NEUZEN'S GLOME RIJWIELEN Drentsche Stoet Bekendmaking. Bekendmaking. Snijworst Te Koop L. MICHIELSEN W. i, d. Linde-Roofack Sport Burgerlijken Stand Marktberichten Advertentien Goedkoop Reizen Te Sluiskil Een „verduisterd" Gewest. VOETBAL n berlijn. LOOP DER BEVOLKING. FREDERIK. ANTHONIE ADRIAAN GEENSEN, ANTHONIE ADRIAAN GEENSEN, Pro*. Stoombootdienst op de Woster-Scheldo l1/2 ons voor 14 cent 1 pond Kopspek 20 cent Fa E. A. IJSEBAERT. TER NEUZEN WOENSDAG in voorraad de bekende 25 ct per stuk Axelschestr. 18, Tel. 251 een leien dakje is gegaan. Te Middelburg b.v werden de brandplaatsen aangestoken op he: zien van een gewoon vliegtuig, dus veel te vroeg en deden zich aldaar meerdere ver- gisSingen voor, hoewel ieder deelnemer dit deed uit voile overtuiging dat hij op de beste winze zijja hem toebedachte taak verrichtt:-. De avondoeifening. L»e avondoefening had hier in de kom een goed verloop. Dvereenkomstig het verzoek van den waam. burgemeester, waren te 9.45, dus nog vo6r lucbtalarm werd gegeven, vrij- wel alle lichten gedoofd, ofschoon men hier toeh in de overtuiging leefde, dat Ter Neuzen niet volkomen onzichtbaar te maken was, wegens het blijven branden van de haven- en kanaallichten, de lichten der in de haven lig- gende schepen en de op de Schelde passeeren- de verlichte sch.pen. Er was zeer veel volk op de been en aan den op den weg naar de aanlegplaats der prov. boot gereed gelegden brandstapel, werd vermoed, dat dddr iets gebeuren zou. Dit punt stond dan ook in het centrum der be- langstelling. \'a het eerste luchtalarm, dat te ruim 10 uur werd gegeven, en later nog eens herhaald, was er geruimen tfjd niets waar te nemen, en begonnen we reeds te vermoeden, dat het vliegtuig niet meer komen zou. Eindelijk, omstreeks 11 uur was het geronk van een vliegtuig waar te nemen en kort daarop ook een uit het Westen, boven de rivier, naderend rood lichtje. Dit bleek te zijn van het vijan- delijk vliegtuig. Het vloog recht op Ter Neuzen aan en liet, ongeveer boven d'e oude pier lichtkogels vallen, als bewijs, dat Ter Neuzen gelbombardeerd was en vloog toen door in Westelijke richting. Als gevolg van den aanval werd geconsta- teerd een brand'bom en een gasborn bij het telefoonkantoor en een brisantbom op de Axelsche brug. Dit maakte noodig het op- haien van gewonden, het ontsmetten van een besmette omgeving en het blusschen van den bij het telefoonkantoor ontstanen brand. Dit laatste was na het optreden van den brand- weer spoedig in orde. Het klokgelui meldde ondertusschen dat de oefening was afgeloopen en de talrijke toe- schouwers zochten hun woning op. Het heeft ons wel verwonderd, dat, in aan- merking genomen den lichten avond, (het werd ibijna niet donker en het was een heldere sterrenlucht) in het ons van uit het vlieg tuig gezonden rapport te vernemen, dat het vliegtuig feitelijk verdwaald was, zelfs zoo, dal men niet kon uitmaken of men lichten zag van Antwerpen, dan wel van de Belgische kust (er was toch wel een kompas aan board We hadden en vermoeden dat juist de aan- wazigheid van het water, de kustlichten, de gasboeien en de lichten op havens en kanalen, het bijna ondoenlijk zou maken Zeeland te verduisteren. Uit ons verslag van deze oefe- ning blijkt echtier, dat de bestuurder komende van Stavenisse Goes niet heeft kunnen vin- den. en men eindeiijk bemerkte ooven fort Rammekes te vliegen. Na veel gecirkel werd het zoeken opgegeven en de kustlijn van Zuid-Beveland gevolgd tot Hansweert, van waar men toen een kijk kreeg op de lich ten der schepen op de Schelde en spoedig de lichten van Ter Neuizen" in het oog kreeg. Wij kregen ook den iadruk, dat het vliegtuig •te 11 uur zonder aanzeling in reohten koers op de haven van Ter Neuzen koerste. Het was toen te laat geworden voor een bezoek aan meerdere plaatsen van Zeeuwsch-Vlaanderen, waarom men na eenige sempatronen te heb- ben afgeschoten boven de plaats waar men Oostburg vermoedde, naar Vlissingen vloog, dat kenbaar was aan zijn havenlichiten, doch overigens duister. Zooals wij reeds meldden, betoonde het publiek groote belangstelling in de oefening. Mien maakte er ons op attent, dat dit niet juist is. Het parool is: „naar huis" of ,,-thuis blrrven". De veronderstelling werd uitgespro- keu. dat de politie daaraan hij een volgende oefening de hand zal houden. Wij vreezen echter, dat, zoolang het .oefe ning blijft, er een zware wijs op zal gaan de menschen thuis te houden. En ook is het een vraag, of een totale afwezigheid van pu bliek ten slotte aan autoriteiten ook zoo aan- genaam zou zijn. Het komt er natuurlijk in de eerste plaats op aan, dat het publiek de bewegingen van hen, die alsdan moetdh wer- kem, niet mag hinderen. Ddar tegen dient na tuurlijk gewaakt. We troffen echter betref- fende de j.l. Zaterdag gehouden oefening reeds een bericht aan, waarin met blijkbaar leed- wezen werd gemeld, dat er in een groote ge- meente van wege de burgerij „zoo weiniig be langstelling voor de oefening werd betoond." Bnfin, dat is toekomstmuziek. We hopen alleen dat het nimmer emst zal worden. Wij ontvingen afschrift yan het volgende schrijven. LU CHTRESOHERMIN GSDIENST Zaterdag j.l. was de dag, waarop de door den Heer Commissaris der Koningin in dit ge- west bevolen oefening in de luchtbescherming in geheel Zeeland werd gehouden en derhalve ook in deze gemeente en wel te Ter Neuzen en te Sluiskil. Door de aanwezigheid van verschillende autoriteiten werd, zoowel theoretisch, als practisch, in deze belangstelling getoond. Ik ben in velerlei opzicbt dankbaar o.m. om- dat deze oefening in beide kommen geslaagd mag heeten, hetgeen in dezen benarden tijd heel wat zegt en verder, dat de inwoners door hun voile medewerking getoond hebben den ernst ervan te beseffen. Ik dank alien leden voor bun opkomst en bun voile medewerking; den Commandant in Zeeland en daardoor de militaire overbeid voor haar adviezen en tastbare hulp; den heer Lambrechtsen van Ritthem, dat hij de leiding te Ter Neuzen van den heer Hack, die te Sluis kil werkte, heeft willen overnemen; den heer Algemeen Directeur der Z. V. T. M. voor zijn oremisbaren materieelen en daardoor ook mo- reelen steun; de Directie van de P.Z.E.M.; den Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier; het bestuur der vereeniging van Radio- amateurisme voor haar krachtdadige-, en on- misbare hulp door de inwerkingstelling te Ter Neuzen van een 80 M.-zend-ontvangstation en een dito ontvangstation te Sluiskil, de politie, w.o. te verstaan de gemeentepolitie, Kon. MarechaUssee en Rijksveldwacht de padvin- ders, deel uitmakende van de C. J. M. V.; en het laatst, maar niet bet minst, de directies der fabrieken en stations en voorts alien, die meer of minder bij het welslagen dezer oefe ning waren betrokken. De Burgemeester, L. J. GEEDHOEDT LB. werd des avonds ook de oefening herhaald, en thang ging dit naar wensch. Bij den brand, die toen werd verondersteld als gevolg van een aanval te zjjn ontstaan, deed de brandweer uitnemend haar plicht. De verduistering was daar ook goed door- gevoerd, vooral op de fabrieken. Alleen waren daar in de woningen der woningbouwvereeni- girtg enkele dakvensters niet afgedekt. In werkelijkheid behoeft men dat echter geen ".weeden keer te doen. Een bijzondere medewerker, die de nacht- vlucht medemaakte, schrtjft ons het volgende: Toen wij ruim kwart voor tien van het Vlis- singsche vliegveld opstegen, zagen wij in den avondschemer nog duidelijk den vorm van Walcheren onder ons liggen. De witte duinen- reeks stak scherp af tegen het water en het land-er-achter en in het Noorden vloeiden aar- de en lueht, naar het oog te oordeelen, op fantastische wijze ineen. Aanvankelijk was de verlichting nog aan; even later echter was de Westkappelsche vuurtoren schier het eenige licht, dat te ont- waren viel en konden wij met voldoening con- stateeren, dat de bevolking het consigne ge- trouw had opgevolgd. Hier en daar, waar een veronderstelde bom terecht gekomen was, viel een stipje licht te bespeuren, soms was even iets van het landschap te zien als een vuur- pijl afgeschoten of het zoeklicht gericht werd. Over Noord-Beveland welks contouren amper zichtbaar waren werd recht naar Brouwershaven gekoerst. Dat wij hier de pro- vinciale grens bereikt hadden, bleek uit de lichten van Ouddorp en andere plaatsen op Goeree; de vliegrichting werd gewijzigd, Zie- rikzee en Stavenisse werden geinspecteerd en het bleek ons, dat ook de Schouwenaars en Tholenaars hun medewerking voor de voile 100 verleend hadden. Het programma Vermeldde vervolgens: Goes, Hansweert, Hulst, Oostburg, Breskens, Vlis singen. Dit gedeelte van de rondvlucht is zoo wel totaal mislukt als volledig geslaagd. Totaal .mislukt is het in dien zin, dat wij Goes niet konden vinden, doorgevlogen zijn naar Rammekens, misschien wel twee of drie maal hier zijn weergekeerd, op het traject Stave nisseGoesHansweert (van 25 K.M.) kans zagen 17 minuten vertraging te hebben, grond van water niet meer konden onderscheiden, vruchteloos den Braakman zochten, en ons ten slotte wisten te orienteeren, dank zij de ver lichting, die ontstoken werd in plaatsen, waar men meende, dat wij gepasseerd waren en de alarmtoestand opgeheven kon worden. Toen was het evenwel zoo laat geworden, dat wij techtstreeks naar Vlissingen teruggevlogen zijn, zoodat wij (voor zoover wij tenminste weten) boven Zeeuwsch-Vlaanderen alleen Ter Neuzen bezocht hebben. En toch is deze laatste ronde van de lucht- beschermingsoefening volledig geslaagd. Want dit dwalen van ons vliegtuig heeft bewezen, hoe doeltreffend de verduistering van een landstreek wezen kan. Hier waren tien man- nen aan boord, beroepswaarnemers en bewo- ners van Zeeland, die de route totaal kwijt waren en niet wisten of bepaalde lichten uit de richting van de Belgische zeekust of Antwer pen, kwam en! Wanneer sommige onzer medeburgers mis schien twijfelen aan het nut eener verduiste ring, dan zal de ervaring van dezen nacht hen toch wel tot ander inzicht brengen. Hierbrj vergete men bovendien niet, dat in oorlogstijd vuurtorens en lichtboeien, die nu nog bij de orienteering een rol van beteekenis speelden, ook nog gedoofd zullen zijn. Behalve deze sceptici zijn er ook nog en- kelen, die meenen om principieele redenen bun medewerking aan verduisteringsoefeningen niet te moeten verleenen. Hoezeer wij, der Nederlandscbe traditie getrouw, elk eerlijk standpunt ten voile eerbiedigen, vragen wij ons toch af, of deze pacifisten zich wel een juist denkbeeld hebben gevormd van hetgeen van de bevolking verlangd wordt. Dat is aller- minst actieve deelneming aan den strijd, het is louter het (naar gebleken is doeltreffend) on- vindbaar maken van de oorden waar oude lieden, vrouwen en kinderen zich bevinden. Het medewerking-weigeren is dus feitelijk 't helpen van hen, die over ons volk vernieling en vergiftiging, brand en moord willen brengen. Hier ligt een taak voor alle menschen van goeden wille. UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Be Quick— -Feijenoord 4—2 NAjCAjax 1—2 doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Enschede 3 3 6 11—5 Feijenoord 3 2- 1 4 9—5 Ajax 4 2—2 4 7—8 NAC 4 1—3 2 5—8 Be Quick 4 1—3 2 8—15 Afdeeling IV. Promotie-competitie 2e klasse. NOADPalemig 2—4 TSCWillem 4—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Palemig 2 1 1 3 6—4 TSC 2 1 1 3 64 Willem II 2 1 1 1 35 NOAD 2 1 1 1 3—5 2e klasse A. ZeelandiaRBC 34 doelp. gap. gew. gel. verl pnt. v.t. TSC 18 14 4 28 59—31 Hero 18 12 3 3 27 53—23 Middelburg 18 11 3 4 25 45—24 Temeuzen 17 6 5 6 17 4544 Vlissingen 18 7 2 9 16 3132 De Baronie 18 7 1 10 15 38—39 RBC 18 6 3 9 15 42—58 Zeelandia 17 4 4 9 12 38—50 Goes 18 6 12 12 28—60 DOSKO 18 3 5 10 11 31—52 DOSKO 1 1 2 54 Hulst 2 1—1 2 4—5 De Zeeuwen 2 1—1 2 2—2 Boeimeer 3 1—2 2 9—9 3e klasse A. OostburgSluiskil 5—3 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Hulst 14 12 2 24 58—11 Hoofdplaat 13 8 2 3 18 58—22 Axel 13 8 14 17 55—19 Breskens 12 5 2 5 12 34—29 Oostburg 14 6 17 13 3641 Sluiskil 12 3 2 7 8 25—37 Temeuzen 2 14 4 10 8 39—48 Oranje 8 8 5—81 3e klasse B. Goesche BoysEiland Boys 0—7 Vlissingen 2Middelburg 2 2—3 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. De Zeeuwen 18 16 2 34 88—18 RCS 18 11 2 5 24 83—30 Zierikzee 18 10 3 5 23 71—39 Middelburg 2 18 10 3 5 23 5041 Vlissingen 2 18 8 5 5 21 52—37 Z. Boys 18 7 4 7 18 38—33 Zeelandia 2 17 5 2 10 12 31—70 Eiland Boys 17 4 2 11 10 41—46 Goesche Boys 18 2 4 12 8 16—89 Hansweert 18 2 1 15 5 27—101 DE WEDSTRIJDEN Prom.-competitie 3e klasse. De ZeeuwenHulst 20 DOSKOBoeimeer 54 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Kampioenschap van Nederland. Voetbal blijft toch altijd het spel waar de verrassingen juist dan komen wanneer zij het minst verwacht worden. Zoo was het herstel van het Belgische elftal juist op het oogenblik dat men dit team zwak achtte frappant, en zoo is de nederlaag van het sterke Feijenoord tegen het zwakke Noordelijke zusje Be Quick een groote verrassing geworden. De thuis- club wist met 42 van de Rotterdammers te winnen. De wedstrijd NAGAjax eindigde in een overwmning van de Amsterdammers, die met een 12 overwinning naar huis konden trekken. Ajax heeft zich door deze fortuin- lijke overwinning weder belangrgk beter ge- plaatst, temeer waar ook Feijenoord een veer heeft moeten laten. Enschede is thans de eenige club, die in dezen strijd nog ongeslagen is en veel zal er thans afhangen van de ont- moeting dezer Oosteljjke kampioenen tegen Feijenoord. Promotiecompetitie 2e klasse. De uitslagen van de beide ontmoetingen zijn heel anders uitgekomen, dan men had ver wacht en juist de clubs, wier kansen gering werden geacht zijn zegevierend uit den strijd gekomen. NOADPalemig eindigde met een overwinning van de bezoekers, en TSC, die de andere Tilburgsche club Willem II op bezoek had, won met gelijke cijfers (42) van de gas- ten. Wij zien dus dat Palemig en TSC zich bovenaan hebben weten te plaatsen en opmer- kelijk is dat ook ditmaal de cijfers van beide wedstrijden weer gelijk waren. Tweede Klasse A. Zeelandia—RBC. 34. Deze wedstrijd heeft bewezen, dat beide elf- tallen volkomen aan elkaar gewaagd waren, want nadat Zeelandia eerst een voorsprong had gemaakt van 20, maakte RBC nog voor de rust gelijk 22, doch de thuisclub wist er nog net 32 van te maken voor de scheids- rechter de rust infloot. In de tweede helft ge- lukte het aan RBC den stand weder op ge- lijken voet te brengen en ontspon zich een felle strijd om den winnenden goal, die op het aller- laatste oogenblik door RBC werd gemaakt. Nu volgt nog den wedstrijd ZeelandiaTer- neuzen %n de competitie in deze klasse is voorbij. Promotiecompetitie 3e klasse. De ZeeuwenHulst. 20. Dat Hulst het te Vlissingen niet gemakke- lijk zou hebben, was te verwachten en hoewel Hulst zich ten voile heeft gegeven en tot het laatst toe heeft volgehouden om ten minste het verdiende tegendoelpunt te maken, mocht het haar niet gelukken en De Zeeuwen toon- den weer hun vlot tempo, waartegen Hulst niet opgewassen bleek. Wij hebben De Zeeu wen steeds beschouwd als een der clubs, die een ernstige worp zullen doen naar hun pro- motie en dat zal in de komende wedstrijden ook wel blijken. DoskoBoeimeer. 54. Boeimeer heeft nu haar tweede nederlaag te pakken en evenals te Hulst is de beslissing pas in de laatste minuut gevallen, hetgeen wel een teleurstelling voor de gasten zal zijn geweest. Dosko was echter sterker en wist dit telkens tot uiting te brengen. Desniette- min was de stand kort voor het einde 44 en met Dosko sterk in den aanval werd met span ning het slot gadegeslagen. Eindelijk had Dosko succes en de verdiende overwinning kwam met 5J4. Derde Klasse. OostburgSluiskil. 53. Oostburg is er inderdaad in geslaagd om de te Sluiskil geleden nederlaag te beantwoor- den met een overwinning op haar terrein, waarmede thans de competitie is afgesloten en Oostburg met voile tevredenheid over het be- reikte resultaat op baar eerste seizoen mag terugzien. Nu voor het komende seizoen weer twee nieuwe vereenigingen zich voor de Derde Klasse hebben aangemeld, komt deze klasse weer haar voltalligheid nabij en zullen de wed strijden regelmatiger verloopen dan dit sei zoen het geval was. Vriendsehappelijke wedstrijd. Temeuzen 2Othene. 13. Hoewel de club te Othene ontbonden is en vele van haar spelers thans de rood-zwarte trui hebben aangetrokken, hadden deze spe lers den wensch te kennen gegeven om tegen een gecombineerd elftal van Terneuzen te wil len uitkomen en zoo zagen wij „vriend" en ,vijand" thans door elkaar spelen. De bezoekers toonden, dat al was hun club ook opgeheven, zij toch nog in staat waren een behoorlijk elftal in het veld te brengen en was de stand bij de rust 1-1. In de tweede helft bleek Othene de stertiere en won wel- verdiend met 13 van haar gastheer. ONZE VOETBAIXiERS NIET NAAR In de Zaterdagavond gehouden bestuurs- vergadering van den Koninklrjken Nederland- schen Voetbalbond is besloten geen elftal naar de Olympische Spelen te Berlijn af te vaardigen. Het bestuur van den K.N.V.B. sbelt er, vol- gens het Handelsblad, prijs op, dit besluit nader te motiveeren, opdat niet de minste itwijfel zal bestaan omtrent de beweegrede- nen, die het daartoe noopten. Zoo als bekend mag worden verondersteld, staan de amateursbepalingen van den K. N. V. B. toe, dat aan spelers in zeer bijzondere gevallen met goedkeuring van het K.N.V.B.- bestuur vergoeding wegens loonderving gege ven wordt. Tot nog toe is izulks dan ook alleen na grondig ondenzoek bij de werkgevers ten op- zichite van enkele Nederlandsche elftalspelers geschied en dan nog slechts tot een maximum van 70 tot 80 pet. van het gederfde loon. Het K.N.V.B.-bestuur, hoewel overtulgd, dat het daarmede in geen enkel opzicht tegen den geest van het amafceurisme handelde, heeft, daar het bekend is met de Olympische bepa- lingen inzake loonderving, voor alle zekerheid voeling geizocht met het N.O.C. bestuur. Dit lichaam, volkomen overtuigd van den amateuristischen staat onizer spelers, alsmede van het feit, dat het streven van het K.N.V.B.- bestuur er steeds op gericht is, het amateurs- begrip in den waren zin des woords hoog te houden, heeft getracht een oplossing te vin den, die, met inachtneming der betaande Olympische bepalingen, tot deelneming van het Nederlandsch elftal aan de Olympische spelen zou kunnen leiden. Intusschen heeft dezer dagen de voor- zitter van het I.O.C., de heer De Baillet Latour, na het vernemen der volledige feit:n, verklaard, dat hij gebonden is, uit- voering te geven aan den tekst der Olym pische bepalingen, waarin duidelijk staat, dat athleten, die vergoeding wegens loon derving genoten hebben, uitgesloten zijn van deelneming aan de spelen. Waar het K.N.V.B.-bestuur onder geen voorwaarde enkele spelers zou willen thuis- laten, die het als even goede amateurs be- schouwt als anderen, die toevallig geen ver goeding van loonderving behoeven en waar het evenmin de Olympische bepalingen op de een of andere wijze wenscht te ontduiken, heeft het defindtief besloten, geen ploeg naar de Olympische Spelen te Berlijn te zenden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 15 Mei. Thomas Eduard Versloot, oud 22 j., jm. en Neeltje Suzanna Catharina Naeije, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Mei. Bernar- dus Petrus Stephanie de Koeijer, oud 25 j., jm. en Bertha Maria Notte, oud 27 j., jd. Geboorteh. 9 Mei. Joost Willem Theodorik, z. van Herman Gerard Carel Cohen Stuart en van Theodorina Eleonora Cornelia Micheels. Adriana, d. van Minicus Wisse en van Feijgtje Klaassen. Giuseppe Maria, d. van Domenico Molducci en van Agatha de Bruijn. 14 Mei. Jozina, d. van Johannes Albertus Muller en van Janna Jozina Dieleman. Maria, d. van Jacob Walhout en van Cornelia Levina Scbeele. Overlijden. 7 Mei. Jan Jacobus Harms, oud 26 j., echtg. van Tanneke van de Voorde. 12 Mei. Leuntje Adriana Riemens, oud 5 w., d. van Anthonie Jan en van Sara de Fester. Nicolaas Otto, oud 3 m., z. van Nicolaas Jacob en van Maria Antonia Raaijmakers (wonende te flergen op Zoom). 13 Mei. Bevinus Jozias Koster, oud 16 j., z. van Adriaan en van Anna Maria de Putter. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: G. A. NachbwehIn t Velt, zonder. Burg. Geillstraat 56 inw., van Rotterdam. S. S. de Schoolmeester, dienstbode, Nieuw- straat 7 inw., van IJzendijke. R. M. v. FraeijenhoveAudenaerd, huis- houdster, Baandijk 5 inw., van Hulst. D. Dees, landbouwer, P. 38c, van Axel. J. P. Deesvan Es, zonder, P. 38c, van Hoek. B. S. Haak, dienstbode, Nieuwstraat 44 inw., van Kortrijk (B.). P. De Clerck, zonder, Dr. Buijzestraat 14 inw., van Kortrijk (B.). A. ScbaperMatiba, zonder, le de Feijter- straat 15 inw., van Gent. J. W. Auer, badmeester, Tholensstraat 147 inw., van Vlissingen. H. E. Kuijk, verpleegster, Axelschestraat 58 inw., van Noordwijk. Vertrokken: J. A. de Zeeuw, automonteur, Scheldekade 57, naar Amsterdam. J. P. Verbage, fabriekarbeider, Dekkerstraat 50, naar Axel. F. Dekker, landbouwer, Vlooswijkstraat 46. naar Biervliet. P. J. de Regt, landbouwer, Axelsobestraat 25 inw., naar Biervliet. Jac. Huijssen, zonder, Axelschestraat 25, naar Biervliet. Jac. de Bruijne, landbouwersknecht, Axel schestraat 135 inw., naar Biervliet. J. C. Geensen, werkman, Dwarsstraat, naar Zaamslag. C. Lourens, dienstbode, P. 88 inw., naar Axel. J. M. v. d. Velden, metselaar, Dijkstraat 2, naar Vlissingen. C. F. v. Landeghem, agent v. pol., Fabrieks- straat 14 inw., naar Zandvoort. O. H. Wagner, monteur, Veldstraat 7 inw., naar Duisburg (D.). S. de Roos, fabrieksarbeider, Veldstraat 7 inw., naar Middelburg. F. P. O. M. Koch, bedrijfsleider, Burg. Geill straat 33, naar iSt. Jansteen. A. C. Kasius, dienstbode, Noordstraat 72 inw., naar Winschoten. M. de Feijter, electricien, Markt 7/9 inw., naar Westdorpe. Axel, 16 Mel 1936. Ter graanmarkt werden de volgende prij- zen besteed: Rogge 6,50f 7,50; Gerst 4,755,25, Haver /66,50, Erwten 7,50f 8,75. Uit- gezochte partrjtjes mogelijk iets hooger. Rotterdam, 18 Mei 1936. VEEMARKT. Ter veemarkt waren aangevoerd 593 vette runderen, 310 vette kalveren, 685 varkens en 221 scbapen en lamrjieren. De prijzen waren als volgt: Vette koeien le kw. 0,56, 2e kw. 0,48, 3e kw. 0,360,40; vette ossen le kw. 0,50. 2e kw. 0,46, 3e kw. 0,360,40; vette kal veren le kw. f 0,85, 2e kw. 0,65, 3e kw. 0,40f/ 0,45varkens le kw. 0,33, 2e kw. 0,32, 3e kw. /0,31; scbapen le kw. /0,40, 2e kw. 0,37, 3e kw. /0,30; per stuk /20, f 16, 12; lammeren le kw. 0,39, 2e kw. 0,34, 3e kw. /0,29; per stuk 18, 14, 10; Zuiglammeren 10, 8 en 6 per stuk. Vette koeien en ossen met vlotten handel. tot hoogere prijzen. Koeien gingen tot 58 cent per K.G. en prima ossen tot 52 cent per K.G. Vette kalveren met sleependen handel waar- door de prijzen moeilijk te handhaven waren. Prima soorten gingen tot f 0,90 per K.G. Varkens werden tamelijk verhandeld; slechts weinige exemplaren werden tegen de hoogste noteering verkocht. De handel in schapen en lammeren was kalm doch prijshoudend. Enkele partijtjes schapen werden voot export verkocht. FIJNE ZADEN. Wegens geringen aanvoer geen noteering. VLAS. Blauwbloei 2500 K.G. 0,46f 0,53; Holl. Geel 10.700 K.G. 0,46—-/ 0,53; Dauwroot 300 K.G. 0,45—/0,50. De kooplust was gering waardoor het aange- voerde slechts gedeeltelijk kon worden ver kocht. AARD APPELEN Brielsche Eigenheimers 2,202,50; Zeeuw- sche Eigenheimers 2—/ 2,20; Zeeuwsche Bonte 2,252,50; Zeeuwsche Blauwe 2 2,25; Bonte en Blauwe Poters 1,501,70; Bevelanders 2,10—/2,30; Red Star 2,10— 2,40, alles per HI* Zandaardappelen 3%(4 cent per K.G.; Win termalta's 9—©y2 cent per K.G.; Malta Spring 10%liy2 cent per K.G. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 5,505,70; Haver 6,50 7; Erwten kleine groene 89,70; Bruine Boonen 8,5010,25. De Heer en Mevrouw F. SWIERS—VAN HOORN, geven met groote blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon Antwerpen, Mei 1936. Ter-Rivierenlaan 119 Deurne (Noord). Heden overleed zacht en kalm in het Ziekenhuis „Bethesda", na een langdurig doch geduldig ge- dragen lijden, onze innig geliefde Man en zorgvolle Vader, de heer in den leeftijd van 39 jaren. Zijn diep bedroefden, Wed. A. A. GEENSEN—Blok. TRUUSJE. Vlissingen, 17 Mei 1936. Singelweg 4. Heden overleed te Vlissingen tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde Zoon, Behuwd- zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de heer in den ouderdom van 39 jaren. De Familie GEENSEN. De Familie BLOK. Ter Neuzen, 17 Mei 1936. Het Bestuur van den VLOOSWIJK- POLDER maakt bekend: dat de rekening over 1935/36 en de begrooting voor 1936/37 gedurende acht dagen voor en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage liggen en in afschrift verkrijg- baar zijn dat eene vergadering van Stembe- voegde Ingelanden zal worden gehouden op Donderdag 28 Mei 1936, des na- middags ten 3 ure (Zomertijd), in het „Hotel Centraal" (Markt). Ter Neuzen, 18 Mei 1936. Het Bestuur voornoemd, ABR. DE JONGE Fz., Dijkgraaf. J. SCHEELE, Ontv.-Griffer. Het Bestuur van het Waterschap LOVEN- EN WILLEMSKERKE maakt bekend dat de rekening over het dienstjaar 1935/1936, en de begrooting voor den dienst 1936/1937, gedurende vo6r en nk de vaststelling acht dagen ter inzage ligt voor belanghebbenden, en tegen betaling der kosten in afschrift ver- krijgbaar zijn dat eene vergadering van Stembe- voegde Ingelanden zal gehouden worden op D1NSDAG 26 MEI 1936, des na- middags half drie (Zomertijd), bij de Wed. W. A. Nieuwelink te Hoek. Het Bestuur voornoemd, F. W. DEKKER, Dijkgraaf. DREGMANS, Secretaris. op het traject VLISSINGEN NEUZEN op HEMELVAARTSDAG en 2en PINKSTERDAG Retour 1,voor beide klassen. Van Vlissingen per dienstboot: 5.50 u., 9.— u., 12.30 u., 16 u. Terug uitsluitend per extra boot. Vertrek Neuzen 19.40 u. Van Neuzen per dienstboot: 7.20 u. 10.30 u., 14.u. Terug uitsluitend per extra boot. Vertrek Vlissingen 18.10 u. Plaatsbewijzen vanaf heden alleen ver- krijgbaar bij de Agenten te Vlissingen en Neuzen. Een partij Planken 29 X 2 van 3 en 4 Meter lengte, ongeveer 700 Meter, en een partij Kisten met hangen en slot, geheel of in gedeelten te koop. Donze Visserstraat 38. vindt men bij NOORDSTRAAT 74

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3