Schoonmaak SPRUTOL t Gemengde Berichten Sport mer- sproeten Burgerlijken Stand bestrijding van den color.ado- LpLit r 6n dlG m werkehjk ontstellende hoeveelheden ons land frauduleus worden bin- verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. LOOP DER BEVOLKING. .en met zijn i i» d er e been staat de man, die de verkeersre- gels niet kent, in de gevangenis. b^flagreg'elln3 UitVloeisel van de °nderhavige 5 Nadat de plaatselijke commissie het maximum- en het minimum-loonbedrae heeft bepaald en toegezonden aan den desbetref- enden mspecteur voor de werkversehaffing zal door dezen, in opdracht van den minister' m samenwerking met den bedrijfs- en/of riiks- tuinbouwconsulent, definitief het minimum- en het maximum-loonbedrag worden aange- geven. 6 Vender heeft de minister van sociale zaken bepaala, dat daar waar de loonbijslagregeling a- functioneert, dat wil zeggen voor de tuin- bouw- en bollenbedrijven, de loopende rege- lmg ten spoedigste, b.v. per 30 April dient te worden afgesloten, opdat met 1 Mei de nieuwe regeling kan gaan werken. De minister vestigt er nog de aandacht op, dat los van deze loonbijslagregeling, de rege- lipg voor- particuliere ontginningen, waaronder oegrepen drainage, extra-diepspitten enz. bliift bestaan. J KEVER. De inspecteur, hoofd van den plantenziek- tenkundigen aienst te Wageningen, schrijft aan de gemeentebesturen het volgende. Zooals u bekend zal zijn, is de colorado- kever het vorige jaar in Belgie opgetreden en bestaat de mogeiijkheid, doordat een vind- plaats slechts 25 K.M. van onze grens is ver- wflderd, dat dit jaar reeds dit insect ook in ons land zal binnendringen. In verband met de gevaren die daaraan zoowel voor onze aard- appelcultuur als voor den uitvoer van land- en tuinbouwproducten, verbonden zijn, moet al het mogelijke worden gedaan, om den kever, zoodra hij in een aardappelgewas in ons land optreedt, ter plaatse volledig uit te roeien. Qm dit te kunnen doen moet het insect, "zoo spoedig mogelijk nadat het zich in een aard- appelveld vertoont, als zoodanig herkend wor den, hetgeen alleen kan bereikt worden, als zeer vele perscnen met het uiterlijk van den kever, van de larven en van de beschadiging die kever en larven aan het aardappelloof ver- oorzaken, bekend gemaakt zijn. Dit is in de eerste plaats geschied met behulp van alle inlichtingen voor land- en tuinbouwonderwijs zoodat reeds zeer vele jonge land- en tuin- bouwers met het uiterlijk van den kever en zijn larven kennis hebben kunnen maken. Deze voorlichting zal in het voorjaar en den zomer worden voortgezet. Ik acht het echter wenschelijk, dat op nog veel uitgebreider schaal bekendheid aan het Insect wordt gegeven, daar dit ook in 't aard- appelgewas van arbeiders en particulieren kan optreden en dan door dezen onmiddellijk her- kend kunnen worden. Daarvoor wilde ik te aijner tijd tot de betrokken autoriteiten het verzoek richten, op alle lagere scholen in de hoogere klassen het insect te laten bespreken, opdat ook de kinderen er onmiddellijk kennis van kunnen geven, als zij het op aardappel- planten hebben waargenomen. Dit zal echter moeten geschieden in den tijd, waarin een op treden van den kever verwacht kan worden dat is in Juni. Mulder in de jachten taai als -geen ander zijn niet van plan zich spoedig gewonnen te geven. Het koppel van AmsterdamPeek, uit Gouda, heeft vooral van zich laten hooren in het afgeloopen seizoen in het sportpaleis van Antwerpen, en als deze in staat zullen zijn voldoende weerstand te bieden in de jachten, dan ja, dan zal van Amsterdam ge- vaarlijk zijn want hij kan spurtjes afpersen uit het bovenste schof. Ook de Blauwerde Graeve maken kans op een eervolle plaats, en kunnen zoo goed gelijk welk koppel ook in de voorste gelederen eindigen. Nogmaals we achten Baart-Carpriaux niet in staat om op punten te winnen, maar wel om de beslissende ronde voorsprong te nemen, die hen aan het hoofd van de algemeene rangschikking zal plaatsen. Aan de andere koppels te bewijzen- dat we ongelijk hebben. Bij de serie voorwed- strijden die vooraf zullen worden gehouden, wordt er o.m. ook een omnium verreden voor amateurs. Van deze mag worden verwacht dat zij het elkaar ook zeer lastig zullen ma ken. Bij de snelheid zal Leenknegt er alles op moeten zetten om v. d. Hiele achter zich te houden, terwijl bij het tijdrijden per koppel Doomsv. d. Velde een schoone kans maken. Ook de achtervolging met Doomsv. d. Velde Leenknegt tegen v. d. Hiele—IKoster en Hermans, moeten eerstgenoemde kunnen win nen. Laten we hopen dat, nu de toegangs- prijzen zijn verlaagd, het publiek in gnooten getale moge opkomen, om getuige te zijn van de sportieve 3trijd die ongetwijfeld zal worden geboden. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder- om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. (Ingez. Med.) geweldige vormen, welke de smokkelarij aan onze Zuidergrenzen aanneemt, en op de on- voldoende grensbewaking. De nuchtere feiten nopen ocliter telkens weer, op deze materie terug te komen. Dat suiker en margarine bij honderdduizen- aen kilo s ons land worden binnengesmokkeld waardoor het rijk en het Landbouwcrisisfonds' voor kapitalen worden benadeeld, is lang-- zamerhand wel een bekend feit geworden laatsten t;Jd heeft de smokkelarij zich on t6n and€r artikel geworpen en wel opi electnsche- en radio-lampen, welke in Bel- f"r. feen vierde van den Nederlandschen t'nt1^6 Ia° i1' .Alleen in de week van 30 Maart tot 4 April zijn in de buurt van Roosendaal door marechaussee en rijksambtenaren resp 140o en 8154, dus totaal 9553 electrische- en radiolampen in diverse soorten buitgemaakt terwijl bovendien in de buurt van Breda nog eens 1600 stuks werden afgeslagen. In een !lJ<3 7frd6n "dUS meer dan 10 000 lampen e-e ^fTaf ,Z<?°dat met vrij S"roote zekerheid geconcludeerd kan worden, dat in hetzelfde tijdvak eemge tienduizenden stuks veilio- hun weg aaar Nederland hebben gevonden. Ook een ander soort smokkelarij, n 1 die van revolvers, komt weer meer aan de'orde getuige het feit, dat de laatste weken telkens kleine partijtjes werden in beslag genomen. Zoo zijn b.v. Vnjdag op het perron te Roosen daal op twee Amsterdammers elk vijf revol vers in beslag genomen. Deze twee smokke laars waren de visitatiezaal op het Roosen- het statiof reeds gepasseerd, toen zij op Ten einde de voorlichting zoo levendig mo gelijk te doen zijn, wilde ik aan elke school, zoo mogelijk voor elk van de vierde, vijfde' aesde klasse, de beschikking geven over een gekleurd plaatje van een aardappelplant, waarop een model van den kever en van de larve bevestigd wordt, waardoor een zeer natuufgatrouw geheei wordt gegeven, waar- aan kever en larven zeer gemakkelijk herkend kunnen Worden, beter dam aan een enkele ge- kleurde plaat. In verband met de daaraan verbonden kosten, moet in het aantal beschik- baar te stellen platen echter beperken. In verband met het bovenstaande verzoekt de inspecteur om opgaaf van het aantal scholen voor gewoon lager onderwijs (open- baire eh bijzondere met vermelding van het aantal lokalen voor de vierde, vijfde en zesde klasse. WIELERBAAN TER NEUZEN. Zooals reeds vroeger in dit blad werd mede- deedd, zal c*p Maandag 13 April a.s. de wie- lerbaan Ter Neuzen hare poorten openen. Alhoewel er in de in dit nummer voor- komende advertentie geen „klinkende namen" voorkomen, mogen we toch gezien de strijd- lust van de verschillende renners die wel aan de wedstrijden zullen deelnemen, ons aan een prachtigen strijd verwachten. Het zijn alien jonge renners, die, om in de gunst van het publiek te komen, zich tot het uiterste zullen geven, omdat ook zij er van overtuigd zijn, dat dit alleen hen contracten kan bezorgen. Hier kan en zal geen sprake zijn van tevoren afgesproken samenwerking tusschen de kop pels; neen het zal gaan koppel tegen koppel, hard om hard; omdat zij die de eerste en tweede plaats behalen in de eindrangschik- king, weten dat zij mogen terugkeeren. Ook de indeeling der koppels is met zorg gekozen, en e*- valt ook niet te zeggen, wie er deze wedstrijd winnen zal, omdat .zeker vijf ploe- gen kunnen" wimien. En daardoor zal juist de sport zoo hoog mogelijk worden opgevoerd. We hebben b.v. het koppel Baart'Carpriaux, die zeer zeker een emstige greep naar de overwmning zullen doen. We kennen het uit- houdingsvermogen van Carpriaux, en gezien zijn mooie prestaties in het afgeloopen winter- seizoen, vooral in de zesdagen van Brussel, mogen we er ons aan verwachten dat hij in goede conditie zit. Ook Baart reed enkele weken geleden een prachtigen wedstrijd te Bergen op Zoom. En als laatstgenoemde in dezelfde conditie aan de start kan verschijnen als op de Raaijberg, dan zien we na afloop dit koppel met de bloemen rijden. Maar er zijn meerdere liefhebbers voor. Het koppel VerschurenAlexander, zal er ook naar doen, en we moeten toegeven ook zij hebben een prachtkans. Want vast staat dat ndch Car priaux, noch Baart het bij de klassement- sprints tegen Alexander kan halen, en dat dus ook vooral met dit koppel rekening moet worden gehouden. Hetzelfde geldt ook voor het koppel Lanckaertde Mulder. Ook deze twee renners passen zeer goed bij elkaar. Lanckaert zoo niet de rapste, dan toch zeker ddn der rapsten uit de heele groep; en de VRACHTAUTO OP HET TROTTOIR GEREDEN. Een vrachtauto, welke Maandagavond uit de richting van den Haarlemmerweg de Van Halstraat te Amsterdam inreed, is door onbe- kende oorzaak plotseling het trottoir van perceel 87 opgereden. De auto botste tegen den gevel en kwam daama tot stilstand. De gevel werd danig ontzet. Op het oogenblik dat de auto het trottoir bereikte, speelden daar vijf kinderen, meisjes van 6 tot 9 jaar, alien werden door den wagen tegenden grond geworpen. Twee van hen kregen beenfracturen en inwendige kneuzin- gen. Zij zijn naar het Tesselschadeziekenhuis vervoerd. De drie anderen kregen lichte ontvellingen en konden, na ter plaatse verbonden te zijn, naar huis worden gebracht. De politie heeft voor nader onderzoek den auto in beslag genomen. HUP PIJNENBURG Wij lezen in het ,,Handelsblad": Men moet met het gebruik van de namen van onze nationale helden uiterst voorzichtig zijn, niet in de eerste plaats, omdat deze hel den het recht van hun naam alleen en terecht voor zichzelf zouden kunnen opeischen, maar ook omdat er nog steeds menschen zijn, die het niet weten te waardeeren, wanneer zij met de prominenten uit onze sportrubrieken gelijk worden gesteld. Vooral dat laatste. En daar ons volksbesef op dit punt nog wel voor eenige opvoeding vatbaar is, opent zich hier een schoone gelegenheid een nieuwe vereeni- ging op te richten, welke zich zou kunnen be- Iasten het toepasselijk gebruik van helden- namen bij het publiek te leeren waardeeren. Met Bakhuys en de zussen Braun en Den Ouden als adviseerende leden, zouden bijvoor- beeld vertegenwoordigers van enkele toon- aangevende supportersvereenigingen een prachtig bestuur kunnen vormen. Dat het tijd wordt, dat tegen deze dds- appreciatie stalling wordt genomen, bewees de man, die voor den Amsterdamschen politie- rechter moest verschijnen wegens mishande- ling van een knaap. Deze mishandeling was voortgesproten uit de simpele aanmoediging van den jongen, toen de man zijn fiets besteeg. Hup Pijnenburg! De knaap, op veertien jaren en dus in den bloeitijd van het rennersenthousiasme, had den man zoo aangemoedigd op het oogenblik, dat deze volgens een in onbruik geraakt sys- teem via de step zijn fiets beklom. Pijnenburg doet dat natuurlijk anders, zonder step, en misschien had de man daarom in de aanmoedi ging eenig sarcasme mogen vermoeden. Maar daar staat toch royaal tegenover, dat het ieder mensch tot in hart en nieren goed moet doen en zijn ijdelheid streelen als een Pijnenburg te worden aangemoedigd; daarbij krijgen alle andere gevoelens geen kans. En waar zou het trouwens heen moeten met ons nationaal bewustzijn, wanneer de grootsche begrippen, welke aan de namen van Pijnen burg c.s. zijn verbonden, door sommige lieden worden opgevat als te zijn van beleedigenden aard? Alleen maar: Hup Pijnenburg, zei de knaap, toen de rechter hem vroeg of hij wellicht den mijnheer wat uitgebreider had aangemoedigd. Hij had trouwens niets meer aan Pijnenburg kunnen toevoegen, omdat de aangemoedigde onmiddellijk van de fiets was gevallen en hem bewusteloos had geslagen. Hoe lang ben je bewusteloos geweest? Twee minuten, toen moest ik verder naar de fabriek. De vriendjes, die overigens met graagte den geweldenaar aan een boete wilden halpen, durfden toch niet die bewusteloosheid beves- tigen, hoewel de kleihste, die nauwelijks boven het getuigenhekje uit kon kijken, wel drama- tisch voordroeg dat Ko'tje met zijn hoofd tegen den voorgevel was geworpen. Ieder kon Ko'tjes hoofd zien, dus was het vaststaande dat niet terwille van de afmeting daarvan het woord voorgevel werd gebruikt om de opper- vlakte aan te geven, welke voor trefpunt miniem geboden was. De rechter nam de bewusteloosheid van het knaapje met een korreltje zout, maar toornde toch tegen den man en diens zoon, die te hulp was gesneld, omdat zij als ouderen het vuistrecht hadden laten gelden. Hij moedigt u aan voor niemand minder' dan Pijnenburg mijnheer!" De officier was ook kwaad, zoo kwaad, dat hij tegen vader en zoon drie weken gevange- nisstraf eischte. Hetgeen de rechter, ondanks zijn vereering voor Pijnenburg, ook met een korreltje zout nam, zoodat senior dertig en junior tien gulden boete kreeg. De deurwaar- der, die de sputterende vader en zoon het zaaltje uit moest drijven, zei alleen ,,hup" en verzweeg voorzichtigheidshalve Pijnenburg. SMOKKELARIJ EN GRENSBEWAKING. Men schrijft uit de Brabantsch-Belgische grensstreek Het wordt langzamerhand eentonig, steeds weer de aandacht te moeten vestigen op de perron de aandacht trokken van een wachtmeester der permanente marechaussee- bewakmg.. Deze fouilleerde hen en bracht de gesmokkelde revolvers te voorschijn. Op zich zelf is dat weer een bewijs voor de juistheid van de steiling, dat aan de grens, evenals zulks in Belgie bestaat, naast de fiscale een afzon- derlijke politioneele controle behoort te zijn. Afgezien hiervan, wordt het meer dan tijd, dat op een of andere wijze paal en perk wordt gesteld aan de toenemende smokkelarij, die., zooals de officier van justitie bij de Breda- sche rechtbank, mr. F. Deelen, het in een requisitoir uitdrukte een zedelijke volks- kanker in Noord-Brabant is geworden en een schande voor een geordenden staat. In tot oordeelen bevoegde kringen is men dan ook van meening, dat als een werkelijke bestrij ding door sterke uitbreiding van het bewa- kingspersoneel buiten de financieele mogelijk- heden van het oogenblik valt, .toch zeker op korten termijn preventieve maatregelen dienen te worden genomen. Gedacht wordt in dit opzicht b.v. aan het weder instellen van een z.g. verboden strook ter breedte van 500 M., zooals deze in de oorlogsjaren op verschillende plaatsen bestond en waarbij ieder die zich in de verboden strook die ook over grens- wegen loopt ophoudt, in het bezit moet zijn van een door de autoriteiten af te geven ver- gunning. Natuurlijk brengt een dergelijke maatregel eenigen administratieven rompslomp mede, doch men bereikt er mee, dat men den smok- kelaars beletten kan in Belgie een vrachtje te gaan halen. Thans zien kommiezen en marechaussee de smokkelaars naar Belgie gaan, waarbij de laatsten de eersten dikwerf vriendelijk toe- wuiven, doch men kan hen niet aanhouden, niettegenstaande men weet, dat zij een straf- baar feit gaan plegen. Bij het instellen van een verboden strook, waarbij de smokkelaars, die vrijwel alien be kend zijn, natuurlijk van een vergunning zijn uitgesloten, zou men de leden van het edele gilde dwingen, ook bij liet gaan naar Belgie, ,,kruip door, sluip door" te spelen, zooals thans alleen bij het komen njiar Nederland het ge- val is, en zou men aan het smokkelbedrijf een gevoelige klap toebrengen. En als men dan bovendien de gemotoriajerde smokkelarij nog tegen ging door versfhillende grenswegen, waarover normale invoer in Nederland door het ontbreken van een grenspost niet of slechts op sommige tijden mogelijk is, door een hek of anderszins af te sluiten, dan zouden deze maatregelen in ieder geval een begin zijn van een beteugeling der smokkelarjj, welke thans in zoovele opzichten aan Neder land en de Nederlandefs enorme schade toe- brengt. C'LANDESTIENE KAARTEN-VERKOOPERS BIJ DEN WERSTRIJD H.B..S.AJAX. De Haagsche politie heeft Zondagmiddag bij Houtrust niet minder dan acht clandestiene verkoopers van toegangsbewijzen voor den wedstrijd H.B.S.—Ajax aangehouden en mede- genomen naar het politiebureau waar zij na verhoor weer werden vrijgelaten. Er werden 29 toegangskaarten in beslag genomen. MILICIEN DOOR KOGEL GETROFFEN. Zaterdagmiddag omstreeks half drie waren twee miliciens uit Brielle aan het stoeien in de Oranje Nassau kazerne te Bergen-op-Zoom. De een had een geweer in de handen en plaat- ste dit op een gegeven moment in de zij van zijn vriend. Op zijn vraag: „Zal ik eens schie- ten?" antwoordde de ander „ja". Beiden ver- moedden toen niet, welk een vreeselijk gevolg deze stoeipartij zou hebben. Het geweer bleek n.l. geladen te zijn met een losse patroon. De eene milicien trok denhaan over en tot zijn groote ontsteltenis ging het schot af. Er ont- stond groote consternatie toen zijn kameraad in elkaar zakte. De militaire geneesheer was spoedig ter plaatse. Na geconstateerd te heb ben dat een long en de levef, van het slacht- offer waren geraakt, is het slachtoffer naar het Algemeen Burgergasthuis vervoerd, waar onmiddellijk -peratief is ingegrepen. keukenruit met behulp van groene zeep in te drukken. Daar de heer van Dishceck geen geldswaar- dige papieren behalve rente- en postzegels achterlaat was ook thans de buit gering. Dat er twee dieven geweest zijn is af te lei- den uit het feit, dat er koffie is gezet, welke uit twee kopjes is genuttigd, de suikerlepeltjes van het kantoorpersoneel, potlooden, gummi eri dergelijke kantoorbehoeften zijn meegeno- men, klaarblijkelijk in een actetasch, die ook woi;dt yermist. De^ .dieven hebben uit baloorigheid het kastje van het kaartsysteem leeggehaald en met suiker -gevuld. oor de tweede inbraak is vroeger iemand gearresteerd en veroordeeld, die uit gekwetste trots den inbraak had gepleegd, omdat de tyger, van Dishoeck zijn werk niet had willen urtgeven. I De politie zoekt thans in dezelfde richting. MOTORRIJDER GESLIPT. In den Gnephoek, onder de gemeente Alphen aan den Rijn, is Zaterdagmiddag de 71-jarige smid F. W. Brewe, iemand van Duitsche na- tionaliteit, doch sinds lang te Bleiswijk woon- achtig, met zijn motorrijwiel geslipt. De man, die op weg was naar familie te Woubrugge bleef bewusteloos liggen. Hij werd bij om- wonenden binnengedragen, waar Dr. Van Vlaanderen, van Koudekerk de eerste hulp verleende. De man was aan hoofd en han den gewond, maar voelde zich na eenigen tijd zoo goed, dat hij besloot, de reis te voet voort te zetten. Hoewel de dokter hem dit ontried, gaf de man aan zijn voornemen gevolg. Inderdaad slaagde hij er in zijn familie te bereiken, doch daar verergerde zijn toestand. Hoewel spoedig geneeskundige hulp werd ingeroepen, is de man aan de gevolgen van zijn val overleden. DE WONDER-DOKTER. Op last van den Officier van Justitie is te R'dam gearresteerd den 57-jarigen schipper A. de B., op grond van het vermoeden, dat hij zich aan abortus heeft schuldig gemaakt. Deze schipper heeft zich geruimen tijd ge leden hier gevestigd als magnetiseur. Hij hield geen zitting, maar liet zich thuis ontbieden. Onverschillig aan welke kwaal men leed, stee- vast luidde zijn diagnose: zenuwen. Den eenen keer masseerde hij den patient, een andermaal magnetiseerde hij, dan weer hypnotiseerde hij, of wel hij gebruikte allerlei instrumenten, die Hi handen van een leek voor den patient lang niet altijd zonder gevaar zijn. Hoewel hij slechts een geringe ontwikkeling heeft hij kan nauwelijks zijn naam schrijven genoot hij, dank zij een groote welbespraaktheid een groot vertrouwen. Zijn faam ging van mond tot mond en hij stond bekend als: De Won- derdokter. Hij schreef zijn patienten vaak pil- ien en drankjes voor, welke hij zelf bereidde en die hij duur liet betalen. Trouwens het honorarium, wat hij bedong was meestal ook niet gering. Rekeningen van 200 tot 400 waren geen zeldzaamheid. Over het algemeen bestond zijn clientele uit kleine luiden. Boven dien had hij meest vrouwelijke patienten. Het mgrijpen van de justitie heeft aan dezen „dok- ters-praktijk" thans een eind gemaakt. van een tweedehandswagen. De Duitscher werd sedertdien niet meer weergezien. Fen onderzoek is nu ingesteld door het parket, op verzoek van eenige kennissen vnm Bing. De politie deed allereerst een huisz«e- ki.ng in de woning van Chevalet, dien men mt zijn zolder verborgen aantrof. Na een strenge ondervraging deed hij ee* verhaal, dat den rechter van instructie zeer onwaarschijnlijk lijkt. Op de brug over Saone bij den ingang van Geurre, zou de auto, die zij voor de reis gehuurd hadden, panne hebben gekregen. Bing zou den zwengel hebben gedraaid om den motor op gaiig te krijgen. Plotseling is de wagen dan in bewe- S'iag' gekomen, ten gevolge waarvan de Duitscher op slag gedood werd. Chevalet, zou toen de prooi geweest zjjn van een hevigen angst, omdat hij reeds drie zware veroordeelingen opliep wegens diefstal en struikrooverij. Teneinde alle verdenkingen te veimijden, zou hij het lijk van zijn gezel ten- slotte in het water van de Saone geworpen hebben. De justitie is echter de meening toegedaan, dat Bing vermioord werd voor de 15.000 Fran- sche francs, welke hij bij zich droeg, en Che valet is, in afwachting van den definitieven uitslag van het onderzoek, opgesloten ter be schikking van het gerecht. (Ingez. Med.) EEN VLIEGTUIGRAMP IN PENNSYL VANIA. Reuter meldt uit Uniontowm (Pennsvl- vanie) Een vliegtuig van de Transcontinental and Western air lines is neergestort in de buurt van Uniontown. De twee vliegers en negem passagiers zijn om hot leven g'okomon. Drie der passagiers van het toestel bleven ongedeerd. Het toestel was op weg van Newark (New- Jersey) naar Columbus (Ohio). De stewar- desse een van de overlevenden, telefoneerde het bericht van de ramp naar Uniontown. Het toestel is in den mist tegen een berg- kam gevlogen. De eerste vlieger hqd per radio een boodschap gegeven aan het v'lieg- veld van Columbus, dat hij daar zou landen, omdat hij te kampen had met slecht weer. De drie overlevenden van het ongeluk heb ben verwondingen opgeloopen. Ook de ste- wardesse, die het bericht van het ongeluk bekend maakte, was gewond. Er zijn eenige ziekenauto's naar de plaats des onheils vertrokken. EEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ DE HOLLANDSCIIE RADING. Zondagmiddag 2 uur is op den weg Hilver- sumUtrecht in de gevaarlijke bocht bij de Hollandsche Rading een auto in voile vaart tegen een boom gereden. Het ongeluk ge- schiedde doordat de befetuurder met te groote snelheid de seherpe bocht wilde nemen, waar door hij de macht over het stuur verloor. In de auto zaten drie Hilversumsche jongelieden, die te Utrecht een voetbalwedstrijd zouden gaan zien. De bestuurder en een naast hem zittende jongeman liepen geen noemenswaardig letsel op. De achterin den wagen zittende 21-jarige H. Laaper, wonende 's Gravelandscheweg te Hilversum, werd zeer ernstig gekwetst. Nadat twee artsen uit Maartensdijk de eerste hulp hadden verleend, is het slachtoffer in bewuste- loozen toestand naar de R.K. Ziekenverpleging te Hilversum vervoerd, alwaar men naast eenige gevaarlijke kwetsuren een zware her- senschudding oonstateerde. De auto is geheei vemield. WRA AKNEMING In het kantoor van de uitgeversfirma van Dishoeck te Bussum is Zondagnacht voor de derde maal in een jaar tijds ingebroken. De dieven hebben zich op dezelfde manier als de vorige maal toegang verschaft,. n.l. door een SCHEIDSRECHTER GEMOLESTEERD NA AFLOOP VAN EEN WEDSTRIJD. Het nemen van eenige beslissingen tijdens een Zondagmiddag gespeelden voetbalwedstrijd over het IJ, heeft, naar „De Telegraaf" meldt, voor den scheidsrechter zeer onaangename ge volgen gehad en de man moest ten slotte de bescherming van de politie inroepen om veilig thuis te komen. De scheidsrechter leidde den wedstrijd SchellingwoudeHet Westen. En al spoedig bleek, dat een speler van Schelling woude zich niet met de beslissingen van den scheidsrechter kon vereenigen. Herhaaldelijk appelleerde hij, waarna de scheidsrechter hem eenige malen terechtwees. Ten slotte maakte hij het zoo erg, dat hij een emstige waarschu- wing ontving. De man wond zich meer en meer op en toen de tegenpartij nog een penalty kreeg toegekend, geraakte hij geheei buiten zichzelf van woede. Ook een aantal suppor ters van Schellingwoude keurde het beleid van den scheidsrechter afzij gaven hier ook luide blijk van. Toen de wedstrijd geeindigd was en alien in gespannen verhouding het veld verlie- ten, bl^ek reeds, dat de zaak hiermede nog niet afgeloopen was. Zoo gauw was de scheidsrechter dan ook niet op zijn fiets gesprongen, of eenige spe- lers en supporters reden hem na en dwongen hem op den Nieuwendammerdijk van zijn fiets te stappen. Een heftige woordenwisseling qntstond en ten slotte gaf de heethoofdige Speler, die tijdens den wedstrijd al gedurig ietj den scheidsrechter overhoop had gelegen, dezen een klap op zijn hoofd en een duw, waardoor hij tegen een hek viel. De man, die zich door de overmacht bedreigd zag, sprong over het hek en zocht zijn toevlucht in een woning. Hier bleek toevallig telefoon aan- wezig te zijn en direct waarschuwde men de politie. Toen deze aankwam, stonden de on- tevreden ,,sportmenschen" nog voor de woning, waar de scheidsrechter voor hun woede was gevlucht. De politie nam nu de zaak in han den en zorgde er voor dat de scheidsrechter verder geen hinder ondervond. DRIE CHINEEZEN VERMOORD AAN BOORD VAN EEN NEDERLANDSCH SCHIP. Reuter meldt uit Singapore dat aan boord van het Nederlandsche schip Thedens van de K. P. M. Dinsdagochtend op de deur van de stookruimte een doodenlijst met negen namen van Chineesche leden van de bemanning werd gevonden. Drie van hen werden vermoord in het ver- blijf van de bemanning gevonden, een vierde wordt vermist. Uit nadere gegevens blijkt, dat bovenge- noemde negen namen met krijt op de deur waren geschreven. Toen de scheepsofficieren tot deze ontdekking kwamen, zijn zij in de verblijven van de bemanning een onderzoek gaan instellen. Zij vorylen daar inderdaad tot hun schrik drie der genoemden vermoord op hun krib liggen. Vijf anderen van de gedood- verfden bleken ongedeerd te zijn; de negende wordt vermist. GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING IN FRANKRIJK. Eenigen tijd geleden kwam de 29-jarige Israeliet Bing uit Wiesbaden, zich vestigen te Dyon in Frankrijk, nadat hij door de nat.- socialistische overheid uit Duitschland gezet was. Bing beschikte over een aanzienlijk ver- mogen, dat hij aanwendde voor de exploitatie van een kermiskraam. Na korten tijd besloot hij zich Voor zijn zaak een auto aan te sshaf- fen, en trad in onderhandelingen met een anderen kermisreiziger, de eveneens 29-jarige Henri Chevalet, van Fransche nationaliteit, geboren te Brussel. De man, gehuwd en vader van een kind, begaf zich op weg met Bing. Op 17 Maart vertrokken zij naar Geurre voor den aankoop DAPPERE VLIEGERS. Op 16 Maart waren de piloot Isjtsjinko en de mecanicien Domrytsjef van Sverdlowsk ver trokken voor een oefenvlucht met een nieuw verkeersvliegtuig. Toen zij naar het vlieg- veld terugkeerden, merkten zij, dat de rechter- ski van het vliegtuig losgelaten had en vrijwel verticaal omiaag hing. Om een veilige lan ding mogelijk te maken, moest de ski weer in den normalen stand worden gebracht. De luchtdruk maakte het onmogelijk de deur van de cabine te openen. Domrytsjef kroop toen dobr een raam naar buiten, waarvan hij de ruit ingeslagen had. Aan riemen hangend, slaagde hij erin de losse punt van de ski naar zich toe te halen. Terwijl het vliegtuig reeds op weg was om te landen, rukte een wind- vlaag de ski weer uit de handen van Dom rytsjef, die daarbij een hevigen slag op de linkerpols kreeg. Desondanks slaagde hij er opnieuw in, om de ski weer in de normale positie te krijgen, door zelf op het achtereinde te gaan staan en de ski zoo horizontaal te houden. De piloot wist het vliegtuig zonder eenige beschadiging op den grond te zetten Domrytsjef had 40 minuten onder den vleugel gezeten. Beiden ^ijn met het eereteeken beloond. EEN BEROUWHEBBEND ZONDAAR. Een zekere Stefan Kolkzac heeft de te Warschau wonende weduwe Meinfeld en hare vier kinderen door bemiddeling van een advo- caat te Warschau de som van 10.000 dollars uit Amerika doen toekomen. Kolkzac had in 1919 aan een Joden-pogrom deelgenomen waarbij de man van de weduwe Meinfeld werd gedood. Onmiddellijk na dezen moord was Kolkzac naar Amerika gevlucht, Thans heeft hij door toezending van deze geldsom het berouw over zijn misdaad willen toonen. BAR-IIOUDER VERMOORD. De eigenaar van een bar in de buurt van de Champs ElysCes te Parijs is Maandagoch- tend vermoord gevonden. Het onderzoek heeft aangeboond, dat vier welgekleede jongeman- nen in de vroegte zijn woning zijn binnen- gedrongen en hem met een revolverschot in het hoofd hebben afgemaakt. Men ver- moedt dat de misdaad in koelen bloede en met voorbedachten rade is gepleegd. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 27 Maart. Alphons Goethals, oud 39 j., jm. en Rosalia Maria Obrie, oud 42 j., wed. Geboorten. 17 Maart. Johny Hubert Irraa, z. van Bazile Joseph Marie van Waes en van Alina Florentina Josephina Verhelst. 20 Maart. Maria Leonardus, d. van Gustaaf Bcuchier en van Louisa van Eck. 23 Maart. Rosa Maria Diana, d. van Johannes Petrus van Aerde en van Nathalia Baert. 26 Maart. Maria Hfendrika, d. van Alfred Comelis Pluym en van Maria Louisa Boussen. 30 Maart. Flo rence Adriana, d. van August Cesar de Maea- schalck en van Pietemella Maatje Riemens. Overlijden. 7 Maart. Olymphia Raymonda Kesbeke, oud 48 j., d. van Isedorus en van Stephanie Maria Wiemeersch. 28 Maart. Maria Schelfhout, oud 67 j., echtg. van Oscar Franciscus Raeymaekers. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Anna Francisca D'hert, van Zuiddorpe. Theodora Jacobs geb. Blrjdenstein, van Nij- megen. Vertrokken Maria Rosalia Elegeert naar Koewacht. Louisa Maria C. Vervaet naar Sas vein Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2