindigd is, verlaat hij haar om zelf te trachten carriere te maken. Met behulp van een rijken financier slaagt Victor er in zijn operette te monteeren. Alles is gereed, maar op het laatste oogenblik ver laat hem zijn prima donna, waardoor de ope rette gevaar loopt geheel te mislukken. Als de nood het hoogst is, is de redding nabij; zoo gaat het ook in deze film. Ter elfder ure verschijnt plotseling een goede fee in de gedaante van Shirley. Zij, die alle lied jes van de operette kent, is gekomen om Vic tor van een echec te redden. Zij zal dien avond prima donna zijn, maar morgen zal zij trou- wen met Daudet; dat heeft zij beloofd, want zij denkt dat Victor's liefde voor haar dood is. 'Het spreekt zeker wel vanzelf dat dat huwe- lijk niet doorgaat en de beide geliefden elkaar op de planken voor altijd weervinden. Dit is in korte woorden de inhoud van ,,De Kat en de Viool", een zeer amusante operette- fiilm van den regisseur William K. Hovard. Ramon Novarro, maar al te dikwijls onuit- staanbare mooie jongen", is in deze film zeker niet op zijn sleohtst; hij weet op ver schillende momenten door zijn enthousiast en train vaart en leven aan de film te geven. Ook Jeannette Mac Donald is vol vitaliteit en zingt haar liedjes vol schalksche bekoorlijkheid. Zij en Ramon Novarro vormen een paar dat aan elkander is gewaagd. Het is een amusante, vlotte film, waarnaar ieder met genoegen zal kijken. BORGSTELLINGSFONDS VOOR DEN MIDDENST AND. Donderdag hield het voorloopig Comite in- zake de oprichting van een Borgstellingsfonds voor den Middenstand in het gebied dei Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden eene vergadering op het raadhuis te Middelburg. Het concept voor de stiehtingsacte werd vastgesteld evenals het Huishoudelijk Reglement. Besloten werd tot de gemeentebesturen binnen het gebied van het fonds een verzoek te richten om eene bij- drage te verleenen zoowe 1 in het te vormen kapitaal als voor de exploitatie en wel in ver- houding tot het aantal inwoners dier gemeen- ten. Ook aan de provincie zal steun worden gevraagd. Ten slotte werden de volgende leden van het Comite te weten de heeren W. Berdenis van Berlekom, J. Onderdijk en Mr. F. B. Evers te Middelburg; P. G. Laemoes te Vlis- sinigen, A. L. van Melle te Goes, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot te Westkapelle, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes te Heinkenszand en A. Men- heere te 's-Heerenhoek gemachtigd de Stieh tingsacte notarieel te doen vastleggen. BESMETTELIJK E ZIEKTEN. In de week van 31 Mei tot en met 6 Juni kwamen in onize provincie 2 gevallen van roodvonk voor, n.l. een in ieder der gemeen- ten Biervliet en Sas van Gent. Wielrijdster aangereden. Woensdagmiddag omstreeks zes uur is de wielrijdster mej. P. H. de Poorter uit Stop- peldijk op den provincialen weg nabij Hulst aangereden door een motorfiets, bestuurd door zekeren de V. uit Boschkapelle. Het slaohtoffer bekwam een emstige hersenschud- ding en is naar het ziekenhuis te Hulst over- gebracht. Het ongeluk is ontstaan doordat de motorrijder een voermanskar langs de ver- keerde zijde w.ilde passeeren. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Door zijn tegenwoordigheid van geest te bewaren, wist onze plaatselijke geneesheer dr. P. Staal een emstig ongeluk te voorkomen. Toen hij n.l. met zijn auto de Kapellestraat wilde inrijden, kwam terzelfdertijd het dooh- tertje van den bierbrouwer Metz van achter de auto van den cafehoudsr Bauer te voor- schijn en wilde naar de overzijde van de straat loopen. Door krachtig te remmen, hoewel hij daarbij op een paaltje reed, wist hij een ern- stige aanrijding te voorkomen, maar kon toch niet verhinderen, dat het kind door het spat- bord op den grond werd geslingerd, waar het gillend bleef liggen. De inmiddels toegesnelde ouders konden echter het meisje ongedeerd oprapen. (Midd. Crt.) De bebouwde eigendonunen. Nu Ged, Staten niet hebben voldaan aan het verzoek van de Commissarissen voor den gebouwden eigendom in de algemeene ver gadering van den Polder Walcheren en aan de Prov. Staten voorstellen het art. 122 van het Bijzonder Reglement voor den Polder Walche ren te wijzigen, heeft de heer Alb. Jeronimus zich als eerst-ondergeteekende van het adres aan Ged. Staten, namens de Oommissarissen voor het gebouiyd met een schrijven tot de Prov. Staten gewend, waarin hij het volgende opmerkt le. dat het minder ver gaan, dan de zonder oppositie tot stand gekomen wijziging van het Algemeen Reglement nog geenszins bewijst, dit Alg. Reglement ten opzichte van den Ge bouwden' Eigendom juist en billijk is, terwijl beroep op de Kroon daartegen als in strijd met het Alg. Belang alsnog niet onmogelijk is; 2e. dat rechtstreeks verband ontbreekt tusschen de opbrengst van den Gebouwden Eigendom en de verbetering van de wegen; Se. dat de historie van de wegen is ge- weest, dat deze zijn tot stand gekomen en daarna verbeterd ten behoeve van de land- bouwbedrijven 4e. dat nu de onderhoudsplichtigen zich gesteld zien voor verbeterdngseischen en daar- aan verbonden kosten, het niet regelijk is te trachten die verhoogde kosten gedeeltelijk af te wentelen op een andere groep, terwijl de waarde van de lasten-afwenteling geen ver band houdt met de genots- of verbruikswaarde van de afizonderlijke bebouwde perceelen en de opbrengst daarvan; 5e. dat verbetering van wegen niet als buitengewone onkosten ten laste van het ge- bouwd kunnen worden gebracht; 6e. dat daarom wel degelijk sprake is van een outlasting van den Ongebouwden Eigen dom door een bezwaring van den Gebouwden Eigendom. Adressant verzoekt daarom het voorstel te verwerpen. Inzake het vierde punt wijst de heer Jeroni mus er op, dat een eigenaar of bewoner van een perceel met f 1000 belastbare opbrengst evenveel of even weinig of zelfs minder be lang bij wegsverbetering kan hebben als een ander eigenaar of bewoner met f 100 belast bare opbrengst. Subsidie commissie voor huish. voorlichting. De commissie voor huishoudelijke voorlich ting te plattenlande in Zeeland, als provin- ciaal orgaan in het leven geroepen door de ,,Stichting voor huishoudelijke voorliehtig te plattenlande" te 's Gravenhage, vroeg om f 1500 per jaar crediet ter bestrrjding van de te maken reiskosten. Het doel dat wordt na- igestreefd is, blijkens het adres, te bewerk- stelligen, dat de vrouwelijke arbeidersbevol- king te plattenlande meer huishoudelijke voor lichting zou kunnen verkrijgen. Een 9tal adhaesiebetuigingen asm het adres zijn ingekomen. Aangezien het geven van deze cursussen het sociaal en hygienisch belang van de arbeiders- bevolking bij uitstek dient, waarmede in het bijzonder in deze benarde tijdsomstandigheden een groot algemeen belang gemoeid is, achten Ged. Staten tenmen aanwezig, bij wijze van uitzondering op den regel, om in verband met den financieelen toestand der provincie geen nieuwe subsidien toe te kennen, de gevraagde bijdrage te verleenen. Schriftelijke vragen. Op de door den heer J. A. Dekker te Goes, lid van de Prov. Staten aan Ged. Staten ge- stelde vragen naar aanleiding van de lucht- beschermingsoefeningen in Zeeland, hebben Ged. Staten geantwoord, dat zij, zij het niet als College, kennis genomen hebben van de in Zeeland gehouden luchtbeschermingsoefe- ningen. Vragen gelijk de heer Dekker stelde, zijn uiteraard voor- en nadien ook bij hen gerezen. Voorziening in de daarin aangeduide moeilijkheden, voor zoover overigens noodig en mogelijk, zal in het algemeen niet zonder medewerking van andere autoriteiten kunnen geschieden. De vraag mag overigens gesteld worden, of een al te groote opening van zaken wel geacht mag worden in 's Lands belang te zijn. Gelet op een en ander, moeten Ged. Sta ten bezwaar maken, thans dieper op deze aan- gelegenheid in te gaan. Indien voor het nemen van noodzakelijk geoordeelde maatregelen de medewerking der Provincie mocht worden ge- eischt, zullen Ged. Staten geenszins nalaten, daartoe strekkende voorstellen aan de Pro vincial® Staten te doen. BENOEMING A FGEVAARDIGDEN GENERALE SYNODE. |De Part. Synode der Geref. Kerken in Zee- land benoemde Wtoensdag tot afgevaardigden naar de Generate Synode; primi Ds. A. iScheale te Kapelle en Ds. W. H. v. d. Vagt te Goes en de ouderlingen J. F. Heemskerk te Middelburg en R. Zuidema te Goes. Secundi: Ds. A. C. 'Heij te Koudekerke en Ds. J. van Lonkhuizen te Zierdkzee en de ouderlingen J. Bosselaar te Aagtekerke en A. Wisse te Anna Jacobapolder. REIS MET OUDEN VAN DAGEN. Het ,,Nose-Comite" heeft dan deze week definitief het plan opgemaakt voor de aan- staande reis met ouden van dagen. Nogmaals zullen wij een poging wagen om weer per Radio-trein te vertrekken. Het ge- not, het vorig jaar door de oudjes onder- vonden, is te overstelpend geweest om dit jaar niet nog eens een dergelijke reis op touw te zetten. We hebben dit jaar met het bestuur van Sluiskil overleg gepleegd en kwamen tot een accoord aan de oudjes van Sluiskil een wagen af te staan, zoodat Sluiskil ons dit jaar ver- gezelt. We zullen nu een schema geven van de reis. Ze wordt geaaan op Vrydag 17 Juli. Een andere dag was niet mogelijk daar er geen Radio-trein ter beschikking was. Vertrek in Ter Neuzen rond 9 uur 's mor- gens. Sluiskil een kwartiertje later. De tijd, op den minuut af, wordt later bekend gemaakt. We rijden over SelzaeteGentSottegem Audenaerde tot Ronse, dus dwars door de heerlijke streek der Vlaamsche Ardennen. We stappen uit in Ronse en vertrekken van hier met vijf groote, gemakkelijke autocars, langs heerlijke heuvels en valleien met wonderbare panorama's, naar den Kluisberg. De heenreis naar den berg gebeurt langs den kant der provincie Henegouwen. Men weet dat de Kluisberg het grenspunt vormt van drie provincies; Henegouwen, West- en Oost-Vlaanderen. Op den berg zullen de oudjes wederom ver- gast worden op de smakelijke koffietafel in onze twee bekende hotels: Modem" en ,,Beau Sejour". Na den maaltijd wordt er ditmaal ongeveer vier uur vrije tijd gelaten om van de natuur te genieten. Men maakt wandelingen in de denne- bosschen, men gaat zich in het malsche gras neervleien, men kan nog een der vele andere hotels bezoeken, men kan wandelen tot den uitzichttoren en deze beklimmen ten einde het overweldigende panorama te genieten: het overzicht, uren en uren ver, over drie pro vincies. Rond vijf uur zullen wij den Kluisberg ver- laten en gaan nu weer eerst een mooie tocht per autobus doen. Nu komen wij den berg af langs de provincie Oost-Vlaanderen en rijden door de prachtige vallei der Schelde terug naar Ronse. Hier en daar zullen de bussen onderweg even stoppen om de oudjes een blik te gunnen op deze schilderachtige streek. Zoo zal de tweede reis naar den Kluisberg de eerste ver overtreffen in gemak en schoon- heid. Want in plaats dat we nu aan den kleinen halt van den Kluisberg afstappen, waar we 't vorig jaar een ontgoocheling opliepen, stop- pen wij nu in het lieve stadje Ronse en rijden vandaar per autobus naar den berg. De weg der terugkomst moet nog even met de directie der Belgische spoorwegen worden besproken en vastgelegd. In elk geval, om de oudjes niet te vermoeien, zullen we nu niet naar Geeraardsbergen gaan. Voor de oudjes van Sluiskil, die den Kluis berg nog niet hebben gezien, zal deze reis een ware verrassing wezen. Het „Nose-Comitd" schreef aan onzen oud- Bilrgemeester Huizinga en noodigde hem uit, in naam der ouden van dagen, nog eens naar Ter Neuzen te komen, om met ons, evenals vorige jaren de reis mee te maken. Burgemeester Huizinga heeft met veel en- thousiasme deze uitnoodiging aanvaard envzal ons dan heel de dag vergezellen. Dit zal Zeker wel een zeer mooie attractie zijn voor de oildjes: nog eens een dag met onzen ouden, goeien Burgemeester op stap! Het welslagen dezer reis, ligt niet in onze kracht alleen. De burgerij van Ter Neuzen en Sluiskil moet meehelpen. Het is een zware onder- neming. Maarwie blijft ongevoelig voor de ouden van dagen! Wat hebben wij, jongeren, toch meer aan het leven! We rijden en rotsen, en trekken langs hier en daar, we genieten van de wereld en de natuur, van kunst, wetenschap en modeme techniek. De ouden van dagen staan zooveel ten achter bij ons. Velen zijn er die amper over de Schelde zijn geweest, ofwel nauwelijks de grens zijn ge- passeerd. En wanneer wij nu aan de oudjes een reis kunnen aanbieden, zooals hierboven in 't kort geschetst, wiens hart zou niet tril- len van blijdschap om hier aan te mogen meewerken. Over enkele dagen komen wij aankloppen met onze inteekenlijsten. Het bestuur van Sluiskil zal ook aaii de Sluiskillenaren zijn lijsten aanbieden. Sluiskil moet nu ook op bijzondere, zeer milde wijze meewerken. Mildheid, dames en heeren, mildheid voor onze oudjes! Nog eens; de taak is zeker zwaar, doch de vreugde zal des te grooter zijn als wij het gezamenlijk voor mekaar krijgen. De directie van den Radio-trein eischt van ons een minimum aantal reizigers. Daarom is het noodig dat er zich ook nog een aantal vrije toeristen opgeven om de reis mee te maken. De prijs heen en terug, autobussen in- begrepen, bedraagt 2,95. Wie dan voor wei nig geld een prachtdag wil meemaken, sluite zich aan als betalend toerist. De reis is min der ver als op 2en Pinksterdag, doch 17 Juli zal 2e Pinksterdag in schoonheid evenaren. De inschrijvingen worden over enkele dagen opengesteld. Voor vrije toeristen zij nog vermeld dat zij ook gebruik kunnen maken van de koffie tafel op den Kluisberg. De prijs hiervoor is 5 frank. We zorgden ook voor hen die naar een lek- ker diner verlangen. In onze hotels is boven- dien te bekomen een prima diner: soep, hors d'oeuvre, vleesch, aardappelen, groenten, daarna kip met sla, met als dessert een lek- ker gebakje, voor den prijs van 15 frank. Ter Neuzen en Sluiskil staan nu in het teeken der reis met ouden van dagen. Dat ieder op zijn manier propaganda make ieder storte een milden penning. Het moet een wonderbare feesbdag worden voor onze ouden van dagen, een dag die hen in den levensavond niet meer uit het geheugen zal gaanen het worde ook nog eens een onvergetelijke feestdag voor onzen ouden, ge- vierden Burgemeester Huizinga! NAMENS HET „NOSE-COMIT6" intrede in de Tweede Klasse te doen en dat zij hiertoe in staat zijn, zal wel blijken. IMocht DOSKO overwinnen dan zal nog een beslissingswedstrijd tusschen deze clubs vol- gen, zoo Boisimeer er niet in slaagt om DOSKO een punt nog afhandtg te maken. VRIENDSOHAPFELIJKE WEDSTRIJD. TERNEUZEN—H. I. C. Na de twee Nederlandsche Tweede Klas- sens krijgt Temeuzen thans op bezoek de Bel gische club 1H.I.C. uit Moorzele. Nog kort geleden was hier de Belgische club ,,Scelauit Zele op bezoek, doch het weder was toen van dien aard, dat slechts weinigen deze club aan het werk hebben igieizien. Nu de weersomstandigheden veelbelovend zijn, hopen wij dat talrijke sportliefhebbers zullen opkomen om deze Belgische club te komen a anschou wen ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBUBG. Zdtting van Vrijdag 12 Juni 1936. De volgende zaken werden behandeld: W. Ph. la V., oud 51 j., koopman te Rot terdam, gedetineerd, werd ten laste gelegd dat hij op onderscheidene data op onderschei- dene plaatsen binnen het arrondissement Middelburg opzettelijk, listiglijk en bedriege- lijk aan verschillende personen heeft verteld dat hij. meer dan honderd duizend gulden rijk was geweest, dat geld verloren had en nu door toedoen van predikanten reisde in theo- logische boeken en juridisehe boekwerken, zich daarbij zich zeer vroom voor te doen, al les met de bedoeling om geldelijk steun te verkrijgen, althans te laten blijken dat zulk een ondersteuning hem zeer welkom zou zijn, en zoodoende te Ter Neuzen den predikant Cazemier en L. C. Wabeke, te Zaamslag den predikant Van Dis, J. Scheele, Neeltje Dek ker en Fr. Wisse heeft bewogen hem verschil lende bedragen, varieerende van een tot vijf gulden af te geven. Eisch: 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Mr. P. C. Adriaansen, verdachte's raads- man, achtte het ten laste gelegde niet bewe- zen en vroeg vrijspraak. Verdachte vroeg onmiddellij.ke invrijheid- stelling, waarbij zijn raadsman zich aansloot, doch die door de Rechtbank- werd geweigerd. H. W. K. F. 'H. S., oud 36 j., incasseerder te IJzendijke, gedetineerd, werd verdacht dat hij in de jaren 1935 en 1936 te IJzendijke op zettelijk vele geldsbedragen, welke aan an- deren boebehoorden en welke hij voor anderen incosseerde, onder meer geldsbedragen van 73,46, 40, 25, 10, /8,90, /4,15, 5,50, 25, 8, 11,85 en 5,25, toebehoorende aan L. B. Verstraeten, C. Bron, E. Robijn, F. P. Keukelaar, H. M. F. Reijniers, P. J. Hoste, J. A. Bertou, S. H. de Witte, J. A. Herman, C. de Potter en P. A. Hal, zich heeft toege- eigend. Eisch: 8 maanden gevangenisstraf met af trek van de voorloopige hechtenis. Mr. P. C. Adriaansen pleitte clementie en vroeg gedeeltelijk oplegging van een voor- waardelrjke en onvoorwaardelijke straf. DE BURGEMEESTER VAN HAARLEM STAAT WEER TERECHT. Het Amsterdamsche gerechtshof behandelde Donderdag in hooger beroep de strafzaak tegen den heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, die door de rechtbank te Haar lem tot een gelidboete van 2500 subs. 50 dagen hechtenis en in trekking van het rij- bewijs voor een jaar was veroordeeld wegens het veroorzaken van dood door schuld. Op Goeden Vrijdag van het vorige jaar, des avonds te ongeveer half zeven had op den Haarlemmerweg ter hoogte van de Liede- brug een ernstig verkeersongeluk plaats. Op genoemde plaats stond een auto geparkeer.1 met den kop naar Halfweg. Uit de richting Haarlem kwam een lich*. motorrijwiel, be stuurd door P. A. Sweerts uit Haarlem. Op hetzelfde oogenblik naderde verdachte per auto uit de richting Halfweg. Hij zou volgens de dagvaarding zoo roeke- loos en onvoorzichtig hebben gereden, dat hij den motorrijder die plotseling van achter de stilstaande auto te voorschijn was gekomen, heeft aangereden waardoor deze over laatst- genoemde auto heen op den berm van den weg geslingerd en op slag gedood werd. Het O. M. had 5000 boete en intrekking van het rijbewijs gevorderd voor den tijd van <5en jaar. Verdachte ging van dit vonnis in appel. De procureur-generaal mr. A. baron Van Harinxma thoe Slooten zeide o.a., dat ver dachte aanvoerde, dat hij door de zon ver- blind was; dat disculpeert hem echter niet, daar hij dan tijdig maatregelen had moeten nemen. Spr. meende dat het hof het schul- dig over verd. zal moeten uitspreken. Zijn mate van schuld is zeer emstig en de straf achtte spr. in overeenstemming hiermede. Spr. requireerde bevestiging van het vonnisf 2500 subs. 50 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van e6n jaar. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. Ben zeer belangrijke ontmoeting is die tus schen Feijenoord en Ajax, want zoo Ajax er in mocht slagen om Feijenoord een nederlaag toe te brengen, verkrijgen de Rotterdammers evenveel verliespunten als Enschede en komt tagelijk Ajax nader bij deze leidende clubs. Nu verwacht men algemeen wel dat Feijenoord de overwdnning zal behalen, waar door haar positie zeer gunstig wordt en tege- lijk Ajax buiten medediniging stelt, maar wij hebben wel grootere verrassingen meege- maakt. De strijd tusschen Be Quick en NAG is zonder eenig belang en zal de Noordelijke wel over de Zuidelij'ke kampioen zegevieren, waardoor NAC definitief als laatste eindigt. Afdeeling IV. Promotieeonapetitie 3e klasse. DOSKODe Zeeuwen. In deze campetitde zal vermoedelijk wel de beslissing vallen, want De Zeeuwen hebben reeds aan een gelijk spel voldoende om hun ZONDAG 14 JUNI 1936. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u„ Ds. O. S. Cazemier, van Dalfsen. SLUISKIL. 9.30 u. en 2.30 u., de heer W. J. Founder. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2.30 u., de heer Ph. J. Greeven. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u„ Ds. G. v. Dis. KLOOSTERZANDE. 10 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van 'Houten Roos. PHILIPPINE. 2.30 u., Ds. Akersloot van 'Houten Roos. Gerefomieerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. J. Groen, van Venlo. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees- dienst. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. J. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H Diensten; 2.30 u., Lof. DOOR EEN KERM IS WAGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Woensdagmiddag ongeveer half vier is onder de gemeente Brunssum de 12-jarige Peters overreden door een kermiswagen en op slag gedood. Het slachtoffer en twee van zjjn vrienden waren, zonder dat de chauffeur het bemerkte,. geklommen op den verbiniiings- stang tusschen een tractor en de door dezen getrokken kermiswagen. Op den weg van Brunssum naar Schinveld sprongen de jongens ter hoogte van het voet- balveld, waarheen zij op weg waren, van den wagen af. P. kwam daarbij te vallen en kreeg de wielen van den zwaren kermiswagen over het lichaam. Het stoffelijk overschot werd overgebracht naar de verbandkamer van de Staatsmijn Benldrik. GELDKISTJE DOOR DIEVEN OPGEGRAVEN. Deze idagen heeft te Raamsdonkveer een diefstal plaats gehad, waarbij een ijzeren geldkistje, inhoudende 300 aan bankbiljetten, een spaarbankboekje en enkele polissen, toe behoorende aan P. V., in de Koningstraat, is ontvreemd. De diefstal, welke kort na Pinksteren moet zijn geschied, is eerst Woensdag bekend ge- worden. De heer V. had veiligheidshalve het kistje in het achter zijn huis staanide schuurtje in den grond gegraven, in verband met het feit, dat hij eenigen tijd bij zijn kinderen te Den Haag ging doorbrengen. Bij zijn terugkomst kwam hij Woensdag tot de ontdekking, dat het schuurtje opengebro- ken was en dat het geldkistje uit den grond gegraven was. Onmiddellijk stelde hij de marechaussee van den diefstal in kennis. Er werd onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch zulks leverde tot nog toe geen resultaat op. Geen sprake van, indien Gij slechts Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apobh. en Drogisten. (Ingez. Med.) KNOEIERIJ MET VLEESOH IN DE RIJINSTREEK. „De Telegraaf" meldt uit Alphen aan den Rijn: Het frauduleus slachten en verhandelen van mdnderwaardig vee, waarvan het vleesch voor de consumptie ongeschikt en voor den mensch zelfs gevaarlijk is, blijkt een crisisverschjjnsel dat den laatsten tijd op het platteland van Zuid-Holland), doch vooral in de Rijnstreek, steeds grootere afmetingen aanneemt. Bij het kantongereoht te Alphen aan den Rijn kan igeen zitting worden gehouden, of er worden tal van overtredingen van de Vleesch- keuringswet behandeld. Verschillende beruchte vleeschknoeiers zijn den laatsten tijd zelfs met principale hech tenis gestraft, maar zelfs deze zware von- nissen schijnen de overtreders niet te kun nen afschnikken. Voornamelijk zijn het veehouders, die zich aan een en ander schuldig maken, doch ook sommige slagers schijnen maar al te graag aan dit geknoei mee te doen, met het gevolg, dat den laatsten tijd verschillende gevallen van vleeschvergiftiging zijn geconstateerd, welke de Justitie aanleiding hebben gegeven, den Vleeschkeuringsdienst tot een verseherpte actie aan te sporen. In zijn requisti'boir bij een der elf Vleesch- keuringszaken, welke Vrijdag voor het kan- tongerecht te Alphen aan den Rijn dienden, heeft de ambtenaar van het O. M. medege- deeld, dat reeds eenigen tijd herhaaldelijk typhusgevallen voorkwamen, waarvan men de oorzaak niet kon nagaan, doch die, naar thans is gebleken, moeten worden toegeschreven aan vleeschvergiftiging. Sommige veehou ders staan voor niets meer. Nog onlangs is een landbouwer te Alphen a. d. Rijn er op be- trapt, dat hij zeventig aan pest lijdende var- kens frauduleus had geslacht. Ook is het voorgekomen, dat het vleesch van aan miltvuur lijdende runderen in den handel werd gebracht en afgaande op al deze gevallen schijnt het wel, alsof men volkomen onverschillig is voor het gevaar, waaraan men de afnemers van diit ondeugdielijke vleesch blootstelt. De lage prijs, waartegen een en ander wordt verkocht, is oorzaak, dat velen het ontbreken van het keurstempel maar over het hoofdl zien. Men waagt het er maar op. Bij informatie is gebleken, dat bij de politie het vermoeden bestaat, dat men hier met een uitgebreid complot heeft te doen, waarbij niet alleen veehouders uit de geheele Rijn streek, roch ook verschillende slagers betrok- ken zijn. Nog onlangs zijn bij een vrij groot bedrijf eendge levers met tuberceibacillen in beslag genomen, welke voor de worstfabri- cage bestemd bleken te zijn! Er wordt thans echter met de grootste ge- strengheid tegen de vleeschknoeiers opge- treden. INBRAAK IN WONING BOVEN CAFe IN DEN BOSCH. In een woning boven het cafe van den heer Versfeld op het Brugplein te 's-Hento- genbosoh is ingebroken, waarbij bankbiljet ten van 100 en 200 gulden, gouden tientjes, waardepapieren en los geld voor een bedrag van ongeveer 3000 gulden werd meegenomen. De dieven zijn vermoedelijk binnengedron- gen door met een valschen sleutel een deur te openen, die toegang geeft tot de bovenwo- ning, waar de cafohouder met zijn gezin woont. Boven werd alles overhoop gehaald, zonder dat de cafehouder, die beneden in ver band met de Bossche feestweek ter gelegen- heid waarvan het sluitingsuur is verlaat, druk in het cafe aan het werk was, iets van de indringers heeft gemerkt. Het geld is eigen dom van den bejaarden schoonvader van den cafehouder, die bij hem inwoont. SMOKKELAAR BIJ ACHTERVOLGING ONTSNAPT. In weerwil van de scherpe maatregelen der Duitsche grensbeambten blijven de smokke- laars hun bedrijf voortzetten. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er in het dorp Bocholtz weer een verwoede wedloop tusschen douanebeambten en smokkelaars geweest Een groote zwaarbeladen vrachtwagen pas- seerde het dorp, op weg naar Oisbach. Bij de grensoverschrijding kreeg de smokkelaar de eerste hindemis te nemen; een zware over den weg gespannen ketting, die evenwel zonder veel moeite werd stukgereden. Aan het be vel om te stoppen werd geen gehoor gegeven en de kogels, die de douanebeambten den auto nazonden hadden geen effect. Een tweede soortgelijke hindemis werd eveneens gepasseerd, doch toen zetten de Duitsche amb- tenaren een vervolging in. Bij een scherpe

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2