ALGEMEEN KIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Jhr Mr Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck t Aspirin Het Mysterie van Greslord Hall. No. 9441 MAANDAG 20 APRIL 1936 76e Jaargang Feuilleton '-nw nycwiin>yuMawaCTJttfta<wc*vgw.»:Viiioa tit Hmniimrr- rffnTTrTf^-'" smrsvjES arsERans NEUZENSCHE CO U RANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abocnementen voor bet buitenland alleen bij vooruiti etaling. I ifg etster: Firma P. J. N DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrygbaar is. Inzending van advertentien lief3t een dag voor de uitgavo. DIT BEAD VERSCHI.INT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIIDAGAVOND. Minister van Staat en Voorzitter der Tweede Kamer. Een der meest op den voorgrond tredende staatslieden van oils land heengegaan. Nadat nog pas van zijn ongesteldheid mel ding was gemaakt, kwam reeds Vrijdagavond het bericht, dot na een kort zieikbed op 62- jarigen leeftijd in het St. Anthonius Gasthuis te Utrecht onverwacht was overleden Zijne Excellentie Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren- birntck, Minister van Staat en Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. In de ongesteldheid was de laatste dagen een dus- danige verergering ingetreden, dat obser- vatie in een ziekenhuis noodzakelijk werd ge- acht. Na korten tijd is de zieke zacht en kalm overleden. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal Dinsdag a.s. te Vorden (Gelderland) plaats vinden. Tweede Kamer is tegen Maandag btfeengeroepen. In verband met het overlijden van haar Voorzitter, den Minister van Staat Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, is de Tweede Kamer der Staten-Generaal telegrafisch tegen heden brjeengeroepen. Staatsman vail groot formaat. Met Jhr. Mr. Charles Joseph Marie Ruys de Beerenbrouck is een der meest op den voor- gtond tredende staatslieden van ons land heen gegaan. In de RoomschjKatholieke Staats- partij, welker heginselen hij gedurende zijn gansche politieke loopbaan krachtig heeft voorgestaan, een der voomaamste figuren, is hij ais premier en als voorzitter van de volks- vertegenwoordiging een persoonlijkheid ge- weesi. van groote beteekenis voor het staat- kundige leven van geheel ons volk. Hi, paarde de typische karaktereigenschap- pen van den Limburger, opgewektheid, ge- moedelijkheid en gevoel voor humor, aan een levendig besef van de realiteit, dat hem in staat stelde, de wezenlijke verhoudingen in het politieke en sociale leven van ons volk seherp te onderkennen. Onder zijn aangeboren vroolijkheid scholen een diepe ernst en een sterk gevoel van de verantwoordelijkheid. welke hij in zijn hooge functies te dragen had Daarbij hezielde dezen katholiek een innige vroomheifj, waarvan hij in het openbare leven slechts uiterst zelden liet blijken, maar welke als een levende kracht in zijn menschelijkheid heeft gewerkt. De bezoeken, welke hp her- haaldelijk aan kloosters bracht, en zijn verblijf aldaar sproten voort uit zijn behoefte om in afzondering van de wereld te vertoeven in een sfeer, waarin hij de dingen des geestes onge- Btoord op zich kon laten inwerken en tevens de kracht kon opdoen, welke hij voor zijn rooeilijken en vermoeienden arbeid in zoo groote mate behoefde. Arisbocraat van ge- boorte, toonde Jhr. Ruys de Beerenbrouck in den dagelijkschen omgang een grooten een- voud en stelde hij belang in het lot van alien zonlder ondersoheid, die hem, in welken rang ook geplaatst, bij zijn werk ter zijde stonden. Wars van alle gewichtig vertoon, bleek hn voor wie hem eerlijk tegemoet trad van een beminnelijke innemendheid. Zijn menschenkennis zeide hem, wien by zijn vertrouwen kon geven, en menigeen, die hem in het bekemde „torentje" bezocht, waar het kabinet van den Minister van Binnen- landsche Zaken zich bevindt, zal zich belang- wekkende gesprekken herinneren, welke hij daar mocht voeren met den premier, als deze uit zijn vele herinneringen aan zijn politiexe loopbaan hoeiend vertelde. Uit de gesprekken bleek ook herhaaldelijk de groote objectiviteit. waarmede Ruys de Beerenlbroudk m het staat- kundige leven oordeelde. In de pers wondt geonemoreerd, dat wij.en Jhr. Ruys de Beerenbrouck ook voor Zeeland groote helangstellinig heeft getoond, hetgeen Naar het Engelsch van SIR WILLIAM MAGNAY (Nadruk verboden.) yjy Vervolg. Dat gelOof ik. Maar die mode is zeker niet uitsluitend tot de hoofdsbad beperkt „0 neen. Wij d'oen belangrijke zaken bij de juweliers in de provincies. Ofschoon zij over 't aligemeen een goedkooper en minder soort waren verhandelen dan wij. Onze imitaiie- steenen zijn alle eerste Was en fijn bewerkt. U moet namelijk weten, dat er in de valsche steenen eivenveel verschillende kwaliteiten be- staan als in de echte en die, welke wij ver handelen, zijn allerminst goedkoop. Maar daarvoor komen zij ook het meest de echte uabij." Hij nam uit een safe een lederen map, waarvan hij den riem losmaakte en uitrolde. ,,Bekijkt u deze eens," zei hij, terwijl hij een pakje opende, dat zorgvuldig in zijde papier gewikkeld was en rijen van losse steenen be- vatte. „Zjjn die niet prachtig?" ,,Dat zijn toch zeker echte diamanten?" ,,Niet een", antwoordde Poynder, met een rustigen glimlach. ,,Iedei« steen is een imita- tie van de fijnste kwaliteit." ,,'t Is verbazend", mompelde Wilson. ..Zelfs de schitterinig van de echte diamant is aanwezig", praatte Poynder verder, terwijl hij een prachtiig exemplaar opnaan en er 't licht op liet vallen. Nieanand dan de expert met zijn vergrootglas zou hem voor onecht verklaren." bij verschillende bezoeken aan onze provincie is gelbleken. Dit laat zich verklaren, uit hetgeen hij in het jaar 1918, toen hjj pas alis minister was opgetreden, zeide tot de Zeeuwsch-Vlaatmsche anti-annexatie commissie, die hem in verband met de toen hier heerschenide spanning be zocht. Bij die gelegeniheid werden verschil lende in Zeeuwsdh-Vlaanderen bestaande grie- ven omtrent achteruitstelling of veronaeht- zaming naar voren gebracht. Z. Exc. gaf toen te kennen, zich dien toestand goed te kunnen indenken, aarugezien hij ook afkomstig was uit een ver van het centrum gelegen lands- deel en dat men in Limdjurg ongeveer het- zelfde gevoei had, als dat 'it welk in Zeeuwsch- Vlaanderen heersdhte. Sinds dien tijd, is er in de verhoudingen ook wel een verandering ten goede gekomen, al is het cok, dat in den laatistten tijld blijkt, dat in dat opzicht waak- zaamheid tegen verslapping geboden is. Een schitterende loopbaan. Jhr. Ruys de Beeernbrouck is op 1 Decem ber 1873 als oudste zoon van Jhr. Mr. G. L. M. H. Ruys de Beerenbrouck, die van 18&8-'91 Minister van Justitie in het Kabinet-Mackay en van 18931918 Commissaris der Koningin in de provincie Limburg is geweest, te Roer- mond geboren. Hij bezooht de gymnasia te Maastricht en te 's Gravenhage, studeerde aan de Universi- teit te Leiden en promoveerde op 17 December 1895 tot doctor in de rechtswetenschap op een proefschrift over „Het strafrecht in het oude Maastricht." Na zijn promotie oefende hij eerst eenigen tijd te Maastricht de advocatuur uit, maar weldra werd hij Ambtenaar bij het Openbaar Ministerie bij het kantongerecht aldaar. Reeds in 1905 kreeg hij zitting m de Tweede Kamer voor het kiesdistrict Gulpen en sedert zag hij zijn mandaat telkens hernieuwd. Aan land- en en mijnbouwaangelegenheden wijde hij als volksvertegenwoordigier spoefdig bijizondere aandaoht. Op Ruys de Beerenbrouck's initiatief werd in ons land begonnen, naar Duitsch voorbeeld, Katholiekendagen te houden. De jongste premier. Toen zijn vader in 1918 zijn ambt neerlegde en Jhr. C. Ruys de Beerenbrouck diens plaats innam, moest hij als Kamerlid bedanken. Maar nog geen half jaar was hij Commissaris der Koningin in Limburg, of hij werd naar de residentie geroepen, om een kabinet, steunen- de op de rechterzijde, samen te stellen, het geen leidde tot het optreden van het eerste Ministerie-Ruys de Beerenbrouck, waarin hij- zelf het departement van Binnenlandsche Zaken voor zijn rekening nam. Hij was de jongste premier, dien ons lano ooit heeft gehad. Toen de algemeene verkiezingen in 1922 de rechtsohe meerderheid in de Tweede Kamer bestendigden, bleven Jhr. Ruys en zijn meeste ambtgenooten in hun functie. Dit tweede Ministerie-Ruys vroeg echter in October 1923 ontslag, wegens de verwerping van het ont- werp-Vlootwet door de Tweede Kamer. Daar het na een kabinetserisis van eenige maanden niet mogelijk bleek, een ander ministerie te doen optreden, willigde de Koningin het ver- zoek om ontslag niet in, zoodat een eenigszins gerecontrueerd Kabinet-Ruys tot September 1925 de'teugels der Regeering in handen hield. Kamervoorzitter. Nadat Jhr. Ruys zeven jaren minister-presi dent was geweest, kreeg hij, in 1925, opnieuw zitting in de Tweede Kamer, welke hem a's no. 1 plaatste van de voordracht, waaruit do Koningin den Kamervoorzitter benoemt. Van 1925 tot 1929 heeft hij de vergaderingen der Kamer geleid. In November 1925 volgde hij baron Van Wijnbergen op als voorzitter der Roomsch- Katholieke Staatspartij. In 1929 werd Jhr. Ruys de Beerenbrouck opnieuw met de vorming van een kabinet be- last. Dit is aan het bewind gebleven van 10 Augustus van genoemd jaar tot 26 Mei 1933. Als gevolg van de aanneming van een motie- Boon, tot schorsing van de beraadslaging over heit wetsontwerp tot verminderinig van het aantal rechtbanken, i:i het toen tot Kamer- ontbinding en vervroegde verkiezingen geko men, waama het kabinet-Ruys aftrad. Werkzaamheid op soclaal terrein. Sedert 31 Mei 1933 was jhr. Ruys weder Kamervoorzitter. Vermeld worde nog, dat hij dertien jaren lid is geweest van den gemeenteraad van Maastricht, waar hij een w: rkzaam aandeel heeft gehad in de regeling van de rechtspo- sitie en de pensionneerirtg van het gemeente- personeel. Elveneens streefde hij naar veibetering der vo'lkshuisvestinig en naar de invoering van de werkloosheidsiverzekering. Jhr. Ruys de Beerenbrouck was voorts mede-oprichter van de Katholieke Sociale Actie in Nederland, waarvan hij tot de reorganisatie in 1912 voorzitter is geweest, mede-opridhter van het Limburgsche Groene Kruis en van de Roomisch Katholieke Reclas- seeringsvereenilging in Nederland. 'Bij het begin van den oorloig werd hij be- noemd tot Regeerings-oommissarts voor de verzorging der BelgiSche vluchtelinlgen in het zuidelijlke gedeelte van Nederland, welke functie hij bij zijn ben'oeming tot Commissaris der Koningin in Limburg neerlegde. In de katholieke geheelonthoudingsbewe- ging heeft jhr. Ruys de Beerenbrouck even- eens een belangrijke rol gespeeld. In de laaitste jaren heeft hij krachtig ge- ijverd voor den Katholieken Radio-Omroep; hij de herdenking van het 10-jarig bestaan van den K.R.O. hood hij namens Katholiek Nederland een jubileumfonds den omroeplei- der aan. Minister van Staat. In 1927 erkende de Koningin zijn verdien- sten door hem tot Minister van Staat te be- noemen. Vele hooge onderscheidinigen, ook buitenlanidsche, zijn hem ten deel gevallen. Hij is o.m. Kaimerheer in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin, eommandeur in de orde van den Nederlandsdhen Leeuw en hij was geredhtigtd tot het Jragen van het Groot- kruis in de Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk. Jhr. Ruys was ook v.oorzitter van den Mijn- raad en lid van den Boschraad. Eenige jaren geleden heeft hij een ernstige operatie ondergaan, waardoor hij zijn kracht niet ten voile heeft kunnen behouden. Deson- danks heeft hij zijn arbeid ten bate van het land voorbgezet. Dat zijn te vroege verschei- den hiervan een gevolg is, schijnt geenszins uitgesloten. De parlementaire medewerker van de Haag- sche Crt. schrijft: 'Het overlijden van den Kamervoorzitter, jhr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, is wel zeer plotseling gekomen na het bericht, dat hij eenigen tijd om geeond'heidsredenen rust moest nemen. Wie had kunnen denken. dat, toen hij op Woensdag 1 April de vergadering der Tweede Kamer tot 5 Mei verdaagde, dit zijn laatste afficieele handeling zou zijn en dat hij zoo spoedig aan land en volk zou ont vallen... Het onverwachte overlijden van dezen be kwamen staatsman en voortreffelijken Kamer voorzitter zal velen helbben getroffen en in t bijizonder het katholieke deel van ons volk. De verondersitelling, dat hij te veel van zijn krachten, na de ernstige operatie welke hij eenige jaren geleden moest onidergaan, heeft gevergd, is niet misplaatst. Hoe monter en opgewekt jhr. Ruys cck na- dien zijn veelonwattende werk verrichtte, hij was toch niet meer de oude en hij meest zich in acht nemen. Vandaar, dat hij slechts hoclgst zelden nog een vondvergadering pre- sideerde en zich ook 's middags, als het wat laat werd, een half uurtje op den voorzitters- zetel liet vervangen, teneinde wat beweging in de frissche LU<:ht te nemen. De voortvarendheid van jhr. Ruys, die hem ,,Dat geloof ik ook niet", gaf Wilson toe. ,,Ze zijn natuurlijk duur?" ,,Dat zijn ze", zei de handelaar, ondertus- schen meerdere rijen vertoonend, ,,maar ze zijn dan ook hun geld ten voile waard." ,,Maar de prijs is zelfs dan nog niet te ver- gelrjken met die van echte steenen van de- zelfde grootte?" Poynder lachte. ,,Neen, zeker niet. Deze namaak-steen, bijvoorbeeld, kost elf pond. Een echte Braiziliaansche diamant van over- eenkomstige grootte en van het zuiverste water zou ongeveer driehonderd en vijftig pond waard zijn." „Een heele som, inderdaad, vergeleken bij het werkelijke geringe verschil in effect. Als men zulke volmaakte imitaties kan bekomen, zullen die zich wel makkelijk leenen tot be- drog, niet?" merkte Wilson terloops op. De juwelier trok de sdhouders op. „Dat kun nen ze zeer zeker. Ofschoon wij er nog nooit iets van gehoord of zelfs maar van vermoed hebben." „Geen verdachte klanten?" „Neen", was het antwoord. „Ik ben er vrij- wel zeker van dat hetgeen wij verkoopen voor min of meer geoorloofde doeleinden bestemd is. 't Ergste, stel ik me voor, is wanneer een dame haar juweelen heeft verkocht of ver- pand en toch verplioht is ze te dragen. Dan krijgen wij de opdracht de nagemaakte te ver- schaffen." ,,'t Is", merkte Wilson op, als vervolgde hij zijn gedachtenloop, ,,een merkwaardig staaltje van maabschappelijk hedrog". Toen, na een pauize, „heeft u'met de nagemaakte gekleurde steenen evenveel suoces?" „0, ja", antwoordde de handelaar. ,,Mooie imitaties van gekleurde juweelen zijn in som- mige opizichten gemakkelijker, in andere weer moeilijker te vervaardigen. 'Hier zjjn een paar exemplaren, die uitstekend nagemaakt zijn. Hij had het foudraal, dat hij 't eerst ge opend had, weer op z'n plaats gelegd en haalde nu een ander te voorschrjn, waarin hij rijen steenen tentoonstelde in alle schakeeringen van rood, groen en blauw. „Deze rohijnen zijn heel mooi", ging hij verder, terwijl hij een groote steen opnam en er 't licht door liet spelen, ,,zoo volmaakt als een imitatie ooit kan zijn." Wilson bewonderde den ste n plichtmatig. Maar zijn aandacht werd meer in beslag ge- nomen door de rijen, die uitgestald lagen op het lederen etui voor hem. Hij ontdekte er eenige gapingen in, die veelzeggend waren. ,,De smaragden zien er zelfs nog beter uit", merkte hij op. Poynder nam de grootste in zijn hand en draaide hem om en om. ,,'t Zijn inderdaad uit- muntende exemplaren", zei hij. ,,Ik veronderstel, meneer Poynder, dat dat wel zoowat de grootste smaragd is, die u maakt?" vroeg Wilson. Hij had aan 't eind van de rij waar de groote steenen lagen een ledige plaats opgemerkt en het antwoord be- vestigde dan ook zijn vermoeden. „Neem. Men zou zeggen, dat hij groot ge- noeg is, maar ik heb er nog grooter. Een feit is, dat ik er nog geen uur geleden zoo een verkocht heb." Wilson lachte venbaasd. ,,Neen. 't is niet waar! Waar ter wereld zou men die voor ge- bruiken?" „Ik moet bekennen dat't ook mij verrastte", gaf Poynder ten antwoord. „Een juwelier uit de provincie kocht hem met eenige andere steenen voor een kroon, die een rijke dame hem besteld hail, om te dragen op een gecos- tumeerd bal, dat ze van plan is op haar bui ten te geven." ,,0! Ndg een andere toepassing van imita- er toe dreef de werkizaamhedem der Kamer in den crisisitijd zoo ontzaglijk vertzwaard in een vlot tempo te laten verloopen, heeft hem tenslotte wellichit de voorzichtigheid te zeer uit het oog doen verlieizen. Die voortvarendheid deed ide leden der Kamer een enkelen keer wel eens mopperen op een oogenblik, dat het verlangde tempo niet in evenreidigheid met den beschikbaren tijd scheen en ook de perstrilbune deed daaraan wel eens mede maar toch volgde men de leiding van den voorzitter. Imimers jhr. Ruys wist altijd aan te toonen, dat het zoo en niet anders ikon. En met een gemoe- delijk, oolrjik woord kreeg bij dan weer de Kamer mede. Zij mocht Ruys. Eilgenlijk iie<ver als Kamer voorzitter dan als minister, in welke laatste hoedanigheid hij haar wel eens te glad af was, maar dan was het toch ook vaak weer zijn beminnelijke persoonlijkheid, zijn bon homie, die ten aanizien van een of andere kwestie tegenstand venzachtte, al was 't ook maar tijdelijk. Maar met eenig uitstel kon voor een regeering op sammige ooigenhlik- ken al veel gewonnen zijn! In zijn veeljarige ambtsperiode als minister- president en minister wat het premier- schap en tijdelijike waarneming van andere ministerieele functies betreft, had hij een record! heeft jhr. Ruys dikwijls moeilijk- heden met de Kamer imoeten oplossen. Niet altrjd is hij daarin geslaagd, maar aan zijn groote diplomatieke gaven is het menigmaal te danken geweest, dat de samenwerking tusschen Kamer en Regeering behouden bleef. Van deze of gene zijde werd tijd ens de debatten dan wel eens de klacht vemomen: De minister bezit de gave, om met veel Woor- den wednig te zeggen. Inderdaad hebben ook wij wel de herinnerinig aan een geval', waarin jhr. Ruys met veel aplomb en groote stellig- heid iets had beweerd. Het was daama even stil in de Kamer alsof zij de beteekenis van de verklaring even op zich had laten inwer ken. Daarop klonk hier en daar een onder- drukt gelach en zag men overal ietwat ver- baasde en vroolijke gezichten van hen, die be- grepen hadden, dat de zoo even aflgelegde verklarinig nu eiigenlyk niet zoo heel veel in- hield. En dan bewoog zich geen apier op het ge- laat van den minister Doch erven later zag men hem op zijn lippen bijten en zijn schouders even schokken Maar dit neemt natuurlijk niet weg, dat jhr. Ruys niet schroomde de puntjes op de i's te zetten, indien dat door de omstandigheden werd vereiecht. Ook als het aankwam op hhndelen. Dat heeft hij als minister-president in de woelige dagen van November 1918, toen er revolutionnaire dreigingen waren, bewezen. Toen heeft hij het hoofd koel gehouden en on- middellijk de noodige maatregelen getroffen. Aan zijn rustige, kalme houding in die da^en heeft ons land ontzaglijk veel te danken ge had. Handel en in de Kamer, als het vuur van de politieke debatten wel" eens hoog oplaaide, kon hij eveneens. In den laatsten tijd, sedert de fverscherping van het Reglement van Orde, welke den president grootere bevoegdheden verl'eende, behoefde hij slechts een enkele maal met de toepassing daarvan te dreigen. Voomitter-Ruys ginig niet gaame tot de uiterste maatregelen over. Hij was een ge- moedelijk man, die liever met een slagvaar- dige opmerking of een te rechtertijd geplaatst grapje het dehat in goede banen trachfte te leiden. E5n dat is hem wonlderwel gelulkt. Zelf gesteld op hoffelijkheid in den omgang hetgeen hem echter nooit op een afstand plaaitste verlangde hij deze ook van de leden onderlinlg. Zijn innemende, joviale figuiur, zijn ohjec- tieve leidinig, deden hem de genegenheid der leden, van welke politieke gezindheid ook, winnen. En zoo zal de dood van jhr. Ruys de Beerenbrouck door de Tweede Kamer als ten groot verlies worden gevoeld. Aan voorzitter Ruys de Beerenbrouck zul len de Kamer en alien, die bij haar werk- zaamheden direct of indirect betrokken zijn, de beste herinneringen hewaren. tiesteenen." „Ja", hevestigde Poynder, terwijl hij de pak- jes weer jnwikkelde. Die dame is, door be- middeling van den plaats:lijken handelaar, een goede klant. Ontstellend hoe dames hun geld kunnen verkwisten, mijnheer! De som- men, die ze besteden aan opschik voor het plezier van een enkelen avond. Verleden zomer gaf dezelfde dame een liefhebberij comcdie- voorstelling waarin zij, geloof ik, vijf ver schillende toiletten droeg, die alle met juwee len bezet waren. Een ervan was van voren een waar vuurwerk van schitterende steenen en ze wil de fijnste steenen hebben, die er in imitatie te krijgen zijn." ,,U weet zeker haar naam niet", probeerde Wilson uit te hooren. Poynder scbudde het hoofd. ,,Neen, de na- men der klanten worden tusschen ons, han- delaren, niet genoemd. Men zou in de verzoe- king kunnen komen zonder tusschenpersonen zaken te doen en een klant als deze dame is voor een juwelier in een provinoiestadje heel veel waard. Al wat men mij verteld heeft is, dat zjj een beetje eigenaardige vrouw is, dol op mooie kleeren en juweelen en die graag jong wil schijnen." „Ik ben benieuwd of ik haar ken", zei Wil son bedaohtzaam. „Waar komt uw klant van- daan?" Zelfs dat weet ik niet", was het antwoord. „En ik heb ook geen aanleiding gehad om te infonmeeren. De man doet zijn zaken persoon- lijk en betaalt altijd contant. Behalve dat zijn naam Oster is, weet ik heel weinig van hem af." „Dat kan ons niet bepaald helpen am de identiteit van de zonderlinge oude dame te ontdekken"', merkte Wilson laehend op. Hij stond op, zeer voldaan met wat hij te weten was gekomen, wisselde nog eenige zijn de vernuftige inridi- tingen voor de fabricatie van Aspirin. Vakmensen uit alle mogelijke landen overtuigen zich zelf ter plaatse van de zuiverheid der fabricatie en van de hygiene tijdens het ver- paicken. Voor U raakt geen hand de Aspirin- tabletten aan. Het product van vertrouwen. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 taDl. a 10 els. (Ingez. Med. i Teraardebestelling. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck zal Dinsdag geschieden op de RJC. begraafplaats te Vierakker, gemeente Wamsveld. Om half elf zal in de H. Willebrorduskerk een uitvaartdienst gehouden worden, waarna te 11 uur de begrafenis zal plaats hebben. Er zullen geen toespraken gehouden worden. Na afloop van de plechtigheid zal er ge- legenheid zijn om de familie Ruys de Beeren brouck op huize Suideras te condoleeren. De overbrenging van het stoffe lijk overschot. Zaterdagmiddag half zes is in alle stilte en eenvoud het stoffelijk overschot van Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck van het St. Antonius Gasthuis te Utrecht overgebracht naar het zomerverblijf der familie te Wich- mond (Gelderland). Aangezien het uur van overbrenging vrijwel niet bekend was, hadden zich slechts zeer enkelen voor den hoofdingang van het ziekenhuis opgesteld, om den over leden staatsman de laatste eer te bewijzen. De kist was bedekt met een ruiker witte tul- pen. De droeve tocht werd meegemaakt door een dochter, een zoon en een schoonzoon van den ontslapene. Het stoffelijk overschot van Jhr. Ruys de Beerenbrouck is, geleid door de familie, Zater- dagavond om half acht op huize Suideras te Wiohmond aan gekomen. Het personeel van het buiten wachtte aan de deur den stoet op. De Tweede Kamer en de bureaux der Kamer zullen Dinsdag den geheelen dag gesloten zijn. Voorts wordt gemeld, dat het bezoek, dat de Tweede Kamerleden aan enkele werkverschaf- fingen in Overijsel en Drenthe zouden bren- gen, in overleg met de regeering. tot een late- ren datum is uitgesteld. Belgische deelneming. De Belgische gezant in Den Haag heeft, naar Reuter uit Brussel meldt, opdracht gekre gen, aan de Nederlandscbe regeering de deel neming van den Koning van Belgie en van de Belgische regeering te betuigen, naar aanlei ding van het overlijden van Jhr. Ruys de Bee renbrouck, die tijdens den oorlog regeerings- commissaris was voor de Belgische vluchte- lingen. woorden met den handelaar en was \yjf minu- ten later op weg naar 't West-end. Hoofdstuk XIII. Op het randje. Raydons mededeeling, die blijkbaar. niet zonder een zekere bedoeling gedaan was, had als onmiddellijk gevolg het besluit vau Ri chard Cardan om Sir Percy Brayshaw's uit- noodiging aan te nemen, al was het alleen a'? excuus om een einde te maken aan zijn ver blijf op de Grange. Wlat hij van zijn nieuwen kermis gehosrd had, hevestigde in zijn ge- moed de twijfel, waaraan hij tot dusver weer- stand had geboden, wat betreft de oprecht- heid van Marion's genegenheid voor hem Terwijl hij zijn gedachten liet gaan over haar houding tijdens zijn verblijf, kon hij zich duidelijk den waren staat van zaken voor oogen stellen. Zij was min of meer heimelijk met Desbrook verloofd geweest, volstrekt gc.ri slecbte partij voor haar, totdat zijn verschi- ning op het tooneel als eigenaar van een mooier landgoed haar op andere gedachten bracht; zij had den landiheer van Trayton den hens gegeven en zich tot taak gesteld den eigenaar van Gresford Hall en Chase in haar netten te vangen. Indien Richard Cardon slechts met een sohijn van eigemwaan hehept was geweest, zou hij de handelswijze van zijn nicht aan zijn eigen groote aantrekkelijk- -heid hebben kunnen toeschrijvenwant of schoon Francois Desbrook ongetwijfeld een beste, nobele en achtenswaardige kerel was, kon hij wat betreft uiterlijk en manieren niet bepaald een ideaal minnaar genoemd wor den. Maar het denkbeeld, dat hij een ander een beentje gelic'ht had, hinderde hem nog meer dan het idee, dat hij uitverkoren was om zijn geld. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1