ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOQR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het Mysterie van Grssford Hall. Kunt Ge niet siapen? AKKERTJES No. 9462 WOENSDAG 0 JUNI 1936 76e* Jaargang Koewacht. Binnenland Feuilleton Bruin staat gezond. EERSTE BLAD TWEEDE KAMER. AKKER.CACHETS TER NEUZENSCHE COURANT BONXEMENTSPRI.JSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r. per post f 1,55 per 3 maanden Bjj vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar v-'oor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buiteniand alleen bij vooruitt etaling. Citgeef sterFirm a P. J. VAN DE SANDR GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clieM's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgavo. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEBEN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. T" DRANKWET. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis inge- volge artikel 38, juncto artikel 16 der Drank- wet, dat bij ben is ingekomen een verzoek om een verlof A van WILLEM KOEVOETS, van beroep chauffeur, wonende te Ter Neuzen, voor de beneden-lokaliteit van het perceel plaatselijk gemerkt no. 101 en gelegen aan de Nieuwediepstraat te Ter Neuzen. Binnen twee weken nadat deze bekend- tnaking is geschied, kan ieder tegen bet ver- leenen van het verlof schriftelijk bezwaren indienen bij Burgemeester en Wethouders. Ter Neuzen, 9 Juni 1936. Burgemeester en Wetbouders voomoemd, L. J. GEELHOEDT, Voorzitter. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. De Burgemeester van KOEWACHT, maakt bekend, dat den weg in de buurt van Sint Andries met ingang van 13 JUNI a.s. om 13 uur voor het verkeer zal worden opengesteld Koewacht, 9 Juni 1936. De Burgemeester, A. F. J. M. DIERICK. Vergadering van Dinsdag. De heer Truyen, nieuw benoemd Kamerlid in de vacature-Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beeremibrouck (r.k.), legt in h an den van den voorzitter de voorgeschreven eeden af en neemt zitting. De nieowe gemeente Vogelwaarde. Aan de orde is het wetsontwerp tot ver- eeniging der gemeenten Boschkapelle, Stop- pel dijk, Hengstdijk en Ossenisse (naam der gdoombiiieerde nieuwe gemeente: Vogel waarde). (De heer Bockefeer (r.k.) heeft emstige be- denkingen. De samenvoeging heeft niet de algameene insiemming der bevolking, boven- dien is Ossenisse meer aangewezen op Honte- nisse, dat als centraal punt is te beschouwen. De heer Van der Put (r.k.) wil een beter wegennet in de nieuwe gemeente. iDe heer Vervoom (plattel.) sluit zdch aan bij ddegenen, die aandrongen op intrekking van hot wetsontwerp. De Minister van Binnenlandsche Zaken zegt, dat deze vier gemeenten ongetwijfeld voor samenvoeging in aanmerking komen. De nieuwe gemeente is 6500 hectare groot en telt niet meer dan 4000 inwoners, bestaansvoor- waardengeloof eniz. van het meerendeel der inwoners zijn gelijk. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aangenomen, met aanteekening dat de heer Vervoom heeft tegengestemd. Verlaging van vaste last en. Voortgezeit wordt de behandeling der wets- ontwerpen houdende bijzondere maatregelen 1. ten aanzien van loopende landbouwhypo- theek en padhtovereenkomsten; 2. ter ver- krijging van verlaging. De minister van Financien betoogt, dat de politiek van de regeering ten onrechte defla- tiepolitiek wordt genoemd. Men kan over in- grijpen door de overheid denken, zco men wil, maar een feit is, dat de overheid nooit zoo sterk heeft moeten ingrijpen als nu. Men mag dit niet noemen eoonomisch-liberale politiek. Men spreekt ook van eenzijdige aanpassings- politiek der regeering. Spr. moet hiertegen opkomen. Eenzijdig is de regeering nieit. Naar het Engelsch van SIR WILLIAM MAGNAY (Nadruk verboden.) 39) Vervolg. Brayshaw lachte om het idee. „Geen kwes- tie van! Je kunt mij gerust gelooven! Als wij hem niet uitgenoodigd hadden, zou hij er van zelf zijn weggegaan. En ik heb uit vage uit- latingeh van hem begrepen dat hij zich daar in «enl verkeerde en zeer moeilijke positie be- vond. Marion Cardon is ©en intelligent meisje, soma een beetje te intelligent; en in haar ver- langen om hem aan den haak te slaan, is ze te hard ivan stapel ge loop en. Of ze van hem houdt? Natuurlijk doet ze dat. De kans om hier als meesteres te itroonen is maar al te verleidelijk om een meisje van haar slag ver- liefd te doen worden. En daarom, Sibyl", ging hij na een korte pauze op overredenden toon voort: „laat beschouwingen, zooa's je straks ten beste hebt gegeven, je gevoe'ens ten op- zichte van Oardon niet beinvlotden. Het is een prachtkans voor je, kindje. Hij is vast verliefd op je en van de listdge Marion moet hij niets hebbenIk zou werkelijk erg geluk- kig zijn als ik je in zulke goede handen wist; want ik heb je nooit over zakelijke aange- legenheden willen spreken maar ik wil je wel vertellen dat ik de toekomst bezorgd te- gemoetzie. Een groot dee! van mijn kapitaal zit vast in onzekere fondsen. Maar ik heb mijn best jgedaan om altijd goed voor den dag te^ komen en je een goede ka&; gegeven, meisjelief. Daar gaat de ibel om ons te klee- den", besloot hij, opstaand en haar een kus gevend. „Maar ik raad je aan dat malle idee over Marion uit je hoofd te zetten." Liet de regeering de zaak op haar beloop, dan zou ze voor de werkloozen b.v. niets doen. Die politiek voert de regeering uit voile over- tuiging niet, wetende, dat ze een sociale taak heeft te vervullen. Evenmin kan er van een- zijdigheid worden gesproken, wat betreft 'ten steun aan den landtoouw en de continigentee- ringspolitiek. De regeering houdt allerlei ar- beidsinkomens op hooger peil, dan zonder haar beleid het geval zou zijn. In het particu- liere bedrijfsleven neemt de regeering geen andere houding aan tegenover het kapitaal dan tegenover den arbeid. Het vraagstuk der devaluatie. De heer Goseling zegt spr., dat munt- correctie geen baat zal brengen. Hij verweet der regeering, dat men niet over devaluatie mag spreken. Maar de zaak is uitgepraat. Zoo lang dit kabinet aan het bewind is, is niet te verwachten, dat het tot vrijwillige devaluatie zal komen. Het eenige effect van praten over devalua tie is onrust. En het is onjuist, dat men te kiezen zou hebben tusschen devaluatie en consequente deflatie. Wat is consequente deflatie? De heer Goseling sprak van een complex van allerlei maatregelen. Maar men wil de uiteenloopendste maatregelen en geeft een staalkaart van verschillend£ meeningen. De heer Goseling zei, dat de regeering een algemeene machtiging zqu vragen, maar die zou de Kamer stellig niet verleenen. Bij de beoordeeling van deze wetsontwer- pen houde men rekening met de moeilijk heden, waarvoor de regeering zich geplaatst ziet. Wij moeten trachten, er te komen langs den weg van een moeizaam proces, dat zich slechts geleidelijk kan voltrekken. Door deze wetsontwerpen zal het proces gemakkelijker verloopen. Worden zij niet aangenomen, dan zal het moeten blijven gaan langs den weg van een natuurlijke aanpassing. Dan zullen wij trachten, voort te gaan op den moeilijken weg. Of wij er langs dien weg zullen komen, is in den schoot der toekomst verborgen. Maar als men bij voorbaat aan- neemt, er zoo niet te komen, komt men ncoit meer verder. Voorbarig is het, de regeerings- politiek te veroordeelen. Men kan de gevol- gen van deze politiek eerst op den duur zien. De heer GOSELING (r.k.) repliceert. Het is een wijs standpunt, de verantwoordelijk- heid te moeten nemen in de etappe, waarin men is. Wat er dan verder moet gebeuren, moet de regeering weten. Regeering en Ka mer hebben ieder een taak. De minister heeft een veel te groote eer bewezen aan spr.'s opmerkingen over munt- correctie. De heer Drees verklaart spr., dat zijn frac- tie devaluatie niet als primair ziet. De minister zei, dat spr., de politieke en oeconomische moeilijkheden aan de regee- ringspolitiek had geweten. Ware dit zoo, het zou onverantwoordelijk zijn. Spr. heeft het echter niet gedaan. Hij heeft gezegd, dat de regeeringspoliCiek aan die moeilijkheden geen einde maakt. Zijn bezwaren tegen wetsontwerp 59 betref- fen het ontbreken van het sluitstuk (aantas- ting der hoofdsom), de extra-ordinaire agra- rische surseance van betaling en de borgen- regeling. Daarom kan spr. ook niet voor wetsontwerp 59 stemmen. De heer Schouten zegt spr., dat het leidend opzien tot den Heer gepaard moet gaan met een arbeiden door menschen als redelijke wezens met een vrijen wil, alsof het van hen afhing, terwijl alles in werkelijkheid alleen van Hem afhangt. De Minister van Financien, de heer Oud, dupliceert. De heer Goseling zegt spr., over devaluatie gesprokqn te hebben, omdat hij dacht, dat de heer Goseling meende, dat mi nister Colijn uit minachting voor de Kamer gezegd heeft, dat men over devaluatie maar niet meer moest praten. De heer Goseling Behalve Richard Cardon waren er dien avond geen gasten op de Hall; ze waren met zijn vieran. Sir Percy was de vroolijkheid in persoon en was tegen Richard haitelijker dan anders. Lady Cladsmuir had een sterk ver- moeden hoe de zaak sitond en zich schikkend naar wat ze Sir Percy's plan meende, noodig- de ze hem tactvol uit na het eten een partijtje met haar te schaken. „We zullen vanavond maar niet bridgen", zei ze beslist", „want Sibyl's hoofd zal daar- voor wel niet sterk genoeg zijn. Meneer Car don zal haar wel bezig willen houden, terwijl wij schaken." Oardon verlangde niets liever. Het schaak- ibord werd met strategisch overleg aan het eene eind van de groote zitkamer opgesteld; in de kleinere kamer, die door gordijnen van het aangrenzende vertrek gescheiden was brandde een knappend haardvuur. ,,De jongelui kunnen beter gezellig voor den haard gaan ziitten", meende Lady Gladsmuir. „Het praten zal dan voor ons ook niet sto- rend zijn". Sibyl en Richard begaven zich naar de kleine kamer, waar de jongeman een gemakkelijken stoel voor den haard schoof en een voor hem- zelf ernaast zette. „Ik hoop dat u het niet saai vindt hier," began Sibyl. „We zijn vanavond niet erg ge zellig, maar morgen komen er een paar gas- iten, dan zal het hier vroolijker zijn." „Ik heb niets toeters te wenschen," verze- kerde Richard haar. „Als er morgen gasten zijn, zal ik aan u niet veel hebben." 'Hij durfde vrijmoedig te zijn, omdat hij vrij zeker van zijn zaak was. ,,Er is morgen een jaehtpartij," vertelde Sibyl in een poging am het onvermijdelijke nog tegen te houden. ,,In Rapsden Gate, een heel eind hier vandaan, maar u zult het wel niet ver vinden. Ik zal nog wel niet mee kunnen; het ge'hons in mijn hoofd kan ik nog niet verdragen. ,,Maar u gaat natuurlijk." „Neen, dank u", antwoordde hij. Rapsden meent, dat er een tijd is geweest, dat men aan devaluatie had kunnen ontkomen, maar dat nu de tijd voorbij is voor consequente deflatie. Echter is consequente deflatie ten alien tqde ondoenlijk. Daarom is het dilem ma: devaluatie c isequente deflatie on juist. Houden wij vastberaden vol, dan moet het mogelijk zijn, aan devaluatie te ontko men. De algemeene beschouwingen worden ge- sloten. Er wordt stemming gevraagd over artikel 1 van wetsontwerp 59. Art. 1 wordt verworpen met 55 tegen 37 stemmen. Minister Oud verzoekt aanhouding van de behandeling van wetsontwerp 59. De, Kamer besluit tot aanhouding. Verlaging van sommige vaste lasten en van huren. De Kamer verwerpt art. 1 van wetsontwerp 74 met 55 tegen 37 stemmen (dezelfde verhou- ding). Tegen de artikelen 1 van wetsontwerpen 59 en 74 hebben gestemd de katholieken, de christelrjk-historischen, de liberalen, de staat- kundig-gereformeerden en de heeren Ling- beek (h.-g.), Vervoom (pl.b.) en de anti-revo- lutionairen Schwarz, Terpstra, van Dijken, Duymaer van Twist, van Baren, Schouten, Van der Zaal en Van Debber de Bruin. Voor hebben gestemd de sociaal- en de vrij- zinnig-democraten, de communisten, de anti- revolutionairen Zijlstra, Van Dijk, Wielenga, Van der Heuvel en Smeenk en de heeren Van Houten (c.d.), Arts (h.d.p.) en Sneevliet (r.s. Minister Oud verzoekt schorsing van de beraadslagingen. De Kamer besluit tot schorsing. Interpellatie-Vervoorn over het hooibedrijf. Hiema is aan de orde de interpellatie-Ver voom betreffende de vooruitzichten der pro- ducenten van hooi, van den hooihandel en de hooiperserijen. De heer VERVOORN (platteland) noemt als waarde van den tot&len hooioogst 35 mil- lloen. Een deel ervr.n kon vroeger tegen redelijken prijs worden geexporteerd, maar in den afgeloopen winter kon dit niet geschie- den en nu heeft de handel regeeringshulp noodig om hooi in het buiteniand te plaatsen. Duizenden arbeiders en ook schippers vinden werk hij het hooi. Het is wonderlijk, dat hooi niet onder de landbouwcrisisproducten is opgenomen en wel de cichorei. Waarom is hooi niet opgenomen onder de crisisproduc- ten van art. 1 der landbouwcrisiswet Wil de minister bevorderen, dat op andere wijze hulp aan het hooi wordt verleend? Wil hij den export bevorderen door export- premies? In dit verband noemt spr. Duitsch- land. Spr. vestigt voorts de aandacht op de be- langen der arbeiders in het hooiperserijbedrijf. Duitschland stelt prijs op den invoer van hooi, getuige een verlaging van invoerrech- ten begin 1936, die vermoedelijk heeft plaats gevonden om den invoer van een bepaalde hoe- veelheid hooj mogelijk te maken. Een exportpremie voor den uitvoer naar Belgie compenseere de schade, veroorzaakt door de devaluatie. Engeland handhaaft nog steeds een invoerverbod voor Nederlandsch hooi, destijds uitgevaardigd in verband met mond- en klauwzeer in ons land, maar die ziekte komt hier sedert jaren niet meer voor. De regeering streve naar opheffing van dit verbod. De Minister van Landbouw en Visscherij, de heer Deckers, zegt, dat een hooiopbrengst van 2% millioen ton per jaar aanzienlijk is. De overgroote meerderheid van het verkregen hooi wordt gebruikt voor veevoer. De inter pellatie betreft den uitvoer. Volgens den heer Vervoom is het laatste jaar maar 9% duizend Gate is te ver van u." Silbyl ibloosde. „U weet dat u zooiets niet zeggen mag, meneer Cardon." protesteerde ze verwijtend. ,,Dat mag ik toch wel na wat u vanmorgen tegen mij gezegd hebt?" „Toen ik beiwusteloos was. Is het behoor- lijk van u om daar misbruik van te maken?" .Waarom niet?" voerde hij aan, „als het toch de waarheid was? En men zegt gewoon- lijk in^dergelijke omstandigheden niets dan de waarheid." „Als men ijl in t hoofd is, praat men meest- al onzin." Hij boog zich naar haar toe. De situatie was bijna precies. als die waarin hij zich den dag tevoren met Marion bevonden had; be halve dat de rollen oimgekeerd waren. De gloed van het haardvuur speelde op Sibyl's gezicht, zooals hij dat gisteren bij Marion ge- zien had. Hij kon niet nalaten de twee beel- den met elkaar te vergelijken. In het eene geval zag hij een donker, hartstochtelijk ge zicht, eerzuchtig, ontevreden, bezield door een ■temauwemood verborgen bedoeiing; in het andere, de argelooze lieflrjkheid var. een open- hartig jong meisje, dat, zooals hij wist, van hem hield. Hoe innig dankbaar was hrj dat hij gisteren niet n de val geloopen was. die voor hem opengestaan had. ,,Zal ik u eens rvertellen wat u gezegd hebt?" vroeg hij zacht. ..Alstublieft niet," weerde Sibyl af. „Ik sc'haam me er al genoeg over." „Als," pareende hij, „u dacht dat het iets was, waarover u zich moest schamen, dan behoort u toch de waarheid te weten." Ze glimlachte. „A 1 s het de waarheid is." „U alleen kunt er over oordeelen. IJ zei: Richard, liefste." Ze kreeg een kleur tot achter haar ooren. „Is het waar, Sibyl?" vroeg hij, zich naar haar toelbuigend. „Ik weet het niiet. Is het behoorlijk om..." ton uitgevoerd, een quantmn, dat volslagen in het niet zinkt, vergeleken bij den normalen hooi-uitvoer. Vroeger werd hooi gebruikt door de repaonte, als paardevoer in de steden en voor den export. Paarden moeten plaats maken voor autotractie en die moboren doen met dat hooi niets! In binnen- en buiteniand is de behoefte aan Nederlandsch hooi ver minderd. Dit maakt een steunregeling voor hooi zoo moeilijk. Voorts conserveert men tegenwoordig gras. Steunt men hooi, dan vragen de gransconservatoren ook steun. Steunt men alleen hooi, bestemd voor verkoop dan is geen behoorlijk controlemiddel daarop mogelijk. Spr. wil den heer Vervoorn niet met leege handen huiswaarts zenden. Er zijn twee mid- delen. Op den weg der regeering ligt de be- vordering van den hooi-export. Op dit ge- bied is spr. met toewijding werkzaam. Maar ten tweede vrage men zich af, of het niet noodig is, een zekere hervorming aan te brengen. Wij kunnen natuurlijk nog eenigen tijd voortgaan, zooals wij gaanop den weg, dien wij met succes bewandelen. Maar de boeren moeten hun bedrijven wijzigen vol gens de nieuwe structuur. De regeering zou wel expor'tpremie's willen geven, als hierdoor de uitvoer toenam, maar dit zal toch niet licht gebeuren, gezien de af- neming van de behoefte aan hooi. Of de hooipersen stil worden gelegd, heb ben wij nog af te wachten. Gebeurt dit, dan ware het voor de arbeiders natuurlijk zeer te betreuren. De heer Vervoorn (Platteland) repliceert, erop wijzende, dat niet overal gras- in bouw- land kan worden veranderd. De heer Douwes (lib.) betoogt, dat ver- schillende soorten hooi aanvankelijk in den Wieringermeerpolder zijn gewonnen, maar dat het toch wel eigenaardig is, dat wij met veel kosten grond hebben gewonnen, waarop pro- ducten worden voortgebracht, die niets in- brengen. Overigens zal hier en elders een zekere hooiproductie noodig blijven. De hoofd- vraag is, hoe wij een toestand kunnen schep- pen, waarin de productiviteit van grasland zooveel mogelijk wordt uitgebuit. In het Friesche boezemland, in het noordwesten van Overijssel, enz. is de grond zoo slap, dat alleen jong vee erop kan weiden en het zwaardere vee erin wegzakt. De Minister wijde aan dacht aan de productiviteit dezer gronden. De regeering brenge den hooivoorraad, dien zij in eigen hand heeft, uit de Wieringermeer, enz. zooveel mogelijk naar het buiteniand, op- dat het hooi van particulieren meer afzet in ons eigen land kunne vinden. Minister Deckers dupliceert. Hij zal een en ander overwegen. De interpellatie wordt gesloten. BESCHERMING VAN DELN „CHRISTELIJKEN GODSDIENST". Op de vragen van den heer De Marchant et d'A,nsembourg, betreffende het nemen van maatregelen ter bes'cherming van den Chris- telijken Godsdienst in verband met die actie van den wereldbond der godloozen heeft de minister van Justitie geantwoord, dat volgens bekend geworden gegevens op een te Praag gefaouden intemationaal vrijdenkerscongres inderdaad een fusie tot stand gekomen is tus schen de intemationale unie van vrijd;ankers en de intemationaje van proletarische vrij- denkers. Bij die fusie zou sterk naar voren zijn gekomen het vormen van een gemeen- schappelijk front tegen het fascism©. Behou- dens een samenspreking tussc-hen een tweetal vertegenwoordigers van de beide oetrokken Nederlandsche organisaties, gevolgd door een gedachtenwisseling in het blad van een der organiaties, hebben, volgens ontvangen inlich- tingen, in verband met .het congr es geen voo r- bereiden.de besprekingen in ons land plaats gehad. Tot het treffen van speciale maatregelen naar aanleiding van hetgeen gebleken is, be- staat voor de regeering geen aanleiding. „Is het waar, Siibyl?" „Ik zou het nooit gezegd hebben, als ik bij kennis gebleven was." „Maar in je hart? Sibyl, is het waar? Zeg het mij. Je moet ja of neen zeggein." „Ja," fluisterde ze. Het volgend oogenblik was hij op z'n knieen naast haar en trok haar naar zich toe. Maar ze weerde hem af. „Neen, neen," protesteerde ze fiuisterend. ,,Het.is niet goed." „Niet goed?" herhaalde hij met ongeduldige verbazing. ,,Ik ben niet gerust over Marion." ,,0!" riep hij. ,,Wat heeft zij met ens te maken?" „Heb je haar het hof gemaakt „Nooit." „Op je woord van eer?" ,,Op mijn woord van eer. Ben je nu ge rust 7" Ze had een zucliit geslaakt, van voldoening of van spijt dat haar winst het verlies van een ander beteekende, wie zal het zeggen? Maar nu liet ze toe dat Richard haar naar zich toe trok en haar .kuste en terwijl hij dat deed voelde zij alleen maar de vreugde van lief te hebben en bemind te worden Bij het afscheidnemen voor den nacht ging Sir Percy naar de Hall om de dames met het kaarsenaansteken behulpzaam te zijn. Lady Gladsmuir nam de hare en ging naar boven, glimmend van voldoening. Ze was bij uitzon- dering overwinnaar gebleven op het schaak- slagveld; haar partner was in zoo'n zonnig humeur dat hij haar had laten winnen. Ter wijl Sibyl haar vader kuste, fluisterde ze: ..Goedennacht, vader. Ik ga met Richard trouwen," en toen rende ze de trap op. En Brayshaw liep terug naar de zitkamer, naar zijn aanstaande schoonzoon, triomfanle- lij.k bedenkend wat een glorieuze overwinning het verloren schaakspel voor hem beteekend had. Alleen AMILDA-zonnebruincreme, welke Pigmentol bevat, geeft Uw gelaat, hals en armen, 66k bij weinig of geen zon, direct een sportief bruine teint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Ingez. Med. DE GRONDWETSHERZIENING. Het rapport van de Staatscommissie onderteekend. Naar de N. R. Crt. vemeemt, is het rapport van de staatscommissie voor de partieele her- ziening van de grondwet vastgesteld. Na de onderteekiening hebben de leden, de secretaris en de adijunct-secretarissen zich vereenigd aan een maaltijd in het hotel De Oude Doelen, hun door den voorzitter, den minister van Binnenlandsche Zaken. aange- bodem. Ter aanvulling van dit bericht kan het blad nog het volgende melden: De minderheid der Staatscommissie verzet zich teigen het voorstel tot verzwakking van de drukpersvrijheid. De minderheid kan niet accoord gaan met de h.i. te draconische maatregelen, welke in overweging worden gegeven ten aanzien van revolutionaine volksvertegenwoiordigers. W^l is dte gansche commissie tegen ohstructie ge"- kant, hetgeen o.a. blijkt uit het voorstel, art. 107 der Grondwet, krachtens welke bepaling reeds een lid bij stemmingen hoofdelijke op- roeping kan eischen, te wijzigen. Voorts betreft het meeningsverschil, voor- zoover het in nota's tot uitdrukking komt, de vraag met welk bedrag de schadeloosstelling der Tweede Kamerleden (die overigens niet in die mate in de Grondwet gefixeerd zal blijven als tot dusver het geval was) zou kunnen worden verminderd, en de imstelling van het instituut van staatssecretarissen (onder-mi- nisters De meerderheid der staatscommissie geeft (behoudens mogelijkheid van wijziging zonder grondWetsherziening bij gequalifieeerde meer derheid) aan een schadeloosstelling van jf 4000 de minderheid aan een schadeloosstelling van f 4500 de voorkeur. -Uiteraard kan uit de verhouding van min derheid en meerderheid niet de conclusie wor den ,getrokk©n, dat in de beide deelen der volksvieirtegenwoordiginig hiervan een trouwe afspiegelinig te zien zal zijn. Niet alle zes groote fracties zijn daar even machtig, ook vertegenwooirddgers van andere richtingen maken daarvan dsel uit en daar hebben geen ministers stemracht, terwijl in de Staatscom missie naast telkens twee vertegenwoordigers van de zes grootste partijen, ook de ministers van Binnenlandsche Zaken en van Justitie stem in het kapittel hadden. De verhoudingen liiggen dus in de Staten-Generaal eenigszins anders, geheel afgezien van het feit, dat bij tweede lezing in de nieuwe KamerS twee der- den der uitgebraehte stemmen vereisoht zijn. Het rapport behandelt ook de kwestie van artikel 194 der Grondwet t verordenende be- voegdhedd van* nieuwe organen). Van een derde Ecanomisohe Kamer, wil de meerder heid der commissie niets weten. Vermcsdelijk zal het rapport spoedig worden gepubliceerd. Neem dan voor't naar bed gaan eens zoo'n "AKKERTJE' en slaap heerlijk rusiig en fijn door Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) Hoofdstuk XXVII. Hoe het in zijn werk ging. ,,Jouw theorie dat meisjes, wier vaders op min of meer onsociale wijze hun brood moeten verdienen, geen recht hebben met den man van hun keuze te trouwen, zai waarschijnlij-k binmenkort op de prcief gesteld worden," zei Archer Cardon tegen Marion, toen zij den vol- genden dag aan de lunch zaten. „Hoe hedoelt u, vader?" vroeg ze bedaard. Ze had bij zijn binnenkemen, een minuut of tien geleden opgemerkt, dat er iets bijzonders was. „Ik bedoel," antwoordde hij op een kwaad- aardigen toon, waarin zijn slechte humeur zich weerspiegelde, ,,dat onze waarde neef Richard zich met Sibyl Brayshaw verloofd heeft," De rechtstreeksehe aankondiging gaf haar een schok, maar ze nam onmiddellijk weer haar koele, lustelooze hiouding aan. ,,Hoe weet u dat?" vroeg ze onverschillig. ,,Ik reed vairumorgen langs de laan van de Hall en kon, door in d£ stijgheugeis te staan, juist over den muur kijken, waardoor ik het tweetal in een onmiskenbaar teedere houding zag staan. Bovendien zag ik nog dat ze el kaar kusten." Marion liet een kort, bitter lachje hooren. „Dus cunze kans is verkeken." ,,Daar ziet het tenminste naar uit," moest Archer toegeven. ,,Maar je zou die kans toch niet aangegrepen hebben, als die nog bestaan had. Dus je hoeft er niet rouwig om te zijn. Ik heb je toch gezegd dat juffrouw Sibyl niet zooveel gemoedsbezwaren zou hebben." Sibyl weet niet waar ze op de Hall van leven," wienp Marion tegen. „Ik geloof niet dat het veel verschil zou maken als ze het wel wist," gaf haar vader ten antwoord. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1