letten!" Predikbeurte n Sport -m. A. J. VAN DE REE Gemengde Berichten moest de HOEK. AXEL. ZAAMSLAG. RECHTSZAKEN. VOETBAL 5 WIELRENNEN. DAMMEN, Nieuwstr. 36. Tel. 290. TER NEUZEN INKOOP van oudGoud enZilver Waarop? Nu, natuurlijk op de verkeersfouten, die de ge- achte lezer van deze regelen maakt als hij weet, dat er geen agent in de buurt is ven werd meagedeeld dat de heer J. de Smit als afdeelingssecretaris was herkozen. In zijn jaarverslag liet de secretaris eerst eenige algemeene opmerkingen .hooren en ging daarna aver tot het behandelen van el- ken ring afzonderlijk. Spr. zei dat ons aller leven midden in de worsteling staat, maar dat wij toch rustig kunnen zyn, omdat daar het beeld wenkt van den verreizen Christus. Uit het financieel overzicht van den pen- ningme ester, de heer K. B. bij de Vaate, bleek dat er een batig saldo aanweziig was van 132,49. Op het Centraal rapport bondstoezoek werd een drukke bespreking gehouden. De voorzitter sloot nu de morgenverga- dering. Middagvergadering. Om twee uur kwam men bijeen in de Noor- derkerk. Het geheel gevulde kerkgebouw bood een schilderachtiige aanblik door het groot aantal Zeeu(wsche schoonen, die in hun fleurige kleedij een bijzondere bekoring had- den. De vergadering wend geopend door den heer Bij de Vaate. Staande zong de enthou- siaste schare het Lutherlied. De heer Bij de Vaate sprak nu een woord van welkom aan alien, en in 't bijzonder aan de .sprekers van dezen middag en aan de eereleden, de heeren Janse en Melse. Vervolgens wachtte hem de aangename taak den jubileerenden voorzitter te mogen gelukwenschen. In 1906 maakte de voorzit ter zijn eerste Paaschvergaderinig als af- deelingsbestuunder mee. In datzelfde jaar werd hij secunduslid van het Bondsbestuur, terwijl hem in 1907 het secretariaat der af- deeling werd toevertnouwd. Tot 1913 bleef hij secretaris, om in 1919 tot voorzitter ge- kozen te worden. De waarnemend voorzitter sprak den juibilaris in hartelijke befwoordingen toe en uitte de wensch dat God hem nog lang moge sparen als afdeelingsvoonzitter. Een daverend applaus getuigde van de instem- ming met de woorden van den heer Bij de Vaate. Deze bood nu mevrouw Kogeler bloe- men aan, terwijl hij namens de afdeeling den heer Kogeler een fraaie leeslamp mocht geven. Ook sprak nog de heer Janse, als oud- secretaris en eerelid der afdeeling. Hij hoopte dat de voorzitter in de tegenwoordige Span ning nog lang het roer mag houden. De voorzitter dankte nu voor zoo vele toltj- ken van liefde en trouw. Hij was verrast en ontroerd door de genegenheid van zijn Zeeuwsche Bondsvrienden. Nadat de huldiging was afgeloopen kreeg Ds. N. Buffinga van Rotterdam het woord tot het uitspreken van zijn rede over: „De dialec- tische theologie". Spr. behandelde eerst de vaders der jong- Zwitsersche theologie. Geruimen tijd stand hij stil bij Barth en besprak verschillende kwesties uit diens theologie. Hij concludeerde tenslotte dat er wel veel is dat aantrekt in deze nieuwe richting maar dat wij haar toch niet kunnen aanvaarden. De dialectische theologie leeft van de tegenstelling tusschen God en menseh, terwijl de Gereformeerde be- lijdt: „Het woord is vleesch geworden en heeft onder ons gewoond". A1 was de spijize niet licht toch genoot de rede de ongedeelde belangstelling, wat ook bleek uit verschillende vragen die den spre- ker gesteld werden. Aan Dr. C. Bouma was nu het woord om de opwekkende rede uit te spreken over: ,,De dingen, die boven zijn". Spreker besprak het izoeken van de dingen die boven zijn t.o.v. het kennen, gevoelen en willen. De toogdag 1936 behooft weer tot de histo ric maar zij zal niet vergeten worden door hen die hem hebben meegemaakt. Het was een dag van rijke zegen voor Zeeland's Jonge- lingschap. DE „GRAF ZEPPELIN" BOVEN ZEELAND. Het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin" is Maandag uit Friedrichshafen vertrokken voor zijn eerste reis naar Zuid-Amerika. De reis werd, evenals die van de ,,Hindenburg" weer over Nederland gemaakt. Het luchtschip volgde van af Noord-Brabant blijkbaar de spoorlijn en had voortdurend een sterk zoek- licht benedenwaarts gericht. Het passeerde ongeveer middernacht Zuid-Beveland en Wal- cheren. Te Vlissingen werd het aan het sta tion door' velen waargenomen, aangezien daar juist nogal drukte heerschte wegens aar.- komst van den trein. PRO VINCI ALE BONDSVERGADERING VAN HET N. J. V. IN ZEELAND. Paaschmaandag werd. gewoonte getrouw, de Prov. Bondsdag gehouden van het N. J. V. m Zeeland, ditmaal te Middelburg. Om ruim 9l/2 uur werd de vergadering. welke bezocht was door 325 personen, op de gebruikelijke wijze geopend door Ds. J. J. Homburg, voorzitter van de Prov. Commissie. In zijn openings- en wijdingswoord, sprak hij er zijn blijdschap over uit, dat men uit alle deelen van Zeeland is gekomen om den Bonds dag te bezoeken, zijn wensch was dan ook, dat door dezen dag een versterking zal komen van het werk in de afdeelingen. Hiema ging men over tot het behandelen van de huishoudelrjke zaken. De heer K. C W. v. d. Maden, bracht als secretaris van de Prov. Commissie het jaarverslag uit, wat ge tuigde van groei in het werk. Er zijn in Zee- land 60 afdeelingen, verdeeld over 8 ringer, met een ledental van 1100. Naast het werk na de Jongemannen-vereenigingen is het werk der jongensclubs, ook hier is groei te bespeu- ren, in een jaar is men gestegen met 200, personen. De heer C. Duvekot Czn. bracht verslag uit als penningmeester, het saldo steeg tot 221. Beide functionarissen werd door den voor zitter dank gebracht voor den arbeid verricht in 1935. Besloten werd in 1936 wederom een zomer- dag te houden in 1936, ditmaal in de duinen van Cadzand. De Prov. Commissie zal de dag- indeeling nader regelen. Het ligt in de ne- doeling, evenals in 1935 met een flinke groep Zeeland naar de Bondsvergadering te Den Haag op 20 en 21 Mei te trekken. De voorzitter deed mededeeling van een schrijven van het Prov. Comite van de Cen- trale voor werkloozenzorg, waarin bekend gemaakt worden de plannen voor het 8ste werkkamp bij Ginneken. De heer J. Ventevogel, deelde mede dat zich een commissie heeft gevormd welke het be- stuur van de Ernst-Sillen-Hoeve bij het 10- jarig bestaan van. de Hoeve een zuiverings- installatie voor drinkwater wilden aanbieder,, dit kost f 2000. Spr. wekte de deelnemers van den Bondsdag en de leden in de provincie op, deze actie te steunen, door het koopen van bonnen. De vergadering werd hierop geschorst tot half twee. Na heropening met het zingen van het Bondslied, door de 600 aanwezigen, had het pijperscorps Juliana", afdeeling van de C. J. M.V. van Middelburg gelegenheid enkele nurn- mers ten gehoore te brengen. De voorzitter verwolkomde dan den heer C. Tabak, algemeen secretaris van het N.J.V., die sprak over ,,Onze boodschap mrjn taak". Spr. begon met te zeggen, dat het een feest- ciag was voor de 20 duizend jongemannen van het N.J.V. In elke provincie werd een Bonds dag' gehouden, waarheen de jongemannen met blijdschap in hun hart en tot dank hunner ouders. trekken. Zij mag in deze moeilijke tijden danken voor een groeiende en bioeiende Protestantsc(he /Chr. Jeugctbeweging. Wan- neer spr. voor Zeeland eenige cijfers mocht noemen, dan ziet hij ook daar groei, in 1925 waren er 39 afdeelingen, 37 jongensclubs en 1380 leden, in 1935 resp. 60, 55 en 2090. Spr. is dankbaar, doch hij moet constateeren, dat in 40 gemeenten van Zeeland niets aan jeugd- werk wordt gedaan. Men heeft een boodschap aan de jeugd van het vaderland. Men wil voor hen zijn een levend getuigenis, een wegwijzer op den levensweg. De boodschap is, dat Jezus Chris tus is, de Redder der Wereld, dat men zich gevoelt schepselen van 6dn God, zonen van een volk, kinderen van een tijd. In die gemeen- schappelijke boodschap leeft, de, persoonlijke taak. Het is volgens spr. een groot gebeu- ren, wanneer jongemenschen hun taak zien. Deze taak bestaat in de eerste plaats dat zij zich zullen voorbereiden voor het toekomende leven in huisgezin, gemeente en maatschappij, en in de tweede plaats in de samenwerking welke tot uiting komt in de arbeid van Zon- dagsschool en Jongensclubs. Dankbaar is spr. voor de uitbreiding van het werk in deze provincie, dankbaar is hij voor het offer dat jongemannen in dezen tijd weten te brengen, want niet minder dan f 10.000 heeft het dankoffer opgebracht. Na deze rede liet „Juliana" zich nogmaals hooren en werd de vergadering opnieuw ge schorst tot 5 uur. Op de met de Paaschdagen te Souburg ge houden konijnen- en pluimveetentoonstelling werd door den heer P. dc Jonge Fzn alhier een le prijs en twee eere-prijzen behaald met een w'tte VI. reus (voedster) en den heer D. Deij een 2e prijs met een Blac a Tan. Terwijl eerstgenoemde nog op een tweede prijs beslag wist te leggen in de afdeeling pluimvee, met een patrijs leghorn. Door den heer D. W. F. Kaijser werd een \e prijs en een eere-prijs behaald met blauwe Weener ram jong i en een le prijs met blau we Ned. Havanna ram (jong). De heer M. de Ridder behaalde met Chincilla (voedster) jong een 2e prijs. Ontbinding Feestcomite Concordia-V.V.V. Het bestuur van de harmonie Concordia" deelt ons het onderstaande mede: De besturen van „Concondia" en V.V.V. te Axel hadden plannen ontworpen ter viering van de jubilea der beide genoemde vereeni- gingen a.s. zomer, tot het organiseeren van een feestweek op een particulier terrein in deze gemeente. Door middel van eenige ver- makelijkheden en attracties stelde men zich voor, een ruim vreemdelingenlbezoek aan onze staid te bevorderen. Evenwel stellen burgemeester en wethou- ders van Axel zich op het standpunt, dat geen vermakelijkjheden kunnen worden toegelaten, die aan een kermis doen denken. Onder deze omstandigheden kan aan door- voering der plannen niet worden gedacht en moet Concordia" zich beperken tot een zoo grootsch mogelijk opgezet muziekfeest, dat in het laatst van Augustus zal worden ge houden. Ten einde het een en ander zoo goed moge lijk te doen slagen, zal in het laatst van deze maand een beroep worden gedaan op de of- fervaardigheid der Axelsche burgerij. Medelburgers van Axel, 'wij vertrouwen, dat gij metterdaad uw sympathie zult toonen. Helpt mee, een muziekfeest tot stand te brengen, dat de stad uwer inwoning waar- dig is. Een Walsdroom. Per speciaal voor deze gelegenheid ingeleg- de extra-tram arriveerden hier gisteravond de zangvereeniging ,,Kunst en Vermaak" uit Moerbeke met haar orkest en verscheidene tientallen belangstellenden. Het hier het vorig seiizoen gemaakte debuut met het ,,Hol- landsdh Wijfje" was oorzaak van een goeden roep, met recht verworven, doch de breed opgezette reclame-actie zal wel in de aller- voomaamste plaats tot het eclatante succes hebben bijgedragen, dat zich eerstens demon- streerde in een geheel bezette beneden-Cen- trum-concertzam die met een di'kke honderd extra zitplaatsen moest worden aangevuld. Ook het balcon was nagenoeg bezet. Er zijn maar weinig operette's die zich op een dergelijken, zoo langdurigen staat belang stelling Van het vooral in ornzen tijd zoo moeilijk te bevredigen publiek zullen mogen beroemen. Vele lustrums heeft de .Wals droom" achter de rug en in weerwil van de meest gemodemiseerde eischen en opvattingen is zij niet afgezaagd of aftandsch geworden. Als muzikaal-vocale meesterlijke schepping van een Strauss zal zij nog lang trekken en zoo moest ook te Axel de opvoering een dub- bele ,,schlager" Worden. De naam Strauss is nog als vuurwerk! Over de opvoering hoeven wij na onze uit- voerige recensie van de vorige week, niet meer in details uit te weiden. Op zeer vlotte en vaardige wijze hebben onize Moerbeeksche gasten zich van hun taak gekweten. Het lucihtige, zwierig losse en temperamentv'olle spel ademde de geest van onfce Zuiderburen, maar paste zich ook volkomen aan bij de ver- eischte ,,Weensche" sfeer, die vooral het tweede bedrijf ademde. Vooral dit deel van de operette is danklbaar object om uit te dijen tot het grandioze succes dat het is geworden. Het bevallig-soepele spel van Franzi Stein- griiber, de leidster van het dames-orkest vond hier gelegenheid zich op eminente wijze te ontpoppen als een waardige partnerin van den charmanten, tot troonpretendent gebombar- deerden held van het stuk, luitenant Nico. Van de andere hoofdrollen noemen wij o.a. die van vorst Joachim xni en de opperlofmees- teres. De orkestrage, soms de solo-zang iets te sterk Werheersehend, was onder de cojrecte leidmg4 van den heer Maurice vaij subliemT' Maar den hoogbten lof voor de meesterlijke regie, die in hanlden van den he r Adrien van Caneg'hem perfect is gebleken. Ongetwijfeld heeft zijn bekwame eh bezieUnde leiding het allermeest tot het succes bijgedra gen. Niet vergeten mogen wij te vermelden dat deze stoere Moehbekenaar ook persoonlijk de speciaal voor deze operette benoodigde coulissen hebft geschilderd, waartftdr ook zijn bijzondere gaven als decorateur aan den dag zijn getreden. Voor een dergelijk door dilet- tanten in te studeeren werk achten wij een zocdanig bezie'lende en kundige leiding on- misbaar. Of er dan geen aanmerkingen op de opvoe ring als geheel of in bijzonderheden te maken zijn Daarvan zijn wij ons wel bewust, doch daar het vele goede in ieder geval domineerde leggen Wij uit mildheid alle kritiek hier het zwijgen op en de gemoedelijkheid die onze Zuiderburen in de uitspraak vaak aan den dag leggen, maar die ook di'kwerf voor reke- ning van het meerendeels vertaalde werk komt, nemen wij, (benevens het yleugje ac cent gaame op den koop toe*! Dat krijgen wij bovendien ook te beldisteren inde Vlaamsche Opera van Antwerpen! En zou het Vlaamsch, het zoete, sappige en smeuige Vlaamsch aanspraak er op kunnen maken „Vlaamsch" te zijn, als het zich zelve zou verloochenen Na beeindiging van het programma ver- zorgde een jasz-orkest een uiterst geanni- meerd bal en de gasten vertro'kken te 2 ure dezen naciht in de richting hunner heimath. Onize warme hulde en een hartgrondig ,,tot wederziens en -hooren" ^den Moerbe'kenaren. Een bloemetje gekocht. Dezer dagen kocht de vrouw.van den werk- .man v. d. V. een bloempje, zijnde een der soorten primula's, dat Zij een plaatsje gaf i i haar woonkamer. Zij gevoelde zich den volgen- den dag onwel en stelde zich onder behan- deling van een geneesheer, die hooge koorts constateerde, met huiduitslag. Toen zij naar huis was teruggekeerd en door den dokter werd gevolgd, constateerde deze dat de pri mula de oorzaak was van de ongesteldheid. Het is reeds meer gebleken, dat er onder de primula's soorten zijn, die bij aanraking met de handen bij sommige menschen huiduitslag en onge3teldheid veroorzaken. VRIJDAG 17 APRIL 1936. Nedcrduitsch Gereformeerde Gemeente. TEtt. NEJUZEN. 6 u., Ds. W. Baaij, van Tholen. HOOGER BEROEP. Door J. Jj., oud 36 jaar, fabrikant, wonende te Clinge, is hooger berpep aangeteekend tegen het vonnis der Rechfcbank van 3 April, 1.1., waarbij hjj na gedaan verzet, wegens valschheid in geschrift is veroondeeld tpj 2 maand en gevanigenisstraf. UITSLAGEN VAN MAANDAG. Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. Eirjdhoven—^PSV JuljanaDONGA gsp. gew. gel. verl. pnt. 1—3 4-r—1 dpelp. V j.-Tvt NAC 18 9 7 2 25 41—21 BW 18 9 6 3 24 38—32 MW 18 8 5 21 40—31 PSV 18 6 7 5 19 35—31 Juliana 18 7 5 6 19 37—32 LONGA 17 5 7 5 17 31—25 Bleijerheide 17 5 6 6 16 26—29 Roermond 18 6 3 9 15 24—36 Eindhoven 18 5 3 10 13 3345 NOAD 18 3 3 12 9' 29—50 2e klasse A. DOSKOM id d elbu rg 4—1 Goes(Hero 3—2 RBC -TSC 1—T doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. TSC 17 12 1 4 25 54—29 Middelburg 17 10i 3 4 23 39—22 Hero 15 9 3 3 21 42—21 De Baronie 14 7 1 6 15 34—31 Terneuzen 16 5 5 6 15 43—43 RBC 15 5 3 7 13 38—46 Zeelandia 15 4 4 7 12 32—42 Vlissingen 16 5 2 9 12 23—29 DOSKO IS 3 4 8 10 25—38 Goes 16 5 VI 11 10 23—52 3e klasse A. BreskensHoofdplaat 0—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Hulst 14 12 2 24 58—11 Hoofdplaat 12 8 2 2 18 57—19 Axel 13 8 1 4 17 55—19 Breskens 1(2 5 2 5 12 34—29 Terneuzen 2 13 4 T— 9 8 38—45 Oostburg 10 3 1 6 7 25—34 Sluiskil 10 2 2 6 6 20—32 Oranje 8 i 8 5—81 3e klasse B. Goesche BoysMiddelburg 2 ROS^Vlissingen 2 De Zeeuwen RCS Zierikzee Middelburg 2 Vlissingen 2 Z. Boys Zeelandia 2 Eiland Boys Goesche Boys Hansweert 17 16,a.l 17 II 1 gsp. gew. gel. verl. pnt. 5 23 17 9 3 5 21 16 8 3 5 19 14 8 2 4 18 16 6 3 7 15 15 4 2 f 10 16 3 2 11 8 16 2 4 10. 8 16 2 1 13 5 1—1 4—2 doelp. v.t, 87—17 79—26 61—38 41—36 44—27 29—29 21—60 3446 13—76 23—83 DE WEDSTRI.IDEN. lierste Klasse. Voor de Eerste klasse hadden een tweetal wedstrijden plaats, die van geen belang meer waren. Te Eindhoven had de derby plaats tusschen de club van dien naam en PSV. Het is een overwinning geworden voor de oud-kampioenen. Bij de rust hadden zij een 01 voorspronig. In de tweede helft werd door Eindhoven vinnig aangepakt, doch het ge- iwenschte doelpunt kwam niet. Tenslotte kwam PSV weer meer op den voorgrond en bracht zij den stand op 30. Eerst toen gelukte het aan Eindhoven tegen te scoren, 31, met weliken stand ook het einde kwam. Juliana ontiving LONGA en wist met 41 te zegeVieren. In de eerste helft had LONGA het beste van het spel en leidde bij de rust met 01. Na de thee had echter Juliana de troeven in handen en spoedig was de stand gelijk .Toen waren de Limburgers niet meer te houden en LONGA kreeg het kwaad te verantwoorden. Zij kon dan ook niet verhin- deren, dat Juliana tenslotte met de punten ging strijken.. Tweede Klasse. In deze klasse zorgde men voor de noodige verrassingen en Swas het een succes van de zwakkere zusjes op de leiders. DOSKO—Middelburg. 4—1. Middelburg, dat cp papier een goede kans had zich op te Werken, ondervond het anders, want zij kreeg van DOSKO een gevoelige ne- derlaag te slikken. DOSKO speelde ditmaal een zeer soliede partij en was dan ook de beste ploeg. Reeds spoedig was het 10 en vooral dit doelpunt inspireerde DOSKO. In de tweede helft was de thuisclulb nog beter en bracht den stand cp 40. Eerst toen kon Middelburg met een doelpunt de eer redden, 41. De kans voor Middelburg is door deze nederlaag Itot een minimum terug gebracht. GoesHero. 32. Aanivankelijk moest 'Hero te gast ibij De Ba- ronie, doch daarna werd de ontmoeting Goes Hero vastgesteld. Veertien dagen geleden had Hero een fraaie voorsprong en reeds nu is die geheel verdwenen. Snoepte vorige week Vlis singen haar twee punten af, thans was het Goes, die dat kunststukje uithaalde en met 32 moesten de Hero-menschen den aftocht blazen. Jammer voor Goes, dat ook DOSKO won, want de situatie aan de staart van de ranglijst is daardoor onveranderd gebleven. BBC—TSC. I—I. Het best bracht TSC het er nog af, dat zich tegen RBC met een drawn tevreden moest stellen, ofschoon de Oosterhouters over het algemeen iets beter speelden, en ook teeer lan- gen tijd de leiding behielden. Toen echter RBC eenmaal gelijk wist te maken en zich in de verdedtging terugtrok, werd het duidelijk dat het op een verdeeling der punten zou uitloo- pen en hoe TSC ook zwoegde, verde^succes bleef uit. Derde Klasse. BreskensHoofdplaat. 02. Breskens, dat op eigen veld niet voor de poes is, kon het tegen Hoofdplaat niet bol- werken en verloor met 02, waardoor Hoofd plaat thans op de tweede plaats prijkt, met zeer goede kans daar ook te blijven. VRIENDSOHAPPELIJKE WEDSTRIJD. De Zondag a'lhier gespeelde wedstrijd Ter- neuzen IIEilamd Boys, van Vlissingen, is door laatstgenoemde gelwonnen met 02. Bij de rust was de stand 01. WEDSTRIJDEN TE AXEL. Alleen op voetbalgebied was op den Twee- den Paaschdag in Axel iets te genieten, al was de belangstelling uiterst matig. De vereeni- ging ,,Volharden" uit Aalst, een graag geziene en uiterst sportieve tegenstander, was te gast bij de oranje-witten en gezien de periode van iiwinking die onze stadgenooten schijnen door te maken, was het te begrijpen, dat zij het in dezen kamp niet zouden bolwerken. Met een voorhoede, waarin een paar jeugdige debutan- ten waren opgenomen, bond jle thuisclub den strijd aan, die bij de rust een 01 voorsprong voor de gasten tot resultaat had. De Axelaars wensfchten een toegewezen strafschop niet te benutten in de eeste helft. In de tweede helft bleven de Belgen over het algemeen iets ster- ker en slaagden er in, zonder bijzondere in- spanning den stand tot 0-^2 op te voeren, waarmede het einde kwam. Zondag had een krachtmeting plaats tus schen de beide kampioenselftallen van de le klasse van den ZVB bezuiden de Schelde, n.l. Axel 2 en Biervliet. Ook in dezen kamp zat de schoen aan het been der gasten, die door een welsprekende 41 overwinning zich onbe- twist de sterksten betoonden. Bij halftime was de stand gelijk. In de tweede helft bleken de bezoekers over meer ausdauer te beschik- ken dan de Axel-reserves. Naar Wij vemamen, zal Biervliet bet vol- gend seizoen uitkomen in de 3e klasse van den KNVB. KAMPIOENEN. De vijfde gegadigde voor den titel ,,kam- pioen van Nederland" is thans bekend. Door een overwinning op haar stadgenoote Excel sior is Feijenoord kampioen van afd. II. Het is reeds de negende maal, dat Feijenoord het kampioenscbap heeft behaald. Willem II, dat het vorig seizoen degradeer- de, kan reeds thans weer een poging doen dm het verloren terrein te herwinnen, want in haar laatsten competitiewedstrijd heeft zij den kam- pioenstitel weten te behalen Van de Zuidelijke Tweede Klasse B. DE WEDSTRIJD BELGIe'NEDERLAND. 25.000 landgenooten naar Brussel? Zij, die gemeend mochten hebben, dat de gemakkelijke 80-zege, die Nederland op 29 Maart op Belgie behaald heeft, van ongunsti- gen invloed zou zijn op de belangstelling van Nederlandsche zijde voor den wedstrijd Belgie- Nederland op 3 Mei a.s., hebiben het niet bij het rechte einde gehad, zoo meldt de Sport- kronie'k. De 7000 zitplaatsen en de 10.000 staanplaatsen, die ter beschikking van den K. N. V. B.'waren gesteld, zijn n.l. allemaal verkocht. 'Het aantal zitplaatsen in het Hey- selstadion is niet buitengewoon groot, zoodat de kans niet groot is, dat er in Belgie nog wat voor onze landgenooten oveilblijven. De voor- raad staanplaatsen zal echter wel niet zoo gauw uitgeput zijn. Men kan er voorts van op aan, dat heel wat Hollanders reohtstreeks kaarten in Beligie koopen en zonder eenige overdrijving kan gezegd worden, dat ten minste 20.000 en vermoedelijk wel 25.000 Hol- landsche supporters cp 3 Mei te Brussel zul len zijn. De scheidsrechter. De K.N.V.B. is niet accoord gegaan met het voorstel van den K.B.V.B. om een Spaanschen scheidsrechter aan te wijzen en voelt meer voor een Enigelschman. De Belgen stellen thans een Franschen arbiter voor. WIELERBAAN TER NEUZEN. De uitslagen van de Maandag gehouden openingswedstrijden zijn als volgt: Snelheid over drie ronden: 1. v. d. Hiele, 2. Dooms, 3. Hermans, 4. Koster, 5. Leenknegt. Afvalwedstrij d 1. Peek, 2. Baart, 3. de Mulder, 4. Ver- schuren, 5. Verbraeiken, 6. de Graeve. Klassementswedstrijd over 24 ronden met 4 klassementen 1. van Amsterdam, 10 p., 2. de Blaauwer, 10 p., 3. Lanckaert, 7 p., 4. Carpriaux, 7 p., 5. Alexander 3 p., 6. Meulenaer 3 p. Omnium amateurs: 1. Leenknegt 14 p., 2. Dooms 14 p., 3 v. d. Hiele, 14 p., 4. Hermans 10 p., 5. Koster 8 p. Achtervolging over 20 ronden. AlexanderiVerschurenVenbraeken loopen Carpriauxde MulderBaart in na 14 ron den. Van Amsterdam.Peekde Blauwer loopen Lanckaertde Meulenaerede Graeve in na 6 ronden. Koppeiwedstrijd over 50 K.M. met vier klassementen 1. De MeulenaereVerforaeken, 4 p. Op 1 ronde: .AlexanderVerschuren, 4 p. Op 2 ronden: CarpriauxBaart, 13 p., Lan- kaertde Mulder 9 p. Op 3 ronden: van AmsterdamPeek, 9 p. Op 10 ronden: de Blauwerde Graeve, 1 p. Wegwedstrijd te Othene. De heerlijke lentezon en de populairder wordende tak van sport, de Wegwedstrijd, lokten gisteren veel toeschouwers naar Othene Er was een wegcourse georganiseerd, waar- voor o.m. 3 praehtige bekers waren uitge- loofd, beschikbaar gesteld door bekende firma's. Dat er te Selzaete een groote wegwedstrijd was evenals te Grauw, was wel oorzaak dat er hier een klein aantal rennera* aan de lijn verscheen. Evenwel zal de bepaling, renners niet ouder dan 20 jaar, ook wel van eenige invloed zijn geweest. Maar met dit al de be- zetting was goed ais wij enkele der deelne mers aanstippen w.o. v. d. Voorde, Leeuwen- burg, Leenknegt, v. Overloop, J. Dooms, Steketee, v. d. Velde, Hermans, Frijzer, T. Dooms, Houtizager, Strobbelaar en v. Steppen. Het is dan ook een prachtkoers geworden, waarvan de toeschouwers, naar schatting 1000 a 1500 getuige zijn geweest. De einduitslag was als volgt: 1. K. Steketee, 2. Jean Dooms, 3. Leen knegt, 4. v. d. Voorde, 5. Hermans, 6. Over- loop, 7. v. Steppen, 8. Frijzer en 9. T. Dooms. ParijsRoubaix. De klassieke wegwedstrijd ParijsRoubaix werd dit jaar gelwonnen door den Fransch- man Speicher. De eindsprint bracht de be- slissing in den tijd van 7 u. 15 min. 1 sec. Tweede werd den Belg Romain Maes op 10 c.M., derde Rebry op 1 M. Het was voor de renners een zware wed strijd, doordat regen-, hagel- en sneeuwbuien gepaard gaande met felle windvlagen hun felle tegenstrevers waren. MASSA-KAMP TE GOES. Ter gelegenheid van het 25jarig bestaan van den Nederiandschen Damibond had Maan- dagmiddag te Goes in het cafe ,,De Bears" een ontmoeting plaats tusschen 99 spelers uit geheel Zeeland en eenzelfde aantal uit Dordrecht. Een woord van welkom werd uitgesproken door den heer L. Goedbloed Jr. te Vlissingen, voorzitter van den Zeeuuwsehen Damibond. Om half 3 begon de spannende kamp, gedu- rende welke een igezellige stemming heerschte. De Dordtenaren hadden aan de eerste acht borden alien hoofdklassers geplaatst, terwijl de overige spelers voor het meerendeel op een roesmrijk damleven konden bogen. Al met al is deze ontmoeting een iwaar succes gewor den, zij het dan ook dat Zeeland met 91 tegen 107 punten de meerderheid der Dordtenaren moest erkennen, doch daar staat tegenover, dat de eerste tien borden een 137 overwin ning voor Zeeland opleverden, hetgeen onte- genzeggelijk een praehtige prestatie is. De kampioen, A. Kotvis, moest aan bord e6n ge- noegen nemen met remise, terwijl daamaast de heer W. Boogaard te Middelburg na uiterst spannenden strijd het onderspit moest delven. Aan bord drie werden de Zaamslagsche kleu- ren hoog gehouden door den heer J. A. van Dixhoom, die zijn sterken tegenstander, den heer P. C. Smaal, kampioen van Hendrik Ido Ambacht, volkomen in bedwang wist te hou den en in een keurig eindspel op fraaie wijze den hoofdklasser tot overgave dwong, waar mede hij beide punten bemachtigde en waar- voor hij van alle zijden een warme ovatie in ontvangst had te nemen. De overige Zaam slagsche spelers brachten het er over het ge heel genomen goed af, met dien verstande, dat de heeren W. Lensen en J. M. de Pooter Mzn hun partij wisten te tadnnen, terwijl de heeren C. Scheele, J. M. de Pooter Pzn en J. Smalleganige remise behaalden. Slechts de spelers A. Hamelin'k, D. van Alten en M Wisse moesten een nederlaag incasseeren. De Nederlandsche Dambond en de Zeeuw sche Damibond kunnen met veel genoegen op dozen schitterend geslaagden kamp terugzien. Ingez. Med. BRIEVENBESTELLER TE VLISSINGEN GEARRESTEERD. Bij de politie te Vlissingen is aangifte gedaan van oplichting, gepleegd door den brieven- besteller J. J. J. Deze postambtenaar maakte er den laatsten tijd verschillende personen te Vlissingen en daarbuiten onder valsche voor- spiegelingen geld afhandig. Hij verscheen meestal in uniform en wekte met zijn rijks- betrekking vertrouwen op. Het is hem ge- lukt, circa 4000 in handen te krijgen. Bij den directeur van het postkanboor te Vlissin gen waren talrijke klachten ingekomen. Een groot gedeelte van zijn salaris werd reeds in- gehouden, waardoor 4ijn vrouw gedwongen was uit werken te gaan om in het onderhoud van het gezin te voorzien. De politie heeft J. naar het Huis van Be waring te Middelburg overgebracht. ONEERLIJKE PENNINGMEESTER. Het bestuur van de afd. Oss van de R.K fabrieksarbeidersbond St. Willebrordus heeft er brj de gemeentepolitie aldaar aangifte van gedaan, dat de penningmeester van die afdee ling een belangrijk bedrag aan vereenigings- gelden zou hebben verdiuisterd. De boeken zijn in beslag genomen en naar den omvang van het verduisterde bedrag wordt een nauw- keurig onderzoek ingesteld. Naar verluidt zouden eenige duizenden guldens spoorloos zijn verdwenen. Het politieonderzoek in deze zaak duurt nog voort. JONGE VROUW VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is te Brandwrjk (Z.-H.) de 21-jarige mej. B. door tot nog toe oribekende oorzaak te water geraakt en jammerlijk ver- dronken. MISLUKTE REROOVING EENER JUWELIERSZAAK. Dinsdagmiddag hebben tisvee jongemannen te Sevilla een juwelierszaak geplunderd; zij zijn vervolgens per auto gevlucht met mede- neming van een bedrag van 350.000 peseta's aan juweelen. De politie zette onmiddellijk de daders na en wist, dank zij een verkeersop- stopping, een der dieven te arresteeren en den gestolen buit in beslag te nemen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2