Vulpenhouders T azelaar HUIJSMAN, Oogarts Eigen toestel... Het Woonhuis Gemengde Berichten Advertentien Burgerlijken Stand RECHTSZAKEN. aflo6p. ONDER AFVAELEND ZAND BEDOLVEN. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. T.JIPKE BAKKER, PANKBETUIGING. N.V. Handel- en Scheepvaart Mij. „DE SCHELDE" Vergadering Firma P. J. van de Sande niet duurder dan distri- butie ...en onbeperkte keuze Vraagt gratis demonstratie en inlichtingen betreffende be taling per week of per maand. Noordstraat 19-21 Telef. 13 Ter Neuzen zoo"n gevangene ontslagen dan doen ze po- g.cgeh oin ue door het misdrtjf vofstooide i„:.i.j'u'vernoti-aingen weer in orde te biengen en men tracht de ontslagenen weer als nor- male leden in de maatschappij terug te voe- ren. De justitie is er tegenwoordig toe ae- machtigd om veroordeelden, die nog tijden, in de gevangenis volgens hun vonnis zouden moeten doorbrengen te ontslaan op voor- waarde, dat zij zich stellen onder toezicht van een reclasseeringsvereeniging, de zoogenaamd voorwaardellijk ontslagenen. Men houdt er doorgangshuizen, landkolonies en schrijf- kamers in stand, waar men zoo noodig de ontslagenen tijdelijk onderbrengt om den wieg van ae gevangenis naar een eerlijk bestaan te overbruggen. Landkolonies zijn bestemd voor menscben, die vo6r hunne veroordeeling met hunne handen hun brood verdienden, sdnrijfkamers voor hen, die met hun hoofd arbeidden. De voorwaardelijk veroordeelden en de voorwaardelijk ontslagenen plaatst men onder toezicht van curators. Er wordt wel be- weerd, dat iema.nd, die eenmaal gezeten heeft voor het vervolg niet meer bruikbaar is en toch weer tot misdaad vervallen zal, zoodat alle pogingen tot verbetering nutteloos zijn. De feiten bewijzen het tegendeel. Het streven der reclasseering heeft inderdaad succes. Van elke honderd definitief veroordeelden ver vallen ongeveer 40 opnieuw tot misdaad. Van elke honderd voorwaardelijk veroordeelden bedraagt het getal, dat opnieuw tot misdaad vervalt slechts 14. Van degenen die hun geheele straf hebben uitgezeten vervallen van iedere honderd 58 opnieuw tot misdaad en keeren tot de gevangenis terug. Deze zijn menschen, die niet of nagenoeg niet met de reclasseering in aanraking zijn geweest. Van de voorwaardelijk ontslagenen die ge- heel onder toezicht der reclasseering staan slechts 16. Vereenigingen van alle richtingen en over- tuigingen houden zich met reclasseering bezig. Zooveel mogelijk wordt de arbeid daaraan verbonden gratis verricht. Dat neemt niet weg, dat het werk der reclasseering enorm veel geld kost en geenszins te verwonderen is, dat men geld tekort komt, ondanks de steun, die men van het Rijk ontvangt. Men is dus voor het ontbrekende aangewezen op collecten. Dit is bij al die vereenigingen het geval. Om het goede doel zooveel mogelijk te be- vorderen en elkander in dezen zoo min moge lijk tegen te werken heeft men de handen ineen geslagen en hebben die vereenigingen besloten op een dag van het jaar en wel op 9 Mei a.s. door het geheele land gezamenlijk efene collecte te houden, waarvan de op- brengst zal worden verdeeld. In verschillende gemeenten zijn voor dit doel plaatselijke comite's opgericht. Ook in Hoek, zooals uit een in dit blad geplaatste oproep blijkt, heeft zich een comity gevormd bestaande uit personen van de meest uiteen- loopende richting. Namens hen zullen dus op Zaterdag a.s. enkele personen zich met bussen aan de huizen der inwoners vervoegen om gelden in te zamelen. Mogen wij de Hoeke- naren opwekken ook in deze schrale tijden een flinke bijdrage te verleenen. Mogen zij bedenken, dat wij alien menschen zijn, dat zij alien aan verleiding bloot staan en dat vast staat, dat enkelen onzer, ook van wie wjj dat het minst zouden verwachten, voor de verlei ding zullen bezwijken. Zeer wel mogelijk is, dat te eeniger tijd onze hulpvaardige buur- man, onze beste broeder, ons lief kind de hulp der reclasseering noodig zal hebben. bouwing of anderszins, met andere woorden, als bijzondere omstandigheden van extemen aard. bij elke nering mogeiijik, terwijls „an- derszins" in d'it vei'band sledhts kan beteeke- nen een andere omstandigheid van soortge- lijken aard als de met name genoemde, valt dus het ten laste gelegde niet onder artikel 2, tweede lid. Ook kan dit niet worden toeschcuwd als een aankondiging van een verkoop in venband met jaars- of sedzoenwisseltng, zoodat het bewe- rzen yerklaarde gehee'l valt buiten de wet op de uitverkoopen en apruimingem. Op gnond h'iervan heeft de Hooge Raad het bestreden vonnis vernietigd en den bedrijfs- leider van de firma van alle reohtsvervolging ontslaigen. Dingen die mogen. De kantonrech'ter te Amsterdam behandel- de Dinsdag wederom drie zaken, de wet op uitverkoopen betreffende. De eerste verdaohte was een handelaar m Perzische tapijten die m een advertentie ,,een speciale week in Perzisdhe tapijten had aan- gekondigd. De prijzen bleken echter niet bij- zonder laag te zijn. De amlbtenaar van het O. M. was van meening, dat hier de indruk van een tijdelijke en voor.deelige aanbieding was gewekt. Hij eisohte 10 boete. De kan tonrechter echter sprak verdaohte vrij, daar hij het beiwijs niet geleverd achtte. Een parfumeriezaak had in een advertentie o.a. „18 dolle dagen" geschreven. De eigenaar voerde aan, dat zijn prijzen steeds onder de normale winkelprijzen blijven. Ook in dit ge val eischte het O.M. 10 boete, doch de kan- tonrechter ontsloeg den beklaagde van rechts- vertvolging. Een groot manufacturenmagazijn had een „witte week" en een ,,voorjaarsaanbieding" aangekond)igd. In deze zaken eischte het O.M. resp. 50 fen 10 boete. De kantonrechter sprak verd. van het eerste tenlaste gelegde vrij en betreffende het tweede feit ontsloeg hij hem van redhtsvervolging. POLITIERECHTER TE MIHDELBURG. Zitting van Dinsdag 5 Mei 1936. De volgende personen waren gedagvaard. A. E. C. W., ecihtg. -van R. de D., oud 35 j.. zonder beroep, wonende te Ter Neuzen, wegens toeleediging van Margaretha de Ma- ree te Ter Neuzen, op 17 Maart 1.1. Eisoh: 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraakf 15 boete of 10 dagen hechtenis. C. D. de L., oud 18 j., zonder beroep, wo nende te Aardenlburg, wegens beleediging van C. M. de Meij te Aardenlburg op 28 Maart 1936. Eischf 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. S. J., oud 64 j., commissionnair, wonende te Axel, wegens mishandeling van F. J. Lippens te Axel, op 24 Maart 1.1., door hem te schop- pen. Eisch: /20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. II P. J. B., oud 37 j., autohandelaar, wonende te Groede, wegens beleediging van Jozias Faas te Groede, op 21 Fetor. 1936. Eisch: 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. de W., 18 j., fabrieksarbeidster, wonende te Sluiskil, wegens diefstal van een horloge, toetoehoorende aan Zulima van Gemst, te Sluiskil op of omstreeks December 1.1. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf, voorw. proeftijd 3 jaar en 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: 1 maand gevang., voorw. proef tijd 2 jaar en f 15 boete of 10 dagen hechtenis. P. J. v. R., oud 23 j., arbeider, wonende te Sas van Gent, wegens mishandeling van d. L. J. de Nocker te Sas van Gent, op 25 Maart 1.1.. door hem te slaan. Eiisch: f 25 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak15 boete of 10 dagen hechtenis. E. J. S., oud 44 j., klompenmaker, wonende te St. Jansteen, wegens beleediging van Ma thilda de Maaijer te St. Jansteen op 25 Maart 1.1. Eischf 20 boete of 12 dagen hechtenis. Uitspraak15 boete of 10 dagen hechtenis. M. N. v. d. V., ecihtg. van A. H., oud 31 j:, zonder beroep, wonende te St. Jansteen, we gens 'beleediging van E. M. van de Velde te St. Jansteen op 9 Maart 1936. Eisch5 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. DE WET OP DE UITVERKOOPEN. De Hooge Raad heeft arrest ge.vezen in de eerste zaak, bij dit college aanhangig ge- maakt betreffende de wet op de uitverkoopen en opruimdngen. De firana Gerzon had in een Utrechtsch biad ,,Coupondagen" aangekondigd, waarin de Utrechtsche kantonrechter, aangezien de Ea rner van Koophandel geen vergunning had verleend, een overtrading zag van de wet. De Hooge Raad heeft thans overwogen, ,dat art. 2 tweede lid spreekt van bijzondere om standigheden, welke zich ten aanzien van een wdnkelnering kunnen voondoen, met andere woorden, van bijzondere omstandigheden, die zich ten aianzien van elke winkelnering, afge- zien van haar bepaalden aard, kunnen voor- doen en dat met „bijzondere omstandigheden" artikel 2 het oog heeft op dezelfde omstan digheden, welke naar artikel 6 voor de Earner van Koophandel grond kunnen opleveren, tot verleening van een vergunning ingevolge art. 2 eerste lid. Daar nu in artikel 6 de bijzondere omstan digheden nader worden aangeduid. als zich voordoenide hij overdracht, verplaatsing, ver- MOORDAANSLAG TE MEPPEL. Zondagmiddag heeft te Meppel de 26jarige dienstbode Uke Vink haar meesteres, mevr. B. Stem, vermoedelijk in een aanval van drift met een hamer aangevallen en haar daar- mede een tiental slagen op het hoofd toege- bracSht, met het gevolg, dat het slachtoffer badend in haar bloed.en levensgevaarlijk ge- wond ineenzakte. Mevrouw Stern werd eerst des avondis door haar man gevonden. Deze was naar Amster dam geweest en keerde 's avonds in zijn wo ning terug. Toen hij zijn vrouw ernstig ge- wond zag liggen, snelde de man vol ontzet- ting naar de buren, die de poliitie en dokter Christiaanse waarschuwtden. Deze laatste oonstateerde een ernstige schedeltoreuk. Hij aohtte overbrenging naar bet SOphia-zieken- huis te Zwolle noodzakelijk. In de woning van mevrouw Stem werd echter ,een diensbbodeschortje gevonden, waar- op eenige bloedVlekken zaten. Dit was aan- leiding om de dienstbode van haar bed te lichten. Na een verhoor bekende het meisje den aanslag te hebben gepleegd. Zij had, na de daad te hebben gepleegd, de woning ver- laten en was naar huis gegaan. Ook in haar schoenen werden bloedvlekken gevonden. Het meisje is Maandagmorgen naar het huis van bewaring te Assten overgetoracbt. Vermoedelijk heeft zij de daad in zeer over- spannen tx>estand gepleegd. De toestand van mevrouw Stern was des mOrgens zeer emstig. 'Het parket te Assen werd daarop gewaar- schuwd. De verhooren welke afgenomen wer den, bleven zonder resultaat. Het slachtoffer is Dinsdagnacht overleden. Nader is gebleken, dat de dienstbode, een stil meisje, afkomstig uit een net arbeiders- gezin, vermoedelijk in een vlaag van ver- standsvertoijstering heeft gehandeld. Haar me vrouw stond als een buitengewoon lastig per- soon bekend. De deelneming met het gezin, waaruit het meisje komt, is algemeen. AANRIJDINGEN MET DOODELIJKEN Bij het oversteken van den rijweg, komen- dfe van achter een stilstaande tram, is de 12- jarige D. op den Amsteidamschestraatweg te Utrecht, ter hoogte van de Voltastraat (ge- meente Zuilen), door een uit de richting Am sterdam komenden luxe-auto, bestuurd door den heer C. F. M., gegrepen en tegen den grond geworpen. Het ventje was onm'iddellijk dood. De auto is in beslag genomen. De 5jarige M. Hofland is op den Boer- goensche Vliet te Rotterdam, spelenderwijs onder een auto geraakt. De G.G.D. beeft het meisje naar het ziekenhuis Coolsingel ver- voerd, waar zij aan de gevolgen van dit onge- val is overleden. VROUWENEIJK OPGEHAALD. Uit de „IJzeren Man" te Rotterdam is Zon- dag een vrouwenlijk opgehaald. Het is naar het lijkenhuis overgebracht. Doordat het in verren staat van ontbinding verkeerde, heeft men het tot nu toe niet kunnen. identificeeren ARRESTANT UIT DEN TREIN GESPROLV GEN. Dinsdagmiddag omstreeks half 4 werd de trein EindhovenRotterdam even buiten het station plotseling tot stilstand gebracht. Er ■bleek aan de noodreim getrokken te zijn. Reeds voordat de trein tot stilstand was gekomen sprong er een man uit, die ijlings over de spoortoaan vluchtte. Hij werd achte^na ge zeten door twee marechaussees, die hem op de Felle Noord wisten te grijpen. Het bleek een arrestant te zjjn, die op transport was ge- steld naar den Bosch en in een onbewaakt oogenblik aan het oog van zijn bewakers was ontsnapt. Nog met denzelfden trein is bij naar Den Bosch vervoerd. Bij den sprong uit den trein had hij zich aan het gezicht ver- wond. stolen whs aangegeven, herkende hij den auto aan het nummer. Hij hield het jongmensch aan, waama spoedig bleek, dat deze ae vierde in het ccmiplot was. De namen van <je drie anderen waren toen spoedig bekend, met het gevolg, dat ook dezen werden aangehouden. De vier jongens zijn ter beschikking van de justitie gesteld. ERNSTIG MOTORFIETSONGELUK. Op den nieuwen rijksweg tusschen Delft en Overschie onder de gemeente Pijnacker is een ernstig motorongeluk getoeurd. De heer van M. uit Rotterdam is daar met zijn motorfiets in botsing gekomen met een vrachtauto, wel ke bij het passeeren van een anderen auto plotseling uithaalde. Van M. sloeg eenige M. verder tegen den weg en bleef zeer zwaar ge- wond liggen. Hij had twee gebroken beenen en een ernstige handwonde. Van M.'s vrouw had een duikeling gemaakt en kwam voor een motor met zijspan terecht. Zdj kreeg een been- breuk; beiden zijn naar het gasthuis te Delft vervoerd, alwaar M. later is overleden. ONTROUWE DIENSTBODE. Sinds Zondagmiddag is uit Maastricht ver- dwenen de Duitsche dienstbode F. G., met me- deneminig van sieraden ter waarde van ruim f 1000, welke het eigendom waren van de fa- milie M., te Maastricht, bij wie zij in betrek- king was. Ook een bedrag aan geld heeft het meisje meegenomen. Het onderzoek der politie heeft nog geen resultaat gehad. ONVEILIGHEID IN OOSTELI.IK NOORD-BRABANT. Het blijkt, dat de misdadigheid in Oostelijk Noord-Brabant weer den kop gaat opsteken. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven op 4 plaatsen te Uden getracht hun slag te slaan, waarbij bij twee inwoners eenige buit werd gemaakt. Verder werd nog in den nacht van Zondag op Maandag in de nabij- heid van Volkel ingebroken in de woning van den landbouwer v. d. Z. op den weg naar St. Odilienspel. Door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het huis drongen de onverlaten de woning binnen. Zij door- zochten de geheele woning en maakten een som geld buit. Verder werd aan de gemeentepolitie te Wanrooy gerapporteerd, dat in dienzelfden nacht aldaar op vijf plaatsen was ingebroken. Hierbij blijken ae dieven een bezoek te hebben gebracht aan het hulppostkantoor, de woning van den posthouder, bij de winkeliers van M. en Pr. en verder bij den oud-gemeente-secre- taris C. In welke volgorde deze inbraken zijn geschiedt heeft de politie thans in onderzoek. Wel heeft de kantoorhouder W. omstreeks twaalf uur bemerkt, dat onbekend gebleven personen zijn woning waren binnengedrongen. Hij heeft omstreeks dien tijd in de keuken gerinkel met lepels en vorken gehoord. De bewoners hebben alarm gemaakt, waarop de dieven de vlucht hebben genomen. Voor dien tijd hadden zij kans gezien door middel van een valschen sleutel zicb toegang te verschaf- fen tot het postkantoor, waar bleek, dat zij alle laden en kasten hadden doorzocht, echter zonder iets van hun gading te vinden. Bij den posthouder wordt niets vermist dan eenige kistjes sigaren en een kleine som geld. Bij den winkelier van M. heeft men niets van de inbraak bemerkt. Den volgenden morgen ontdekte men, dat ook hier huis was gehouden en laden en kas ten in de woning waren doorzocht en de in- houd hiervan over den grond verspreid. Hier wordt niets vermist. Wel ihadden de inbre- kers zich in de keuken aan drank en eten te goed gedaan. Verder op in de Dorpstraat is eveneens een bezoek gebracht in de woning van den oud- gemeente-secretaris C. Door het forceeren van een W.C.-raampje bleken de dieven hier de woning te zijn binnengedrongen. Het succes was ook niet groot, daar zij niets van hun gading vonden. Verder is ingebro ken bij den winkelier Pr., doch ook hier leverde de nachtelijke arbeid geen succes op. Onmiddellijk is een uitgebreid onderzoek door de gemeentepolitie ingesteld, waarbij de hulp werd ingeroepen van de brigade Boxmeer der Kon. marechaussee, tot dusverre zonder resultaat. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. ELF DOODEN BIJ EEN MIJWONGELUK IN JAPAN. Nabij Sapporo op Hokkaido heeft een mijn- gasontploffing plaats gehad, waarbij elf ar- beiders om het leven zijn gekomen. De lijken zijn gaborgen. EEN ..AMERIKAANSCH" BBRIGHT. Te Los Angeles heeft Robert S. James, .een arbeider, die vijf keer getrouwd is geweest, na een meedoogenlooze ondervraging gedurende 36 uur bekend, gebruik te hebben gemaakt van ratelslangen om zijn laatste vrouw, in Augustus van het vorige jaar, van het leven te berooven. James had volgens mededeeling van een kennis der familie zijn vrouw te midden van eenige ratelslangen geduwd, waama hij haar in een vij vcr had geworpen, om bij de politie den indruk te wekken, dat de vrouw door een ongeluk aan haar einde was gekomen. Tot zoover het verhaal. Wij teekenen er bo aan, dat men na een „meedoogenlooze ondervraging gedurende 36 uur" een ver- dachte precies kan laten zeggen wat men wil. Men herinnert zich nog het zeer recente geval-Wendel. Deze ex-advocaat was ont- voerd en zoo dwingend „ondervraagd" dat hij bekende, bet kind van Lindbergh te hebben gestolen en gedood. En de man had het niet gedaan. Zoo kan het met de slangen^kak ook zijn gegaan, schrijft de N. R. Crt. BRAND TE HULTEN. Naar de oorzaak stelt de marechaussee een streng onderzoek in, omdat ernstige verden- king bestaat dat hier kwaadwilligheid in het spel is. GRETA GARBO. Greta Garbo is van haar langdurige vacan- tie te New York teruggekeerd. Zij zal spoedig naar Hollywood vertrekken om de hoofdrol te speien in de film La Dame aux Camelias. MARLeiNE DIETRICH. Tijdens een opneming in de woestijn van Yuma (Arizona) voor de film Garden of Allah, is Marlene Dietrich door de hitte be- vangen en ingestort. Zij bleef vijf minuten buiten bewustzijn, maar naar gemeld wordt, is zij reeds aan de beterende hand. BRHTSCH MI LIT AIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Bij Rovan, in Egypte, is een Britsch mili- tair vliegtuig neergestort. De piloot en cen der passagiers werden gedood. De andere pas- sagier werd emstig gewond. Men gelooft, dat de beide passagiers verteigenwioordigers van het luchtvaartmindsterie waren. EEN VOGELMENSCH. Op het vliegveld Hanworth bij Londen, heeft de Amerikaan Clem Sohn, die zich bijnamen als de „vogelmensch" en de Daedalus van de twintigste eeuw verworven heeft, een demon- stratie gegeven. Op ongeveer drieduizend M. hoogte sprong hij van den vleugel van het vliegtuig, waarmee hjj was opgestegen, met een armbeweging ontplooide hij zijn kunst- vleugels en als een vogel zweefde hij door de 1-ucht en maakte allerlei figuren, totdat hij op een driebonderd meter van de aarde kwam. Toen trok hij aan de lijn van zijn valscherm en kwam behouden op den grond, MISLUKTE POGING TOT ONTVOERING VAN EEN DUITSCHEN VLUCHTEUNG. De Times meldt uit Praag, dat een poging is gedaan een Duitschen vluchteling uit Tsje- cho-Slowakije, bij het station Eisenstein over de Beierscbe grens te ontvoeren. De vluchteling, Hugo Leupolz geheeten, wilde bij de Tsjechische douane 200 mk. innen, welke voor hem op het postkantoor waren aangekomen, dat op Beiersch gebied ligt, op 100 meter afstands. Hij liet den Beierschen kommies zijn paspoort zien; deze bood hem aan hem naar het postkantoor te brengen. Nauwelijks waren zij daar of een gendarme arresteerde Leupolz. Leupolz rukte zich los en slaagde erin weer aan de andere zijde van de grens te komen. Drie Duitsche ambte- naren haalden hem pas weer op Tsjechisch grondgebied in, waar een vechtpartij ontstond, waarbij Leupolz de kleeren van bet lijf werden gerukt. Tsjecho-Slowaaksche gendarmen ont- zetten den man. Te Nuth waren de wed. Meijers en haar zoon bezig met het afgraven van zand. Op een gegeven oogenblik had een zandverschui- ving plaats, zoodat beiden bedolven werden. De zoon kon door onmiddellijk toegeschoten hulp worden bevrijd. Eerst na drie kwartier gelukte het de vrOuw te ontgraven. De dood was inmiddels door verstikking ingetreden. JONGE1NS STELEN EEN AUTO. Zondagavond hebben drie jongens alien ongeveer 16 jaar oud, op de Vijzelgracht te Amsterdam een auto gestolen. Na een ritje gedaan te hebtoen, parkeerden zij den wagen in de Hertzogstraat, in de voormalige Water- graafsmeer. Maandagmiddag ontdekte een agent, dat een jongen met den auto wilde wegrrjden en aangezien deze inmiddels als ge- HONTENISSE. 'Hjuwelijks-aanglften. 23 April Josephus de Koning. oud 26 j., en Emma Paulina Vdnk, oud 25 j. Eugene Johannes van Donsselaer, oud 37 j. en Angela Fidelia Muller, oud 25 j. Augustinus FUorentinus d'Hont, oud 26 j. en Anna Catharina van PuijveLde, oud 27 j. Huwelijks-voltrekkingen16 April. Pruden- tius Johannes de Vos, oud 28 j. en Adriana Isabella Temipelaars, oud 25 j. 21 April. Jo sephus de Bakker (van Eindhovenoud 30 j. en Martha Maria Augustina Mangnus, oud 28 j. 24 April. Alphonsius Petrus de Smet, (van Stopipeldijk)oud 30 j. en Josephine Maria Rosalia de Potter, oud 26 j. Getooorten. 26 April. Elisabeth Anna There- sia, d. van Jacobus Bemardus Johannes Due- rinck en van Theresia 'Hendrika Storij. Overijjden. 19 April. Louisa Heijman, oud 70 j., echtg. van Petrus Hemelaar. HONTENISSE. Gedurende de tweede helft van April heb ben zich in deze gemeente gevestigd: J. G. A. Vonck, te Terhole van Hulst. r. M. de Waal, te Kloosterzande van Hobo- ken (B.). R. P. Kool, te Walsoorden van Stoppeldijk. A. M. C. Platjouw, te Lamswaarde van Amsterdam. L. E. Joos, te Groenendijk van Hulst. M. van Damme, te Lamswaarde van Sint Jansteen. Vertrokken M. C. Weemaes, van Kloosterzande naar Breda. I. M. Sohelfhout, van Lamswaarde naar Breda. C. M. van den Brande, van Schuddebeurs naar Graauw. C. C. Burm, van Walsoorden naar Breda. M. J. van den BosHoogerwerf, van Groe nendijk naar Philippine. M. M. A. Mangnus, van Groenendijk naar Eiradhoven. G. A. J. Grasser, van Kloosterzande naar Geertruideniberg. M. C. Platjouw, van Kloosterzande naar Sas van Gent. J. M. Schiliemans, van Terhole naar Hulst. M. Bun, van Kloosterzande naar Geertrui dentoerg. M. Pieters, van Kloosterzande naar Dongen. G. P. F. Verhulist, van Lamswaarde naar Ossendrecht. M. Baart, van Kloosterzande naar Breda. Dinsdagnacht om 1 uur is brand uitgebro- ken in een leegstaande schuur en stalling, gelegen achter de woning van den landbou wer van Roessel te Huiten over wien de bewoners van. dit dorp enkele maanden ge- leden een gericht hebben gehouden, omdat hij als paehtheer zijn pachter van Dongen op een onheusche manier behandeld zou hebben. Van Dongen verloor daardoor zijn hebben en houden, maar werd in de laatste week van April door het Bossche gerechtshof in zijn be- zittingen aan vee, huisraad, landbouwgereed- scbappen, enz. hersteld. De dorpelingen vier- den dien dag feestelijk, maar de pacbter en zijn gezin wacbtten de gevolgen van die vreugde niet af en verlieten tijdelijk hun nog steeds ernstig besehadigde boerderrj. Enkele dagen geleden keerden zij erin terug. Het vuur dat Dinsdagnacht woedde ver- nielde de gebouwen, waarin vroeger de eigen- dommen van van Dongen waren opgeslagen. Bij gebrek aan water konden de brandweeren van Tilburg en Gilze-Rijen weinig of niets uitrichten. De verbrande gebouwen waren hoog verzekerd. Van Ter Neuzen: 5 Mei. Nederl. zeel. THA MES, 6, 530 slakken, Londen. Voor Riemen: 5 Mei. Noorsch s.s. FOINA, 999, ledig, R'dam. Voor Gent: 4 Mei. Noorsch s.s. TORA, 328, ledig, Shoreham; Eng. s.s. CORAL, 300, pek- kolen, Aberdeen; Noorsch s.s. MARKLAND, 3769, benzine, Antwerpen; Noorsch FRODE, 360, ledig, Antwerpen. 5 Mei. Spaanseh s.s. SEBASTIAN, 1841, erts, Bilbao. Van Gent: 4 Mei. Litt. s.s. GOTLAND, 591, ledig, Immingbam; Noorsch s.s. HER- FINN, 483, ijzer, Londen; Eng. s.s. WHITE- TOFT, 442, ijzer, Middlesbrough; Zweedsch s.s. NED JAN, 557, ledig, Antwerpen; Deensch s.s. RITA MAERSK, 515, ijzer, Goole. 5 Mei. Noorsch s.s. LEKA, 973, fosfaat, Christiaanstad; Noorsch s.s. TORA, 328, ijzer, New-Castle; Eng. s.s. BLYTH, 445, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. HEBBURN, 1685, ledig, Tyne; Noorsch s.s. SKARV, 472, ijzer, Boness. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze ge- liefde Vader.Behuwd-en Qrootvader D e Heer Weduwn. van Elizabeth Bol, in den ouderdom van ruim 79 jaar. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algemeene Begraaf- plaats Crooswijk te Rotterdam, op Zaterdag 9 Mei 1936, des namiddags 2 uur. Vertrek van het sterfhuis te Ter Neuzen naar Rotterdam op Donderdag 7 Mei 1936, des voor- middags circa half twaalf uur. Mede namens de Familie, L. BAKKER. Ter Neuzen, 6 Mei 1936. Tramstraat 23. Namens ondergeteekenden M„ n vormende het plaatselijk comite van uitvoering van den Nationalen Reclasseeringsdag zal op Zaterdag 0 Mei a.s. eene collecte worden gehouden bij de inwoners van HOEK door A. BOLLEMAN en P. ZEGERS. Ds. E. RAAMS. Ds. J. A. VINK. DEN HAMER. J. A. MEERTENS. J. D. HAAK. Mr. J. A. VAN TIENHOVEN. De ondergeteekende betuigt bij dezen zijn hartelijken dank aan de heeren controleurs der Opsporingsdienst te Ter Neuzen, t.w. de heeren Van Brakel en A. de Vree, in samenwerking met marechaussee Slabbekoorn te Hulst, voor de bijzondere verdiensten inzake het opsporen van botermerken, die niet in orde waren, daar zij nu na een week van onvermoeiden arbeid erin geslaagd zijn achter de waarheid te komen. F. PENNEMAN. Clinge (B.), 6 Mei 1936. Spreekuur in het Ziekenhuis te Ter Neuzen op Vrijdag 8 Mei a.s., van 10J^ tot 3 uur. gevestigd te Ter Neuzen. van Aandeelhouders op Zaterdag 23 Mei 1936, des n.m. 3 uur, in Hotel Rotterdam", Westkolkstr., Ter Neuzen. Punten van behandeling liggen ter inzage ten kantore der N.V. Bouw- materialenhandel „De Hoop", Stations- weg 4, Ter Neuzen. Aandeelhouders worden er op gewezen dat ingevolge Art. 41, de aandeelen, indien men ter vergadering wenscht te komen voor of op 20 Mei 1936 ten kan tore hierboven voornoemd, moeten worden gedeponeerd. DE PRES. COMM1SSARIS Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van zijn principaal, krachtens artikel 1223 B.W. op Dinsdag 12 Mei 1936, nam. 3 uur, te Sas van Gent, in het hotel „La Bourse" verkoopen: met aanbehooren met het recht van erfpacht op den grond eigendom van de gemeente Sas van Gent tot 31 Dec. 1955, alles te Sas van Gent, Prinsenkade, kad. sectie C no. 1828, groot 1 are 73 centiaren, alles toe- behoorende aan en nog in gebruik bij Alphons van de Winckel, Jaarlijksche erfpacht en recognitie 26,83. Betaling koopsom13 Juni 1936. E.F.N ENORME SORTEERING in alle kwaliteiten en prijzen, vindt U bij de i»»

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3