ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN AKKERTJES Het Mysterie van Gresford Hall. No. 9451 WOENSDAG 13 MEI 1936 76e Jaargang Feuilleton Binnenland Buitenland. EERSTE BLAD AKKER-CACHETS Miinheer de Redaeteur, ilaats.ruimt" in uw aetetnvrswauMvtMaaxxx a Bin iiiwii hi ill ."SKi'wa NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Bimen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Bui ten Ter Neuzen r per post 1,55 per 3 maanden Bg vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Joor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitietaling. L'itgoefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KTiETNE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij ragelabo tenement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag venkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VEESOHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. HINDERWET. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat het verzoek van de Firma GHBR. CAPPENDIJK. te Kloos- terzande (Hontenisseom op het perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectle E no. 1161, een garage met electro motor te mogen oprichten en in werking te brengen door hen is ingewilligd. Ter Neuzen, den 12 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. GEELHOEDT, Wnd. Burgemeester. B. I. ZONNF.VIJL.EE, Secretaris. LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Gaame wil ik nog een aanvulling geven op hetgeen ik in de Ter Neuzensche COurant van 10 April j.l. mocht schrijven over de oefening van opgemelden dienst, welke Zafcerdag a.s. moet worden gehouden. De luchtbescherming is bij de bevolking nog betrekkelgk onbekend, alhoewel niet meer zoo onbekend, als enkele jaren geleden en het spreekwoord zegt: Onbekend, onbemind". Dit klemt des te meer, daar men allicht bij lucihtbescherming denkt aan militairiame, doch dit heeft er evenmin mede te maken, als b.v. de brandweer. Weliswaar hebben de mili- taire overheden de burgerlijke op dit voor de laatsten onbekende terrein met raad en daad bijgestaan, doch overigens laat de landsregee- ring dit onderwerp van burgerlijke beveiliging aan den Burgemeester over, die daarin na tuurlijk niet kan voorzien aonder de onmis- bare medewerking van het bestuur der ge meente en de gemeentenaren zelf. Hetzelfde treft men aan, zooals voorzegd, bij de brandweer. Deze is er, om ontstane branden te blus- schen, derhalve materieele schade tot een minimurri te beperken en zoo noodig menschen- levens te bescbermen. Tegeriover de brand weer staat men sympathiek. Zoo moet het ook worden ten aanzien van den luchtbeschermingsdienst. Deze is er lou- ter en alleen voor hetzelfde doel d.w.z. be- scherming van leven en goed der ingezetenen. Eaten wij hopen, dat die dienst niet daad- werkelijk zal moeten optreden; rooskleurig is de internationale toestand allenminst, doch, wanneer het dan zoo zou moeten zijn, wat zou het dan voor de leden van dien dienst een groote voldoening zijn in staat te zijn al is het dan ook maar e£n menschenleven te redden of schade, toegebracht aan privd eigendom te beperken. Hoe gering dan het resultaat ook zal blij- ken te zijn, toch zal dan dat resultaat alle moeite beloonen. Een Burgemeester, die in het bezit is van een goed werkende luchtbescherming, kan zich gelukkig achten, omdat, bij gebreke daarvan, in werkelijkheid de voile verantwoording daar- voor op hem zal komen te rusten. Deze gemeente kan bogen op zoo'n dienst (dit is 2 jaar geleden bewezen), welke hier omvat ongeveer 100 dames en heeren, terwijl er te Sluiskil een dito dienst, tellende onge veer 50 dames en heeren, in het leven is ge- roepen. Dit zijn alien vrijwilligers. Ik acht mg daar- om gelukkig, dat het voor mij nu onnoodig is in deze dwingend op te treden, waartoe mij de bevoegdheid is gegeven bg de reeds in wer king getreden Luchtbeschermingswet, daar art. 12 daarvan zegt: Ieder is verplicht de door den Burgemeester schriftelijk van hem gevorderde medewerking tot uitvoering van deae wet te verleenen en, indien bij openbare hefeendmaking door den Burgemeester alge meene of bijzondere gedragsregels zJjn voor- geschreven, zich daarnaar te gedragen. en art. 13: Hij, die opzettelijk aan een verplichting, aJs bedoeld in het vorige artikel, niet voldoet, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren of geldboete van ten hoog- ste duizend gulden, terwijl deze straffen tot de helft worden verminderd ten aanzien van Naar het Engelsch van' SIR WILLIAM MAGNAY (Nadruk verboden.) 27) Vervolg. ,,Dat is toch niet waar?" Brayshaw's stem druikte de grootste hezorgdheid uit. ,,Ja zeker, meneer en mevrouw Apleshaw heb ben hier de voorlaatste week gelogeerd. Het is ongelooflijk, die prachtige simaragden, die wij alien zoo bewonderden. Maar heusch, meneer Myrtle, ik wil u natuurlijk niet de wet voorschrijven ik uit slechts mijn be scheiden meening vindt u helt wel geheel biliijk of redelijik te veronderstellen, dat die diefistal bij mogelijkheid hier in huis kan heb ben plaats gehad?" Myrtle haalde de schouders op en trek on- willig de lippen samen. „Dait is de moeilijk heid, Sir Percy," antwoordde hij. ,,En bet is voor ons een zeer kiesche en onaangename zaaik iets dergelijks te moeten veronderstel len. Ongelukkigerwijize echter kunnen wij de mogelijkheid niet onltkennen. Kijk eens, we heibben hier twee afzondcrlijke gevallen. waarin op geheimzinnige manier echte stee- nen voor namaak verwisseM zijn, en beide keeren had de toestolen partij juist een bezoek aan dit huis geibracht. Wlij zijn bijna onweer- staanlbaar geneiigd daaruit af te leiden, dat er hier ergens op het goed een ervaren juwee- lenidief verblijf houidt." Brayshaw liep de kamer op en neer. „Natuurlijk, dat is een onvermijdelijke ge- volgtrekking," gaf hij emstig toe. '„En mij hem, aan wiens schuld e. e. a. te wijten is. In geval van oorlog of oorlogsgevaar worden eerst genoemde straffen verdubbeld, terwijl deze strafbare feiten worden beschouwd, als misdrijven. De wetgever vat deze materie dus wel ernstig op. Uit het aangehaalde art. 12 der Luchtbe schermingswet blijkt dus duidelgk, dat ieder verplicht is zich te gedragen naar de alge- meene of bijzondere gedragsregels, welke door mij bij openbare bekendmaking zijn voorge- schreven. Als zoodanig is te beschouwem hetgeen door mij is voorgeschreven in „Aanwijzjngen voor de bevolking van Ter Neuzen", welke huis aan huis zijn bezorgd en welke voor hen, die zoo'n exemplaar nog niet mochten hebben, alsnog te bekomen zijn aan het bureau van politie alhier. Voorts hetgeen door mg is voorge schreven in het stuk, voorkomende in de in den aanhef dezes bedoelde Ter Neuzensche Courant. Voor a.s. Zaterdag verwacht ik dus, dat bij Luchtalarm (werken van stoomfluiten en sirenes) ieder in huis blijft of zich van de straat verwijdert; zijn voertuig rechts van den weg plaatst; zijn trekdier ter plaatse vast bindt en des avonds zijn llchteai dooft. De straatverlichting wordt te 9.45 uur n.m. totaal gedoofd. Alhoewel ik overtuigd ben, dat de Zaterdag- avond voor de winkeliers een onwelkome oefeningsavond is, zou ik het toch zeer waar- deeren, als zij in deze hun onmisbare mede werking voor het welslagen der verduisterings- oefening zouden willen verleenen door hun lichten te dooven, in ieder geval hun ytalage- lichten en reclamelichten uit te schakelen en zeer zeker zorg te dragen, dat, wanneer men in den winkel toch nog licht zou willen ge- bruiken, al is het dan zeer getemperd licht, dit door het afsluiten van gordijnen, als anderszins voor ramen, deuren en boven- lichten, niet het minste lichtstraaltje naar buiten te zien is. Hetzelfde geldt voor de cafe-, hotel- en restauranthouders, zoomede voor de patates-frites kraampjes. De voorschriften ten aanzien van lichtuit- straling gelden, zooals ik reeds heb gezegd, voor alle inwoners, waarbij ik speciaal nog- maals de aandacht vestig op dakvensters, welke uiterst gevaarlijk zijn met betrekking tot vliegenier^. Aile berijders van voertuigen, als motor- rijtuigen, rijwielen, andere rrj- of voertuigen zullen moeten zorgen, zooals ik reeds eerder heb bekend gemaakt, dat hun lichten behoor- lijk zijn afgeschermd. Het is het beste de lantaamglazen te beplakken door middel van ondoorzichtig papier, waarin beneden de licht- bron een snede van links naar rechts is aan- gebracht, terwijl door het inscheuren van het papier in opwaartsche richting een klepje van ongeveer 2 c.M. voor doo'rlating van het licht ware te maken. Hoezen van zeildoek als anderszins zijn meer afdoende. Of ieder weggebruiker in deze zijn mede werking verleent, zal op verschillende punten door de Koninklijke Marechaussee worden ge- contnoleerd. Ieder is, volgens meer genoemde wet, tot deze medewerking verplicht. Tot slot stel ik mij de vraag: ,,Zou de medewerking van het publiek in den geest, zooais door mij aangegeven, te verwachten en doelmatig zijn?" Ik verm een hierop bevesti- gend te mogen antwoorden, omdat ik weet, dat de Zeeuwen niet willen ten achter blijven bij andere provincies, waar dergelijke oefenin- gen zijn gehouden en waar men een en al lof had voor die medewerking. Mochten de zakenmenschen door deze mede werking persoonlijk nadeel ondervinden, dan zal ik helpen bevorderen hun compensatie te bezorgen b.v. door op een anderen dag verlen- ging van het sluitingsuur te verleenen. Ieder wordt dus opgewekt, mij in deze te steunen. De Burgemeester, L. J. GEELHOEDTL.B. Het Hoofd Lbd., M. C. HACK. Igkt 't zoo emstig," voegde hij er verbitterd en vemederd aan toe, „dat wij ons alien 't geheele huishouden vanaf mijzelf als gast- heer tot de boodschappenjongen aan toe als verdacht heibben te beschouwen. 't Is zoo, meneer Myrtle want de detective had een gelbaar van protest gemaakt „en ik kan u wel verbelleii dat ik het heel diep voel. We moeten nu in alien ernst aan 't werk om dat vervloekte geheim op te lossen en dat wel zander aaniziens des persoons; u moet ons al ien precies op dezelfde manier behandelen om deize kwestie op te helderen. Een ding is zeiker: in het vervolg zal ik mijn gasten waar- schuwen 5m hun kostbare juweelen tbuis te laten als ze hier komen." „Dat zou aan te bevelen zijn," stemde Myrtle droogjes toe. ,,Ten slotte," hemam Brayshaw na eenig nadenken, ,,behoeft het voor ons niet zoo erg te zijn, als 't op het eerste gezicht lijkt. Natuurlijk, die samenloop van omstandiighe den is fnuiikend, maar er blijft tocb altijd nog een kans dat en de juweelen van mevrouw Flordon en die van mevrouw Appleshaw er gens andens gestolen zijn. Ofschoon ik er natuurlijk niets van gezegd helb, is het mij toch oipgevallen dat sommige van de groot ste smaragden, die mevrouw Appleshaw trjdens haar bezoek hier droeg, glan^loos en dof leken naast het gesehitter van de kleinere. Is er werkelijk eenig afdoend bewijs dat zij de echte steenen mee hierheen geibracht heeft ,,Geen albsoluut bewijis, voor zoover ik weet," was Myrtle genoodzaakt te antwoorden. „In- tusschen in verlhand met het anldere geval „Ik geef toe, dat er aan de afschuwelijke verdenking niet te ontkomen valt,"' gaf Brays haw eerlijk toe. ,,Deruk niet, meneer Myrtle, dat ik tracht u van een nauwikeurig onder- z,oek af te brengen. Zooals u weet, heeft u carte Blanche. Ik verlang alleen iedere denk- bare mogelijkheid aan te grijpen om te be- MINISTER DE GRAEFF CONFEREERT MET EDEN. Eden beeft Maandag na zijn aankomst te Geneve onmiddellrjk besprekingen gevoerd met gedelegeerden van andere landen, om zich op de hoogte te stellen van de hier heerschende gevoelens ten opzichte van Italie en Abessinie. Hij heeft, behalve met vertegenwoordigers van hun landen in den Volkenbondsraad, o.a. ook een onderhoud gehad met minister De Graeff. Na afloop van zijn besprekingen g&f Eden aan de Britsche pers uiting over zijn vreugde over de daarbij gebleken gehechtheid aan de beginselen van den Volkenbond. MINISTER DE GRAEFF CONFEREERT MET VAN ZEELAND. Minister de Graeff heeft Dinsdagochtend te Geneve een onderhoud gehad met van Zee- land, den Belgischen minister-president en minister van buitenlandsche zaken. DE GRONDWETSHERZIENING IN LIBER A I.F.N /.IN. Het hoofdbestuur van de liberale staats- partij De Vrgheidsbond heeft naar aanleiding van het rapport betreffende Grondwetsherzie- ning in liberalen zin de volgende resolutie voorgesteld die Zaterdagavond 16 Mei zal worden onderworpen aan het oordeel van de algemeene vergadering in 't Jaarheursgebouw te Utrecht: De liberale staatspartij De Vrijheidsbond, te Utrecht in algemeene vergadering bijeen op 16 Mei, kennis genomen hebbende van het rap port van de commissie uit de partij tot her- ziening van de Grondwet naar liberaal inzicht, gehoord de gehouden besprekingen, betuigt haar instemming met de onver- zwakte handhaving van de drukpersvrijheid en derhalve ook van het verbod van preventieve censuur, spreekt zich uit voor de handhaving van het algemeen kiesreoht, wijst onvoorwaardelijk af de instelling van een oecouomische kamer als wetgevend or- gaan, omdat aan een vrtegenwoordiging van groepsbelangen nimmer de hehartiging van het algemeen belang kan worden toever- trouwd, kant zich evenzeeT tegen het toekennen van wetgevend gezag aan bedrijfsraden of andere corporaties van helanghebhenden, stelt als -haar meening vast, dat bij de voor- genomen Grondwetsherziening-1937 moet wor den gestreefd naar: a. uitsluiting van het actief kiesrecht van maatschappelrjk ongeschikten, van in staat van faillissement verkeerenden en van terzake van speciaal omschreven delicten veroordeel- den; b. uitsluiting van het passief kiesrecht van bezoldigde vertegenwoordigers van bepaalde groepsbelangen c. bepalingen voor vervallenverklaringen van het lidmaatschap van een vertegenwoor- gend lichaam van den revolutionairen volks- vertegenwoordiger d. instelling van een adviseerenden rijks- raad. DE STEFNVERLEENING AAN DE BTTRGERW ACHTEN. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de burgemeesters en aan de burgerwach- ten 'n circulaire gericht, waarin hij hun mede- deelt, dat behoudens enkele wijzigingen, de steunverleening aan de burgeTwachten, onder- scheidenlijk aetieve of rustende, voor wat be- treft verstrekking van patronen voor sohiet- oefeningen, oefeningsgelden en onderhouds- gelden voor de „rustend" verklaarde burger- wachten, in 1936 naar dezelfde regelen zal plaats hebben als in 1935. Bedoelde wijzigingen bestaan hierin, dat voor elk gewapend lid 5 patronen no. 1 of no. wijzen dat de smet op mijn huis oniverdiend is. Ik weet zeker, dat u daarin met mij zult sympathiseeren." Precies, sir Percy,?' antwoordde Myrtle met zooveel gevoel, als waarover hij met zijn officieele manieren beschikken kon. ,,Wat niet wegneemt, dat uw sympathie geen verhindering zal zijn een grondig onder- zoek in te stellen, daar ben ik zeker van. U logeert natuurlijk bier? Lk zal de bedlenden zeggen ..Danik u, sir Percy. Ik vond het geachikter een kamer in het logement te nemen", sprak Myrtle met kalme healistheid. „U begrijpt dat ik vrijer ben, dan wanneer ik hier verblijf houid. Al wat Jk vraag, is dat ik naar be lieve mag gaan en komen." Brayshaw boog toestemmend. Zooals u wilt. U weet dat natuurlijk het beste. Ik ben verlangend u te helpen met alle middelen die mij ten dienste staan. Kan ik nu iets voor u doen?" „Qp 't oogentolik niet. sir Percy, dank u. Mijn bezoek dienlde slechts cm u mijn her- nieuwde aanwezigheid hier te verklaren." Eln hiermede nam de detective afscheid. Brayshaw begaf zich naar den salon, waar het geizelschap bg een kopje thee de gebeur- tenissen van dien dag besprak. „0, vader, bent u daar!" rifep Sibyl. „U hebt nog niets gehoord van ons avontuur op den terugweg." „Neen, kindje. Vertel eens." Brayshaw was even gemoedeigk en bedaard als ooit. „U belbt het aan meneer Cardon te dan- ken, dat ik hier Zit om 't u te vertellen." „Geloof er niets van, sir Percy," prote- steerde Richard. „Laat mij liever de geschie- denis vertellen, anders wordt zij onbehoorlijk overdreven." „Meneer Oardon heeft mij 't leven gered, dat is ailes," zei Sihyl, en ofschoon ze luch- tig sprak, kon toe h-a-ar gevoel toch niet heele- maal verfbergen. 7 minder zullen worden verstrekt dan in 1935 voorts, dat ten behoeve van kringschietwed- strijden geen extra patronen en evenmin sub sidies worden verleend. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Maandag is door mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, oud-gouvemeur van Suriname te 's-Gravenhage in bet leven geroepen de stich- ting ,,Nationaal fonds voor bijzondere nooden". Deze stichting heeft ten doel in die Nederland- sche gemeenten, waarin de behoefte daaraan zou blijken, aanvullenden geldelijken, steun te bieden voor bijzondere individueele nooden, waarin plaatselijk niet voldoende kan worden voorzien. De stichting tracht dit doel te be- reiken door contact te houden met plaatselijke commissies van samenwerking voor bijzondere nooden en daadmede gelgk te stellen organi- saties; door de aan deze in te dienen verzoe- ken om aanvullenden steun zoo mogelijk ge- volg te geven, alsmede door andere wettige middelen welke aan het doel bevorderlgk kun nen zijn. De stichting wordt bestuurd door een raad van beheer, waarin o.a. zitting heeft mr. J. H. M. Stieger, lid van Ged. Staten van Zeeland te Goes. H. M. de Koningin heeft het beschermvrouw- schap van dit fonds aanvaard, terwijl Prinses Juliana het eere-voorzitterschap van het be stuur zal bekleeden. De eerste vergadering van den Raad van bestuur werd Maandagmiddag door de Prinses bijgewoond. De voorzitter mr. Van Heemstra heeft er in zijn uitvoerige rede op gewezen, dat evenals het nationaal crisis-comity zijn bedrijfskapitaal heeft kunnen vormen uit be- dragen van weldadig Nederland, ook dit fonds zgn middelen op gelijke wijze zal moeten trachten bijeen te brengen; het is schier on- denkbaar, dat een kraehtig beroep hiertoe on- verhoord zal blijven, aldus spr. Na de rede van den voorzitter werd het dagelijksch bestuur gekozen en de werkwijze van het fonds nader besproken. DE MARGARINEPRIJS. Op de schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid Dr. L. G. Kortenhorst aan de Minis ter van Landbouw en Visscherij en van Han del, Nijverbeid en Scheepvaart, of zij in ver- band met de reeds ingevoerde verlaging van den accijns op boter bereid zijn, ook den prijs der margarine aan te passen aan de vermin- derde koopkracht van breede groepen der be volking, hebben deze Ministers geantwoord, niet in staat te zijn, zich reeds op dit oogen- blik hierover uit te spreken. Wel kunnen zij mededeelen, dat deze aangelegenheid onlangs op korten termijn in studie is genomen, zoodat binnenkort een beslissing dienaangaande ver wacht kan worden. MINISTER GELISSEN OVER DEVALL ATIE Bij de behandeling van het wetsontwerp in- zake Industriefinanciering, herinnerde Minis ter Gelissen aan een vroeger door hem gedane uitspraak, dat elk pogen tot verdere werkver- ruiming weinig kans op succes heeft, zoolang het kosten- en lasten niveau, waarop wij ons thans bevinden, niet wordt verlaagd, betzij door berwaardeering der waarden, hetzij door devaluatie. Na er dan verder op gewezen te hebben, dat het er met onze aanpassing niet zoo slecht vocrstaat als sommigen meenen, ver-volgde de Minister: Overigens, voor wat het bedrijfsleven z61f betreft, gezien vooral de financieele structuur daarvan. speelt voor het bedrijfsleven als zoo danig het probleem der vaste lasten lang niet die rol, die de loonen spelen; immers de vaste lasten bedragen, ondanks de steeds toenemen- de kapitaalintensiviteit van de nijverheid nog altijd een geringer gedeelte en nu spreek ik in het algemeen van den kostprgs dan de loonen. Ik geloof dan ook, dat men beter deed, in- Richand lachte. ,,U maakt heusch te veel ophef van mijn gymnastische toeren, juf- frouw Brayshaw, ofschoon ik hij nader in- ziens uw paard-en misschien gered helb van het .lot om gespiesd te worden." Vert el me toch alsjeblieft wat er getoeurd is," zei Brayshaw. De butler kwam binnen. „De baron de Rastillac wacht u in de ontibgtkamer, sir Percey." Met een gebaar van berusting zette Brays haw zijn kopje neer. Hedie vervelende kerel. Nu goed." Vader wie is toch die belachelijke baron de Rastillac?" vroeg Sibyl geamuseerd nieuwsgierig. ,,Breng den armen man mee binnen, als hij tenministe presents,bel is. Als het die man met het buitenlandsche voor- komen is, dien we op den weg passeerden, weet ik zeker, dat hij danklbaar zou zijn voor een kop thee." ,,'Het is iemand, die mijn belangstelling wil opwekken voor een of andere dw-aze onder- neming, die hij op touw wil zetten," antwoord de haar vader, terwiji hij zich naar de deur begaf. ,,Ik moet werkelijk van hem af zien te kcimen." „Zonder dat hij iets gebrulkt heeft?" vroeg lady Gladismuir. Brayshaw lachte verachtelrjk. ,,Hij zou waarschrjnlijk niet tevreden zijn met een kopje thee." Hoofdstuk XIX. Een geheim te koop. „Nu baron, wat is er? Ik heb niet veel tijid. Na ons gesprek van gisteren valt er naar mijn idee niet veel meer te praten. De onvriendelijke onbvangst scheen den bar-on niet te hinlderen. „Wat een haast, mijn beste vrienid," ant woordde hij met een vertrouwelijken glim- laoh. „A1 was er gisteren op het moment dien men over devaluatie spreekt, te zeggen, dat men vooral met devaluatie twee dingen wil bereiken: in de eerste plaats een verla ging van de loonen en in de tweede plaats een verkleining van de marge tusschen groot- en kleinhandelsprijzen en wel ten bate van de gToothandelsprijzen. Als wij het Belgisehe voorbeeld bezien, dan blgkt, dat de loonen daar van 1929 af tot het begin der devaluatie niet zooveel verlaagd zijn als gedurende de devaluatie zelf; ik meen, dat in de eerste periode, rekening houdende met het indexcijfer, een verlaging van 10 pet. heeft plaats gehad en in de tweede periode een ver laging van 12 pet. Laat men dan ook eerlijk tegen onze menschen zeggen: het is te doen om de loonen; wij willen de loonen omlaag krijgen en dat willen wij door devaluatie be reiken; laten wij niet alleen naar het probleem der vaste lasten zien, die voor de nijverheid tel quel lang niet die rol spelen. Hetzelfde geldt ook ten aanzien van den middenstand en den gnoothandel; laten wij dan tegen den middenstand zeggen: straks wordt voor u de marge lager, zie maar naar Belgie." DE INTERNATIONALE TENTOON- STELUNGSTREIN IN ONS LAND. Zaterdagmiddag is op het stationsemplace- ment van Maastricht de intemationale ten- toonstellingstrein op zijn eerste bezoek aan een Nederlandsche stad offlcieel geopend door Mr. R. Gielen, directeur van het Economisch Technologisch Instituut, als vertegenwoordiger van Minister Gelissen. Na Belgie en Nederland zal de trein ook nog Denemarken, Zweden en Noorwegen be- zoeken. ZEPPELIN - VERBINDING NEDERLAND INDIe. Het sinds 1931 bestaande „syndicaat voor Luchtschipverkeer met Nederiandscb-Indie" is zoover gevorderd met baar bemoeiingen om het Moederland en deze gewesten door een Zeppelin-dienst te verbinden, dat thans de op- richting van een Nederlandsche Luchtschip Reederg wordt overwogen. Ten einde nadere gegevens omtrent de geprojecteerde verbinding te verkrijgen, zal vermoedelijk in 1936 de in het begin van dat jaar voltooide ,,Hindenburg" een proefvlucht naar Nederlandsch-Indie maken. (Handelsblad.) MEER OPTIMISME DAN VERTROUWiEN. Maandag was bet, schrijft de N. R. Crt., een dag van schermutseling te Geneve. Alle partijen gaven blijk van onzekerheid. Opmer- kelijk genoeg ook de Italianen. Hun optreden was lang niet zoo beslist als men bad ver wacht. Dat was trouwens reeds merkbaar. Zij vertrouwden den toestand blijkbaar niet. Er was zooveel beiweging in den kring van den Volkenbond. Wat zou Engeland, wat zou Eden POP**/ zooals: Hoofdpijn, Migraine, Kies- pijn, Zenuwpijnen, Rheumatische pijnen, Spii, verdwijnen in tien mi- nuten door de verrassende werking van de Nederlandsche Pijnstillers Koker met 12 stuks 52 et. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. (Ingez. Med.) niets meer te zeggen, sedertdien is er iets voorgevallem waardoor het heel noodzakelijk is dat ik u spreek." ,,2oo en wat is dat dan De vraag klonk ongeduldig-ongeloovig. ,,Iets wat u betreft, mijn vriend," zei bij schouderophalemd; mgzelf niet in 't minst. Bij toeval is mij een geheiim ter oore gekomen, en het is van het grootste belang dat u het weet." ,,Een geheim dat ik niet ken?" Zeker." „En wat u mij zeker te koop wilt aaii- bieden V De baron maakte een gebaar van protest. „Mijn beste oud-collega, uw toon mag ik het zeggen? is onnoodig heleedigend. Ik ben niet van plan voor te stellen u het ge heim, in welk gevaar u zich bevindt, te ver- koopen. Dit gevaar is niet den kibe eld i-g het is emstig en mijn voorstel is niet om u geld af te persen dat veroniderstelt u toch, mon aani maar om mijn assistentie aan te bieden hoe u het kunt afweren." Naar de uitdrukking in Brayshaw's oogen te oordeelen, scheen het alsof- zijn hersenen duchtig aan het werk waren, terwiji de ander sprak, wikikend en wegenid wat en hoeveel zijn bezoeker zou kunnen weten, „Dat is bespottelijk, baron," antwoordde hg op hoogen toon. „Ik ben geen idioot. U weet evengoed als ik dat ik mij heelemaal niet in gevaar bevindt." De Rastillac spreidde de hanlden uit. „Ik weet, mijn oude vriend, dat ge een ge- slepen man zgt. Lang geleden ben ik al tot die conclusie gekomen; sta mij toe te zeggen, tot mijn schade. Toch zou ik daaraan eerder twijfelen dan aan het feit dat u groot gevaar dreigt." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1