ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het Mysterie van Gresford Hall. No. 9459 WOENSDAG 3 JUNI 1936 76e Jaargang Binnenland Feuilleton Buitenland. A. J. VAN DE -J* (i\ EERSTE BLAD EenJ blanke huid verbrandt Nieuwstr. 36. Tal. 290. TER NEUZEN INKOOP van oudGoud enZilver o&i 'XJMMJArffaS' ra, s toad, "A/tew W AJck&ttfi, UklP fnaah tyuocestf fyiZioo AJzk£/ify€! NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r. per post 1,55 per 3 maanden Bg vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar vfoor Belgie en Amerlka 2,overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Citgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,§0 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent brj vooruitbetaling. Grootere letters en ciiehcS's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien brj regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Intending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERS CHI JTNT IKDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. DIENSTPLICHT. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat vanaf 5 tot en met 16 Juni a.s. op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd het inschrijvingsregister met een daaruit opgemaakt alphabetisch regis ter, alsmede een afschrift van het gemeen- schappelijk alphabetisch register, voor zooveel betreft de groep, waartoe deze gemeente be- hoort, van de dienstplichtigen dier gemeente der lichting 1937. Binnen bovengenoemd tijdvak kan tegen deze registers bg een met redenen omkleed verzoekschrift, in te dienen bij den Burge meester, bezwaar worden ingebracht. Ter Neuzen, 3 Juni 1936. De Burgemeester voomoemd, L. J. GEELHOEDTDo. Burgemeester. HET GEDENKTEEKEN VOOR DE KONINGIN-MOEDER. De onthulling van het Haagsche gedenk- teeken in het rosarium, zal plaats hebben op Donderdag 4 Juni a.s. ten half drie ure. Voor de Koningin en Prinses met hare vorstelijke gasten zal in het rosarium een paviljoen worden opgericht. De komst van de vorstelijke personen zal worden aangekondigd door bazuingeschal. De voorzitter van het comity, de heer K. I. B. A. de Coster zal een korte rede uit- spreken, gevolgd door een rede van den be- schermheer van het comite Z. Exc. Jhr. Mr. Dr. H. A. van Kamebeek, minister van Staat, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Tijdens de daarop volgende onthulling speelt de koninklijike militaire kapel, onder leiding van den directeur, kapitein C. L. Walter Boer, het volkslied van Waldeek. De Koningin zal bij de bezichtiging van het gedenkteeken, een korte rede uitspreken. Daarna zal de burgemeester, Mr. S. J. R. de Monchy, met een rede het gedenkteeken nam ens het gemeentebestuur, in ei gendbm aanivaarden. De geheele plechtigheid zal door de AVRO en KRO worden uitgezonden. EERSTE RAMER. Financiering versnelden bruggenbouw. M de Dinsdag gehouden vergadering is het wetsontwerp betreffende de financiering van den versnelden bruggenbouw aangenomen zon der hoofdelijke stemming, met aanteekening dat de heer Ter Haar tegen is. Brj de besprekingen deelde de Minister van Waterstaat mede, dat de tunnel of brug te Rotterdam 3 September a.s. zal worden aan- besteed. De brug te Hendrik Ido-Ambacht wordt in den >oop van dit jaar aanbesteed en de onderbouiw van de brug te Dordrecht is in uitvoering. Met betrekking tot de veren over de Schel- de ten behoeve van de verbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen, dat niet door bruggen bouw uit zijn isolement kan worden verlost, en voor welks bewoners iets moet worden ge- daan in den vorm van een verlaging van de hooge veergelden, gaf de Minister te kennen overleg met zrjn ambtgenoot vain Financien te zullen openen, omtrent een plan dat reeds met het provinciaal bestuur is besproken. VERHOOGING MARGARINE-AOdJNS. Het Handelsblad schrijft: Gns fbericht, dat de aanvankelijk overwo- gen verlaging van den margarineprijs niet zal doorgaan, wordt thans officieel bevestigd, Naar het Engelsch van SIR WILLIAM MAGNAY (Nadruk verboden.) 36Vervolg. Hg sloeg zijn arm om haar heen en hielp haar overeind. Ze liep een paar passen, op hem leunend. „Neen, niets gebroken", zei ze met een lachje. ,,Maar mijn hoofd doet vreeseiijk pijxr." Een man kwam over de heide hun richting uit. Richard wenkte hem. ,,Kan je rijden?" vroeg hij hem. De man antwoordde bevestigend. „Spring dan op dit paard", vervolgde Ri chard, terwijl hij de teugel pakte, ,,en rijd zoo vlug je kunt naar de Hall. Zeg dat juffrouw Brayshaw van haar paar gevallen is. Ze heeft zich niet bezeerd, is alleen erg geschrokken en kan niet naar huis rijden. Laat men onmid- dellrjk een rijtuig hierheen sturen." De man steeg op en reed weg; toen ging Richard, nadat hij Sibyl's paard zoolang vastgebonden had, naar haar terug. „Heit spijt me, dat ik dezen rit bedorven helb", zei ze. ,jDien hebt u niet bedorven'', verzekerde hij haar. „Is uw hoofd al wat beter?" „Wel wat, maar het doet toch nog zeer. Ik moet met een smak zijn neergekomen. Ben ik lang bewusteloos geweest?" „Maar enkele minuten." Hij glimlachite. „U zult me wel een ongelukkige kameraad vin den om mee uit rijden te gaan." „0, neen! Wat zou er laatst wel niet met mg' gebeurd zijn, als u er niet bij was ge weest!" Impulsief s;tak zij hem de hand toe en met een verrukkelijk lachje ging ze voort: „Ik heb want wij vememen, dat bij missive 15.680 zal worden bekend -gemaakt, dat van heden af de margarine-accijns niet zal worden ver- laagd, doch in tegendeel iets verhoogd, n.l. voor gemengde van 46.7 op 48.4 cent per kilo en voor onvermengde (be- stemd voor mengers) van 51.90 op 53.75 cent per kilo, een verhooging dus van 3.6 De detailprijzen zullen hierdoor geen verandering ondergaan. De accijns op ri-tueele margarine blijft gehandhaafd op 58.75 cent per kilo, zoo- al-s op 2 Maart was vastgesteld. BELANGRIJKE NEDERLANDSOHE UITVINDING OP MOTORENGEBIED. Er wordt melding gemaakt van een Neder- landsche uitvinding op motorengebied die een belangrijke besparing en vereenvoudiging brengt. Hat project waarvan hier sprake is, is een op een geheel van het bestaande type afwij- kende principe gebaseerde motor zonder kruk- as, uitgevonden door den beer W. Hulsebos te Laren (N.H. Het is een bekend feit, dat bij den huidigen motor minstens 20 a 25 pet. van de opgewekte energie tengevolge van wrijving verloren gaat, en dat men al zeer tevreden is wanneer men van de in de cylinders ontwikkelde pk's 75 tot 80 pet. vrij krijgt. Bij een motor van vier cylinders vindt men in totaal 13 lagers, die even zoovele pun ten zijn waar wrijving moet worden overwonnen. De heer Hulsebos nu heeft in zijn motor de krukas vervangen door een z-vormige as, waarvan de beide met el- kaar parallel loopende deelen de eigenlijke hoofdlagers vormen. Het gevolg is, dat de motor van den heer 'Hulsebos slechts de wrrj- ving te overwinnen heeft van 4 lagers in plaats van 13 en de weerstand in het algemeen zeer veel geringer wordt. Het foleek bij onderzoek, dat van het aantal in de cylinders opgewekte pk's minstens 95 pet. effectief was. De cylin ders zijn evenwijdig aan de as van den motor aangebracht en liggen in een kring om den as heen, waardoor de omvang van den motor ook bij een vrij groot aantal cylinders zeer veel kleimer is dan van een bestaanden motor. Reeds 15 jaar geleden is de heer Hulsebos met het ontwerpen van de eerste plannen be- gonnen. Verschillende motorfabrieken en ook van de zij-de der overheid hebben hem steun verleend. O.a. heeft de heer Hulsebos in de werkplaatsen aan de Hembrug een vliegtuig- motor zonder krukas met een capaciteit van 200 pk gebouwd. De rapporten daarover wa- ren in alle opzichten gunstig. Dit was ook het geval over een hulpmotor, een 30 pk 3 cyl. benzinemotor, een 5 cyl. row oliemotor van 70 a 80 pk, die alien uitstekend voldoen. De voordeelen van den nieuwen motor zijn bij deze proefnemingen reeds op talrijke ma- nieren gebleken. Daar is om te beginnen het economische voordeel door het gebruik van de goedkoope ruwe olie in plaats van benzine, Een auto, 'n oude bak die 2200 K.G. weegt, legt sedert eenige weken dagelij'ks een af- stand van 360 K.M. af. Daarvoor verbruikt zij 40 liter olie voor een totaal bedrag van nog geen gulden. Deze zware wagen zou met een gewonan motor op dezen af stand stellig 70 liter benzine verbruiken 12 cent of bijna 9 gulden kosten Daarbij k-o-mt dat de motor volgens het nieuwe systeem bijzonder klein van bouw is en lichter dan de benzinemotor van gelijke capaciteit en daardoor weinig ruimte inneemt. Bij het n-agaan van de gedragingen van een motor, die bij het Utrechtsche prov. waterlfi- dingsbedrijf in gebruik is, is gebleken, dat het brandstofverbruik 220 gram per pk per uur bedraagt, terwijl een motor met krukas van gelijke capaciteit ongeveer 270 gram per pk per uur verbruikt. Van dien ruwoliemotor in een auto weegt de z-as slechts 1Tr wijl de krukas van den gewonen benzine motor van ongeveer gelijke of zelfs geringere eenvoudig geen woorden om mijn dankbaar- heid te uiten." ,,Ik heb toch niets anders gedaan dan u op de been geholpen. En daarvoor ben ik buiten verhouding beloond." lets in zrjn stem deed haar hem onderzoe- kend aankijken. ,,-Hoezoo?" vroeg ze. „Wat bedoelt u?" „Doordat ik u iets heb hooren zeggen." Ze kreeg een vuurroode kleur. „Iemand, die maar half bij bewustzijn is, zegt wel eens gekke dingen." „Soms wel", antwoordde hij. ,,Maar toch heh ik een idee dat dit niet iets geks was, maar de waarheid. Zal ik u vertellen wat u gezegd heht?" „Neen", -klink het gedecideerd. „Tenminste nieti nu." Ze leunde achterover, bracht de hand naar haar hoofd en zoo bleven ze zwijgend zitten tot het rijtuig kwam aanrijden. Toen Marion vroeg in den middag met haar boodschappen in Gilchester klaar was en in een lunchroom had koffiegedronken, slenter- de ze door de High Street naar het station. Voor het voomaamste hotel zag ze een auto staan. Terwijl ze er voorbrjliep, stapte de eige- naar uit, die, haar herkennend, zijn pet af- nam. Het was majoor Flordon, die, zopals ze zich herinnerde, haar tafelheer bij een diner was geweesit, toen hg op Gresford Hall had gelogeerd. „0, juffrouw Cardan, als u soms naar Long Gresford moet, wilt u dan niet met ons mee- rijden?" vroeg hij. ,,Mijn vrouw is ook hier; wij zijn op weg naar Draxford, en gaan bij de Fielduip logeeren, we zijn hier hlijven koffie- dringen." Marion bedankte hem. Ze -had op dat oogen- blik niets geen zin in het gezelschap van den verwaanden majoor. ,,0, maar laten we u toch zoover meene- men", drong hij galant aan. „We komen vlak bij Gresford voorbij en het zal zoo gezellig voor mijn vrouw zrjn om wat met u te babbe- len." Aan het station liggen een heeleboel pak- capaciteit, die vroeger in deze auto zat, 70 a 80 K.G. woog. Nadat de heer Hulsebos zich alle patenten en octrooirechten op zijn uitvinding verzekerd had, hebben zoowel de Jaffa-machinefabriek als de Kromhout-motorehfabriek licentierech- ten voor den bouw van motoren volgens het systeem van den heer Hulsebos gekocht. Bij de Jaffa-fahrieken zal men nu overgaan tot den bouw van den nieuwen motor, en wel voorloo- pig een serie van 20 stuks. De credieten, die hiervoor noodig zijn krijgt zij van haar bank, terwijl de derde die voor de garantie borg staat, bet Wer-kfonds blijkt te zijn, dat hierin een belangrijke mogelijkheid ziet tot verrui- ming van de werkgelegen-heid en zelfs de mo gelijkheid ziet van vestiging van een nieuwe belangrijke ibedrijfstak in ons land als de mo- toren-industrie vxxir automobielen. Het Werk- fonds is hiertoe pas overgegaan nadat het een zuur gunstig advies had gekregen van zijn technische adviseurs, waartoe o.a. behoort ir. Maas, Geesteranus van Werkspoor. De heer Hulsebos is ervan overtuigd, dat men in ons land zal kunpen komen tot een Industrie voor den bouw van ruwoliemotoren voor vrachtauto's, die alleen reeds op de bin- nenlandsche markt circa 400 motoren per jaar zal kunnen slijten, wat zou beteekenen, dat een dergelijke industrie minstens 2000 men- schen te werk zou kunnen stellen. Ook voor de vliegtuigindustrie biedt de motor groote mogelijkheden. Door het grooter me- chanisch rendement wordt vamzelf ook de ac- tieradius der vliegtuigen grooter en kan men met -minder brandstof een grooteren afstand vliegen. De brandstof zelf ruwe olie is bovendien zeer veel goedkooper dan vliegtuig- benzinewelke bovendien nog ongeveer twee maal zoo duur is als gewone benzine voor auito's, n.l. 23 cent per liter, tegen ruwe olie ruim 2'/2 cent per liter. Daarbij heeft olie het voordieel, niet explosief en veel moeilrjker brandbaar te zijn dan benzine. Intusschen hoopt men d-e belangrijke uitvin ding van den heer Hulsebos dienstbaar te kun nen maken aan de verruiming der werkgele- genheid in ons land en te kunnen komen tat een nieuw bedrijf, dat den naam der Neder- landsche industrie en techniek in de wereld zal helpen hooghouden, maar bovendien zal bijdragen tot den welvaart van ons land en volk. DE WET OP DE EVENREDIGE VRACHX- VERDEELIN1G. -Het Tweede Kamerlid Van de Bait heeft den minister van Handel, Nrjverheid en Scheep- vaart de volgende vragen g eat eld: 1. Is het juist, dat de taak van de com- missie Heldring vdledig omschreven is in de opdracht om de vraag te be-antwoorden of de wet op d-e evenredige vrachtverdeelin-g al dan niet moeten blijven gehandhaafd? 2. Zoo ja, acht de minisiter het dan niet dringend gewenscht, dat deze commissie van deskundigen ook adviseert omtrent de zoo noodzakelijke verbeteringen in de uitvoering van de wet? 3. 'Is het den minister bekend, dat sinds het in werking treden van de wet op de even redige vrachtverdeeling de wachttijden der beurtlijstschippers een stij;ging te zien geven, die geheel oneven-redig is aan den omvang van het bimnenlandsch vervoer te water? 4. Acht de minister he'., gezien de uitvoe ring van de wet voor de Kamers van Koop- handel, welke naar het oordeel der binnen- vaartschippers lang niet beantwoordt aan haar doelstelling, en gezien den grooten n-ood onder de binnenschippers, niet van belang, dat: a. de commissie Heldring aangezocht wor- die op zoo kort mogelijken termijn haar eind- rapport uit te brengen; b. in afwachting van' dit rapport enkele noodzakelijke maatregelen getroffen worden om de steeds langere wachttijden te bekorten Voorts heeft de heer Van de Bilt den mi nisters van Binnenlandsche Zaken, van Han del, Nijiverheid en Scheepvaart en van Sociale Zaken gevraagd: 1. Is het den ministers bekend, dat de te Rotterdam op de binnenvaartlijst overeen- komstig de wet op de evenredige vrachtver deeling, voorkomende schippers, ondanks den -thans van 5 tot 8 weken varieerenden wacht- tijd, mede op advies van de Rotterdamsche BevrachtiiLgscommissie van ondersteuning door Maatschappelijk Hulpbetoon zijn uitge- sloten, tenzij zij zich van de lijst doen schrap- pen? 2. Is het den ministers bekend, dat deze maatregel tengevolge heeft: uitschakeiing van deelneming aan het vervoer of snelle paupe- riseering van den schippe-r, doordat tallooze schippers liever gebrek lijden dan zich door deze regeling uit het bedrgf te doen bannen 3. Zijn de ministers bereid -te bevorderen, dat te Rotterdam dezelfde regeling ten op- zichte van de noodlijdende schippersgezinnen worde ingevoerd als te Amsterdam geldt? DE SPELLINGSKWESTIE. Op intrekking spelling-Marchant aangedrongen. iHet dagelijksch bestuur van de Nationale Vereeniging voor orde en eenheid in de schrijf- taal, heeft tot den minister van Onderwijs een adres gericht, waarin geprotesteerd wordt tegen het standpunit van de „Vereeniging tot vereenvoudiging van onze spelling", welke heeft aangedrongen op handhaving van de z.g. spelling-Marchant en welke dreigt met voortgezette actie tot uiibreiding van de z.g spelling Kollewijn, indien de minister geen gevolg geeft aan haar verzoek. Mede naar aanleiding van een adres, onlangs aan den Raad van ministers gericht door een aantal vereenigingen of groepen van onder- wijzers en leeraren, wil adr., als zijn meening te kennen geven, dat niet door mid-del van het onderwijs aan de maatschapprj een bepaalie ,,schrijfwijze" moet worden opgedrongen, dat de bereikte z.g. spellingvrede bij bet onderw's slechts schijn is en dat het onderwijs te dezer zake zoo spoedig mogelijk weer client te on- derwijzen, wat de maatschappij vraagt, althans de vrijheid behoort te -krijgen, de officieele spelling en verbuiging volgens de Vries en te Winkel te onderwijzen. Daar het Nederlandsche taal-gebied aller- roinst getoond heeft toegankelgk te zijn voor de regeling Marchant, verzoekt adr. den mi nister die regeling te doen intrekken met in- achtneming van de overgangsperiode, welke door bestaande verwarring noodzakelijk is ge- worden, opdat, indien nog eenige veranderin- gen gewenscht blijken, de weg gemaakt wor de voor een afdoende regeling, welke het ka rakter draagt van een nationaal werk. Het dagelijksch bestuur vestigt nogmaals de aan- dacht van den minister op zijn in October 1935 inged'iende plan, dat duidelijk aangeeft hoe men uit de huidige impase kan geraken en wordt rood en pijnlijk door de zon. Gebruik daarom tijdig AMILDA-zonnebruin- creme, die Uw huid beschermt tegen ver- vellen en zonnebrand en U tevens snel mooi bruint, 66k bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Ingez. Med.) jes voor me, die ik mee moet nemen", wierp Marion tegen. ,,Die kunnen we onderweg gban halen", her- nam hg. Mevrouw Flordon kwam naar buiten en drong zoo aan, dat Marion niets anders kon doen dan de invitatie aannemen. Ze was een vrij knappe vrouw, een paar jaar ouder dan haar e-chtgenoot, een feit, dat ze trachtte te verbergen door een zeer zorgvuldige en jeugdige manier om zich te kleeden. Spraak- zame dame, die ze was. lokte haar het voor- uitzicht gezelschap te hebben om den vijftien mijlen 1-angen weg, die voor hen- lag, buiten- gewoon aan. ,,U gaat zeker veel uit logeeren", merkte Marion vrij lusteloos op. „0, ja", antwoordde haar begeleidster op de pocherige toon, die dat soort dames eigen is, ,,wij logeeren altijd ergens. Ziet u, we hebben zoo vreeseiijk veel kennissen buiten wonen. Maar het is soms wel erg vermoeiend." „Ja, het lijklt me ook zoo, vooral op 't ge- bied van kleeding." ,,0, ja. Mijn kamenier zegt wel eens. dat ze half gek' wordt van dat koffers in- en uitpak- ken. Ze reist altijd met de trein, met de ba- gage. Het is heel gemakkelijk zoo. Wij nemen niets anders mee dan het juweelenkoffertje." ,,Ja, dat kan men een kamenier beter niet toevertrouwen. Er zijn altijd zooveel dieven aan de stations." „Niet alleen aan de stations, lieve", zei mevrouw Flordon met gevoel. ,,Overal zgn dieven, zelfs op plaatsen, waar je ze in't minst verwachten zou. Heht u gehoord welk verlies ik geleden heb gedurende ons verblijf op Gres ford Hall?" Deze vraag wekte Marion uit de apathie, die ze moeizaam trachtte te verbergen. „Neen. Wlat was dat?" vroeg ze, terwijl een gevoel van vage angst over haar kwam. ,,Nu", vervolgde Mevrouw Flordon, „u most dan weten, lieve juffrouw Oardon, dat wij niet willen dat er over de zaak gepraat wordt, om niet te verhinderen, dat het recht zijn loop heeft. Maar het zai geen kwaad -kunnen u van h«t afschuwelijke verlies, dat ik geleden heb, te vertellen. Tijdens ons verblgf op Gresford ARGENTINIe VERZOEKT BIJEENROEPING VAN DE VOLKE n- BONDSASSEMBLeE. De regeering van Argentinie heeft een ver zoek ingediend voor het houden van een bij- Ingez. Med. Hall ben ik van duizend pond waarde aan diamanten bestolen." Mevrouw Flordon! Wat vreeseiijk!" riep Marion werktuigelij-k, met lippen die bleek werden. De oprechte uiting van haar sympathie was strelend voor de benadeelde dame. Vreese iijk is het woord niet, lieve", verklaarde z, met een neiging tot overdrijven. ,,Die schitte- rende diamanten zijn op geheimzinnige wijze verdwenen; niemand weet waarheen." „Gestolen?" Marion's tong was droog. „Gestolen, ja. En valsche steenen ervoor in de plaats gezet. Vier diamanten uit het mid- denstuk van mijn tiara. Een knap Stukje, zoo- als ze zeggen; maar dat is voor mij een schrale troost." Het afschuwwekkende van de waarheid, die ze zich bewust werd, hield Marion in een ijzi- gen greep. Alleen door groote krachtsinspan- ning voorkwam ze dat ze begon te beven. Ze voelde dat ze -iets moes: zeggen, al was het maar iets heel gewoons." „Hebt u geen kans om de diamanten terug te krijgen? De politie Mevrouw Flordon maakte een snelle ibewe- ging van hopeloosheid. ,,De politie staat voor een raadsel. Ze kunnen geen spoor ontdekken. En die steenen zullen al wel naar 't buiten land verdwenen zijn." ,,Sii Percy Brayshaw weet er natuurlgk van?" ,,-Mijn man is, zoodra de diefstal bemerkt was, naar hem toegegaan. Hij was natuurlijk heel aardig en sympathiek, maar dat helpt ons niet." Ze leunde voorover naar Marion en fluister- de vertrouwelijk. „U moet er met niemand over spreken, hoor lieve! Een detective van Scotland Yard heeft al een week of drie zijn tenten op Gresford Hall opgeslagen." „Met medeweten van Sir Percy?" Marion moest deze vraag wel stellen. Zeker. De arme man charmant is hij, vindt u niet? voelt het als een aanranding van zijn gastvrijheid en hij wil alles doen om den dief te helpen vinden. Hij heeft heel edel- moedig aangeiboden om alle kosten met ons te mogen deelen." zondere zitting van de Volkenbonds-.rsserablee op 16 Juni a.s. en als punten der agenda voor- geste'.d 1. De sancties. 2. Het vraagstuk der erkenning van de annexatie van Abessinie. 3. De hervorming van het Volkenbonds- pact. Het verzoek van Argentinie heeft in Lon- densche diplomatieke kringen een enorme sensatie verwekt, daar men dit initiatief be- schouwt als het einde van de gematigde poli- tiek, die de Volkenbond sinds de annexatie van Abessinie heeft gevoerd. Het is dus onwaarschijnlijk, dat de regee ring thans haar houding ten aanzien van het Argentijnsche voorstei bepaalt. ONTDUIKING DOUANERECHTEN DOOR HOOGE AMBTENAREN. Het blad „Pravda" te Belgrade publiceert bijzonderheden over''de verleden week ont- dekte ernstige smokkelzaak, waarbrj misbruik is gemaakt van diplomatieke voorrechten en waardoor twee hooge ambtenaren aan het departement van buitenlandsche zaken, Nova- kowitsj en Bodi, met vervroegd pensioen zijn gegaan. Met medeplichtigheid van een bui- tenlandschen legatiesecretaris, die daarna is teruggeroepen, hebben beide ambtenaren met valscbe douaneverklaringen luxe meubelen in Zuid-Slavie ingevoerd. De staat is hierdoor voor een half millioen dinar benadeeld. Bodi zou naar It-alie zijn ontkomen. DE VERLENGING VAN DEN DIENSTTIJD IN BELGIe. Naar de correspondent van de N. R. Crt. te Brussei verneemt, hebben zich, in verband met de onbepaalde verlenging van den actieven diensttij-d der thans onder de wapenen zijnde miliciens, in verschillende kazemes te Ant- werpen, incidlenten voorgedaan. In de kazernes nrs. 7 en 8 te Berchem, waar de onder de wa penen gehouden miliciens hunne kamers moes- ten afstaan aan de zoojuist binnengeroepen recruten en met minder goede slaapgelegen- heden in de kelders genoegen moesten nemen, weigerden ruim 200 soldaten van het 6e regi ment infanterie voor het appel aan te treden en naar de exercitie te gaan. Tijdens de inci- denten, die op dit feit volgden, werd een ser geant onder den voet geloopen en geraakte een adjudant slaags met een der miliciens. Toen later de rust eenigszins hersteld was, werden verschillende leiders van deze verzet- actie opgesl-oten. (Ingez. Med.) ,,En heeft de detective ook geen aanwijzing gevonden Mevrouw Flordon schudde treurig het hoofd. ,,Neen. Wij krijgen onmiddellijk be- richt als er iets onilde-kt is. U hebt den man. misschien al zien rondloopen. Hij is Inspec- teur Myrtle, een beroemdheid op zijn gebied, zooals mijn man' zegt; maar hij is daar na tuurlijk onder een aangenomen naam." Marion hoorde temauwemood wat ze zei. Ze dacht aan die ellendige dingen in de la- denkast op de rommelkamer; aan de geheim zinnige verbetering van hun levensomstandig- heden; aan haar vader's intieme relatie met Sir Percy Brayshaw. Het sloot als een bus in elkaar! ,,Maar", zei ze, haast geen meester meer over haar woorden, „u zegt dat er geen hoop meer is de diamanten terug te vinden.'' ,,Ik ben bang van niet", antwoordde me vrouw Flordon met een meewarig hoofd- schudden. ,,Toch kan men nooi; weten en we zijn ook van plan van Drexford naar Gresford Hall te rijden om te hooren hoe de zaak er voor staat", merkte mevrouw Flordon op. ,,Dus we zien elkaar misschien spoedig weer." De auto stopte en maj-oor Flordon, die chauffeerde, draaid-e zich om en vroeg Ma rion -den kortsten weg naar haar huis. Een paar minuten later waren ze bij de Grange. De majoor -hielp Marion met haar pakjes en terwijl hij daar mee bezig was, kwam haar vader naar buiten. Marion vertelde hoe ze de Flordons had ontmoet; een uitnoodiging om een kopje thee te drunken werd afgeslagen, omdat mevrouw Flordon niet zoo laat in Draxford wilde aankomen. ,,Jk vroeg me al af of je de trein gemist had", zei Archer Cardon, toen de au'.a weg- gereden was. ,,Wat je gelijk had om je door die menschen te laten thuisbrengen. Het is wel zoo prettig dan met de trein te reizen." ,,Ja", antwoordde Marion, met de kalmite der wanhoop, die te groot was om in harts- tocht uit te barsten. ,,Het was heel good dat ik hen ontmoet had." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1