Kerknieuws. Sport Gemengde Berichten Burgerlijken Stand Advertentien Van onze Adverteerders RECHTSZAKEN. VOETBAL. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. SIETJE MARIA RUBEN, K. K. KFJtK. Door Z. H. Excellentie P. Hopmans, bisschop van Breda is de weleerw. beer De Jong, kape- iaan albier, benoemd tot kapelaan te Dintel- oord en is in zijn plaats benoemd de weleerw. beer Edm. Bruinsrna, kapelaan in bet bisdorn Mechelen (B.). IMC SIMPLEX MACHINE- EN RIJWIEL- FABKIEKEN. Nieuw gebouw te Amsterdam. De bekende Simplex Machine- en Rijwielen- talbriek aan den Overtoom te Amsterdam heeft een belangrijke verbetering ondergaan. De voorzij'de van het uitgetoreide gebouwen- oamplex is namelijk geheel vemieuwd, het- geen aan den gang van zaken in het bedrijf bijzonder ten goede is gekomen, (De productie der rijwielen in de fabriek, welke juist veertig jaar geleden in Amster dam werd gebouwd, breidde zicb namelijk in boo sterke mate uit, dat men genoodzaakt was veranderingen aan te brengen in den loop der verschillende bewerkingen, hetgeen alleen mo- gelijk was door bet voorgedeelte van de fa briek geheel nieuw op te trekken. Hierdoor toonden tevens de kantoren en magazijnen worden uitgelbreid. De diepte van de fabriek is nu ongeveer 130 meter geworden. De fraaie nieuwe gevel heeft een breeldte van 30 meter en het aantal ver- diepingen van het voorgedeelte bedraagt thans niet minder dan zes. De inrichting van het nieuwe gebouw is bjjzonder geslaagd. Het kantoorpersoneel werkt thans in ruime, lichte lokalen. Daar- boven bevinden zicb o.a. de magaizijnen, waar duizenden rijwielen op koopers wachten. Modeme fabrieken worden niet meer gelijk- vloers gebouwd. De gang van de bewerking der goederen en het toezicht is practischer in een fabriek met verdiepingen en liften, dan beganen grond. Bij Simplex zijn drie liften in geforuik. De totale oppervlakte van werkplaatsen, nuttige magazijnruimte en kantoor is onge veer 6000 M'2. Er staan 190 machines in be drijf, aangedreven door 54 electro-motoren met een jaarlijksch venbrudk van 250.000 K. W. U. !De falbricage begint in de magazijnen van onlbewerkt materiaal en in de verschillende afdeelingen volgen dan allerlei bewerkingen, waaruit tenslotte een geheel voltooide fiets ontstaat. In de draaierij b.v. worden assen, conen, naven, moeren en zelfs de kleinste sehroefjes gemaakt op een 25tal automatisch werkende machines. Interessant is de automatische draaibanik, die in 6en minuut een wielnaaf maakt uit een massieve stang. Imposant zijn de twee automatische persen van resp. 20.000 en 150.000 K.G. drukvermogen, die allerlei onderdeelen uit platen metaal slaan. Voordat de frames, vorken, enz. gelakt worden, ondergaan zij een procedg, waardoor zij vrijwel onroesthaar worden. Na onderdom- peling in een lakbad passeeren de gelakte deelen een tweetal ovens, die elke zeven mi- niuten een wagentje vol frames, vorken en spatschermen verwerken. Het lakken en de reis door de ovens herhaalt zich een paar maal en nadat op de biezerij de finishing touch" is aangetoracht, volgt de buitengewoon nauwkeurige montage.- Na gecontroleerd te *ijn, gaan de fietsen naar het magazijn of naar de expeditie. Een specialiteit van de Simplex-fabrieken ie het cyclo'ide-rijwiel, dat een bijzondere ko- gellager-constructie heeft, welke nooit nage- steld behoeft te worden en een zeer lichten gang waarborgt. Vender worden gemaakt lichte motoren, transport-driewielers, met en zonder motor. Weinig bekend bij het publiek is de speciale afdeeling van spoorrijwielen en railauto's. Deize machines, die dienen voor inspectie en licht transport, werden geleverd aan alle spoorwegen in Nederland en Ned.-Indie, aan de Japansehe en de Sovjet-spoorwegen, in Zuid-Amerika en in honderdtallen aan plan- tages en ondememingen in Ned.-Indie. Arrondissements-Rechtbank te Middeiburg. Zitting van 3 April 1936. De volgende vonnissen werden uitgesprokeni M. J. S., oud 36 j., landbouwersknecht, wonende te Aardenburg, thans gedetineerd, is wegens ontucht veroordeeld tot 4 maanden gevangeni sstraf A. v. K., oud 28 j., slager, wonende te Ter Neuzen, is wegens overtreding van de Zuivel- wet met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, behalve wat de straf betreft, veroordeeld tot 100 boete of 20 dagen hech- tenis en verbeurdverklaring van het spijsvet. G. J. v. B., oud 42 j., schipper, wonende te Rotterdam, is wegens diefstal met bekrachti- ging van het verstek-vonnis, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. J. Li., oud 36 j., fabrikant, wonende te Clinge, is wegens valschheid in geschrifte, met bekrachtiging van het verstek-vonnis veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf. De volgende zaak werd behandeld: A. S., oud 55 j., cafdhouder en winkelier, wonende te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij, terwijl hij in staat van faillissement ver- keerde, en op 10 Februari 1.1. failliet was ver- klaard, ter bedriegelijke verkorting van de rechten zijner schuldeischers eenige zijner echuldeischers op eenige wijze heeft bevoor- deeld door hen een geldsbedrag van 450 uit te betalen, welk geld hij sinds 8 Februari 1.1. in zijn bezit had, en aldus aan zijn boedel heeft onttrokken, in plaats het af te dragen aan zijn curator Mr. P. C. Adriaanse, en bij het slui- ten van zijn boedelbeschrijving deze heeft mede onderteekend ten bewijze dat hij niets rou hebben achtergehouden en zonder daar- bij een aannemelijke verklaring te geven waar die f 450 waren gebleven. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Mr. W. Le Maire uit Sluis, verdachte's raadsman, refereerde zich aan het oordeel der rechtbank. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 31 Maart 1936. De volgende personen waren gedagvaard: C. F. D. d. S., oud 29 j., cafdhouder, wonen de te Koewacht, wegens mishandeling van Fl. J. de Schepper te Koewacht op 16 Februari 1936, door hem te slaan en te schoppen. Eisch f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. D. F., oud 19 j., venter te Biervliet, wegens mishandeling van J. J. van de Sande te Bier vliet op 1 Januari 1.1. door hem te slaan. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak idem. E. B., oud 18 j., landbouwersknecht te Sint Jansteen, wegens mishandeling van Arthur de Neijs te Sint Jansteen, op 6 Februari 1936 'door hem te slaan, te knjjpen en tegen den grond te werpen. Eisch f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. E v. D., oud 42 j., huishoudster, wonende te Diest (Belgie), wegens het doen wegnemen/ van een vloermat, toebehoorende aan A. J. Haartsen te Schoondijke op 18 Februari 1936. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. d. C., oud 20 j., landbouwersknecht, wo nende te Zuiddorpe, wegens diefstal van een rijwiel toebehoorende aan L. E. de Maere te Overslag-Wachtebeke op 22 Februari 1936. Uitspraak O. M. niet ontvankelijk ver- klaard. H. v. P., oud 20 j.,, arbeider, wonende te Graauw, wegens diefstal van een konijn, toe behoorende aan Jan van der Heijden te Nieuw- Namen op 15 Februari 1.1. en wegens diefstal van een konijn toebehoorende aan A. Tb. de Koning, te Clinge op 26 Februari 1936. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak idem. C. I., oud 45 j., koopman, F. I., oud 27 j., chauffeur, en P. L. v. d. B., oud 58 j., vlasbewerker, alien wonende te Sint Jansteen, wegens beleediging van den rijksveldwachter Beke en den jachtopziener van den Brande ter openbare terechtzitting van het kantongerecht te Ter Neuzen op 11 Februari 1.1. Eisch ieder f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. P. R., huisvrouw van C. L. v. d. B., oud 23 j., wonende te Schoondijke, wegens beleedi ging van Ch. L. van den Rossche te Schoon dijke op 22 Februari 1.1. Eisch 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. M., oud 32 j., werkman, wonende te Clin ge, wegens mishandeling van P. Rottier te Clinge op 16 Februari 1.1. door hem te slaan te schoppen en hem met het hoofd tegen de straat te slaan. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 10 boete of 5 dagen hechtenis. F. J. V., oud 28 j., werkman, wonende te Biervliet, wegens diefstal van een rijwiel, toe behoorende aan Johannes Vermeulen te IJzen- dijke op 23 November 1.1. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Uit spraak idem. Mr. De Mair pleitte verzachtende omstan- digheden. N. J. O., oud 30 j., koopman, verblijvende in een woonwagen te Bergen op Zoom, was op 4 Februari 1936 door den Politierechter bij verstek veroordeeld tot 14 dagen gevangenis straf wegens beschadiging van een voorruit van de auto van W. Ch. Gabriels, te Kruinin- gen op 17 Novemebr 1.1. Tegen dat verstek-vonnis was hij in verzet gekomen. Eisch bekrachtiging van het verstek-vonnis. Uitspraak idem. H. W. K. F. H. S., oud 36 j., vertegenwoor- diger van een incasso-bureau te IJzendijke, wegens het niet aanstonds verlaten van een lokaal van L. C. Doof te Ter Neuzen op 5 Februari 1.1. toen hij zich in diens winkel bevond en de rechthebbende dit vorderde. Eisch 1 maand gevangenisstraf voorw. pr. 3 jaar 30 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak 1 maand gevangenisstraf voorw. pr. 3 jaar 25 boete of 10 dagen hechtenis. HUWELIJKSZWENDELAAR VEROORDEELD. Het gerechtshof te Amsterdam wees Don- derdag arrest tegen een decoratieschilder uit Sliedrecht en veroordeelde hem, wegens op- lichting tot twee jaar gevangenisstraf, met aftrek van 4 maanden voorarrest. De man, die zich uitgaf voor jonkheer, meester in de rechten en officier had een meisje trouwbeloften gedaan en haar 600 afhandig gemaakt. Van het huwelijk was niets gekomen. Ook de rechtbank had den huwelijkszwendelaar tot twee jaar veroordeeld. DE MOORDAANSLAG OP N. S. B.- COLPORTEUR. De Amsterdamsche rechtbank wees Woens- dag vonnis in de strafzaak tegen den 46- jarigen vertaler, die op 30 September van het vorige jaar op het Stationsplein een moord- aanslag pleegde op een N. S. B.-colporteur en veroordeelde hem wegens poging tot moord tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van zes maanden voorarrest en ter beschikking stelling van de regeering. De rechtbank overwoog, dat bij de strafmaat rekening dient te worden gehouden met het psychiatrisch rapport, waaruit blijkt, dat verd. sterk verminderd toerekeningsvatbaar is. Ver- dachte zal na het ondergaan van zijn straf ter beschikking van de regeering worden ge- steld om van harentwege te worden verpleegd ter beveiliging van de maatschappij. Het O.M. had wegens poging tot moord een gevangenisstraf van vijf jaar en ter beschik- kingstelling van de regeering geeischt. De man was op genoemden dag op den niets kwaads vermoedenden colporteur afgekomen en had op ongeveer twee meter afstand drle schoten op hem gelost. De colporteur werd niet ernstig gewond en kon, na een week in het ziekenhuis te zijn verpleegd, naar zijn woning worden vervoerd. De dader was onmiddellijk na den aanslag gearresteerd; hij legde een volledige bekente- nis af. De man verklaarde, dat hij anarchist van de daad was; voorts bleek, dat hij dien- zelfden dag ook op de Heerengracht iemand met een revolver had bedreigd. Het wapen ketste toen echter. Gedurende de voorarrest is verd. door een psychiater onderzocht, deze verklaarde hem sterk verminderd toerekeningsvatbaar. Als verdediger is opgetreden Mr. Joh. K. M. Mathuisen. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zooals verwacht kon wonden, werd door de Protestcommissie van den Kon. Ned. Voetbal- bond het door BW ingediende protest afge- weeen en werd NAC nog vlugger dan zij had gedacht kampioen van Afdeeling IV. Ook de kampioen van het Noorden is reeds bekend en ofschoon in de andere afdeelingen nog de beslissing moet vallen, heeft de wed- strijdleiding thans reeds de ontmoeting NAC Be Quick vastgesteld, zoodat dit het begin is van den strijd om den eeretitel, seizoen 1935/1936. De Noordelijke kampioen heeft een bijzon- der gunstig seizoen acihter den rug en wordt dit elftal zeer sterk geacht, terwijl NAC al leen door het falen van BVV in haar laatste wedstrijden deze club voorbrj streefde, zoo dat zij slechts met een punt verschil op BW de competitie kon besluiten. Een voorspelling is bij den strijd om het Landskampioenschap steeds moeilijk te doen, want uit den aard der zaak is het krachts- verschil der Afdeelingskampioenen niet groot. In de Zuidelijke Eerste Klasse zijn geen wedstrijden vastgesteld, doch waar de beslis sing reeds is gevallen, is de belangstelling voor de nog te completeeren ontmoetingen ook niet groot meer. TWIEEDE KLASSE. De BaronieZeelandia. Zeelandia moet nog vier wedstrijden spelen voor haar programma is afgewerkt en daar haar stand nog van dien aard is, dat zij zich niet volkomen veilig kan voelen, zijn de wed strijden voor haar van zeer veel belang in tegenstelling met De Baronie, welke club momenteel de vierde plaats bezet en dus haar seizoen als beeindigd kan beschouwen. Het kan dus gebeuren dat De Baronie het kalm op zal vatten en dan bestaat de moge- lijkheid dat Zeelandia, dat zwakker is te be schouwen, door krachtige inspanning edn of beide punten mede naar huis kan voeren, waardoor zij dan tevens wel de veilige zone heeft bereikt. Maar overigens geven wij aan De Baronie toch de beste kansen bij deze ont moeting. VlissingenHero. Zoowel voor Vlissingen als vcor Hero is dit een belangrijke wedstrijd en juist hierom ge- looven wij dat er flink aangepakt zal worden door beide elftallen. Aangezien Hero sterker is dan Vlissingen, zal het wel uitloopen op een overwinning van de bezoekende vereeniging, tengevoltge waarvan dan natuurlijk Vlissingen blijft in de nabijheid van Goes, hetgeen toch altijd gevaar oplevert. 'Hero komt door een overwinning op de eerste plaats te staan en zal daarmede ook wel het seizoen beeindigen. DOSKO—RBC. Dit kan een zeer aardige en spannende strijd worden, daar beide clubs gelijk in kracht zijn, hetgeen ook duidelijk in de ranglijst tot uiting komt. DOSKO is dit seizoen niet op den voorgrond getreden en maakt een zwak- ken indruk terwijl RBC met afwisseling goede en sleohte perioden doormaakte. Voor DOSKO hangt er van den uitslag zeer veel af en zoo kan het gebeuren, dat RBC het loodje zal moeten leggen, waardoor er vier clubs onder- aan komen te staan met 10 punten, terwijl dan Goes als hekkensluiter 2 punten minder heeft, dus er niet veel voor noodig is om ook deze club op gelijken voet met hen te brengen. DKRDE KLASSE. HoofdplaatOostburg. Voor Hoofdplaat komt een vrij gemakke- lijke wedstrijd, tenminste Oostburg mag niet tot de sterkste tegenstanders gerekend wor den, want tot nu toe heeft deze Jonge Derde Klasser slechts 2 wedstrijden gewonnen. Zoo gezien, zal dus Hoofdplaat weer 2 punten aan haar resultaten toevoegen, waardoor de tweede plaats wordt bereikt, hetgeen reeds een suoces voor haar kan genoemd worden al streeft zij ook naar de eereplaats. Terneuzen 2Breskens. De reserves van Terneuzen krijgen een stevigen tegenstander op bezoek, hetgeen nog niet zeggen wil dat zij bij het verlaten van het veld ook een nederlaag zal hebben geboekt. In Breskens hebben de reserves zich heel goed gehouden en nu kan het best ge- beuren dat in eigen ,,home" ds overwinning hier blijft. Verwacht kan in elk geval wor den dat een vlotte en stevige partij te zien zal worden gegeven. DOOR DE TRAM GEDOOD. Zaterdagavond is het 9jarig zoontje van den landbouwer Schuurman te Heerlen onder de tram HeerlenHeerlerbaan geraakt. Het knaapje werd ernstig gewond. Het is kort na aankomst in het St. Joseph Zieken huis cverleden. DRAMA OP. HET TOBAMEER. Naar eerst thans bekend geiworden is, aldus de Deli Crt., heeft zich midden Februari in een kampong van het district Sidemanik een ernstig geval van moord voorgedaan, dat door het kamponghoofd verborgen is gehouden voor de autoriteiten. In den asm het Tobameer gelegen kampong Djandji Marapot kwamen verschillende ma- len diefstallen van vischnetten voor en om- streeks den genoemden tijd werd een dief ontdekt door een aantal visschers. Twee Bataks gingen den man in een prauw na en toen zij hem achterhaald hadden, werd hij verhinderd in het vervoeren der netten. De zaak was hiermede niet afgedaan, want cok een derde visscher had den dief achter- volgd en hij (was meer gebelgd dan de beide andere. Tijdens den ontstanen twist werd de dief door den derden adhtervolger met een parang ernstig gewond, waama de dief met zijn prauw omgekanteld werd. De gewonde, die niet meer in staat (was te ziwemmen, verdronk. Enkele dagen daarna spoelde het lijk van den verslagene aan in den kampong en het hoofd, dat zich met deze kwestie liever niet wilde bemoeien, liet het verdronken slacht- offer weer het meer op brengen en deed het daar, met steenen bezwaard, zinken. De districtspolitie kwam het geval echter ter oore en zij stelde een onderzoek in, dat tot een volledige ontdekking van het geval leidde. De moordenaar bekende zijn daad en met hem zijn alle medeplichtigen thans in arrest gesteld. GEVAARLIJKE WEDDENSCHAP. De rijksvelalwachtpost bij Crailoo te Bus- sum werd door automobilisten en motorrijders gewaarschuwd, dat jongens het verkeer op den rijksweg tusschen de Gooische Boer en den Noord-Crailooschen weg in gevaar brachten. De automobilisten hadden gestopt, omdat zij dp den weg personen zagen staan die met groote zaklantaarns teekens gaven en met zakdoeken wapperden. Teifwijl zij stopten, liepen de jongens het bosch in. Door het plotselinge stoppen van achter elkaar rijden- de auto's waren er bijna ongelukken gebeurd. De veldwachter ging er op uit en het ge- lukte hem de jongens op heeterdaad te be- trappen. Het waren twee bedienden van de Bataaf- sche Petreleum Maatschappij te Amsterdam, ongeveer 17 jaar oud, die met elkaar een weddenschap hadden aangegaan, dat zij auto's zouden kunnen doen stoppen. Zij waren an- derhalf uur met dit gevaarlijke spelletje bezig gelweest. Twee zaklantaarns werden ip beslag ge- nomen. De jongens waren op weg om te gaan kampeeren, maar de veldwachter heeft deze onbezonnen gasten uitgewezen en hen tot voorbrj de Naaidensche grens begeleid. Er is proces-verbaal van een en ander op- gemaakt. „TROUWEN IN HOLLAND IS ZOO ROMANTISCH". Eenige (weken geleden verscheen voor de ambtenaren van den burgerlijken stand te Rotterdam een paartje, dat wilde gaan trou- wen. Het meisje is te Rotterdam als Neder- landsche geboren, doch later naar Amerika verhuisd, daar genaturaliseerd, waarbij tevens naamsverandering plaats had. De man is een Amerikaansch burger. Op de vraag van de ambtenaren in het stadhuis, waarom zij np toch in Rotterdam wilden trouwen, kreeg men het antwoord: ,,trou!sven in Holland is zoo romantisch; in Amerika gaat dat zoo nuchter en zakelijk toe". Mogelijk is dit waar, maar niettemin begonnen de ambtenaren toch om eerst meer zin voor het zakelijke aan den dag te leggen, dan voor het romantische. Het paartje kreeg den raad om eerst naar den vrec mdelingen- dienst van de politie te gaan en zich daar te laten inschrijven en hun plannen mede te deelen. Ook de politie begon met eerst alleen maar oog voor het nuchtere en zakelijke te hebben. Men ging na hoeveel geld het tweetal bezat en toen werd als eerste voorwaarde gesteld, dat, indien het huwelijk hier zou worden voltrekken, de huwelijksreis direct moest worden aangevangen en wel naar Ame rika. Dit omdat de middelen van het romanti sche stelletje maar beperkt waren. Deze voorwaarde kon intusschen vervuld worden en het paartje kocht tickets, die bij de poli tie werden gedeponeerd. Inmiddels nam de politie informaties in Amerika en toen na een poosje het tweetal weer eens kwam hooren, hoe het nu met de mogelijkheid van het hulwelijk stond, werden zij tot hun groote verbazing, gearresteerd. Zoo veel zakelijkhedd in een land, waar men romantiek had verwachtMaar uit de in- lichtingen uit Amerika verkregen, was geble- ken, dat de man getrouwd was en dat hij vrouw en kind daar had achtergelaten. Hij heeft dus getracht in Nederland bigamie te plegen. Het romantische tweetal werd in het hoofd- bureau vast gehouden, tot er scheepsgelegen- heid naar Amerika was. Toen werden zij door de rivierpolitie aan boord gebracht, om de reis over den Oceaan weer aan te vangen, op de door hen zelf gekochte tickets, die de politie immers voor hen zoolang bewaard had. AXEL. Huwelijks-aangiften. 5 Maart. Jacobus van de Ree (van Ter Neuzen), oud 26 j., jm. en Maria Pieternella Brakman, oud 26 j., jd. Jan den Hamer, oud 23 j., jm. en Anthonina Sara Dieleman, oud 22 j., jd. 6 Maart. Aloui- sius Willibrordus Durinek (van Graauw), oud 63 j., weduwn. en Maria Corijn, oud 66 j., wed. 19 Maart. Jan de Kraker, oud 24 j., jm. en Geertrui Suzanna Scheele, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Maart. Come- lis van Hoeve (van Biervliet), oud 22 j., jm. en Catharina de Ferjter, oud 18 j., jd. 11 Maart. Andries den Beer, oud 47 j., weduwn. en Maria Catharina Verhelst, oud 46 j., jd 19 Maart. Alouisius Willibrordus Durinek (van Graauw), oud 63 j., weduwn. en Maria Corijn, oud 66 j., wed. Jan den Hamer, oud 23 j., jm. en Anthonina Sara Dieleman, oud 22 j., jd. Jacobus van de Ree (van Ter Neu zen), oud 26 j., jm. en Maria Pieternella Brak man ,oud 26 j., jd. Geboorten. 9 Maart. Willem Cornelis, z. van Abraham Willem de Jonge en van Apolo- nia Hendrina van Liere. 16 Maart. Pleuntje, d. van Lambertus Cornelis Rinn en van Mag- dalena Wieland. 22 Maart. Anna Catharina, d. van Abraham van Driel en van Jacoba Le- vina Wieles, 27 Maart. Carolina Josephina Maria, d. van Eduardus Franciscus van Es- broek en van Rachel Felicita Melanie Ver- straeten. Overlijden. 5 Maart. Neeltje Smies, oud 46 j., echtg. van Jacobus Verstraten. 11 Maart. Joseph Persijn, oud 45 j., echtg. van Maria Jozina Brevet. 17 Maart. Cornelis den Hamer, oud 47 j., z. van Martinus en van Sara IJzebaart. 19 Maart. Neeltje Dekker, oud 60 j., echtg. van Leendert Wolfert. 28 Maart. Jan Frangois Scheele, oud 69 j., we duwn. van Janneke "Cappon. Adriana Over- dulve, oud 60 j., echtg. van Karel Hamelink. 30 Maart. Dina Wolse, oud 53 j., echtg. van Gerardus Wijna. HOEK. Huwelijks-aangiften. 5 Maart. Jacobus Frangois van Cadsand (van Ter Neuzen), oud 20 j., jm. en Cornelia Catharina Tollenaar, oud 22 j., jd. 19 Maart. Daniel Dees (van Axel), oud 49 j., weduwn. en Janna Pieter nella van Es, oud 51 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Maart. Dirk Christiaan van der Gouwe, oud 24 j., jm. en Jannetje Verhelst, oud 26 j., jd. Pieter van Es (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Johanna de Kraker, oud 20 j., jd. 19 Maart. Jacobus Frangois van Cadsand (van Ter Neuzen), oud 20 j., jm. en Cornelia Catharine Tollenaar, oud 22 j., jd. Jan Meertens, oud 28 j., jm. en Anna Pieternella Dung (van Ter Neuzen), oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Janna Maria, d. van Cornelis Bakker en van Klazina Walhout. 18 Maart. Tanneke, d. van Aarnout Jan Tholens en van Catharina Maas. 22 Maart. Cornelia d. van Pieter Dieleman en van Adriana Die leman. Overlijden. 7 Maart. Cornelia Leijs, oud 46 j., echtg. van Frederik van Els. 8 Maart. Adriaan de Pooter, oud 71 j., echtg. van Su zanna van Drongelen. 19 Maart. Jacomina Dieleman, oud 53 j., echtg. van Meeuwes de Bruijne. SAS VAN GENT. Geboorten. 28 Maart. Marie Louise, d. van Raymond Andre Geernaert en van Ger- maine Marie Coone. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 19 Maart. Pieter Buijze, oud 26 j., jm. en Anna Elizabeth de Jonge, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Maart. Pieter Cornelis Bakker, oud 22 j., jm. en Jacoba de Jonge, oud 17 j., jd. Jacobus Johannes Diele man, oud 29 j.m. en Jacoba Scheele, oud 27 j., jd. Geboorten. 8 Maart. Andries Cornelis, z. van Andries Cornelis de Zeeuw en van Janna Adriana Cornelissen. Jacobus Cornelis, z. van Hermanus de Bruijne en van Catharina Neel tje Vermeulen. 18 Maart. Elizabeth Geer- truida, d. van Michiel de Pooter en van Adriana de Vos. 20 Maart. Jan Michiel, z. van Jan Maarten de Pooter en van Catharina Bakker. 22 Maart. Cornelia Adriana Johanna, d. van Jacobus Buijze en van Johanna Adriana Henriette van der Hooft. 25 Maart. Jacobus, z. van Johannes Buijze en van Catharina Pie ternella Witte. Overlijden. 29 Maart. Jan Pieter Geelhoedt, oud 82 j., weduwn. van Wilhelmina Eekman. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Benignus Raman en gezin, arbeider, Markt C 47, van Winkel (N.-H.). Leo J. van Goethem, landbouwersknecht, Oudenweg I 15, van Stoppeldijk. Janna Riemens, dienstbode, Sassing Q 22, van Voorburg. Alph. van Heese en gezin, landarbeider, Sassing P 47, van Hengstdijk. Elodie M. A. de Moor, dienstbode, Zeestraat A 114, van Zuiddorpe. Alphonsus Adr. Vaal, landbouwersknecht, Kijkuit L 10, Vein Hontenisse. Josephus de Rijk, landarbeider, Gentsche Vaartstraat C 57b, van Beverwijk. Margaretha M. Naessens, dienstbode Kanaal K 25a, van Rotterdam. Fh. A. den Doelder en gezin, commission- nair, Magrette N 57, van Zaamslag. Judoca M. Coolsen, dienstbode, Station- straat G 40, van Boschkapelle. Jacoba Verschelling, verpleegster, Schapen- bout O 37, van Den Haag. Cornelis van Hoeve, landbouwer, Kanaal K 28a, van Biervliet. Jacobus van de Ree, kapper, Stationstraat G 2, van Ter Neuzen. Suzanna Zegers geb. v. d. Hooft, zonder beroep, Julianastraat E 127, van Ter Neuzen. Jan D. Tollenaar, landbouwersknecht, Smits-Coegorsp. Q 36a, van Hoek. Persijn geboren Brevet en gezin, zonder beroep, Oudewijk F 83, van Wrjk aan Zee en Duin. Leendert de Putter en gezin, landarbeider, Kijkuit L 16a, van Zaamslag. Willem van Hilten, reiziger, Stationstraat G 18, van Uithoom. Vertrokken: Maria El. Lindhout, dienstbode, Oudenweg I 4, naar Gouda. Augusta Chr. Dhanis, zonder beroep, Sluis- kil P 26b, naar IJzendijke. Maria de Brouwer, zonder beroep, Buiten- weg H 24, naar Anna Paulowna. Catharina S. Overdulve, dienstbode, Gent sche Vaartstraat C 69, naar Bergen (N.-H.). Johanna J. 't Gilde, huishoudster, Singel- weg J llr, naar Hoek. Maria R. Vonck, dienstbode, Sluiskil P 60, naar St. Jansteen. Hendrikus Mangold, zonder beroep, Sassing Q 15 inw., naar Prjnacker. Adriaan Schieman en gezin, landarbeider, Sassing P 56, naar Canada. Franciscus de Keijzer, koopman, Gentsche Vaartstraat C 81, naar Luik (B.). Roman Galuschka en echtgenoote, monteur, Ds. Jan Scharpstraat 8, naar Berlijn (D.). Jan Dieleman, zonder beroep, Koestraat D 85, naar Zaamslag. Bertholomeus Dankaert, monteur, Nieuw- straat G 91, naar Vlissingen. Maria Durinek geb. Corijn, zonder beroep, Prins Hendrikstraat EE 48, naar Graauw en Langendam. SAS VAN GENT. In de week van 26 Maart tot en met 1 April hebben zich in deze gemeente gevestigd: B. Vledder en gezin, kommies Rijks Directe Belastingen, van Venlo. J. Koopman, zonder beroep, van Venlo. Vertrokken: J. L. van Putte, zonder beroep, naar Schaer- beek (B.) M. J. H., van Baalen, zonder beroep, naar Schiedam. COOPERATIEVE VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN GA TE TERNEUZEN. Kropsla 30 tot 41 ct. per 10 krop; Witlof 2 tot 12 ct. per K.G.; Selderrj 2 t&t 6 ct. per bos; Uien 1 tot 3 ct. per K.G.; Spinazie 9 tot 14 ct. per K.G.; Wlortelen 2 tot 4 ct. per K.G.; Prei 3 tot 10 ct. per bos. Narcissen 3 tot 5 ct. per bos; Primula's 6 tot 10 ct. per stuk; Tulpen 6 tot 10 ct. per bos. Boter f 1,25 tot 1,40 per K.G. Eieren, aanvoer 10.500 stuks. Kipeieren le soort f 2,20 per 100 stuks, 2e soort 1,95 per 100 stuks; Eendeieren 1,95 per 100 stuks; Ganseieren 5 tot 6 ct. per stuk. Van Ter Neuzen: 1 April. Eng. s.s. THE DUCHESS, 355, ledig, Grangemouth. Voor Sluisldl: 2 April. Belg. s.s. GIRON- DE, 1039, stukg., Antwerpen. Van Sluiskil: 1 April. Finsch s.s. NIDAR- HOLM, 1468, cokes, Helsingfors.; Eng. s.s. BARON WEMEYSS, 1830, ledig, Amsterdam. Van Riemen: 1 April. Duitsch s.s. NORD- SEE, 199, creosoot, Caen; Belg. m.s. LAU RENT MEEUS, 3479, ledig, Constanza; Ned. m.s. MAGRIETHA, 99, cokes, Londen. Van Gent—Sas van Gent: 1 April. Noorsch s.s. TORA, 328, fosfaat, Boston. Voor Gent: 1 April. Nederl. m.s. MA GRIETHA, 99, ledig, Gravelines; Nederl. m.s. ZWALUW, 112, pekkolen, Southampton; Finsch s.s. EWIVA, 942, pekkolen, New- York; Eng. s.s. MELROSE, 938, ledig, Tilbury; Duitsch m.s. WEGA, 60, ledig, Zeebrugge. 2 April. Eng. s.s. EMSWORTH MANOR, 678, ledig, Rouaan; Noorsch s.s. SIRENES, 2723, erts, Narvik; Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Londen; Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. CHARLES, 334, pekkolen, Goole; Eng. s.s. BLACKTOFT, 654, pekkolen, Goole; Eng. s.s. STRAIT FISHER, 258, ledig, Londen. Van Gent: 1 April. Nederl. m.s. SATUR- NUS, 96, ledig, Boom; Noorsch s.s. P. G. HALVORSEN, 663, ijzer, Odda; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen. 2 April. Duitsch s.s. DORA AHRENS, 529. rjzer, Stettin; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ijzer, Londen; Duitsch s.s. ELLA HALM, 544, ledig, R'dam; Zweedsch s.s. GARM, 940, ijzer. Stockholm; Nederl. m.s. HENDRIKA, 95, stukg., Londen; Nederl. m.s. ZWALUW, 112, ledig, Antwerpen. De Heer en Mevrouw DE PUTTER—van den Hooven zeggen hartelljk dank voor de blijken van belangstelling, ondervonden voor en bij de voltrekking van hun huwelijk. Amsterdam-West, 1 April 1936. Jacob v. Lennepkade la. Toek. adres: Bussum, Kamerlingh Onnesweg 19. Voor de vele bewijzen van sIPS®* deelneming, ondervonden ge durende de ziekte en bij het overlijden onzer geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. HERREBOUT-Ruben. Ter Neuzen, 3 April 1936. LEZING Algemeen Nederlandsch Verbond op Dinsdag 7 April, 's avonds 8.15 in „Ons Huis", Markt, Neuzen. SprekerKolonel OUDENDIJK, Dir. Luchtvaartbedrijf, Soesterberg. Onder- werp„Het Wilheimus". Toegangspriis: Niet-leden /0,25. Scholieren /0.15.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 7