WAAROM Sport Gemengde Berichten RADEN THEE Firma Wed. A. H. DONZE ontwikkelivgsdag der z. l. m. AXEL. i mr KORFBAL. FAILLISSEMENTEN. RADEN THEE VALT IEDER MEE NOORDSTRAAT 46 TER NEUZEN De sc6ne in deze film worden ten voile ten einde uit gespeeld en wisselen elkander af als op een tooneel. Gelijk zich vaker bij de Fran- scbe productie voordoet, is de indruk meer die van een aanschouwelijk gemaakten uitvoeri- gen roman dan van een film. De millieuteeke- ning der kostschool mag uitnemend heeten, maar zij is meer gericht op' het individueele spel van enkele kinderen dan, gelijk in La Matemelle, op een totaliteit. Dit verhaal, onlbevleugeld, is met stellige artisticiteit en zeker niet talemtloos, verfilmd. Zeer geestiig, zeer fijn hier en daar. Ongetwijfeld zijn er tal van als satire en humor zeer geslaagde en fijne details. Vol fijnen geest is de scene van het wegzenden der beide kinderen door den directeur van het in- temaat, wiens uitwijzend gestrekte hand op de domste manier door de dienstmaagd wordt aangekeken, gelijk in een bekende Simplizis- simusprent. Ook b.v. de sohaduw vain den jon- gen, thuiskomend, op den muur van het trap- penhuis, is een treffende realiseering van een gemo edstoes tand GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van politie alhier maakt be- kend, dat omtrent ondervolgende gesvonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarbij vermelde adressen: Rijwielbelastingmerk (in etui), Bureau van politie. Rijwielbelastingmerk, J. Dieleman, 2e Ver- bindingstraat 12. Rijwielbelastingmerk, J. Schippers, Koedijk 0 10 D. Rijwielbelastingmerk, M. J. v. Kerkvoort, Axelschestraat 84. Rozenkrans, J. Pijpelink, Kanaaldijk P 53. Glaspennen, J. v. d. Veer, Klaassenstraat 4. Kaart zoolbeslag, R. H. de Pauw, Dahjia- straat 6. Sleuteltje, Bureau van politie. Duimstok (2 M.), W. Brons, Westkolk- straat 52. 1 paar kinderkousjep en 2 kaartjes garen, C. v. Overbeeke, Westkolkstraat 38. Schroevendraaier, J. van Wijk, Donze-Vis- serstraat 7. Tortelduif, J. J. v. Leeuwen, Nieuwstr. 46. Reisduif, A. Rouw, Baandijk 7. Sleutel, R. le Mat, Lange Kerkstraat 68. Sleutel, W. v. d. Berge, Grenulaan 44. Sleutel, P. Riemens, Dekkerstraat 14. Koffiemolen, W. Moerman, Noordstraat 95. Sleutel (No. 70946), Bureau van politie. Schuifmaat, A. J. Hage, Tuinstraat 19. Vulpotlood en Alpinomuts, A. Dieleman, Donze-Visserstraat 76. Glace dameshandschoen, Van Cleeren, Rose- gracht 17. In een der zalen van St. Iloris te Middel'burg had Zaterdag de jaarlijksche ontwikkelings- dag plaats, uitgaande van de Zeeuwsche Landlbouw Maatschappij. De voorzitter, mr. P. Dieleman, heeft een hartelijk welkom toegeroepen aan alle deel- nemers en deelneemsters en in het bijzonder aan de inleiders en de inleidster van zeer be- langrijke onderwerpen. Van de instelling van deizen dag hebben de organisaties, welke dit in gemeen overleg deden, in toenemende mate genoegen beleefd, niet alleen omdat de dagen in ruime mate kennis verspreiden en opwek- ken tot nadenken en onderzoek en ook veelal he'b'ben geledd tot practische maatregelen of bij de praktijk hulp hebben verleend, niet alleen omdat steeds meerder bezoek aan de bijeenkomsten blijk geeft van hun waarde en van het gezond verstand en de levendige be- geerte van den jongeren plattelandsstand in Zeeland, maar ook omdat in ideeel en geeste- lijk opzicht daardoor .meer en steviger een band ontstaat tusschen hen, die op breeden grondslag het welvaren van het algemeen en daardoor van den afzonderlijken stand, de fa milies en het individu willen bevorderen. Met zeer groote vreugde vervult het spr. dan ook de ,,den man ter hulpe gegeven" afdeeling van het menschelijk geslacht, de vrouwelijke, aan deze bijeenkomsten in de laatste jaren is gaan deelnemen. Laat critiek zwijgen, laat men vooruit zien. Laat men begrijpen, dat samen- werking hooge plicht is, altijd en overal, maar zeker in de moeilijke .en benarde omstandig- heden van het oogenlblik. Spr. meent dat er voor Nederland nog moei- lijker, nog arrner, nog zorgzamer tijden ge- weest zijn dan thans. Zelfs nog niet zoo heel lang geleden. Hoe dit ook moge zijn, samen leven, samen denken, samen gevoelen, samen streven, samen werken, bezield door een hooge, edele gedachte, gedr.evpn door een hei- lig verlangen, is absoluut noodzakelijk om een geheel, een krachtig volk te verkrijgen en te behouden, een volk, dat zich niet langer wenscht te versrplinteren en zijn kracht wenscht gebroken te zien door op te gaan in verschillende richtingen, dewijl niet steeds, nooit iimmers, over allerlei onderwerp de ge- dachtenganig dezelfde is, of men ten aanzien ook van vraagstukken van godsdienstigen en zedelijken aard of van wijsgeerig gehalte, voorzoover men daarover een meening heb ben kan, gelijk denkt en gevoelt. Een volk, omdat men ziclh niet wil laten verzwakken door een uiteengaan onder de valsche leuze, dat men dan geschedden evengoed kan samen- werken, in een federatief verband voor een- zelfde doel; de economische verheffing van het volk. Spr. wilde thans geen geschilpunten opwekken, maar met zeer groote dankbaar- heid constateeren, dat er in Zeeland tenimin- ste een groote kem is van werkelijk mee- levenden, ruim denkenden en edel gevoelende jongere en oudere mannen en vrouwen die, erkennende Gods souverein gezag, over alle leven en hun aflhankelijkhedd daarvan, leer- stellige onderscheidingen ter zijde stellen, om een hoogere eenheid te bereiken, waardoor zij het welvaren der provincie .en van hun stand bevorderen willen, waanvan de ontwikkelings- dagen in toenemende mate het resultaat zijn, gelijk zij ook tot de bevordering er van on- gemeen medewerken. (Door een zich een deel te voelen van het gelheel, wordt de mensch meer geschikt voor de samenleving, en ook voor de bestemming waartoe hij gefboren werd. De mensch is geest en stof en ook voor het geestelijk leven is het van het allergrootste belang dat de mensch leert gaan uit zich zelf, leeft voor Hooger, leeft voor God, hetgeen in de allereerste plaats onder de ntenschen zidh uiten moet in het leven voor, het dienen van elkander, van anderen. De bestemming van den mensch is, reeds in Genesis I 28 staat het zoo schoon, de aarde te vervullen, aan zich te onderwerpen en te beheerschen. Uiervoor heeft God de toekomst der schepping in handen van den mensch ge- steld. iE3en hooge roepiag, een hoogst verantwoor- delijke bestemming, waaraan de menschheid niet voldeed. Het zij ons doel, zoo goed en zoo getrouw mogelijk, er naar te streven aan deze roeping te beantwoorden, waartoe de harten zich mogen vereenigen in een belijdenis omtrent den Koning van het Heelal, die ons tot zoo iets verantwoordelijks bestemde, en in een bede dat ons den vasten wil gegeven moge worden in biddende gemeenschap met Hem naar de mate onzer krachten en talen- ten aan die hooge roeping te beantwoorden... En daartoe strekke ook ons pogen van heden. Met deze woorden opende de Voorzitter dezen ontwikkelingsdag. Vervolgens werden inleidingen gehouden over: „Het om-enten van vruchtboomen" door den heer W. J, Rabijn uit Ovezande; „De be- teekenis van een goede minerale voorziening van melkvee en paarden" door den beer dr. J. Grashuis uit Arnhem: „Leven en werken van de boerin in verschillende deelen van ons land" door mej. G. G. Srnit uit 's-Gravenhage; ,,De ontwikkelingsgeschiedenis van het Noord- Nederland'sche en Vlaamsche boerenhuiis" door den heer Clement Trefoi uit Gent. Op de verschillende inleidingen volgde een gedach- tenwisseling. Meifeest. v.. 'V ^.V4.: t Het feest van den arbeid, de ,,zonnewende", de symbolische periodiek terugkeerende jaar lijksche ,,hoogtijdag" van de socialistisch voe- lende en georganiseerde arbeiders ging ook te Axel niet onopgemerkt voorbij. Der traditie getrouw was door de afdeeling der S.D.A.P. en de Axelsche bestuurdersbond een feestver- gadering belegd in ,,Het Centrum", die slechts matig bezoek ten deel viel. De be- nedenruimte van dit gebouw was maar ten halve gevuld, toen de heer C. ^an Bendegem als voorzitter de bijeenkomst met een enthou- siast woord van welkom opende. Deze sprak zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst in een plaats als Axel met een zoo groote arbeidersbevolking, die toch voor een flink deel socialistisch is georienteerd. Hij verwel- komde in het bijzonder de spreker op dezen avond en herdacht de ontslapen leider Dr. F. M. Wibaut, wiens nagedachtenis door de partij in hooge eere zal worden gehouden, waarbij de aanwezigen zich eenige oogenblikken van hun zitplaatsen verhieven. De avond werd verder gevuld door de op- voering van een paar socialistische tooneel- stukjes. Het eerste ,,Hel..." getiteld, was een oorlogsironie in 1 bedrijf waarbij de hoofd- persoon van het stuk door sterk spel, verre boven zijn medespelers bleek uit te blinken en dat een anti-militairistische strekking ademde. Na de pauze werd een dramatische schets uit het fabrieksleven opgevoerd, uit den tijd toen de sociale wetgeving nog niet op het tegenwoordige peil stond. Ook in dit stukje was het dezelfde hoofdpersoon die op zeer verdienstelijke wijze creatie gaf van de afge- sloofde arbeider, die, aan zijn lot overgelaten, na vele jaren arbeids op den dag van zijn ont- slag aan een hartverlamming bezweek. Als propagandistisch stukje beantwoordde deze schets volkomen aan het doel. Als ifitermezzo werd door den heer P. N. Kruithof uit Oostburg op eenvoudig bevat- telijke wijze gesproken over „het plan van den arbeid", waarbij de aanpassings- en de deflatiepolitiek van de regeering sterk werd gelaakt en de internationale positie van de partij buiten de fascistische en andere dicta- toriaal geregeerde landen werd besproken. Deze was naar de meening van den spreker vol belofte voor de toekomst. De voorzitter sloot zich op zijn gewone wijze aan het slot hierbij aan en wekte op tot pro paganda voor ,,het plan". Een gezellig samen- zijn besloot de avond. „MERCATOR", waarniede het stoffelijk overschot van Pater Damiaan naar Antwerpen werd overgebracht. DE >1ERO AT OR PASSEERT WALSOORDEN. Het lang verbeide Belgische schoolschip ,,Mercator" is in het Middelgat op de Wester- Schelde tot rust gekomen. De stoffelijke over- blijfselen van Pater DamiaEin staan tusschen achterschip en middenmast opgebaard. De Belgische driekleur dekt de katafalk. Het is half negen in den morgen. Aan boord van de ,,Mercator" weerklinken korte bevelen. De ankerkettingen knarsen in de kluisgaten. Het schip gaat „anker op". Hiermede is het laatste traject van de reis aangebroken. De held van Moloka'i wordt na jarenlange afwezig- heid naar zijn vaderland teruggebracht. Te Walsoorden, het stille Zeeuwsch-Vlaam- sche havenplaatsje aan de breede Wester- Schelde heerscht groote bedrijvigheid. Van heinde en verre komen de inwoners uit Ooste- lijk Zeeuwsch-Vlaanderen saamgestroomd om den apostel der melaatschen hulde te brengen. Geestelijken, leden der jeugdvereenigingen, padvinders, persfotografen en filmoperateurs loopen af en aan. Velen hebben in den vroe- gen morgen een blik naar den hemel geslagen om de weersgesteldheid na te gaan. want deze speelde een groote rol. be Wester- Schelde is een gevaarlijk vaarwater en de commandant van de ,,Mercatormocht niets riskeeren. Doch gelukkig er woei wel een frisch windje, maar er was geen mist. De tocht zou dus door het Zuidergat, de vaargeul die langs Walsoorden loopt, kunnen geschie- den en vanaf den wal zou men het voorbij- varende schip kunnen gadeslaan. Langs den zeedijk stellen zich verschillende vereenigingen op. We zien daar de paters Maristen met bun studenten, vele schoolkin- deren uit de omliggende dorpen, het muziek- gezelschap ,,De Koninklijke Harmonie uit Hulst, jeugdvereenigingen met hun kleurige vaandels en banieren, de Harmonie van Kloos- terzande en talrrjke verkenners. Met verrekijkers zoekt men den horizon af. Ailer oogen richten zich naar het Westen, naar het Middelgat, vanwaar de ,,Mercator" ver- wacht wordt. In de verte doemen de masten van het schoolschip op. Het trotsche, slanke zeilschip, een der schoonste ter wereld, nadert langzaam het Oude Hoofd. Aan den voor- en achter- mast, alsmede aan den gaffel wappert de Bel gische vlag. Aan den middenmast is de Neder- landsche driekleur geheschen. Statig stoomt het schip nader. Vanaf den wal wordt met de hoorn een sein gegeven. Even daarna weer klinken saluutschoten en de Koninklijke Har monie van Hulst speelt het Belgische volks- lied, de Brabangonne. Dit is het teeken voor de vele vereenigingen di$ langs den waterkant opgesteld staan om met hun kleurige vaandels en banieren den vlaggegroet te brengen. Alien kijken naar het schip en naar de katafalk die vanaf den wal duidelijk te zien is. Ontroering maakt zich van de menigte meester. Deze huldiging is plechtig, temeer daar zij in den diepsten eenvoud wordt gebracht. Het is stil daar bij het haventje van Walsoorden. Een stilte die volkomen past bij de liefde die den apostel der melaatschen bezielde. Want stil is de liefde, de ware liefde die zonder pronkzucht en ijdelheid is Als de „Mercator" vlak voor het Oude Hoofd genaderd is, speelt de muziek het al- oude Wilhelmus. Plechtstatig klinken de tonen over de wateren der Schelde. De menig te ontbloot eerbiedig het hoofd en zingt de twee coupletten mee. ,,Mijn schilt ende betrouwen, zijt Grj O, God mijn Heer". Hoe passen deze schoone woorden in deze sfeer. De bemanning is aan- getreden op het dek. De officieren brengen in stramme houding het saluut en langzaam daalt het dundoek van den gaffel neer. De vlaggegroet van den wal wordt beant- woord. Het is een grootsch en plechtig mo ment. Hier manifesteert zich het verlangen naar liefde van een wereld die de naasten- liefde zoo mist. Eenige bootjes escorteeren het schoolschip dat langzaam koerszet naar de Belgische wateren, waar vele schepen een escorte zul- len vormen. Het Pater Damiaanlied wordt gezongen en men bidt voor de zaligverklaring van Pater Damiaan. Het plechtig oogenblik behoort weer tot het verleden. De nuchtere werkelrjkheid treedt ervoor in de plaats. Extra trams vertrekken, auto's worden aangeslagen, fietsen opgezocht en de toeschouwers verspreiden zich door het bevlagde Walsoorden. Spoedig is de landelijke rust weergekeerd. RELGIE—(NEDERLAND 1I. Onder een ideale weersgesteldheid werd te Brussel de landeniwedstrijd BelgieNederland gespeeld en de Belgische hoofdstad heeft weer geprof.iteerd van de enorrne stroom Neder- landers, die telken jare het Nederlandsch elf- tal vergezelt. Door de weinige doortastend- heid van Antwerpen heeft deze stad weer moeten aaneien hoe Brussel hiervan heeft ge- profiteerd. Naar verluidt zal het echter voor de laatste maal zijn en zal voortaan de zoo in het teeken der belangstelling staande lan- denwedstrijd weer in Ant.werpen worden ge houden, zulks niet alleen ten genoege van de Sinjorenstad maar ook van de tienduizenden Nederlanders, die voor hun uitstapje Antwer pen verkiezen boven Brussel. Het stadsibeeld gaf weer het bekende ver- tier te zien van vrooltjk gestemde bezoekers, die zonder onderscheid reeds een oranje-over- winning voorspeldren. Reeds vanaf het begin van den wedstrijd was het te zien, dat het Belgisch elftal geens- zins van plan was zich te laten inmaken en was de overrompeling van de geheele Neder- landsche verdediging in de eerste minuut een keurig staaltje voetbal, en was het geluk aan onze zijde, dat doeliman Van Male het meer dan dreigend gervaar op zoo eiminente wijze wist te keeren. Zijn uitstekend spel heeft Nederland voor een nederlaag behoed, want zijn wijze van ingrijpen was in een woord af. Alleen juist bij den gelijkmaker had hij o.i. toch moeten udtloopen can Braine te beletten zijn onhoudlbaar schot te lossen. In de eerste helft maakte Bakhuijs uit een voonzet van Wels, die met moeite den bal had moeten vrijmaken, langs een aantal ver- dedigers heen het eerste doelpunt, nadat zoo ongeveer een half uur gespeeld was. De Bel- gen streden hardnekkig en zaten zoodanig op den bal, dat het Nederlandsche spel schijnbaar niet tot ontiwikkeling kon komen. Kort vdor de rust dacht een ieder, dat Simit den voor- sprong zou vergrooten maar alleen voor Bad- jou staande schoot hij op een afstand van eenige meters nog naast. De tweede helft liet vrijwel hetzelfde beeld zien als in de eerste drie kwartier, alleen kwamen de Belgen er nog beter in en vooral tegen het einde was het overwicht van het Belgische team overduidelijk. De Nederland sche verdediging had een bij uitstek zware taak want telkens keerden de Belgen terug en in de laatste minuut maakte Braine, wel- iswaar in buitenspel-positie staande, gelijk, waarmede de Belgen belooning ontrvingen voor hun hard werken. Zooals gezegd, had Van Male misschien ook dit doelpunt nog kunnen voorkomen, maar zoowel hij als de beide achterspelers deden een ondeelbaar oogenblik niet de minste moeite am Braine te verhinderen zijn schot te lossen, overtuigd dat men was dat de scheids- rechter zou ingrijpen. Deze had echter de buitenspel-positie niet gezien en liet doorspe- len waarvan Braine wist te profiteeren, 11. Nog resteerde er een halve minuut en zoo- waar ontstond er in dat tijdsverloop weer een gevaar voor het Nederlandsche doel, maar aanvoerder Van Heel kwam de achterspelers te hulp en wist de bal te verplaatsen, waarop het eindsignaal klonk van dezen spannenden wedstrijd, die liet zien hoe moeilijk het is een uitslag reeds van te voren te voorspellen. De uitslag gaf vrijwel de goede totaal verhouding weer, doch zoo er een overwinnaar had moe ten zijn zou de eer aan het Belgisch elftal moeten zijn toegekend geworden. TSC KAMPIOEN. Zaterdag heeft de behandeling plaats gehad van het protest, ingediend door TSC na afloop van den wedstrijd RBCTSC. Het ging hier over het niet toekennen van een strafschop. Tegen de verwachting in, is het protest toe- gewezen. De wedstrijd eindigde destijds in een gelijk spel (11), zoodat de uitslag thans is geworden 12 in het voordeel van TSC. Tegelijkertijd is hiermede ook de strijd om het kampioenschap voor de Tweede Klasse A beslist, want door deze toewijzing hefbtaen de Oosterhouters ook den kampioenstitel ver- overd. Voor RBC is het een tegenslag, daar zij nu weer in de gevaarlijke zone is terecht gekomen. ZOMERCOMPETITIE ZEEUYVSOH KORFBALBOND. Aan deze competitie wordt deelgencmen door de volgende vereenigingen: Rapide van Axel, SEOLTO van Ter Neuzen, SSS van Co- lijnsplaat, TOGO van Goes, Volharding van Ierseke en Zeelandia van Hansweert. Zooals men ziet nemen dus hieraan ook deel de beide Zeeuwsoh-Vlaamsche vereenigingen Rapide en SEOLTO. Wij wenschen beide ver eenigingen veel succes in deze voor hen nieuwe omgeving, temeer, daar het hun groote gelde- lijke offers kost aan deze competitie deel te nemen. Hopenlijk zal hierdoor het spelpeil verlbeteren, daar dit nog veel verschilt met dat van vereenigingen als TOGO en Zeelandia. De anderen zijn .o.i. van dezelfde kracht als de Zeeuwscih-Vlaam'sohe. Het voorloopig competitie-programma is als volgt vastgesteld: 9 Mei: SSSTOGO en ZeelandiaVolhar ding. 16 Mei: SSSSEOLTO en Volharding Rapide. 23 Mei: RapideSEOLTO, Zeelandia TOGO en VolhardingSSS. 30 Mei: RapideTOGO en SSSZeelandia. 6 Juni: TOGO—SEOLTO en SSS—Rapide. 13 JuniSEOLTOZeelandia en Rapide Volharding. De wedstrijden SSSSEOLTO en omge- keerd worden gespeeld op het TOGO-terrein te Goes, SSSRapide en omgekeerd op het Zeelandia-terrein te Hansweert. Dit in ver band met de verre afstand en moeilijke ver- binding. Door de Rechtbank te Middelburg is heden in staat van faillissement verklaard D. de Haan, kaashandelaar te Ter Neuzen. Rechter-commissaris Mr. Van der Hoop, curator Mr. G. Tichelman te Ter Neuzen. 200 KUIKENS VERDRONKEN. Doordat de watermolen nalbij kasteel d'Erp te Baarlo (L.) het water niet behoorlijk kon venwerken is het kippenhok van den molenaar B. overstroomd. Ruim 200 kuikens zijn daar bij verdronken. DEVBEZENSMOKKELARIJ. Duitsche kommiezen hebben aan de grens te Venlo twee smokkelaars aangehouden, die ieder 1500 mark in de zadelpen van hun rijiwiel hadden verstopt en op deize wijze frau- duleus trachtten in te voeren. Rijwielen en geld zijn in beslag genomen. De smokkelaars zijn gearresiteerd. TWEE PERSON EN DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Donderdagavond is op den rijksstraatweg te Doom een emstig ongeluk geschied. Daar liepen twee personen met de fiets aan de hand, die beiden aangereden w.erden door een uit de richting Driebergen komenden auto. De 23-jarige M. de R. uit Driebergen werd op slag gedood, zijn verloofde, de 18-jarige mej. M. S. uit Doom is met een ernstige hersen- schudding in ibewusteloozen toestand naar huis vervoerd. De bestuurder van den auto, de dertigjarige G. L. uit Doom, reed met gedoofde lichten door en heeft getracht onibekend te blijven. 'Hij is eiveniwel door de politie aangehouden. De auto is in beslag genomen evenals het lijk van de R. De politie stelt een on'denzoek in naar de schuldvraag; drankmdsbruik schijnt de hoofd- oorzaak te zijn. DE POSTDIEFSTAL TE NIEUWENHAGEN. Op 18 September van het vorig jaar werd op het postkantoor te Nieuwenhagen een geld- tromimel ontrvreemd inhoudende een bedrag van 4000 benevens eenige papieren en spaar- banklboekjes en zeventien rijwielbelastingmer- ken. Thans is het de marechaussee in samen- werking met de rijksrecherche en de Duitsche politie mogen gelukken deze zaak tot klaar- heid te brengen. Het was de politie ter oore gekomen, dat enkele personen op verdachte wijze en erg royaal met geld hadden omgesprongen in Duitschland. Zoodoende werd een spoor ont- dekt, dat naar Dortmund leidde en daar wer den dusdanige bewijzen gevonden, dat zekere E. en L., bedden Duitschers, die vroeger in Nieuiwenhagen hebben gewoond, met zeker- heid als de schuldigen konden worden aange- WE'zen. Beiden bevonden zich intusschen in de ge- vangenis te Aken in verband met een verden- king van een anderen diefstal te Nieuwen hagen. Na een streng verhoor vielen zij door de mand en belcenden den postdiefstal te heb ben gepleegd. Als gevolig van hun bekentenis is in Nieu wenhagen nog aangehouden zekere J. H. In het Hieutzbosch bij Nieuwenhagen is de geldtrommel bij een onderzoek door de mare chaussee teruggevonden en in beslag geno men. Het geld was natuurlijk weg doch de waandepapieren en de belastiingplaatjes waren nog aanwezig. VERDRONKEN. Vrijdagochtend waren twee jongens in een bootje op den Dommel achter het Zwalpw- terrein te Vucht aan het spelevaren. Plotse- ling sloeg het vaartuig om en geraakten de beide jongetjes te water. Een van hen kon l*dar« •utomoblttit kan u daJukji varlellen, beavaai kilomeiar par uur zijn wag en hash, maar liachti welnigen wetan, koaveal malar za wel noodig kabban om mat die vaart te stoppenl zwemmende den wal bereiken, doch het an dere, het dertienjarige zoontje van mevrouw wed. Camp verdronk. Om half een slaagde die politie er in het lijkje op het droge te brengen. i zouden wij willen vragen, U met min- dere kwaliteit tevreden te stellen, als het beste U kan worden aangeboden is de heerlijkste zuivere Preanger- Hoogland Thee, die Uw verwachtingen niet zal teleurstellen, want: Doordat zij volkomen vrij is van elke bijmenging, heeft U nimmer een zui- niger Theesoort gekend VERDRONKEN. Donderdagochtend werd in de werkver- schaffing nabij de haven van Steenbergen de arbeider H. van Terheijden vermist. Aanvan- kelijk schonk men aan bet geval niet veel aan- dacht en men meende, dat de man zich naar zijn woning had begeven. Toen echter bleek, dat dit niet zoo was, werd begonnen met een onderzoek in te stellen. Hij bleek echter ner- gens te vinden te zijn, zoodat men er toe over- ging in de haven te dreggen. Vrijdagochtend omstreeks tien uur is het ljjk van v. T. opge- haald. Van T. klaagde de laatste dagen over hevige hoofdpijn en het vermoeden ligt voor de hand, dat hij aan den waterkant zijn hoofd heeft willen bevochtigen en daardoor in het water is gestort. De man was 50 jaar oud en laat een vrouw en zeven kinderen achter. TASOHJE MET GELD VERMIST. Vrijdagmiddag kwam de 73-jarige mej. R. F.t wonende aan den Goudscheweg te R'dam in een winkel in die straat om eenige bood- schappen te doen. Zij legde haar handtaschje op de toonbank, maar vergat het toen zij den winkel verliet mee te nemen. Toen zij even later dit verzuim bemerkte, keerde zij naar den winkel terug, waar zij tot de ontdekking kwam, dat het taschje verdwenen was. Het bevatte een bedrag van JfI700, bestaande uit 10 bankbiljetten van 100 en 70 van 10. Dit geld had mej. F. bestemd om zich in te koopen in een gesticht. De commissaris van het politiebureau in de Meermansstraat verzoekt ieder die in deze zaak eenige inlichting kan geven zich aan dat bureau te willen melden. Voor de terugbezor- ging van het geld is een belooning uitge- loofd. DE ONTVLUCHTE KOE GEVANGEJN. De Oosterlbeekscbe koe, die eenige maanden geleden uit het slachtlhuis der gemeente Ren- kum wist te ontsmappen en sindsdien in de bosschen van het landgoed Hoog Oorsprong nabij Oosterheek zwierf, is Vrijdagmiddag ge- vangen. De koe liap te grazen tusschen ander vee in een weiland van den Iandbouwer Schut, welk weiland te midden van de bosschen van Hoog Oorsprong is gelegen. Door midden van een touw heeft men het dier, dat zeer schuw was, overmeesterd en vervolgens gebracht naar den stal van den iandbouwer Schut. OVERVAL MET BEROOVING. Zaterdagnaoht omstreeks 1 uur is de arbei der v. d. C. uit Gemert, die per fiets van Hel- mond naar huis terugkeerde, op den Beek- schen weg onder de gemeente Gemert, door een onibekend gelbleven man onverwachts met een voorwerp van de fiets geslagen. De aan- valler wierp zich vervolgens op zijn slacht- offer, dat versuft op den grond lag en greep hem bij de keel. BEDRIHGLIJKE BANKBREUK. De 50-jarige slager J. H. J. te Meyel, die vorige maand kort voor zijn faillissement met een groot igeldbedrag de wijk naar Belgie nam, is te Brussel opgespoord. Zijn uitleve- riing wegens bedriegelijke banklbreuk is door de justitie verzocht. BEN NIEUWE LENTE EN EEN NIEUW GELUID Op het raadhuis van het Limhurgsche dorp Horst zijn in den loop der jaren vele huwelij- ken gesloten en er zullen er nog talrijke vol- gen. Het huwelijk, dat er, naar in het voor- nemen ligt, op 8 Mei a.s. zal worden voltrok- ken, zal door zijn zeldzaamheid wel de aan- dacht trekken. De 75-jarige Jac. Daniels uit Blerick, die eenige jaren geleden met zijn per- ste echtgenoote 't gouden huwelijksfeest vier- de, heeft als weduwnaar de hand gevraagd en verkregen van de 71-jarige Anna Maria Gertruda Kleuskens uit Horst, weduwe van dien in 1934 averleden oudsten inwoner van Horst, den 94-jarigen Hendrik Rambags. MAN UIT EEN DAKGOOT GEVALLEN. Donderdagmiddag is een gepensioneerd kos- ter, G. J. V. genaamd, bij het verrichten van werkzaamheden op het dak van zijn woning op het Hoogt te Utrecht, uit de dakgoot ge- vallen en op den beganen grond terecht ge komen. Het slachtoffer liep ernstige verwon- dingen aan zijn hoofd en inwendige kneuzin- gen op. Hij is per auto van den G.G.D. naar de rijksklinieken venvoerd. Korten tijd na het ongeluk is hij overleden, aldus meldt het U. D.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2